Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Lucarelli »

Kazijski był MVP tamtego Final 4, raczej zawsze dają komuś ze zwycięzców w tego typu imprezach.
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Resofan »

Lucarelli pisze: 25 lis 2021, o 20:09 Kazijski był MVP tamtego Final 4, raczej zawsze dają komuś ze zwycięzców w tego typu imprezach.
Pogrzebałem w internecie i masz rację. Nie wiem skąd mi się to zakołatało, pewnie mam jakieś zwidy ze starości :D .
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 25 lis 2021, o 17:08 Schops już w swoich późniejszych latach słabo kondycyjnie wyglądał. Do tego było sporo kontuzji jeśli dobrze pamiętam.
Pamiętam tą windę:) Było sporo śmiechu tu na forum. Choć nie wiem czy już miałem konto bo już nie pamiętam przed którym sezonem się postanowiłem zarejestrować. W jakim charakterze Kurka zakontraktowali to ciężko mi powiedzieć. Ale myślę, że koledzy wiedzą o czym mówią. Ty szary ma wrażenie, że siatkówką nie interesujesz się tak długo bo nie raz dawnych zawodników PlusLigi widzę, że oceniasz po tym w jakich klubach grali i nie piszesz nic o ich realnej grze wtedy.
Achrem myślę, że jakby teraz trafił w czasach swojej młodości to też by zrobił karierę. Może nie był by Urosem czy Conte, ale takim Cebuljem to na pewno czyli zdecydowanie gwiazdą, ale tego drugiego szeregu.
Tichacka ciężko mi ocenić bo gdy grał więcej to jeszcze nie zwracałem takiej uwagi na rozgrywających. W ostatnich latach to bardzo przeciętny poziom był. Ale wiek też pewnie robi swoje.

Siatkówkę akurat oglądam regularnie od 2006 roku (jako 10 letniego dzieciaka zafascynował mnie turniej MŚ 2006, ale w sumie oglądałem już trochę wcześniej, bo bywałem u rodziny ojca, gdzie starsi kuzyni grali i oglądali absolutnie wszystko) i pamiętam Resovię z Józefackim czy Papke, także nie trafiłeś. Chyba nawet szybciej niż 2006, bo w 2006 znałem już naszych wszystkich zawodników i czołowych zawodników naszych głównych rywali. Wtedy jako dzieciakowi do gustu mi przypadł Bojan Jordanov, wydawał mi się bardzo skoczny i dynamiczny. Ja akurat we wcześniejszych latach zaglądałem na inne forum siatkarskie, które upadło jakoś w 2015 roku. I szukałem potem jakiegoś innego, gdzie będzie można popisać :)

Okej, może zabrzmiało to tak, jakbym negował osiągnięcia Achrema i jego grę, ale dalej podtrzymuję to co napisałem. Lotman,Tichacek czy Kosok to jak na tamte czasy byli solidny zawodnicy i dobrzy ligowcy, którzy uzupełniali skład Resovii, ale dziś grają w PlusLidze zdecydowanie lepsi siatkarze, niż ówczesna wyżej wymieniona trójka.

Nawiązuje jedynie do tego, że PlusLiga z lat powiedzmy 2012-2016 jednak sporo ustępuje obecnej. Chociaż Resovia w latach 2014/2015 i 2015/2016 miała naprawdę niesamowitą pakę i grała 2 lata z rzędu w Final Four LM, w tym raz zdobyli srebro. Obok Skry z czasów Kurka na przyjęciu i ZAKSY z ostatnich lat, to była najmocniejsza polska drużyna, bo na tamte czasy PlusLigowe zagranicznych zawodników jej zazdrościł prawie każdy.

Schopsa pamiętam jeszcze z Iskry Odincowo. Teraz jak odświeżyłem news to faktycznie coś z tym upadkiem w windzie mi świta, natomiast historią jego kontuzji się w tamtych czasach nie interesowałem. Nie miałem też takiego dostępu do informacji, co teraz (to forum, twitter, różne fanpage etc - przepływ informacji dziś jest sporo większy), więc generalnie do pewnego momentu moja wiedza to mecze i ewentualnie studio, telewizja. Schops w Odincowie faktycznie grał lepiej, a w Resovii kojarzył mi się na tamte czasy (miałem 16-18 lat jak był podstawowym atakującym przed kontuzją) z dość miękko atakującym zawodnikiem, może po prostu mi nie przypadł do gustu, dziś pewnie spojrzałbym na to inaczej.

Mnie jako małolata strasznie irytował Lotman. Gość mi działał niesamowicie na nerwy i nie wiem czemu :D Szczerze, to jak sobie przypomnę sezon ZAKSY z roku 2012/2013, gdzie mieli mega mocny skład (Zagumny,Gladyr,Mozdzonek,Fonteles,Ruciak,Rouzier,Gacek), to nie mogę pojąć, jak mogli przegrać mistrzostwo z Resovią, która według mnie na papierze była wyraźnie słabsza.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: skrowiec »

Chciałem tylko zwrócić uwagę że wasze posty znacznie odbiegają od tematu w jakim się znajdują....
Źle się to czyta w takim miejscu...
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Lucarelli »

Szary Wilk pisze: 25 lis 2021, o 20:26 Szczerze, to jak sobie przypomnę sezon ZAKSY z roku 2012/2013, gdzie mieli mega mocny skład (Zagumny,Gladyr,Mozdzonek,Fonteles,Ruciak,Rouzier,Gacek), to nie mogę pojąć, jak mogli przegrać mistrzostwo z Resovią, która według mnie na papierze była wyraźnie słabsza.
Jak Zaksa mogła przegrać tamto mistrzostwo? Odpowiedź jest bardzo prosta.
Zaksa została de facto bez atakującego podczas finałów.
Rouzier miała kontuzje mięśni brzucha (plus dramaty sercowe, ale to nie pudelek więc skończę na tym) a Witczak skręcił kostkę.
Rouzier próbował coś tam grać ale był cieniem własnego siebie.
Lipe dwoił się i troił i chwała mu, że doprowadził do piątego spoktania ale koniec końców nie da się grać bez prawego skrzydła i skończyło się jak musiało się skończyć.
Resofan
Posty: 1418
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Resofan »

skrowiec pisze: 25 lis 2021, o 20:31 Chciałem tylko zwrócić uwagę że wasze posty znacznie odbiegają od tematu w jakim się znajdują....
Źle się to czyta w takim miejscu...
Zasadniczo masz rację, tylko nie ma innego miejsca dla tej dyskusji o wszystkim i niczym, czyli ogólnie o siatkówce. Nie ma sensu zaśmiecać tym wątku jakiegoś klubu, bo ten będzie jeszcze żył przez prawie rok, a na temat 8 kolejki napisano już chyba wszystko i za 3 dni do tego wątku już nikt nie zajrzy. Śmiecenie tutaj właściwie już nie przeszkadza ;) .
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Biciut »

skrowiec pisze: 25 lis 2021, o 20:31 Chciałem tylko zwrócić uwagę że wasze posty znacznie odbiegają od tematu w jakim się znajdują....
Źle się to czyta w takim miejscu...
Przynajmniej forum żyje i UWAGA - działa ;)
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Blanco »

Szary Wilk pisze: 25 lis 2021, o 11:51Zresztą, nie kumam po co porównujecie te czasy. Dzisiaj ugranie mistrzostwa z zawodnikami klasy ÓWCZESNYCH Tichacka,Akhrema,Lotmana i Kosoka graniczyłoby z cudem, bo wtedy nasza liga nie była taka silna jak teraz.
To prawda. Dlatego Jastrzębski rok temu został mistrzem z Kampą, Louattim, Wiśniewskim i Buckim.
Szary Wilk pisze: 25 lis 2021, o 11:51Dla mnie Fabian w formie miał taką kluczową zaletę, że podejmował dobre wybory. I dlatego na MŚ 2014 czy MŚ 2018 grał dobrze. Wykorzystywał dobrą formę skrzydłowych, czasem kogoś przykrył. Druga sprawa, że wtedy grał dokładnie. Może nie była to wirtuozeria, ale naprawdę dobrze sobie wszystko planował, okazjonalnie dorzucając środek. Problem jest taki, że do tego trzeba mieć jednak zawodników w wysokiej formie na skrzydłach i problem zaczyna się wtedy, kiedy jeden z nich przestaje działać(patrz: Kubiak w tym sezonie). Wtedy gra staje się zbyt prosta. A jak do tego przyjęcie traci na jakości, to w ogóle jest już lipa.
To prawda, że do gry, którą gra Fabian, musi mieć w wysokiej formie zawodników na skrzydłach i że problem zaczyna się wtedy, kiedy jeden z nich przestaje działać. Dlatego między innymi dzięki temu, że wszyscy skrzydłowi na MŚ2018 byli w formie, a rozkład ataku skrzydłowych wyglądał tak: Kurek-45, Kubiak 33, Szalpuk 12, wygraliśmy półfinał z USA.

Tichacek rzemieślnik. Schops słaby, bo Kurek przyszedł i go od razu posadził. A Akhrem, jak Cebulj. Poddaję się. I taki jeden tip. To naprawdę widać, że ktoś nie widział meczów, zawodników i sezonów, o których pisze.

A Fabian rzuca normalną liczbę piłek do środkowych, małą, ale akceptowalną. Mając Jakuba, wcześniej Nowakowskiego powinien większą. Ale tę grają w naszej lidze tylko Woicki, Łomacz i może Janusz. A że przez to, że Heynen nie postawił na Semeniuka i przegraliśmy Igrzyska i że Kubiak daleko, więc go nikt poza Ciornym nie ogląda, Heynen to już w ogóle nie wiem, co robi, a Fabian na miejscu, to się wszyscy przyp. do niego.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

Nie napisałem, że Schops słaby. Mało tego - napisałem, że dobry, a nawer bardzo dobry. Nie manipuluj.

Tak, Tichacek był rzemieślnikiem. Solidny rozgrywacz, ale bez finezji.

Daj już spokój z tym Fabianem. Zawsze powołujesz się na te 2 turnieje sprzed lat, gdzie skrzydłowo grali swoje turnieje życia. Teraz podajesz dystrybucję piłek i vo widać? Granie 2 zawodnikami. Szkoda, że na Igrzyskach nie wyszło. A Tillie powiedzial, że spodziewał się prostego grania do Leona i Kurka i łatwo nas rozczytali.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

Blanco pisze: 26 lis 2021, o 00:53 A Fabian rzuca normalną liczbę piłek do środkowych, małą, ale akceptowalną. Mając Jakuba, wcześniej Nowakowskiego powinien większą. Ale tę grają w naszej lidze tylko Woicki, Łomacz i może Janusz.
Usmiechnąłem się pod nosem na słowo "akceptowalna". Taka jest dlatego, że Ty akceptujesz, czy są jakies przesłanki obiektywne do takiego stwierdzenia?
No i druga częśc tez się kłóci z faktami przedstawionymi w liczbach przez Szarego.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 26 lis 2021, o 07:36 Nie napisałem, że Schops słaby. Mało tego - napisałem, że dobry, a nawer bardzo dobry. Nie manipuluj.

Tak, Tichacek był rzemieślnikiem. Solidny rozgrywacz, ale bez finezji.

Daj już spokój z tym Fabianem. Zawsze powołujesz się na te 2 turnieje sprzed lat, gdzie skrzydłowo grali swoje turnieje życia. Teraz podajesz dystrybucję piłek i vo widać? Granie 2 zawodnikami. Szkoda, że na Igrzyskach nie wyszło. A Tillie powiedzial, że spodziewał się prostego grania do Leona i Kurka i łatwo nas rozczytali.
Co do tego meczu z USA, to akurat Szalpuk mial slabszy moment, glownie w przyjeciu, i wszedl Sliwka. Wiec Szalpuk ma te 12 z mniejszej ilosci setow. Fakt, byl trzecia opcja w ataku przez wiekszosc turnieju, ale tez (wg moich wspomnien) opcja dosyc pewna. To Nie bylo tak jak na IO, gdzie strach bylo grac z Kubiakiem pod siatka. Generalnie Drzyzga na MS mial ciut latwiej, bo obaj przyjmujacy potrafili grac ze smieci i pilek za plecy ciut lepiej niz Leon, wiec farfocle az tak nie razily.

Dlaczego Papa ciagle krytykuje Leona? Bo Leon, najmocniejszy ofensywny przyjmujacy, jednoczesnie nie jest zawodnikiem latwym dla Fabiana. Potrzebuje innej gry niz Fabie przywykl, a jednoczesnie ciagle stawianie mu swieczek na blok i granie tylko do niego jest kontrproduktywne dla druzyny.
Potrzebujemy drugiego przyjmujacego, wszechstronnego i w gazie. I najlepiej tez sypacza, ktory potrafi sie dostosowac, zachowujac pewna roznorodnosc.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2021, o 13:32 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

No i jeszcze taka ciekawostka

Środkowi Skry w tym sezonie mają skuteczność 109/172 - 64 %
Środkowi Resovii w tym sezonie 63/96 = 67 %
Środkowi ZAKSY w tym sezonie 110/164 = 67 %

Dużo większa liczba piłek ze strony Bełchatowa przy podobnej skuteczności, taka sama skuteczność ZKASY, choć piłek 68 więcej. Rzeszów gra środkiem bardzo rzadko, a mimo to nie jest to na tyle skuteczne, żeby zaskakiwać jakoś rywala w znaczącym stopniu w porównaniu do reszty ;) Bierz też pod uwagę, że na środku ma naprawdę bardzo plastycznego Kochanowskiego i dobrego Kozamernika, więc środek naprawdę możliwe, że najmocniejszy w lidze.


W tej statystyce uwzględniłem wszystkich 4 środkowych Resovii, którzy i tak zawyżają im te liczby, ponieważ atakowali mało, skutecznie (4/6, 3/3) i nie popełniali błędów. Tak więc pytanie czy z tym rozegraniem faktycznie jest wszystko okej.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Blanco »

grzegorzg pisze: 26 lis 2021, o 08:27
Blanco pisze: 26 lis 2021, o 00:53 A Fabian rzuca normalną liczbę piłek do środkowych, małą, ale akceptowalną. Mając Jakuba, wcześniej Nowakowskiego powinien większą. Ale tę grają w naszej lidze tylko Woicki, Łomacz i może Janusz.
Usmiechnąłem się pod nosem na słowo "akceptowalna". Taka jest dlatego, że Ty akceptujesz, czy są jakies przesłanki obiektywne do takiego stwierdzenia?
No i druga częśc tez się kłóci z faktami przedstawionymi w liczbach przez Szarego.
Wybacz, Grzegorzu, ale od kogo na tym forum, jak nie od Ciebie mam wymagać, by nie posługiwać się rankingiem, którego autor nie uwzględnia takich zmiennych, jak liczba rozegranych setów, czy suma ataków wszystkich środkowych?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”