Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

bono
Posty: 3480
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: bono »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 10:06
grzegorzg pisze: 23 lis 2021, o 10:01 Ok, ok. ;) Mnie się tylko rozchodziło o to, że jak się zmieniają, to niwazne kto zaczyna, a kto koczy. Trzeba zliczyc wszystkich. ;)
Teraz muszę popracować, ale chętnie bym zliczył. Może w wolnej chwili :D

Masz, sprowokowałeś mnie :D

LICZBA ATAKÓW ZE ŚRODKA W SEZONIE 2021/2022

1.Skra Bełchatów: 173
2.Jastrzębski Węgiel: 172
3.Projekt Warszawa: 166
4.ZAKSA K-K 165
5.LUK Lublin: 153
6.Cuprum Lubin: 151
7.GKS Katowice: 145
8.Stal Nysa: 143
9.Czarni Radom: 132
10.AZS Olsztyn: 119
11.Trefl Gdańsk: 118
12.Ślepsk Suwałki: 114
13.Resovia Rzeszów: 94
14.Warta Zawiercie: 91
Przykro mi ale musze podważyć Twoje argumenty.
Sama liczba ataków nie do końca oddaje aktywność środkowych w ataku i sposób rozgrywania - żeby być precyzyjnym należałoby policzyć łączną liczbę ataków i porównać ją z liczbą ataków ze środka - wtedy to będzie miarodajne. Chwilę mi to zajęło.

Klub procent łącznych ataków do ataków ze środka

Zaksa Kędzierzyn 21,2%
Skra Bełchatów 20,5%
JW Jastrzębski Węgiel 20%
Projekt Warszawa 19,3%
Cuprum Lubin 18,4%
Czarni Radom 18,4%
LUK Lublin 17,7%
GKS Katowice 17,1%
AZS Olsztyn 17%
Stal Nysa 16,9%
Ślepsk Suwałki 16,3%
Trefl Gdańsk 16,2%
Resovia Rzeszów 14,4%
Warta Zawiercie 11,7%

Wygląda na to że jednak Zaksa najbardziej wykorzystuje środek - mimo że wizualnie to tak nie wygląda.
Zawiercie to czerwona latarnia.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, o 11:55 przez bono, łącznie zmieniany 1 raz.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

@Diomedea
Ludzie, weźcie już dajcie sobie spokój i nie piszcie, że Muzaj to jest główny winowajca porażek Resovii, bo to po prostu nieprawda. Bzdura kompletna i tyle. Muzaj nie jest winny temu, że Resovia gra najmniej środkiem w lidze mimo największego potencjału i Muzaj nie jest winny temu, że drużyna popełnia rażące błędy w przyjęciu. On ostatnie 4 mecze zagrał dobrze, bardziej krytycznie - poprawnie, więc nie można się go czepiać.

Jak swego czasu Toniutti często Kaczmarkowi rzucał na lotny blok, lub pojedynczy, to jakoś twoich komentarzy, Diomedeo, tutaj nie widziałem. Naprawdę rzygam już taką retoryką, że Muzaj to w ogóle beznadziejny siatkarz i za słaby na PlusLigę i umie tylko na pojedynczym, lotnym, albo w ogóle najlepiej bez bloku i może wyślijcie go do I ligi lub gdzieś do Belgii albo Grecji...Wszystko jest spoko, ale trzeba zachować trochę obiektywizmu. A Ty go nie masz.

W zeszłym sezonie Resovia miała Butryna i też nic nie ugrali. 5 miejsce było jak stracony sezon. W tym roku się wzmocnili cholernie, ale mają też dużo silniejszą konkurencję. Może zmiana Muzaja na Butryna jest na minus, ale przyszli Zatorski,Kochanowski,Kozamernik i grają za Poterę,Tammemę i Jendryka.W dodatku do grona przyjmujących dołączył Deroo przy jednoczesnym zachowaniu Szerszenia :x

@bono
Moja statystyka dotyczyła ILOŚĆI PIŁEK ROZEGRANYCH NA ŚRODEK PRZEZ SYPACZA. Nie JAKOŚCI. I napisałem, że jakościowo to pewnie najlepiej wygląda z prowadzeniem gry Marcin Janusz, czego dowodem jest pierwsza pozycja ZAKSY mimo osłabień transferowych. Czyli się z tobą zgadzam ;)

Natomiast druga sprawa - Resovia dalej na dnie, nawet w twojej statystyce. Czyli też się wszystko zgadza.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

To może jak ta polubownie ;) . O te drobne nie ma co sie spierac, Są druzyny, tóre starają się grać siatkówe zrównoważoną i te, tóre tego nie robią. powody są rózne, dosc oczywiste często.

Ja tam bym po tym Drzyzdze tak ciągle nie jechał, nieco upraszczając. Przecież z grubsza nie gra niczego innego niż to do czego nas przyzwyczaił. Dla mnie zawsze jest w jakims stopniu ofiarą, zapewne nieco przesadnym,ale jednak, tej taktyki "szukania i kreowania lidera (ewentualnie dwóch liderów) w ataku i często się w tym zwyczajnie zapomina. Taki jest i tyle. Pytanie jest zawsze inne- na ilei w jakich okolicznościach to wystarcza. Ale to pytanie do klubu i trenera repry.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: miro1905 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 23 lis 2021, o 11:39
miro1905 pisze: 23 lis 2021, o 11:22 Nie mogę nigdzie znaleźć. Z jakim bilansem został zwolniony Serniotti? Pewnie lepszym, niż Giuliani w zeszłym i prawdopodobnie też tym sezonie, a dysponował składem:
Jarosz/Schoeps po kontuzji
Kędzierski/Tichacek
Rossard/Śliwka/Depowski/Krastins
Lemański/Możdżonek/Dryja/Perłowski
Masłowski/Rusek
7-5, 20 pkt, ale potem Resovia kończyła rundę z ekipami z dołu tabeli.
Dziękuję.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 11:57
@bono
Moja statystyka dotyczyła ILOŚĆI PIŁEK ROZEGRANYCH NA ŚRODEK PRZEZ SYPACZA. Nie JAKOŚCI. I napisałem, że jakościowo to pewnie najlepiej wygląda z prowadzeniem gry Marcin Janusz, czego dowodem jest pierwsza pozycja ZAKSY mimo osłabień transferowych. Czyli się z tobą zgadzam ;)

Natomiast druga sprawa - Resovia dalej na dnie, nawet w twojej statystyce. Czyli też się wszystko zgadza.
Właśnie statystyka bono dotyczy ilości a nie jakości i jest bardziej miarodajna, choć i twoja bardzo fajnie, że się pojawiła tym bardziej, że jego była następstwem twojej.
Jego dlatego jest bardziej miarodajna bo różne drużyny rozegrały różną ilość setów. Dlatego by określić która drużyna najczęściej gra środkiem a która najrzadziej to najlepiej właśnie tak procentowo to policzyć, choć zajmuje to więcej czasu.

PSD. Może coś niedowidzę, ale nigdzie nie widziałem by Diomedea do której piłeś, mówiła, że Muzaj to główny winowajca porażek Resovii lub, że to słaby atakujący. Tylko tyle, że ten jego potencjał jest dosyć mityczną rzeczą.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

I jeszcze jedno:
Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 11:57 W zeszłym sezonie Resovia miała Butryna i też nic nie ugrali. 5 miejsce było jak stracony sezon. W tym roku się wzmocnili cholernie, ale mają też dużo silniejszą konkurencję.
Naprawdę byłbym ostrożny w formułowaniu takich opinni, bo (póki co oczywiście) Zaksa jest nadal na czele, a chyba dość trudno jednaK stwierdzic, że się wzmocnili w jakimkolwiek stopniu. Różne wnioski mogą z tego płynąc...
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

grzegorzg pisze: 23 lis 2021, o 12:44 I jeszcze jedno:
Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 11:57 W zeszłym sezonie Resovia miała Butryna i też nic nie ugrali. 5 miejsce było jak stracony sezon. W tym roku się wzmocnili cholernie, ale mają też dużo silniejszą konkurencję.
Naprawdę byłbym ostrożny w formułowaniu takich opinni, bo (póki co oczywiście) Zaksa jest nadal na czele, a chyba dość trudno jednaK stwierdzic, że się wzmocnili w jakimkolwiek stopniu. Różne wnioski mogą z tego płynąc...
Ale to jedna ZAKSA. Wyjątek. Wzmocnił się AZS, znacząco wzmocniły się Zawiercie i Jastrzębie, wzmocniła się nieznacznie także Warszawa (Petković>Superlak). Po prostu drużyn aspirujących do gry o medale jest więcej, niż rok temu i są one silniejsze ewentualnie o zbliżonym potencjale (Skra).
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: grzegorzg »

Nie o to mi się rozchodziło, może nie napisałem dosc czytelnie, albo wcale. ;) No nic, niue mam już cxzasu się rozweijac. Resovia tez się wzmocniła, tylko jakby nie załatała problemów, a stworzyła nowe poniekąd. Inni lepeij sobie z tym poradzili.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 11:57
@Diomedea
Ludzie, weźcie już dajcie sobie spokój i nie piszcie, że Muzaj to jest główny winowajca porażek Resovii, bo to po prostu nieprawda. Bzdura kompletna i tyle. Muzaj nie jest winny temu, że Resovia gra najmniej środkiem w lidze mimo największego potencjału i Muzaj nie jest winny temu, że drużyna popełnia rażące błędy w przyjęciu. On ostatnie 4 mecze zagrał dobrze, bardziej krytycznie - poprawnie, więc nie można się go czepiać.

Jak swego czasu Toniutti często Kaczmarkowi rzucał na lotny blok, lub pojedynczy, to jakoś twoich komentarzy, Diomedeo, tutaj nie widziałem. Naprawdę rzygam już taką retoryką, że Muzaj to w ogóle beznadziejny siatkarz i za słaby na PlusLigę i umie tylko na pojedynczym, lotnym, albo w ogóle najlepiej bez bloku i może wyślijcie go do I ligi lub gdzieś do Belgii albo Grecji...Wszystko jest spoko, ale trzeba zachować trochę obiektywizmu. A Ty go nie masz.

W zeszłym sezonie Resovia miała Butryna i też nic nie ugrali. 5 miejsce było jak stracony sezon. W tym roku się wzmocnili cholernie, ale mają też dużo silniejszą konkurencję. Może zmiana Muzaja na Butryna jest na minus, ale przyszli Zatorski,Kochanowski,Kozamernik i grają za Poterę,Tammemę i Jendryka.W dodatku do grona przyjmujących dołączył Deroo przy jednoczesnym zachowaniu Szerszenia :x
Szary-widze ze dojrzales. I przy okazji nauczyles sie manipulowac wypowiedziami innych, na razie dosyc nieudolnie. Nie idz w te strone, bo Twoje ostatnie posty byly ciekawe.
Jak cytujesz, to moze zacytuj wypowiedz, do ktorej sie odnosisz. A nie tylko nick, plus wmawianie ze napisalam cos, czego nie napisalam.
Stanowczo wypraszam sobie takie tanie manipulanctwo.
Do rzeczy.
1 Istotnie nigdzie nie napisalam, ze Muzaj jest glownym winowajca. Twierdze tylko, ze nie jest to atakujacy na gre o medale i ze nie bedzie nastepca Kurka (chyba, ze ze strata poziomu i innym rozlozeniem ataku). Tu sie chyba zgadzamy.
-
2 Polemizuje z teza, ze Muzaj zagral swietny mecz, jak rasowy, topowy atakujacy. Topowy atakujacy w formie nie zjezdza z efektywnoscia ataku ponizej 20% w decydujacym secie ( moze jak starszawy, wykonal ze 40 atakow w poprzezdnich setach itp)

3 Jak Kaczmarek klepal to po pierwsze Diomedei nie bylo na forum, byla Kanimo. Po drugie-owszem, widzialam ze nie gra jak rasowy mlotek. Po trzecie nalezalam do nielicznych osob, ktore nie byly zdecydowanie pewne, czy przestawienie Kaczmarka z przyjecia to najlepsza opcja dla tego zawodnika. Ale okazala sie niezle dla polskiej siatkowki. Bartka Kurka tez nie zastapi 1:1, ale jest tego obecnie blizszy niz Maciek.
Dodam, ze jak Kaczmarek klepal, to: byl swiezo po przyjsciu do Zaksy, albo po pewnych perypetiach zdrowotnych.
Ten sezon zaczal ladnie, grajac na poziomie zblizonym do tego z Lubina.
Zobaczymy na przestrzeni sezonu.
Obaj zawodnicy moga miec troche opozniony rozwoj. Mackowi wypadly 2 sezony przez kontuzje i lawkowanie. Kaczmarek pozno przeszedl z plazowki, pozno zmienil pozycje, doszedl sezon w kratke przez choroby.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, o 14:04 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 23 lis 2021, o 13:38
Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 11:57
@Diomedea
Ludzie, weźcie już dajcie sobie spokój i nie piszcie, że Muzaj to jest główny winowajca porażek Resovii, bo to po prostu nieprawda. Bzdura kompletna i tyle. Muzaj nie jest winny temu, że Resovia gra najmniej środkiem w lidze mimo największego potencjału i Muzaj nie jest winny temu, że drużyna popełnia rażące błędy w przyjęciu. On ostatnie 4 mecze zagrał dobrze, bardziej krytycznie - poprawnie, więc nie można się go czepiać.

Jak swego czasu Toniutti często Kaczmarkowi rzucał na lotny blok, lub pojedynczy, to jakoś twoich komentarzy, Diomedeo, tutaj nie widziałem. Naprawdę rzygam już taką retoryką, że Muzaj to w ogóle beznadziejny siatkarz i za słaby na PlusLigę i umie tylko na pojedynczym, lotnym, albo w ogóle najlepiej bez bloku i może wyślijcie go do I ligi lub gdzieś do Belgii albo Grecji...Wszystko jest spoko, ale trzeba zachować trochę obiektywizmu. A Ty go nie masz.

W zeszłym sezonie Resovia miała Butryna i też nic nie ugrali. 5 miejsce było jak stracony sezon. W tym roku się wzmocnili cholernie, ale mają też dużo silniejszą konkurencję. Może zmiana Muzaja na Butryna jest na minus, ale przyszli Zatorski,Kochanowski,Kozamernik i grają za Poterę,Tammemę i Jendryka.W dodatku do grona przyjmujących dołączył Deroo przy jednoczesnym zachowaniu Szerszenia :x
Szary-widze ze dojrzales. I przy okazji nauczyles sie manipulowac wypowiedziami innych, na razie dosyc nieudolnie. Nie idz w te strone, bo Twoje ostatnie posty byly ciekawe.
Jak cytujesz, to moze zacytuj wypowiedz, do ktorej sie odnosisz. A nie tylko nick, plus wmawianie ze napisalam cos, czego nie napisalam.
Stanowczo wypraszam sobie takie tanie manipulanctwo.
Do rzeczy.
1 Istotnie nigdzie nie napisalam, ze Muzaj jest glownym winowajca. Twierdze tylko, ze nie jest to atakujacy na gre o medale i ze nie bedzie nastepca Kurka (chyba, ze ze strata poziomu i innym rozlozeniem ataku). Tu sie chyba zgadzamy.
-
2 Polemizuje z teza, ze Muzaj zagral swietny mecz, jak rasowy, topowy atakujacy. Topowy atakujacy w formie nie zjezdza z efektywnoscia ataku ponizej 20% w decydujacym secie ( moze jak starszawy, wykonal ze 40 atakow w poprzezdnich setach itp)

3 Jak Kaczmarek klepal to po pierwsze Diomedei nie bylo na forum, byla Kanimo. Po drugie-owszem, widzialam ze nie gra jak rasowy mlotek. Po trzecie nalezalam do nielicznych osob, ktore nie byly zdecydowanie pewne, czy przestawienie Kaczmarka z przyjecia to najlepsza opcja dla tego zawodnika. Ale okazala sie niezle dla polskiej siatkowki. Bartka Kurka tez nie zastapi 1:1, ale jest tego obecnie blizszy niz Maciek.
Dodam, ze jak Kaczmarek klepal, to: byl swiezo po przyjsciu do Zaksy, albo po pewnych perypetiach zdrowotnych.
Ten sezon zaczal ladnie, grajac na poziomie zblizonym do Lubina.
Zobaczymy na przestrzeni sezonu.
Obaj zawodnicy moga miec troche opozniony rozwoj. Mackowi wypadly 2 sezony przez kontuzje i lawkowanie. Kaczmarek pozno przeszedl z plazowki, pozno zmienil pozycje, doszedl sezo w kratke przez choroby.


Akurat nie cytowałem, bo nie dałbym rady wrzucić waszych dwóch cytatów (twojego i bono) i szybciej mi było odpisać tak.

1.Ja raczej nawiązuję do tego, że Muzaj jest wiecznie krytykowany, niezależnie od tego jak zagra. I widzę w tym pewną przyczynę. Bo ma łatkę "następcy Kurka" czy "przyszłości na ataku" i dlatego mu się obrywa. Tak jakbyście ciągle chcieli udowadniać, że on nim nie będzie, ale my to już wszyscy wiemy, nikt nie musi nas przekonywać.

2.Kaczmarek nie zastąpi Kurka w reprezentacji, bo nie ma takiego potencjału. Łukasz to dobry atakujący, ale nie world class i na takiego to jeszcze sobie poczekamy pewnie długo. Może grać dobrze i nie odstawać, ale nie widzę w nim takiego lidera jak Mariusz Wlazły czy Bartosz Kurek. A takich zawodników nam potrzeba w ofensywie. Na korzyść Kaczmarka przemawia to, że gra teraz Januszem i może grać z nim w kadrze, ale reprezentacja to zawsze inna bajka. By mówić o zastępstwie za Kurka, to musielibyśmy mieć kogoś jak Lagumdzija czy już nawet Patry.

3.Ja też jestem zdania, że Maciek może nie być siatkarzem na grę o medale jako pierwszoplanowa postać. Ale myślę, że w optymalnej formie by wystarczał jako "jeden z". W zeszłym roku medal zdobyła Warszawa z Superlakiem jako pierwszym atakującym. Konarski też zdobywał medale, a żadnym topowym atakującym, ani pierwszą opcją w ataku raczej nigdzie nie był (choć pewnie on myśli inaczej). Ja napisałem, że dla mnie Muzaj pasował do takiego grania, jakie było w Treflu czy Surgucie. Im więcej atakował, tym czuł się pewniej.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Diomedea »

Jak polemizujesz z faktem, ze Muzaj jest ogolnie krytykowany, to nie wklejaj mojego nicka. Jak wklejasz to uprzejmie prosze o odnoszenie sie do moich konkretnych wypowiedzi, a nie tego jak Ty odbierasz ogolny trend na forum.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Resofan »

niepoinformowany pisze: 23 lis 2021, o 11:04
Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 10:49 A Resofan ci napisze, że głównym problemem Resovii jest przyjęcie i dlatego nie grają środkiem ;)
Tak, a w dodatku stwierdzi, że krytyka wymiany najlepszego atakującego Plusligi (trzeci sezon z rzędu jak tak dalej pójdzie, chociaż Kaczmarek w tym sezonie mocno depcze po piętach) na Muzaja to "kocopoły" bo gość przestał grać początkowy koszmar i gra aż przeciętnie/nieźle.
A teraz pozwolę sobie zacytować siebie, wklejając tekst bo nie umiem stosować cytatów ze starych postów :D :
"Ten mecz to pozdrowienia dla wszystkich wypisujących na tym (i nie tylko na tym) forum kocopoły, że największym problemem Resovii jest Drzyzga albo atakujący, czyli zamiana Butryna na Muzaja."
Albo czytasz "po łebkach", albo masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem - pisałem o największym problemie Resovii. Nie jest nim Muzaj ani nie jest nim Drzyzga. Mam świadomość, że sprowadzając Muzaja za Butryna Resovia (przynajmniej na razie, a pewnie i w ogóle) się nie wzmocniła. Jednak w żadnym z czterech meczów które przegrała, najprawdopodobniej by nie wygrała gdyby grał Butryn albo inny rozgrywający niż Drzyzga (no, może poza meczem z JW, gdzie Drzyzga zagrał fatalnie i obok Deroo był głównym "architektem" porażki). Resovia wszystkie mecze przegrała głównie przez fatalne przyjęcie i wczorajszy mecz jak w soczewce to pokazał. Dopóki przyjęcie było dobre (2 pierwsze sety), Resovia miła 76% i ponad 60% w ataku, a Skra 1(słownie jeden) blok. W trzech pozostałych setach gdy przyjęcie siadło, skuteczność w ataku spadła do 53% (czyli była ok 40) i Skra miała pozostałe 7 bloków.
Produkowanie się Szarego na temat ilości ataków środkiem i, że przez to niby Resovia przegrywa to już inny poziom abstrakcji- Nysa ma o wiele więcej ataków środkiem, a nie wygrała jeszcze meczu. O czym to świadczy? Ano o niczym. Mam świadomość, że jest to argument niezbyt mądry, bo generalnie zwycięstwo nie jest zasadniczo uzależnione od ilości ataków środkiem. To może być jeden z elementów je warunkujących, ale bynajmniej nie najbardziej istotny. A przyjęcie zagrywki i owszem. Gdyby jeszcze przy tym przyjęciu Deroo był w normalnej formie a nie wyglądał jak (jak to napisał Wysoki) "schyłkowy Wika", to może dałoby się to jakoś nadrobić, no ale Belg w formie nie jest i wygląda to jak wygląda. Wczoraj jeszcze nałożył się na to drugi w tym sezonie słabszy mecz Cebuli którego trochę później łapie "porereprezentacyjny dołek" więc mamy taki efekt. Obawiam się, że jak co sezon Resovia skończy ligę z nieśmiertelnym Buszkiem w szóstce. Wspomnicie moje słowa ;) .
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: leeon »

Resofan- nie masz dyskomfortu widząc że środek Resovii w takim składzie atakuje o wiele mniej niż najgorsza w lidze w przyjęciu Skra?
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

To ciekawe, bo w zeszłym roku Resovia miała akurat dobre przyjęcie i też im to niewiele dało, bo nie grali nawet w półfinale. W dodatku mając tego Butryna, za którym forum tak tęskni. W tym sezonie nie mają wcale gorszego przyjęcia od Zawiercia i przyjmują lepiej od Bełchatowa, który gra 2x razy więcej środkiem od nich i ma bardziej urozmaicony atak niż lewe i czasem prawe. A Zawiercie więcej kończy z tego prawego.

No tak w sumie to chyba nic tam nie działa jak powinno.
bono
Posty: 3480
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: bono »

Też miałem to napisać - Resovia w zeszłym roku miała statystycznie najlepsze przyjęcie w lidze - pozyskała według wielu - najlepszego libero świata i swego czasu (grając min.w Zaksie - najwięcej MVP w jednym sezonie) jednego z lepszych(najlepszego)skrzydłowych w lidze - aktualnie jeżeli chodzi o przyjęcie zajmują 9 miejsce w lidze. To co jest nie tak?Czy tam na Podkarpaciu naprawdę się tak ciężko oddycha?
Jasne że Drzyzga to Drzyzga tamto - ale nikt np nie zabronił Kochanowskiemu blokować(2 w zeszłym sezonie) a Klemenowi zagrywać(2 w zeszłym sezonie).
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Diomedea »

No tak w sumie to chyba nic tam nie działa jak powinno.
Z tym podsumowaniem bym sie zgodzila.
Przyjecie srednie ale bez dramatu. Atak po negatywnym przyjeciu-mocno slaby. Do konczenia na wysokiej mial byc chyba Deroo. A sypacz ma najgorsza wystawe na lewe, a najlepsza na prawe, gdzie jest facet ktory na sytuacyjnych jest sredni.
Doadatkowo sypacz ma slaba wystawe z pola.

Powinien byc super serwis i blok patrzac po nazwiskach. Nie pisalismy o statach w tych elementach, ale wizualnie to wyglada srednio/slabo.
Obrona tez slaba, poza Zatorem to dosyc drewniana ekipa.

Ani elementy ktore powinny dzialac, ani te ktore przed sezonem wskazywano jako problematyczne nie dzialaja.
Moze na razie i przynajmniej serwis i blok sie poprawia.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Resofan »

leeon pisze: 23 lis 2021, o 15:32 Resofan- nie masz dyskomfortu widząc że środek Resovii w takim składzie atakuje o wiele mniej niż najgorsza w lidze w przyjęciu Skra?
Ależ oczywiście, że mam, jednak powtarzam - nie jest to największy problem Resovii, a trzeciorzędny. Dwa pierwsze sety pokazały, że Drzyzga przy swojej "oszczędnej" grze środkiem przy dobrym, choć nierewelacyjnym przyjęciu jest w stanie radzić sobie z blokiem, bo przecież Muzaj w dwóch pierwszych setach nie miał chyba ani jednego ataku na stabilnym podwójnym bloku. Wszystko na pojedynczym bądź lotnym. Nigdy nie pisałem, że Drzyzga to rozgrywający bez wad - jedną z nich jest małe wykorzystywanie środkowych a drugą słabe nogi (no nie jest to "żywe sreberko"). Wystarczy jednak dostarczyć mu akceptowalną piłkę i sobie radzi, bo gra szybko i mało czytelnie choć czasem niedokładnie. W 2018 roku za który prawie wszyscy go chwalą, też tym środkiem jakoś bardzo nie orał bo po prostu taki był i taki jest. Jest to przeciwieństwo Łomacza i każdy trener który go bierze czy to do klubu, czy to do kadry z pewnością się z tym liczy. W wieku 31 lat trudno się zmienić.
Tegoroczna Resovia zbudowana jest jako drużyna typowo siłowa. W pierwszej szóstce poniżej 2 m mają tylko rozgrywający i środkowy(!). Trudno po takich chłopach wymagać obron na poziomie libero i to było wiadome od początku, ale w bloku grają sporo poniżej swoich teoretycznych możliwości. System gry opierać się miał pewnie na dynamice a nie technice i finezji, ale grający jak "schyłkowy Wika" Deroo kładzie tę koncepcję, a Szerszeń na wysokiej piłce to już nie to samo.
Tak więc jeśli przyjęcie zagrywki się nie poprawi a Deroo nie dojdzie do akceptowalnej formy, to sukcesów w tym sezonie Resovii nie wróżę. Mam jednak nadzieję, że (w przypadku porażki) nie dojdzie do kolejnej rewolucji i zostaną zachowane te wieloletnie kontrakty. Woicki i Deroo mają na rok, więc kolejnym celem transferowym na przyszły sezon powinien być Andringa :D .
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: michal1983 »

Ciężko się to wszystko czyta.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: ciorny17 »

To nie czytaj
Jedyny aktywny w zasadzie dziaiaj wątek. Strasznie mnie irytuje takie pisanie. Forum ledwo zipie pod względem merytorycznym, mało się dzieje, coraz mniej użytkowników, taki Szary choć czasami rzuca z dupy argumentami robi coś, ktoś z tym dyskutuje, nikt się nie wyzywa, dyskusja się toczy. Odwoływanie się raczej do argumentów niż widzimisię, także jest ciekawie, wziąć zobaczyć czyjąś opinie, może lekko skorygować swoją czy coś.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 23 lis 2021, o 18:15 To nie czytaj
Jedyny aktywny w zasadzie dziaiaj wątek. Strasznie mnie irytuje takie pisanie. Forum ledwo zipie pod względem merytorycznym, mało się dzieje, coraz mniej użytkowników, taki Szary choć czasami rzuca z dupy argumentami robi coś, ktoś z tym dyskutuje, nikt się nie wyzywa, dyskusja się toczy. Odwoływanie się raczej do argumentów niż widzimisię, także jest ciekawie, wziąć zobaczyć czyjąś opinie, może lekko skorygować swoją czy coś.
Ja stanę w obronę kolegi wyżej, bo jemu chyba chodziło o post Resofana i to, że on usilnie broni Drzyzgi, próbując napisać, że to problem przyjęcia jest głównym problemem Resovii. Ale zeszły sezon pokazał, że niekoniecznie.

Natomiast dla mnie zawsze rozgrywający był najważniejszym ogniwem. Faktycznie przyjęcie jest istotne, ale nie uważam, żeby Resovia miała na tyle słabe przyjęcie, żeby nie wykorzystywać środkowych, dowodem czego jest Bełchatów. Gra Rzeszowa jest mało kombinacyjna. Wydaje mi się, że bardzo wierzą w swoją siłę rażenia na skrzydłach i nie chcą wyjść ze strefy komfortu. Prosta piłka przy takich zawodnikach w ofensywie może zapewnić punkt, ale na dłuższą metę nie można grać takich akcji.

Warto zauważyć, że praktycznie poza zmianą Muzaj/Butryn cała reszta była na plus. Szerszeń został w klubie, więc teoretycznie można grać tą samą parą przyjmujących, przy czym środek jest o wiele lepszy, tak samo jak pozycja libero. Więc gdzie jest problem? Bo nie rozumiem. Chyba nikt nie powie, że brakuje Potery, Jendryka lub Tammemy w wyjściowym składzie? Albo że brak Butryna to taka diametralna różnica? Tak na dobrą sprawę przy tym składzie, to można grać praktycznie do każdego i nikt nie jest słabym punktem, wystarczy dobrze selekcjonować piłki. Skoro problem jest z samym przyjęciem, to powinien go rozwiązać zjazd do kwadratu Deroo, bo w zeszłym sezonie według statystyk Resovia była jedną z najlepszych lub najlepsza drużyną w przyjęciu, a Zatorski na pewno jest w tym elemencie lepszy od Potery.

Także ja nie kupuje tego, że problemem jest przyjęcie i jego poprawa spowodowałaby, że ZAKSA i Jastrzębie by czuły na plecach oddech Resovii. W zeszłym sezonie ani Zawiercie, ani Olsztyn nie były tak mocne jak teraz, dlatego wtedy było to 5 miejsce. Obecnie mamy trochę szerszą konkurencję i łatwiej też spaść z lepszej lokaty, bo punktuje więcej zespołów, czego dowodem właśnie są AZS z Wartą (3 i 4 miejsce, w zeszłym sezonie daleko za Reską).

W zeszłym sezonie ZAKSA,Jastrzębie,Warszawa,Bełchatów były lepsze od Resovii. I teraz są wyżej w tabeli, bo się wzmocniły lub ustabilizowały, ale doszły 2 kluby, które poszalały z transferami. I Resovia też poszalała, tylko to niewiele jak na razie daje. Pytanie dlaczego i tutaj każdy interpretuje to inaczej.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, o 18:45 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: Diomedea »

Dzieki kolego ciorny. W sedno.

Resofan napisal, co napisal.
Zgadzamy sie, ze problemow jest kilka, kazdy troche inaczej widzi ich waznosc. Bywa.
Jak dla mnie to serwis, blok i skutecznosc po negatywnym odbiorze,
A ze Drzyzga to nie sypacz na ten sklad, to tez chyba sie zgadzamy wszyscy mniej wiecej. Ma kontrakt bodajze na 3 lata, to warto bylo poszukac mu przyjmujacego wszechstronnego, z przyjeciem.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: ciorny17 »

To niech się odniesie do fragmentu którego nie może czytać. Napisałbyś to Ty, Diomedea, czy Resofan, to bym wiedział, że chodzi o jakiś post. Ktoś bez żadnego udziału we wcześniejszych postach o danym wątku wrzuca takie coś, to wiem, że raczej nie odnosi się do jednego posta. Widziałem coś Michał pisał, 4 razy edytował, aż usunął. Nie zdążyłem przeczytać
Kłamca.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: michal1983 »

Pisałem żeby sobie nie skakać do gardeł bo to bez bez sensu. Jeśli kogoś uraziła moja dygresja to przepraszam.

Szary ma rację i ma rację😉
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: ciorny17 »

michal1983 pisze: 23 lis 2021, o 18:58 Pisałem żeby sobie nie skakać do gardeł bo to bez bez sensu. Jeśli kogoś uraziła moja dygresja to przepraszam.

Szary ma rację i ma rację😉
To mogłeś od razu w takim tonie napisać.
Tylko nikt nie skacze do gardeł:
Szary udowadnia, że Muzaj nie jest problemem Resovii
Diomedea udowadnia, że nie traktuje Muzaja jako problemu Resovii
Resofan udowadnia, że Drzyzga nie jest problemem Resovii :]
Ot, akademicka dyskusja ;)
Kłamca.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: kuki91 »

Zasadniczo czytając ostatnie posty, to nic w końcu nie jest problemem Resovii :D Mimo, że występuje to mariaż kurtyzany z muzyką, czyli coś tu k**wa nie gra.

Może niech Resovia zmieni siedzibę na nie wiem, Jasło czy gdzieś na Podkarpaciu, może zdejmą presję Rzeszowa i zacznie to wyglądać lepiej?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: TommyLeeJones »

Z tą presją to można zagrać jakieś 3-4 mecze, potem już "leci" o wyjazdach nie wspominając. W Resovii spalić mógł się Lemański ale nie taka banda starych wyjadaczy z szafami wypchanymi medalami.
Diomedea pisze: 23 lis 2021, o 18:43 A ze Drzyzga to nie sypacz na ten sklad, to tez chyba sie zgadzamy wszyscy mniej wiecej. Ma kontrakt bodajze na 3 lata, to warto bylo poszukac mu przyjmujacego wszechstronnego, z przyjeciem.
Można było ale mam bardzo, bardzo mocne wrażenie, że Fabian dysponując lepszym przyjęciem i tak grałby szybkie do prawego na Muzaja i śmieci do lewego. A środkowi machaliby rękami w powietrzu tak jak teraz. Bo to Fabian :D . Jego charakter i styl znamy od lat. Facet w ostatnim wywiadzie nazwał 5 miejsce Resovii "prawie maksem", a przecież 2/3 sezonu grali niemiłosierny piach. Z rywali Skra była badziewiem, Zawiercie też, Warszawa z problemami na sypie i przeciętnym atakiem, K-K skupił się na LM i tylko JW spiął się na P-O, wykorzystał słabość rywali dzięki broni o nazwie "Bucki Superstar". Takie rzeczy robią różnicę u Łomacza, który potrafi zrobić ze środkowych prawdziwe armaty, o ile nie sabotuje tych wysiłków jego libero.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: buzinga »

To jeśli mogę dodam swoje dwa grosze.

Trochę pokrętnie wytłumaczę co jest moim zdaniem problemem Resovii zaczynając od ..... Zaksy.
Zaksa nie jest wyjątkiem tak jak pisał Szary Wilk. W zasadzie Zaksa potwierdza regułę, że można zbudować silny zespół stosując różne koncepcje i nigdzie nie jest powiedziane,że jak odchodzi lepszy zawodnik to ze słabszym drużyna musi grać gorzej. Paradoksalnie może nawet grać lepiej. Najważniejszy jest jednak pomysł jak ten zespół zbilasować. Tu się robią czary. Otóż w założeniu Janusz daje około 2-3 procent mniejszą skuteczność do ataku swoim rozegraniem w stosunku do Tottiego ( o takiej różnicy pisał kiedyś Wysoki Portorykańczym i ja się z tym zgadzam). Pytanie teraz jak to przykryć słabszym sypaczem. Masa opcji, rozwój skrzydłowych, lepsza gra w obronie itp.... Zaksa chyba celuje w to drugie z Elvisem na bloku i Shojim na libero nie mają dziur w defensywie i moim zdaniem będą w tym elemencie jeszcze lepsi. Problemem staje się przyjęcie bo Amerykanin jest słabszy od Pawła, więc więcej zdań mają w w tym obszarze przyjmujący. Dlatego Kaczmarek dostaje więcej piłek w ataku. Bilans. To jest zabawne jak tam wszytko z siebie wynika. A na koniec zabezpieczenie rozegrania Kozłowskim. Solidny gracz, nieschodzący poniżej pewnego poziomu, ale też pewnego nie przekroczy. Dobry, bo wiesz co Ci jest w stanie każdego dnia dać, a właśnie od rezerwowego oczekujesz stabilizacji.

Jak to się ma teraz do Resovii. Moim zdaniem hurraoptymistyczne było założenie że Deroo to dobry transfer. Jasne nikt nie myślał,że będzie grał aż taką padakę. Jednak to był transfer z czołowego rosyjskiego klubu, kto był na tyle szalony żeby myśleć, że z Dynamo puszczają topowego zawodnika w dobrej formie? Zawsze uważałem,że na takie okazje transferowe to trzeba przez lupę patrzeć. Tzn można kontraktować, ale trzeba mieć świadomość, że coś nie gra i trzeba mieć plan na odbudowanie gracza. Jak również solidnego strażaka. Nic nie mam do Szerszenia, ale to jest kolejny chłopak którego trzeba systematycznie budować, żeby dobrze grał. Toć to bez sensu jest. Całościowo uważam że Rzeszów jest fatalnie zarządzany, bo jak mam dużą wyobraźnie to nawet gimnastykując się na wszystkie strony nie rozumiem co ten zespół miał w teorii grać, w sensie gdzie miał być ten bilans o którym wyżej pisałem.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: ciorny17 »

buzinga pisze: 23 lis 2021, o 20:01
Jak to się ma teraz do Resovii. Moim zdaniem hurraoptymistyczne było założenie że Deroo to dobry transfer. Jasne nikt nie myślał,że będzie grał aż taką padakę. Jednak to był transfer z czołowego rosyjskiego klubu, kto był na tyle szalony żeby myśleć, że z Dynamo puszczają topowego zawodnika w dobrej formie? Zawsze uważałem,że na takie okazje transferowe to trzeba przez lupę patrzeć. Tzn można kontraktować, ale trzeba mieć świadomość, że coś nie gra i trzeba mieć plan na odbudowanie gracza.
W pierwszym sezonie Deroo wyglądał bardzo dobrze w Dynamie. W drugim, do momentu kontuzji tak se. Później jak odpalił Semyszew, to już nikt nie płakał za Samem. Dodatkowo ten, o czym już pisałem, bardzo mocno się naraził tym, że wolał się leczyć we Wrocławiu, w ramionach swojej dziewczyny jak w moskiewskich gabinetach. To ponoć przelało czarę goryczy, co nawet za złe mieli mu zawodnicy. Bodajże Pankow nawet w mediach powiedział, że to nie jest dobra praktyka, że zostawia się drużynę nawet podczas urazu.

Pisałem wyżej. Deroo fatalnie wygląda pod względem dynamiki, wyjścia w górę. Nie wiem na ile to wina masy mięśniowej bo co jak co, ale nadprogramowych kilogramów u Belga nie widać.
Kłamca.
buzinga
Posty: 1238
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: buzinga »

ciorny17 pisze: 23 lis 2021, o 20:15
W pierwszym sezonie Deroo wyglądał bardzo dobrze w Dynamie. W drugim, do momentu kontuzji tak se. Później jak odpalił Semyszew, to już nikt nie płakał za Samem. Dodatkowo ten, o czym już pisałem, bardzo mocno się naraził tym, że wolał się leczyć we Wrocławiu, w ramionach swojej dziewczyny jak w moskiewskich gabinetach. To ponoć przelało czarę goryczy, co nawet za złe mieli mu zawodnicy. Bodajże Pankow nawet w mediach powiedział, że to nie jest dobra praktyka, że zostawia się drużynę nawet podczas urazu.

Pisałem wyżej. Deroo fatalnie wygląda pod względem dynamiki, wyjścia w górę. Nie wiem na ile to wina masy mięśniowej bo co jak co, ale nadprogramowych kilogramów u Belga nie widać.
Znam tą historię z leczeniem we Wrocławiu. Mocno skróciłem, bo uznałem że mój post jest i tak długi i może się go topornie czytać. Problem w tym, że jak Sam w drugim sezonie wrócił już do gry. To po tych jego wejściach z ławki trudno było określić w jakiej jest dyspozycji. Poza tym będąc nawet spalonym w Moskwie spokojnie znalazłby angaż w Zenicie Sankt Petersburg lub w innym topowym zespole z Rosji lub Włoch. A tu jednak powrót do Polski.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 8. kolejka (19-22.11.2021)

Post autor: ciorny17 »

buzinga pisze: 23 lis 2021, o 20:24 Poza tym będąc nawet spalonym w Moskwie spokojnie znalazłby angaż w Zenicie Sankt Petersburg lub w innym topowym zespole z Rosji lub Włoch. A tu jednak powrót do Polski.
No nie. Nie ma przypadku w tym, że w kontekście Deroo mówiło się tylko o Jastrzębiu a później Resovii ;)

Zenit cały czas się zafiksował na Leona, że uda się go i tak pozyskać, a inne topowe rosyjskie kluby już miały legionistów obstawionych. Włochy? Kto wie, ale raczej Cormio, jeszcze Mosna, Pedrini nie mieli w planach Belga. Monza, Mediolan. Tu raczej bym celował w przypadku tego, kto go chciał. A tam już takich pieniędzy nie ma.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”