Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: leeon »

michal1983 pisze: 5 gru 2021, o 16:20 Chichot losu z za miedzy.

Wygrywasz Ligę Mistrzów żeby zrobić sportowy krok na przód i ... walczyć o wejście do PlayOff w barwach Resovii.
Dramat w Rzeszowie odcinek pisiont trzysta.
Naprawdę nie można wszystkiego tłumaczyć nie najlepiej zbilansowanym składem. Przy takim składzie? Tam coś od dawna nie działa. Kolejna rewolucja kadrowa również nic nie da.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: tomasol »

LUK-Radom. Czarni w tym sezonie nic nie grają, jedyny dobry mecz zagrali z Cuprum. Zwycięstwa bardziej zawdzięczają brakowi formy rywali niż własnej grze. Gdzie leżą problemy ??? Dzisiaj zagrała cała czwórka przyjmujących Radomia: Rusin na -4, Berger -2, Firszt 0 i Santana -2, dodatkowa wszyscy na ujemnej efektywności ataku( !!! ). No tak się nie da. Druga rzecz to rozegranie, dziś wyszedł Nowak i średnio to wyglądało. Co innego jednak krótka zmiana a co innego gra na dystansie całego spotkania. Jeśli dodamy przeciętny środek, niepewnych w przyjęciu libero i atakującego kręcącego się około 20% efektywności ataku, to właściwie cud, że Czarni nie są na samym dnie tabeli. Choć dziś akurat Faryna jako jedyny podjął rękawice rzuconą przez gospodarzy.

Lublin zagrał kolejne fajne spotkanie. Nie uniknął błędów, miał swoje słabości, ale świetna gra Włodarczyka i środkowych, dobra zagrywka i blok i pewne trzy punkty. Zaczęła ta ekipa grać to co może i potrafi i efekty są chyba nawet nieco lepsze niż można było się spodziewać. Miała być walka o utrzymanie a tu rysuje się na horyzoncie możliwość walki o play off. Że jest to możliwe dzięki kłopotom Gdańska czy Suwałk to już inna sprawa i w sumie zmartwienie Gdańska czy Suwałk a nie Lublina. Pająk też daje radę jako rozgrywający a jeszcze dokłada serwis. Także przed beniaminkiem rysyje się perspektywa całkiem udanego sezonu.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Streeter »

Dla tych co zastanawiaja się, czy Suwałki również się przełamią z Rzeszowem spieszę z informacją, że Suwałki będą faworytem tego starcia. I wcale nie piszę tego złośliwie, mam na to dowody w postaci historii spotkań obydwu drużyn. Otóż na 4 dotychczasowe spotkania Resovii i Ślepska w PlusLidze ekipa z Suwałk wygrała... 4. Mało tego Suwałki w tych meczach nie straciły nawet punktu, wszystkie starcia kończyły się 3:1. Więc nie widzę powodu, czemu teraz miałoby być inaczej. Zastanawia mnie jedynie, czy przez te 3 PlusLigowe lata Ślepsk wydał na wszystkie trzy drużyny chociaż tyle, co Rzeszów w jednym z sezonów :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Orduna »

No tak, Suwałki będą faworytem i to chyba dla nikogo nie jest tajemnicą. Pytanie jak sobie poradzą w tej roli.

Aby podkreślić fatalną sytuację Nysy dodam tylko, że w zeszłym sezonie Będzin po 11 meczach miał 4 punkty i 1 zwycięstwo. Jak to się skończyło, każdy pamięta.
Kolejny świetny mecz Kapicy, wykorzystuje w 100% szansę od losu i moim zdaniem powinien znaleźć się w szerokiej kadrze na VNL. Natomiast Gierżot nawet jak wróci do zdrowia to sobie nie pogra, bo para Cuprum jest świetnie zbilansowana.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: dyletant »

Kapica coraz bardziej zaczyna mi przypominać Malinowskiego z poprzednich sezonów.
Ale widać, jak ważny dla tej drużyny jest Sekita, świetnie prowadzi grę.
Czy wiadomo co z Ben Tarą? Największy ekspert Polsatu powiedział wczoraj, że to skurcz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: olek322 »

Lublin kontynuuje serię, naprawdę dobrze to wygląda - gra, atmosfera, frekwencja na trybunach. Podoba mi się rozkład ataku, Pająk stara się tak grać żeby nie kreować wyraźnego lidera, dziś nawet środkiem więcej niż zwykle próbował, chodź to wciąż jest ewidentnie najsłabszy element w zespole. Na plus również organizacja gry - mało błędów, cierpliwość, dobra organizacja w kontrze. Funkcjonuje blok i obrona, na co przełożenie ma przygotowanie taktyczne - świetna robota sztabu i trenera Daszkiewicza, facet wie co robi, i na prawdę z tego składu wyciska bardzo dużo. Ciekawie zapowiada się mecz z Treflem, w zasadzie ciężko wskazać tu nawet nieznacznego faworyta.
Nysa u siebie z Cuprumem nie wyrywa nawet punktu, wydawało się że zmiana trenera przyniesie jakiekolwiek pozytywne rezultaty, ale problem z tym zespołem jest chyba głębszy, marne przed nimi perspektywy.
Szary Wilk
Posty: 7859
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Szary Wilk »

Pojawił się tu temat dopingu, to może poruszę go głębiej

Kibice na siatkówce to mega piknik i janusze. Jak spiker im nie zrobi hałasu, to jest cisza i nikt się nie wychyla. Na Resovii wypchany sektor dopingujący jak były sukcesy. Jak gra w dołku, to jest garstka ludzi. Nie chcę sawać porównań do.piłki, bo to bez sensu, to dam do koszykówki. Resovia przez lata była jednym z najpopularniejszych klubów i z wysoką frekwencją, hala żyła.

Porównajcie sobie teraz ich fo takiego Anwilu Włocławek z PLK czy Zastalu Zielona Góra. Piknik i brak atmosfrry na trybunach RR.

Kolejna rzecz - Kultura aż nadto. Kibice Resovii okazują zero zainteresowania wobec tego co się dzieje. Nikt nie ośmieli się odezwać, gwizdnąć, wywiesić transparent czy inaczej okazać niezadowolenie. W normalnej sytuacji kibice by już zareagowali z troski o klub. I nie chodzi mi o patologiczne akcjd jak na Legii, ale jednak minimum zaangażowania w życie klubu i sprzeciw wobec temu, co się dzieje.

Na hali cisza i pustoi, a na Facebooku i dtronach internetowych lokalnych gazet jest masa komentarzy. Tylko na głos nikt tego nie powie. Komedio-dramat ci kibice Resovii.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: bono »

Swego czasu najlepsi na świecie ;)
nie ma już nic... :<
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Lucarelli »

bono pisze: 6 gru 2021, o 12:01 Swego czasu najlepsi na świecie ;)
W swoim mniemaniu o sobie to na pewno. Skromność to przecież podstawa 😉
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: bono »

Nie chce kopać leżącego ale słaba Resovia to też słabsza liga:(
Nie chciałem aby moje przewidywania (iż Ci co mieli wygrać w swojej karierze już wygrali i w Resovii jak to w Resovii będą najemnikami - odcinającymi kupony)się sprawdziły ale tak to wygląda. Dodatkowo są jakieś przecieki iż jeden z klubowych mistrzów Europy ćwiczy (oprócz tego że pewnie w siłowni)to noszenie "kszynek" z trunkiem wysokoprocentowym. Mam nadzieje że to nie syndrom nocy polarnych w Islandii :P
nie ma już nic... :<
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Resofan »

Ciekawe jak wyglądałyby trybuny hal siatkarskich innych klubów, gdyby ich kibice doświadczyli tak jak w Rzeszowie przez pięć lat takiej serii klęsk i upokorzeń, jeśli po latach sukcesów wyglądają niewiele lepiej od Podpromia dziś. Akurat w Rzeszowie do trybun to można mieć najmniejsze pretensje.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: kibic_siatki »

Obejrzałem w tym tygodniu 3 mecze siatkarskie komentowane przez M. Jarosza. W pierwszym w LM (Perugia-Trentino) prowadził mecz wspólnie z R. Małolepszym. Ze wszystkich komentatorów siatkarskich (ekspertów polsatowskich) Maciej zawsze mnie irytował tonem mentorskim. Przy tym spotkaniu traktował siedzącego obok jak kretyna, który nie rozumie dlaczego Trentino serwuje w Andersona zamiast Leona. Być może z przyczyn taktycznych miało to sens, bo Amerykanin był w I linii, natomiast przyjęcie było dobre i to miało średni sens.
Wczoraj komentował razem M. Magierą mecz Lublina z Radomiem. Choć też traktował go protekcjonalnie, to przy rzeczowym uwagach przyznawał rację i starał nawiązać nić współpracy.
W ostatnim wczorajszym meczu komentował razem z D. Dacewiczem spotkanie Nysa- Lubin. Ponieważ mecz zaczął się godzinę po poprzednim, zastanawiałem się jak tak się szybko przemieścił. Ponieważ Damian był zawodnikiem na profesjonalnym poziomie, to tutaj już był pełen szacunek i w ogóle nie można było odczuć, że stara się narzucić swoją wizję współkomentatorowi.

Dla porównania: Drzyzga wczoraj wcześniej komentował mecz swojego syna. Nawet specjalnie nie usprawiedliwiał syna, który grał słabo, co nie znaczy, że go krytykował. Jak Woicki zmienił Fabiana w 3 secie, to specjalnie mu to nie przeszkadzało, a w przeszłości włączał mu się agresor w takich sytuacjach. :]
Szary Wilk
Posty: 7859
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Szary Wilk »

Resofan pisze: 6 gru 2021, o 12:20 Ciekawe jak wyglądałyby trybuny hal siatkarskich innych klubów, gdyby ich kibice doświadczyli tak jak w Rzeszowie przez pięć lat takiej serii klęsk i upokorzeń, jeśli po latach sukcesów wyglądają niewiele lepiej od Podpromia dziś. Akurat w Rzeszowie do trybun to można mieć najmniejsze pretensje.
No wszędzie jest piknik i miękkie kluchy, które przychodzą w trąbki podmuchać i czekają, aż spiker zacznie puszczać piosenki. W żadnym klubie by chyba nikt nie zaprotestowal, choć by się waliło i paliło.

A jeśli chodzi o sam doping, to najlepiej to wygląda w Zawierciu. Niby też w Gdańsku coś słychać, ale tam znowu spiker nakręca zabawę, a na trybunach same "białe kołnierzyki" z rodzinami. Taki klimat. Poniżej wyjaśniam dokładniej.


Druga sprawa, że poza Bełchatowem, to nigdzie nie ma takiej żenady jak w Rzeszowie i nie ma za bardzo o co okazać niezadowolenia. Plus część klubóe ma znikomą ilość kibiców. Nazwałbym ich widzami. Oni mają gdzieś, przychodzą dla widowiska i kibicują swojemu miastu, ale nic.poza tym. To chyba właśnie na Treflu tak jest.


W Polsce kocha siś siatkówkę, ale mało osob jest przywiązanych do klubów jak w innych sportach. Dyscyplina siď liczy, a przynależność klubowa średnio. Rzeszów miałem za bastion siatkówki i taką prawdxiwą miłość do Resovii, nie samej dyscypliny. Dlatego kibice mnie zaiwedli, że siedzą cicho.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: dyletant »

Szary Wilk pisze: 6 gru 2021, o 12:31
Resofan pisze: 6 gru 2021, o 12:20 Ciekawe jak wyglądałyby trybuny hal siatkarskich innych klubów, gdyby ich kibice doświadczyli tak jak w Rzeszowie przez pięć lat takiej serii klęsk i upokorzeń, jeśli po latach sukcesów wyglądają niewiele lepiej od Podpromia dziś. Akurat w Rzeszowie do trybun to można mieć najmniejsze pretensje.
No wszędzie jest piknik i miękkie kluchy, które przychodzą w trąbki podmuchać i czekają, aż spiker zacznie puszczać piosenki. W żadnym klubie by chyba nikt nie zaprotestowal, choć by się waliło i paliło.

A jeśli chodzi o sam doping, to najlepiej to wygląda w Zawierciu. Niby też w Gdańsku, ale tam znowu spiker nakręca zabawę, a na trybunsch same "białe kołnierzyki" z rodzinami. Taki klinat.
Zawiercie mogłoby miażdżyć całą ligę gdyby pozbyło się ze swojego dopingu festyniarstwa typu walczyki czy ściany między nimi. Od kiedy jeżdżę na mecze i zwiedziłem wszystkie plusligowe hale oprócz Nysy, do której pewnie też pojadę (jeśli nie wprowadzą obostrzeń) to z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Radom jest kilka półek ponad całą ligą. A jak ktoś nie wierzy to polecam tam pojechać.
Zależy jeszcze co rozumiemy przez doping, bo dla mnie Gdańsk mimo że przyszło ostatnio na Skrę (no właśnie na Trefl czy na Skrę przyszli?) ok 5 tys. to sam doping był dramatyczny, monotonny i prowadzony przez spikera. Tylko "Gdańskie lwy" i tak cały mecz.

Mankamentem dopingu siatkarskiego w 3/4 hal jest zapożyczanie dopingu z reprezentacji (Gdańsk, Lublin), albo uniemożliwienie prowadzenia dopingu przez własny KK tak jak jest w Suwałkach, Warszawie czy Bełchatowie, bo ważniejsze są tam jingle muzyczne między akcjami
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Streeter »

A ja tam wolę piknikowe klimaty niż gości co na derby Łodzi wnoszą race w miejscach, gdzie słońce nie dociera :] mówię oczywiście o nożnych derbach, nie siatkarek :)

Streeter
Ostatnio zmieniony 6 gru 2021, o 13:08 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: dyletant »

Dyskusja o gustach.
Moim niespełnionym marzeniem jest, żeby w każdej polskiej hali doping wyglądał tak
https://www.youtube.com/watch?v=fmaXGrt8XFc

I faktycznie, ilościowo, kolorystycznie, organizacyjnie tylko Zawiercie jest w stanie wejść na taki poziom. Musi się tylko pozbyć tylko kilku złych nawyków.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Streeter »

Orduna pisze: 6 gru 2021, o 10:46 Aby podkreślić fatalną sytuację Nysy dodam tylko, że w zeszłym sezonie Będzin po 11 meczach miał 4 punkty i 1 zwycięstwo. Jak to się skończyło, każdy pamięta.
Tabelowo rzeczywiście póki co wygląda to kiepsko, ale wydaje mi się że Nysa gra jednak lepszą siatkówkę niż Będzin rok temu. Po prostu liga poszła do przodu, co zresztą najlepiej widać po tym, że Nysa przecież personalnie nie wygląda gorzej niż rok temu.

PS Pół forum z Krzysia Ratajskiego śmiało, że jego opinia o Suwałkach oderwana od rzeczywistości, ale póki co on jest bliżej racji niż reszta odnośnie pozycji w tabeli :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Biciut »

dyletant pisze: 6 gru 2021, o 13:08 Dyskusja o gustach.
Moim niespełnionym marzeniem jest, żeby w każdej polskiej hali doping wyglądał tak
https://www.youtube.com/watch?v=fmaXGrt8XFc

I faktycznie, ilościowo, kolorystycznie, organizacyjnie tylko Zawiercie jest w stanie wejść na taki poziom. Musi się tylko pozbyć tylko kilku złych nawyków.
Może nie z takim rozmachem ale wystarczy przypomnieć sobie jak hale wyglądały na początku 2000 roku i wcześniej
https://www.youtube.com/watch?v=5GyAL3c ... 0SportsVHS

i trochę bardziej świeże:
https://www.youtube.com/watch?v=6c2Mqsq ... =CKMAZScom
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Orduna »

No tak, ale on też wysyłał Takvama do 1 ligi pisząc, że się nie nadaje do niczego a to na ten moment najlepszy środkowy w lidze(1 bloku, 1 w ataku)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Streeter »

Orduna pisze: 6 gru 2021, o 13:25 No tak, ale on też wysyłał Takvama do 1 ligi pisząc, że się nie nadaje do niczego a to na ten moment najlepszy środkowy w lidze(1 bloku, 1 w ataku)
Wiem wiem, dlatego zakończyłem uśmiechem, bo mimo dość bezsensownie uargumentowanej opinii póki co jest celniejsza niż niejeden elaborat stworzony przez innych analizujący składy wzdłuż i wszerz :) ale nie da się ukryć, że póki co Suwałki nie grają tego, czego mogliśmy się spodziewać. Ale spokojnie, już za tydzień przełamanie :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: granvorka »

dyletant pisze:Dyskusja o gustach.
Moim niespełnionym marzeniem jest, żeby w każdej polskiej hali doping wyglądał tak
https://www.youtube.com/watch?v=fmaXGrt8XFc

I faktycznie, ilościowo, kolorystycznie, organizacyjnie tylko Zawiercie jest w stanie wejść na taki poziom. Musi się tylko pozbyć tylko kilku złych nawyków.
To jak już o gustach dyskutujemy, to ja przyznam, że oczywiście taki doping robi wrażenie, ale nijak pasuje do dynamiki siatkarskiego meczu (co innego piłka nożna, czy inne sporty z „dłużyznami”). Ot, oprawa muzyczna à capella ;)
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: asps »

Nie każdemu się po prostu chce przychodzić na mecz i krzyczeć, większość chce sobie obejrzeć dobre widowisko sportowe :D
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: dyletant »

asps pisze: 6 gru 2021, o 14:13 Nie każdemu się po prostu chce przychodzić na mecz i krzyczeć, większość chce sobie obejrzeć dobre widowisko sportowe :D
Ależ to normalne.
I po to są kluby kibica, żeby reprezentowały całą halę. Natomiast jeśli miejscowy spiker albo dj nie daje dojść do głosu własnym kibicom (polecam wyjazd do Suwałk) to moim zdaniem coś tu jest nie tak.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filipek88
Posty: 178
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: filipek88 »

dyletant pisze: 6 gru 2021, o 14:25
asps pisze: 6 gru 2021, o 14:13 Nie każdemu się po prostu chce przychodzić na mecz i krzyczeć, większość chce sobie obejrzeć dobre widowisko sportowe :D
Ależ to normalne.
I po to są kluby kibica, żeby reprezentowały całą halę. Natomiast jeśli miejscowy spiker albo dj nie daje dojść do głosu własnym kibicom (polecam wyjazd do Suwałk) to moim zdaniem coś tu jest nie tak.
Pełna zgoda. Mam pewne doświadczenie w tej kwestii. Wspołpraca załogi djsko-spikerskiej z klubem kibica to absolutny wymóg udanej oprawy, ze wskazaniem na tych drugich. Muzyka powinna dopełniać całości.

Co do kibicow Zawiercia. Z całym szacunkiem, ale dla mnie to już mocne festyniarstwo. Okej, liczba kibiców imponuje, dynamika dopingu także, ale treść i generalny klimat to taki troche cringe.. Z kolei kibicom Radomia, to chyba bliżej do piłkarskich stadionów.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: hubert »

dyletant pisze: 6 gru 2021, o 13:08 Dyskusja o gustach.
Moim niespełnionym marzeniem jest, żeby w każdej polskiej hali doping wyglądał tak
https://www.youtube.com/watch?v=fmaXGrt8XFc
Taki doping wygląda dobrze na hali 500-1000 osób. Inaczej "ginie" w tle a nie ma opcji aby taki doping był robiony przez kilka tysięcy osób (pomijając fakt, że rzadko tyle przychodzi na mecze). Po drugie poza meczami naprawdę o coś taki samoistny doping często znika. Kiedyś byłem na meczu kosza Panathinaikosu i coś czego na 15 minutowym filmiku nie widać to to, że często są przerwy. Także mówienie, że "chciałbym jak na filmiku" to myślenie życzeniowe bo w rzeczywistości bardzo rzadko jest full doping non stop przez 2-2.5 godziny.
Także mi pasuje jak jest wspomaganie spikera byle nie było tak namolne jak np. w Bełchatowie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Kaniel Outis »

Wie ktoś czy Kovacević dziś zagra z Projektem?
Szary Wilk
Posty: 7859
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Szary Wilk »

hubert pisze: 6 gru 2021, o 14:37
dyletant pisze: 6 gru 2021, o 13:08 Dyskusja o gustach.
Moim niespełnionym marzeniem jest, żeby w każdej polskiej hali doping wyglądał tak
https://www.youtube.com/watch?v=fmaXGrt8XFc
Taki doping wygląda dobrze na hali 500-1000 osób. Inaczej "ginie" w tle a nie ma opcji aby taki doping był robiony przez kilka tysięcy osób (pomijając fakt, że rzadko tyle przychodzi na mecze). Po drugie poza meczami naprawdę o coś taki samoistny doping często znika. Kiedyś byłem na meczu kosza Panathinaikosu i coś czego na 15 minutowym filmiku nie widać to to, że często są przerwy. Także mówienie, że "chciałbym jak na filmiku" to myślenie życzeniowe bo w rzeczywistości bardzo rzadko jest full doping non stop przez 2-2.5 godziny.
Także mi pasuje jak jest wspomaganie spikera byle nie było tak namolne jak np. w Bełchatowie.

:D :D :D

Tutaj kibice PAOKU na meczu z Olympiacosem
https://www.youtube.com/watch?v=64lqdqL5QeE

Tutaj kibice Olympiacosu na meczu z Rawenną:
https://www.youtube.com/watch?v=5EJJ-OW2cPk

Grecy nie chodzą często na siatkówkę i takie widoki raczej przy ważnych meczach o stawkę. Dlaczego? Ponieważ tam nie ma silnej ligi, siatkówka przegrywa rywalizację z piłką czy koszykówką i nie jest priorytetowo traktowana. Dajcie Grekom poziom chociażby ligi tureckiej czy francuskiej i naszych "najlepszych kibiców na świecie" zmiatają z powierzchni ziemi.

Gdyby na Bałkanach była tak silna liga jak u nas, to by nie było nawet porównania. U nas to są najlepsi wodzirejowie w siatkarskim świecie ,a nie kibice.

Grecy na ważny mecz mobilizują się w 8-10 tysięcy osób i większość z tego tłumu dopinguje. A jak jest w PlusLidze? Frekwencja 2500 i z tego 95 % siedzi na czterech literach.

Kiedyś faktycznie był AZS Częstochowa i oni deklasowali kibicowsko całą Polskę. Tego już nie ma, teraz jest piknik. Jeszcze w Olsztynie coś tam samodzielnie próbują dopingować. Pamiętam jak byłem w Gdańsku na meczu Trefl-Olsztyn, to około 80 osób z Olsztyna przekrzykiwało całą halę. Kompletnie zapomniałem o nich.
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: bryt.bryt »

Kaniel Outis pisze: 6 gru 2021, o 15:14 Wie ktoś czy Kovacević dziś zagra z Projektem?
Na treningu był:
https://aluroncmc.pl/photo_gallery/osta ... -warszawy/
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: dezerter »

Pół strony zawalone o kibicowaniu i atmosferze. Co to ma wspólnego z 10 kolejką ???
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - 10. kolejka (03-06.12.2021)

Post autor: Kicu »

filipek88 pisze: 6 gru 2021, o 14:33Co do kibicow Zawiercia. Z całym szacunkiem, ale dla mnie to już mocne festyniarstwo. Okej, liczba kibiców imponuje, dynamika dopingu także, ale treść i generalny klimat to taki troche cringe.. Z kolei kibicom Radomia, to chyba bliżej do piłkarskich stadionów.
Trzeba oddać, że kibice z Radomia mają, za przeproszeniem, pier**lnięcie ;) Wczoraj w Lublinie jak ryknęli, to lubelski klub kibica niestety nie bardzo miał szanse się przebić. Dopiero jak reszta hali się dołączyła to było okej. Ale mam podobne odczucia, że im bliżej do kibiców piłkarskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”