Transfery i plotki na sezon 2022/23

granvorka
Posty: 733
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: granvorka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 cze 2022, o 19:38 Anastasi podobno możliwy w Perugii.
Ktoś znowu podpuszcza Pasiniego?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

granvorka pisze: 10 cze 2022, o 21:49
Ktoś znowu podpuszcza Pasiniego?
Nie, kilka źródeł pisało, że jest taka opcja, ciężko powiedzieć jak poważna.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 cze 2022, o 19:38 Anastasi podobno możliwy w Perugii.
Anastasi miał wygrać 'wyścig' z Cretu i Grbiciem o posadę wg lokalnej prasy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: krzysiu »

Sirci jest głupi ale to nie dziwota ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sirci ma większy powód do zwolnienia Grbicia niż to było u Heynena, Bernardiego, Grbicia za 1 razem czy Kovaca - po prostu po rokrocznym zmienianiu trenerów oni mu się skończyli. :]
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

ciorny17 pisze: 10 cze 2022, o 20:02
WysokiPortorykanczyk pisze: 10 cze 2022, o 19:38 Anastasi podobno możliwy w Perugii.
X
D
Jako kibica Skry z którym był łączony, cieszy mnie to w opór.
Ja bym sie az tak nie cieszyla.
Skrze powoli tez koncza sie trenerzy. Chyba, ze wezma Cretu. Ale to trener, ktory lubi sam ustalac sklad.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 12 cze 2022, o 10:05 Ja bym sie az tak nie cieszyla.
Skrze powoli tez koncza sie trenerzy. Chyba, ze wezma Cretu. Ale to trener, ktory lubi sam ustalac sklad.
Tak mniej więcej od 2012 roku nie jestem fanem AA. Ale to na inną dyskusję historia.
Dla mnie najważniejsze, żeby z nowym trenerem przyszedł FACHOWIEC od przygotowania fizycznego, bo to, jak kondycyjnie wyglądała Skra w minionym sezonie to jest jakaś abstrakcja. Co do nazwisk nie mam pojęcia, kto może przyjść, byleby nie żaden noname.
Kłamca.
granvorka
Posty: 733
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: granvorka »

Semeniuk: Halo, pan Sirci, co to k* jest, miał być Nikola, względnie Ganni, a pan mi tu z siwym bajerantem?
Sirci: Spokojnie panie Kamilku, przyjedzie pan do nas, zobaczy jak to tu wygląda, daję panu Anastasiemu dwa miesiące okresu próbnego i się zobaczy, w kolejce czeka przecież Gardini.
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

granvorka pisze: 12 cze 2022, o 11:45 Semeniuk: Halo, pan Sirci, co to k* jest, miał być Nikola, względnie Ganni, a pan mi tu z siwym bajerantem?
Sirci: Spokojnie panie Kamilku, przyjedzie pan do nas, zobaczy jak to tu wygląda, daję panu Anastasiemu dwa miesiące okresu próbnego i się zobaczy, w kolejce czeka przecież Gardini.
Przypominam , że Gardini wciąż pod kontraktem w Jastrzębiu:)
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: iron »

kamil1999 pisze: 12 cze 2022, o 13:31
granvorka pisze: 12 cze 2022, o 11:45 Semeniuk: Halo, pan Sirci, co to k* jest, miał być Nikola, względnie Ganni, a pan mi tu z siwym bajerantem?
Sirci: Spokojnie panie Kamilku, przyjedzie pan do nas, zobaczy jak to tu wygląda, daję panu Anastasiemu dwa miesiące okresu próbnego i się zobaczy, w kolejce czeka przecież Gardini.
Przypominam , że Gardini wciąż pod kontraktem w Jastrzębiu:)
A tam z niecierpliwością czekają na jego wykup ;)
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

iron pisze: 12 cze 2022, o 16:14
kamil1999 pisze: 12 cze 2022, o 13:31
granvorka pisze: 12 cze 2022, o 11:45 Semeniuk: Halo, pan Sirci, co to k* jest, miał być Nikola, względnie Ganni, a pan mi tu z siwym bajerantem?
Sirci: Spokojnie panie Kamilku, przyjedzie pan do nas, zobaczy jak to tu wygląda, daję panu Anastasiemu dwa miesiące okresu próbnego i się zobaczy, w kolejce czeka przecież Gardini.
Przypominam , że Gardini wciąż pod kontraktem w Jastrzębiu:)
A tam z niecierpliwością czekają na jego wykup ;)
Możliwe, że przez kolejny sezon podtrzymają go pod kontraktem dla dobra światowej siatkówki, a zatrudnią kogoś kompetentnego do prowadzenia zespołu ;)
Za taki ruch jakaś nagroda z CEV lub FIVB dla prezesa powinna być :D :D
PioterZJastrzebia
Posty: 1213
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

Niejaki Daulton Sinoski z Kanady został zmiennikiem Jake'a Hanesa w Bielsku. Ktoś coś wie na jego temat? Grał w Austrii i Francji.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PioterZJastrzebia pisze: 13 cze 2022, o 09:32 Niejaki Daulton Sinoski z Kanady został zmiennikiem Jake'a Hanesa w Bielsku. Ktoś coś wie na jego temat? Grał w Austrii i Francji.
Więcej wiedzieć może @rafak, tu masz jego statystyki z ekipy mistrza Austrii: https://ovv-web.dataproject.com/Statist ... ayer=12057 , a minutowy research podpowiada, że jeszcze w Kanadzie grał na środku, więc może być całkiem rozwojowym graczem (ale nie ma go w szerokiej kadrze CAN na VNL). Miał (w cyfrach) doskonale playoffy w Austrii i pewnie tym zwrócił na siebie uwagę. Tu masz jego statystyki z MEVZA -> https://mevza-web.dataproject.com/Stati ... layer=4996
WROMEK
Posty: 106
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WROMEK »

Wg info od Jakuba Balcerzaka na Twitterze, Sirci potwierdził Anastasiego w Perugii - https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 1625182210

Biedny Kamil...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: leeon »

ciorny17 pisze: 12 cze 2022, o 10:13
Diomedea pisze: 12 cze 2022, o 10:05 Ja bym sie az tak nie cieszyla.
Skrze powoli tez koncza sie trenerzy. Chyba, ze wezma Cretu. Ale to trener, ktory lubi sam ustalac sklad.
Tak mniej więcej od 2012 roku nie jestem fanem AA. Ale to na inną dyskusję historia.
Dla mnie najważniejsze, żeby z nowym trenerem przyszedł FACHOWIEC od przygotowania fizycznego, bo to, jak kondycyjnie wyglądała Skra w minionym sezonie to jest jakaś abstrakcja. Co do nazwisk nie mam pojęcia, kto może przyjść, byleby nie żaden noname.
Naprawdę jest to takie ważne? Dla Skry w obecnych realiach...
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1035
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: hunter »

PioterZJastrzebia pisze: 13 cze 2022, o 09:32 Niejaki Daulton Sinoski z Kanady został zmiennikiem Jake'a Hanesa w Bielsku. Ktoś coś wie na jego temat? Grał w Austrii i Francji.
On nie grał we Francji, był jedynie w kadrze Nicei :]
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

hunter pisze: 14 cze 2022, o 16:41
PioterZJastrzebia pisze: 13 cze 2022, o 09:32 Niejaki Daulton Sinoski z Kanady został zmiennikiem Jake'a Hanesa w Bielsku. Ktoś coś wie na jego temat? Grał w Austrii i Francji.
On nie grał we Francji, był jedynie w kadrze Nicei :]
Aż taki hit, że się do 14-tki nie dobił? :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1035
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: hunter »

Streeter pisze: 14 cze 2022, o 18:56 Aż taki hit, że się do 14-tki nie dobił? :D

Streeter
Z parkietu w ogóle go nie pamiętam, kojarzę to nazwisko, nic więcej.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: rafak »

Daulton Sinoski - trochę taki "no name". Chłopak zaczął trenować siatkówkę w 10-11 klasie, gdyż wcześniej uprawiał narodowy sport kanadyjski (zagadka, jaki to sport, bez patrzenia w wiki?). Zaczynał na młocie, potem na studiach na środku, teraz wygląda, że znowu na młocie. Na zywo go nie widziałem - najlepszy sezon akademicki miał 2019/2020, czyli pierwszy sezon covidowy. Grał na uniwersytecie Saskatczewan, który nigdy nie słynął z programu siatkarskiego. Ponieważ późno zaczął, nie grał w żadnych kadrach juniorskich czy seniorskich.

We Francji przegrywał rywalizację z Andriciem. Ale goście z NCAA czy z CIS (kanadyjskiej wersji NCAA) mają generalnie ciężkie wejście do lig zawodowych, pomijając takie wyjątki jak DeFalco.

Jak na gościa, który zaczął późno grać, technicznie nie wygląda źle. Nie wali przed siebie, trzyma kierunki.
https://www.youtube.com/watch?v=VkDOcMGdyKA

Reasumując: on nie przychodzi po to, aby zawojować ligę. Ma być zmiennikiem Hanesa (który, jak wszyscy wiemy, też powoli wchodził w ligi europejskie). Ryzyko żadne, a potencjalny "return on investment" na przyzwoitym poziomie. Moim zdaniem zaskoczy pozytywnie. Brawo dla Bielska za wypatrzenie tego zawodnika.
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Halabank »

Ryzyko żadne ?? Samo zatrzymanie Hanesa w wyjściowym składzie jest ryzykiem a co dopiero ten wynalazek. W przypadku absencji Amerykanina i niewypale Sionskiego to dla Bielska może oznaczać kłopoty. Jak chcieli kombinować to mogli poszukać zawodnika w stylu Michała Filipa, ograny na poziomie i potrafiący nabić punkty a poszli w stronę "a nóż wyjdzie". Dziwny ruch jak na tak newralgicznej pozycji
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: rafak »

Mogli Nimira ściągnąć. Na drugiego.

Rozumiem, że Kolega ma listę "Filipów" tego świata, którzy pchają się, aby być rezerwowym młotem w Bielsku.
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Dokładnie.
Filip to strasznie głupi przykład bo on ma raczej dobry kontrakt w Turcji i nie wiem czy przyszedł by jako pierwszy, nie mówiąc już o drugim. Jeśli nie ten Kanadyjczyk to jakiś Lorenc, ale czy byłby pewniejszy. To ma być rezerwowy Bielska. Dajmy spokój. Mi jego nazwisko też nic nie mówi, ale nie musi. Skoro bielsko zakontraktowało takiego no nama to raczej musiało go obserwować. Plus opinia Rafaka, który zazwyczaj dużo wnosi tu na forum jest raczej pozytywna(z zachowaniem proporcji oczekiwań co do zawodnika).
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Halabank »

To życzę powodzenia bielsku w przypadku kontuzji Hanesa... Filip to był tylko przykład profilu zawodnika, ograny na poziomie a kilku takich jest co by śmiało mogło wejść do 6. Nie pisałem, że konkretnie ma być to Filip i że na drugiego.... Jeżeli to prawda co było pisane o Kanadyjczyku to jestem pod wrażeniem poziomu skautingu w bielsku. Zapowiada się ciekawa rywalizacja z Nysa i Lwowem w dolnej części tabeli
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Halabank pisze: 15 cze 2022, o 09:36 To życzę powodzenia bielsku w przypadku kontuzji Hanesa... Filip to był tylko przykład profilu zawodnika, ograny na poziomie a kilku takich jest co by śmiało mogło wejść do 6. Nie pisałem, że konkretnie ma być to Filip i że na drugiego.... Jeżeli to prawda co było pisane o Kanadyjczyku to jestem pod wrażeniem poziomu skautingu w bielsku. Zapowiada się ciekawa rywalizacja z Nysa i Lwowem w dolnej części tabeli
Ale dlaczego usilnie mamy zakładać kontuzję Hanesa? Każdy klub z dolnej części tabeli w przypadku kontuzji podstawowego atakującego miałby duży problem, nie tylko Bielsko. Choć rozumiem, że w ich przypadku Hanes jest kluczowy, bo kadra nie za mocna.

Ale spójrz na taki Trefl. Jak Bołądź będzie mieć kontuzje, to jest 39 letni Wlazły, który już gra hobbystycznie i robi po 40 % w ataku będąc 3 opcją. Albo np GKS Katowice. Jarosz u nich jest zdecydowanym liderem w ataku, a zmiennikiem jest Damian Damian domagała, który w tym sezonie miał zabójcze 38,19 % skuteczności i 13,56 % efektywności ataku. A dostał 200 piłek, więc coś tam pograł ;)
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Halabank pisze: 15 cze 2022, o 09:36 To życzę powodzenia bielsku w przypadku kontuzji Hanesa... Filip to był tylko przykład profilu zawodnika, ograny na poziomie a kilku takich jest co by śmiało mogło wejść do 6. Nie pisałem, że konkretnie ma być to Filip i że na drugiego.... Jeżeli to prawda co było pisane o Kanadyjczyku to jestem pod wrażeniem poziomu skautingu w bielsku. Zapowiada się ciekawa rywalizacja z Nysa i Lwowem w dolnej części tabeli
Nikt o zbliżonym poziomie do Filipa nie pójdzie na 2 czy rywalizować o plac z Hanesem w Bielsku. Bielsko na to nie stać. Jak nie ten Kanadyjczyk to goście typu Domagała jak pisał szary
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Sawicki wypożyczony do Trefla.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7250
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 15 cze 2022, o 12:21 Sawicki wypożyczony do Trefla.
I fajnie, może uda mu się przebić. Jakieś takie mam wrażenie, że z tego chłopaka mogą być ludzie. Tyle że jego problem w Gdańsku może polegać na tym, że pewnie łatwiej będzie mu nawiązać walkę z Argentyńczykiem niż z Orczykiem, a znowu Orczyk z Sawickim obok siebie mogą wyglądać wesoło w przyjęciu. No ale pożyjemy zobaczymy, na pewno dostanie więcej szans niż w Skrze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bryt.bryt
Posty: 382
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bryt.bryt »

Projekt podpowiada kolejną kartę w talii i chyba obawiający się o brak Webera nie będą narzekać.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: rafak »

kamil1999 pisze: 15 cze 2022, o 09:05 Plus opinia Rafaka, który zazwyczaj dużo wnosi tu na forum jest raczej pozytywna(z zachowaniem proporcji oczekiwań co do zawodnika).
Aż się zarumieniłem :D
Halabank pisze: 15 cze 2022, o 09:36 To życzę powodzenia bielsku w przypadku kontuzji Hanesa... Filip to był tylko przykład profilu zawodnika, ograny na poziomie a kilku takich jest co by śmiało mogło wejść do 6. Nie pisałem, że konkretnie ma być to Filip i że na drugiego.... Jeżeli to prawda co było pisane o Kanadyjczyku to jestem pod wrażeniem poziomu skautingu w bielsku. Zapowiada się ciekawa rywalizacja z Nysa i Lwowem w dolnej części tabeli
Ale taki argument można przywołać w przypadku wielu klubów. Jakby Kaczmarek się rozsypał, to ZAKSA została by z Kluthem.
Sinoski to no name. Może okazać się kompletnym, bezużytecznym niewypałem jak jakiś Scheerhorn. Ale, patrząc na jego karierę (późny start, słaby klub uniwersytecki, dobry sezon w MEVZA) plus filmiki, plus to że jest taki, uważam jego transfer za ciekawy. Co to za różnica, czy posadzi się na ławie Sinoskiego, czy Domagałę, czy innego Ziobrowskiego?
kamil1999
Posty: 5497
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 16 cze 2022, o 09:52
ciorny17 pisze: 15 cze 2022, o 12:21 Sawicki wypożyczony do Trefla.
I fajnie, może uda mu się przebić. Jakieś takie mam wrażenie, że z tego chłopaka mogą być ludzie. Tyle że jego problem w Gdańsku może polegać na tym, że pewnie łatwiej będzie mu nawiązać walkę z Argentyńczykiem niż z Orczykiem, a znowu Orczyk z Sawickim obok siebie mogą wyglądać wesoło w przyjęciu. No ale pożyjemy zobaczymy, na pewno dostanie więcej szans niż w Skrze.

Streeter
Ma dość dobrą prasę tu naforum bo nie zjadła go całkiem presja gdy wypadł Sander oraz Katić i musiał grać. Ale jakoś nie jestem przekonany czy to jakiś wielki talent. W tej Skrze wtedy też nic wielkiego nie zagrał, ale większość się spodziewała totalnej klapy, której nie było i tym zaplusował:)
Nigdy to jakiś wielki talent nie był, ale to jest pole diomedei i może ona mnie poprawi. Jednak z jego rocznika dla mnie dużo ciekawszym i po prostu lepszym graczem był Firszt. Zaletą Sawickiego jest zagrywka, ale nie wiem czy w innych elementach ma na tyle potencjału by być przynajmniej takim plusligowym Ferensem w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że w Gdańsku 4 ma być ten młody Nasevich to jednak pozycja 3 przyjmującego będzie słaba. Jeśli Argentyńczyk będzie nie domagał w ataku lub Orczyk będzie grał jakiś gorszy sezon to może być ciężko. Choć może Sawicki lub Nasevich pokażą się wtedy z dobrej strony. Bardziej bym liczył na tego Nasevicha bo pisała ostatnio o nim diomedea, że to spory talent w ofensywie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”