Transfery i plotki na sezon 2022/23

Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

Podobno Nishida się wypowiada, że chętnie zagrałby w Polsce :). Nie wiem jak Wy, ale ja bym go bardzo chętnie zobaczył u nas. Jest niesamowicie efektowny i popularny na całym świecie, nawet jeśli jego umiejętności są przereklamowane. Niemniej na średniaka ligi jak znalazł.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Orzi pisze: 20 paź 2022, o 07:23 Podobno Nishida się wypowiada, że chętnie zagrałby w Polsce :). Nie wiem jak Wy, ale ja bym go bardzo chętnie zobaczył u nas. Jest niesamowicie efektowny i popularny na całym świecie, nawet jeśli jego umiejętności są przereklamowane. Niemniej na średniaka ligi jak znalazł.
Średniaka nie byłoby stać na kontrakt Nishidy. W Japonii podobno mu płacą bardzo dobrze. Pewnie w Europie jest w stanie zaakceptować słabszy kontrakt, skoro grał w średniaku Serie A, ale dla naszych klubów byłby to zbyt duży wydatek. Stać pewnie byłoby czołówkę, ale wątpię by ktoś go zatrudnił.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 20 paź 2022, o 09:35
Orzi pisze: 20 paź 2022, o 07:23 Podobno Nishida się wypowiada, że chętnie zagrałby w Polsce :). Nie wiem jak Wy, ale ja bym go bardzo chętnie zobaczył u nas. Jest niesamowicie efektowny i popularny na całym świecie, nawet jeśli jego umiejętności są przereklamowane. Niemniej na średniaka ligi jak znalazł.
Średniaka nie byłoby stać na kontrakt Nishidy. W Japonii podobno mu płacą bardzo dobrze. Pewnie w Europie jest w stanie zaakceptować słabszy kontrakt, skoro grał w średniaku Serie A, ale dla naszych klubów byłby to zbyt duży wydatek. Stać pewnie byłoby czołówkę, ale wątpię by ktoś go zatrudnił.
Ja myślę, że jest taki klub z Bełchatowa, który ma dużo pieniędzy i lubi głośne nazwiska... ;)

Edit : no i podobno Japończycy o dziwo nie są tacy drodzy. Skoro Nysę i Lubin było stać na reprezentantów, to deko bogatszy klub powinno być stać na Nishidę. Np. Projekt czy Lublin
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Japończycy wyjeżdżają nie dlatego, że ''nie są tacy drodzy'', a dlatego, że chcą na jakiś czas wyjechać (tzn. to z tego wynika, ale, no wiecie) - Nishida to jeden z (naj)lepszych atakujących na świecie, który gra w lidze, gdzie zarabia się dużo, to ciężko pisać o nim w kontekście Lublina. Polski zespół z czołówki - czemu nie. Przy biedzie na ataku obecnie pewnie wróci do Europy szybciej niż później.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 20 paź 2022, o 09:35
Orzi pisze: 20 paź 2022, o 07:23 Podobno Nishida się wypowiada, że chętnie zagrałby w Polsce :). Nie wiem jak Wy, ale ja bym go bardzo chętnie zobaczył u nas. Jest niesamowicie efektowny i popularny na całym świecie, nawet jeśli jego umiejętności są przereklamowane. Niemniej na średniaka ligi jak znalazł.
Średniaka nie byłoby stać na kontrakt Nishidy. W Japonii podobno mu płacą bardzo dobrze. Pewnie w Europie jest w stanie zaakceptować słabszy kontrakt, skoro grał w średniaku Serie A, ale dla naszych klubów byłby to zbyt duży wydatek. Stać pewnie byłoby czołówkę, ale wątpię by ktoś go zatrudnił.
Średniak włoski to bazując na opinii ekspertów nie ma lepszego budżetu niż średniak polski.
Gdyby chodziło tylko o finanse to żaden Japończyk ze swojej ligi by nie wyjechał. A już na pewno nie grali by po ligach niemieckich czy fińskich
Więc skoro Yanagida, który swego czasu był bardzo ceniony w japonii mógł poza Japonią grać 2 sezony w lidze niemieckiej i 1 w zespole z dołu tabeli naszej ligi to Nishida mógłby pograć w średniaku z aspiracjami typu Lublin lub Gdańsk czy inne Suwałki, które pewnie będą rozglądać się za nowym atakującym jeśli Filipiak nie wróci do formy z Gdańska mimo cieplarnianych warunków przy Sanchezie.
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

Atakujący Rafał Faryna przenosi się z Cerrad Enea Czarnych Radom do LUK
J.Balcerzak-TT
___
Noworoczny Kibic Siatki
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

Michał Gierżot potwierdził to o czym już wcześniej pisałem na forum, że kontrakt z PSG Stalą Nysa ma podpisany na ten i kolejny sezon. Podobnie jest z Anisem, to tak à propos ostatnich rozkmin szanownych kolegów i koleżanek z forum, co do tego, jaki to klub go nie wyjmie za rok... :]
Powiedział również, że ZAKSA się o niego nie pytała.
Ja rozumiem, że kontrakty w Plusie, są tyle warte, co papier na którym zostały podpisane, niemniej jednak z kronikarskiego obowiązku informuje wszystkich. ;)
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

dezerter pisze: 16 lis 2022, o 10:13 Ja rozumiem, że kontrakty w Plusie, są tyle warte, co papier na którym zostały podpisane
Ale tylko w sytuacji gdy zawodnik czmychnie z kraju i sprawą mają zająć się nieudaczniki z FIVB, myślę że na krajowym podwórku taki numer by nie przeszedł.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 16 lis 2022, o 11:16 Ale tylko w sytuacji gdy zawodnik czmychnie z kraju i sprawą mają zająć się nieudaczniki z FIVB, myślę że na krajowym podwórku taki numer by nie przeszedł.
A Kubiaka odchodzącego z Warszawy do Jastrzębia kolega pamięta? Był jeszcze Bociek co obiecał Boskowi że zostanie, ale to akurat ten drugi się upokorzył tym :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

Streeter pisze: 16 lis 2022, o 11:22 A Kubiaka odchodzącego z Warszawy do Jastrzębia kolega pamięta?
Prawdę mówiąc to nie za bardzo.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 16 lis 2022, o 12:05
Streeter pisze: 16 lis 2022, o 11:22 A Kubiaka odchodzącego z Warszawy do Jastrzębia kolega pamięta?
Prawdę mówiąc to nie za bardzo.
To nakreślę: miał kontrakt w Warszawie, poszedł do Jastrzębia. Jeszcze wówczas Politechnika zareagowała podobnie do GKS'u z Ma'a, nawet trafiło do tego sądu przy PZPS'ie. A Kubiak jak zaczął sezon w JW, gdy niby sprawa była jeszcze w toku, tak i go dokończył, bez żadnych kar czy problemów. Warszawa jeżeli dobrze pamiętam nic z tego tytułu nie otrzymała. To było po sezonie, co PW zajęła 5 miejsce z niewyobrażalną dziś parą Bartman - Kubiak (był tam też m.in. Nowak, Żaliński, Wojtaszek, Prygiel), więc tym bardziej szkoda, że Michał w taki sposób opuścił drużynę. No ale skończyło się mniej więcej takimi samymi konsekwencjami jak w przypadku Ma'a. Więc nie koniecznie po kraju się tak nie da, może po prostu nasi zawodnicy próbują się dogadać, jak jest taka sytuacja, a nie po prostu sobie idą grać do Halkbanku albo na piasek. Zresztą sam Micah dostał ofertę ugody, ale co on będzie płacił jakąś karę za rozwiązanie śmiesznej umowy, przecież nie jest głupi, wie że i tak mu mogą co najwyżej gest Kozakiewicza pokazać, jak przyjedzie grać do Polski. To ostatnie zdanie to oczywiście ironia, bo nie powinno to tak działać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

A Grucha dokad sie wybiera?
Skra zaryzykowala?
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Swistolinka »

Diomedea pisze: 27 gru 2022, o 13:52 A Grucha dokad sie wybiera?
Skra zaryzykowala?
Skra już go ogłosiła.
https://twitter.com/_SkraBelchatow_/sta ... iAaww&s=19
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Arw165 »

Tomasz Swędrowski powiedział w Polsacie, że Kalembka będzie szukał klubu na resztę sezonu. Trochę mnie to dziwi, bo Kalembka jeszcze wchodził na boisko ostatnio, a to Holendra ni widu ni słuchu.
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Swistolinka »

M'Baye oficjalnie przenosi się z Cuprum do JW.
Ciekawe, czy teraz Kalembka przeniesie się do Cuprum.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: MAG siatki »

Swistolinka pisze: 2 sty 2023, o 12:39 M'Baye oficjalnie przenosi się z Cuprum do JW.
Ciekawe, czy teraz Kalembka przeniesie się do Cuprum.
Lubin ma poważny problem, bo ma za mało kasy :( Aż jestem teraz ciekaw komentarzy na temat przejęcia M'Baye przez JW w trakcie sezonu.... Czas START !!!

P.S. Zdecydowanie bardziej wolałbym, aby ZAKSA pozostawiła w składzie Tomka Kalembkę, a jeśli miałaby już rezygnować z jakiegoś środkowego, to z Twana Wiltenburga. Informacje na temat Kalembki i Poręby nie są niestety budujące.
Ostatnio zmieniony 2 sty 2023, o 16:13 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

MAG siatki pisze: 2 sty 2023, o 16:06
Swistolinka pisze: 2 sty 2023, o 12:39 M'Baye oficjalnie przenosi się z Cuprum do JW.
Ciekawe, czy teraz Kalembka przeniesie się do Cuprum.
Lubin na poważny problem, bo ma za mało kasy :( Aż jestem teraz ciekaw komentarzy na temat przejęcia M'Baye przez JW w trakcie sezonu.... Czas START !!!
M'Baye ma rodzinę w Kędzierzynie, że łączysz takie wątki? :]
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: MAG siatki »

Biciut pisze: 2 sty 2023, o 16:12
MAG siatki pisze: 2 sty 2023, o 16:06
Swistolinka pisze: 2 sty 2023, o 12:39 M'Baye oficjalnie przenosi się z Cuprum do JW.
Ciekawe, czy teraz Kalembka przeniesie się do Cuprum.
Lubin na poważny problem, bo ma za mało kasy :( Aż jestem teraz ciekaw komentarzy na temat przejęcia M'Baye przez JW w trakcie sezonu.... Czas START !!!
M'Baye ma rodzinę w Kędzierzynie, że łączysz takie wątki? :]
To jest wątek Transfery i plotki na sezon 2022/23, a nie ZAKSOWY, zatem nie ma co grać wariata :]
Swistolinka
Posty: 265
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Swistolinka »

MAG siatki pisze: 2 sty 2023, o 16:06
Swistolinka pisze: 2 sty 2023, o 12:39 M'Baye oficjalnie przenosi się z Cuprum do JW.
Ciekawe, czy teraz Kalembka przeniesie się do Cuprum.
Lubin ma poważny problem, bo ma za mało kasy :( Aż jestem teraz ciekaw komentarzy na temat przejęcia M'Baye przez JW w trakcie sezonu.... Czas START !!!

P.S. Zdecydowanie bardziej wolałbym, aby ZAKSA pozostawiła w składzie Tomka Kalembkę, a jeśli miałaby już rezygnować z jakiegoś środkowego, to z Twana Wiltenburga. Informacje na temat Kalembki i Poręby nie są niestety budujące.
Całkowita zgoda, Kalembka w ostatnim czasie przecież wchodził na zagrywkę i były to dobre zmiany. Wiltenburg w ogóle nie gra. Dziwna decyzja Zaksy...
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Huber wraca, więc czy Wiltenburg czy Kalembka będą pomagać w treningach to wielkiej różnicy nie zrobi a Holender pewnie tańszy.

Cieszę się z transferu Mbaye. Bardzo fajny środkowy. Jego zeszłoroczny transfer z Nysy do Cuprum to dla mnie zagadka bo przeszedł do słabszej i biedniejszej drużyny mimo tego, że jest lepszy od każdego środkowego obecnej Nysy
Gdyby JW pozyskało jakiegoś zawodnika z drużyny walczącej o coś to też pewnie byłby jakiś niesmak, ale Cuprum ma pewne utrzymanie a o nic więcej nie powalczy a Krage dzięki temu nie będzie się marnował na ławce bo trochę go też szkoda.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Moze Daniel chcial postawic na tanszych, mlodszych a obiecujacych? Ja bym widziala raczej taki podtekst przejscia Mustafy. No i lepiej blokujacych, badz majacych jakis ciekawy serwis ;)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

kamil1999 pisze: 2 sty 2023, o 17:37 Huber wraca, więc czy Wiltenburg czy Kalembka będą pomagać w treningach to wielkiej różnicy nie zrobi a Holender pewnie tańszy.

Cieszę się z transferu Mbaye. Bardzo fajny środkowy. Jego zeszłoroczny transfer z Nysy do Cuprum to dla mnie zagadka bo przeszedł do słabszej i biedniejszej drużyny mimo tego, że jest lepszy od każdego środkowego obecnej Nysy
Gdyby JW pozyskało jakiegoś zawodnika z drużyny walczącej o coś to też pewnie byłby jakiś niesmak, ale Cuprum ma pewne utrzymanie a o nic więcej nie powalczy a Krage dzięki temu nie będzie się marnował na ławce bo trochę go też szkoda.
Wymień mi proszę w czym Musti jest lepszy od Zerby poza zdobytymi punktami w jednym meczu? A te jego "zabójcze" zagrywki po 45km/h to już w ogóle miazga jak na Plus Ligę...
Poza tym Nysa grała baraże, więc siłą rzeczy, to My byliśmy najsłabszą drużyną Ligi, czyż nie? Więc przeszedł do drużyny silniejszej, poza tym osoba trenera też mu pomogła w decyzji o przeprowadzce.

Kalembką niby wyraził zainteresowanie jakiś klub z środka tabeli i jak bym go chętnie zobaczył ponownie w Nysie. Daleko z KK to do nas nie ma... :]
Ostatnio zmieniony 2 sty 2023, o 18:34 przez dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Nie sądzę, że ktoś poza Zerbą lepiej blokuje od Mbaye z środkowych Nysy.
On ma taką etykietę ofensywnego środkowego ze słabym blokiem, ale kiż od jakiegoś czasu jest nieaktualna.
Ale może rzeczywiście szukał jakichś oszczędności lub po prostu wolał postawić na całkowicie młodych zawodników na tej pozycji. Z przebiegu sezonu możemy chyba już napisać, że to był błąd bo poza Zerbą to udział w grze środkowych Nysy jest malutki.
Coś ala Zawiercie
dezerter pisze: 2 sty 2023, o 18:30
Wymień mi proszę w czym Musti jest lepszy od Zerby poza zdobytymi punktami w jednym meczu? A te jego "zabójcze" zagrywki po 45km/h to już w ogóle miazga jak na Plus Ligę...
Kalembką niby wyraził zainteresowanie jakiś klub z środka tabeli i jak bym go chętnie zobaczył ponownie w Nysie. Daleko z KK to do nas nie ma... :]
No od Zerby w sumie nie wiem czy jest lepszy. Na pewno jest lepszy od reszty.
Ale porównując Mbaye vs Zerba no to zdecydowanie jest lepszy w ataku. Zerba tak we Francji jak i tutaj jest takim środkowym głównie od bloku. Blok ma lepszy, ale Mbaye też jest niezły. Zagrywkę mają równie słabą. Ale Mbaye będzie miał pewnie mniej błędów. Tak na oko mi się wydaje, że on ze wszystkich "6" ligi, może mieć najmniej błędów na zagrywce

No niby Stal grała te baraże, ale przed sezonem to raczej nikt nie miał wątpliwości, że Stal będzie raczej wyżej w tabeli niż Cuprum
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Halabank »

Ostatnio oglądałem mecz Nysy ze Skra to Zerba zmienił zagrywkę z flota na wyskok i klikukrotnie odrzucił Skrę od siatki, widać że dopiero chyba nad tym pracuje ale kręcił się w okolicach 100km/h. Co do Mbaye to ma fajne momenty ale niestety tylko momenty, nikt chyba nie zakłada, że wejdzie do 6 JW, będzie to raczej uzupełnienie składu i komfort treningów.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

W "6" są Dryja i Macyra. To raczej równi mu zawodnicy.
Więc może wejdzie a może nie wejdzie.
Kluczową kwestią będzie powrót Gładyra
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kilka razy ktoś pytał o status Bieńka:

https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 5012838400
TheDaniel
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: TheDaniel »

W fotorelacji na stronie Warty Zawiercie przed dzisiejszym meczem z JW, na jednym ze zdjęć widać Bartka Makosia, czyli to on najprawdopodniej będzie pełnił rolę drugiego libero do końca sezonu 2022/2023.
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: hottakesbot »

WysokiPortorykanczyk pisze: 3 sty 2023, o 21:41 Kilka razy ktoś pytał o status Bieńka:

https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 5012838400
Lube pijane albo niespelna rozumu, jesli wola Chinenyeze od Bienka. Chyba ze budzet im sie nie spina na jego pensje.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Arw165 »

hottakesbot pisze: 6 sty 2023, o 16:26
WysokiPortorykanczyk pisze: 3 sty 2023, o 21:41 Kilka razy ktoś pytał o status Bieńka:

https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 5012838400
Lube pijane albo niespelna rozumu, jesli wola Chinenyeze od Bienka. Chyba ze budzet im sie nie spina na jego pensje.
Przegląd już dokonał korekty artykułu - Bieniek nie jest związany z Lube.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

Chińskie media sugerują że Jingyin Zhang, ten który miał grać w Modenie, dołączy do któregoś z polskich klubów w najbliższym czasie.

Akurat w Katowicach zwolniło się miejsce :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”