Transfery i plotki na sezon 2022/23

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukBul pisze: 3 wrz 2022, o 12:09 Co do tego Bułgara, to on nie poradziłby sobie u nas w 1. lidze, a ten trafia do lidera PlusLigi
Ba, w kadetach by wchodził max na zmianach. Już bez przesady, to byłby nasz drugi najbardziej perspektywiczny przyjmujący w rocznikach 1999-2003.
efratello pisze: 3 wrz 2022, o 13:07 Znajomy z Bułgarii mi napisał, że jeszcze 2 lata temu Karyagin zapowiadał się lepiej niż Nikolov, ale przesuwanie go na atak poskutkowało straconym czasem i zatrzymaniem w rozwoju. No ale skoro to tylko wypożyczenie, to trochę bez różnicy, nawet jak się fajnie rozwinie w ZAKSie to skorzysta na tym głównie Monza .
I bez przesady, Karjagin grał na przyjęciu i w lidze bułgarskiej, i w Monzy (tutaj ''grał'', dopóki Grozer się nie połamał), rok temu też w VNL-u zaczynał na przyjęciu, ale przyjmował dramatycznie, to potem skończył na ataku. Ale rzeczywiście ciężko ocenić na co go w tym momencie stać przez to granie na ataku.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Citizen »

Pozwolę sobie zacytować trafny komentarz umieszczony pod postem ogłaszającym ten hitowy transfer:

"9 miesięcy starań, by wypożyczyć NA ROK rezerwowego 20 latka ze średniaka ligi włoskiej, niezłe asy z was."

Kompromitacja, niewiele więcej można powiedzieć. Ewentualnie można dodać, że tak to jest jak się pionków wstawia na najważniejsze stanowiska.
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kuchcik77 »

Było granie na 3 skrzydlowych w Italii to my bedziemy prekursorem grania 2 atakującymi i 1 skrzydlowym:)
RAMIUS1983
Posty: 60
Rejestracja: 24 lip 2022, o 08:47
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: RAMIUS1983 »

Tyłu zdolnych Kubańczyków jest a oni wzięli Bułgara 🤦🙉🙈🙊
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

RAMIUS1983 pisze: 3 wrz 2022, o 21:49 Tyłu zdolnych Kubańczyków jest a oni wzięli Bułgara 🤦🙉🙈🙊
Każdy zdolny Kubańczyk zarabia pewnie 3x tyle ile dostanie Bułgar
Kłamca.
krzychszp
Posty: 969
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: krzychszp »

Jeżeli Zaksa obroni MP to znaczy że z tą ligą jest coś nie tak, albo jest słabsza niż wszyscy myśleliśmy.

Nie da się tych transferów racjonalnie wytłumaczyć, mieć tyle czasu na znalezienie zastępstwa Semeniuka i zostać z totalnym zołtodziobem, który może wskoczy na fajny poziom za 3-4 lata (albo i nie) to kompromitacja. Równie dobrze można było brać kogoś z I ligi.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 3 wrz 2022, o 22:41
RAMIUS1983 pisze: 3 wrz 2022, o 21:49 Tyłu zdolnych Kubańczyków jest a oni wzięli Bułgara 🤦🙉🙈🙊
Każdy zdolny Kubańczyk zarabia pewnie 3x tyle ile dostanie Bułgar
Melgarejo prawdopodobnie będzie rezerwowym we Włoszech. Nie wiem czy to zawodnik na aspiracje Zaksy(pewnie mimo wszystko nie, ale transfer znacznie lepszy byłby niż Bułgar i jak najbardziej w zasięgu. Błędem Zaksy było chyba to, że nie zabezpieczyli się takim solidnym zawodnikiem. Pytali tylko o czółowych graczy a gdy ci kolejno odmówili to już była bieda. Były ploty, że nawet Sandera pytali. A to już zalatuje desperacją.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Aa i z tym cudownym transferem Paszyckiego też bym się nie rozpędzał. Środkowi nie mają takich kontraktów jak skrzydłowi, a ZAKSA mimo wszystko w zastępstwie za 37 latka do szóstki wzięła 35 latka, który choć naprawdę dobry, to na topowym poziomie nie był nigdy. Finalnie wobec kontuzji Hubera będą grać obaj pewnie do końca roku, czyli najstarsza para środkowych PlusLigi. Uraz jednego oznacza granie tym Holendrem, co z założenia miał być numerem 4.

Generalnie w ZAKSIE jakikokwiek zawodnik wypada przez urazni jest katastrofa, na środku akurat to najmniejsze zmartwienie, ale na innych pozycjach to istny dramat.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 3 wrz 2022, o 23:59 Aa i z tym cudownym transferem Paszyckiego też bym się nie rozpędzał. Środkowi nie mają takich kontraktów jak skrzydłowi, a ZAKSA mimo wszystko w zastępstwie za 37 latka do szóstki wzięła 35 latka, który choć naprawdę dobry, to na topowym poziomie nie był nigdy. Finalnie wobec kontuzji Hubera będą grać obaj pewnie do końca roku, czyli najstarsza para środkowych PlusLigi. Uraz jednego oznacza granie tym Holendrem, co z założenia miał być numerem 4.

Generalnie w ZAKSIE jakikokwiek zawodnik wypada przez urazni jest katastrofa, na środku akurat to najmniejsze zmartwienie, ale na innych pozycjach to istny dramat.
Do tej pory też tak przecież było, ale byli na tyle dobrze przygotowani fizycznie, że urazów było bardzo mało (poza nieszczęsnym Huberem pod koniec, ale wtedy był naprawdę dobry Rejno na zastępstwo).

Cóż, JW, Zawiercie, Reska i Skra (jeśli przyjdzie Bednorz) będą miały jak nie teraz, to nigdy moment.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Orzi pisze: 4 wrz 2022, o 06:21 Cóż, JW, Zawiercie, Reska i Skra (jeśli przyjdzie Bednorz) będą miały jak nie teraz, to nigdy moment.
Jak nie teraz, to za rok, ogólnie ZAKSie może być coraz ciężej, to nie jest tak, że to jakiś chwilowy problem z kontuzją jednego zawodnika. Zresztą też nie przesadzajmy z tą hegemonią ZAKSy, na razie jej mistrzowska seria w Pluslidze trwa jeden sezon. Ale tak, w przyszłym sezonie głównym faworytem (znów) Jastrzębski, ciekawe jak to się wszystko potoczy.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vivo »

efratello pisze: 4 wrz 2022, o 12:58
Orzi pisze: 4 wrz 2022, o 06:21 Cóż, JW, Zawiercie, Reska i Skra (jeśli przyjdzie Bednorz) będą miały jak nie teraz, to nigdy moment.
[...] Zresztą też nie przesadzajmy z tą hegemonią ZAKSy, na razie jej mistrzowska seria w Pluslidze trwa jeden sezon.
Na dodatek tylko dlatego, bo Fornal miał kowida.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

No też nie przesadzajmy w drugą stronę, wyższość ZAKSy nad JW w minionym sezonie akurat nie podlegała dyskusji. W ogóle był to najlepszy sezon w historii jakiegokolwiek plusligowego zespołu. Ale okresy dominacji to miała Skra, a wcześniej Mostostal. Od paru ładnych lat rywalizacja jest bardziej zacięta, a w przyszłym sezonie ZAKSA będzie jedynym zespołem z czołówki, który będzie słabszy (przynajmniej na papierze) niż w roku poprzednim.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamien »

efratello pisze: 4 wrz 2022, o 18:31 No też nie przesadzajmy w drugą stronę, wyższość ZAKSy nad JW w minionym sezonie akurat nie podlegała dyskusji. W ogóle był to najlepszy sezon w historii jakiegokolwiek plusligowego zespołu. Ale okresy dominacji to miała Skra, a wcześniej Mostostal. Od paru ładnych lat rywalizacja jest bardziej zacięta, a w przyszłym sezonie ZAKSA będzie jedynym zespołem z czołówki, który będzie słabszy (przynajmniej na papierze) niż w roku poprzednim.
Chyba nie zrozumiałeś ironii ze strony Vivo ;); wygląda na to,że faktycznie największym osłabieniem jest odejście Świderskiego. Ale to nic, karnety już kupione i czekamy na rozpoczęcie sezonu
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

A, to sorry, na tym forum można spotkać najróżniejsze, nawet najbardziej szalone teorie, więc nie zawsze ironia jest czytelna ;) Pewnie pomaga wiedza o tym, kto jest za jakim klubem itd., jeszcze tego nie ogarniam :)
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tak po dzisiejszym meczu Polska - Tunezja zastanawiam się, czy wyciągnięcie tego Bouguerry nie byłoby ciekawszą opcją w porównaniu do Bułgara.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Pewnie tak, ale wbrew temu, co mówili komentatorzy w Polsacie już podpisał umowę z Poitiers, czyli będzie grał z Kozubem, raczej w pierwszym składzie, więc Poitiers by go nie oddało na wypożyczenie tak jak Monza rezerwowego Bułgara: https://www.centre-presse.fr/article-85 ... uerra.html

Na pewno jest bardziej ograny = prędzej gotowy do gry, bo w przeciwieństwie do Bułgara nie grzał ławy ani w reprezentacji, ani w klubie (wnioskuję po przywołanych w artykule statystykach, bo ligi francuskiej nie oglądam), no i grał na przyjęciu. Zapewne sufit ma niżej niż Karyagin, ale to akurat ZAKSie dużo nie robi, skoro Bułgar jest wypożyczony na rok, a zawodnik potrzebny na już.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: leeon »

efratello pisze: 4 wrz 2022, o 18:31 No też nie przesadzajmy w drugą stronę, wyższość ZAKSy nad JW w minionym sezonie akurat nie podlegała dyskusji. W ogóle był to najlepszy sezon w historii jakiegokolwiek plusligowego zespołu. Ale okresy dominacji to miała Skra, a wcześniej Mostostal. Od paru ładnych lat rywalizacja jest bardziej zacięta, a w przyszłym sezonie ZAKSA będzie jedynym zespołem z czołówki, który będzie słabszy (przynajmniej na papierze) niż w roku poprzednim.
Czołówka to miejsca 1 i 2?
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamien »

To jeszcze raz, wpis Vivo odebrałem jako ironię na to że wg. Ciebie dominacja ZAKSY trwała jeden sezon, ale mogę się mylic :D
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

kamien pisze: 5 wrz 2022, o 20:50 To jeszcze raz, wpis Vivo odebrałem jako ironię na to że wg. Ciebie dominacja ZAKSY trwała jeden sezon, ale mogę się mylic :D
napisałem, że "jej [ZAKSY] mistrzowska seria w Pluslidze trwa jeden sezon", nie wiem, na jaki temat tu w ogóle można ironizować, bo to nie opinia, tylko fakt. trudno zresztą uznać, żeby drużyna, która nie wygrała ligi ją zdominowała, bo dominacja to coś więcej niż wygranie ligi, to wygranie ligi i to w taki sposób, że nikt nie ma podejścia ;) a ja w dodatku użyłem słowa "hegemonia", które jest jeszcze mocniejsze od dominacji xd dosłownie napisałem "bez przesady z tą hegemonią", nie znaczy to przecież, że ZAKSA nie jest najlepszym polskim klubem w ostatnich latach, bo to oczywiste, że jest, tylko że nie ma pozycji tak hegemonicznej, żeby można było z nią wygrać "jak nie teraz, to nigdy".

myślałem, że to ironia pod adresem jakiejś grupy osób, które negują dominację ZAKSy w sezonie 2021/22, pisząc, że to przez COVID Fornala itp., ale tak to nie wiem o co w tym biega, to jakaś wyższa logika lub trolling, wątpię też, czy jest sens w to dalej wnikać i jeszcze bawić się w interpretowanie czyichś intencji ;)
leeon pisze: 5 wrz 2022, o 18:58 Czołówka to miejsca 1 i 2?
dla mnie czołówka ligi to kilka najlepszych zespołów, tych, które mogą rozsądnie myśleć o walce o medale, w tym przypadku to jest top5 zespołów z poprzedniego sezonu, zresztą dokładnie te zespoły zostały wymienione w komentarzu, który chwilę wcześniej w tej wymianie cytowałem. i z piątki ZAKSA, JW, Zawiercie, Skra i Resovia tylko ZAKSA będzie miała słabszy skład niż w poprzednim sezonie, oczywiście moim zdaniem, ale wydaje mi się, że to nie jest kontrowersyjna opinia (ew. chyba nad Skrą można by dyskutować, jeśli Bednorz nie przyjdzie, ale imo to i tak nie będzie słabszy skład niż w sezonie minionym, ew. porównywalny).
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

leeon pisze: 5 wrz 2022, o 18:58
efratello pisze: 4 wrz 2022, o 18:31 No też nie przesadzajmy w drugą stronę, wyższość ZAKSy nad JW w minionym sezonie akurat nie podlegała dyskusji. W ogóle był to najlepszy sezon w historii jakiegokolwiek plusligowego zespołu. Ale okresy dominacji to miała Skra, a wcześniej Mostostal. Od paru ładnych lat rywalizacja jest bardziej zacięta, a w przyszłym sezonie ZAKSA będzie jedynym zespołem z czołówki, który będzie słabszy (przynajmniej na papierze) niż w roku poprzednim.
Czołówka to miejsca 1 i 2?
JW, Zawiercie, Resovia, Olsztyn, Bełchatów- każdy z nich się wzmocnił
Bełchatów, jeśli założymy Bednorza a ostatnio rzucił mi się komentarz tu na forum, że jednak Bednorz wyląduje w Skrze.
WysokiPortorykanczyk pisze: 3 wrz 2022, o 11:10
Konsorcjum Vero Volley informuje, że na jeden sezon wypożyczyło bułgarskiego zawodnika, Denisa Karjagina, do polskiej drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Klub życzy Denisowi wszystkiego najlepszego w przyszłym sezonie.
https://www.verovolley.com/comunicato-u ... -karyagin/

Ależ to jest hit.

Sabbi ma iść do Szanghaju, więc Bednorz w Skrze.
Edit. Znalazłem
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Chiński user pisał na IV, że Sabbi oficjalnie w Szanghaju, gdzie miał iść Bednorz, więc jeśli to prawda to nie ma tam miejsca dla niego, stąd ten post.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 wrz 2022, o 01:08 Chiński user pisał na IV, że Sabbi oficjalnie w Szanghaju, gdzie miał iść Bednorz, więc jeśli to prawda to nie ma tam miejsca dla niego, stąd ten post.
Oby tak było, dużo ciekawsza byłaby liga. Bo Skra w trójką na przyjęciu Kooy/Lanza/Vasina mnie w ogóle nie przekonuje.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Wstrzymałbym się z Bednorzem w Skrze.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Beo »

Są dla Bednorza jakieś inne opcje niż ta Skra?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Beo pisze: 6 wrz 2022, o 07:58 Są dla Bednorza jakieś inne opcje niż ta Skra?
Są i to inne jak chińska, która została zdementowana przez podpisanie Sabbiego. Konkretów nie znam.
Kłamca.
Karpuchov
Posty: 48
Rejestracja: 6 wrz 2022, o 07:12
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Karpuchov »

Beo pisze: 6 wrz 2022, o 07:58 Są dla Bednorza jakieś inne opcje niż ta Skra?
Chyba nie.
Generalnie jak patrzę na nasz skład to jestem zadowolony. Zdobyliśmy 4 miejsce z takim składem a teraz jeszcze przychodzi Bednorz.
Tylko gdybyśmy zamienili się z Wartą na libero...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 6 wrz 2022, o 08:04
Beo pisze: 6 wrz 2022, o 07:58 Są dla Bednorza jakieś inne opcje niż ta Skra?
Są i to inne jak chińska, która została zdementowana przez podpisanie Sabbiego. Konkretów nie znam.
Ciekawe na co Bartek czeka. Czy liczy jeszcze na jakiś finansowy strzał czy po prostu na ciekawszy klub.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Klub już ponoć jest. Bendorz cały czas czekał, co z nową umową z PGE. Ale gdzie ostatecznie trafi? To się pewnie w przyszłym tygodniu dowiemy. I tu są domysły moje a nie pewność jak za poprzednim razem gdy go ogłaszałem do końca tygodnia. Jacek, proszę później mnie nie cytuj :D
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeśli tak, to w grę wchodzi chyba tylko Turcja, ale też ciężko mi sobie wyobrazić, że Bednorz rzeczywiście we wrześniu szuka (innego) klubu.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 wrz 2022, o 08:46 Jeśli tak, to w grę wchodzi chyba tylko Turcja, ale też ciężko mi sobie wyobrazić, że Bednorz rzeczywiście we wrześniu szuka (innego) klubu.
Do takiego Halkbanku by pasował - z Nimirem byłyby potężne skrzydła :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”