Transfery i plotki na sezon 2022/23

Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Jest jeszcze jedna, potezna etykietka. I nikt nie poskrobie co pod spodem. Brzmi "talent z NCAA". Ostatnio juz wybieralismy dobrze, ale pare lat temu bylo roznie.

A na granie w lidze wloskiej nabieraja sie nawet kibice. Byly glosy na tym forum, ze Kedzierski rozegral bardzo dobry sezon we Wloszech, ze teraz to mocny sypacz, ze rewelacyjny transfer i dlaczego nie byl powolany do kadry. Serio tak bylo, kazdy moze sobie sprawdzic.
Jakos tak podejrzewam ze autorzy widzieli filmiki, a moze ze 2 mecze. Sypacza po statach ocenic trudno.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Diomedea pisze: 18 cze 2022, o 14:03

A na granie w lidze wloskiej nabieraja sie nawet kibice. Byly glosy na tym forum, ze Kedzierski rozegral bardzo dobry sezon we Wloszech, ze teraz to mocny sypacz, ze rewelacyjny transfer i dlaczego nie byl powolany do kadry. Serio tak bylo, kazdy moze sobie sprawdzic.
Jakos tak podejrzewam ze autorzy widzieli filmiki, a moze ze 2 mecze. Sypacza po statach ocenic trudno.
Było, było.
Zresztą nie tylko w przypadku Kędzierskiego. Włodarczyk po transferze do Włoch to też od razu stał się zawodnik na kadrę. Bednorz czy Muzaj od razu w opinii wielu po dobrych sezonach za granicą byli stawiani ponad Fornalem, Śliwki, Semeniuki, Kaczmarki czy Butryny. Ale zwycięstwa w LM Zaksy trochę zmieniły już na to spojrzenie i słusznie. Jednak jest albo przynajmniej była do niedawna taka nadmierna gloryfikacja zawodników grających w Serie A czy Rosji
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Odnośnie Kędzierskiego. Nikt, kto oglądał jego popisy we Włoszech nie napisał, że stał się jakimś super zawodnikiem. Początek sezonu mial obiecujący, ale im dalej w las tym było coraz gorzej.
Kłamca.
grubelolo
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2021, o 19:24
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: grubelolo »

Arek Żakieta nowym zawodnikiem Ślepska. Co myślicie na temat tego transferu, dla mnie bardzo solidna dwójka dla Filipiaka, gwarancja skuteczności w ataku na 1 ligowych parkietach i już całkiem spore doświadczenie boiskowe to fajna opcja dla niepewnego Filipiaka.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

ciorny17 pisze: 18 cze 2022, o 15:40 Odnośnie Kędzierskiego. Nikt, kto oglądał jego popisy we Włoszech nie napisał, że stał się jakimś super zawodnikiem. Początek sezonu mial obiecujący, ale im dalej w las tym było coraz gorzej.
Wlasnie pisze, ze ludzie oceniaja, nie ogladajac, w najlepszym razie ogladajac mocno wybiorczo. Po prestizu ligi. Sorry ale tych mitygujacych co do Kedzierskeigo to byly ze 3 glosy, kontra pewnie kilkanascie zachwytow.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Dejwu »

Z tego co donosi Balcerzak na tt oto linie przyjęcia:

Kwasowski, Bućko, Gierżot i El Graoui w Nysie.
Buszek, Gergye, Urbanowicz i Puczkowski w Bielsku.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: TommyLeeJones »

Jaram się Buszkiem w BBTS-ie jak hotki Kurkiem w 2018 r. :D . Mam nieodparte wrażenie, że sportowo będzie to strzał w dziesiątkę, Rafał jako odchodzący z RR jak każdy dostanie +30% do umiejętności, do tego pewnie będzie chciał udowodnić, że nie jest jeszcze taki ostatni. Jestem również zaskoczony, że nikt mocniejszy się na niego nie połakomił. Trochę szkoda tych wszystkich lat na ławce, chociaż rozumiem że duet świetna kasa + rodzinne strony był nie do odparcia.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

TommyLeeJones pisze: 18 cze 2022, o 19:07 Jaram się Buszkiem w BBTS-ie jak hotki Kurkiem w 2018 r. :D . Mam nieodparte wrażenie, że sportowo będzie to strzał w dziesiątkę, Rafał jako odchodzący z RR jak każdy dostanie +30% do umiejętności, do tego pewnie będzie chciał udowodnić, że nie jest jeszcze taki ostatni. Jestem również zaskoczony, że nikt mocniejszy się na niego nie połakomił. Trochę szkoda tych wszystkich lat na ławce, chociaż rozumiem że duet świetna kasa + rodzinne strony był nie do odparcia.
Jednak sprawdziły się te plotki od jakiegoś czasu odnośnie Rafała Buszka. Życzę mu powodzenia i przede wszystkim zdrowia. Jak dla BBTS to trochę taki hit transferowy z całym szacunkiem. Wcześniej słyszałem plotki również odnośnie Bućko w BBTS. Drużynę zbudowali ciekawą jak na ten klub. Mam nadzieję, że będą się dobrze prezentować i będą jakieś niespodzianki pozytywne z ich strony. Powinni realnie powalczyć o utrzymanie. Wczoraj w Rzeszowie spotkałem gościa, normalnie klon Karola Butryna, tylko trochę niższy, ale na pewno nie jedna osoba mogłaby się pomylić. Identyczna fryzura, sylwetka, twarz, normalnie bliźniak :D
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Dejwu pisze: 18 cze 2022, o 17:38 Z tego co donosi Balcerzak na tt oto linie przyjęcia:

Kwasowski, Bućko, Gierżot i El Graoui w Nysie.
Buszek, Gergye, Urbanowicz i Puczkowski w Bielsku.
Bardzo wyrównane przyjęcie w Nysie, znowu Gierżot raczej sobie nie pogra. Za to na BBTS się zawiodłem,najgorsze przyjęcie w lidze(nie licząc Lwowa). Buszek na szóstkowego jest już za stary a ten Gergye nawet w Słowenii jakoś nie wymiatał.
Paragon
Posty: 290
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Paragon »

Orduna pisze: 18 cze 2022, o 20:58
Dejwu pisze: 18 cze 2022, o 17:38 Z tego co donosi Balcerzak na tt oto linie przyjęcia:

Kwasowski, Bućko, Gierżot i El Graoui w Nysie.
Buszek, Gergye, Urbanowicz i Puczkowski w Bielsku.
Bardzo wyrównane przyjęcie w Nysie, znowu Gierżot raczej sobie nie pogra. Za to na BBTS się zawiodłem,najgorsze przyjęcie w lidze(nie licząc Lwowa). Buszek na szóstkowego jest już za stary a ten Gergye nawet w Słowenii jakoś nie wymiatał.
Nysa, poza środkiem, bardzo przyzwoity skład skleiła, z kolei Bielsko słabiutko wygląda. Poza fajnym transferem Niemca na rozegranie, to wielkie znaki zapytania poczynając od I-ligowego libero, po zardzewiałego Buszka, Węgra, do tego I-ligowy środek i Amerykanin z I ligi - uciągnie czy się utopi? Lwów pewnie jeszcze słabiej będzie wyglądać.
Bardzo szkoda, że te "geniusze" z ligi poszli w 16 drużyn, zamiast w 12, nawet to 14 już jak najbardziej ok, bo Radom i Nysa mają graczy, którzy mogą pociągnąć i pazur mogą pokazać nawet z najlepszymi, bo ściągnięcie takiego Borgesa do naszej ligi przez zespół walczący o utrzymanie to hicior czy mocny środek Leman-Tammema, a i Nysa ma grajków ponad cele drużyny jak Ben Tara i ciekawy jestem tego Chorwata na rozegraniu, a Bielsko za wiele nie wnosi do ligi, kibiców chyba też wielu nie ma.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Nie wiem, mi sie wydaje, ze tam brakuje jednak kogos z przyjeciem. Najlepiej przyjmuje chyba Kwasowski, ale po takim sezonie jaki mial to spora niewiadoma.
Gierzot jakos dziwnie wybiera kluby. W przyjecie Gierzot-El Graui trudno uwierzyc, choc to najwieksza sila ofensywna. Ciekawe czy Pilina sprobuje.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Orduna pisze: 18 cze 2022, o 20:58
Dejwu pisze: 18 cze 2022, o 17:38 Z tego co donosi Balcerzak na tt oto linie przyjęcia:

Kwasowski, Bućko, Gierżot i El Graoui w Nysie.
Buszek, Gergye, Urbanowicz i Puczkowski w Bielsku.
Bardzo wyrównane przyjęcie w Nysie, znowu Gierżot raczej sobie nie pogra. Za to na BBTS się zawiodłem,najgorsze przyjęcie w lidze(nie licząc Lwowa). Buszek na szóstkowego jest już za stary a ten Gergye nawet w Słowenii jakoś nie wymiatał.
Jak możesz pisać nie licząc Lwowa jak jeszcze nie wiemy kto tam zagraXD
Choć ja też trochę jestem zawiedziony, że nie Kwasowski. Jakoś nie mam przekonania czy Buszek dalej potrafi zagrać na fajnym PlusLigowym poziomie, ale zobaczymy. Może zamknie mi gębe.
Nie wiem czy Gergye wymiatałw Słowenii bo tam go nie oglądałem, ale fajnie, że ty śledzisz tę ligę. Za to w czołowych francuskich klubach wymiatał bez wątpienia
Diomedea pisze: 18 cze 2022, o 22:00 W przyjecie Gierzot-El Graui trudno uwierzyc, choc to najwieksza sila ofensywna. Ciekawe czy Pilina sprobuje.
Ryzykownie by było, ale liczę na to
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Nie do konca tez rozumiem, czemu pierszoligowy libero ma szanse wypalic w Olsztynie, a inny pierszoligowy libero w BB bedzie ciagnal zespol na dno.
Hawryluk moze lepszy, ale Fijalek statystyki mial calkiem OK.
Srodek Nysy tez moze sie okazac lepszy niz wasze oceny. Jankowski jest obiecujacy, Abramowicz niezly, szybki na bloku, rowny. Wybieral ich chyba byly srodkowy i nie sadze by sie znal na tym gorzej niz np koledzy Orduna i Paragon. Dodatkowo przypuszczam, ze on (Pilina) ich gre widzial, w odroznieniu od wspomnianych userow.

Niestety, nie wszystkie kluby moga sciagac tak wspanialych reprezentantow Brazylii (jak np Loh ;) ) albo Zatora z Kochanem. Wiec moze fajnie, ze te z dolu tabeli biora Polakow wyrozniajacych sie w I lidze i rokujacych.
Osobiscie wole ogladac Jankowskiego, Fijalka, Dulskiego niz Borgesa. Mlodego obiecujacego Polaka, niz 33 letniego Brazylijczyka, ktorego gra nawet w tym lepszym momencie wydawal mi sie solidna ale troche nijaka.
Dodam, ze jak sie chce dochowac takiego Semeniuka, to trzeba miec jakis plan na swoich co ciekawszych zawodnikow. Taki np Radom, majacy Firleja w mlodziezowce, nigdy nie wpadl na pomysl dania mu szansy w seniorze, woleli Kedzierskiego bo z Resovii i serieA. Etykietki :]

Ciekawi mnie tez czy rzeczywiscie Borges jest jeszcze w grze, a Buszek juz za stary (2 lata roznicy). Moze oczywiscie tak byc, moze i odwrotnie.
Paragon
Posty: 290
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Paragon »

Diomedea pisze: 18 cze 2022, o 22:31 Nie do konca tez rozumiem, czemu pierszoligowy libero ma szanse wypalic w Olsztynie, a inny pierszoligowy libero w BB bedzie ciagnal zespol na dno.
Hawryluk moze lepszy, ale Fijalek statystyki mial calkiem OK.
Srodek Nysy tez moze sie okazac lepszy niz wasze oceny. Jankowski jest obiecujacy, Abramowicz niezly, szybki na bloku, rowny. Wybieral ich chyba byly srodkowy i nie sadze by sie znal na tym gorzej niz np koledzy Orduna i Paragon. Dodatkowo przypuszczam, ze on (Pilina) ich gre widzial, w odroznieniu od wspomnianych userow.

Niestety, nie wszystkie kluby moga sciagac tak wspanialych reprezentantow Brazylii (jak np Loh ;) ) albo Zatora z Kochanem. Wiec moze fajnie, ze te z dolu tabeli biora Polakow wyrozniajacych sie w I lidze i rokujacych.
Osobiscie wole ogladac Jankowskiego, Fijalka, Dulskiego niz Borgesa. Mlodego obiecujacego Polaka, niz 33 letniego Brazylijczyka, ktorego gra nawet w tym lepszym momencie wydawal mi sie solidna ale troche nijaka.
Dodam, ze jak sie chce dochowac takiego Semeniuka, to trzeba miec jakis plan na swoich co ciekawszych zawodnikow. Taki np Radom, majacy Firleja w mlodziezowce, nigdy nie wpadl na pomysl dania mu szansy w seniorze, woleli Kedzierskiego bo z Resovii i serieA. Etykietki :]

Ciekawi mnie tez czy rzeczywiscie Borges jest jeszcze w grze, a Buszek juz za stary (2 lata roznicy). Moze oczywiscie tak byc, moze i odwrotnie.
Zamiast odnosić się do tego, co ktoś napisał, to wymyślasz chochoła i pięknie z nim walczysz, tylko co to ma wspólnego z dyskusją? XD
1. Kiedykolwiek pisałem, że 1-ligowy libero wypali w Olsztynie a w Bielsku już nie? Przeskok z 1 ligi do +ligi jest bardzo duży, większość zawodników potopi się, mniejszość uciągnie, pożyjemy zobaczmy jak będzie z Fijałkiem, kibicuje mu, no ale szału nie robi ze swoimi całkiem OK statystykami w 1 lidze :D
2. Pewnie, że Plina zna się lepiej, jednak nie zmienia to faktu, że na papierze to najsłabszy środek w lidze (Lwowa na razie nie liczę), a jakbyś czytał uważnie, to byś zauważył, że nie pisałem, że Plina się nie zna i ich nie oglądał, ale że to słabo wygląda w porównaniu z innymi środkami w lidze.
3. Super, że wolisz ogladac Jankowskiego, Fijalka, Dulskiego niz Borgesa, ale podejrzewam, że to podchodzi pod fetysz, bo jesteś w dużej mniejszości XD
4. Co do dochowania młodych, to akurat niesprawiedliwe z tym Radomiem, bo jeden przykład zafałszowuje obraz (choć Kędzior był młody i to liczy się jako stawianie na młodego), bo Czarni to czołowy klub, który wprowadził wielu wychowanków, a stawiał i wprowadzał do Plusligi wielu młodych, którzy dziś stanowią główną siłę w topie - przejrzyj składy z ostatnich lat, zobacz ilu siatkarzy w +lidze miało styczność z Radomiem.
5. Zobaczymy w jakiej formie będzie Borges, sam jestem ciekawy, jednak różnica z Buszkiem jest głównie taka (nie chodzi nawet o te 2 lata różnicy), że ostatnie lata Buszu niewiele robił poza treningiem i ogladaniem meczów z ławki.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Pisanie ze jakis gracz jest slaby, w momencie kiedy nie widziales jego gry ani razu jest.... slabe.
Slaba jest etykieta. Kedzierski wlasnie byl etykieta.

Czarni (Prygiel) to maja zaslugi do rozwoju Fornala. Juz Faryna (nie jakis wielki talent) trafil tam ponownie z Bednarukiem.
Maslowski to taki przypadek jak Kedzierski, moze troche lepiej sie rozwija, ale obstawiem ze Fijalek a na pewno Hawryluk w 2 sezony go przeskocza, przynajmniej w przyjeciu.
Wiec "wielkich zaslug Czarnych" nie widze, a monitoruje mlodziezowke juz dosyc dlugo. Moze osobiscie Prygla, bo to uczciwy facet, i jak mial dawac szanse to dawal i to duzo.

Mlodziezowe druzyny Czarnych zwykle koncza walke na wczesnym etapie, a indywidualnie to chyba wlasnie Firlej byl ich nawybitniejszym graczem, akurat jego odpuscili dla etykietki Kedzierskiego.
Grobelny tez u niech nie progresowal specjalnie.
Szalpuk tam pogral, ale mniej niz gdzie indziej i byl juz po 2 sezonach w PW. Jeszcze Huber. I tyle jesli chodzi o rozwoj graczy, ktorzy nie wywodzili sie z Czarnych, ale byli brani z innych klubow . Huber ( Resovia/ SMS juz ze zlotem) , i Fornal (Krakow) tez podstawowy gracz zlotej druzyny. Akurat 2 pewniakow, podobnie jak Kwolo. Wiecy wychodzi im rozwoj tych najlepiej rokujacych i najwiekszych pewniakow.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2022, o 08:26 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

1.Dlaczego zakładacie, że Hawryluk będzie pierwszym skoro w kuluarach się mówi że z pole position w rywalizacji startuje Ciunajtis.
2. Tak, zakładam że libero w Olsztynie będzie ciągnął zespół w dół i będzie najsłabszym elementem zespołu, ale w Bielsku już tak nie będzie. Dlaczego? Po prostu zarówno libero Olsztyna jak i BBTS prezentują zbliżony poziom dołu Plusligi , różnica tylko taka że Olsztyn ma większe aspiracje i dziura na tej pozycji będzie bardziej widoczna.
3. Możecie się zdziwić ale tak, oglądałem i Jankowskiego i Abramowicza dosyć regularnie. Fajni środkowi, ale nie zmienia to faktu, że będzie to najsłabszy środek w lidze. Jeżeli się nie zgadzacie to proszę podać gorszy.
4. Nie oglądam ligi słoweńskiej, ale niedawno ktoś wrzucał tu statystyki Gergye z tej ligi i były bardzo przeciętne, a nawet słabe. Wy tych najlepszych francuskich klubach to on grał 5 lat temu- trochę czasu minęło.
5. Zarówno Borgesa jak i Buszka uważam za słabe transfery. Borges lepszy bo młodszy i ogólnie ma lepsze umiejętności siatkarskie od Rafała, który ostatni pełny sezon bez ławkowania to był 17/18 w Zaksie.
Ps. Nie uważacie że to trochę dziwne, że we wszystkich klubach znana jest większość składu a w tym jednym specyficznym znamy jedynie rozgrywającego. Coś jest nie tak.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Tam to brak trenera. I znamy tez libero.
Wielblad
Posty: 238
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Wielblad »

Co z tym zastępstwem za Semeniuka, wyklarowało się już coś czy nadal posucha?
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Dejwu »

Wydaje mi się, że dłuższy czas oczekiwania wskazuje na wykupienie kontraktu.

Takie rzeczy (nie wiem dlaczego) ale zwykle były ogłaszane dość późno, np. Urnaut w Zenicie, Clevenot w JW itd.
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: spell »

jeszcze środek za Norbiego by trzeba było Kedzierzynianom zaklepać.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

spell pisze: 19 cze 2022, o 15:12 jeszcze środek za Norbiego by trzeba było Kedzierzynianom zaklepać.
Paszycki
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: spell »

Orduna pisze: 19 cze 2022, o 15:22
spell pisze: 19 cze 2022, o 15:12 jeszcze środek za Norbiego by trzeba było Kedzierzynianom zaklepać.
Paszycki
Oka, dzięki za info. Trochę skromnie ten srodek wygląda- zresztą co sezon ten skład Zaksy wyglada średnio a wynik się kreci ;)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

spell pisze: 19 cze 2022, o 15:28
Orduna pisze: 19 cze 2022, o 15:22
spell pisze: 19 cze 2022, o 15:12 jeszcze środek za Norbiego by trzeba było Kedzierzynianom zaklepać.
Paszycki
Oka, dzięki za info. Trochę skromnie ten srodek wygląda- zresztą co sezon ten skład Zaksy wyglada średnio a wynik się kreci ;)
Paszycki i Smith plus Huber jak wróci po kontuzji w drugiej części sezonu to przecież mega zestaw środkowych, poza Bełchatowem, to nie wiem kto miałby mieć lepszy/porównywalny. Kluczowe pytanie, kto za Semeniuka, czy będzie Mozic, o którym były płotki, czy ktoś inny, poza tym to ZAKSA naprawdę super ogarnęła. Wierzę, że będzie to wartościowe zastępstwo, bo za klubem stoją sukcesy i świetna atmosfera, a kasa też powinna się znaleźć, bo trochę wpadło do portfela za kontrakt Semeniuka i wygraną w ChL. Większość składu, który wygrał praktycznie wszystko w minionym sezonie podpisana bardzo szybko. A fakt, że nie wybrali za Semena kogoś w rodzaju Lipinskiego, Szalpuka czy Szymańskiego odczytuję nie jako przespanie okazji, tylko jako nastawienie celownika na większą zwierzynę ;)
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Adamde »

1.Dlaczego zakładacie, że Hawryluk będzie pierwszym skoro w kuluarach się mówi że z pole position w rywalizacji startuje Ciunajtis.
2. Tak, zakładam że libero w Olsztynie będzie ciągnął zespół w dół i będzie najsłabszym elementem zespołu, ale w Bielsku już tak nie będzie. Dlaczego? Po prostu zarówno libero Olsztyna jak i BBTS prezentują zbliżony poziom dołu Plusligi , różnica tylko taka że Olsztyn ma większe aspiracje i dziura na tej pozycji będzie bardziej widoczna.
Prosze o skasowanie, post zdublowany.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2022, o 03:07 przez Adamde, łącznie zmieniany 1 raz.
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Adamde »

1.Dlaczego zakładacie, że Hawryluk będzie pierwszym skoro w kuluarach się mówi że z pole position w rywalizacji startuje Ciunajtis.
2. Tak, zakładam że libero w Olsztynie będzie ciągnął zespół w dół i będzie najsłabszym elementem zespołu, ale w Bielsku już tak nie będzie. Dlaczego? Po prostu zarówno libero Olsztyna jak i BBTS prezentują zbliżony poziom dołu Plusligi , różnica tylko taka że Olsztyn ma większe aspiracje i dziura na tej pozycji będzie bardziej widoczna.
Ad.1 Stawianie kogos na pole position przed rozpoczeciem sezonu i pierwszym treningiem, to jakas czysta glupota. Poza tym czemu Ciunajtis mialby startowac z pole position? Niczym specjalnym sie nie wyroznial, nawet na tle majacego fatalny sezon Gruszczynskiego.
Ad2. Dziura nie bedzie bardziej widoczna, bo w zeszlym sezonie byly olbrzymie problemy na tej pozycji, nie wierze, ze Hawryluk bedzie gral duzo gorzej od Gruszczynskiego, bo chyba sie po prostu nie da. Kazdy kibic ktory widzial mecze Olsztyna w zeszlym sezonie moze potwierdzic. Gruszczynski mial moze 3 przecietne (nie dobre!) mecze podczas calego sezonu, o reszcie prawdopodobnie chcialby zapomniec. A to ze druzyny celowaly zagrywka wlasnie w niego, o czyms swiadczy.
granvorka
Posty: 739
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: granvorka »

W Cuprum za Walińskiego przychodzi Berger. W Lubinie mieszanka ciekawych (Lorenc, Pająk, Kubicki, M'Baye) i dość dziwnych transferów (odejście Gierżota, Berger do szóstki(?)). Oby no. 3 na przyjęciu był z papierami na grę.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Sam nie wiem jak oceniać transfer Bergera. Wszyscy wiemy, że to jeden z słabszych klubów no i że jednak Berger to uznana marka, ale nie jest najmłodszy a ostatni jego sezon był bardzo słaby. Chyba nie tędy droga by brać wypalonych zawodników typu Borges czy Berger.
Ciekawe kogo jeszcze zakontraktują na przyjęcie. Jest Berger i jest Ferens to pewnie będzie ktoś do rywalizacji z nimi.
Streeter
Posty: 7267
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 20 cze 2022, o 16:36 Sam nie wiem jak oceniać transfer Bergera. Wszyscy wiemy, że to jeden z słabszych klubów no i że jednak Berger to uznana marka, ale nie jest najmłodszy a ostatni jego sezon był bardzo słaby. Chyba nie tędy droga by brać wypalonych zawodników typu Borges czy Berger.
Ciekawe kogo jeszcze zakontraktują na przyjęcie. Jest Berger i jest Ferens to pewnie będzie ktoś do rywalizacji z nimi.
Prawdę mówiąc nie wiem jak po sezonie w Radomiu można było wpaść na zatrudnienie Austriaka. Ok jak przychodził do Radomia to sam myślałem, że to będzie fajny ruch, bo solidny zawodnik, w dobrych klubach grywał, no ale w Radomiu nie pokazał zbyt wiele. Biorąc pod uwagę, że nie miał jakiegoś urazu przez który grał jak grał i fakt że ma 34 lata, to ciężko mi spodziewać się tym razem czegoś więcej niż widzieliśmy w Radomiu. A z kolei to co widzieliśmy w Radomiu to raczej nijak nie zastąpi Walińskiego i będzie to zmiana in minus. No chyba że dojdzie jeszcze jeden zagraniczny przyjmujący klasy podobnej do Walińskiego, wówczas na trójkę ten ruch z Bergerem można będzie uznać za dobry. No ale jak do szóstki to nie widzę tego za bardzo.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Cuprum z przypadku zbudował mocną linię przyjęcia (najpierw se wzięli Ferensa po straconym okresie w Zawierciu??, potem Walińskiego po słabym sezonie w Suwałkach), tak że nie wiem czy są w pozycji do brania kogoś innego niż wiekowi gracze, którzy niedawno byli dobrzy, ale niekoniecznie w ostatnim sezonie.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 cze 2022, o 19:53 Cuprum z przypadku zbudował mocną linię przyjęcia (najpierw se wzięli Ferensa po straconym okresie w Zawierciu??, potem Walińskiego po słabym sezonie w Suwałkach), tak że nie wiem czy są w pozycji do brania kogoś innego niż wiekowi gracze, którzy niedawno byli dobrzy, ale niekoniecznie w ostatnim sezonie.
We Francji, Belgii czy Niemczech pewnie nie jeden zawodnik tańszy od Bergera, który może zagwarantować lepszy poziom. Nie kupuję narracji, że Cuprum nie ma żadnego innego wyboru. Kiedyś w ogóle wyciągnęli Tahta z ligi Estońskiej. Przecież on w swoim pierwszym sezonie fortuny na pewno nie kosztował a był to genialny ruch. Na coś są ci profesjonalni skauci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”