Transfery i plotki na sezon 2022/23

Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 10:57
Szary Wilk pisze: 2 sie 2022, o 06:59

Po prostu na tym forum panuje przekonanie, że ZAKSA może sobie znaleźć byle kogo, nawet Żalińskiego i tak wygra ligę, za samo bycie ZAKSĄ.

A żeby zrozumieć, że to nieprawda, wystarczy spojrzeć na ilość ataków Semeniuka w ostatnich 2 sezonach. No i kto czyścił najtrudniejsze piłki. Pewnie ktoś zaraz napisze, że Śliwka lepsz na wysokiej, bo procentowo wyszedł lwpiej dostając jedną trzecią takich piłek, no ale trudno. Zresztą jest też różnica na wysokiej, kiedy piłka jest przy samej siatce i można się nawet przepychać, a piłką w okolicach 3 metrani ataku z miejsca, wtedy kiwka nic nie da.

Akurat Semeniuk dużo lepiej sobie radzi z piłkami przy siatce. Gdy są dalej to bywa podbijany, więc ciekawie, że to piszesz:)
No i podaj mi ile procentowo dostawał Kaczmarek piłek na wysokiej w zeszłym sezoonie i 2 sezony temu a ile inni przyjmujący. Bo ja serio nie wiem, więc jeśli coś wiesz to dajesz.
Ale racja ty nie potrzebujesz statystyk bo ty wszystko po prostu wiesz.
PS. Śliwka na wysokiej nie tylko kiwa a nawet częściej nie kiwa niż kiwa, ale to mecze trzeba oglądać.


Żaliński gdyby wrócił do formy to zawodnik lepszy niż Kooye, Cebulje i td.
Ale z jego formą od rozstanie się z Radomiem było różnie. Zarówno on jak i Radom stracili na rozstaniu. Ostatni dobrze grający Radom to był ten z Żalińskim i Fornalem. Może jeszcze ten z Butrynem i Sanderem w drugiej części sezonu gdy Amerykanin zagrał życiówkę też nie był zły.
Ale do czego ty uderzasz? Ja piszę, że w mojej opinii Semeniuk kończy większą ilość trudnych piłek niż Śliwka, a STATYSTYKI podają INNI UŻYTKOWNICY, chyba z sezonu 2020/2021. Takie się tu pojawiły, a ja się do tego odnoszę. Widzę też obecnie mecze reprezentacji i jakie piłki dostaje Semen, a jakie Olek. Nie rozumiem po co mnie atakujesz.

W sumie jedyne co chciałem napisać to to, że zastępstwo za Semeniuka musi być pewną opcją w ataku, bo Kamil dostawał dużo piłek i dużo kończył, więc nie może być dziura, nawet nie chciałem umniejszyć ani Olkowi ani Łukaszowi, oboje zagrali super sezon, po prostu doceniłem klasę Semeniuka i jego super grę w ofensywie, a ty mnie zaatakowałeś. Ja dałem do zrozumienia, że jest potrzebny mocny zawodnik i że ZAKSA jednak straci, a ty już jedziesz z tekstami "wszechwiedzący". Serio?

Tak, Żaliński w formie lepszy niż Cebulj...Daruj sobie, błagam Cię. To, że był fajnym ligowcem kilka lat temu, nie oznacza, że to jest zawodnik na duże granie. A Kooy swego czasu grał jednak w mocnych klubach, Cebulj co by nie było ma również trochę bardziej udaną karierę niż Wojtek.

Gdyby było tak jak piszesz, to Żaliński miałby trochę bardziej bogate CV niż granie w klubach ze środka tabeli w swoim CV. Np dłuższy epizod w reprezentacji czy gra w Serie A lub Superlidze, transfer do mocnego polskiego klubu i gra w wyjściowym? Może napiszesz, że kwestie rodzinne, ale to chyba niezbyt prawda, bo mówimy o gościu, który wędrował Gdańsk-->Radom-->Olsztyn-->Kędzierzyn-Koźle
Ostatnio zmieniony 2 sie 2022, o 11:17 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 11:11 Jeśli Skra sciągnie Bednorza to może Rybickiego wypożyczy? Wydaje mi się, że on mógł się fajnie rozwinąć.
Jeśli Bednorz zostanie oficjalnie ogłoszony, to Kooy prawdopodobnie w Skrze sezonu nie rozpocznie.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 2 sie 2022, o 11:15
kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 11:11 Jeśli Skra sciągnie Bednorza to może Rybickiego wypożyczy? Wydaje mi się, że on mógł się fajnie rozwinąć.
Jeśli Bednorz zostanie oficjalnie ogłoszony, to Kooy prawdopodobnie w Skrze sezonu nie rozpocznie.
Z tym Bednorzem i PGE to niezła heca jest. Ciekawe czy sam Bednorz ma jakieś SENSOWNE alternatywy, gdyby nie udało się dogadać ze Skrą. ZAKSA? Ja słyszałem, że niekoniecznie by im pasował pod względem charakteru, bo to bardziej indywidualista, ale to może po prostu oklepane mity. No i w sumie nie wiadomo, czy ZAKSA w ogóle Bednorzowi ofertę złożyła.

Nie wiem czy Bednorz był traktowany gdzieś priorytetowo i czy mógł zdecydować się na jakiś transfer szybciej, ale JEŚLI TAK, to jednak to chińskie pragnienie może mu położyć sezon. No bo tam jest niestabilnie, a w Skrze dalej nic nie wiadomo. Według mnie, JEŚLI MIAŁ taką możliwość, to ogromna szkoda, że nie przyjął oferty z Serie A.
Streeter
Posty: 7261
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 11:11 Jeśli Skra sciągnie Bednorza to może Rybickiego wypożyczy? Wydaje mi się, że on mógł się fajnie rozwinąć.
No mógłby to być fajny ruch dla obydwu stron. Jak przyjdzie Bednorz to Rybicki może zobaczyć boisko jak świnia niebo, a w Bielsku mógłby się pokazać i przy obecnych przyjmujących tam zostać nawet liderem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 2 sie 2022, o 11:14

Ale do czego ty uderzasz? Ja piszę, że w mojej opinii Semeniuk kończy większą ilość trudnych piłek niż Śliwka, a STATYSTYKI podają INNI UŻYTKOWNICY, chyba z sezonu 2020/2021. Takie się tu pojawiły, a ja się do tego odnoszę. Widzę też obecnie mecze reprezentacji i jakie piłki dostaje Semen, a jakie Olek. Nie rozumiem po co mnie atakujesz.

W sumie jedyne co chciałem napisać to to, że zastępstwo za Semeniuka musi być pewną opcją w ataku, bo Kamil dostawał dużo piłek i dużo kończył, więc nie może być dziura, nawet nie chciałem umniejszyć ani Olkowi ani Łukaszowi, oboje zagrali super sezon, po prostu doceniłem klasę Semeniuka i jego super grę w ofensywie, a ty mnie zaatakowałeś. Ja dałem do zrozumienia, że jest potrzebny mocny zawodnik i że ZAKSA jednak straci, a ty już jedziesz z tekstami "wszechwiedzący". Serio?

Tak, Żaliński w formie lepszy niż Cebulj...Daruj sobie, błagam Cię. To, że był fajnym ligowcem kilka lat temu, nie oznacza, że to jest zawodnik na duże granie. A Kooy swego czasu grał jednak w mocnych klubach, Cebulj co by nie było ma również trochę bardziej udaną karierę niż Wojtek.

Gdyby było tak jak piszesz, to Żaliński miałby trochę bardziej bogate CV niż granie w klubach ze środka tabeli w swoim CV. Np dłuższy epizod w reprezentacji czy gra w Serie A lub Superlidze, transfer do mocnego polskiego klubu i gra w wyjściowym? Może napiszesz, że kwestie rodzinne, ale to chyba niezbyt prawda, bo mówimy o gościu, który wędrował Gdańsk-->Radom-->Olsztyn-->Kędzierzyn-Koźle
Tu się tylko statystyki liczby ataków pojawiły. Bez uwzględnienia czy wysoka czy nie. Napisałeś, że Śliwka dostawał 1/3 tego co Semeniuk na wysokiej. Jeśli podajesz takie dane to podaj też staty, które je potwierdzają. No i doprecyzuj czy chodzi tylko o zeszły sezon czy może od kiedy Zaksa gra taką 3 skrzydłowych.

Żaliński nie był fajnym ligowcem. Żaliński w najlepszych sezonach koło Olivy dostawał chyba najwięcej piłek z przyjmujących a kończył je na skuteczności blisko 50% Miał do tego mniejsze wachania formy. Cebulj gorzej z silnymi przeciwnikami wyglądał w zeszłym seszonie i to tak dużo gorzej. Staty poprawiał na słabych. Żaliński miał równą formę. W bloku i w zagrywce Żaliński dawał więcej niż Cebulj. Żaliński z Radomia a szczxególnie z 3 ostatnich sezonów w nim to zawodnik lepszy niż Cebulj. To, że nigdy nie dostał szansy w reprezentacji to skandal.
Ale już przyzwyczaiłem się, że nisko cenisz Polaków, którzy doibrze grają na polskim podwórku, ale nie dostali szansy w reprze. Podobnie było z Butrynem co do którego zmieniłeś zdanie o 180 stopni i teraz go chcesz w kadrze na najważniejsze imprezy jako zmiennika Kurka. Zresztą tak jak ja.
Cebulja bym określił fajnym ligowcem bo to spoko zawodnik. Czasami sie zatnie, ale gdy wystrzeli z formą to pociągnie w ataku. Do tego dużo daje na zagrywce i bloku. Niestety czasem to straci na przyjęciu. Zresztą tak samo było z Żalińskim.
Żaliński z kolei w topowej formie to była czołówka przyjmujących w PL.
Szary Wilk pisze: 2 sie 2022, o 11:20

Z tym Bednorzem i PGE to niezła heca jest. Ciekawe czy sam Bednorz ma jakieś SENSOWNE alternatywy, gdyby nie udało się dogadać ze Skrą. ZAKSA? Ja słyszałem, że niekoniecznie by im pasował pod względem charakteru, bo to bardziej indywidualista, ale to może po prostu oklepane mity. No i w sumie nie wiadomo, czy ZAKSA w ogóle Bednorzowi ofertę złożyła.

To fani Zaksy pisali. Gdyby była kwestia przyjścia Bednorza do Zaksy jako zastępstwo za Semeniuka to pewnie pisali by w sumie inaczej;)
Niekoniecznie ich zdanie musi podzielać prezes Zaksy. Ale jeśli nie wypali Skra to chyba najbardziej prawdopodobną opcją dla Bednorza są Chiny.
Streeter
Posty: 7261
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Swoją drogą tak zapowiadany exodus zawodników z Rosji jakoś mega nie nastąpił. Sporo zawodników zostało, rosyjscy pomijając pojedyncze i raczej nie największe nazwiska też. W sumie ciekawe z czego to wynika, czy z tego, że obecna sytuacja polityczna im wszystkim odpowiada, czy boją się, że jak wyjadą, to potem będą mieć problemy w swoim kraju. W każdym razie w takiej Rosji najprędzej dałoby się znaleźć solidne zastępstwo za Semeniuka, wśród rosyjskich zawodników. No ale to raczej niemożliwe ze względu na pozasportowe czynniki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciężko żeby nastąpił ten eksodus, skoro topowe kluby są mocno związane z aparatem władzy, a mało kogo w USA/Francji/Brazylii obchodzi gdzie grają Christenson, Grebennikov czy Natalia.

Cebulj to raczej lepszy gracz od Żalińskiego sprzed lat, ale w sumie nie wiem jakie to ma znaczenie.
Streeter
Posty: 7261
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 2 sie 2022, o 12:29 Ciężko żeby nastąpił ten eksodus, skoro topowe kluby są mocno związane z aparatem władzy, a mało kogo w USA/Francji/Brazylii obchodzi gdzie grają Christenson, Grebennikov czy Natalia.
Ale jakie znaczenie ma państwowość klubów w tym przypadku? Zresztą w ogóle w Rosji działa coś takiego jak sektor prywatny, pomijając oligarchów związanych z władzą? :)

Znaczy rozumiem że nie muszą wyjeżdżać bo pieniądze są i można grać, ale po wybuchu wojny pojawiały się głosy jak to zawodnicy nie są za wojną i będą Michajłowy we Włoszech, Kliuki w Bełchatowach itd. Jak widzimy nic takiego nie nastąpiło.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 2 sie 2022, o 12:09 Swoją drogą tak zapowiadany exodus zawodników z Rosji jakoś mega nie nastąpił. Sporo zawodników zostało, rosyjscy pomijając pojedyncze i raczej nie największe nazwiska też. W sumie ciekawe z czego to wynika, czy z tego, że obecna sytuacja polityczna im wszystkim odpowiada, czy boją się, że jak wyjadą, to potem będą mieć problemy w swoim kraju. W każdym razie w takiej Rosji najprędzej dałoby się znaleźć solidne zastępstwo za Semeniuka, wśród rosyjskich zawodników. No ale to raczej niemożliwe ze względu na pozasportowe czynniki.

Streeter
Wiesz co wynika? Wynika to, że każdy dba o swoje interesy i żaden kraj w Europie nie jest zaangażowany w tę wojnę tak jak Polska, w której obywatele poczuwają się do odpowiedzialności, jakby to była ich wojna :) Pytanie brzmi czy Christenson w kadrze USA (nie piszę o kraju, za duża skala i za mało popularna tam dyscyplina) lub Grebennikov we Francji (kadra i kraj, bo tu popularność siatkówki już na większą skalę) są szykanowani z powodu swoich wyborów? A może Sokołov jest wrogiem Bułgarów za pozostanie w Dinamie Moskwa? Polak owszem, walczy za wszystkich, ale na końcu dostaje za to wszystko okrągłe nic w ramach podziękowań :D I tak jest już od wielu lat.


Wracając do @kamil1999 i tematu Żalińskiego.

Akurat Karol Butryn miał pecha, że zaczął grać dobrze i wybijać się w okresie, w którym nikt nie myślał o drugim atakującym. Po pierwsze - Butryn mocno ponad średnią zaczął wybijać się od sezonu 2019/2020. I to był jego pierwszy sezon, gdzie grał po prostu na mega wysokim poziomie. Wcześniej grał dobrze, ale wiesz ilu jest atakujących, którzy grali dobrze? :)


Sezon 2017/2018: 45,61 % skuteczności w ataku, 28,8 % efektywności w ataku. 31 asów i 33 bloki
Sezon 2018/2019 : 46,85 % skuteczności w ataku, 28,2 % efektywności ataku. 35 asów i 35 bloków.

W 2018 zdobyliśmy MŚ. Mieliśmy Kaczmarka z ZAKSY oraz Muzaja, sprawdzonego Konarskiego. Butryn się jakoś mega wtedy nie wyróżniał, 25 letni atakujący 193 cm wzrostu po 3 sezonach w PlusLidze. Liczby, które nie robią na nikim wrażenia. Gra w przeciętnym klubi. No jak miał dostać powołanie?

Sezon 2019/2020 zagrał świetny, dlatego 2020/2021 spędził w Resovii. Wtedy powołania nie dostał, bo Vital na Igrzyska nie chciał takich roszad. Ale widzisz, pierwsza okazja po Igrzyskach i facet jest w grze o wyjazd na MŚ ;)

A Żaliński? No a Żaliński tym super ligowcem był w latach, w których Mika był wiecznie kontuzjowany, Buszek był zmiennikiem w ZAKSIE, a opcją numer 4 byli 20 latkowie w postaci Bednorza i Szalpuka. Więc chcesz powiedzieć, że nie był w tej kadrze z powodu uprzedzeń, czy co?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 2 sie 2022, o 12:59Ale jakie znaczenie ma państwowość klubów w tym przypadku? Zresztą w ogóle w Rosji działa coś takiego jak sektor prywatny, pomijając oligarchów związanych z władzą? :)
Pewnie takie, że jakoś nie ucierpisz będąc mocnym sportowcem jak prezesem Twojego klubu jest kolega Putina, właścicielem - państwowy Bank czy sponsoruje Cię Gazprom. Jakbyś np. we Włoszech miał poważny kryzys finansowy (gdzie kluby sponsorują duże - ale nie wielkie prywatne firmy), to od razu straciłaby na tym liga. Skoro aneksja Krymu nie wpłynęła na ligę rosyjską, destabilizacja Donbasu także, to można było mieć duże wątpliwości czy wpłynie kolejna wojna. A jak ktoś się wahał, to pewnie komunikaty polityczne o sportowcach proszonych o powrót do kraju podziałały. Żeby Rosjanie wyjechali z Rosji, to musi być smuta jak w latach 90-tych, gdzie cała kadra grała we Włoszech/Azji/Brazylii/Rosji. Tak że albo rosyjska gospodarka upadnie, albo business as usual i Christensonom oraz Bednorzom dalej nie będzie przeszkadzać granie w takim, a nie innym kraju, skoro nie przeszkadzało przed II 2022.
Streeter
Posty: 7261
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 2 sie 2022, o 13:06 Pewnie takie, że jakoś nie ucierpisz będąc mocnym sportowcem jak prezesem Twojego klubu jest kolega Putina, właścicielem - państwowy Bank czy sponsoruje Cię Gazprom. Jakbyś np. we Włoszech miał poważny kryzys finansowy (gdzie kluby sponsorują duże - ale nie wielkie prywatne firmy), to od razu straciłaby na tym liga. Skoro aneksja Krymu nie wpłynęła na ligę rosyjską, destabilizacja Donbasu także, to można było mieć duże wątpliwości czy wpłynie kolejna wojna.
No wiesz jednak z Krymem był mniejszy "rozmach". Znaczy ja ogólnie zgadzam się z tym co piszesz, chciałem jedynie nadmienić, że część środowiska liczyła na odpływ zawodników z ligi rosyjskiej, co się w zasadzie nie stało, a największym ruchem wśród rodzimych siatkarzy to był chyba powrót Grankina, więc ruch w przeciwnym kierunku. Bednorza nie liczę, no bo z wiadomego podejścia w naszym kraju to jakby został miałby bardziej przewalone niż hybryda Tuska z Biedroniem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: grzegorzg »

Szary Wilk pisze: 2 sie 2022, o 06:59 Po prostu na tym forum panuje przekonanie, że ZAKSA może sobie znaleźć byle kogo, nawet Żalińskiego i tak wygra ligę, za samo bycie ZAKSĄ.(...)
Streeter pisze: 2 sie 2022, o 06:46 Nie no, szanujmy się, Żaliński z Olsztyna odchodził w takiej formie i nastrojach, że nikt za nim nie tęsknił, w zeszłym sezonie zagrał ze 4 sety, do tego ma ponad 34 lata.
Nie wiem, na takie podwójne dictum to ja wymiekam...
Szanowni Koledzy nie przeczytali ze zrozumieniem niestety. A niektórym, to wystarczy cokolwiek, aby tworzyli jakies idiotyczne tezy i snuli potem dziwaczne fantasmagorie dyskutując pózniej raczej sami ze sobą...
Porażka...
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 2 sie 2022, o 12:29

Cebulj to raczej lepszy gracz od Żalińskiego sprzed lat, ale w sumie nie wiem jakie to ma znaczenie.
Dlaczego tak uważasz? Kiedy Cebulj rozegrał pełny sezon na poziomie Żalińskiego z Radomia, który atakował bardzo dużo i był takim liderem a do tego był skuteczny? Który bardzo dużo łapał blokiem i zdobywał dużo asów na zagrywce? Ja nie pamiętam. Zawsze się bardziej o nim mówiło przez pryzmat jego potencjału. Bo te sezony co grałw Resovii były wyraźnie słabsze niż te najlepsze Żalińskiego a podobnie było we Włoszech. Już mi się wydawało na początku zeszłego sezonu gdy grał super, że jakiś przeskok może w końcu wykona, ale sumarycznie zagrał gorszy sezon niż ten 1 w Rzeszowie.
Szary Wilk pisze: 2 sie 2022, o 13:01

A Żaliński? No a Żaliński tym super ligowcem był w latach, w których Mika był wiecznie kontuzjowany, Buszek był zmiennikiem w ZAKSIE, a opcją numer 4 byli 20 latkowie w postaci Bednorza i Szalpuka. Więc chcesz powiedzieć, że nie był w tej kadrze z powodu uprzedzeń, czy co?
No ponoć tak. Gdy swego czasu pisałem, że to nieporozumienie, że Żaliński w obliczu dawnej biedy na przyjęciu nie dostał szansy w kadrze to ktoś mi napisał o jakimś konflikcie z Kubiakiem.
Jeśli to był jakiś bardzo poważny konflikt to nawet mnie nie dziwi taka decyzja bo lepiej mieć w kadrze Kubiaka niż Żalińskiego.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 17:56
WysokiPortorykanczyk pisze: 2 sie 2022, o 12:29

Cebulj to raczej lepszy gracz od Żalińskiego sprzed lat, ale w sumie nie wiem jakie to ma znaczenie.
Dlaczego tak uważasz? Kiedy Cebulj rozegrał pełny sezon na poziomie Żalińskiego z Radomia, który atakował bardzo dużo i był takim liderem a do tego był skuteczny? Który bardzo dużo łapał blokiem i zdobywał dużo asów na zagrywce? Ja nie pamiętam. Zawsze się bardziej o nim mówiło przez pryzmat jego potencjału. Bo te sezony co grałw Resovii były wyraźnie słabsze niż te najlepsze Żalińskiego a podobnie było we Włoszech. Już mi się wydawało na początku zeszłego sezonu gdy grał super, że jakiś przeskok może w końcu wykona, ale sumarycznie zagrał gorszy sezon niż ten 1 w Rzeszowie.
No, spoko. Skoro według Ciebie zawodnik z kilkuletnią przygodą w Serie A, zdobywający 3 razy Wicemistrzostwo Europy jako szóstkowy gracz, będący 3 lata z rzędu wybierany najlepszym siatkarzem swojego kraju był słabszy niż Wojtek Żaliński, tylko dlatego, że nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań jako wielka gwiazda siatkówki, to nie mam pytań.

Z drugiej strony jeśli Kooy jako szóstkowy zawodnik: ZAKSY, Halkbanku Ankara, Dinama Moskwa, Piacenzy i Trentino też podczas swojej kariery był słabszy niż Wojtek Żaliński, to Rafał Buszek zapewne wtedy był wystarczająco dobry, by grać w Lube czy Zenicie Kazań :D

Wszyscy się pomylili, żaden z nich nie miał racji :D Tyle się dawali nabrać Włosi na Kooya i Cebulja, jak Żaliński był na wyciągnięcie ręki. Ziomek, ty jesteś jego kolegą czy rodziną? Z całm szacunkiem dla Żalińskiego.

Kamil, bez urazy, ale jeśli porównujesz najlepszego Żalińskiego jakiego widziałeś, do najgorszego Kooya czy najgorszego Cebulja, to się nie dziwię, że tak ci wychodzi. Spróbuj spojrzeć na tych zawodników z nieco innej strony.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 2 sie 2022, o 18:08
kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 17:56
WysokiPortorykanczyk pisze: 2 sie 2022, o 12:29

Cebulj to raczej lepszy gracz od Żalińskiego sprzed lat, ale w sumie nie wiem jakie to ma znaczenie.
Dlaczego tak uważasz? Kiedy Cebulj rozegrał pełny sezon na poziomie Żalińskiego z Radomia, który atakował bardzo dużo i był takim liderem a do tego był skuteczny? Który bardzo dużo łapał blokiem i zdobywał dużo asów na zagrywce? Ja nie pamiętam. Zawsze się bardziej o nim mówiło przez pryzmat jego potencjału. Bo te sezony co grałw Resovii były wyraźnie słabsze niż te najlepsze Żalińskiego a podobnie było we Włoszech. Już mi się wydawało na początku zeszłego sezonu gdy grał super, że jakiś przeskok może w końcu wykona, ale sumarycznie zagrał gorszy sezon niż ten 1 w Rzeszowie.
No, spoko. Skoro według Ciebie zawodnik z kilkuletnią przygodą w Serie A, zdobywający 3 razy Wicemistrzostwo Europy jako szóstkowy gracz, będący 3 lata z rzędu wybierany najlepszym siatkarzem swojego kraju był słabszy niż Wojtek Żaliński, tylko dlatego, że nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań jako wielka gwiazda siatkówki, to nie mam pytań.

Z drugiej strony Kooy jako szóstkowy zawodnik: ZAKSY, Halkbanku Ankara, Dinama Moskwa, Piacenzy i Trentino też podczas swojej kariery był słabszy niż Wojtek Żaliński, to Rafał Buszek zapewne wtedy był wystarczająco dobry, by grać w Lube czy Zenicie Kazań :D

Wszyscy się pomylili, żaden z nich nie miał racji :D Tyle się dawali nabrać Włosi na Kooya i Cebulja, jak Żaliński był na wyciągnięcie ręki. Ziomek, ty jesteś jego kolegą czy rodziną? Z całm szacunkiem dla Żalińskiego.
Nawet nie chodzi o to, że Cebulj nie spełnił oczekiwań jakie w nim pokładano. Tak jak pisałem on nigdy nie zagrał całego sezonu na poziomie Żalińskiego z Radomia. Choć dalej Cebulj to fajny siatkarz, choć bardziej na takie kluby jak Gdańsk czy Suwałki czy kiedyś Radom, które aspirują do PO niż do walki o medale.
A Kooy jest nawet starszy niż Żaliński jeśli dobrze kojarzę. W przeszłości grał super sezony. Właściwie rzadko kiedy zawodził. Więc top forma Kooya to chyba więcej niż top forma Żalińskiego. Albo tyle samo. Obecnie ani jeden ani drugi to nie zawodnicy na "6" klubów typu Zaksa.
A i wytłumacz mi dlaczego Żalinski miałby grać we Włoszech jak w Radomiu fajne pieniądze miał i grał w domu? We Włoszech to szans mógł spróbować Włodarczyk po słabym sezonie w Polsce, który jest sumarycznie gorszy niż Żaliński a i tak zagrał tam jeden super sezon i wielu go chciało ciągnąć do kadry bo grał w super lidze włoskiej, więc super gwiazda.
Streeter
Posty: 7261
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 2 sie 2022, o 17:33
Szary Wilk pisze: 2 sie 2022, o 06:59 Po prostu na tym forum panuje przekonanie, że ZAKSA może sobie znaleźć byle kogo, nawet Żalińskiego i tak wygra ligę, za samo bycie ZAKSĄ.(...)
Streeter pisze: 2 sie 2022, o 06:46 Nie no, szanujmy się, Żaliński z Olsztyna odchodził w takiej formie i nastrojach, że nikt za nim nie tęsknił, w zeszłym sezonie zagrał ze 4 sety, do tego ma ponad 34 lata.
Nie wiem, na takie podwójne dictum to ja wymiekam...
Szanowni Koledzy nie przeczytali ze zrozumieniem niestety. A niektórym, to wystarczy cokolwiek, aby tworzyli jakies idiotyczne tezy i snuli potem dziwaczne fantasmagorie dyskutując pózniej raczej sami ze sobą...
Porażka...
A co niby w cytowanym fragmencie mojej wypowiedzi jest nieprawdą? Jak chcesz się czterech setów przyczepić to spieszę z informacją, iż nie był to wyciąg ze statystyk, a substytut "niewiele". Dobrze grał Żaliński w Olsztynie? Klub płakał po nim jak Kędzierzyn po Semeniuku? Nie ma Wojtek 34 lat? Nie rozumiem...

Że byłby ciekawszy zespół niż ubiegłoroczna Skra, to na pewno, bo przecież zostało w nim 6/7 zwyciezcy LM. Ale sam pomysł, że można grać Żalińskim wydaje mi się zbyt abstrakcyjny. Bo to że kiedyś coś gdzieś w Radomiu no to zgoda, świetnie grał, pamiętam, lubiłem. Ale to już chyba inny Wojtek.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 17:56Dlaczego tak uważasz? Kiedy Cebulj rozegrał pełny sezon na poziomie Żalińskiego z Radomia, który atakował bardzo dużo i był takim liderem a do tego był skuteczny? Który bardzo dużo łapał blokiem i zdobywał dużo asów na zagrywce? Ja nie pamiętam.
Myślę, że Żaliński przegrałby z Cebuljem walkę na "kiedy?...", gdy ten drugi grał topową siatkówkę z najlepszymi drużynami w Europie, więc nie ma to większego sensu - porównanie Żalińskiego do Cebulja to porównywanie dwóch walut bez znajomości ich aktualnego kursu. Byłem trendseterem niecenienia Klemena Cebulja, ale czasami ciężko ignorować, że największym osiągnięciem jakiegoś gracza są fajne statystyki w Radomiu, i na pewnym poziomie to raczej średni argument na korzyść kogokolwiek. Co najwyżej bronić można byłoby tezy, że Żaliński miał potencjał na większe granie. Ale - jak wspominałem - znam bardziej sensowne bezsensowne dyskusje niż Cebulj vs Żaliński ad 2017, tak że @mewa chyba posprząta.
kamil1999 pisze: 2 sie 2022, o 18:20 We Włoszech to szans mógł spróbować Włodarczyk po słabym sezonie w Polsce, który jest sumarycznie gorszy niż Żaliński a i tak zagrał tam jeden super sezon
Eee, to już jakieś bzdury, Włodarczyk miał solidny sezon w zdecydowanie najgorszej drużynie Serie A, która wygrała pierwszy mecz w sezonie gdy już miała pewny spadek.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: grzegorzg »

Streeter pisze:A co niby w cytowanym fragmencie mojej wypowiedzi jest nieprawdą? Jak chcesz się czterech setów przyczepić to spieszę z informacją, iż nie był to wyciąg ze statystyk, a substytut "niewiele". Dobrze grał Żaliński w Olsztynie? Klub płakał po nim jak Kędzierzyn po Semeniuku? Nie ma Wojtek 34 lat? Nie rozumiem...

Że byłby ciekawszy zespół niż ubiegłoroczna Skra, to na pewno, bo przecież zostało w nim 6/7 zwyciezcy LM. Ale sam pomysł, że można grać Żalińskim wydaje mi się zbyt abstrakcyjny. Bo to że kiedyś coś gdzieś w Radomiu no to zgoda, świetnie grał, pamiętam, lubiłem. Ale to już chyba inny Wojtek.
Patrz, Twoja wypowiedz w drugiej czesci zasługuje już na jakas ospowiedz, No to z tej racji i z szacunku dla Ciebie napisze dwa słowa.
Ja tylko napisałem, że rozumiałbym decyzję Zaksy, a nigdzie, że jest to jakies sensowne zastępstwo. To po pierwsze. Po drugie, jesli zawodnik Kooy, którego Pan Wojciech zapewne wziłaby na grzbiet i wniósł na Gubałówkę (stawiam dolary przeciw orzechom, że Kooy by sie połamał do reszty przy zamianie miejsc :D ) był w stanie rozegrac pełny sezon, to na pewno zrobiłby to równolatek Żaliński, Że jeszcze cos potrafi, pokazał w p-o. Także sorry, jesli prawdą jest to, że jestes tak dobry jak Twój ostatni mecz, To ten Żalińskiego był nawet imponujacy (mvp). No i cała logika (nie moja) wzięła w łeb... ;) Zresztą, może na lidera sie nie nadawał, a na w miarę wartościowe zapchanie dziury, juz tak.
Ja nic nie wiem, ani nie bedę przypuszczał, tylko powtórzę - taki chwilowy "downsizing" może by lepszy "zdrowotnie" niz szukanie emerytów, rencistów, albo tych, którzy sie gdzieś nie złapali i bedą szuka dalej niesieni jakas frustracją. A może, w miedzyczasie, jakiś "Semen" wypłynie, bo juz chyba zapomniano, jak wielkie było to ryzyko...
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lobmar »

Zaksa ciagle szuka i wg. mojej wiedzy Nikt nie jest podpisany.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

grzegorzg pisze: 2 sie 2022, o 21:37A może, w miedzyczasie, jakiś "Semen" wypłynie, bo juz chyba zapomniano, jak wielkie było to ryzyko...
Już to pisałem jakiś czas temu: Semeniuk wrócił jako rezerwowy do Zaksy -> Deroo został wykupiony przez Dynamo -> Zaksa w zamian wzięła Parodiego i Łukasika -> Lukasik wypadł na parę miesięcy przez kontuzję -> Parodi zaczął sezon w szóstce, ale grał średnio -> Semeniuk grał bardzo fajnie na zmianach -> Grbic na niego postawił po 5-6 kolejkach. Tak że o ile szacunek za wyszkolenie Semeniuka, to z tym ryzykiem i dawaniem szansy to trochę jednak rewizjonizm, bo to było ogromne szczęście (dla Kamila, i ostatecznie dla Zaksy, że Deroo pożegnał się z klubem w takim stylu) i wywalczenie sobie miejsca na parkiecie przez samego Kamila, bo Grbic pierwotnie stawiał na byłego kolegę z boiska. Dlatego to znalezienie ''nowego Semeniuka'' to bardzo odważny konstrukt, bo raz, że to gracz jakich mało, a dwa, tutaj potrzebna była kombinacja niecodziennych okoliczności, żeby ten Kamil dostał w ogóle szansę (szansę jako podstawowy gracz, rzecz jasna), co nie jest żadnym zarzutem, bo realnie (nie wiem, wzięcie Gierżota i wstawienie do szóstki) to ryzyko, jakiego kluby na tym poziomie jednak nie podejmują.
Arw165
Posty: 1412
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Arw165 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 2 sie 2022, o 21:51
grzegorzg pisze: 2 sie 2022, o 21:37A może, w miedzyczasie, jakiś "Semen" wypłynie, bo juz chyba zapomniano, jak wielkie było to ryzyko...
a dwa, tutaj potrzebna była kombinacja niecodziennych okoliczności, żeby ten Kamil dostał w ogóle szansę (szansę jako podstawowy gracz, rzecz jasna)
Do tych okoliczności można dodać również chorobę, potem kontuzję Kaczmarka - zastąpienie go Barotim spowodowało, że z jednego obcokrajowca i tak trzeba było zrezygnować.


Rozumiem, że niektórzy fani Zaksy gorzej znoszą niepewność związaną z tym transferem, ale próby hamowania rozmów na ten temat przez innych użytkowników nie mają najmniejszego sensu. Wyluzujcie. :)
Streeter
Posty: 7261
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

grzegorzg pisze: 2 sie 2022, o 21:37 Ja tylko napisałem, że rozumiałbym decyzję Zaksy, a nigdzie, że jest to jakies sensowne zastępstwo. To po pierwsze.
A ja bym nie rozumiał ;)
grzegorzg pisze: 2 sie 2022, o 21:37 Po drugie, jesli zawodnik Kooy, którego Pan Wojciech zapewne wziłaby na grzbiet i wniósł na Gubałówkę (stawiam dolary przeciw orzechom, że Kooy by sie połamał do reszty przy zamianie miejsc :D ) był w stanie rozegrac pełny sezon, to na pewno zrobiłby to równolatek Żaliński, Że jeszcze cos potrafi, pokazał w p-o. Także sorry, jesli prawdą jest to, że jestes tak dobry jak Twój ostatni mecz, To ten Żalińskiego był nawet imponujacy (mvp). No i cała logika (nie moja) wzięła w łeb... ;) Zresztą, może na lidera sie nie nadawał, a na w miarę wartościowe zapchanie dziury, juz tak.
Owszem, pewnie dałoby się oglądać Zaksę z Żalińskim w szóstce (mieliśmy gorsze twory - Warszawę z Superlakiem chociażby), biorąc pod uwagę resztę składu nie powinno się to skończyć wielkim dramatem, ale moja pierwotna odpowiedź sugerowała, że raczej nie powinno być takiej Zaksie ciężko znaleźć zawodnika lepszego niż obecny Żaliński (w sumie podobnie jak owej Warszawie nie powinno być trudno znaleźć lepszego atakującego niż Superlak, a tegorocznej Skrze lepszego przyjmującego niż Kooy - poprzedni rok przemilczę, wiemy w jakich okolicznościach trafił do Skry Dick).

Aczkolwiek zgadzam się z Tobą, że jak mają ściągnąć jakiegoś Parodiego czy inny przeterminowany wynalazek, to już lepiej wykupić jakiegoś Gierżota i liczyć na Semeniuk-bis, a jak nie to grać Żalińskim.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Rozumiem, że niektórzy fani Zaksy gorzej znoszą niepewność związaną z tym transferem, ale próby hamowania rozmów na ten temat przez innych użytkowników nie mają najmniejszego sensu. Wyluzujcie. :)
[/quote]

W końcu temat tego wątku chyba pozwala dyskutować o plotkach, przeciekach i wymianach zdań użytkownikom odnośnie sytuacji wszystkich klubów i Zaksa nie jest tu jakimś wyjątkiem. Więc trochę luzu wskazane dla niektórych.
Jest w tym okresie gorący temat kwestii przyjmującego Zaksy, bo po pierwsze to czołowy klub Plusligi i Europy, a po drugie w innych zespołach wszystko raczej wiadomo. Wyjątkiem jest tu jeszcze sytuacja w Skrze (która też jest szeroko komentowana) oraz w Jastrzębiu odnośnie kwestii trenera (tu zrobiła się duża cisza, ale może Mendez został tu na forum przyjęty jako pewnik).
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

Kiepski pisze: 3 sie 2022, o 08:31 oraz w Jastrzębiu odnośnie kwestii trenera (tu zrobiła się duża cisza, ale może Mendez został tu na forum przyjęty jako pewnik).
W sumie ta cisza wynika chyba z kontraktu Gardiniego (który, nawiasem mówiąc, spędza czas w Italii). Sam Mendez w jednym z wywiadów w czasie VNL na pytanie o pracę w JW odpowiedział dość sugestywnie: heheh only rumors heh only rumors".
Z tego powodu najpewniej nie opublikowano jeszcze ani słowa o okresie przygotowawczym w Jastrzębiu.

W całej sytuacji z przyjmującym w Zaksie nie kupuję tego, że po podpisaniu przez Semena kontraktów za granicą przeszli do "analizy rynku". Przecież rynek przyjmujących (na tym poziomie) jest na tyle mały, że my na forum kojarzymy co i jak - a co dopiero w klubach... Niepokoi mnie to, że w zasadzie nie ma żadnych przewijających się nazwisk - dla przykładu o Clevenot w JW już rok temu wiedzieliśmy w tym czasie. Mam nadzieję, że w KK nie zasypiają gruszek w popiele i nie zostaną w lesie z szóstkowym przyjmującym, który ma zastąpić gwiazdę ligi.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: michal1983 »

Vilgefortz pisze: 3 sie 2022, o 09:12 Przecież rynek przyjmujących (na tym poziomie) jest na tyle mały, że my na forum kojarzymy co i jak - a co dopiero w klubach...
Otóż to. Ja właśnie o tym wciąż próbuje powiedzieć że skoro forum o tym we to profesjonaliści wiedząc o tym równie dobrze.
Natomiast zarzucanie klubowi „żenady” jakoby ktoś specjalnie uskuteczniał nieudolność nie jest uczciwe bo mija się z prawdą. Zbyt dużo profesjonalistów tu pracuje za dużo kontaktów i powiązań. Skoro Wy wszyscy wiecie jakie są realia to przez związku który pomaga, tez chyba choć ułamek takiej wiedzy ma, prawda?

Klub jest z miasta położonego tak a nie inaczej (w promieniu 100km niema żadnego dużego miasta)i może wygrać 5 razy ligę mistrzów, wciąż będzie klubem z prowincji i żeby to jakoś zrównoważyć musi starać się 3 razy mocniej i niestety oferować więcej.
W dzisiejszym świecie W&B jest dla świadomych sportowców aspektem nie do przecenienia.
Wiec albo płacimy krocie albo liczymy na prawdziwego pasjonata który zwyczajnie chce u nas grać ewentualnie młodego z potencjałem który wie że tu może zrobić postęp i po prostu grać.
Paradoksem jest w tym wszystkim fakt że ci którzy już decydują się na grę w Zaksie swierdzają że tu nie jest wcale aż tak źle. Klub funkcjonuje świetnie, atmosfera i organizacja są na światowym najwyższym poziomie, są sukcesy, więc chcą zostać.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

michal1983 pisze: 3 sie 2022, o 14:43
Vilgefortz pisze: 3 sie 2022, o 09:12 Przecież rynek przyjmujących (na tym poziomie) jest na tyle mały, że my na forum kojarzymy co i jak - a co dopiero w klubach...
Otóż to. Ja właśnie o tym wciąż próbuje powiedzieć że skoro forum o tym we to profesjonaliści wiedząc o tym równie dobrze.
Natomiast zarzucanie klubowi „żenady” jakoby ktoś specjalnie uskuteczniał nieudolność nie jest uczciwe bo mija się z prawdą. Zbyt dużo profesjonalistów tu pracuje za dużo kontaktów i powiązań. Skoro Wy wszyscy wiecie jakie są realia to przez związku który pomaga, tez chyba choć ułamek takiej wiedzy ma, prawda?

Klub jest z miasta położonego tak a nie inaczej (w promieniu 100km niema żadnego dużego miasta)i może wygrać 5 razy ligę mistrzów, wciąż będzie klubem z prowincji i żeby to jakoś zrównoważyć musi starać się 3 razy mocniej i niestety oferować więcej.
W dzisiejszym świecie W&B jest dla świadomych sportowców aspektem nie do przecenienia.
Wiec albo płacimy krocie albo liczymy na prawdziwego pasjonata który zwyczajnie chce u nas grać ewentualnie młodego z potencjałem który wie że tu może zrobić postęp i po prostu grać.
Paradoksem jest w tym wszystkim fakt że ci którzy już decydują się na grę w Zaksie swierdzają że tu nie jest wcale aż tak źle. Klub funkcjonuje świetnie, atmosfera i organizacja są na światowym najwyższym poziomie, są sukcesy, więc chcą zostać.

Rok temu transfer Urnauta do Jastrzębia wysypał się na ostatniej prostej. Co zrobiło Jastrzębie? Rzutem na taśmę wykupiło świeżo podpisanego Clevenot z Ziraatu. ZAKSA o odejściu Semeniuka wiedziała już od grudnia. Mamy sierpień i dalej nie ma zastępstwa. To jest chyba jednak różnica, prawda? ;)
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 3 sie 2022, o 15:36
michal1983 pisze: 3 sie 2022, o 14:43
Vilgefortz pisze: 3 sie 2022, o 09:12 Przecież rynek przyjmujących (na tym poziomie) jest na tyle mały, że my na forum kojarzymy co i jak - a co dopiero w klubach...
Otóż to. Ja właśnie o tym wciąż próbuje powiedzieć że skoro forum o tym we to profesjonaliści wiedząc o tym równie dobrze.
Natomiast zarzucanie klubowi „żenady” jakoby ktoś specjalnie uskuteczniał nieudolność nie jest uczciwe bo mija się z prawdą. Zbyt dużo profesjonalistów tu pracuje za dużo kontaktów i powiązań. Skoro Wy wszyscy wiecie jakie są realia to przez związku który pomaga, tez chyba choć ułamek takiej wiedzy ma, prawda?

Klub jest z miasta położonego tak a nie inaczej (w promieniu 100km niema żadnego dużego miasta)i może wygrać 5 razy ligę mistrzów, wciąż będzie klubem z prowincji i żeby to jakoś zrównoważyć musi starać się 3 razy mocniej i niestety oferować więcej.
W dzisiejszym świecie W&B jest dla świadomych sportowców aspektem nie do przecenienia.
Wiec albo płacimy krocie albo liczymy na prawdziwego pasjonata który zwyczajnie chce u nas grać ewentualnie młodego z potencjałem który wie że tu może zrobić postęp i po prostu grać.
Paradoksem jest w tym wszystkim fakt że ci którzy już decydują się na grę w Zaksie swierdzają że tu nie jest wcale aż tak źle. Klub funkcjonuje świetnie, atmosfera i organizacja są na światowym najwyższym poziomie, są sukcesy, więc chcą zostać.

Rok temu transfer Urnauta do Jastrzębia wysypał się na ostatniej prostej. Co zrobiło Jastrzębie? Rzutem na taśmę wykupiło świeżo podpisanego Clevenot z Ziraatu. ZAKSA o odejściu Semeniuka wiedziała już od grudnia. Mamy sierpień i dalej nie ma zastępstwa. To jest chyba jednak różnica, prawda? ;)
Monotematyczny się zrobiłeś
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: michal1983 »

Szary Wilk pisze: 3 sie 2022, o 15:36 ZAKSA o odejściu Semeniuka wiedziała już od grudnia. Mamy sierpień i dalej nie ma zastępstwa.
Nie chciał bym wywoływać po raz kolejny tej samej jałowej dyskusji ale mam wrażenie że nie czytasz ze zrozumieniem tego co przez ostatnie 7258 postów pisze.
Obrócę więc kij.
Proszę o oficjalny komunikat lub źródło potwierdzające tezę że niema.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

michal1983 pisze: 3 sie 2022, o 14:43 Klub jest z miasta położonego tak a nie inaczej (w promieniu 100km niema żadnego dużego miasta)i może wygrać 5 razy ligę mistrzów, wciąż będzie klubem z prowincji i żeby to jakoś zrównoważyć musi starać się 3 razy mocniej i niestety oferować więcej.
(...)
Paradoksem jest w tym wszystkim fakt że ci którzy już decydują się na grę w Zaksie swierdzają że tu nie jest wcale aż tak źle. Klub funkcjonuje świetnie, atmosfera i organizacja są na światowym najwyższym poziomie, są sukcesy, więc chcą zostać.
Tego też nie kupuję. No kurczę, Jastrzębie to strasznie patologiczne miasto (po mordzie można dostać w dzień i w nocy), za**** jakich mało, a nie ma tak wyimaginowanego problemu. Zresztą w jakich odległościach od tych bardzo dużych miast leżą Perugia czy Macerata...

W tej całej dyskusji jest odrzucana przez niektórych teza, że Zaksa zwyczajnie przyspała. No nic, ja kibicuję zakontraktowaniu kogoś dobrego - niech moje JW poobrywa chociaż od jakiegoś fajnego zawodnika ;)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kuki91 »

michal1983 pisze: 3 sie 2022, o 14:43 Klub jest z miasta położonego tak a nie inaczej (w promieniu 100km niema żadnego dużego miasta)
Opole 50km
Ostrawa 70km
Gliwice 44km
Katowice 75km

No nie ma obok dużego miasta jak Warszawa, ale są i znane miasta, i miejsca gdzie idzie coś porobić. Już nie rób z Kędzierzyna środka niczego, pod względem dostępu do zasobów dużego miasta łatwiej tutaj niż w Kazaniu, Nowosybirsku czy innych miastach w Rosji nie będących Moskwą, a pewnie i sporej ilości miast z klubów włoskich :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”