Transfery i plotki na sezon 2022/23

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Gościowi spam w plotkach przeszkadza, po czym stronę na forum z rana czytam jak to postów Kamila nie da się czytać :] brzmi logicznie. Niech się sezon już zacznie, bo widzę że tematy się kończą, a wycieczki zaczynają :)

W ogóle jakąś dziwną tendencję zauważyłem, że część użytkowników dyskutuje tu, po czym inna część przychodzi i narzeka, że tamta dyskutuje i oni muszą czytać. Co prawda nie znam konstytucji RP na pamięć, ale parę razy czytałem i nie kojarzę tam punktu, w którym by pisało, że czytanie forum na siatka.org jest obowiązkowe. Zresztą, jak nieraz nie mam czasu przerzucać postów na forum, no to wchodzę sobie na stronę główną siatki, przejrzę tematy artykułów i wiem co się w świecie dzieje, a jak mam czas to chętnie czytam większość postów i nie widzę w tym problemu. No może poza tymi postami, które mają problem, że na forum są posty :D

Napiszesz coś o Grbiciu źle, napiszesz o przypuszczeniach kto które miejsce zajmie w wątku źle, napiszesz plotki w plotkach źle, niedługo dojdziemy do tego, że będzie można napisać tylko post "dziś o 18 gra Bełchatów z Gdańskiem", a i tak się ktoś przyczepi że po co to pisać, jak można w programie Polsatu Sport znaleźć.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

Może mi ktoś wyjaśnić po co Skra podpisuje 3 atakujacego - Wiktora Musiała ?
Dla siebie pytam.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

przemik pisze: 22 wrz 2022, o 18:51 Może mi ktoś wyjaśnić po co Skra podpisuje 3 atakujacego - Wiktora Musiała ?
Dla siebie pytam.
Żeby piąty środkowy się nie nudził sam na trybunach :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tureckie media donoszą że reprezentacyjny przyjmujący Baturalp Burak Güngör opuścił rodzimą ligę i Spor Toto, i jest na celowniku polskiego klubu.

Najbardziej sensowny wydaje mi się w tym przypadku kierunek warszawski, skoro Tillie ma z głowy pierwsze miesiące sezonu. Może też jakieś wzmocnienie beniaminka, czyt. Bielska? W Lwowie jeden Turek już jest, ale i piątka na przyjęciu.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

PioterZJastrzebia pisze: 26 wrz 2022, o 21:07 Tureckie media donoszą że reprezentacyjny przyjmujący Baturalp Burak Güngör opuścił rodzimą ligę i Spor Toto, i jest na celowniku polskiego klubu.

Najbardziej sensowny wydaje mi się w tym przypadku kierunek warszawski, skoro Tillie ma z głowy pierwsze miesiące sezonu. Może też jakieś wzmocnienie beniaminka, czyt. Bielska? W Lwowie jeden Turek już jest, ale i piątka na przyjęciu.
Obstawiałbym tą Warszawę. Ruch chyba nienajgorszy skoro tylko na pierwsze miesiące do czasu pełnej dyspozycji Tillie. Na mś z dobrej strony się pokazał
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Papito13 »

kamil1999 pisze: 26 wrz 2022, o 23:26
PioterZJastrzebia pisze: 26 wrz 2022, o 21:07 Tureckie media donoszą że reprezentacyjny przyjmujący Baturalp Burak Güngör opuścił rodzimą ligę i Spor Toto, i jest na celowniku polskiego klubu.

Najbardziej sensowny wydaje mi się w tym przypadku kierunek warszawski, skoro Tillie ma z głowy pierwsze miesiące sezonu. Może też jakieś wzmocnienie beniaminka, czyt. Bielska? W Lwowie jeden Turek już jest, ale i piątka na przyjęciu.
Obstawiałbym tą Warszawę. Ruch chyba nienajgorszy skoro tylko na pierwsze miesiące do czasu pełnej dyspozycji Tillie. Na mś z dobrej strony się pokazał
Wcale nie byłby bez szans w walce o miejsce w szóstce po powrocie Tillie
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: rafak »

Matijasevic wrzucił na tt "A new czech to poland". Wygląda na kierunek warszawski. Dwa nazwiska pasują: Martin Licek (ale ten pod kontraktem w Budziejowiach; swoją drogą z chęcią bym go zobaczył w PL) oraz Kamil Baranek, który nie ma kontraktu.

Nie krzyczeć jak się kropki nie połączą :D
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: granvorka »

W dzisiejszej "Prawdzie" zapowiadającej Plusligę pojawiło się info (pewnie insight od Bednaruka), że Faryna wyleciał z Radomia ("został odstawiony") i zastąpi go Schulz (co tłumaczyłoby pojawienie się Musiała w rosterze Skry). Coś więcej wiadomo o okolicznościach?
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Baranek wiekowy, nawet bardzo wiekowy, ale nawet bym go chętnie zobaczył u nas skoro to ma być i tak głównie rezerwowy i alternatywa dla Grobelnego i Szalpuka.

No to na pewno wzmocnienie Radomia. Faryna nie nadawał się jako 1 mlotek. Schulz był daleki od formy,.ale poziom dolnych klubów PlusLigi powinien jeszcze pokazywac. W mojej tabeli typów przeskakują Lwów i są już 3 od końca:)
Jeśli to info to prawda naturalnie
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bryt.bryt »

rafak pisze: 28 wrz 2022, o 03:41 Matijasevic wrzucił na tt "A new czech to poland". Wygląda na kierunek warszawski. Dwa nazwiska pasują: Martin Licek (ale ten pod kontraktem w Budziejowiach; swoją drogą z chęcią bym go zobaczył w PL) oraz Kamil Baranek, który nie ma kontraktu.

Nie krzyczeć jak się kropki nie połączą :D
Tutaj w składzie Projektu jest przyjmujący Kamil Baranek z Czech: https://gerrard95.usermd.net/skarbkibica/#
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

granvorka pisze: 28 wrz 2022, o 09:39 W dzisiejszej "Prawdzie" zapowiadającej Plusligę pojawiło się info (pewnie insight od Bednaruka), że Faryna wyleciał z Radomia ("został odstawiony") i zastąpi go Schulz (co tłumaczyłoby pojawienie się Musiała w rosterze Skry). Coś więcej wiadomo o okolicznościach?
O patrz, a fanpage Czarnych godzinę temu życzył mu spełnienia w życiu zawodowym z okazji 28 urodzin. Ciekawy prezent, nie ma co.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: hunter »

rafak pisze: 28 wrz 2022, o 03:41 Matijasevic wrzucił na tt "A new czech to poland". Wygląda na kierunek warszawski. (...) Kamil Baranek, który nie ma kontraktu.

Nie krzyczeć jak się kropki nie połączą :D
Kilka lat temu bardzo chętnie, teraz sam nie wiem. Poniżej pewnego poziomu nigdy nie zszedł, w zeszłym sezonie Tours wzięło go na strażaka, po kontuzji Abouby i było ok, przed tym sezonem również rozważano tą opcję ale zdecydowano się na Marechala, a może po prostu już coś z Czechem było na rzeczy i stąd decyzja o postawieniu na Francuza.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szampon093 »

Tak właściwie dlaczego Faryna został odstrzelony z Radomia?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Szampon093 pisze: 30 wrz 2022, o 08:26 Tak właściwie dlaczego Faryna został odstrzelony z Radomia?
Nie wiem na ile się można sugerować komentarzami na fb, pewnie wcale, ale wymieniano jako powód niekoniecznie zgodność charakteru z Nawrockim oraz rolę jaką miał mieć Rafał w klubie.
Kłamca.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

Ciekawe kogo BBTS znajdzie w miejsce Jana Zimmermanna, który idzie do Monzy?
https://www.volleyball.it/news/19656071 ... zimmermann
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Pierre Pujol. I to nie jest żart
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Nie wiem jaki jest obecny poziom Pujola bo już trochę wiekowy, ale Zimmermann jak można było się spodziewać jak na razie nic super nie wniósł do ligi.
Zimmermann był błędem bo Kozub pozwoliłby na zagranicznego przyjmującego.
No chyba, że to Kozub wybrał Francję zamiast Bielska, ale sądzę, że bardziej prawdopodobne to, że Bielsko wolało Niemca.
Do ligi francuskiej nie idą grać Polacy, którzy mogą grać w PlusLidze w pierwszym składzie.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

ciorny17 pisze: 14 paź 2022, o 17:17 Pierre Pujol. I to nie jest żart
Dobry wybor
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

A tak właściwie to z jakiej racji Zimmermann ot tak sobie zmienia klub? Co to są za cyrki? Zapłaci ta Modena chociaż? To jest transfer za kasę czy ktoś sobie tak nagle zrywa kontrakt bez konsekwencji?

Rozwiązanie na prośbę zawodnika. IKSDE. Co to w ogóle ma być? BBTS się zgadza na odejście zawodnika na ultra ważnej pozycji, bo ktoś nagle chce sobie zmienić klub?
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: reeman »

Kontrakty w +L są warte tyle, ile papier na którym go napisano.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 15 paź 2022, o 00:04 A tak właściwie to z jakiej racji Zimmermann ot tak sobie zmienia klub? Co to są za cyrki? Zapłaci ta Modena chociaż? To jest transfer za kasę czy ktoś sobie tak nagle zrywa kontrakt bez konsekwencji?
A może miał zapis w kontrakcie, który często jest stosowany w polskiej lidze koszykówki dla obcokrajowców, że jak zgłosi się zagraniczny klub, to on ma prawo rozwiązać kontrakt z obecnym klubem bez konsekwencji, jeśli oferta jest atrakcyjniejsza niż obecna.
Kłamca.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

A może BBTS go puścił bo nie byli zadowoleni? A może Pujol lepiej spina im się finansowo? Może Wypłacił im odszkodowanie za zerwanie umowy? A może 100 innych okoliczności?
Trzeba poczekać na oficjalny komunikat klubu, jednak wydaje mi się że jeśli zawodnik wykonał taki ruch jednostronnie to jakieś głosy sprzeciwu z klubu pojawiły pojawiły by się wcześniej.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Biciut pisze: 14 paź 2022, o 23:35
ciorny17 pisze: 14 paź 2022, o 17:17 Pierre Pujol. I to nie jest żart
Dobry wybor
Jezu :] Marlon też jeszcze żyje sportowo w lidze brazylijskiej, nie wiem czy by było lepiej, ale na pewno śmieszniej.

To już lepiej walkowery powpisywać wszystkim za mecz z Bielskiem, i się problem spadku rozwiąże i mniej meczów będzie do rozegrania.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

Tymczasem Kuba Ziobrowski w końcu znalazł nowy klub, zagra w Cuprum przy nieobecności jednego z kontuzjowanych zawodników. Zapewne chodzi o Lorenca.

Edit: oficjalnie jest to zastępstwo tymczasowe.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 15 paź 2022, o 11:42
Biciut pisze: 14 paź 2022, o 23:35
ciorny17 pisze: 14 paź 2022, o 17:17 Pierre Pujol. I to nie jest żart
Dobry wybor
Jezu :] Marlon też jeszcze żyje sportowo w lidze brazylijskiej, nie wiem czy by było lepiej, ale na pewno śmieszniej.

To już lepiej walkowery powpisywać wszystkim za mecz z Bielskiem, i się problem spadku rozwiąże i mniej meczów będzie do rozegrania.

Streeter
Co do spadku to tak mnie naszło, że o ile wytłumaczalne jest, że przez awans Lwowa będziemy mieli na ten sezon poszerzoną ligę to nie rozumiem dlaczego od razu nie naprawimy tego spuszczając dwa zespoły zamiast jednego a 3 zespół od końca będzie grał w barażach?
Ale może po następnym sezonie będziemy znów regulować liczbę zespołów w lidze.
A co do wieku Pujola to jest to równolatek Gładyra, który dalej sportowo jest na poziomie czołówki Plusligowej, więc bym go nie skreślał za sam wiek. Pytanie jaki poziom sportowy prezentuje obecnie?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zimmermann to średniak, taka sobie ta strata szczerze powiedziawszy, wszystko i tak zależy od Hanesa. Z ligi powinny spadać trzy ekipy, jedna z awansem, gdybyśmy mieli wracać do normalności, ale chyba nie po to rozszerzono ligę.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

PioterZJastrzebia pisze: 15 paź 2022, o 12:02 Tymczasem Kuba Ziobrowski w końcu znalazł nowy klub, zagra w Cuprum przy nieobecności jednego z kontuzjowanych zawodników. Zapewne chodzi o Lorenca.

Edit: oficjalnie jest to zastępstwo tymczasowe.
Z kim on już nie trenował? A może jednak warto zrobić krok w tył i spróbować się zbudować od nowa w 1 Lidze, czy lepiej tak jak jest? :]
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 15 paź 2022, o 12:16 Co do spadku to tak mnie naszło, że o ile wytłumaczalne jest, że przez awans Lwowa będziemy mieli na ten sezon poszerzoną ligę to nie rozumiem dlaczego od razu nie naprawimy tego spuszczając dwa zespoły zamiast jednego a 3 zespół od końca będzie grał w barażach?
Ale może po następnym sezonie będziemy znów regulować liczbę zespołów w lidze.
A co do wieku Pujola to jest to równolatek Gładyra, który dalej sportowo jest na poziomie czołówki Plusligowej, więc bym go nie skreślał za sam wiek. Pytanie jaki poziom sportowy prezentuje obecnie?
No też liczyłem na przyszły rok powrót do mniejszej liczby (większa liga moim zdaniem ma sens, ale przy odpowiednim poziomie, a takiego kluby dołu nie zapewniają), ale raczej w trakcie sezonu tego nie zmienią, bo byłoby to nie fair.

Co do Pujola to jasne, jeszcze wiekowo tragedii nie ma, ale moim śmiechem bardziej nawiązywałem do tego, że on ostatni raz jakoś sensownie to grał w czasach Farta Kielce. Więc równie mądrym ruchem byłoby wskrzeszenie Marlona z Brazylii, albo wydarcie Żygadły z Kataru. I zaryzykowałbym stwierdzenie że obydwaj pewnie wyglądaliby lepiej sportowo niż Pujol.

A jak w pierwszej lidze wyglądał Gil, ktoś może rzucić parę słów? Nie wiem czy w obecnej sytuacji nie byłoby lepiej stawiać na niego, kiedyś wiązano z nim spore nadzieje, ale gdzieś tam zastygł na tym niższym levelu.

Streeter
Ostatnio zmieniony 15 paź 2022, o 14:05 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Gil chyba przegrał rywalizację z wiekowym Macionczykiem w 1 lidze
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 15 paź 2022, o 13:50 Gil chyba przegrał rywalizację z wiekowym Macionczykiem w 1 lidze
Ok, to nie było pytania :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”