Transfery i plotki na sezon 2022/23

Wielblad
Posty: 238
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Wielblad »

A ja uważam, że Salehi to super transfer patrząc na obecną sytuację na rynku. Potencjał ogromny, oby go omijały kontuzje a będzie super. Śliwka i Shoji mogą go trochę odciążyć w przyjęciu, wtedy pokaże swoje walory ofensywne, których przy Defalco, Grusze i kontuzji nie mógł pokazać.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Taaa. Szalpuk,Szymański,Michieletto,Lavia,Płotnicki,Bednorz,Salehi.

Dajmy sobie spokój, póki nie będzie oficjalki. Akurat w przypadku ZAKSY już za dużo nazwisk padło, żebyśmy brali na poważnie jakiekolwiek doniesienia, nawet z "pewnych" źródeł.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Szary Wilk pisze: 23 cze 2022, o 07:58 Taaa. Szalpuk,Szymański,Michieletto,Lavia,Płotnicki,Bednorz,Salehi.
Jeszcze był Lanza, Anderson, a nawet Fornal, bo zawsze można wykupić... ogólnie ZAKSA była już o krok od podpisania z chyba co trzecim przyjmującym w Europie, rzeczywiście wygląda to jak zapis burzy mózgów a nie lista realnych kandydatur
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

efratello pisze: 23 cze 2022, o 08:14
Szary Wilk pisze: 23 cze 2022, o 07:58 Taaa. Szalpuk,Szymański,Michieletto,Lavia,Płotnicki,Bednorz,Salehi.
Jeszcze był Lanza, Anderson, a nawet Fornal, bo zawsze można wykupić... ogólnie ZAKSA była już o krok od podpisania z chyba co trzecim przyjmującym w Europie, rzeczywiście wygląda to jak zapis burzy mózgów a nie lista realnych kandydatur
Dokładnie. Wygląda to tak, jakby po prostu zapomnieli o Salehim, bo przecież wciąż młody i perspektywiczny siatkarz z dużymi możliwościami w ofensywie, więc z opóźnieniem podali i jego nazwisko :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

olek322 pisze: 23 cze 2022, o 07:24Jeśli mieli by zostawić skrzydła Keita - Perrin - Mozic, no to siła by tu była potężna, zarobki tych 3 Panów również niebagatelne, czy ich na to stać?
Tak.
Wielblad pisze: 23 cze 2022, o 07:36 A ja uważam, że Salehi to super transfer patrząc na obecną sytuację na rynku.
O tym, że Semeniuk chce odejść, to chyba jednak wiadomo od stycznia, to ciężko odnosić się do obecnej sytuacji na rynku... Tzn. już abstrahując od Salehiego (bo to pewnie bujdy), Olsztyn na przyjęcie sprowadził Lipińskiego i Karlitzka. Za to ciekawe co zrobiłby ten Nikołow gdyby teraz dostał ofertę od triumfatora LM...
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: granvorka »

Z tym Salehim to mi się wydaje, że to się urodziło po tym, jak ktoś na TT/FB (Mac?) sprzedał plotkę, że do Zaksy ma przyjść jakiś gość z przeszłością w Pluslidze z kraju arabskiego/orientalnego/coś w ten deseń.
MrArtist
Posty: 225
Rejestracja: 23 wrz 2010, o 14:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: MrArtist »

granvorka pisze: 23 cze 2022, o 10:26 Z tym Salehim to mi się wydaje, że to się urodziło po tym, jak ktoś na TT/FB (Mac?) sprzedał plotkę, że do Zaksy ma przyjść jakiś gość z przeszłością w Pluslidze z kraju arabskiego/orientalnego/coś w ten deseń.
Bartman xD
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

WysokiPortorykanczyk pisze: 23 cze 2022, o 10:15
olek322 pisze: 23 cze 2022, o 07:24Jeśli mieli by zostawić skrzydła Keita - Perrin - Mozic, no to siła by tu była potężna, zarobki tych 3 Panów również niebagatelne, czy ich na to stać?
Tak.
Wielblad pisze: 23 cze 2022, o 07:36 A ja uważam, że Salehi to super transfer patrząc na obecną sytuację na rynku.
O tym, że Semeniuk chce odejść, to chyba jednak wiadomo od stycznia, to ciężko odnosić się do obecnej sytuacji na rynku... Tzn. już abstrahując od Salehiego (bo to pewnie bujdy), Olsztyn na przyjęcie sprowadził Lipińskiego i Karlitzka. Za to ciekawe co zrobiłby ten Nikołow gdyby teraz dostał ofertę od triumfatora LM...
Jak patrzyłem wczoraj mecz Iran-Bułgaria też pomyślałem, że fajnym kandydatem do zastąpienia Semeniuka byłby Nikołov... Ale jeszcze chyba w tym momencie nie bierze pod uwagę opuszczenia NCAA. Druga sprawa jak ktoś tu wspomniał ojciec może go raczej będzie chciał umieścić we Włoszech.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: barti522 »

Według Jakuba Balcerzaka, Jonas Kvalen i Julius Firkal we Lwowie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

barti522 pisze: 23 cze 2022, o 19:00 Według Jakuba Balcerzaka, Jonas Kvalen i Julius Firkal we Lwowie.
No to pierwsze rozstrzygnięcie nowego sezonu już znamy ;)
Ktoś kto dopuścił takiego paździerza do,,najlepszej ligi Świata" powinien za to beknąć.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Orduna pisze: 23 cze 2022, o 19:21
barti522 pisze: 23 cze 2022, o 19:00 Według Jakuba Balcerzaka, Jonas Kvalen i Julius Firkal we Lwowie.
No to pierwsze rozstrzygnięcie nowego sezonu już znamy ;)
Ktoś kto dopuścił takiego paździerza do,,najlepszej ligi Świata" powinien za to beknąć.
Rozstrzygnięcia poznamy dopiero po sezonie. Już wielu pisało o Skrze z Sanderem i Bieńkiem, że wygra mistrzostwo tyłem do siatki.
Choć mi też nie imponuje ta para przyjmujących. Znaczy tego Kvalena jestem nawet ciekaw bo zrobił na mnie pozytywne wrażenie w Maaseik w lidze mistrzów, ale poziom na PlusLigę to raczej nie będzie. Raczej bo się okaże. Ten Firkal to swego czasu się mówiło, że talent, ale to też raczej zawodnik na walkę o utrzymanie, ale w lidze tureckiej, nie polskiej. Nie wiem jacy Ukraińcy tam jeszcze dołączą, ale szykuje się ciężka walka o utrzymanie. Pewnie wojna utrudniła mega sytuację, więc nie krytykowałbym dopuszczenie Lwowa do PlusLigi bo zapewne przed wybuchem wojny inne były prognozy budżetowe.
Szary Wilk
Posty: 7858
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 23 cze 2022, o 23:27
Orduna pisze: 23 cze 2022, o 19:21
barti522 pisze: 23 cze 2022, o 19:00 Według Jakuba Balcerzaka, Jonas Kvalen i Julius Firkal we Lwowie.
No to pierwsze rozstrzygnięcie nowego sezonu już znamy ;)
Ktoś kto dopuścił takiego paździerza do,,najlepszej ligi Świata" powinien za to beknąć.
Rozstrzygnięcia poznamy dopiero po sezonie. Już wielu pisało o Skrze z Sanderem i Bieńkiem, że wygra mistrzostwo tyłem do siatki.
Choć mi też nie imponuje ta para przyjmujących. Znaczy tego Kvalena jestem nawet ciekaw bo zrobił na mnie pozytywne wrażenie w Maaseik w lidze mistrzów, ale poziom na PlusLigę to raczej nie będzie. Raczej bo się okaże. Ten Firkal to swego czasu się mówiło, że talent, ale to też raczej zawodnik na walkę o utrzymanie, ale w lidze tureckiej, nie polskiej. Nie wiem jacy Ukraińcy tam jeszcze dołączą, ale szykuje się ciężka walka o utrzymanie. Pewnie wojna utrudniła mega sytuację, więc nie krytykowałbym dopuszczenie Lwowa do PlusLigi bo zapewne przed wybuchem wojny inne były prognozy budżetowe.
Proszę cię, daj spokój. Jakiś średniej jakości Turek i dwóch zawodników z siatkarskiego 3 świata, bo tak trzeba to nazwać. Oprócz tego anonimowi Ukraińcy, czyli pewnie nie wyżej niż poziom naszej I ligi. Zaproszenie takiego klubu do PlusLigi to skandal i całkowity brak szacunku dla zdrowia siatkarzy, którzy będą musieli grać z tym wynalazkiem. Na frekwencję również nie wpłynie to zbyt dobrze, bo kogo obchodzi takie widowisko. Poza tym tych meczów jest za dużo.

Grosza bym nie dał i żal byłoby mi godziny z prysznicem, żeby zobaczyć jak ZAKSA leje 25:15 w 3 setach jakichś randomów. Kompromitacja to dopiero będzie, jak się w połowie rozgrywek ten cały Lwów wycofa z ligi, lub będzie zalegał z wypłatami i tracił zawodników.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Ciekawe czy oni zdołają jakiś punkt zdobyć. Dla mnie to mocno wątpliwe.
Jeżeli w zeszłym sezonie spadła Nysa z Kwasowski, Stahlem, Ben Tarą, Komendą itp to jak ma się do tego Lwów.
Chyba że nasi działacze w ramach pomocy i przyjaźni polsko-ukraińskiej postanowią utrzymać to coś w lidze. Może pójdą o krok dalej i przyznają im mistrzostwo ;)
Pozdrawiam tych, których chcieli Lwów w lidze bo to po tamto, bo zwiększy zainteresowanie, bo Ukraińców dużo w Polsce.
Najśmieszniejsze, że niektórzy dalej tego bronią XD
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Orduna pisze: 24 cze 2022, o 09:08 Ciekawe czy oni zdołają jakiś punkt zdobyć. Dla mnie to mocno wątpliwe.
Jeżeli w zeszłym sezonie spadła Nysa z Kwasowski, Stahlem, Ben Tarą, Komendą itp to jak ma się do tego Lwów.
Chyba że nasi działacze w ramach pomocy i przyjaźni polsko-ukraińskiej postanowią utrzymać to coś w lidze. Może pójdą o krok dalej i przyznają im mistrzostwo ;)
Pozdrawiam tych, których chcieli Lwów w lidze bo to po tamto, bo zwiększy zainteresowanie, bo Ukraińców dużo w Polsce.
Najśmieszniejsze, że niektórzy dalej tego bronią XD
Bronią bo same otwarcie ligi na zespoły zagraniczne, które są położone dość blisko Polski to dobry pomysł. Siatkówka utkwiła w takim marazmie kibicowskim. To może być nowy impuls, nowi kibice PlusLigi. Inna sprawa, że jeśli rzeczywiście skład ma być taki ubogi to raczej powinni zacząć od 1 ligi. Ale jak mówiłem to pewnie przed wojna prognozy były inne, poszły obietnice i ustalenia no i są w PlusLidze. IMO to też faworyt do spadku, ale nic nie przesadzałbym. Jeśli Borges i w PL będzie grał tak jak we Włoszech na blisko 40% skuteczności ataku, Łukasik zagra to co w poprzednim sezonie a Faryna dalej z sezonu na sezon będzie grał coraz słabiej to może ten Kvalen i jakiś Vietecki czy inny Ukrainiec na skrzydle mogą wystarczyć by pokonać taki Radom.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Pawel9221 »

kamil1999 pisze: 24 cze 2022, o 09:57
Orduna pisze: 24 cze 2022, o 09:08 Ciekawe czy oni zdołają jakiś punkt zdobyć. Dla mnie to mocno wątpliwe.
Jeżeli w zeszłym sezonie spadła Nysa z Kwasowski, Stahlem, Ben Tarą, Komendą itp to jak ma się do tego Lwów.
Chyba że nasi działacze w ramach pomocy i przyjaźni polsko-ukraińskiej postanowią utrzymać to coś w lidze. Może pójdą o krok dalej i przyznają im mistrzostwo ;)
Pozdrawiam tych, których chcieli Lwów w lidze bo to po tamto, bo zwiększy zainteresowanie, bo Ukraińców dużo w Polsce.
Najśmieszniejsze, że niektórzy dalej tego bronią XD
Bronią bo same otwarcie ligi na zespoły zagraniczne, które są położone dość blisko Polski to dobry pomysł. Siatkówka utkwiła w takim marazmie kibicowskim. To może być nowy impuls, nowi kibice PlusLigi. Inna sprawa, że jeśli rzeczywiście skład ma być taki ubogi to raczej powinni zacząć od 1 ligi. Ale jak mówiłem to pewnie przed wojna prognozy były inne, poszły obietnice i ustalenia no i są w PlusLidze. IMO to też faworyt do spadku, ale nic nie przesadzałbym. Jeśli Borges i w PL będzie grał tak jak we Włoszech na blisko 40% skuteczności ataku, Łukasik zagra to co w poprzednim sezonie a Faryna dalej z sezonu na sezon będzie grał coraz słabiej to może ten Kvalen i jakiś Vietecki czy inny Ukrainiec na skrzydle mogą wystarczyć by pokonać taki Radom.
Akurat, dlaczego otwarcie ligi na zespoly zagraniczne jest dobre? Probuje zrozumiec co dobrego w tym jest. To jest liga polska czy liga wschodnioeuropejska EEVZA? Przeciez mozemy zaprosic po zespole z Czech,Slowacji,Litwy,Estoni i zrobic miedzynarodowa lige, tylko pytanie czy to bedzie pod szyldem ''polska''liga ? Bylbym w stanie zrozumiec dolaczenie do naszej ligi Berlina czy Fredrischafen, bo bylaby pewnosc, ze te zespoly by zbudowaly zespoly na dobrym poziomie, Niemcy to duzy rynek i mogloby napedzic rozwoj ligi
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Paragon »

kamil1999 pisze: 24 cze 2022, o 09:57
Orduna pisze: 24 cze 2022, o 09:08 Ciekawe czy oni zdołają jakiś punkt zdobyć. Dla mnie to mocno wątpliwe.
Jeżeli w zeszłym sezonie spadła Nysa z Kwasowski, Stahlem, Ben Tarą, Komendą itp to jak ma się do tego Lwów.
Chyba że nasi działacze w ramach pomocy i przyjaźni polsko-ukraińskiej postanowią utrzymać to coś w lidze. Może pójdą o krok dalej i przyznają im mistrzostwo ;)
Pozdrawiam tych, których chcieli Lwów w lidze bo to po tamto, bo zwiększy zainteresowanie, bo Ukraińców dużo w Polsce.
Najśmieszniejsze, że niektórzy dalej tego bronią XD
Bronią bo same otwarcie ligi na zespoły zagraniczne, które są położone dość blisko Polski to dobry pomysł. Siatkówka utkwiła w takim marazmie kibicowskim. To może być nowy impuls, nowi kibice PlusLigi. Inna sprawa, że jeśli rzeczywiście skład ma być taki ubogi to raczej powinni zacząć od 1 ligi. Ale jak mówiłem to pewnie przed wojna prognozy były inne, poszły obietnice i ustalenia no i są w PlusLidze. IMO to też faworyt do spadku, ale nic nie przesadzałbym. Jeśli Borges i w PL będzie grał tak jak we Włoszech na blisko 40% skuteczności ataku, Łukasik zagra to co w poprzednim sezonie a Faryna dalej z sezonu na sezon będzie grał coraz słabiej to może ten Kvalen i jakiś Vietecki czy inny Ukrainiec na skrzydle mogą wystarczyć by pokonać taki Radom.
XDDDDD :] kosmos, no zobaczymy jak Radom w składzie: Masłowski-Borges-Łukasik/Rusin-Woicki-Faryna-Lemański-Tammema dostaje od tych wynalazków, niecierpliwie czekam
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, o 10:38 przez Paragon, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Paragon pisze: 24 cze 2022, o 10:36 XDDDDD :] kosmos, no zobaczymy jak Radom w składzie: Masłowski-Borges-Łukasik/Rusin-Woicki-Faryna-Lemański-Tammema dostaje od tych wynalazków, niecierpliwie czekam
Gdybyś w szkole posiadł coś takiego co się nazywa umiejętność czytania ze zrozumieniem to ten komentarz by nie miał miejsca. Bo ja nie napisałem, że Radom będzie odstawał to raz a dwa, że przyznałem, że to Lwów jest raczej faworytem do spadku czyli jakbyś nie zrozumiał, że w meczu z Radomiem raczej przegra. Napisałem jedynie, że nie wykluczam, że Radom może jednak przgrać w sezonie mecz czy dwa z tym Lwowem bo skład zrobił bardzo na ryzyku i w sytuacji gdzie ta trójka skrzydłowych będzie miała równie słaby sezon co ten poprzedni no to szykuje się bój o utrzymanie z tym Lwowem, ale możliwe, że taki Łukasik wróci do formy. Kto wie.
Pawel9221 pisze: 24 cze 2022, o 10:13

Akurat, dlaczego otwarcie ligi na zespoly zagraniczne jest dobre? Probuje zrozumiec co dobrego w tym jest. To jest liga polska czy liga wschodnioeuropejska EEVZA? Przeciez mozemy zaprosic po zespole z Czech,Slowacji,Litwy,Estoni i zrobic miedzynarodowa lige, tylko pytanie czy to bedzie pod szyldem ''polska''liga ? Bylbym w stanie zrozumiec dolaczenie do naszej ligi Berlina czy Fredrischafen, bo bylaby pewnosc, ze te zespoly by zbudowaly zespoly na dobrym poziomie, Niemcy to duzy rynek i mogloby napedzic rozwoj ligi
No napisałem co. Większy potencjał kibicowski. Otwarcie PlusLigi na nowe rynki. To są te plusy dla mnie. Mnie kwestie narodowe nie interesują podobnie jak pewnie działaczy PlusLigowych bo ich zadaniem jest działać tak by PlusLiga się jak najlepiej sprzedawała. No rozumiem, że może ci przeszkadzać to, że w lidze polskiej walczą zespoły, które nie są polskie. Każdy ma inne wartości. Dla mnie nacjonalizmy są mało ważne a jako fan PlusLigi cieszę się jeżeli zasięg i popularność PlusLigi może się zwiększyć. To są kwestie subiektywne
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Paragon »

"Gdybyś w szkole posiadł coś takiego co się nazywa umiejętność czytania ze zrozumieniem to ten komentarz by nie miał miejsca. Bo ja nie napisałem, że Radom będzie odstawał to raz a dwa, że przyznałem, że to Lwów jest raczej faworytem do spadku czyli jakbyś nie zrozumiał, że w meczu z Radomiem raczej przegra. Napisałem jedynie, że nie wykluczam, że Radom może jednak przgrać w sezonie mecz czy dwa z tym Lwowem bo skład zrobił bardzo na ryzyku i w sytuacji gdzie ta trójka skrzydłowych będzie miała równie słaby sezon co ten poprzedni no to szykuje się bój o utrzymanie z tym Lwowem, ale możliwe, że taki Łukasik wróci do formy. Kto wie."


Haha gdyby kolega poszedł do okulisty, to by może zobaczył, że nigdzie nie napisałem "odstaje", tylko "dostaje"! I jakbyś się nie zapienił, a czytał uważnie, to byś może to zauważył. Podtrzymuję moje słowa: czekam, jak Radom przegra mecz z takim Lwowem xddd
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Pawel9221 »

kamil1999 pisze: 24 cze 2022, o 10:59
Paragon pisze: 24 cze 2022, o 10:36 XDDDDD :] kosmos, no zobaczymy jak Radom w składzie: Masłowski-Borges-Łukasik/Rusin-Woicki-Faryna-Lemański-Tammema dostaje od tych wynalazków, niecierpliwie czekam
Gdybyś w szkole posiadł coś takiego co się nazywa umiejętność czytania ze zrozumieniem to ten komentarz by nie miał miejsca. Bo ja nie napisałem, że Radom będzie odstawał to raz a dwa, że przyznałem, że to Lwów jest raczej faworytem do spadku czyli jakbyś nie zrozumiał, że w meczu z Radomiem raczej przegra. Napisałem jedynie, że nie wykluczam, że Radom może jednak przgrać w sezonie mecz czy dwa z tym Lwowem bo skład zrobił bardzo na ryzyku i w sytuacji gdzie ta trójka skrzydłowych będzie miała równie słaby sezon co ten poprzedni no to szykuje się bój o utrzymanie z tym Lwowem, ale możliwe, że taki Łukasik wróci do formy. Kto wie.
Pawel9221 pisze: 24 cze 2022, o 10:13

Akurat, dlaczego otwarcie ligi na zespoly zagraniczne jest dobre? Probuje zrozumiec co dobrego w tym jest. To jest liga polska czy liga wschodnioeuropejska EEVZA? Przeciez mozemy zaprosic po zespole z Czech,Slowacji,Litwy,Estoni i zrobic miedzynarodowa lige, tylko pytanie czy to bedzie pod szyldem ''polska''liga ? Bylbym w stanie zrozumiec dolaczenie do naszej ligi Berlina czy Fredrischafen, bo bylaby pewnosc, ze te zespoly by zbudowaly zespoly na dobrym poziomie, Niemcy to duzy rynek i mogloby napedzic rozwoj ligi
No napisałem co. Większy potencjał kibicowski. Otwarcie PlusLigi na nowe rynki. To są te plusy dla mnie. Mnie kwestie narodowe nie interesują podobnie jak pewnie działaczy PlusLigowych bo ich zadaniem jest działać tak by PlusLiga się jak najlepiej sprzedawała. No rozumiem, że może ci przeszkadzać to, że w lidze polskiej walczą zespoły, które nie są polskie. Każdy ma inne wartości. Dla mnie nacjonalizmy są mało ważne a jako fan PlusLigi cieszę się jeżeli zasięg i popularność PlusLigi może się zwiększyć. To są kwestie subiektywne
Z całym szacunkiem, ale serio ? xDD To mniej wiecej jakby napisać, warto skoczyć z 2 pietra bloku, bo lot wydaje sie ciekawy, ale skutek tego sa polamane nogi ( odnosnie tego " Otwarcie PlusLigi na nowe rynki. To są te plusy dla mnie"). Jak wiekszosc zauwazyla poszerzenie przynosi wieksze obciazenie, obnizenie poziomu i zwiekszenie nudnych meczow. Siatkowka na Ukrainie jeszcze przed wybuchem wojny nie byla u nich popularnym sportem, malo ludzi chodzilo na reprezentacje, a co dopiero mowic, aby bylo zainteresowanie siatkowka klubowa w czasie wojny, gdzie ich druzyna bedzie zbierala becki od kazdego. To, ze Ciebie kwestie narodowe nie interesuja to tak jak napisalem wczesniej zrobmy lige 20 osobowa pod szyldem plusligi z zespolami z Litwy,Słowacji,Czech itp. Nie jestem osoba uprzedzona do innych krajow, poprostu w zalozeniu, Polska liga ma w nazwie, ze jest polska. Od meczów z zespołami z zagranicy są europejskie puchary. Zawsze psychologia tak dziala, ze zainteresowanie jest kreowane przez wyniki, jesli Lwow nie bedize mogl wygrac seta, to nawet jacys ich kibice nie beda mieli ochoty ogladac 5 meczu, gdzie ich zespol nie wychodzi z 20 pkt w zadnym secie. Przykladem podobnym jest Luk Lublin, pare lat temu klub gral w 3 i 2 lidze, to z poczatku na mecze tego zespolu chodziły jednostki. Pozniej jak klub sie wspinal coraz wyzej, to na ten moment maja jedna z lepszych frekwencji, szczegolnie ze w 1 rundzie zaskoczyli. Ide o zaklad, ze gdy za rok zespol nie rozwinie sie bardziej to wielu kibicow przestanie chodzic.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Chyba jedyną pozytywną stronądołączenia Lwowa do Plusligi jest to że w typerze każdy pewniak będzie wchodził. Wystarczy postawić 3:0 dla drużyny grającej z Lwowem i już.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Pawel9221 »

Orduna pisze: 24 cze 2022, o 11:43 Chyba jedyną pozytywną stronądołączenia Lwowa do Plusligi jest to że w typerze każdy pewniak będzie wchodził. Wystarczy postawić 3:0 dla drużyny grającej z Lwowem i już.
Mnie bardziej ciekawi jaka oferte na te mecze beda wystawiac bukmacherzy jak beda grac na taka Zakse albo JW. Na wynik 3;0 to pewnie bedzie jakies 1.02 :D
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Kvalen w Japonii kręcił lepsze/podobne (jak sprawdzałem w trakcie sezonu to lepsze, teraz nie chce mi się grzebać czy nie spadły) jak człowiek bez którego nie mogliśmy zdobyć IO, Kubiak. Do Japonii raczej byle kogo też nie biorą, więc jak na Lwów to to może być fajny transfer. Na pewno lepszy niż te Węgry czy Bergery, zatrudniane przez zbliżone kluby.

Większy problem, że Ukraińcy to raczej nie będzie poziom Polaków z dołu tabeli, ale niech najpierw zbiorą tą ekipę, to będziecie eksperci oceniać czy na 3:0 będzie 1.02 czy 1.03 ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Ciekawi mnie czy tego Węgra kiedyś widziałeś skoro go non stop krytykujesz? Kvalen jak pisałem, dla mnie ciekawy zawodnik. Jednak nigdy nie był na poziomie Gergye z najlepszych sezonów.
Ale racja. Poczekajmy na resztę składu na i przede wszystkim aż się w końcu sezon rozpocznie bo tam a nie na papierku będzie walka o utrzymanie
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

Ja byłem entuzjastą dołączenia Lwowa do Plusligi bo wierzyłem, że dostaniemy stabilną ekipę z porządnym budżetem, która pościąga śmietankę ukraińskiej siatkówki oraz kilku ciekawych obcokrajowców. A tymczasem zapowiada się, że dostaniemy outsidera większego niż Będzin dwa sezony temu.

O ile zgadzam się z argumentami o otwarciu na nowe rynki, zwiększeniu zainteresowania i przypływie kibiców na hale w postaci licznej ukraińskiej imigracji, to aby te plusy zadziałały potrzebna jest drużyna mogąca nawiązać walkę z pozostałymi ekipami. A na to się nie zanosi.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lukecik »

Lwów zbiera podwójne cięgi za to, że aby móc grać w naszej lidze, specjalnie dla nich ta liga została powiększona. Myślę, że pomysł włączenia ich do Plusligi zbierałby znacznie mniej krytyki, gdyby w zakończonym niedawno sezonie z ligi spadały dwie ekipy, które zastąpiłby zwycięzca 1 ligi i Lwów właśnie. Idea powiększenia ligi sama w sobie jest mówiąc delikatnie idiotyczna, a tu zaraz może się okazać, że Ukraińcy zbudują tak potężny zespół, że będą robić wylacznie za dostarczyciela punktów, co uczyni ten pomysł jeszcze głupszym.

Nie wiem jakie są wasze odczucia, z ostateczną oceną wstrzymam się, aż będą znane kompletne kadry wszystkich zespołów, ale w tym okienku brakło mi fajerwerków. Rok temu wręcz zaroiło się od hitowych transferów i interesujących roszad, a w tym roku jakoś tak biednie mam wrażenie. Na palcach obu rąk można policzyć wartościowych siatkarzy, którzy zostali sprowadzeni z innych krajów, by pełnić istotną rolę w zespole (na razie Bednorza nie liczę, czekam też na ruch Zaksy), reszta transferów jest wewnątrz ligi lub jakieś uzupełnienia z zagranicy vide ten Cristiano w Lublinie. A parę mocnych nazwisk (podkreślam nazwisk), jak Ebadipour czy Deroo ligę opuścili, o prawdziwym kozaku Semeniuku nie wspominając.
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: olek322 »

No trochę szału nie ma póki co, też liczyłem na niemal całkowity exodus stranierich z Rosyjskiej Superligi, z korzyścią dla Plusligi ale narazie jest tylko częściowy (chodź Ci co zostaną bardzo głupio postąpią i będą pewnie tego żałować)
Włączyła się Azja, Turcja jak się okazuje znów potrafi ściągnąc gracza z ścisłego topu, i jest jak jest. Bieda na rynku robi swoje, klasowych graczy jakby coraz mniej ostatnio. Włochy pozostają wciąż pierwszym wyborem dla wielu.
Najbardziej zawiódł mnie Jastrzębski, żadnego konkretnego transferu, gdzie co roku potrafili ściągnąć kogoś dobrego. Zawiercie też mogło by inaczej pewne pozycję obsadzić, zwłaszcza atak, ten względnie dobry sezon Konara chyba trochę zamydlil oczy co niektórym. Cóż może akurat Dulski zaliczy wejście smoka.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

lukecik pisze: 24 cze 2022, o 17:03

Nie wiem jakie są wasze odczucia, z ostateczną oceną wstrzymam się, aż będą znane kompletne kadry wszystkich zespołów, ale w tym okienku brakło mi fajerwerków. Rok temu wręcz zaroiło się od hitowych transferów i interesujących roszad, a w tym roku jakoś tak biednie mam wrażenie. Na palcach obu rąk można policzyć wartościowych siatkarzy, którzy zostali sprowadzeni z innych krajów, by pełnić istotną rolę w zespole (na razie Bednorza nie liczę, czekam też na ruch Zaksy), reszta transferów jest wewnątrz ligi lub jakieś uzupełnienia z zagranicy vide ten Cristiano w Lublinie. A parę mocnych nazwisk (podkreślam nazwisk), jak Ebadipour czy Deroo ligę opuścili, o prawdziwym kozaku Semeniuku nie wspominając.
Bo tak naprawdę poza Semeniukiem to liderów udało się utrzymać w lidze. Jacy przyjmujący byli wymieniani w czołówce? Fornal. Semeniuk, DeFalco, Uros, Śliwka, Clevenot, Lipiński, więc poza Semeniukiem są wszyscy. Kaczmarek, Butryn, Muzaj, Atanasijević czy Hadrava to najlepsi atakujący. No i wszyscy zostali. Najlepsi rozgrywający? Zostali. Nie wiadomo co z Maa, ale na razie brak oficjalnego komunikatu klubu i nie ma żadnych plotek podczas tego gdy raczej plotki z Katowic dochodziły tu dość szybko. Więc nie wykluczałbym, że zostanie. Tak samo libero. Tak samo środkowi. To był taki sezon gdzie liderzy zostali w lidze.
Ogólnie IMO ciekawsi gracze przyszli niż odeszli. Deroo można skontrować Rossardem, Ebadipura- Lanzą. Strata Conte poza Semeniukiem to największa strata sportowa, ale jego można skontrować Bednorzem(pewne źródła go potwierdziły, to raczej done deal).
Ogólnie odeszli:
Semeniuk, Conte, Ebadipur, Deroo, Taht, Petković, Ademar, Trinidad, Blankenau, Reichert, Crer, Superlak, Sekita, Klinkenberg, Sasak i chyba tyle bo nie ma co liczyć głębokich rezerwowych a przyszli:
Bednorz, Rossard, Danani, Perry, Kerminen(?), Karlitzek, Weber, Tilie, Kujundzić, Sanchez, Jendryk, Żukowski, Gergye, Mauricio(obecny poziom jest jaki jest, ale nazwisko spore), Lanza(jak u Borgesa), Vasina, Franchi, Semeniuk(Ukraiński), Zimmermann czy nawet ten Kvalen jest dużo ciekawszy niż jakieś Reicherty lub Klinkenbergi.
No dla mnie liga się wzmocniła. Po prostu sporo osób miało zbyt wysokie oczekiwania w związku z tą Rosją. Ale i tak sporo ciekawych nazwisk(nie kojarzę sezonu kiedy tylu klasowych libero do nas trafiło). Do tego zabraliśmy najciekawsze nazwiska z ligi francuskiej jak Karlitzek, Tillie czy Kujundzić.
olek322 pisze: 24 cze 2022, o 20:49
Najbardziej zawiódł mnie Jastrzębski, żadnego konkretnego transferu, gdzie co roku potrafili ściągnąć kogoś dobrego. Zawiercie też mogło by inaczej pewne pozycję obsadzić, zwłaszcza atak, ten względnie dobry sezon Konara chyba trochę zamydlil oczy co niektórym. Cóż może akurat Dulski zaliczy wejście smoka.
Jakbym słyszał tą starą śpiewkę o braku wzmocnień Zaksy gdzie ludzie też co sezon się zawodzili a grzały ich rewolucje w Resovii. Sezon weryfikował, że zgranie Zaksy>rewolucja w Resovii. W Jastrzębiu wszystko grało. Gdzie robić wzmocnienia. Ktoś może powiedzieć, że atak, ale tam tylko Nimir czy Michaiłow byliby wyraźnym wzmocnieniem. Inni dyskusyjni.
Poza tym Hadravie tylko nie wyszła końcówka sezonu a cały sezon grał na poziomie najlepszych atakujących w lidze. I to nie przypadek bo już w Olsztynie był czołówką.
Coś czuję, że zgranie zaprocentuje a następny sezon nie musi być tak pechowy pod względem kontuzji/ koronawirusa czy innych pozasportowych przyczyn.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: granvorka »

Nie no, krytykowanie Zawiercia za mdłe transfery to niezły odlot, Rejno > ktokolwiek, Kwolek > Conte (stawiam na super sezon Bartka), Danani > Żurek, nie ma o czym w ogóle rozmawiać. I mówimy o drużynie, której w dużo słabszym składzie niewiele brakowało, by napędzić pożądnego stracha Zaksie (która teraz, cudów nie ma, będzie słabsza o jakies 30-40% przyjmującego i środkowego) w półfinale. Jeśli przyjdą Bednorz i Mendez to przynajmniej na poziomie top4 będziemy mieć bardzo ciekawy sezon. Do tego ten Kujundzić, ciut lepiej zbilansowana Resovia, ciekawie zbudowany Olsztyn (Nikołow jr we Lwowie ;) - zobaczymy, co wymyśliła Zaksa, ale na skalę naszego ligowego potencjału finansowego jest nieźle.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 24 cze 2022, o 15:04 Ciekawi mnie czy tego Węgra kiedyś widziałeś skoro go non stop krytykujesz? Kvalen jak pisałem, dla mnie ciekawy zawodnik. Jednak nigdy nie był na poziomie Gergye z najlepszych sezonów.
Ale racja. Poczekajmy na resztę składu na i przede wszystkim aż się w końcu sezon rozpocznie bo tam a nie na papierku będzie walka o utrzymanie
Dosyć dawno, podobnie jak i Kvalena zresztą. Z tym że jeden rok nie grał, potem zagrał średni sezon w Słowenii, a drugi ostatni sezon spędził w Japonii, gdzie grał podobnie do Kubiaka, a rok wcześniej w Turcji (tu nie szukałem statystyk jak to wyglądało). Po mojemu to na bazie tego lepszą pozycję wyjściową ma Kvalen, chociaż wiadomo, liga zweryfikuje.

Bardziej niż o samo pozyskanie Kvalena martwiłbym się o to, że to może być najwybitniejszy zawodnik w tej ekipie. A wtedy możemy zatęsknić za Będzinem :D ja jednak z jakimiś definitywnymi ocenami to wstrzymam się do ogłoszenia składu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

A to już rozumiem.
Być może w ostatnich sezonach faktycznie Kvalen lepszy. Gergye za to ma większy maks i myślę, że jest spora szansa, że do niego wróci bo gra w lidze polskiej pewnie go mega zmotywuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”