Transfery i plotki na sezon 2022/23

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Sawicki miał momenty. Jak grał dłużej, to poza wspomnianą zagrywką ani w ofensywnie a tym bardziej w defensywnie nie dojeżdżał.
Przed poprzednim sezonem słyszałem o wątpliwej etyce pracy Mikołaja, co zdaje się potwierdził początek sezonu, gdzie razem z Ebadipourem na kadrę przyjechali deczko za duzi. Mam nadzieję, że się ogranie w Gdańsku, bo dobrych ligowców nigdy za dużo.

Co do Nasevicha. Trochę mnie dziwi pchanie go na przyjęcie, jak on swobodnie i chyba lepiej czuł się na ataku. Ci bardziej zorientowani w juniorach o tym pisali. Oby nie skończyło się nieudanym eksperymentem, jak u nas to się najczęściej kończy pchając atakujących właśnie na przyjęcie, bo chłop nie ma 200+ cm.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

kamil1999 pisze: 16 cze 2022, o 17:45
Ma dość dobrą prasę tu naforum bo nie zjadła go całkiem presja gdy wypadł Sander oraz Katić i musiał grać. Ale jakoś nie jestem przekonany czy to jakiś wielki talent. W tej Skrze wtedy też nic wielkiego nie zagrał, ale większość się spodziewała totalnej klapy, której nie było i tym zaplusował:)
Nigdy to jakiś wielki talent nie był, ale to jest pole diomedei i może ona mnie poprawi. Jednak z jego rocznika dla mnie dużo ciekawszym i po prostu lepszym graczem był Firszt. Zaletą Sawickiego jest zagrywka, ale nie wiem czy w innych elementach ma na tyle potencjału by być przynajmniej takim plusligowym Ferensem w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że w Gdańsku 4 ma być ten młody Nasevich to jednak pozycja 3 przyjmującego będzie słaba. Jeśli Argentyńczyk będzie nie domagał w ataku lub Orczyk będzie grał jakiś gorszy sezon to może być ciężko. Choć może Sawicki lub Nasevich pokażą się wtedy z dobrej strony. Bardziej bym liczył na tego Nasevicha bo pisała ostatnio o nim diomedea, że to spory talent w ofensywie.
Ja tam nie widzialam w Sawickim talentu, najwyzej potencjal na solidnego ligowca jak opanuje sprawy diety. Juz w juniorze bylo go za duzo. To @grzegorz go propsowal, moze za solidnosc.
W juniorze byl fajnym uzupelnieniem zespolu, a glownym autorem zlota Skry byl sypacz, obecnie drugi w Radomiu.

Moze jakby Trefl nie mial wiecznie mlodego Mario, to Nasevich by zagral na ataku. A tak... :(
Upychaja mlodziez, by weteranowi z duzym nazwiskiem dogodzic. Malo sympatyczne dla mlodych.
Post autor: rafak » dzisiaj, o 14:35
Aż się zarumieniłem :D
Ale taki argument można przywołać w przypadku wielu klubów. Jakby Kaczmarek się rozsypał, to ZAKSA została by z Kluthem.
Sinoski to no name. Może okazać się kompletnym, bezużytecznym niewypałem jak jakiś Scheerhorn. Ale, patrząc na jego karierę (późny start, słaby klub uniwersytecki, dobry sezon w MEVZA) plus filmiki, plus to że jest taki, uważam jego transfer za ciekawy. Co to za różnica, czy posadzi się na ławie Sinoskiego, czy Domagałę, czy innego Ziobrowskiego?
Domagale czy Ziobrowskiego to moze nie. Ale ja bym wolala na tej lawie, z powazna mozliwoscia wejscia zocbaczyc takiego Gomulke czy Borkowskiego. Poniewaz Sinoskiego nigdy nie widzialam, to mozliwe ze od dwoch wspomnianych mlodych Polakow jest duzo lepszy.
Nic, poczekam az chlopcy sie przebija w I lidze, gdzie tez jakies dziwne ruchy organizacyjne.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 16 cze 2022, o 17:45 Ma dość dobrą prasę tu naforum bo nie zjadła go całkiem presja gdy wypadł Sander oraz Katić i musiał grać. Ale jakoś nie jestem przekonany czy to jakiś wielki talent. W tej Skrze wtedy też nic wielkiego nie zagrał, ale większość się spodziewała totalnej klapy, której nie było i tym zaplusował:)
Nigdy to jakiś wielki talent nie był, ale to jest pole diomedei i może ona mnie poprawi. Jednak z jego rocznika dla mnie dużo ciekawszym i po prostu lepszym graczem był Firszt. Zaletą Sawickiego jest zagrywka, ale nie wiem czy w innych elementach ma na tyle potencjału by być przynajmniej takim plusligowym Ferensem w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że w Gdańsku 4 ma być ten młody Nasevich to jednak pozycja 3 przyjmującego będzie słaba. Jeśli Argentyńczyk będzie nie domagał w ataku lub Orczyk będzie grał jakiś gorszy sezon to może być ciężko. Choć może Sawicki lub Nasevich pokażą się wtedy z dobrej strony. Bardziej bym liczył na tego Nasevicha bo pisała ostatnio o nim diomedea, że to spory talent w ofensywie.
Tyle że talent nie zawsze przekłada się na seniora. Firszt przez 3 czy 4 lata w zasadzie z fajnej strony nie pokazał się w Radomiu, a Sawicki miewał fajne wejścia w Skrze. Zresztą ja nie twierdzę, że to będzie zawodnik na reprezentację, napisałem jedynie, że mam wrażenie, że z tego chłopaka mogą być ludzie. A jak będzie zobaczymy :) mi tam się zbudowane w Gdańsku przyjęcie podoba. Czterech gości, co będzie się chciało pokazać. W tamtym mieliśmy obok konia pociągowego Lipińskiego, kulawego Mikę, geniusza Reicherta i gościa co przyszedł poserwować z pierwszej ligi. Także moim zdaniem cała formacja na plus, choć 1:1 Lipy się w tym zestawieniu zastąpić oczywiście nie udało (zapewne, bo może Orczyk zaskoczy na tyle, że wykręci podobne liczby).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Znaczy mi to przyjęcie Gdańska się też nawet podoba. Martinez to ciekawy transfer a Orczyk to najlepsze możliwe zastępstwo Lipińskiego na jakie było stać Gdańsk. Tylko zarówno Nasevich jak i Sawicki wydają mi się zbyt nie pewni na pozycję 3 przyjmującego co by nie mówić w klubie dla którego celem jest regularna gra w PO.

Co do Firszta się zgadzam, że nie zachwycił. Firszt nie zachwycił a Sawicki też IMO nic nie pokazał co by kazało sądzić, że mogą być z niego ludzie nawet nie na poziom repry a tego Ferensa czy Włodarczyka. Ale to tylko moje zdanie. Różnie może być. Gdy pisałem że Semeniuk zastąpi Deroo 1:1 a może nawet okaże się lepszy to słusznie niektórzy byli oburzeni taką moją kontrowersyjną opinią wtedy, ale takie miałem przeczucie oglądając grę Semeniuka. Tak może być też z tobą i Sawickim i być może okaże się, że i twoje przeczucie cię nie zawiedzie:)
Swoją drogą to skoro mowa o młodych, którzy raczej reprezentacji nie zawojują to ciekawy wydaje się Rybicki
Szkoda, że to on nie idzie do tego Gdańska
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze: 16 cze 2022, o 18:56 Sawicki miał momenty. Jak grał dłużej, to poza wspomnianą zagrywką ani w ofensywnie a tym bardziej w defensywnie nie dojeżdżał.
Przed poprzednim sezonem słyszałem o wątpliwej etyce pracy Mikołaja, co zdaje się potwierdził początek sezonu, gdzie razem z Ebadipourem na kadrę przyjechali deczko za duzi.
To jeste cecha młodych. Taki Szymura im gra dłużej, tym gorzej. To dośc powszechne. Ale ja nie o tym. Nic nie wiem o Sawickim, ale warto zawsze pamiętac, że bardzo często w zawodnika najpierw musi uwierzy ktos poza nim samym, najlepeij trener, bo jak zawodnik widzi co innego, to efekty są raczej kiepskie...
Diomedea pisze: 16 cze 2022, o 20:41 Ja tam nie widzialam w Sawickim talentu, najwyzej potencjal na solidnego ligowca jak opanuje sprawy diety. Juz w juniorze bylo go za duzo. To @grzegorz go propsowal, moze za solidnosc.
W juniorze byl fajnym uzupelnieniem zespolu, a glownym autorem zlota Skry byl sypacz, obecnie drugi w Radomiu.
Cóż, ja tak mam, że za dużo Sawickiego toleruję znacznie lepiej, niz za dużo Ebadipoura. Widocznie mało we mnie kosmopolity. Byłbym w stanie nawet tolerowac za duzo Sawickiego i np 9 miejsce w lidze, niż widok Kooya człapiacego po nagrodę mvp ( :o ), który jako żywo postawił przede mną wspomnienia z MP oldboyów...
A swoja drogą, nie pisałem, więc napiszę, że chwała Zawierciu za brąz naszej cudownej ligi, bo brąz dla Skry z takim poziomem przyjmujacych, byłby imho lekkim skandalem...
A miejsce 4-te od 9-tego rózni sie w zasadzie tym, że jest jakąś pożywką marketingową dla klubu, zapewne świetnie wykorzystaną, no bo miejsce 9-te byłoby trudne w tym zakresie do przerobienia...
Nie tylko ja widziałem w Sawickim (jakiś) potencjał. Można się wysmiewa z Jarosza, ale trochę sie na siatkówce zna raczej i dośc mocno go zawsze komplementował. Co oczywiste, we właściwych proporcjach...
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Ja mam odwrotnie. Za duzo Ebadipura jest mi obojetne, nie jestem wielka fanka Skry, choc zle im tez nie zycze.
A mlodych Polakow nigdy za duzo, na przyjeciu ich brakuje, czy raczej bedzie brakowac. I tak, pod wodza Kovaca, Sawicki wkroczyl w poczatek ligi w zmniejszonej objetosci. Ale niewiele, poza serwisem z tego wynika.
Zobaczymy, poczekamy rok czy dwa.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: grzegorzg »

Diomedea pisze: 17 cze 2022, o 08:28 Ja mam odwrotnie.
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - co do zasady, w generaliach, to Ty oczywiście masz rację, tzn na pewno się zgodzimy. Sam zresztą o tym pisałem i wymienilismy przecież podobne do siebie opinie. ;) Mi się o pewien kontekst rozchodzi. ;)
Mi nie jest obojętne, czy zawodnik na wysokim kontrakcie, utrzymywany z naszej jakby nie patrzec kasy, wyglada jak zadatek na baleron, czy wręcz przeciwnie. Ba, uważam to w tym przypadku za obrazliwe. Młodemu Polakowi na smieciowym, albo relatywnie śmieciowym kontrakcie mogę wybaczyc więcej. Ot tyle...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Jendryk zalicza powrót do Plusligi, a konkretnie do Lublina. Mówi, że ma coś do udowodnienia. To będzie drugim już byłym zawodnikiem z Resovii, który tak mówi. Zobaczymy czy jemu i Szerszeniowi rzeczywiście tylko klimat rzeszowski nie służył, a gdzie indziej przypomną sobie jak mogą grać :]
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Kiepski pisze: 17 cze 2022, o 11:45 Jendryk zalicza powrót do Plusligi, a konkretnie do Lublina. Mówi, że ma coś do udowodnienia. To będzie drugim już byłym zawodnikiem z Resovii, który tak mówi. Zobaczymy czy jemu i Szerszeniowi rzeczywiście tylko klimat rzeszowski nie służył, a gdzie indziej przypomną sobie jak mogą grać :]
Jendryk po prostu wtedy był za słaby na PlusLige, ale wygląda na to, że w zeszłym sezonie uczynił ten krok do przodu w Berlinie i w następnym sezonie rzeczywiście może wyrównać rachunki z PlusLigą:)

Mega ciekawa będzie PlusLiga w przyszłym sezonie. Wiadoma top 6 będzie walczyć o medale, ale będzie też sporo ciekawych drużyn z 2 szeregu jak Gdańsk, Lublin, Suwałki czy może Warszawa jeśli do Tillie ściągną jakiegoś ciekawego ofensywnego przyjmującego lub Grobelny wróci do formy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 17 cze 2022, o 11:57 ale będzie też sporo ciekawych drużyn z 2 szeregu jak Gdańsk, Lublin, Suwałki czy może Warszawa jeśli do Tillie ściągną jakiegoś ciekawego ofensywnego przyjmującego lub Grobelny wróci do formy.
Nie no Warszawa nawet z Grobelnym czy Szalpukiem koło Tillie to moim zdaniem sporo wyższa półka niż Suwałki. Firlej wniesie pewnie podobnie dużo do gry co Sanchez, ale jednak plus dla Firleja za mniejszą dziurę w bloku (raczej nikt na ślepo nie gra przez Firleja, bo nie doskoczy do bloku, a z Sanchezem może się już to pojawić, tak jak miało miejsce z Sekitą), atak też bym postawił na Warszawę, no chyba że Malinowski zagra cały sezon tak jak grał w Zawierciu do przerwy covidowej. Środka i libero to nawet nie ma co porównywać, ławka trenerska też raczej lepsza w Warszawie. Przyjęcie ewentualnie może wyjść zbliżone, jak zaskoczą Kujundzić i Halaba, to może się okazać że zagrają podobnie/lepiej niż Tillie + Grobelny/Szalpuk, chociaż tu jak Szalpuk czy Grobelny wrócą do formy, w której bywali to raczej bez szans.

Ale pewnie będzie ktoś obok Tillie i wtedy już w ogóle Suwałki nie będą mieć (papierowego) startu. Zauważ że były głosy o zawodnikach zagranicznych, potem ucichły, a Szalpuk niby jest, ale go nie ogłoszono. Mam wrażenie, że po prostu polują - jak się trafi jakaś fajna okazja, albo ktoś się objawi w VNL, to zakontraktują. Jeśli nie, przedłużą Szalpuka, bo o tego raczej kluby lepsze od Warszawy się obecnie nie biją, i odpowiednio przygotowana trójka Tillie Szalpuk Grobelny też może swoje w lidze zrobić.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bryt.bryt »

Weber oficjalnie.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Kiepski »

Dobrze że Projekt potwierdzenia nowych transferów zaczął od Webera. Bo zaczęły się tu na forum pojawiać różne głosy i transfer ten nie był już taki oczywisty. Jak przyjdzie Tille to szkoda, że w przypadku Warszawy nic nie wyszło z Conte. Akurat uważam, że bardzo dobrze pasował do tej ekipy.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: PioterZJastrzebia »

W temacie przyjęcia w Gdańsku, z komunikatu po ogłoszeniu Niemca i Gałązki:
Trefl Gdańsk ogłosił już nazwiska 11 z 15 graczy na sezon 2022/2023. Skompletowane są pozycje środkowych, atakujących, rozgrywających i libero, a do odkrycia kart pozostały cztery nazwiska na przyjęciu.
Komunikat już po ogłoszeniu Argentyńczyka, tak więc nie jest powiedziane że Sawicki będzie trójką, a Nasevich czwórką na przyjęciu, ponieważ pojawi się jeszcze jeden zawodnik na pozycji, który tą hierarchię może zmienić.

Edit.
Radosław Puczkowski, dotychczas zawodnik młodzieżówek Resovii, zagra w Bielsku, co przy założeniu pewności transferu Bućki zamyka temat Kwasowskiego w BBTSie.
VolleyFan789
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2022, o 16:11

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: VolleyFan789 »

PioterZJastrzebia pisze: 17 cze 2022, o 13:10 W temacie przyjęcia w Gdańsku, z komunikatu po ogłoszeniu Niemca i Gałązki:
Trefl Gdańsk ogłosił już nazwiska 11 z 15 graczy na sezon 2022/2023. Skompletowane są pozycje środkowych, atakujących, rozgrywających i libero, a do odkrycia kart pozostały cztery nazwiska na przyjęciu.
Komunikat już po ogłoszeniu Argentyńczyka, tak więc nie jest powiedziane że Sawicki będzie trójką, a Nasevich czwórką na przyjęciu, ponieważ pojawi się jeszcze jeden zawodnik na pozycji, który tą hierarchię może zmienić.
Jakub Czerwiński z Kluczborka. Po operacji barku, stąd też pewnie 5 przyjmujących, bo nie wiadomo czy i kiedy będzie gotowy do gry.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Bielsko potwierdza też Teklaka na libero. Nie śledziłem go w pierwszej lidze, jak się jakoś bardzo od PlusLigowego Będzina nie rozwinął, to pewnie Fijałek będzie grał jako jedynka.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

IMHO Fijalek jako jedynka. Gral niezle, Teklak 240 przyjec, Fijalek ponad 800 z lepszym procentem perfekcyjnego. Fijalek chyba ma minimalnie mniej pozytywnego (ocena wzrokowa), ale generalnie gral wiecej, jest miejscowy, jest rozwojowy-powinien byc jedynka

Pisalam w temacie I ligi, ze raczej u Kuby Czerwinskiego z barkiem slabo, sadzac po ilosci gry , ilosci otrzymanych pilek. Ktos tam mnie kontrowal, ze gra po kontuzji, jak przed. Teraz operacja. Moze szkoda, ze tak pozno.
Jesli tam bedzie rekonstrukcja panewki albo cos w tym stylu to rok z glowy plus pol nastepnego na rozruch.
Bezustanne wyrazy szacunku dla trenera Pwluna, ktoryb namowli goscia ze zlamaniem na wychodzenie w podstawowej 6ce w czasie wszystkich spotkan MEJ. Na blokadach, bez podnoszenia reki nad tasme.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, o 07:37 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: barti522 »

Streeter pisze: 17 cze 2022, o 12:15 Nie no Warszawa nawet z Grobelnym czy Szalpukiem koło Tillie to moim zdaniem sporo wyższa półka niż Suwałki.
Jasne, że tak. Jednych plus minus można stawiać w okolicach 6-7 miejsca a drugich 10-11. JW, Zaksa, Resovia, Skra, Zawiercie, Warszawa, Olsztyn to się wydają pewniaki do play-off przynajmniej na papierze. Co do 8 miejsca, tu powinna być walka między Lublinem a Gdańskiem + być może nieobliczalne Katowice. Zależy jak zastąpią Ma'a.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

barti522 pisze: 17 cze 2022, o 23:12
Streeter pisze: 17 cze 2022, o 12:15 Nie no Warszawa nawet z Grobelnym czy Szalpukiem koło Tillie to moim zdaniem sporo wyższa półka niż Suwałki.
Jasne, że tak. Jednych plus minus można stawiać w okolicach 6-7 miejsca a drugich 10-11. JW, Zaksa, Resovia, Skra, Zawiercie, Warszawa, Olsztyn to się wydają pewniaki do play-off przynajmniej na papierze. Co do 8 miejsca, tu powinna być walka między Lublinem a Gdańskiem + być może nieobliczalne Katowice. Zależy jak zastąpią Ma'a.

Na jakiej pozycji AZS Olsztyn będzie mocniejszy od Warszawy poza atakiem?
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 17 cze 2022, o 23:17
barti522 pisze: 17 cze 2022, o 23:12
Streeter pisze: 17 cze 2022, o 12:15 Nie no Warszawa nawet z Grobelnym czy Szalpukiem koło Tillie to moim zdaniem sporo wyższa półka niż Suwałki.
Jasne, że tak. Jednych plus minus można stawiać w okolicach 6-7 miejsca a drugich 10-11. JW, Zaksa, Resovia, Skra, Zawiercie, Warszawa, Olsztyn to się wydają pewniaki do play-off przynajmniej na papierze. Co do 8 miejsca, tu powinna być walka między Lublinem a Gdańskiem + być może nieobliczalne Katowice. Zależy jak zastąpią Ma'a.

Na jakiej pozycji AZS Olsztyn będzie mocniejszy od Warszawy poza atakiem?
Atak z lewego(Karlitzek z Lipińskim to będzie moc), rozegranie(obaj sypacze to podobna charakterystyka, ale Tuaniga jest jakby już dojrzalszy w rozegraniu a to, że w zeszłym sezonie nie miał lewego to nie jego wina). Warszawa z kolei będzie lepiej przyjmowała, ma lepszy środek no i libero. Porównywalne zespoły i zgadzam się ze streeterem i bartem, że w mojej pierwszej wypowiedzi nie doszacowałem Warszawy. Powiem tak. Będzie jakiś fajny ofensywny do Tillie to Warszawa może bić się o medale. Będzie Szalpuk/Grobelny to raczej nie. No chyba, że któryś z nich wróci do super formy, ale pierwszy nie był w niej od czasu Gdańska a drugi był w niej tylko w poprzednim sezonie+ wcześniej pokazywał się fajnie na zmianach.
Można robić wyliczankę na jakich pozycjach jest silniejsza Warszawa a na jakich Olsztyn, ale ostatecznie w siatkówce najbardziej liczy się siła skrzydeł. Porównaj sobie skrzydła: Tillie/Weber/Szalpuk a Lipiński/Butryn/Karlitzek. Przecież tu nawet nie ma co porównywać. Jedynie słabe przyjęcie może tu zepsuć. Dlatego Olsztyn ma IMO wyższy szczyt, ale też niższą podłogę.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 17 cze 2022, o 23:32
Szary Wilk pisze: 17 cze 2022, o 23:17
barti522 pisze: 17 cze 2022, o 23:12
Jasne, że tak. Jednych plus minus można stawiać w okolicach 6-7 miejsca a drugich 10-11. JW, Zaksa, Resovia, Skra, Zawiercie, Warszawa, Olsztyn to się wydają pewniaki do play-off przynajmniej na papierze. Co do 8 miejsca, tu powinna być walka między Lublinem a Gdańskiem + być może nieobliczalne Katowice. Zależy jak zastąpią Ma'a.

Na jakiej pozycji AZS Olsztyn będzie mocniejszy od Warszawy poza atakiem?
Atak z lewego(Karlitzek z Lipińskim to będzie moc), rozegranie(obaj sypacze to podobna charakterystyka, ale Tuaniga jest jakby już dojrzalszy w rozegraniu a to, że w zeszłym sezonie nie miał lewego to nie jego wina). Warszawa z kolei będzie lepiej przyjmowała, ma lepszy środek no i libero. Porównywalne zespoły i zgadzam się ze streeterem i bartem, że w mojej pierwszej wypowiedzi nie doszacowałem Warszawy. Powiem tak. Będzie jakiś fajny ofensywny do Tillie to Warszawa może bić się o medale. Będzie Szalpuk/Grobelny to raczej nie. No chyba, że któryś z nich wróci do super formy, ale pierwszy nie był w niej od czasu Gdańska a drugi był w niej tylko w poprzednim sezonie+ wcześniej pokazywał się fajnie na zmianach.
Można robić wyliczankę na jakich pozycjach jest silniejsza Warszawa a na jakich Olsztyn, ale ostatecznie w siatkówce najbardziej liczy się siła skrzydeł. Porównaj sobie skrzydła: Tillie/Weber/Szalpuk a Lipiński/Butryn/Karlitzek. Przecież tu nawet nie ma co porównywać.

Rozegranie - Według mnie nie. Firlej miał dużo lepszy sezon od Tuanigi. Poza tym Katowice pod nim też nie miały asów i wyglądały lepiej niż Suwałki. W przyjęciu zdecydowanie na plus Warszawa. W AZSie 2 mocno ofensywnych i bardzo niepewny libero, gdzie w Warszawie przyjęcie na siebie wezmą Tillie i Wojtaszek, a Firlej nie będzie za dużo biegać, mając na środku wypoczętego Nowakowskiego plus Wronę.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 17 cze 2022, o 23:35


Rozegranie - Według mnie nie. Firlej miał dużo lepszy sezon od Tuanigi. Poza tym Katowice pod nim też nie miały asów i wyglądały lepiej niż Suwałki. W przyjęciu zdecydowanie na plus Warszawa. W AZSie 2 mocno ofensywnych i bardzo niepewny libero, gdzie w Warszawie przyjęcie na siebie wezmą Tillie i Wojtaszek, a Firlej nie będzie za dużo biegać, mając na środku wypoczętego Nowakowskiego plus Wronę.
Zarówno Katowice jak i Suwałki wyglądały super. Wyjątkiem jest jedynie zeszły sezon gdzie nie trafili z lewym skrzydłem, ale pozostałe sezony Suwałki to była ekipa grająca z reguły bardzo ładną siatkówkę a Tuaniga był jednym z lepszych rozgrywających ligi.
Gdyby Firlej grał w Suwałkach a Tuaniga w Olsztynie to byś pewnie pisał inaczej, ale to i tak nie do zweryfikowania. Zarówno Firlej jak i Tuaniga mają te same walory czyli szybka i niekonwencjonalna gra z tym, że Firlej czasem za bardzo przesadza z tymi ekspresami, więc dlatego ja mały plusik daję Tuanidzie, ale obaj to sypacze na zespoły z górnej połówki tabeli.
PS. Katowice grają też super pod Maa no i grały też super pod Komendą. Tam jest chyba taka mała Zaksa. Dobra atmosfera co sprawia, że każdy gra na maksimum swoich możliwości.
No tak Warszawa zabezpieczyła sobie przyjęcie i zbudowała je specjalnie pod Firleja:) Dlatego jestem pewny, że się tam sprawdzi.
Ale dla mnie Tuaniga to jednak odrobinę lepszy rozgrywający.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

No tak, taki Tuaniga czy Komenda będą oceniani jako "słaby sezon", bo zajęli końcowe miejsca, a taki Pająk, co raczej lepiej od tej dwójki nie zagrał już będzie oceniany lepiej, bo przecież zajął wyższe miejsce :) taka niewdzięczna rola.

Aczkolwiek jak osobiście też bym wolał Firleja zamiast Tuanigi. Raz - nie blokuje limitów, dwa - wydaje mi się, że bardziej może się rozwinąć od Amerykanina, jedynie w zagrywce i bloku (?, tak obstawiam po wizualce, nie sprawdzałem) może wypadać lepiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Firlej ma niezla zagrywke, co widac bylo w przedsezonowych turniejach i teraz w VNL
Wiec kusi zeby zerknac w staty i zweryfikowac Twoja wzrokowa ocene.

Tuaniga 270 zagrywek, 8 asow, 38 bledow. Przy okazji blok-8pkt, 0,08 na set.
Firlej 386/10/44 . Firlej wypada ciut lepiej choc moze i jego okres wypadniecia z gry byl krotszy (107 setow Firlej, 96 Tuaniga)).
Blok 25 pkt, 0,23 na set. Zaskoczenie? Dla mnie troche tak.
Janek dobrze skacze tzn w stosunku do wzrostu, ma niezly zasieg. Ma fajna czujke-lepsza niz Tuanga i lepsza technika bloku. Moze tez atakujacy mniej sie go boja, lekcewaza? Moze w wyblokach Tuaniga wypada lepiej, niestety zbiorcze staty nie podaja. W punktowych przepasc na korzysc tego nizszego.

Mysle ze Tuaniga lepiej gra z pola, i rzadziej przegina z ekspresami. Co jest do dopracowania u Firleja.
Firlej lepiej broni, choc czasem rzuca sie do obrony na pilki ktore moglby wyciagnac inny obronca, i zespol traci na rozegraniu kontry.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, o 12:03 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
SzymonBB
Posty: 224
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 10:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: SzymonBB »

Jan Zimmermann rozgrywającym BBTS. Ciekawy transfer, tylko kto będzie kończył te piłki 😁
BBTS Bielsko-Biała
Misiakovsky
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2022, o 07:06
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Misiakovsky »

Kiepski pisze: 17 cze 2022, o 11:45 Jendryk zalicza powrót do Plusligi, a konkretnie do Lublina. Mówi, że ma coś do udowodnienia. To będzie drugim już byłym zawodnikiem z Resovii, który tak mówi. Zobaczymy czy jemu i Szerszeniowi rzeczywiście tylko klimat rzeszowski nie służył, a gdzie indziej przypomną sobie jak mogą grać :]
Jeśli ktoś oglądał mecze z udziałem Jendryka pod Christensonem w USA lub Grankinem w Berlinie to wie, że to nie jest tak, że JJ nie służy rzeszowski klimat, a nie służy mu sypacz w postaci Fabie
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 18 cze 2022, o 07:55 Zaskoczenie?
No to tym bardziej wybrałbym Firleja po przytoczeniu Twoich liczb :) widocznie akurat takie mecze Suwałk trafiałem, gdzie Tuaniga trochę na zagrywce bywał i tak obstawiałem, że będzie miał lepsze cyferki. Choć też się zgadzam, że z pola pewniejszy będzie Amerykanin, ale przy innych przewagach jakby ode mnie zależało obsadzenie rozegrania w jakimś klubie i miałbym do wyboru Firleja i Tuanigę to wziąłbym tego pierwszego :)
SzymonBB pisze: 18 cze 2022, o 09:10 Jan Zimmermann rozgrywającym BBTS. Ciekawy transfer, tylko kto będzie kończył te piłki 😁
No póki co zdecydowanie najmocniejsze nazwisko w klubie :) choć moim zdaniem i tak kluczowe dla Bielska będzie, czy Hanes udźwignie PlusLigę. Jeśli tak, to będzie ciekawie, ale jeśli nie to niestety kiepsko to widzę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ja to bym wolał postawić na Kozuba, a nie na Niemca.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Sporo teraz zależy od tego czy wypaliło to z tym Kwasowskim czy nie. Hanes z Gergye powinni zapewnić skuteczność w ataku i Kwasowski byłby takim świetnym uzupełniającym zawodnikiem bo trzyma przyjęcie a w Katowicach był nawet liderem w ataku. Jeśli Kwasowskiego nie będzie to już utrzymanie nie jest takie pewne, ale gdy widzę skład Radomia czy coraz mniejszą liczbę potencjalnych Ukraińców we Lwowie to gdybym był kibicem BBTS-u to i tak byłbym w sumie spokojny. A jeśli wypali z Kwasowskim to dla mnie może to być drużyna na sprawianie jakiś niespodzianek jak Lublin w zeszłym sezonie, choć środek niestety będzie mizerny.

PS. Też bym wolał Kozuba bo Zimmermann choć fajnie się zapowiadał to raczej nie osiągnął nigdy poziomu na najlepsze ligi świata, ale to chyba Kozub zrezygnował z Bielska a nie Bielsko z Kozuba z tego co tu się czytało.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

A nie bylo tak, ze rownoczesnie zaczeto mowic o Zimermanie? I Kozub zobaczyl wizje lawki. Tak bylo w jego pierwszym sezonie, ze badac lepszym rozgrywajacym, musial ustapic slabszemu, ale wyzszemu Amerykaninowi.
U nas cudzoziemcy rzadko sa sadzani na lawki, a jeszcze bardziej ten trend widac u zagranicznych trenerow (czyli wiekszosci), gdzie i cudzoziemiec i zawodnik ktory przeszedl przez lige wloska, wydaja sie miec plus w przedbiegach.

Na utrzymanie przyjecia mozna by wyciagnac ktoregos z lepiej przyjmujacych z I ligi. Lapszynski, Borkowski. Juz nie pamietam gdzie oni ida.
Lapa to dla mnie zawodnik wszechstronniejszy niz Bucko, jak ma dzien to i w ataku potrafi liderowa, choc raczej 2-3 opcja. Dobrze wyszkolony, doswiadczony. Borkowski-ciagle mlody i niezle warunki- niby tylko 195 wzrostu ale lapie dosyc wysoko (podaja 355), nie jest typowym defensywnym, lecz przyjmuje wiecej niz przyzwoicie.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, o 13:58 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie wiem czy obcokrajowcy są u nas faworyzowani, pewnie niekiedy tak, niekiedy nie - za to rzeczywiście jest tak, że np. bycie reprezentantem Niemiec zmienia perspektywę zawodnika, na co regularnie nasze kluby się nabierają, bo to nie jest żaden wymierny wyznacznik realnego poziomu danego gracza. Tzn. nie mówię, że Zimmermann to będzie zły ruch, mówimy o Bielsku, może być solidny, ale to był obok Polaka-rodaka z Rawenny i Spirito najsłabszy rozgrywający we Włoszech, 29 lat, 2 bloki przez cały sezon, nie ma co się nastawiać na cuda. Resovia to sobie lubiła wtopić z Shojim czy innym Cebuljem, a wystarczyło puścić sobie pare meczów z ligi włoskiej zamiast się ekscytować etykietkami pt. ''REPREZENTANT STANOW ZJEDNOCZONYCH''.

Ciężko mi sobie wyobrazic, że mając do wyboru bycie jedynką w Bielsku, a we Francji, Kozub wybrałby Francję. Zimmermann ma taką charakterystykę, że żadnego efektu ekstra (jak Tavares) nie da.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”