Transfery i plotki na sezon 2022/23

Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Paragon »

leeon pisze: 4 sie 2022, o 20:16 Skra rozpoczyna treningi. Jest łopoka, Milczarek, Kooy. Będą wyniki.
Kluczem zatem Bednorz, bo jak go ściągną na cały sezon, to ta walka o medale bardzo realna, a jak zostaną z Piechocki-Lanza-Kooy to medale im w tym sezonie odjadą.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Oby żadnego Bednorza nie było. I wtedy pięknie by to wyglądało z Kooyem i Kacprem kolejny sezon. Może jakiś kompromitujący sezon by cos nauczył sponsorów, kibiców i samych zawodników przed dołączeniem do tego klubu, póki się w nic nie zmieni.

Nie ma lepszego scenariusza dla przyszłości Bełchatowa niż 7-8 w tabeli. Może wtedy wszystko by się do góry nogami wywróciło. A jeśli nie, to chociaż by kasa SSP nie szła w błoto. Równie dobrze PGE mogłoby ją zainwestować w klub, w którym nie ma nepotyzmu.

Nie ma drugiego takiego przykładu w światowej siatkówce jak ten.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2022, o 21:28 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

TYlko te talenty z 97 wchodzily z przytupem ale w druzynach z dolnej polowki, ewentualnie srodka.
A Gierzot mial niefarta albo zly pomysl na zostanie w JW (czego nie zrobil Kwolek).
Potem wrocil z kontuzja z ME, i leczyl sie dosyc dlugo.

Przypominam, ze Brtosz Kurek tez sporo w Skrze polawkowal, do czasu ME.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Simao pisze: 4 sie 2022, o 19:46 Mam nadzieję, że Michał Gierżot w najbliższym sezonie będzie podstawowym przyjmującym w Nysie. To jest wielki talent i liczę na jego rozwój również w perspektywie kadry. Jest to młody gracz, przyszłość polskiej siatkówki, reprezentacji. Najważniejsze, aby omijały go kontuzje, mógł rozwijać się spokojnie, bez ciśnienia, właśnie w takim klubie jak Nysa. Wierzę w to, że w najbliższym sezonie rozpocznie swój "marsz na szczyt". Natomiast za jakieś kilka lat będzie jednym z liderów kadry i czołowych przyjmujących na świecie. Ma potencjał i możliwości ku temu.
No niestety będzie grzał ławę.
Nie rozumiem jego decyzji(albo jego managera) bo są kompletnie bez sensu.
Najpierw JW gdzie wiadomo było że nie będzie grał, później Cuprum z parą Waliński-Ferens a teraz Nysa gdzie są El Graoui, Kwasowski i Buszek.
To taki papierowy talent który kompletnie nic nie pokazał. Gdyby wybrał Radom, Lwów, BBTS to mógłby coś pokazać a tak to zmarnuje sobie karierę.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bez_nazwy »

Szary Wilk pisze: 4 sie 2022, o 21:21 ... Równie dobrze PGE mogłoby ją zainwestować w klub, w którym nie ma nepotyzmu.
nie ma nepotyzmu do momentu jak klub widzi ze sponsor i kibice siedzi cicho bez względu na osiągnięcia i wyniki
Nepotyzm zaczyna się wtedy kiedy kibice i ludzie od siatkówki widzą problemy a sponsor tytularny nie.

Równie dobrze mogę napisać że chłopy w PGE którzy są odpowiedzialni za sprawy sportowe nie mają jaj a w dodatku są ślepi nie widząc co się dzieje, albo widząc nic nie reagują a sskra i jej zarząd z tego korzystają.

P.S
PGE podpiszę nową umowę sponsorska ze Skrą, niestety nie wiem czy będzie lepsza czy gorsza od poprzedniej, wiem natomiast ze szanowny Pan Czarnecki walczy tu i tam żeby było najlepiej jak się da, stąd też te opóźnienia itd
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

Orduna pisze: 4 sie 2022, o 21:27
Simao pisze: 4 sie 2022, o 19:46 Mam nadzieję, że Michał Gierżot w najbliższym sezonie będzie podstawowym przyjmującym w Nysie. To jest wielki talent i liczę na jego rozwój również w perspektywie kadry. Jest to młody gracz, przyszłość polskiej siatkówki, reprezentacji. Najważniejsze, aby omijały go kontuzje, mógł rozwijać się spokojnie, bez ciśnienia, właśnie w takim klubie jak Nysa. Wierzę w to, że w najbliższym sezonie rozpocznie swój "marsz na szczyt". Natomiast za jakieś kilka lat będzie jednym z liderów kadry i czołowych przyjmujących na świecie. Ma potencjał i możliwości ku temu.
No niestety będzie grzał ławę.
Nie rozumiem jego decyzji(albo jego managera) bo są kompletnie bez sensu.
Najpierw JW gdzie wiadomo było że nie będzie grał, później Cuprum z parą Waliński-Ferens a teraz Nysa gdzie są El Graoui, Kwasowski i Buszek.
To taki papierowy talent który kompletnie nic nie pokazał. Gdyby wybrał Radom, Lwów, BBTS to mógłby coś pokazać a tak to zmarnuje sobie karierę.
Niestety, ale jest to prawdopodobne, masz rację. Myślę, że Bielsko powinno o Niego powalczyć, bo mają problemy kadrowe, właśnie potrzeba im dobrego, polskiego przyjmującego. Miałby pewne miejsce w szóstce i mógł rozegrać cały sezon. Paradoksalnie miałby tam duże możliwości do rozwoju, pokazania się. Wyszłoby to z korzyścią dla klubu i samego zawodnika. Z drugiej strony, może jednak Plina będzie na Niego stawiał.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Było oczywiste, że Gierżot będzie potrzebować więcej czasu i technicznie, i fizycznie, do odpowiedniego rozwoju, o powodzeniu kariery nie decyduje poziom gry w wieku 20 lat, tylko lat 25 i 30. Na ostatnich ME Gierżot miał 72 punkty, 44/34% ataku, 20% przyjęcia, dwa lata młodszy Henno miał odpowiednio 64/47/30/27, Magalini z Włoch - 76/51/37/14, Lagumdzija z Turcji - 80/55/40/16, tak że proponowałbym dać więcej czasu, bo fizycznie wyglądało to bez szału, i z pompowaniem balonika bym się wstrzymał (zwłaszcza w kontekście nadchodzącego sezonu). Ferens czy El Graoui to nie jest konkurencja dla zawodnika z reprezentacyjnym potencjałem, bądźmy poważni, rok temu Gierżot wrócił późno po kontuzji, i to w słabej formie. Dla Zaksy to nie jest pewnie rozważana opcja, bo tacy zawodnicy dostają szanse z przypadku (nawet ten Kurek siedział na ławce w pierwszym sezonie w Skrze i Castellani po prostu postawił na niego kosztem Bartmana po rewelacyjnym sezonie w Czewie).
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Kogo miał ten Gierżot w Jastrzębiu w pierwszym sezonie wygryźć? Albo jak miał grać w poprzednim, jak ponad pół był kontuzjowany?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 4 sie 2022, o 21:21 Oby żadnego Bednorza nie było. I wtedy pięknie by to wyglądało z Kooyem i Kacprem kolejny sezon. Może jakiś kompromitujący sezon by cos nauczył sponsorów, kibiców i samych zawodników przed dołączeniem do tego klubu, póki się w nic nie zmieni.
Szary, Ty naiwniaku :D
Co niby to miałoby zmienić? Skra - wielki klub, od 2018 roku bez medalu. Wow, 4 lata i nikt nie zorientował się, że coś jest nie tak. Tutaj żadna kompromitacja nic nie da. Tutaj albo pojawi się kasa, jaka była wcześniej i zawodnicy z sentymentem jak Bednorz będą chcieli wrócić, a jakość 6 innych graczy przykryje słabości Piechockiego, który przy dobrym otoczeniu może grać poziom lepiej, albo będzie marazm i smarki a nie sukcesy.
Kłamca.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: leeon »

Boże Ty widzisz a nie grzmisz!. Naprawdę nie myślałem że jest jeszcze ktokolwiek kto uwierzy w mityczną możliwość grania lepiej przez łopokę. Otoczenie... ratunku....
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Widząc, że napisałeś posta, wiem co w nim będzie.
Tak się zafiksowałeś na punkcie Piechockiego, że stało się to nudne i kompletnie nie wiem po co.
Ostatnie Twoje posty:
leeon pisze: 14 lip 2022, o 10:26 A ja z uporem maniaka powtarzam że wobec zawodnika o nazwisku Libero wszelkie inne nazwiska mają średnie znaczenie.
leeon pisze: 4 sie 2022, o 20:16 Skra rozpoczyna treningi. Jest łopoka, Milczarek, Kooy. Będą wyniki.
leeon pisze: 1 sie 2022, o 11:31 I niech nie podpisują. Szkoda pieniędzy.
leeon pisze: 30 lip 2022, o 21:24 Aby byc precyzyjnym - budowa składu w Skrze zaczyna się od syna prezesa.
leeon pisze: 13 lip 2022, o 19:21 Hehe - co to za zawodnik Libero?

No i przyjęcie Lanza Kooy to taki żart... Prawie taki jak zawodnik Libero.
leeon pisze: 12 lip 2022, o 08:59 Z całym szacunkiem Kacper jest troszkę od taty lepszym libero.
leeon pisze: 8 lip 2022, o 20:58 Fiu fiu. Żaden trenejro nie chce takiego libejro? Za rok czekam na myśl trenerską z Gibraltaru lub Birmy.
Czyta to się mniej więcej tak, jak przewidywania o naszej klęsce podczas MŚ wytworów pewnych użytkowników. Rozumiem, że boli Cię upadek Skry, ale ileż o tym można pisać.
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Marcy$ »

Przynajmniej zajmuje to jedną linijkę. Wypociny Szarego o Śliwce zajmują całą stronę :)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

Katowice mają teraz problem, bez dobrego rozgrywającego będzie raczej dół tabeli, wyrównane mecze z Lubinem, Suwałkami, Radomiem i Bielskiem. Lwów raczej będzie odstawał, choć nie zdziwił bym się, jeśli będzie prezentował się na zbliżonym poziomie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: leeon »

Ciorny17- poważnie? Niby czemu ten zbiór ma służyć skoro na samym początku pisze że będę to powtarzać z uporem maniaka?
To jest tak oczywiste przecież. Dziwni mnie to że obyty kibic siatkarski wierzy w dobrą grę w dogodnym otoczeniu. No chyba że sarkazmu nie zrozumiałem bo ciepły k....dołek łopoka ma od lat.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

leeon pisze: 5 sie 2022, o 16:47 Ciorny17- poważnie? Niby czemu ten zbiór ma służyć skoro na samym początku pisze że będę to powtarzać z uporem maniaka?
To jest tak oczywiste przecież. Dziwni mnie to że obyty kibic siatkarski wierzy w dobrą grę w dogodnym otoczeniu. No chyba że sarkazmu nie zrozumiałem bo ciepły k....dołek łopoka ma od lat.
Rozumiem Twoją frustrację, bo to patologiczna wręcz sytuacja, jawny nepotyzm. W sytuacji, gdyby nie miało to wpływu na poziom, jakość drużyny, to do zaakceptowania. Jednak tutaj jest ewidentnie, negatywny wpływ na drużynę. Jesteś prawdziwym kibicem, zależy Ci na tym klubie, jak najlepszych wynikach i Twoja reakcja jest oczywista. Jednak chyba za bardzo to podkreślasz za każdym razem.
Mam podobnie odnośnie Resovii, jednak staram się tego tak nie pokazywać, z różnym skutkiem. Czasami jestem mocno zirytowany, za bardzo emocjonalnie podchodzę. Jednak, gdy komuś zależy, to tak właśnie często bywa. Dałem sobie na luz i zobaczę jaki będzie kolejny sezon. Najbardziej cieszy mnie transfer Defalco z perspektywy kibica Resovii, mojego klubu, że tak to określę. Trzeba wierzyć, że będzie w końcu przełamanie. Na pewno jest potencjał i możliwości.
Skrze życzę, aby ten Bednorz zagrał u Was w najbliższy sezon. Po za tym, fajnie będzie go ponownie oglądać w PlusLidze :)
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Blanco »

michal1983 pisze: 31 lip 2022, o 20:41 Tak jak pisałem pare dni temu. Są tu święte krowy. Uklęknąć i modlić się bo facet wywleka poufne info na forum czy twitterze.
W poważnej dyscyplinie jeden dziennikarz dostaje info od chłopaka, który pracuje w restauracji w kraju leżącym 1000 km dalej, że do tej restauracji przyszli agenci klubów, zawodnika i zawodnik i od razu śmiga o tym w sieć, inny biega z here we go, a jeszcze inny wysyła ziomków, by czekali na lotnisku, czy pod klubowymi biurami, sprawdzając, czy ktoś nie przyszedł. No, ale tak jest w poważnej dyscyplinie, w której są .... W naszej nie ma ma, więc God bless, że jest Artem, Jacek, czy Choe.

Ma''a też sobie śmignął, bo wie, że może. Jak i Sander zresztą.
leeon pisze: 5 sie 2022, o 16:47 Ciorny17- poważnie? Niby czemu ten zbiór ma służyć skoro na samym początku pisze że będę to powtarzać z uporem maniaka?
To jest tak oczywiste przecież. Dziwni mnie to że obyty kibic siatkarski wierzy w dobrą grę w dogodnym otoczeniu. No chyba że sarkazmu nie zrozumiałem bo ciepły k....dołek łopoka ma od lat.
Mam deja vu, bo z uporem maniaka czytałem przed sezonem, że Michał Żurek dramat. A na koniec Zawiercie z tym Michałem Żurkiem brąz. Skra ma przede wszystkim od circa 5 lat przeplatany kuracjami i nastrojami Sandera problem na przyjęciu.
granvorka
Posty: 709
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: granvorka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 5 sie 2022, o 21:21 Amerykanie bez Jaeschke, tak że poważniejsze problemy zdrowotne, skoro uznano, że nawet nie warto go wpisywać do szerokiego składu i po 2 miesiącach nie ma szans na powrót. Może jednak lepiej jak odmówi Zaksie. Anderson in.
Z innego wątku przeniesione. Nie wiem dokładnie, co tam się z Jaeschke dzieje, ale może to jest dla Zaksy buying opportunity jeśli właśnie przez zdrowie jego pozycja na rynku osłabnie? Do startu ligi 3 miesiące, może spokojnie sobie dochodzić do zdrowia z Pietrzakiem, a w razie czego początek rozgrywek Zaksa da sobie radę z Żalińskim/Staszewskim, bez większego ryzyka dla czegokolwiek w lidze. Just sayin.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: grzegorzg »

Tak a propos porównań ścieżek Kurka i Gierżota niesmiało przypomnę, że Kurek idąc na ławke do Skry miał za sobą jednak bardzo dużo grania na najwyższym poziomie, włącznie ze zmiana pozycji w Zaksie z Jaroszem. To inny kaliber jakby. Ja w Gierzota wierzę, może nie w nazbyt szybkiej perspektywie, ale przytaczanie statów równolatków jest trochę bez sensu imho, bo Semeniuk chyba nie ma żadnych... ;)
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Halabank »

grzegorzg pisze: 6 sie 2022, o 05:34 Tak a propos porównań ścieżek Kurka i Gierżota niesmiało przypomnę, że Kurek idąc na ławke do Skry miał za sobą jednak bardzo dużo grania na najwyższym poziomie, włącznie ze zmiana pozycji w Zaksie z Jaroszem. To inny kaliber jakby. Ja w Gierzota wierzę, może nie w nazbyt szybkiej perspektywie, ale przytaczanie statów równolatków jest trochę bez sensu imho, bo Semeniuk chyba nie ma żadnych... ;)
Nie każdemu jest dane zadebiutować najwyższej lidze w wieku 16 lat, aktualnie kto mi przychodzi do głowy to chyba tylko Graniczny ale mogę się mylić. Nysa kiedy Kurek miał 16 lat nie miała nic już do stracenia a zaryzykowała być może karierę jednego z najlepszych siatkarzy w historii, można powiedzieć, że był to trochę nieodpowiedzialny ruch ale z perspektywy czasu wszyscy widzimy, że była to chyba najlepsza decyzja jaką ten klub podjął w swojej historii. Jastrzębie nie mogło pozwolić sobie na taki ruch z Gierzotem bo pozycja klubu jest diametralnie odmienna jak Nysy z tamtego okresu, mimo wszystko jestem spokojny o jego przyszłość i pewny, że przyniesie nam jeszcze dużo radości z orzełkiem na klacie. Oby tylko ograł jak najwięcej setów bo zmarnowanie takiego potencjału to kryminał
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: buzinga »

Halabank pisze: 6 sie 2022, o 07:52
Nie każdemu jest dane zadebiutować najwyższej lidze w wieku 16 lat, aktualnie kto mi przychodzi do głowy to chyba tylko Graniczny ale mogę się mylić. Nysa kiedy Kurek miał 16 lat nie miała nic już do stracenia a zaryzykowała być może karierę jednego z najlepszych siatkarzy w historii, można powiedzieć, że był to trochę nieodpowiedzialny ruch ale z perspektywy czasu wszyscy widzimy, że była to chyba najlepsza decyzja jaką ten klub podjął w swojej historii. Jastrzębie nie mogło pozwolić sobie na taki ruch z Gierzotem bo pozycja klubu jest diametralnie odmienna jak Nysy z tamtego okresu, mimo wszystko jestem spokojny o jego przyszłość i pewny, że przyniesie nam jeszcze dużo radości z orzełkiem na klacie. Oby tylko ograł jak najwięcej setów bo zmarnowanie takiego potencjału to kryminał
Łukasik jeszcze debiutował w podobnym wieku. Tyle tylko, że to znaczenia nie ma żadnego, bo rozwój zawodników nie jest prostolinijny. Podobnie do Ciebie wierzę w MIchała. Zdaje sobie sprawę, że chłopak potrzebuje czasu i zaufania. W JW go nie dostał, a szkoda, bo uważam, że można było ułożyć mu dość ciekawą ścieżkę rozwoju. No, ale jeśli chłopak w sezonie 2020/2021 rozgrywa raptem 1 mecz z Suwałkami tylko i wyłącznie dlatego, że Ślepsk nie chciał przełożyć spotkania na późniejszy termin to co się dziwić. Musiał odejść, bo nawet jako 3 czy 4 przyjmujący w rotacji trochę grania można złapać.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

buzinga pisze: 6 sie 2022, o 10:17
Łukasik jeszcze debiutował w podobnym wieku. Tyle tylko, że to znaczenia nie ma żadnego, bo rozwój zawodników nie jest prostolinijny. Podobnie do Ciebie wierzę w MIchała. Zdaje sobie sprawę, że chłopak potrzebuje czasu i zaufania. W JW go nie dostał, a szkoda, bo uważam, że można było ułożyć mu dość ciekawą ścieżkę rozwoju. No, ale jeśli chłopak w sezonie 2020/2021 rozgrywa raptem 1 mecz z Suwałkami tylko i wyłącznie dlatego, że Ślepsk nie chciał przełożyć spotkania na późniejszy termin to co się dziwić. Musiał odejść, bo nawet jako 3 czy 4 przyjmujący w rotacji trochę grania można złapać.
JW dało mu zaufanie(w porównaniu z innymi juniorami, których pamiętam to mu się zdarzyło zagrać), ale trudno o czas do gry... Liczę, że za parę lat wróci do Jastrzębia, aby grać w szóstce. W Nysie zapewne dostanie czas na grę.

Szkoda tej zeszłorocznej kontuzji, bo gdyby nie ona to pewnie już by w lidze więcej pograł.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: grzegorzg »

Halabank pisze: 6 sie 2022, o 07:52
grzegorzg pisze: 6 sie 2022, o 05:34 Tak a propos porównań ścieżek Kurka i Gierżota niesmiało przypomnę, że Kurek idąc na ławke do Skry miał za sobą jednak bardzo dużo grania na najwyższym poziomie, włącznie ze zmiana pozycji w Zaksie z Jaroszem. To inny kaliber jakby. Ja w Gierzota wierzę, może nie w nazbyt szybkiej perspektywie, ale przytaczanie statów równolatków jest trochę bez sensu imho, bo Semeniuk chyba nie ma żadnych... ;)
Nie każdemu jest dane zadebiutować najwyższej lidze w wieku 16 lat, aktualnie kto mi przychodzi do głowy to chyba tylko Graniczny ale mogę się mylić. Nysa kiedy Kurek miał 16 lat nie miała nic już do stracenia a zaryzykowała być może karierę jednego z najlepszych siatkarzy w historii, można powiedzieć, że był to trochę nieodpowiedzialny ruch ale z perspektywy czasu wszyscy widzimy, że była to chyba najlepsza decyzja jaką ten klub podjął w swojej historii. Jastrzębie nie mogło pozwolić sobie na taki ruch z Gierzotem bo pozycja klubu jest diametralnie odmienna jak Nysy z tamtego okresu, mimo wszystko jestem spokojny o jego przyszłość i pewny, że przyniesie nam jeszcze dużo radości z orzełkiem na klacie. Oby tylko ograł jak najwięcej setów bo zmarnowanie takiego potencjału to kryminał
Tytułem wyjasnienia - w żadnej mierze nie była moim celem krytyka Jastrzębia. Ja bardziej odniosłem się do ściezki kariery, bo Bartek idąc na ławę w Skrze miał nie tylko potencjał, ale poważny staż również. Gierzot tego nie miał.
A ówczesna Nysa zwyczajnie nie miała innego wyjścia, bo kasy na atakiera nie było... ;)
SzymonBB
Posty: 224
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 10:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: SzymonBB »

Jest na rynku jakiś wolny przyjmujący? Pytam w kontekście BBTS.
BBTS Bielsko-Biała
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: jinx »

Spytaj ZAKSY :D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vivo »

Blanco pisze: 5 sie 2022, o 19:20
W poważnej dyscyplinie jeden dziennikarz dostaje info od chłopaka, który pracuje w restauracji w kraju leżącym 1000 km dalej, że do tej restauracji przyszli agenci klubów, zawodnika i zawodnik i od razu śmiga o tym w sieć, inny biega z here we go, a jeszcze inny wysyła ziomków, by czekali na lotnisku, czy pod klubowymi biurami, sprawdzając, czy ktoś nie przyszedł. No, ale tak jest w poważnej dyscyplinie, w której są .... W naszej nie ma ma, więc God bless, że jest Artem, Jacek, czy Choe.
Choe już się raczej wymiksowal, więc pozostał God bless, Artem i Jacek.

Mam deja vu, bo z uporem maniaka czytałem przed sezonem, że Michał Żurek dramat. A na koniec Zawiercie z tym Michałem Żurkiem brąz. Skra ma przede wszystkim od circa 5 lat przeplatany kuracjami i nastrojami Sandera problem na przyjęciu.
... i stąd właśnie notabene krytyka Juniorsa.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Blanco »

Vivo pisze: 6 sie 2022, o 12:18
Blanco pisze: 5 sie 2022, o 19:20 Mam deja vu, bo z uporem maniaka czytałem przed sezonem, że Michał Żurek dramat. A na koniec Zawiercie z tym Michałem Żurkiem brąz. Skra ma przede wszystkim od circa 5 lat przeplatany kuracjami i nastrojami Sandera problem na przyjęciu.
... i stąd właśnie notabene krytyka Juniorsa.
Skra od zdobycia ostatniego mistrzostwa (włącznie) na przyjęciu miała Szalpuka, Orczyka, Ebadipoura, Katicia, Kooya. I teraz dorzucają jeszcze Lanzę. A jak już raz się im udało złożyć poważne przyjęcie (Sander-Ebadipour), to Piechocki wziął na trenera Gogola. I nie będę pisał, że Katicia odrzucił beniaminek z Lublina, Orczyk siedział w Zawierciu, czy, że nawet Ebadipour idzie do 8 zespołu do Włoch etc. Bo Skra z tak notorycznie przeciętnym doborem personalnym na przyjęciu, i tak poza top4 w ostatnich 5 latach wypadła raz. Resovia na libero od 17/18 miała kozaków Zatorskiego i Perry'ego i bardzo dobrze przyjmującego Poterę. I top4 w analogicznym okresie nie była ani razu. I teraz po tym, jak został Kooy i przyszedł Lanza, znowu będzie, że Kacper jest problemem, a to nie w tym rzecz. Albo inaczej, ja też nie wiem, czemu Kacper tak karierę prowadzi, ale naprawdę, Skra ma poważniejsze i bardziej wpływające na wyniki problemy niż libero.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Jacek »

Vivo pisze: 6 sie 2022, o 12:18Choe już się raczej wymiksowal, więc pozostał God bless, Artem i Jacek.
Jacek pisze: 1 sie 2022, o 07:08
michal1983 pisze: 31 lip 2022, o 22:26Zastępstwo za Kamila będzie/jest ale kwestia tego zawodnika jest związana z wieloma bardzo skomplikowanymi czynnikami w innym wypadku już dawno zostało by ogłoszone kto nim jest.
Tu nie chodzi o żadne skomplikowane czynniki. Na dzień dzisiejszy ZAKSA zastępsta za K. Semeniuka nie ma. Nie ma też jak to sugerowałeś parę stron wcześniej umowy wstępnęj czy tam przedwstępnej.
Wg mojej wiedzy nic się nie zmieniło w temacie. Aczkolwiek rozmowy jakieś są.
ciorny17 pisze: 30 lip 2022, o 14:42Jestem mimo wszystko spokojny, bo krąży info, że do piątku ma być Bednorz ogłoszony.
Oczywiście nie chcę wyjść na końcu jak jeden z użytkowników sympatyzujący z zespołem będącym w zeszłym sezonie nad Skrą, że dostaną przyjmującego za Semeniuka a okazało się, że Stępnia ogłosili, więc proszę mnie w sobotę nie cytować :D
;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

granvorka pisze: 5 sie 2022, o 23:36Z innego wątku przeniesione. Nie wiem dokładnie, co tam się z Jaeschke dzieje, ale może to jest dla Zaksy buying opportunity jeśli właśnie przez zdrowie jego pozycja na rynku osłabnie? Do startu ligi 3 miesiące, może spokojnie sobie dochodzić do zdrowia z Pietrzakiem, a w razie czego początek rozgrywek Zaksa da sobie radę z Żalińskim/Staszewskim, bez większego ryzyka dla czegokolwiek w lidze. Just sayin.
Jaeschke zagrał życiówkę w Mediolanie, bo był zdrowy przez dwa sezony, ciężko spekulować, bo nie znalazłem żadnego info, co mu tam dolega, ale sezonów na poziomie +- Zaksy miał jeden, więc z tą ''okazją'' to skomplikowane, bo to nie jest Conte czy Sander, których warto na pół sezonu wysłać do sanatorium. Na razie wiadomo, że posypał się na tyle, że nie było sensu wpisywanie go na szeroką listę kadry miesiąc przed imprezą. Ale jeżeli miałeś na myśli, że jest większa szansa na kontuzjowanego Jaeschke niż zdrowego, to może być prawda, ale czy to dobre info to ja nie wiem, na pewno w maju to byłby bardzo dobry ruch.
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Halabank »

buzinga pisze: 6 sie 2022, o 10:17
Halabank pisze: 6 sie 2022, o 07:52
Nie każdemu jest dane zadebiutować najwyższej lidze w wieku 16 lat, aktualnie kto mi przychodzi do głowy to chyba tylko Graniczny ale mogę się mylić. Nysa kiedy Kurek miał 16 lat nie miała nic już do stracenia a zaryzykowała być może karierę jednego z najlepszych siatkarzy w historii, można powiedzieć, że był to trochę nieodpowiedzialny ruch ale z perspektywy czasu wszyscy widzimy, że była to chyba najlepsza decyzja jaką ten klub podjął w swojej historii. Jastrzębie nie mogło pozwolić sobie na taki ruch z Gierzotem bo pozycja klubu jest diametralnie odmienna jak Nysy z tamtego okresu, mimo wszystko jestem spokojny o jego przyszłość i pewny, że przyniesie nam jeszcze dużo radości z orzełkiem na klacie. Oby tylko ograł jak najwięcej setów bo zmarnowanie takiego potencjału to kryminał
Łukasik jeszcze debiutował w podobnym wieku. Tyle tylko, że to znaczenia nie ma żadnego, bo rozwój zawodników nie jest prostolinijny. Podobnie do Ciebie wierzę w MIchała. Zdaje sobie sprawę, że chłopak potrzebuje czasu i zaufania. W JW go nie dostał, a szkoda, bo uważam, że można było ułożyć mu dość ciekawą ścieżkę rozwoju. No, ale jeśli chłopak w sezonie 2020/2021 rozgrywa raptem 1 mecz z Suwałkami tylko i wyłącznie dlatego, że Ślepsk nie chciał przełożyć spotkania na późniejszy termin to co się dziwić. Musiał odejść, bo nawet jako 3 czy 4 przyjmujący w rotacji trochę grania można złapać.

Też uważam, że odejście z JW będzie dla niego tylko na plus, może nie będzie bił się o najwyższe cele, nie będzie grał w lidze mistrzów, nie będzie brany pod uwagę w pierwszej kolejności do reprezentacji ale będzie grał i w tym przypadku to chyba priorytetowa sprawa tym bardziej, że jest po kontuzji. Patrząc na przyjęcie Nysy to obstawiam, że zaczną marokanczykiem i Kwasowskim, wszyscy wiemy, że kwasowski zagra świetnie albo wcale bardziej celując w to drugie, nie utrzymał równej formy przez cały sezon a Marokańczyk również miał słabsze mecze, Buszek będzie raczej strażakiem także obstawiam i wierzę w Pline, że Michał będzie dużo grał i po sezonie zmieni klub z topu ligi.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Jacek pisze: 6 sie 2022, o 14:37
ciorny17 pisze: 30 lip 2022, o 14:42Jestem mimo wszystko spokojny, bo krąży info, że do piątku ma być Bednorz ogłoszony.
Oczywiście nie chcę wyjść na końcu jak jeden z użytkowników sympatyzujący z zespołem będącym w zeszłym sezonie nad Skrą, że dostaną przyjmującego za Semeniuka a okazało się, że Stępnia ogłosili, więc proszę mnie w sobotę nie cytować :D
;)
Widziałem, że ktoś wyciągnie :D
Teraz wiem, że też nie ma co bezgranicznie wierzyć, jak raz ktoś coś powie, co się spełniło.
Ale i tak jestem zbudowany, bo przynajmniej niebawem umowa ma być podpisana, jak bez_nazwy pisał
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”