Transfery i plotki na sezon 2022/23

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

Witam, forumowicze. Czas otworzyć ten temat, gdyż pojawiła się pierwsz grubsza plotka.

JW chce zakontraktować Luburica?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Vilgefortz pisze: 28 gru 2021, o 22:19 Witam, forumowicze. Czas otworzyć ten temat, gdyż pojawiła się pierwsz grubsza plotka.

JW chce zakontraktować Luburica?
Bujda. Przecież Luburić nie grał w Zaksie :] a tak serio to byłby moim zdaniem sensowniejszy ruch niż którykolwiek z obecnego tria.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 28 gru 2021, o 22:24
Vilgefortz pisze: 28 gru 2021, o 22:19 Witam, forumowicze. Czas otworzyć ten temat, gdyż pojawiła się pierwsz grubsza plotka.

JW chce zakontraktować Luburica?
Bujda. Przecież Luburić nie grał w Zaksie :]
Jeżeli Loko chciałoby zastąpić go Kaczmarkiem (a są takie plotki), to już można snuć teorie spiskowe :]
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Vilgefortz pisze: 28 gru 2021, o 22:19 Witam, forumowicze. Czas otworzyć ten temat, gdyż pojawiła się pierwsz grubsza plotka.

JW chce zakontraktować Luburica?
Tragedia. Mega drewniany zawodnik. Nijak nie pasujący do gry JW. Bardziej do stylu gry jaki gra Warszawa.
Jak Boyer nieodpowiada to może zostaniemy po prostu z Hadravą? Bytryn też może być do wzięcia. Podobnie jak Malinowski.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze: 29 gru 2021, o 02:33

Tragedia. Mega drewniany zawodnik. Nijak nie pasujący do gry JW. Bardziej do stylu gry jaki gra Warszawa.
Jak Boyer nieodpowiada to może zostaniemy po prostu z Hadravą? Bytryn też może być do wzięcia. Podobnie jak Malinowski.
W sumie się nie zgadzam, bo on gra w Loko często na piłkach a'la Boyer tylko jest skuteczniejszy - także drewno drewnu itpitd.... DL lepiej sobie radzi od Francuza w piłkach sytuacyjnych, no i ma zagrywkę przede wszystkim (duuuuużo słabiej z blokiem). Trudno mi w sumie ocenić ten ewentualny ruch.

Ciekawe z jakimi roszadami wiązałby się ten transferna ataku (Boyer z 2-letnim kontraktem) i ogólnie - dla mnie na miejscu prezesa priorytetem byłoby zatrzymanie Clevenot i Tervaporttiego, a potem znalezienie 3 środkowego na poziomie (takiego w stylu Poręby)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Luburic zrobił niezły progres w Nowosybirsku i w klubowej siatkówce to raczej lepszy gracz od Boyera, ale to nie jest czołówka, pewnego poziomu nie przeskoczy, a w Rosji ma pewnie wysoki kontrakt, więc proporcje możliwości/potencjału/skilla/kontraktu raczej średnio by wypadły. Zaczął atakować z szybszych piłek, co zauważyłem w reprezentacji, więc nie sądzę żeby był bardziej drewniany od Boyera, ale też w reprezentacji nie potrafił posadzić Atanasijevicia, który na razie w Pluslidze robi 26% efektywności, więc mocno bez szału.

Obrazek
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Drażen to na pewno upgrade na zagrywce. Jeden z lepiej serwujących, a w zeszłym roku najlepiej.
Może nie typowy młotek, ale też nie wirtuoz techniki. Myślę, że przy Fornalu i Clevenocie idealny typ atakującego.
Kłamca.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: michal1983 »

Streeter pisze: 28 gru 2021, o 22:24 Bujda. Przecież Luburić nie grał w Zaksie :]
:] :] :]

To by burzyło całą koncepcje. Jest jednak promyczek nadziei który ratuje nam sytuacje.
Jeżeli Loko chciałoby zastąpić go Kaczmarkiem (a są takie plotki), to już można snuć teorie spiskowe :]
A już zupełnie serio. Trochę podzielam zdanie Kamila.
Drażen jest świetnym zawodnikiem który jednakowoż trochę (mi) nie pasuje do stylu i koncepcji Jastrzębia. Abstrachując już kwestie ze nie grał w Zaksie ;) Nasza liga jest bardzo specyficzna i pokazały to ostatnie lata że weryfikuje bardzo wielu klasowych zawodników. Luburic nie jest w moim odczuciu wirtuozem techniki. No nie wiem. Na papierze napewno dobry ruch ale mam trochę wątpliwości.

Miłej środy:)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

Pytanie jak to ma wyglądać:
Luburić in - Boyer stay - Hadrava out?
czy
Luburić in - Hadrava stay - Boyer out?

Póki co, jedynie oferta poszła
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Adamde »

W takim wariancie pewnie zostawili by Hadrave, Boyer zbyt nieobliczalny - zdrowotnie i charakterologicznie.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Może Luburić nie jest już tak drewniany jak był dawniej, ale dalej technikiem to nie jest.
Jakiś czas temu pisałem odpowiadając na komentarz szarego, że w globalnej skali jest problem z atakującymi. Jest czołówka w postaci Michaiłowa, Sokołowa, Nimira, od niedawna Rychlickiego, może dalej Atanasijevicia, ale ona jest średnio realna. Co prawda Atanasijević trafił do polski, ale znacząco ostatnio stracił formę do tego doszedł konflikt z Heynenem no i sam Bełchatów Serb dobrze wspominał. Za tą czołówką są tacy atakujący jak Boyer, Patry, Muzaj, Luburić, Torres i tak dalej. W międzynarodowej siatkówce mają lub mieli dobre momenty, więc też są w cenie, ale mają swoje braki. Tacy siatkarze jak Butryn, Malinowski, Bołądź nie są od nich gorsi, w PL grają zwykle to samo lub lepiej niż te gwiazdy drugiej kategorii a raczej nikt nie ma wątpliwości, że są sporo tańszymi opcjami. Nawet jeśli Luburić posiada lepszą formę niż Boyer to mi nie pasuje po prostu stylem gry. Przecież wszyscy krytykujemy Resovie, że źle dobiera zawodników a sporo osób chce takiego typowo "rosyjskiego" młotka w technicznej drużynie.
Na Butrynie czy Malinowskim jeśli chodzi o poziom sportowy wyjdziemy podobnie lub nawet lepiej no i w dodatku budżet oraz limity pozwolą poszukać albo jakiegoś 3 środkowego do rywalizacji z Gładyrem i Wiśniewskim(Takvam, Crer, Loser, Demianenko i sporo innych opcji).
A jeśli szukamy wśród zagranicznych to moim faworytem byłby Weber. To ogromny talent. Mógłby by to być atakujący na lata. Następny sezon mógłby zagrać na zmianę z Hadravą jeśli obu odpowiadałby taki układ a później już sam z jakimś 1 ligowym zmiennikiem. IMO Weber w przeciwieństwie do Luburicia czy Boyera znajdzie sięw tej czołówce. Sufit ma na pewno wysoko. Do tego dość sporo niemców u nas grało(Kampa, Oliva, Fromm czy powiedzmy Kaliberda), więc może tym chętniej pograł by też dla nas.
Ciekawą opcją może też być Ben Tara, który przy Benie powinien wyglądać jeszcze lepiej.
Adamde pisze: 29 gru 2021, o 09:10 charakterologicznie.
Sporo się o tym mówiło, ale na razie na to nie wygląda.
Ja tam bym się nie martwił o jego charakter bo może jeśli faktycznie coś było na rzeczy(a i tak na to głównie rzutuje konflikt z Ngapethem który koło Le Roux jest najtrudniejszą osobą w reprezentacji Francji) to już raczej uporządkował pewne sporawy i widać, że stara się postawić na rozwój sportowy, ale na razie po prostu sportowo jest nie równy i trochę odstaje od reszty zespołu umiejętnościami. A może za bardzo chce i temu mu nie do końca wychodzi?
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Wymienianie nazwisk takich jak Malinowski czy Butryn w kontekście wzmocnienia na pozycji atakującego drużyny, która ma walczyć o Mistrzostwo i Final Four Ligi Mistrzów to niezły żart, z całym szacunkiem do obu Panów.

Generalnie to rynek atakujących jakiś super nie jest i faktycznie nie ma dużo zawodników, których można wziąć i mieć pewność, że będą grać super. Nie wiem co z Boyer, ale na tę chwilę gracze, którzy są osiągalni dla klubów PlusLigi i prezentują jakiś poziom to między innymi właśnie Luburić,Rychlicki,Hernandez itd. Na pewno nie Sokołov,Lagumdzija i inne Nimiry ;)

Może Alan Souza? Sezon w Kemerowie chyba stracony przez uraz, w Brazylii z kasą cienko, więc kto wie...Ale myślę, że prędzej poszedłby do Azji grać w razie dalszego kryzysu w Brazylii i nieciekawych ofert z Europy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze: 29 gru 2021, o 10:44 Tacy siatkarze jak Butryn, Malinowski, Bołądź nie są od nich gorsi, w PL grają zwykle to samo lub lepiej niż te gwiazdy drugiej kategorii a raczej nikt nie ma wątpliwości, że są sporo tańszymi opcjami.
To jest trudne zagadnienie, bo to różni stylem gry zawodnicy. JW stawia na renomę miedzynarodową i ostatnio ewidentnie celuje w praworęcznych na jedynkę.
Nawet jeśli Luburić posiada lepszą formę niż Boyer to mi nie pasuje po prostu stylem gry. Przecież wszyscy krytykujemy Resovie, że źle dobiera zawodników a sporo osób chce takiego typowo "rosyjskiego" młotka w technicznej drużynie.
To jest właśnie to - młotek przy dwóch technikach. Czy w sumie nie tak to wygląda w tym sezonie? Luburic teoretycznie trochę mocniej by wbijał gwoździe.

Swoją drogą zastanawiam się czy ten ruch nie ma swojej genezy w złamaniu ręki przez Boyer
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Biciut »

Vilgefortz pisze: 29 gru 2021, o 11:03 Swoją drogą zastanawiam się czy ten ruch nie ma swojej genezy w złamaniu ręki przez Boyer

Jak złamał ją w barze to z cala pewnoscia
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 29 gru 2021, o 11:01 Wymienianie nazwisk takich jak Malinowski czy Butryn w kontekście wzmocnienia na pozycji atakującego drużyny, która ma walczyć o Mistrzostwo i Final Four Ligi Mistrzów to niezły żart, z całym szacunkiem do obu Panów.

Generalnie to rynek atakujących jakiś super nie jest i faktycznie nie ma dużo zawodników, których można wziąć i mieć pewność, że będą grać super. Nie wiem co z Boyer, ale na tę chwilę gracze, którzy są osiągalni dla klubów PlusLigi i prezentują jakiś poziom to między innymi właśnie Luburić,Rychlicki,Hernandez itd. Na pewno nie Sokołov,Lagumdzija i inne Nimiry ;)

Może Alan Souza? Sezon w Kemerowie chyba stracony przez uraz, w Brazylii z kasą cienko, więc kto wie...Ale myślę, że prędzej poszedłby do Azji grać w razie dalszego kryzysu w Brazylii i nieciekawych ofert z Europy.
Rychlicki to była by fajna opcja i byłbym za, ale raczej nierealny. Włosi go nie wypuszczą. Podobnie jak tego Lagumdzije. To jest ich klubowa przyszłość na młotku ci dwaj zawodnicy.
Co do kierowania się nazwiskami to myślałem, że przypadek Butryna i Jendryka cię z tego wyleczył. Pamiętam gdy mocno krytykowałeś transfer Butryna bo to żadne nazwisko nie było a byłeś mocnym zwolennikiem Jendryka. Ja oceniałem odwrotnie bo coś jużtego Jendryka się naoglądałem i mnie nie przekonywał niczym poza zasięgiem.
Vilgefortz pisze: 29 gru 2021, o 11:03
To jest trudne zagadnienie, bo to różni stylem gry zawodnicy. JW stawia na renomę miedzynarodową i ostatnio ewidentnie celuje w praworęcznych na jedynkę.

Nasz ostatni klasowy atakujący co do którego nie można było mieć raczej żadnych zastrzeżeń nie był praworęczny.
Ta "renoma narodowa" w postaci Muzaja, Konarskiego, Al Hachdadiego albo nam zawalała mecze jak ten 1 i 3 albo była tylko uzupełnieniem składu jak ten 2.
Może by zmienić koncepcję skoro nie wychodzi i poszukać na własnym podwórku? Resovia dobrze wyszła na Butrynie to czemu my mamy wyjść źle? Choć jeszcze bardziej na wyobraźnię działa mi ten Malinowski.
IMO najlepiej albo poszukać tańszej opcji albo stawiamy na jakąś młodą gwiazdę typu Weber czy ten Brazylijczyk co fajnie grałw Cambrai. Cagliari się chyba nazywał
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: iron »

Vilgefortz pisze: 29 gru 2021, o 08:38

Póki co, jedynie oferta poszła
Oferta? Czy rozpytanie o chęć przyjścia i wysokość ewentualnych zarobków?
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze: 29 gru 2021, o 11:38

Nasz ostatni klasowy atakujący co do którego nie można było mieć raczej żadnych zastrzeżeń nie był praworęczny.
Mam nadzieję, że piszesz o Łasce 10 lat temu ;)
iron pisze: 29 gru 2021, o 11:55
Vilgefortz pisze: 29 gru 2021, o 08:38

Póki co, jedynie oferta poszła
Oferta? Czy rozpytanie o chęć przyjścia i wysokość ewentualnych zarobków?
Powielam to co wyczytałem w kategorii "ponoć"
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: iron »

Vilgefortz pisze: 29 gru 2021, o 11:56
kamil1999 pisze: 29 gru 2021, o 11:38

Oferta? Czy rozpytanie o chęć przyjścia i wysokość ewentualnych zarobków?
Powielam to co wyczytałem w kategorii "ponoć"
Rozumiem :) Lublin przed sezonem też "rozpytywał" o Kurka na przykład ;)
No sympathy for fools...
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Vilgefortz pisze: 29 gru 2021, o 11:56
Mam nadzieję, że piszesz o Łasce 10 lat temu ;)

Oczywiście, że o nim. Nie wiem czy to może nie wpływ tego, że gdy on grał na ataku to zacząłem oglądać JW i może teraz patrzę bardziej sceptycznym okiem niż w tamych latach gdy byłem co by nie mówić jeszcze dzieckiem, ale jakoś tak po jego odejściu mam wrażenie, że nie potrafimy znaleźć kogoś na podobnym poziomie.

W sumie co do Łaski to Żygałow, który swego czasu grał w Radomiu momentami mi stylem gry przypominał Łasko, więc może była by to też jakaś opcja. Na pewno jest mniej surowy niż Luburić mimo tego, że to Rosjanin. Słabiej u niego z zasięgiem z tego co pamiętam, ale zasięg to nie wszystko co pokazuje choćby Kaczmarek.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Jak się ma sytuacja w Brazylii na tę chwilę? Zawsze byłem ciekawy, bo widzę, że Brazylijczycy są realni do wyciągnięcia, tylko nasze kluby jakoś nie są chętne do sprowadzania ich. Flavio wyciągnęło Zawiercie, ale ilu realnie mogły wyciągnąć kluby z podobnym lub większym budżetem?

Taki Fernando Kreling potrafi grać naprawdę fajnie, a na rynku mamy deficyt rozgrywających. Są problemy finansowe w lidze brazylijskiej. Nie wiem na jakie pieniądze mógł liczyć Wallace w Turcji czy Mauricio w Valentii, ale nie chce mi się wierzyć, że to są stawki nieosiągalne dla Resovii czy Jastrzębia. Chyba, że w Turcji pochłonął ogromną część budżetu, bo poza Wallace'm, to Spor Toto Ankara miała dość przeciętny skład, nawet biorąc pod uwagę zagranicznych zawodników.

A więc z takich ciekawszych graczy to jestem ciekaw jak wygląda sytuacja w przypadku:

-Alan Souza
-Fernando Kreling
-Felipe Roque
-Rodrigo Leao

Wiem, że wymieniam reprezentantów, ale ten rynek brazylijski na pewno jest ciekawy, bo skądś się jednak potem biorą ci kadrowicze i grają na topie. Według mnie warto byłoby tam poszperać. Tym bardziej, że Fonteles, Araujo, Flavio to były fajne transfery. Oczywiście były też nieudane, no ale zdarza się.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

Zawodnicy, których powinny brać pod uwagę czołowe kluby PlusLigi w kontekście transferów


1.Alan Souza - Problemy finansowe w lidze brazylijskiej, stracony sezon w Rosji. Może kogoś będzie stać? Nie wierzę, że nie.
2.Torey Defalco - Transfer wewnętrzny. U nas może być gwiazdą, a we Włoszech chyba jeszcze niekoniecznie na czołowe kluby. Lepiej grać w Skrze/Resovii niż w Veronie czy Valentii.
3.Jan Firlej - Transfer wewnętrzny. Zasługuje, by pokierować grą mocnego klubu. Według mnie w tej chwili jeden z 3 najlepszych rozgrywających w PlusLidze razem z Toniuttim i Januszem.
4.Saber Kazemi - Fajnie ułożona lewa ręka, dobrze się pokazał w reprezentacji. Obecnie gra w Iranie, ale kiedyś musi znowu spróbować Europy
5.Donovan Dzavoronok - Gra w tej Monzie już trochę czasu i na razie chyba średnio z tymi ofertami z TOPu. A z PlusLigi również można przebić się do Modeny czy Lube.
6.Oleg Płotnicki - Nie śledzę dokładnie Perugii, ale chyba jest zmiennikiem Andersona. Jeśli tak, to fajnie byłoby go zobaczyć u nas. Gdyby stracił miejsce w topowych klubach, to dlaczego miałby wracać do grania w klubie o potencjale Monzy, skoro mógłby grać o mistrzostwo u nas i mieć szanse na medale Ligi Mistrzów i rozwój?
7.Aaron Russell - Chyba jakiś czas temu grał Rossard, Russell w tym roku stracił sezon reprezentacyjny przez kontuzję. Może ktoś skusi się w Polsce?
8.Fernando Kreling - Jak w przypadku Alana Souzy. Ciekawy grajek, może zechciałby sprobować w Europie. Nie mówię, że ma być stać Wartę Zawiercie czy Warszawę, ale Resovię?
9.Santiago Danani - Tutaj patrzę w stronę Skry, ale jak jest - każdy wie.
10.Kamil Rychlicki - W tym sezonie gra w Perugii, ale nigdy nie wiadomo, czy zaraz nie będzie przebudowy i nie trafi tam jakiś Sokołov czy inna gwiazda, a Kamil na pewno w ojczyźnie by chciał kiedyś zagrać.

Dla klubów, które walczą o Play Off i mają aspiracje, to myślę, że:

1.Martin Atanasow
2.Mattias Sanchez
3.Nicolas Szerszeń - W Suwałkach grał super. Resovia nie jest mu pisana, powinien grać w jakimś Olsztynie czy podobnym klubie i tam budować swoją pozycję.
4.Yacine Louati
5.Mathijs Desmet
6.Nicolas Uriarte
7.Raphael Araujo
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orduna »

Wie ktoś może jak radzi sobie w Narbonne Araujo? Był to swego czasu bardzo dobry grajek, drugi po Kurku najlepszy atakujący Warszawy jakiego pamiętam. Tak to same niewypały(Petkovic też tak się zapowiada) i patrzę trochę z utęsknieniem na Brazylijczyka, który swego czasu grał nawet w VNL.
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bryt.bryt »

Szary Wilk pisze: 29 gru 2021, o 17:23Nie mówię, że ma być stać Wartę Zawiercie czy Warszawę, ale Resovię?
Warszawa ma ponoć duże plany, więc ...
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

bryt.bryt pisze: 29 gru 2021, o 17:36
Szary Wilk pisze: 29 gru 2021, o 17:23Nie mówię, że ma być stać Wartę Zawiercie czy Warszawę, ale Resovię?
Warszawa ma ponoć duże plany, więc ...
Od kilku lat słyszę, że ma duże plany i szykuje się tam mocarna ekipa, a potem widzę transfery w stylu Trinidad,Blankenau,Gałązka,Superlak i zapchanie luki po Szalpuku w postaci Janikowskiego.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: michal1983 »

To samo chciałem napisać alem mnie ubiegłeś.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

Szary Wilk pisze: 29 gru 2021, o 17:23


1.Alan Souza - Problemy finansowe w lidze brazylijskiej, stracony sezon w Rosji. Może kogoś będzie stać? Nie wierzę, że nie.
Skuteczny przed kontuzją, ale ile ona potrwa to pytanie - jednak kostka, skakać może w maju/czerwcu zacznie (chyba, że już miał operację i to przeoczyłem)
5.Donovan Dzavoronok - Gra w tej Monzie już trochę czasu i na razie chyba średnio z tymi ofertami z TOPu. A z PlusLigi również można przebić się do Modeny czy Lube.
6.Oleg Płotnicki - Nie śledzę dokładnie Perugii, ale chyba jest zmiennikiem Andersona. Jeśli tak, to fajnie byłoby go zobaczyć u nas. Gdyby stracił miejsce w topowych klubach, to dlaczego miałby wracać do grania w klubie o potencjale Monzy, skoro mógłby grać o mistrzostwo u nas i mieć szanse na medale Ligi Mistrzów i rozwój?
Obaj panowie sie trochę cofają z sezonu na sezon niestety - obecnie nie widzę ich w systemach gry JW i RR (ani innych, których byłoby stać na zatrudnienie)
7.Aaron Russell - Chyba jakiś czas temu grał Rossard, Russell w tym roku stracił sezon reprezentacyjny przez kontuzję. Może ktoś skusi się w Polsce?
Mu dużo płacono, ale powrót po kontuzji trwa, więc w sumie ciekawa wizja.
4.Yacine Louati
Mistrz Olimpijski nawet sporo zarabia w porównaniu, nie wiem, z Klinkenbergiem czy Andringą pewnie
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Araujo ot co solidniak, to nie jest gracz na czołówkę w PL. Z Brazylii, inwestować w Darlana, który będzie świetny. Jak ktoś szuka geekowego nazwiska do śledzenia na ataku, to w serbskiej lidze były środkowy, Nikola Meljanac (1999) zmienił sezonu temu pozycję na atak i na razie po przejściu do Crveny Zvezdy robi 20 punktów na mecz na 60% ataku, ale za wcześnie by stwierdzić czy coś z niego będzie. Na Mandiraciego w PL pewnie za późno, a to będzie crack.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Pawel9221 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 29 gru 2021, o 17:54 Araujo ot co solidniak, to nie jest gracz na czołówkę w PL. Z Brazylii, inwestować w Darlana, który będzie świetny. Jak ktoś szuka geekowego nazwiska do śledzenia na ataku, to w serbskiej lidze były środkowy, Nikola Meljanac (1999) zmienił sezonu temu pozycję na atak i na razie po przejściu do Crveny Zvezdy robi 20 punktów na mecz na 60% ataku, ale za wcześnie by stwierdzić czy coś z niego będzie. Na Mandiraciego w PL pewnie za późno, a to będzie crack.
Dlaczego na Mandiraciego za późno ? Widziałem raptem go raz, a gra narazie w Turcji dalej, wiec jeśli nie jest nigdzie przyklepany to nie takich przyszłościowych graczy nasza liga wyciągała
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Vilgefortz »

WysokiPortorykanczyk pisze: 29 gru 2021, o 17:54 Araujo ot co solidniak, to nie jest gracz na czołówkę w PL. Z Brazylii, inwestować w Darlana, który będzie świetny. Jak ktoś szuka geekowego nazwiska do śledzenia na ataku, to w serbskiej lidze były środkowy, Nikola Meljanac (1999) zmienił sezonu temu pozycję na atak i na razie po przejściu do Crveny Zvezdy robi 20 punktów na mecz na 60% ataku, ale za wcześnie by stwierdzić czy coś z niego będzie. Na Mandiraciego w PL pewnie za późno, a to będzie crack.
A jak Vucicevic w halkbanku? Po karierze, co?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Szary Wilk »

@Vilgefortz
Obaj panowie sie trochę cofają z sezonu na sezon niestety - obecnie nie widzę ich w systemach gry JW i RR (ani innych, których byłoby stać na zatrudnienie)
Teoretycznie mają jakiś spadek formy, ale przypominam, że w tym sezonie Skra ma w szóstce Kooya/Tahta, Warszawa Grobelnego, Resovia dołuje na maksa, a Jastrzębie rok temu ligę grało z Youatim na przyjęciu.
Mistrz Olimpijski nawet sporo zarabia w porównaniu, nie wiem, z Klinkenbergiem czy Andringą pewnie
No niby tak, ale kto powiedział, że ma zarabiać jak Klinkenberg? W kontekście Louatiego myślałem raczej o drużynie z 5-7 miejsca, chyba, że znowu liga będzie wyglądała w ten sposób, że drużyna walcząca o półfinały będzie w stanie zatrudnić takiego gracza jak Kovacević czy Atanasijević. Myślę, że przyszły rok może znowu wyglądać tak, że są 4 mocne drużyny i reszta stara się o niespodziankę.
WysokiPortorykanczyk pisze: 29 gru 2021, o 17:54 Araujo ot co solidniak, to nie jest gracz na czołówkę w PL. Z Brazylii, inwestować w Darlana, który będzie świetny. Jak ktoś szuka geekowego nazwiska do śledzenia na ataku, to w serbskiej lidze były środkowy, Nikola Meljanac (1999) zmienił sezonu temu pozycję na atak i na razie po przejściu do Crveny Zvezdy robi 20 punktów na mecz na 60% ataku, ale za wcześnie by stwierdzić czy coś z niego będzie. Na Mandiraciego w PL pewnie za późno, a to będzie crack.
Akurat o Darlanie nie wspominam, bo ma dopiero 19 lat i z Brazylii nie ma po co odchodzić, to byłoby nawet głupie z jego strony. Nie widziałem go za często w akcji, jedynie tyle co na filmikach, więc nie chcę się wypowiadać. Na jego rozwój też bym poczekał, oceniając po samych warunkach fizycznych - 193 cm dla atakującego to jednak mało. Może coś podrośnie, może zmieni pozycje, może będzie drugim Wlazłym - nie wiadomo, okaże się za pare lat, nie wiem.

Mandiraci - Podobnie jak powyżej. Nie znam dobrze, to się nie chcę wypowiadać, ale tak na logikę - Jeśli jest 19 letni siatkarz, który się świetnie zapowiada, to raczej nie wyjedzie z Turcji póki nie będzie gotowy na duże granie, więc obstawiałbym tu ścieżkę Lagumdziji. A jeśli już miałby przyjść do PlusLigi, to raczej nie do Olsztyna czy Radomia kosztem gry w rodzimej lidze, w klubie który walczy o medale i może grać w europejskich rozgrywkach, co jednak daje dużo doświadczenia. Do dużego klubu nie trafi, bo to tak samo "potrzebne", jakby teraz jakiś mocny włoski klub miał pozyskać młody talent z Polski i wstawić go do szóstki - tak hipotetycznie.

Rafael Araujo - Pisałem o nim w kontekście transferu do PlusLigi, a nie do czołowego klubu. Zdecydowanie nie jest to ten poziom, żeby grać w klubie walczącym o półfinał, może nawet nie w drużynie klasy obecnego Olsztyna, ale generalnie w PlusLidze (patrz: Radom/Lublin etc) to dlaczego nie?


@up

Co jest z Vucicieviciem? Czy on przypadkiem nie zastąpił Hernandeza? Dlaczego po karierze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”