Transfery i plotki na sezon 2022/23

Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Siekier »

proforma pisze: 11 sty 2022, o 20:56
choe pisze: 11 sty 2022, o 10:56 Jan Firlej spędzi sezon 2022/2023 w Projekcie Warszawa.

Edit: Proszę o przeniesienie do 22/23.
Bzdura.
Bzdura (2)
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Blanco »

Chyba zacznę prowadzić listę tych, którzy próbowali dyskutować z Choe. Chętnych, jak widać, nie brakuje :)
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Jakoś nie widzę Firleja w Warszawie. Po pierwsze jego styl gry totalnie mi nie pasuje do tej drużyny, która jest robiona tak po rosyjsku. Po drugie Anastasi raczej nie lubi kreatywnych sypaczy. Widać to choćby po jego wyborach na tej pozycji. Pracował kiedyś z kreatywnym Miskinem i źle to wyglądało.
Firlej mógłny dostać jakiś klub z czołówki, ale raczej nie pasuje do Warszawy. Ciekawszą opcją dla niego mogła by być Skra. Jeśli tamci zrezygnowali by z Łomacza, ale tamten gra jeden ze swoich najlepszych sezonów w karierze.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 11 sty 2022, o 14:10

Conte musi zostać, to wręcz priorytet.
Zdecydowanie się zgadzam.
Cała trójka zagranicznych to najjaśniejsze punkty drużyny. Przedłużenie z Urosem i Tavaresem to dobre ruchy jeśli okażą się prawdziwe.
Co do Conte to o ile Uros na początku był liderem to tak obecnie raczej bliżej do tego konte. I to nie tylko chodzi o liczbę ataków. Conte jest bardzo skuteczny i bardzo pewny na wysokiej piłce. Tam gdzie wielu plasuje lub oddaje piłkę, on atakuje i robi to skutecznie. Dla mnie gra Conte to jednak lekka niespodzianka. Spodziewałem się dobrej gry, ale on wygląda tak samo dobrze jak w Skrze. Jakie znaczenie ma to, że ma tam 31 lub 32 lata? Przecież to siatkówka. Tutaj żadko który zawodnik gra długo w jednym klubie. Tym bardziej zagraniczny.
Liczy się to co jest teraz. Teraz prezentuje wyborną formę. Gdyby kluby miały patrzeć w metrykę to JW by mistrza nie zdobyło. Bo bez Gładyra było by ciężko.
IMO zmiany w Zawierciu powinny być tylko na libero i środku. Bo Konar też robi robotę. Jeden polski środkowy do Zniszczoła by się przydał i jakiś Potera za Żurka.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 02:09 Jakoś nie widzę Firleja w Warszawie. Po pierwsze jego styl gry totalnie mi nie pasuje do tej drużyny, która jest robiona tak po rosyjsku. Po drugie Anastasi raczej nie lubi kreatywnych sypaczy. Widać to choćby po jego wyborach na tej pozycji. Pracował kiedyś z kreatywnym Miskinem i źle to wyglądało.
Ktoś w którymś z wątków napisał, że współpraca z AA dobrze mu zrobi. No właśnie ja sobie nie przypominam, aby któremuś z dotychczasowych sypaczy współpraca z Andreą zrobiła dobrze. Też nie jest tajemnicą, że Włoch lubi sterowalnych rozgrywających, także jakoś Janek do tego konceptu nijak mi nie pasuje, ale to się i tak okaże w praniu.

Ta Skra też tak średnio w mojej ocenie. Ostatnie co można o Firleju powiedzieć, to fakt dobrego grania środkiem. A od lat Łomacz nas przyzwyczaił, że orka tymi zawodnikami to jego sportowe ja. Przy średnio pewnych skrzydłowych, aż tak to w tym roku nie razi. Nadzieję budzi powrót do akceptowalnego poziomu grania Ebadipoura.
Kłamca.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Siekier »

Blanco pisze: 12 sty 2022, o 01:51 Chyba zacznę prowadzić listę tych, którzy próbowali dyskutować z Choe. Chętnych, jak widać, nie brakuje :)
No cóż można powiedzieć, że pytałem gdzie trzeba :)
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 12 sty 2022, o 08:25 No właśnie ja sobie nie przypominam, aby któremuś z dotychczasowych sypaczy współpraca z Andreą zrobiła dobrze.
Może obecni nie rokują, żeby coś z nich było ;) a na dowód że można się jako rozgrywający rozwinąć pod Anastasim wystarczy podać nazwisko Marco Falaschi. Całkiem nieźle radził sobie w Gdańsku, a przed przyjęciem to był bardziej anonimowy zawodnik niż obecna warszawska para. Fakt, że rzadko współpracował z "szalonymi" rozgrywającymi, ale to akurat moim zdaniem Firlejowi mogłoby wyjść na dobre - przecież co chwilę ktoś pisze, że w niektórych momentach Firleja ponosi i rzuca piłki nie do gry. Może właśnie to by z Anastasim wypracowali. Oczywiście to tylko moje gdybanie i wishful thinking.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Gerrard »

kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 02:16 Zdecydowanie się zgadzam.
Cała trójka zagranicznych to najjaśniejsze punkty drużyny. Przedłużenie z Urosem i Tavaresem to dobre ruchy jeśli okażą się prawdziwe.
Co do Conte to o ile Uros na początku był liderem to tak obecnie raczej bliżej do tego konte. I to nie tylko chodzi o liczbę ataków. Conte jest bardzo skuteczny i bardzo pewny na wysokiej piłce. Tam gdzie wielu plasuje lub oddaje piłkę, on atakuje i robi to skutecznie. Dla mnie gra Conte to jednak lekka niespodzianka. Spodziewałem się dobrej gry, ale on wygląda tak samo dobrze jak w Skrze. Jakie znaczenie ma to, że ma tam 31 lub 32 lata? Przecież to siatkówka. Tutaj żadko który zawodnik gra długo w jednym klubie. Tym bardziej zagraniczny.
Liczy się to co jest teraz. Teraz prezentuje wyborną formę. Gdyby kluby miały patrzeć w metrykę to JW by mistrza nie zdobyło. Bo bez Gładyra było by ciężko.
IMO zmiany w Zawierciu powinny być tylko na libero i środku. Bo Konar też robi robotę. Jeden polski środkowy do Zniszczoła by się przydał i jakiś Potera za Żurka.
Zawiercie zrobiło mega deal kupując Conte w pakiecie z formą olimpijską. Na ten moment wywiązuje się w 100% ze swojej roli i tego czego trzeba wymagać od takich nazwisk w pluslidze. Jednak trzeba przyznać, że początek mógł być mocno mylący w tej kwestii i pewnie wielu szykowało się do napisania 'a nie mówiłem, Conte to już tylko nazwisko'. Zwłaszcza po spotkaniach ze Ślepskiem i Katowicami, gdzie Argentyńczyk wyżebrał odpowiednio 25% i 17% w ataku. Nie ma też co szaleć z pochwałami, bo na razie terminarz jest dość łatwy. Końcówka rundy zasadniczej to będzie prawdziwy test formy dla brązowego medalisty ostatnich IO oraz całego klubu - od 21. kolejki seria, w której znajduje się JW, Zaksa, Projekt, Skra i Resovia.

Można się zachwycać parą przyjmujących, czy Konarskim któremu znowu się chce(tutaj duża rola w tym, że dwójką jest Malinowski), ale najważniejszym elementem w tej układance jest Tavares. Jestem pod wrażeniem tego jak Portugalczyk prowadzi grę Zawiercia. Najważniejsze na ten moment jest to, że nie ma tutaj wyraźnego lidera, na którym opierałaby się cała gra. Ostatnie spotkania z Suwałkami i Gdańskiem to ciekawe przykłady tego jak Tavares układa sobie dystrybucję piłek. Ze Ślepskiem Kovacević przez 2 sety schowany w kantorku żeby potem w ostatniej partii oprzeć na nim grę. Z Treflem Konarski bez punktu w pierwszym secie, a na starcie kolejnego robi 3/4 zdobytych punktów Zawiercia.

Zakładając, że uda się utrzymać zagraniczny trzon drużyny, to faktycznie zmian można szukać tylko na pozycji środkowego i libero. Konarskiego bym nie ruszał jeśli ten będzie utrzymywał obecną formę. Lepszy pewny 'Konar' niż atakujący pokroju Filipiaka czy Bołądzia - z całym szacunkiem do obu chłopaków, ale moim zdaniem większe jest prawdopodobieństwo, że buty do gry o medale w Pluslidze i występów w Europie będą za duże niż to, że będą wyraźnym wzmocnieniem względem dwukrotnego mistrza świata ( 8-) ). Szkoda, że Szalacha z tak poważną kontuzją. W formie razem z doświadczonym Zniszczołem mógłby tworzyć naprawdę uczciwą parę środkowych w kontekście walki o podium.

Cokolwiek by się wydarzyło jestem spokojny o Zawiercie. Kryspin Baran kolejny sezon udowadnia, że ma łeb na karku. Ściągając Conte i Kovacevica tylko potwierdził, że wchodzi na grubo do gry i nie jest zainteresowany byciem tylko tłem dla najlepszych drużyn w Polsce.
Diomedea
Posty: 4239
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Diomedea »

Nie zapominajmy, ze Zawiercie tez madrze inwestuje. Wyciagniecie po SMSie mlodego Dulskiego, ktory pomimo opuszczonych z powodu ME spotkan, zbliza sie do najlepiej punktujacych 1 LIgi (obecnie 5ty). Rok Konara mozna utrzymac, bedzie spokoj ze zgrywaniem, schematami bloku itp. A za 2 lata Konar bylby dobrym pierwszym na wprowadzanie mlodego na dluzsze zmiany.
Wymiana libero, troche lepszy srodek to nawet nie powinny byc nieslychanie kosztowne zmiany. Choc tutaj trzeba powalczyc o Polakow, co podbije koszta.
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: olek322 »

Na miejscu decydentów Aluronu trochę bym się jednak obawiał zostawienia Konarskiego jako pierwszego atakiera. Świetne mecze przeplata bardzo przeciętnymi i fatalnymi. Bardzo nierówno gra, na plus dobry blok i niewiele błędów. Zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej, jeśli forma będzie bliższa ostatnich meczów to jeszcze można by słabszy początek tłumaczyć zgraniem, itp. Ewentualnie na zmiennika dać mu jakiegoś młodego ambitnego wilka, skoro Malina prawie wcale nie gra, nie wywiera zbytnio presji na Konara. Taki Kapica np, wydaje się być na ten moment już bardziej pewny niż Malinowski.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

olek322 pisze: 12 sty 2022, o 11:32 Na miejscu decydentów Aluronu trochę bym się jednak obawiał zostawienia Konarskiego jako pierwszego atakiera.
No tylko kogo z polskim paszportem tam postawisz, żeby było wyraźnie lepiej? Już Gerrard niżej pisał, że zakup Bołądzia czy tego typu gracza nie gwarantuje niczego, a może wyjść na gorsze (tym bardziej że tu jeszcze zgranie będzie procentować). Jedynie Kurek mógłby tu poziom podnieść i może Kaczmarek, ale chyba żaden z tych ruchów nie jest realny. Jedyna możliwość wymiany Konara otwierałaby się w momencie zastąpienia Conte Polakiem, wtedy można szukać po całym świecie, choć wtedy nie wiem czy w ogólnym rozrachunku wyszłoby na plus względem dwójki Konarski - Conte. Moim zdaniem, jak nie ma możliwości realnej poprawy na pozycji, to lepiej postawić na stabilizację.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Butryn to też ciekawa opcja dla Zawiercia by mogła być bo w Rzeszowie się sprawdził i na pewno podniesie poziom zagrywki a w tej to jedna z najsłabszych drużyn w lidze, ale mam nadzieję, że tan odbierze kierunek południowy;) Poza tym jak coś działa to się nie zmienia. Pokazała to Resovia w tym sezonie. W zeszłym naprawdę momentami fajna siatkówkę grali. W tym dużo gorzej
olek322
Posty: 431
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: olek322 »

No tylko kogo z polskim paszportem tam postawisz, żeby było wyraźnie lepiej? Już Gerrard niżej pisał, że zakup Bołądzia czy tego typu gracza nie gwarantuje niczego, a może wyjść na gorsze
Cóż, żaden transfer nie gwarantuje niczego ;) Gerrard pisał atakujących pokroju Filipiaka Czy Bołądzia, ja bym tu jednak rozgraniczył, bo o ile Filipiak gra bardzo przeciętnie i poniżej oczekiwań, to Bołądź wg mnie byłby zmianą na plus. Co prawda ostatnio też nie gra rewelacyjnie, może nawet też lekko poniżej oczekiwań, ale całe Suwałki mają ewidentnie z czymś problem w tym sezonie, a Bołądziowi nie pomaga żaden inny skrzydłowy, cała czwórka przyjmujących gra niepewnie i nieskutecznie, co jest w ogóle ewenementem w całej lidze. Mimo tego poniżej pewnego poziomu nie schodzi nawet w grających padake Suwałkach, przeważnie ciągnąc w pojedynkę wózek z atakiem ze skrzydeł. Zmiana środowiska mogła by mu wyjść na dobre, moim zdaniem zasłużył na gre w zespole walczącym o medale, i właśnie takie Zawiercie powinno się nim zainteresować.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Oczywiście że mogłaby mu wyjść na dobre, ale jest też prawdopodobne że za bardzo by się chciał pokazać, przez co by się spalał i grał źle, a przy budowaniu klubu na walkę o medale nie ma miejsca na takie gdybania (patrz równie bezsensowna wymiana w Resovii Butryna na Muzaja - po co zmieniać zawodników o podobnych możliwościach, nie mając pewności że ten drugi zrobi wyższy poziom niż pierwszy?). Moim zdaniem jeśli wymieniać Konarskiego to na jakiegoś Kurka, Sterna, Lagumdzije itd. Wymienianie go na któregokolwiek z ligowych rywali przyniesie skutek albo żaden albo w najlepszym wypadku zmieni niewiele, a istnieje duże ryzyko, że wyjdzie gorzej. To trochę tak jakby za Żurka ściągnąć Gruszczyńskiego - no niby można, ale po co? Teoretycznie jest szansa że zagra lepiej, ale dużo większa jest że zagra gorzej albo nie zmieni się nic.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Gerrard »

Streeter pisze: 12 sty 2022, o 12:19 To trochę tak jakby za Żurka ściągnąć Gruszczyńskiego - no niby można, ale po co? Teoretycznie jest szansa że zagra lepiej, ale dużo większa jest że zagra gorzej albo nie zmieni się nic.

Streeter
Dokładnie to miałem na myśli.

Bołądź faktycznie w tym sezonie ma na swoich barkach zbyt wiele, ale myślę, że w poprzednim wcale dużo mniej nie miał i jest on typem atakującego, który właśnie potrzebuje tego aby być pod grą. Kto wie jakby wyglądał w drużynie z rozkładem ataku jak Zawiercie, gdzie nie miałby aż tylu okazji do ataku, a od atakującego wymaga się kończenia tych pojedynczych, decydujących piłek(tutaj dochodzi brak gry o duże rzeczy, który z pewnością nie byłby bez znaczenia).
Z Konarskim temat wygląda tak, że chyba zbyt wcześnie przyklejono mu łatkę zawodnika, który jedzie na 'picu' dwukrotnego mistrza świata i w zasadzie jest już po drugiej stronie rzeki. Do zespołów gdzie miałby być liderem w ataku może faktyczne już nie pasuje(ostatni sezon w Radomiu), ale w takim zespole gdzie miałby być jednym z trzech to czemu nie. Wzięcie się za siebie to na pewno jedno, ale drugie to po prostu taki a nie inny styl gry Zawiercia, w którym Dawid dobrze się odnajduje. Emeryta też nie ma co robić z Konara. Jakby nie patrzeć to ten sam rocznik i miesiąc co Conte, który też pokazuje, że nie można go skreślać i dalej potrafi nawiązywać do najlepszych sezonów.

Jeśli już ktoś by się uparł na zmianę atakującego to zbytnio wyboru nie ma(pomijając mało prawdopodobne ruchu w stylu Kurek/Kaczmarek), więc jestem dalej zdania, że tutaj 'lepsze wrogiem dobrego' o ile w tym przypadku można mówić, że ktoś jest wyraźnie lepszy.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 12 sty 2022, o 12:19 Oczywiście że mogłaby mu wyjść na dobre, ale jest też prawdopodobne że za bardzo by się chciał pokazać, przez co by się spalał i grał źle, a przy budowaniu klubu na walkę o medale nie ma miejsca na takie gdybania (patrz równie bezsensowna wymiana w Resovii Butryna na Muzaja - po co zmieniać zawodników o podobnych możliwościach, nie mając pewności że ten drugi zrobi wyższy poziom niż pierwszy?). Moim zdaniem jeśli wymieniać Konarskiego to na jakiegoś Kurka, Sterna, Lagumdzije itd. Wymienianie go na któregokolwiek z ligowych rywali przyniesie skutek albo żaden albo w najlepszym wypadku zmieni niewiele, a istnieje duże ryzyko, że wyjdzie gorzej. To trochę tak jakby za Żurka ściągnąć Gruszczyńskiego - no niby można, ale po co? Teoretycznie jest szansa że zagra lepiej, ale dużo większa jest że zagra gorzej albo nie zmieni się nic.

Streeter
Co prawda Stern chyba zrobił ostatnio lekki progres, ale aż trudno się nie skrzywić gdy wymienia się go między Kurkiem a Lagumdziją. Stern od takiego Bołądzia to ani nie jest lepszy ani bardziej ograny i też mógłby się spalić w klubie pokroju Suwałk.
Być może racje ma wysoki gdy pisze, że sporo Słoweńskich siatkarze jest mocno przeceniana.
Ale generalnie się z tobą zgadzam, że jak coś działą to się nie zmienia. Po prostu ten Stern u mnie tak izgrzyt zębów wywołał;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 14:23 Stern od takiego Bołądzia to ani nie jest lepszy ani bardziej ograny i też mógłby się spalić w klubie pokroju Suwałk.
No tak, doświadczenie reprezentacyjne na poziomie finału Mistrzostw Europy, a pykanie sobie w Suwałkach to rzeczywiście podobne ogranie ;) choć rzeczywiście trochę sportowo niefortunnie wygląda pomiędzy Kurkiem a Lagumdziją, mogłem wybrać bardziej trafne nazwisko.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 12 sty 2022, o 14:30
kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 14:23 Stern od takiego Bołądzia to ani nie jest lepszy ani bardziej ograny i też mógłby się spalić w klubie pokroju Suwałk.
No tak, doświadczenie reprezentacyjne na poziomie finału Mistrzostw Europy, a pykanie sobie w Suwałkach to rzeczywiście podobne ogranie ;) choć rzeczywiście trochę sportowo niefortunnie wygląda pomiędzy Kurkiem a Lagumdziją, mogłem wybrać bardziej trafne nazwisko.

Streeter
Ale mówimy o siatkówce klubowej. Jakie ogranie ma w niej Słoweniec?
Liga nieraz udowadnia, że co innego siatkówka klubowa a co innego reprezentacyjna. Jest choćby taki Sander który reprezentacyjnie to top a który jeśli chodzi o kluby nie udowodnił i może już nie udowodni swojej wartości. Wystarczy powiedzeić, że Kooy to jednak zdecydowane wzmocnienie za niego było.
W każdym razie ten Stern i w reprezentacji często nawalał, więc co to za ogranie jeśli częściej zawalał ważne mecze niżgrał dobrze.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 15:04 Ale mówimy o siatkówce klubowej. Jakie ogranie ma w niej Słoweniec?
Nie żebym był jakimś wielkim fanem talentu Słoweńca, bo jak wspomniałem w poprzednim poście trochę przypadkiem go umieściłem między Kurkiem i Lagumdziją, ale mimo wszystko Padwa i Piacenza to chyba jednak lepiej niż Radom i Suwałki.

Ale ok, wykreślmy tego Sterna żeby nie było niedomówień że przyszedłby i zbawił Zawiercie, zostańmy że takimi ruchami mógłby być Kurek czy Lagumdzija ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: lukecik »

Wzięcie obcokrajowca na atak równałoby się z odejściem kogoś z dwójki Conte/Uros. Konar ostatnio się rozegrał, jestem z niego bardzo zadowolony. Gdyby sam chciał odejść lub w klubie chcieliby mu podziękować to na atak widziałbym właśnie Bołądzia, no bo kogo innego z Polaków? W teorii jeszcze Butryn i tyle.
Generalnie jest dużo znaków zapytania i to nie tylko w pierwszej szóstce, bo i mogą nadejść poważne zmiany wśród rezerwowych. Orczyk już rok temu przebąkiwał, że chciałby odejść, Malinowski i Cavanna na pewno nie są zadowoleni ze swoich pozycji w klubie i podejrzewam, że będą chcieli odejść, nie wiadomo, co ze środkowymi. Temat nowego libero wydaje mi się w klubie nie istnieje, z wypowiedzi Kolakovicia o Żurku wnoszę, że to taki nasz klubowy Kubiak. Może sportowo są zastrzeżenia, ale za to walczak i charakterny facet, z nim drużyna wygląda lepiej. :]
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 12 sty 2022, o 15:12
kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 15:04 Ale mówimy o siatkówce klubowej. Jakie ogranie ma w niej Słoweniec?
Nie żebym był jakimś wielkim fanem talentu Słoweńca, bo jak wspomniałem w poprzednim poście trochę przypadkiem go umieściłem między Kurkiem i Lagumdziją, ale mimo wszystko Padwa i Piacenza to chyba jednak lepiej niż Radom i Suwałki.

Ale ok, wykreślmy tego Sterna żeby nie było niedomówień że przyszedłby i zbawił Zawiercie, zostańmy że takimi ruchami mógłby być Kurek czy Lagumdzija ;)

Streeter
Piacenza tak, ale tam jest rezerwowym, Padwa nie. Bo pod jakim względem jest lepsza. Kadrowo, budżetów i td słabsza lub na porównywalny poziomie. W każdym razie nie ma co porównywać z Boladziem bo meritum mojej wypowiedzi jest takie, że Zawiercie nId zbawi i że zamiana Konara na niego nie musi być wzmocnieniem
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 12 sty 2022, o 23:02 W każdym razie nie ma co porównywać z Boladziem bo meritum mojej wypowiedzi jest takie, że Zawiercie nId zbawi i że zamiana Konara na niego nie musi być wzmocnieniem
Toteż się z tym zgodziłem, więc nie ma co drążyć tematu ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Wielblad
Posty: 238
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Wielblad »

Wiadomo coś na temat przyjścia Losera do Resovii? Ostatnio ucichł ten temat.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Resofan »

A za kogo miałby przyjść? Kozamernik raczej do Moskwy nie pójdzie, więc tematu raczej już nie ma.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

Wielblad pisze: 13 sty 2022, o 20:10 Wiadomo coś na temat przyjścia Losera do Resovii? Ostatnio ucichł ten temat.
Bardzo bym sobie życzył tego zawodnika w PlusLidze. W sumie jakby został Mendez, to byłby dobry argument dla Losera, tak myślę - zawsze to fajnie pracować ze swoim trenerem, zwłaszcza tym, który prowadzi też reprezentację.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

W Rosji się mówi o powrocie Perrina do Polski. Klub nie jest doprecyzowany.
Dodatkowo Luburić będzie wolny, więc nie taki nieoczywisty, bo już bodajże w kontekście JW się o nim wspominało.
Kłamca.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Tharaster »

ciorny17 pisze: 18 sty 2022, o 14:12 W Rosji się mówi o powrocie Perrina do Polski. Klub nie jest doprecyzowany.
Jest taki jeden klub, który spełnia kilka kryteriów, które już się sprawdzały od lat:

- bierze graczy, którzy w przeszłości zagrali tutaj jeden dobry sezon i publiczność ich polubiła
- lubi przepłacać
- dany zawodnik błyszczy w statystykach i jest medialny
- miał dobrą reputacje w reprezentacji

Kto zgadnie, wygrywa aż nic :D
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Resofan »

Perrin w Resovii jest spalony do samego spodu popielnika, więc Twoje teorie nie mają racji bytu ;)
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Tharaster »

Może dla kibiców i otoczenia tak, niekoniecznie dla samych decydentów którzy budują skład bez ładu, spełniając konsekwentnie właśnie powyższe kryteria od lat
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

Różne zabawne rzeczy tu czytałem, ale z medialnością Perrina to jednak top.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”