Transfery i plotki na sezon 2022/23

kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 18 wrz 2022, o 17:18 18 września, 13 dni do rozpoczęcia sezonu PlusLigi i 14 dni do rozpoczęcia sezonu Serie A. Bartosz Bednorz dalej nie ma klubu. Bednorz przygotowuje się indywidualnie, z trenerem od przygotowania fizycznego i to by chyba było na tyle, nawet nie wiemy czy gdzieś odbija.
Albo będzie to Skra i nie chce jeszcze ogłosić albo miała być, ale coś się na tle finansowym wysypało i Bednorz został na lodzie, ale gdyby tak było to myślę, że trafił by do Zaksy czyli raczej trafi do tej Skry
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Liga w Chinach zaczyna się dużo później. ;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 18 wrz 2022, o 17:27 Albo będzie to Skra i nie chce jeszcze ogłosić albo miała być, ale coś się na tle finansowym wysypało i Bednorz został na lodzie, ale gdyby tak było to myślę, że trafił by do Zaksy czyli raczej trafi do tej Skry
Ale dziwne, że nie trenuje nigdzie nawet gościnnie, to przecież częsty obrazek w tej fazie sezonu. Chyba zawsze lepsze to niż trenowanie samemu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: ciorny17 »

Sądząc po sparingach Skry to i ja z nimi trenować bym nie chciał.

Aha, no i na instagramie poza Skrą, żadnej innej drużyny siatkarskiej nie obserwuje :D Będę monitorował XD
Kłamca.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: qtp »

Streeter pisze: 18 wrz 2022, o 14:51 A Kubę już możemy chyba wpisać między te różne Krzyśki, Boćki, itd. pod szyldem "niby człowiek wiedzioł, ale jednak się łudził".
No ten Bociek tu nie pasuje, co by nie mówić to chłop i w reprezentacji grał, i w klubie zdobył chyba złoto. To jednak osiągniecia do jakich Krzysiek czy Ziober się nie zbliżyli i raczej nie zbliżą.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: dezerter »

Szary Wilk pisze: 18 wrz 2022, o 17:18 18 września, 13 dni do rozpoczęcia sezonu PlusLigi i 14 dni do rozpoczęcia sezonu Serie A. Bartosz Bednorz dalej nie ma klubu. Bednorz przygotowuje się indywidualnie, z trenerem od przygotowania fizycznego i to by chyba było na tyle, nawet nie wiemy czy gdzieś odbija.
Ma klub, jest to gdzieś w Chinach.

https://twitter.com/_SkraBelchatow_/sta ... M5aKTr98QA
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Boćka z tymi problemami zdrowotnymi to aż nie wypada wpisywać w takim towarzystwie, szanujmy się.

No niestety, to było niezłe wishful thinking, że gracz pokroju Bednorza czeka w sierpniu/wrześniu na ofertę, a fakt, że z nikim nie przygotowywał się do tej pory też dawał do myślenia.

Niezła stypa btw. - spekulacje o Bednorzu czy Andersonie, a tutaj Zaksa kończy z Żalińskim, a Skra z parą Kooy-Lanza, ew. Vasiną, w składzie. Status quo pewnie utrzymane w Pluslidze, bo o ile Zaksa regres, a Skra stagnacja, to fajne transfery te ekipy ze środka tabeli wykonały, ale chyba każdy jest rozczarowany tym jak to się potoczyło.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

Nie no, liga zanotowała zdecydowanie progres.
Zaksa na minus, JW i Skra to status quo, ale Zawiercie i Resovia wzmocnione, więc już w zespołach z czołówki wychodzi to na plus.
Na a jak mówisz jeszcze są średniaki z których praktycznie każdy się wzmocnił(wyjątkiem Katowice czy Radom).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 19 wrz 2022, o 17:19 Nie no, liga zanotowała zdecydowanie progres.
Zaksa na minus, JW i Skra to status quo, ale Zawiercie i Resovia wzmocnione, więc już w zespołach z czołówki wychodzi to na plus.
Na a jak mówisz jeszcze są średniaki z których praktycznie każdy się wzmocnił(wyjątkiem Katowice czy Radom).
Przyszli: Danani, Perry, Rossard, Karlitzek, Weber, Tillie, Szalpuk, Kujundzic, Seganow, Żukowski, Sanchez, Lanza, Vasina, Karjagin, Martinez, Semeniuk, Mauricio, Kowalow, Jendryk, Wiltenburg, Tonelli, Zerba, Miyaura, Klapwijk
Odeszli: Semeniuk, Conte, Ebadipour, Deroo, Salehi (no, on w trakcie sezonu), Petkovic, Ma'a, Sekita, Cavanna, Taht, Sasak, Ademar, Blankenau, Mika, Trinidad, Kozub, Klinkeberg, Parkinson, Bućko, Reichert

Szczerze nie widzę tego progresu, na razie to jest porównywanie stanu rzeczywistego z oczekiwanym, bo wiadomo, że z tych nowych zawodników ktoś tam będzie niewypałem jak Deroo i Salehi, ktoś tam będzie miał kryzys jak Ebadipour, a jeszcze jakiś inny zespół będzie bez formy, co wpłynie na oceny poszczególnych ruchów. Jeszcze Bielsko i Lwów można dodać do ''przyszli'', ale nie sądzę by to był ''progres'', jako, że obie ekipy będą poniżej średniej. MOŻE będzie trochę lepiej, ale to się dopiero okaże.

Najlepiej na MŚ z tego grona to wyglądał pewnie Jurij Semeniuk. Nie jest źle, ale rozczarowująco - i owszem.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2022, o 17:48 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: barti522 »

kamil1999 pisze: 18 wrz 2022, o 17:27 Albo będzie to Skra i nie chce jeszcze ogłosić albo miała być, ale coś się na tle finansowym wysypało i Bednorz został na lodzie, ale gdyby tak było to myślę, że trafił by do Zaksy czyli raczej trafi do tej Skry
No widzisz, a tu nie trafił ani do Skry ani do Zaksy. ;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 19 wrz 2022, o 14:49
Streeter pisze: 18 wrz 2022, o 14:51 A Kubę już możemy chyba wpisać między te różne Krzyśki, Boćki, itd. pod szyldem "niby człowiek wiedzioł, ale jednak się łudził".
No ten Bociek tu nie pasuje, co by nie mówić to chłop i w reprezentacji grał, i w klubie zdobył chyba złoto. To jednak osiągniecia do jakich Krzysiek czy Ziober się nie zbliżyli i raczej nie zbliżą.
Nie chodziło mi o zdobycze, tylko o oczekiwania, a dalszy los. Oczywiście w przypadku Grzegorza była to choroba na którą nie miał wpływu, a nie bliżej nie wiadomo co, jak w przypadku Krzyśka czy Ziobrowskiego, ale nie wiem z czym macie problem, że stwierdziłem że Grześ mógł osiągnąć więcej, gdyby nie choroba? No mógł, nie wiem gdzie tu problem. Ludzie mówią, że Gołaś zrobiłby wielką karierę, gdyby nie zginął, rozumiem, że należy ich rozstrzelać? :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 19 wrz 2022, o 17:48Ludzie mówią, że Gołaś zrobiłby wielką karierę, gdyby nie zginął, rozumiem, że należy ich rozstrzelać? :)
A mówią w kontekście Gołasia, że człowiek wiedzioł, ale jednak się łudził?

Bociek był na poziomie reprezentacji i czołowego polskiego klubu w wieku 23 lat, miał braki, ale też duże pole do progresu, potem przyszedł nowotwór i regularne kontuzje przeciążeniowe (zwłaszcza chyba plecy, czyli najgorzej), a i tak zrobił lepszą karierę od Krzyśków i Ziobrowskich, tak jak pisze @qtp.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

barti522 pisze: 19 wrz 2022, o 17:48
kamil1999 pisze: 18 wrz 2022, o 17:27 Albo będzie to Skra i nie chce jeszcze ogłosić albo miała być, ale coś się na tle finansowym wysypało i Bednorz został na lodzie, ale gdyby tak było to myślę, że trafił by do Zaksy czyli raczej trafi do tej Skry
No widzisz, a tu nie trafił ani do Skry ani do Zaksy. ;)
Przecież nie pisałem, że trafi do Zaksy. Tylko, że gdyby miał mieć podpisany kontrakt w Skrze, kosztem rezygnacji z Chin a coś by się wysypało to wtedy najpewniej trafiłby do tej Zaksy bo za bardzo innych możliwości nie było. Ale chyba jednak już od dawna był podpisany w Chinach.
WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 17:46
kamil1999 pisze: 19 wrz 2022, o 17:19 Nie no, liga zanotowała zdecydowanie progres.
Zaksa na minus, JW i Skra to status quo, ale Zawiercie i Resovia wzmocnione, więc już w zespołach z czołówki wychodzi to na plus.
Na a jak mówisz jeszcze są średniaki z których praktycznie każdy się wzmocnił(wyjątkiem Katowice czy Radom).
Przyszli: Danani, Perry, Rossard, Karlitzek, Weber, Tillie, Szalpuk, Kujundzic, Seganow, Żukowski, Sanchez, Lanza, Vasina, Karjagin, Martinez, Semeniuk, Mauricio, Kowalow, Jendryk, Wiltenburg, Tonelli, Zerba, Miyaura, Klapwijk
Odeszli: Semeniuk, Conte, Ebadipour, Deroo, Salehi (no, on w trakcie sezonu), Petkovic, Ma'a, Sekita, Cavanna, Taht, Sasak, Ademar, Blankenau, Mika, Trinidad, Kozub, Klinkeberg, Parkinson, Bućko, Reichert

Szczerze nie widzę tego progresu, na razie to jest porównywanie stanu rzeczywistego z oczekiwanym, bo wiadomo, że z tych nowych zawodników ktoś tam będzie niewypałem jak Deroo i Salehi, ktoś tam będzie miał kryzys jak Ebadipour, a jeszcze jakiś inny zespół będzie bez formy, co wpłynie na oceny poszczególnych ruchów. Jeszcze Bielsko i Lwów można dodać do ''przyszli'', ale nie sądzę by to był ''progres'', jako, że obie ekipy będą poniżej średniej. MOŻE będzie trochę lepiej, ale to się dopiero okaże.

Najlepiej na MŚ z tego grona to wyglądał pewnie Jurij Semeniuk. Nie jest źle, ale rozczarowująco - i owszem.
Gdy widzę obie listy to bardziej podoba mi się ta lista tych co przyszli. Jest jednak wyraźnie mocniejsza. Na pewno szkoda Semeniuka, ale Conte to poziom Rossarda a te nazwiska po Conte to nie są w większości zawodnicy, których szkoda. Zamiast Ebadipurów, Deroo z fatalną formą czy Ademara mamy Karlitzka, Kujundzicia, Perrego, Dananiego i innych zawodników którzy robili robotę w słabszych ligach i albo już są czołówką albo są persspektywiczni.
Poza tym na siłę ligi mają też wpływ transfery wewnątrz-ligowe. Jeśli Lublin wzmocnił sięMalinowskim to lepiej dla ligi, że ten tam gra a nie ławie w Zawierciu. Orczyka też będzie dobrze znów zobaczyć w pierwszym składzie.
Po przejrzeniu składów to in plus mamy(Zawiercie, Resovie, Olsztyn, Gdańsk, Warszawę, Cuprum, Lublin, Nysę)
Status quo(Suwałki- składowo porównywalne, ale skład lepiej rozplanowany, więc będą mocniejsze, JW- tu też będzie na plus bo młodzi skrzydłowi, którzy się mogą jeszcze rozwinąć, Skra- tu status quo ale bardziej na minus bo Kooy czy Atan będą tylko słabsi, Radom). No i na minus tylko Zaksa i gieksa.
Kiedy tylko dwa zespoły się osłabiły a pozostałe albo wzmocniły albo zachowały status quo to raczej należy mówić o wzmocnieniu ligi.

Nie znaczy to, że nikt nie może się nie czuć rozczarowany bo padały wielkie nazwiska w kontekście Zaksy czy ten Bednorz w kontekście Skry.
barti522 pisze: 19 wrz 2022, o 18:15
kamil1999 pisze: 19 wrz 2022, o 17:58 Przecież nie pisałem, że trafi do Zaksy. Tylko, że gdyby miał mieć podpisany kontrakt w Skrze, kosztem rezygnacji z Chin a coś by się wysypało to wtedy najpewniej trafiłby do tej Zaksy bo za bardzo innych możliwości nie było. Ale chyba jednak już od dawna był podpisany w Chinach.
Czyli to takie pisanie dla pisania, na zasadzie ''gdyby babka miała wąsy''.

Niestety można sobie teraz tylko pożartować, jak to były zapowiadane transfery Andersona czy Bednorza, a wyszło, że przychodzi Karyagin i Lanza. ;)
No dokładnie.
I po to jest forum by sobie tak pisać.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2022, o 18:17 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: barti522 »

kamil1999 pisze: 19 wrz 2022, o 17:58 Przecież nie pisałem, że trafi do Zaksy. Tylko, że gdyby miał mieć podpisany kontrakt w Skrze, kosztem rezygnacji z Chin a coś by się wysypało to wtedy najpewniej trafiłby do tej Zaksy bo za bardzo innych możliwości nie było. Ale chyba jednak już od dawna był podpisany w Chinach.
Czyli to takie pisanie dla pisania, na zasadzie ''gdyby babka miała wąsy''.

Niestety można sobie teraz tylko pożartować, jak to były zapowiadane transfery Andersona czy Bednorza, a wyszło, że przychodzi Karyagin i Lanza. ;)
kamil1999 pisze: 19 wrz 2022, o 17:58 No dokładnie.
I po to jest forum by sobie tak pisać.
Mam wątpliwości czy forum powinno służyć głównie do pisania postów niezbyt wiele wnoszących do wątku jednej i tej samej osoby, czy wymyślania jakiś tez, co by było gdyby ktoś nie grał w klubie Z, w klubie Y by mu się nie powiodło, to wtedy pewno trafiłby do klubu X. Z całą pewnością gdzieś by w końcu trafił. Mimo, że to dział plotki, to są pewne granice. Jak dla mnie to mniej ilości, więcej jakości. Przyjemniej by się przeglądało. Niekiedy jest pisane jedno i to samo o tym samym graczu 15x przez tę samą osobę. Za 2 dni ktoś przywoła znowu tego gracza i ta sama osoba znowu smaruje to samo o nim, mimo że wszyscy już wiedzą jakie ma zdanie. Miło by było gdyby dyskusja nie wyglądała w taki sposób, że 50% wpisów jest jednej osoby, a drugie 50% całej reszty. Ot takie drobne odbiegnięcie od tematu.

P.S Ja tych spektakularnych wzmocnień ligi jakoś nie zauważam. Mam wrażenie, że niektóre zespoły mogą być wyżej w tabeli niż rok temu niekoniecznie przez to, że się bardzo wzmocnili lecz przez to, że rywal się delikatnie osłabił. Rok temu też była podjarka niektórymi składami, zwłaszcza jednym, a teraz te same transfery są już rozpatrywane niezbyt optymistycznie. Tak więc sobie spokojnie poczekam z tym ''wzmocnieniem'' ligi, bo za kilka miesięcy może być ta sama gadka o niewypałach transferowych i że w sumie rok temu się wcale gorzej nie prezentowali, jeśli nie lepiej. Nie musisz mi dalej odpisywać jakby co, bo stąd zawijam. Chętnie za jakiś czas przeczytam inne opinie, co do ocen danego gracza, nie głównie Twoje, które znam już od lat.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2022, o 19:25 przez barti522, łącznie zmieniany 2 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 19 wrz 2022, o 17:58 Conte to poziom Rossarda a te nazwiska po Conte to nie są w większości zawodnicy, których szkoda. Zamiast Ebadipurów, Deroo z fatalną formą czy Ademara mamy Karlitzka, Kujundzicia, Perrego, Dananiego i innych zawodników którzy robili robotę w słabszych ligach i albo już są czołówką albo są persspektywiczni.
Tak jak pisałem, to jest porównywanie stanu rzeczywistego (sezon 2021/22) z oczekiwanym: Rossard po słabym sezonie to poziom Conte, ale Karlitzek czy Kujundzic to lepsi zawodnicy niż Ebadipour czy Deroo, bo ci mieli słabe sezony. Olsztyn na plus, gdy rok temu mieli Firlej-Butryn-DeFalco-Salehi, a teraz mają Tuaniga-Butryn-Lipiński-Karlitzek? To samo z Gdańskiem czy Cuprum. Jak już weźmiemy całą grupę zawodników, która z różnych względów rozczarowała (Ebadipour, Deroo, Wlazły, Crer, Salehi, Cebulj, Szerszeń) i założymy, że ci ''nowi'' spełnią oczekiwania, to oczywiste, że będzie to wyglądać dużo lepiej, ale to raczej tak nie działa. Kevin Tillie już zdążył przyjechać z kontuzją z sezonu reprezentacyjnego.

Ale może rzeczywiście Plusliga zanotuje progres, ale to nie będzie wynikało z faktu, że na papierze Weber, Karlitzek, Rossard, Szalpuk i Kujundzic to lepsi zawodnicy niż Semeniuk, Conte, Ebadipour, Deroo czy Petkovic, albo Seganow, Sanchez, Żukowski i Tonelli to ewidentnie lepsi gracze od Ma'a, Sekity, Cavanny czy Trinidada. Na libero rzeczywiście będzie pasjonująco, tutaj pierwszy raz mamy trzech zagranicznych topowych libero, ale to libero.

W sytuacji, gdy rynek w Rosji mimo wszystko jest mocno zamknięty, a w Brazylii systematyczny spadek, to fakt, że do klubów z czołówki trafili Karjagin, Lanza, Vasina, Tillie, Szalpuk, Weber i Rossard to po prostu rozczarowanie. W marcu nikt nie uznałby takiego okienka za zadowalające, dla Skry czy Zaksy to najgorszy, możliwy scenariusz tak szczerze powiedziawszy.

Oczywiście, obiektywnie wciąż będzie bardzo fajnie, może nawet trochę lepiej niż rok temu.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: JootPe2 »

Streeter pisze: 19 wrz 2022, o 17:48
qtp pisze: 19 wrz 2022, o 14:49
Streeter pisze: 18 wrz 2022, o 14:51 A Kubę już możemy chyba wpisać między te różne Krzyśki, Boćki, itd. pod szyldem "niby człowiek wiedzioł, ale jednak się łudził".
No ten Bociek tu nie pasuje, co by nie mówić to chłop i w reprezentacji grał, i w klubie zdobył chyba złoto. To jednak osiągniecia do jakich Krzysiek czy Ziober się nie zbliżyli i raczej nie zbliżą.
Nie chodziło mi o zdobycze, tylko o oczekiwania, a dalszy los. Oczywiście w przypadku Grzegorza była to choroba na którą nie miał wpływu, a nie bliżej nie wiadomo co, jak w przypadku Krzyśka czy Ziobrowskiego, ale nie wiem z czym macie problem, że stwierdziłem że Grześ mógł osiągnąć więcej, gdyby nie choroba? No mógł, nie wiem gdzie tu problem. Ludzie mówią, że Gołaś zrobiłby wielką karierę, gdyby nie zginął, rozumiem, że należy ich rozstrzelać? :)

Streeter
Możnie tych panów również podpiąć pod taką ogólną, podobną charakterystykę i w tym kontekście interpretować ten post Streetera, bo jakby nie patrzeć łączą ich wspólne cechy grubokościstego drwala, typowego czołgisty (tutaj bardziej termin zarezerwowany dla przyjmujących vide Łukasik), jeźdźca bez głowy jak w przypadku Ziobra (zamknąć oczy, mocno i przed siebie, niech się dzieje wola nieba). Jeszcze Pencheva dorzucić do tej śmietanki towarzyskiej jako wojażera, włóczęgę :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 17:57
Streeter pisze: 19 wrz 2022, o 17:48Ludzie mówią, że Gołaś zrobiłby wielką karierę, gdyby nie zginął, rozumiem, że należy ich rozstrzelać? :)
A mówią w kontekście Gołasia, że człowiek wiedzioł, ale jednak się łudził?
Dobra, jak chcesz się czepiać słów to ten zwrot w połączeniu z Boćkiem i powodem przebiegu jego kariery był nieco niefortunny. Chciałem jedynie podkreślić, że Ziobrowski już raczej kariery na jaką liczono nie zrobi, podobnie jak Krzysiek i Bociek. Ale spoko, koniec off topa, jeżeli kogoś te słowa o Boćku uraziły to przepraszam, nie było to moją intencją. Bardzo lubię Grzegorza i naprawdę szkoda, że potoczyło się to tak, a nie inaczej.
WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 18:45 W sytuacji, gdy rynek w Rosji mimo wszystko jest mocno zamknięty, a w Brazylii systematyczny spadek, to fakt, że do klubów z czołówki trafili Karjagin, Lanza, Vasina, Tillie, Szalpuk, Weber i Rossard to po prostu rozczarowanie. W marcu nikt nie uznałby takiego okienka za zadowalające, dla Skry czy Zaksy to najgorszy, możliwy scenariusz tak szczerze powiedziawszy.
A propos Skry to ciekawe w sumie, czy te "sensowniejsze" nazwiska co się przewijały w rozmowach, to rzeczywiście bo tło coś na rzeczy, czy był to klasyczny konradowy bełkot dla podbicia PR'u.

Na pewno będzie w tym sezonie sporo ciekawych zawodników, a czy będą to zmiany na plus to się okaże - ale na papierze to uznałbym chyba, że więcej klubów wygląda lepiej niż w poprzednim sezonie albo podobnie, niż gorzej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 19 wrz 2022, o 18:54A propos Skry to ciekawe w sumie, czy te "sensowniejsze" nazwiska co się przewijały w rozmowach, to rzeczywiście bo tło coś na rzeczy, czy był to klasyczny konradowy bełkot dla podbicia PR'u.
Juantorena sam potwierdził ofertę ze Skry. Było jednak klarowne, że raczej trzeba kombinować niż atakować najbardziej znane nazwiska, cała nadzieja Skry na mocny sezon to 23-letni Czech z Karlovarska, który odpuścił sezon reprezentacyjny.

Bijący rekordy popularności komentarz na Facebooku:
Mariusz Wieczorek
Miałem nadzieję na transfer Bednorza. Teraz skoro wiadomo, że to tylko gościnne treningi, można sobie odpuścić jakiekolwiek oczekiwania w nadchodzącym sezonie. Umówmy się, naszym najlepszym przyjmującym będzie II trener Michał Bąkiewicz
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: bryt.bryt »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 18:45 Kevin Tillie już zdążył przyjechać z kontuzją z sezonu reprezentacyjnego.
Czepnę się. Tillie póki co trenuje we Francji, między Cannes i Niceą. ;)
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 18:45
Tak jak pisałem, to jest porównywanie stanu rzeczywistego (sezon 2021/22) z oczekiwanym: Rossard po słabym sezonie to poziom Conte, ale Karlitzek czy Kujundzic to lepsi zawodnicy niż Ebadipour czy Deroo, bo ci mieli słabe sezony. Olsztyn na plus, gdy rok temu mieli Firlej-Butryn-DeFalco-Salehi, a teraz mają Tuaniga-Butryn-Lipiński-Karlitzek? To samo z Gdańskiem czy Cuprum. Jak już weźmiemy całą grupę zawodników, która z różnych względów rozczarowała (Ebadipour, Deroo, Wlazły, Crer, Salehi, Cebulj, Szerszeń) i założymy, że ci ''nowi'' spełnią oczekiwania, to oczywiste, że będzie to wyglądać dużo lepiej, ale to raczej tak nie działa. Kevin Tillie już zdążył przyjechać z kontuzją z sezonu reprezentacyjnego.

Ale może rzeczywiście Plusliga zanotuje progres, ale to nie będzie wynikało z faktu, że na papierze Weber, Karlitzek, Rossard, Szalpuk i Kujundzic to lepsi zawodnicy niż Semeniuk, Conte, Ebadipour, Deroo czy Petkovic, albo Seganow, Sanchez, Żukowski i Tonelli to ewidentnie lepsi gracze od Ma'a, Sekity, Cavanny czy Trinidada. Na libero rzeczywiście będzie pasjonująco, tutaj pierwszy raz mamy trzech zagranicznych topowych libero, ale to libero.

W sytuacji, gdy rynek w Rosji mimo wszystko jest mocno zamknięty, a w Brazylii systematyczny spadek, to fakt, że do klubów z czołówki trafili Karjagin, Lanza, Vasina, Tillie, Szalpuk, Weber i Rossard to po prostu rozczarowanie. W marcu nikt nie uznałby takiego okienka za zadowalające, dla Skry czy Zaksy to najgorszy, możliwy scenariusz tak szczerze powiedziawszy.

Oczywiście, obiektywnie wciąż będzie bardzo fajnie, może nawet trochę lepiej niż rok temu.
W sumie ogólnie racja. Jest to trochę porównywanie poziomu z zeszłego sezonu do poziomu spodziewanego po tych transferach. Jaki ten poziom będzie to trudno powiedzieć, ale jak każdy mam swoją opinię na temat tego jak może zaprezentować sie dany transfer. Choć pewnie ktoś rozczaruje.
Niemniej z zeszłorocznych transferów to mnie chyba tylko Deroo rozczarował jeśli chodzi o transfery z poza ligi. Sądziłem, że to będzie czołówka ligi. Ale za to nie spodziewałem się, że DeFalco tak odpali. Mój optymizm jest podyktowany tym, że w tym okienku tylko Semeniuk, Maa i Conte z tych co odeszli to grali dobry sezon. Z tego Conte został zastąpiony lepszym/ bardziej perspektywicznym graczem czyli szkoda tylko Semeniuka i Maa z perspektywy ligi. Głównie wymieniane były słabe ogniwa. Ci którzy rozczarowali. I można się czepiać, że nie zostali wymienieni na gwiazdy, ale gwiazdy jak Uros, Fornal czy DeFalco zostały. A zawodnicy, którzy wymienili niewypały transferowe są ciekawi. Wiadomo, że może sie tak stać, że taki Karlitzek zagra fatalny sezon i po sezonie wróci do Francji, ale to sie okazę po sezonie. Teraz wymieniamy nasze spodziewane scenariusze.

Olsztyn nie miał Salehiego. Miał DeFalco i Andringę. Dlatego wzmocnienie. Miał też Bakiriego. Selehi zagrał w paru meczach tylko i wchodził tylko z ławki. Gdańsk się dość słabo prezentował i przed sezonem na papierku. Od początku pisałem, że zostawienie Reicherta to nieporozumienie. Wlazły był już w 1 sezonie nienajlepszy a w zeszłym był jeszcze słabszy co też było do przewidzenia bo wieku nie przeskoczy.
Po Cuprum to się mało kto spodziewał w zeszłym sezonie gdy zostali bez Jimeneza. Kapica jednak udźwignął i zostaje na kolejny sezon. Teraz koło Ferensa zamiast spadającego poziomem na dół od ostatniego sezonu w Zawierciu Walińskiego będzie miał Kowalowa albo Bergera. To, że Mbaye jest wzmocnieniem za Gunię to też raczej ciężkie do obalenia.

No a Zaksy i Skry bronić nie będę bo tu całkowita zgoda no i można czuć rozczarowanie bo poprzez sytuację z Rosją liga teoretycznie mogła się bardziej wzmocnić, ale w porównaniu do zeszłego sezonu i tak wygląda nieźle. Zresztą mam wrażenie, że od tego felernego sezonu 2017/2018 jest tylko lepiej.
barti522 pisze: 19 wrz 2022, o 18:15
Mam wątpliwości czy forum powinno służyć głównie do pisania postów niezbyt wiele wnoszących do wątku jednej i tej samej osoby, czy wymyślania jakiś tez, co by było gdyby ktoś nie grał w klubie Z, w klubie Y by mu się nie powiodło, to wtedy pewno trafiłby do klubu X. Z całą pewnością gdzieś by w końcu trafił. Mimo, że to dział plotki, to są pewne granice. Jak dla mnie to mniej ilości, więcej jakości. Przyjemniej by się przeglądało. Niekiedy jest pisane jedno i to samo o tym samym graczu 15x przez tę samą osobę. Za 2 dni ktoś przywoła znowu tego gracza i ta sama osoba znowu smaruje to samo o nim, mimo że wszyscy już wiedzą jakie ma zdanie. Miło by było gdyby dyskusja nie wyglądała w taki sposób, że 50% wpisów jest jednej osoby, a drugie 50% całej reszty. Ot takie drobne odbiegnięcie od tematu.

P.S Ja tych spektakularnych wzmocnień ligi jakoś nie zauważam. Mam wrażenie, że niektóre zespoły mogą być wyżej w tabeli niż rok temu niekoniecznie przez to, że się bardzo wzmocnili lecz przez to, że rywal się delikatnie osłabił. Rok temu też była podjarka niektórymi składami, zwłaszcza jednym, a teraz te same transfery są już rozpatrywane niezbyt optymistycznie. Tak więc sobie spokojnie poczekam z tym ''wzmocnieniem'' ligi, bo za kilka miesięcy może być ta sama gadka o niewypałach transferowych i że w sumie rok temu się wcale gorzej nie prezentowali, jeśli nie lepiej. Nie musisz mi dalej odpisywać jakby co, bo stąd zawijam. Chętnie za jakiś czas przeczytam inne opinie, co do ocen danego gracza, nie głównie Twoje, które znam już od lat.
Nie widziałem nigdzie w regulaminie forum, że Barti522 decyduje o tym co można a co nie na nim pisać. I w jakiej ilości.
Każdy woli co innego. Ja dla przykładu wolę na forum czytać i dyskutować kulturalnie z szarym 100 raz o Śliwce niż czytać twoje chamskie i agresywne PW, które wysyłałeś mi rok temu. Na przykład gdy postawiłem śmiała tezę, że wymiana Semeniuka na Deroo nie musi być osłabieniem Zaksy. Zresztą w tej niechęci nie byłem osamotniony bo dwóch innych użytkowników, którzy już niestety tak często się tu nie udzielają miało podobne zdanie. Stawiasz się w roli obrońcy jakości i merytoryczności forum a sam zaczynasz niemerytoryczną dyskusję ad persona.
Nie zgadzasz się to odwołaj się do moich argumentów. Nie chcesz ze mną dyskutować bo męczą cię moje posty to tego po prostu nie rób...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2022, o 20:44 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: michal1983 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 19:00
Bijący rekordy popularności komentarz na Facebooku:

Mariusz Wieczorek
Miałem nadzieję na transfer Bednorza. Teraz skoro wiadomo, że to tylko gościnne treningi, można sobie odpuścić jakiekolwiek oczekiwania w nadchodzącym sezonie. Umówmy się, naszym najlepszym przyjmującym będzie II trener Michał Bąkiewicz
MMD :] :] :]

Nie wiem co mnie bardziej smieszy, up czy Karjagin u nas ;)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: przemik »

michal1983 pisze: 19 wrz 2022, o 20:33
WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 19:00
Bijący rekordy popularności komentarz na Facebooku:

Mariusz Wieczorek
Miałem nadzieję na transfer Bednorza. Teraz skoro wiadomo, że to tylko gościnne treningi, można sobie odpuścić jakiekolwiek oczekiwania w nadchodzącym sezonie. Umówmy się, naszym najlepszym przyjmującym będzie II trener Michał Bąkiewicz
MMD :] :] :]

Nie wiem co mnie bardziej smieszy, up czy Karjagin u nas ;)
Troche to śmiech przez łzy.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

michal1983 pisze: 19 wrz 2022, o 20:33
WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 19:00
Bijący rekordy popularności komentarz na Facebooku:

Mariusz Wieczorek
Miałem nadzieję na transfer Bednorza. Teraz skoro wiadomo, że to tylko gościnne treningi, można sobie odpuścić jakiekolwiek oczekiwania w nadchodzącym sezonie. Umówmy się, naszym najlepszym przyjmującym będzie II trener Michał Bąkiewicz

MMD :] :] :]

Nie wiem co mnie bardziej smieszy, up czy Karjagin u nas ;)

Ten transfer ZAKSY jak się obroni to będzie jakieś mistrzostwo świata. Dopiero teraz Olek Śliwka będzie mógł się naprawdę wykazać. Nie życzę mu tego, ale przy jakimś jego urazie, kontuzji to ZAKSA o medalu będzie mogła raczej tylko pomarzyć. Najśmieszniejsze byłoby to, jakby mimo wszystko Resovia i Skra skończyli sezon za ZAKSĄ :]
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Orzi »

Simao pisze: 19 wrz 2022, o 21:13
michal1983 pisze: 19 wrz 2022, o 20:33
WysokiPortorykanczyk pisze: 19 wrz 2022, o 19:00
Bijący rekordy popularności komentarz na Facebooku:

Mariusz Wieczorek
Miałem nadzieję na transfer Bednorza. Teraz skoro wiadomo, że to tylko gościnne treningi, można sobie odpuścić jakiekolwiek oczekiwania w nadchodzącym sezonie. Umówmy się, naszym najlepszym przyjmującym będzie II trener Michał Bąkiewicz

MMD :] :] :]

Nie wiem co mnie bardziej smieszy, up czy Karjagin u nas ;)

Ten transfer ZAKSY jak się obroni to będzie jakieś mistrzostwo świata. Dopiero teraz Olek Śliwka będzie mógł się naprawdę wykazać. Nie życzę mu tego, ale przy jakimś jego urazie, kontuzji to ZAKSA o medalu będzie mogła raczej tylko pomarzyć. Najśmieszniejsze byłoby to, jakby mimo wszystko Resovia i Skra skończyli sezon za ZAKSĄ :]
Reska tak, Skra niekoniecznie. Dopóki będą zatrudniać wypalone nazwiska i Kacpeiro na libero to liczę na to, że podwinie się im noga. Lubię oglądać oranie Bieńkiem, ale bez przesady.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Simao pisze: 19 wrz 2022, o 21:13 Ten transfer ZAKSY jak się obroni to będzie jakieś mistrzostwo świata. Dopiero teraz Olek Śliwka będzie mógł się naprawdę wykazać. Nie życzę mu tego, ale przy jakimś jego urazie, kontuzji to ZAKSA o medalu będzie mogła raczej tylko pomarzyć. Najśmieszniejsze byłoby to, jakby mimo wszystko Resovia i Skra skończyli sezon za ZAKSĄ :]
Ale to ktoś uważa, że Skra ma większy potencjał niż ZAKSA na przyszły sezon? :o Czy że w porównaniu do ZAKSy jest przed sezonem faworytem? Vasina prędzej okaże się (na ten moment) strzałem w dziesiątkę niż Karjagin, ale tak poza tym to ZAKSA ma mocniejszy skład, a na niektórych pozycjach (konkretnie libero) jest przepaść: jeden z dwóch-trzech najlepszych libero świata vs najgorszy libero Plusligi, podobnie Śliwka jest wyraźnie lepszy niż Lanza. Zestaw Smith, Paszycki i Huber (jak wróci, a przecież wróci przed końcem ligi) nie ustępują środkowym Skry, Janusz jest lepszy od Łomacza, a Atanasijević jest bardzo nierówny i nie gra już tak jak kiedyś, więc nie wiem, jak go ustawić względem Kaczmarka. A pomijam przecież całą otoczkę, organizację gry, przygotowanie fizyczne, atmosferę itd. Oczywiście krótka ławka może się w końcu zemścić na ZAKSie, ale jeśli Śliwka uniknie kontuzji, to dla mnie ZAKSA > Skra.

Patrząc na same składy, JW, Warta i Resovia powinny być minimalnie z przodu, ale z Resovią to wiadomo jak to od jakiegoś czasu wygląda, w przypadku Warty - odpukać - dużo zależy od chwiejnego zdrowia Tavaresa. Ja osobiście liczę na jakieś niespodzianki ze strony Warszawy i Nysy, może też Olsztyna. Liga zapowiada się ciekawie i moim zdaniem, tak jak zdaniem niektórych przedmówców, wyszła w okresie transferowym minimalnie na plus, a najbardziej podoba mi się ewolucja zawiercian (mieli też bardzo łaskawe losowanie LM, może przyszły sezon przyniesie kolejne sukcesy).
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: barti522 »

kamil1999 pisze: 19 wrz 2022, o 20:30 Ja dla przykładu wolę na forum czytać i dyskutować kulturalnie z szarym 100 raz o Śliwce
O widzisz, sam przyznajesz, że piszesz setny raz to samo, to jest prawda, zgadzam się. ;) Po co to robisz, tego pewnie nie wie nikt, być może z nudy, nie wnikam aczkolwiek to jest po prostu spam. Przecież jak ten Szary, którego przywołałeś napisze cokolwiek, to w zasadzie za kilka minut pojawiasz się ty i wklejasz post na zasadzie kopiuj-wklej np. o tym Śliwce. Tak więc Twoją odpowiedź można z góry przewidzieć, jeszcze zanim ją wstawisz na forum, gdyż niewiele się tam zmienia i to od lat. Widocznie inaczej pojmujemy ciekawość. Z Deroo to akurat zdaje się ty również robiłeś gwiazdę Resovii rok temu, która miała odmienić ich losy a tu klops, teraz tym wzmocnieniem ligi, Resovii czy kogo tam ma być Rossard, no cóż.

Jeden z przedmówców Ci to właśnie tłumaczył powyżej, że Rossard po słabym sezonie to poziom Conte, ale Karlitzek czy Kujundzic to lepsi zawodnicy niż Ebadipour czy Deroo, bo Ci mieli słabe sezony. To przecież tak można o każdym. Idę o zakład, że sezon temu o tej samej porze roku można było znaleźć wiele tych samych Twoich postów, jak to Deroo i jemu podobni mieli być wzmocnieniem ligi. Dla przykładu, gdyby Rossard w tym sezonie był rezerwowym, to za rok o tej porze być może będziesz pisał, że nie wiem, Szymański po super sezonie w Katowicach będzie wzmocnieniem za Rossarda w Resovii. To są tego typu dyskusje.

Ja nie jestem żadnym obrońcą, przez ostatni rok to napisałem pewnie tyle postów, co ty w 1 dzień, tak że tego. Wydaje mi się, że kulturalnie zwróciłem uwagę na to, że miło by było, gdyby połowa komentarzy na tym forum nie była Twoja, tylko tyle i aż tyle. Tobie się wydaje, że to żaden problem, bo można ich nie czytać, nawet nie wiesz jak bardzo staram się ich unikać, ale jak w danym wątku co druga odpowiedź, to kamil1999, to już siłą rzeczy ciężko się idzie przekopać przez ten spam. Dopytywałem z resztą kiedyś, czy nie ma tutaj takiej opcji żeby danego użytkownika wyciszyć. Dawniej z Tobą wchodziłem w dłuższe dyskusje, ale już dawno odpuściłem, bo to nie miało sensu.

Kilka osób z resztą mi pisało, że odpuść sobie, jemu i tak nie przegada, tak więc dałem sobie spokój. Dyskusja kończyła się zwykle tym, że po X podobnych komentarzach, w których utwierdzałeś sam siebie, że masz rację, pod koniec napisałeś plus minus to samo, co na początku. Równie grzecznie zwróciłem się, abyś na mój komentarz już nie odpisywał, gdyż właśnie wchodząc z Tobą w dłuższą dyskusję także przyczyniam się do spamowania i zawalania wątku niepotrzebną treścią nie na temat za co z tego miejsca przepraszam forum, więcej tego nie będzie. Celem poprzedniego wpisu, było tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na ten spam, na pewno nie to, aby wchodzić w dłuższą wymianę zdań, uwierz mi, nie chcę tego i nikomu nie życzę, a nawet podziwiam tych co jeszcze mają siłę. Mam nadzieję, że będziemy mieli jak najmniej okazji do dyskusji w przyszłości, może akurat uda się poczytać więcej innych opinii niż Twoje, choć pewnie nie będzie to takie proste. Napisałbym Ci to na priv, ale wtedy byś narzekał, że jestem bardzo agresywny. Tak więc chill, sezon przed nami, życzę wszystkiego dobrego w dobijaniu, tym razem może do 1000 tych samych komentarzy o Śliwce, bo 100, jak sam zauważyłeś już dawno osiągnąłeś. ;)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

efratello pisze: 19 wrz 2022, o 23:11
Simao pisze: 19 wrz 2022, o 21:13 Ten transfer ZAKSY jak się obroni to będzie jakieś mistrzostwo świata. Dopiero teraz Olek Śliwka będzie mógł się naprawdę wykazać. Nie życzę mu tego, ale przy jakimś jego urazie, kontuzji to ZAKSA o medalu będzie mogła raczej tylko pomarzyć. Najśmieszniejsze byłoby to, jakby mimo wszystko Resovia i Skra skończyli sezon za ZAKSĄ :]
Ale to ktoś uważa, że Skra ma większy potencjał niż ZAKSA na przyszły sezon? :o Czy że w porównaniu do ZAKSy jest przed sezonem faworytem? Vasina prędzej okaże się (na ten moment) strzałem w dziesiątkę niż Karjagin, ale tak poza tym to ZAKSA ma mocniejszy skład, a na niektórych pozycjach (konkretnie libero) jest przepaść: jeden z dwóch-trzech najlepszych libero świata vs najgorszy libero Plusligi, podobnie Śliwka jest wyraźnie lepszy niż Lanza. Zestaw Smith, Paszycki i Huber (jak wróci, a przecież wróci przed końcem ligi) nie ustępują środkowym Skry, Janusz jest lepszy od Łomacza, a Atanasijević jest bardzo nierówny i nie gra już tak jak kiedyś, więc nie wiem, jak go ustawić względem Kaczmarka. A pomijam przecież całą otoczkę, organizację gry, przygotowanie fizyczne, atmosferę itd. Oczywiście krótka ławka może się w końcu zemścić na ZAKSie, ale jeśli Śliwka uniknie kontuzji, to dla mnie ZAKSA > Skra.

Patrząc na same składy, JW, Warta i Resovia powinny być minimalnie z przodu, ale z Resovią to wiadomo jak to od jakiegoś czasu wygląda, w przypadku Warty - odpukać - dużo zależy od chwiejnego zdrowia Tavaresa. Ja osobiście liczę na jakieś niespodzianki ze strony Warszawy i Nysy, może też Olsztyna. Liga zapowiada się ciekawie i moim zdaniem, tak jak zdaniem niektórych przedmówców, wyszła w okresie transferowym minimalnie na plus, a najbardziej podoba mi się ewolucja zawiercian (mieli też bardzo łaskawe losowanie LM, może przyszły sezon przyniesie kolejne sukcesy).
Zgadzam się, ZAKSA jest silniejsza i bardziej stabilna niż Skra. To było założenie w przypadku jakiejś kontuzji Śliwki. Wtedy role mogłyby się odwrócić i to Skra mogłaby być silniejsza. W dodatku Kaczmarek jest niestabilny i drugą część ubiegłego sezonu ligowego miał przeciętną. To głównie Semen i Śliwka ciągnęli grę ZAKSY. Smith i Paszycki mają już swoje lata, Huber będzie musiał wrócić do formy, ma dłuższą przerwę od gry. Początek na pewno będzie słabszy, potrzeba mu chociażby regularnej gry po takim okresie czasu.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: efratello »

Simao pisze: 20 wrz 2022, o 00:07 Zgadzam się, ZAKSA jest silniejsza i bardziej stabilna niż Skra. To było założenie w przypadku jakiejś kontuzji Śliwki. Wtedy role mogłyby się odwrócić i to Skra mogłaby być silniejsza. W dodatku Kaczmarek jest niestabilny i drugą część ubiegłego sezonu ligowego miał przeciętną. To głównie Semen i Śliwka ciągnęli grę ZAKSY. Smith i Paszycki mają już swoje lata, Huber będzie musiał wrócić do formy, ma dłuższą przerwę od gry. Początek na pewno będzie słabszy, potrzeba mu chociażby regularnej gry po takim okresie czasu.
A, ok, mylnie zinterpretowałem Twój wpis :) Co do Semena, to też mam wrażenie, że to jest akurat taki element układanki, bez którego złota nie będzie. Ciekaw jestem tego Vasiny, ale Skrze kibicować w Pluslidze nie zamierzam ;)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: Simao »

efratello pisze: 20 wrz 2022, o 00:27
Simao pisze: 20 wrz 2022, o 00:07 Zgadzam się, ZAKSA jest silniejsza i bardziej stabilna niż Skra. To było założenie w przypadku jakiejś kontuzji Śliwki. Wtedy role mogłyby się odwrócić i to Skra mogłaby być silniejsza. W dodatku Kaczmarek jest niestabilny i drugą część ubiegłego sezonu ligowego miał przeciętną. To głównie Semen i Śliwka ciągnęli grę ZAKSY. Smith i Paszycki mają już swoje lata, Huber będzie musiał wrócić do formy, ma dłuższą przerwę od gry. Początek na pewno będzie słabszy, potrzeba mu chociażby regularnej gry po takim okresie czasu.
A, ok, mylnie zinterpretowałem Twój wpis :) Co do Semena, to też mam wrażenie, że to jest akurat taki element układanki, bez którego złota nie będzie. Ciekaw jestem tego Vasiny, ale Skrze kibicować w Pluslidze nie zamierzam ;)
Jestem bardzo zaskoczony na minus tym, że nie udało się ZAKSIE zastąpić Semena jakimś bardziej wartościowym graczem. Z całym szacunkiem dla Bułgara. Ewidentnie klub musiał się przeliczyć w swoich założeniach. W pewnym momencie myślałem, że będzie to Thomas Jaeschke. Moim osobistym zdaniem klub z Kędzierzyna popełnił błąd, że wcześniej nie zabezpieczył się jakimś graczem. Najlepiej polskim, np. młodym Gierżotem, Szymańskim albo doświadczonym już Lipińskim. Ten transfer Bułgara byłby dobry, ale dla BBTS albo Lwowa do pierwszego składu. ZAKSA takiego gracza powinna ściągnąć ewentualnie jako uzupełnienie składu, a nie w miejsce Semena. Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądał układ tabeli przed rundą rewanżową.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2022/23

Post autor: kamil1999 »

barti522 pisze: 19 wrz 2022, o 23:41
Kilka osób z resztą mi pisało, że odpuść sobie, jemu i tak nie przegada, tak więc dałem sobie spokój. Dyskusja kończyła się zwykle tym, że po X podobnych komentarzach, w których utwierdzałeś sam siebie, że masz rację, pod koniec napisałeś plus minus to samo, co na początku. Równie grzecznie zwróciłem się, abyś na mój komentarz już nie odpisywał, gdyż właśnie wchodząc z Tobą w dłuższą dyskusję także przyczyniam się do spamowania i zawalania wątku niepotrzebną treścią nie na temat za co z tego miejsca przepraszam forum, więcej tego nie będzie. Celem poprzedniego wpisu, było tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na ten spam, na pewno nie to, aby wchodzić w dłuższą wymianę zdań, uwierz mi, nie chcę tego i nikomu nie życzę, a nawet podziwiam tych co jeszcze mają siłę. Mam nadzieję, że będziemy mieli jak najmniej okazji do dyskusji w przyszłości, może akurat uda się poczytać więcej innych opinii niż Twoje, choć pewnie nie będzie to takie proste. Napisałbym Ci to na priv, ale wtedy byś narzekał, że jestem bardzo agresywny. Tak więc chill, sezon przed nami, życzę wszystkiego dobrego w dobijaniu, tym razem może do 1000 tych samych komentarzy o Śliwce, bo 100, jak sam zauważyłeś już dawno osiągnąłeś. ;)
1. Przypomnij sobie co mi pisałeś na pw wtedy bo to nie był zdrowe rzeczy. Nie chiałbym być twoją rodziną lub znajomym skoro przekraczasz granice w rozmowie ze zwykłym użytkownikiem forum na PW.
2. Odwołałeś się do komentarza w którym podsumowałem, które zespoły w mojej ocenie się wzmocniły a które osłabiły. To nie można nazwać spamem bo jeszcze tego nie pisałem. To z tym szarym to był taki przykład, że wolę już ten spam niż agresję i niemerytoryczne ad persona na forum. Poza tym ja po prostu uczestniczę w dyskusji która pojawiła się na forum. Skoro temat Śliwki czy Kaczmarka się pojawił to wtrąciłem swoje 3 grosze. Nie powtarzałem sie a za każdym razem jakieś nowe argumenty próbowałem wnieść do dyskusji. No i wiem, że było tego dużo, ale po prostu uważałem za rażąco niesprawiedliwe odmawianie poziomu sportowego dwukrotnym zwycięzcom LM. Poza tym choć sporo piszę to są osoby, które jednak więcej piszą ode mnie. I mi to nie przeszkadza.
3. Wiem pod dyskusjach z tobą, że uważasz się za centrum świata i w ogóle, dlatego nie dziwi mnie prośba bym przestał pisać bo ty nie lubisz moich komentarzy, ale to nie mój problem tylko twój. Ja też nie lubię komentarzy pewnego użytkownika, szczególnie gdy jest mecz reprezentacji a nigdy mi przez myśl nie przeszło by napisać mu, żeby przestał pisać bo mnie denerwujeXD Słyszysz jakie to głupie? Jednak gdyby więcej osób napisało mi, że moje posty są męczące to przestanę tu pisać. Piszcie PW
4. Zwróciłeś się do mnie to odpisałemXD Nie musiałeś mi odpowiadać. Tak samo nie rozumiem dlaczego sam zaczynasz dyskusję, że mną skoro tak rażą cię moje komentarze i uważasz to za tak bezcelowe. Nevermind, nie będę tej dyskusji kontynuował bo nie tego na forum szukam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”