Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: Arw165 »

przemik pisze: 6 sty 2022, o 18:04 Ktoś wie dlaczego Kowal nie jest pierwszym tylko steruje z ławki ?
Zerwanie achillesa
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: dyletant »

Zaczynam pomału rozumieć kibiców Skry tak jadących po Juniorze, teraz od dłuższego czasu przyjeżdża Skra do Olsztyna i nie będzie miała gorszego libero.
Co do Webera prawda jest taka, że jedyną zmianę jaką mógł wczoraj zrobić to tylko wpuścić Ciunajtisa, środek ogarniał, Król był jeszcze niedysponowany a Jankiewicz z tego bieda przyjęcia gry i tak by nie poprawił, Firlej momentami o wiele za nisko, ale same kreowanie gry na wysokim poziomie, słaby i bijący po autach De Falco i tak jest lepszy od Janiszewskiego, a ten jego atak po prostej w drugim metr, t kandydat do zagrania kolejki.

Źle się to oglądało od połowy drugiego seta, trzeci to już był dramat na poziomie sportowym i co gorsza mentalnym, a jeszcze gorsze było to, że pierwszym zawodnikiem, który do nas podszedł po meczu to był Woicki.

Co do Resovii to na pewno nie było to jej żadne odbudowanie, chyba że dotyczy to już o wiele lepszej frekwencji na hali. Zator od drugiego seta fenomenalny, reszta solidna. Na Olsztyn wystarczyło.

Mecz ze Skrą zweryfikuje, czy nie powinienem się obawiać rundy rewanżowej
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: BuenoSausage »

dyletant pisze: 6 sty 2022, o 18:07 Mecz ze Skrą zweryfikuje, czy nie powinienem się obawiać rundy rewanżowej
Będę uszczypliwy, ale co ma mecz ze Skrą zweryfikować? Z mocniejszymi Olsztyn już w pierwszej rundzie prawie wszystko przegrał, a mecz ze Skrą nijak się ma do meczów ze środkiem czy dołem tabeli, które Oldztynowi wychodziły bardzo dobrze.

Kluczowe dla Olsztyna będą mecze z GKS'em, Treflem czy Lublinem. Nie sądze aby w obecnej formie byli w stanie wygrać z kimś lepszym.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: dyletant »

Będę uszczypliwy, ale co ma mecz ze Skrą zweryfikować?
Symptomy gry z tymi teoretycznie słabszymi, jeśii znowu dostaniemy łatwą 3 w plecy, bez walki i pomysłu na grę tak jak w trzecim secie w Rzeszowie to naprawdę zacznę się obawiać już każdego meczu, następne będą zawsze dla nas niewygodne Suwałki, silne Zawiercie, trudne wyjazdy do Nysy i Lubina czy mecz z grającymi już w pełnym składzie Katowicami. Po drodze jeszcze odpadnięcie z PP w Kędzierzynie.
Weber zaczyna dopiero układać drużynę po swojemu, dojdzie jeszcze jeden element tej układanki po ściągnięciu przyjmującego, nie wiadomo jak dalej zdrowie Averilla, magia nazwiska raczej sprawi, że dalej będziemy grali bez jednego zawodnika a Ciunajtis będzie lawirował między czwartym przyjmującym a drugim libero i większe szanse do gry dostanie jako ten pierwszy. Jeśli Butryn i TJ się nie odbudują to czeka nas teraz seria nie 7 zwycięstw a 7 porażek.

Swoją drogą o czym może świadczyć fakt, że i tak beznadziejnie zagrywająca jak na nią Resovia najwięcej zagrywek posłała w libero? Odpowiednio Grucha 31, TJ 17 i Andringa 10.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: BuenoSausage »

Łukasik po tych wszystkich kontuzjach to cień zawodnika z czasów gry w Warszawie. Szczerze powiedziawszy to wręcz jeden z najgorszych przyjmujących tego sezonu, stracił wszystki atuty poza warunkami fizycznymi.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: kamil1999 »

Nie rozumiem wymiany Halaby i Buchowskiego na Łukasika i Klinkenberg. Obaj się w ogóle nie kalkulują. Łukasik fatalnie w przyjęciu no i w ataku też ograniczony bo szybkie piłki Tuaniga nie dla niego a Klinkenber niedomaga w ataku a w przyjęciu ani na zagrywce nie jest Andringą.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: kibic_siatki »

Bardzo dobry mecz Zawiercia mimo słabości najlepszego zawodnika. Żurek w końcu zagrał jak rasowy libero. Wcześniej, to raczej kojarzył się z bardzo przeciętnej gry i awantur z sędziami. Świetnie zagrał Conte, bardzo dobrze Konarski i Niemiec, do wystaw Tavaresa też trudno się przyczepić. Uros też kilka trudnych piłek skończył.
Suwałki też nieźle się prezentowały do czasu aż na przyjęciu popłynął Halaba. Trochę trudno zrozumieć dlaczego obaj przyjmujący zostali zmienieni, bo Łukasik na boisku spowodował większą niepewność i przyjęcie było już loteryjne. Jednak nie jest to pułap Ślepska, bo z zespołami środka i dołu tabeli radzą sobie dużo lepiej.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: dyletant »

Nieco ironicznie pisałem sezon-2 temu o Konarskim jako 3krotnymi mistrzu świata, z uwzględnieniem tego trzeciego obronionego tytułu w tym roku, a ten naprawdę sukcesywnie się odbudowuje i jeszcze się okaże, że z sarkazmu wyszła mi wizja ;)

Ale żeby nie był9o, Bołądź również dobry mecz, tylko jak zwykle w pojedynkę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: BuenoSausage »

dyletant pisze: 6 sty 2022, o 19:45 Nieco ironicznie pisałem sezon-2 temu o Konarskim jako 3krotnymi mistrzu świata, z uwzględnieniem tego trzeciego obronionego tytułu w tym roku, a ten naprawdę sukcesywnie się odbudowuje i jeszcze się okaże, że z sarkazmu wyszła mi wizja ;)
Jeżeli Grbić zostanie selekcjonerem to na 100% będzie wolał Kaczmarka na drugiego.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: MWi »

Forma przyjmujących Nysy i Suwałk taka sama, czyli żadna. Niestety, Halaba znów nie wykorzystał szansy i całkowicie położył przyjęcie przy niezbyt trudnych zagrywkach, a Łukasik to w ogóle niech się przebranżawia na środkowego... Obaj na ten moment to lewo-skrzydłowi, nie przyjmujący.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: grzegorzg »

BuenoSausage pisze: 6 sty 2022, o 11:30 Dobra, faktycznie, pomyliłem nicki, to kto inny Kooya krytykował. Przepraszam cię najmocniej.

Co nie zmienia faktu, że holenderski włoch nie cieszy się zbyt dużym uznaniem na tym forum.
Spoko, nic sie nie stało, wszak wiadomo powszechnie, że ten zawodnik nalezy u mnie do tych z gatunku "specjalnej troski" ;) . Ale akurat o de Falco, to własnie nie napisałem złego słowa. Dalej uważam, tak jak chyba w pierwszym poście na jego temat, że to bardzo ciekawy zawodnik, tak z grubsza.
I tak jak ten nadmierny optymizm niektórych kibiców Olsztyna przyjmowałem z małym usmieszkiem, tak teraz nie mam zamiaru bardzo zawodników krytykowac. Myslę, że pokaża dobra grę. Jeszcze wszystko przed nimi...

Widzę Trefl w odwrocie. Powtórzę - dla mnie jednak olbrzymie znaczenie ma zjazd Lipinskiego. Zagrywka i blok w ciemnym lesie. Nie wiem dlaczego ma taki dołek formy...
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: kamil1999 »

Może Lipiński ma słabsza zagrywkę i blok, ale zagrywką i blok pojedynczego zawodnika nie wpłynie aż tak bardzo na obraz gry. Lipa to i tak najmocniejszy punkt.
Reichert i Wlazły to główne powody słabej gry Gdańska. Podobnie jak Sasak i zdrowie Miki.
Lipiński, Cebulj, Ebadipour. Mam wrażenie, że często widzisz problemy tam gdzie ten problem jest co najwyżej minimalny
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: grzegorzg »

Każdy ma jak widac inne spojrzenie. Z tym, ze ja pozostane przy swojej opinii, z wielu powodów. Najwazniejhszy z nich to taki, że Lipinski był bezdyskusyjnym liderem tego zespołu, grajac niezwykle efektywnie przede wszystkim. Tak jak w innym temciue chyba zauwazył Streeter, był przymierzany do najmocniejszych klubów i reprezentacji. W tym nawet nikt sie na ten temat nie zajaknie. Lider to nie jest zawodnik uzupełnienia, jak wspomniany Reichert, który w ub sezonie grał bardzo podobnie, poza przyjęciem na dobrym poziomie, z resztą bywało słabo do beznadziejnie. A zatem tak, słabsza dyspozycja lidera, w mojej opinii bardzo rzutuje na zespół. Przypomnę, że zjazd Lipinskiego w ranbkingach zagrywki i bloku, to jakieś 30-40 miejsc, więc niemały. A jaki miał wpływ na Trefl w ub sezonie, to widfać było przeciez pod jego koniec, kiedy tez zjechał z formą i jak to się przekładało na grę Trefla.
Z tym , ze oczywiście nie jest to pewnie jedyna bolączka, ale dla mnie bardzo ważna, w mojej opinii najważniejsza.
Wracając do efektywności gry Lipińskiego, to w wielu meczach w ub sezonie jego ratio było kapitalne, cos jak onegdaj porfównywanie ratia Muzaja i Kaczmarka. ;) . W ostatnim 3 meczach ma ratio 5,6 i 2, a Mika 7,15 i 13. Juz to porównanie zadaje kłam tezie, ze Lipinski jest najlepszym graczem Trefla przynajmniej w 3 ostatnich meczach - dodam meczach arcyważnych dla gdańskiego zespołu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 14. (3-6.01.2022)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Co do Gdańska: w NBA (wiadomo, pieniądze etc.) mamy 89214 więcej statystyk do dyspozycji i jest jedna taka fajna, która liczy poziom ataku (liczba zdobytych punktów dzielona przez średnią 100 posiadań w ataku) i poziom defensywy (liczba straconych punktów dzielona przez średnią 100 posiadań w obronie). Różnica między nimi siłą rzeczy odpowiada ogólnemu poziomowi zespołu, np. +5 oznacza, że zespół X na 100 posiadań jest 5 pkt do przodu.

W siatkówce zrobienie czegoś takiego byłoby trochę cięższe (bo dochodzi jeszcze zagrywka i blok), ale też można byłoby się o coś takiego pokusić. I np. Gdańsk w rundzie zasadniczej 2020/2021 i 2021/2022:

Obrazek

I jakbyśmy się mieli zastanawiać dlaczego tak to wygląda, to pewne wszystkie wyjaśnienia pojawiające się na forum miałyby znaczenie (forma Wlazłego, zagrywka, forma Gdańska jako całości), bo takim sportem jest w sumie siatkówka, że z reguły wszystko decyduje po trochę. ;) Dodam tylko, że rok temu Gdańsk był w ~środku stawki pod względem skuteczności ataku, ale na poziomie Zaksy pod względem skuteczności ataku rywali, to teraz jest na dole pod względem skuteczności ataku i w środku stawki pod względem skuteczności ataku rywali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”