Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Diomedea
Posty: 4242
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: Diomedea »

Kicu pisze: 10 sty 2022, o 22:47
asps pisze: 10 sty 2022, o 22:38 Co ten W. Drzyzga za kocopoly wygaduje na temat Wattena :D mowi, ze libero Lublina ma slabe statystyki przyjecia w perspektywie sezonu... Mowi tak o 2. najlepszym przyjmujacym po Popiwczaku zawodniku ligi :D
Niezrozumiała jest dla mnie ignorancja i totalne lenistwo wielu komentatorów, czy, co lepsze, tzw. ekspertów, a Pan Drzyzga zdaje się, że za takiego uchodzi. Wiem, że nie sposób jest obejrzeć wszystkie mecze. Jednak z czystej ciekawości, dla wiedzy własnej i żeby głupot nie opowiadać w trakcie meczu, naprawdę warto raz na jakiś czas przejrzeć sobie statystyki.

Brawo Lublin za wygraną! Piękny mecz to to nie był, ale grunt, że wygrany i jest powrót do TOP8.
Bo wiecie, jak on poprzednio gral w Polsce, to rzeczywiscie byl w przyjeciu sredni, a w obronie swietny.
Teraz sie poprawil, ale eksperci sa na tyle pewni swojej absolutnej wiedzy, ze nie patrza ( araczej patrza i nie widza) i nie weryfikuja tych madrosci sprzed kilku lat.
Niewielu patrzy na boisko. Dacewicz wg mnie jako jedyny. Pilina jak jeszcze komentowal.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: kibic_siatki »

Z tą oceną przyjęcia Wattena było trochę inaczej: Magiera zacytował statystyki przyjęcia perfekcyjnego, a Drzyzga skomentował, że słabo. Chyba go źle zrozumiał i myślał, że to jest pozytywne. Jak mu podał pozytywne i jaką ma pozycję w tym sezonie, to Senior szybko zmienił zdanie.
Co do meczu: po pierwszym wygranym secie LUK wpadł w dziurę i w następnych 2 setach nie było skuteczności w ataku, Wydawało się, że mecz się odwrócił, ale w końcówce 3 Lublinowi udało się dogonić Suwałki z 4 pkt. straty dzięki dobrym zagrywkom Pająka i przeważyli mecz na swoja stronę. W 4 secie dziwne zagrywki Kowala np. długa zmiana Ziobrowskiego położyły grę Ślepska i 2,3 punkty przewagi dowiezione zostały do końca.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: asps »

kibic_siatki pisze: 10 sty 2022, o 23:18 Z tą oceną przyjęcia Wattena było trochę inaczej: Magiera zacytował statystyki przyjęcia perfekcyjnego, a Drzyzga skomentował, że słabo. Chyba go źle zrozumiał i myślał, że to jest pozytywne. Jak mu podał pozytywne i jaką ma pozycję w tym sezonie, to Senior szybko zmienił zdanie.
Co do meczu: po pierwszym wygranym secie LUK wpadł w dziurę i w następnych 2 setach nie było skuteczności w ataku, Wydawało się, że mecz się odwrócił, ale w końcówce 3 Lublinowi udało się dogonić Suwałki z 4 pkt. straty dzięki dobrym zagrywkom Pająka i przeważyli mecz na swoja stronę. W 4 secie dziwne zagrywki Kowala np. długa zmiana Ziobrowskiego położyły grę Ślepska i 2,3 punkty przewagi dowiezione zostały do końca.
Ok, trochę nieporozumienia wyszło w takim razie, ale w dalszym ciągu mogliby komentatorzy na bieżąco śledzić podstawowe statystyki nawet z samej czystej ciekawości a i potem na antenie unikali by takich wpadek. Dodam, że napisałem post przed sprostowaniem Drzyzgi ;)
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: kamil1999 »

Dejwu pisze: 10 sty 2022, o 21:28 Łukasik ani w przyjęciu ani w ataku.
Szkoda, że Kowal nie spróbuje pary Klinkenberg - Buchowski.

Belg zabezpieczy przyjęcie a w ataku też gorzej nie zagra.
Zdecydowanie gorzej zagra w ataku. Są zawodnicy tacy jak Andringa, którzy w statach gorzej wyglądają w ataku niż w rzeczywistości bo ten nieraz powtarza akcję, ale akurat Klinkenberg i Reichert to zawodnicy po prostu tragiczni w ataku. Podbijani są z niesamowitą łatwością. Już nawet założę się, że Resovia przy Klinkenbergu w ataku zrobiła by sobie dużo break pointów;)
Według mnie albo jakiś transfer co by było najlepszą opcją albo zaufanie Halabie i postawienie całkowicie na niego, Gdzieś czytałem taką jego charakterystykę, że to taki zawodnik co dobrze gra gdy ma dużo zaufania i gdy pewnie na niego się postawi.
asps pisze: 10 sty 2022, o 22:38 Co ten W. Drzyzga za kocopoly wygaduje na temat Wattena :D mowi, ze libero Lublina ma slabe statystyki przyjecia w perspektywie sezonu... Mowi tak o 2. najlepszym przyjmujacym po Popiwczaku zawodniku ligi :D
Zostawię może temat Drzyzgi seniora bo jaki jest koń każdy widzi, ale niesamowite wrażenie na mnie robi postęp Wattena w elemencie przyjęcia. Przecież to już libero spokojnie na czołowy polski klub.
A pamiętam jak w Radomiu kaleczył nieraz przyjęcie. Był tam raczej od obrony i od robienia atmosfery.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 10 sty 2022, o 14:35
kamil1999 pisze: 10 sty 2022, o 13:38 Hadrava jest po prostu siatkarsko lepszy od Boyera.
Zawsze mnie bawią tego typu stwierdzenia. Hadrava jest lepszy od Boyera, Malinowski od Konarskiego, Drzyzga się w ogóle do kadry nie nadaje - a jakoś dziwnym trafem "nieznający" się na swoim fachu goście prowadzący drużyny usilnie twierdzą inaczej :D

PS. Tak wiem, % i BP, tylko nie wiem czemu na włodarzach i trenerach te liczby wrażeń takich nie robią jak tutaj na forum.

Streeter
To może najlepiej zamknijmy forum lub wprowadźmy zakaz pisania każdemu kto nie jest trenerem siatkarskim skoro opinia trenera siatkarskiego jest ostateczna i niepodważalna...
To co tu uprawiasz jest nieczystym sposobem argumentowania, który po pierwsze nic nie wnosi do dyskusji a po drugie nieczego nie udowadnia.
Zbyt późno jest i jestem zbyt zmęczony po robocie by przypomnieć sobie jak to się dokładnie nazywało. Powołujesz się na eksperta, zakładając, że ten się nie może mylić. Nie jest to oczywiście prawdą bo gdyby Gardini się nie mylił to kroczył by od zwycięstwa do zwycięstwa. Nie znaczy to, że uważam, że jest głupi czy, że stawiam siebie wyżej. On ma raczej wyższe kompetencje, ale na podstawie tego co widziałem a widziałem sporo meczów Boyera i sporo Hadravy to uważam, że na ten moment Hadrava jest po prostu siatkarsko lepszy. Może Boyer ma większy potencjał? Kto wie, jest młodszy, więc chyba tak, ale na chwilę obecną lepszy jest Hadrava a jeśli to jest zbyt kontrowersyjne stwierdzenie to w sposób bardziej umiarkowany napiszę, że Hadrava przynajmniej jest po prostu lepszy od Boyera w JW. Bo tak jest i przeciwne twierdzenie trudno obronić.
Argument, że Gardini twierdzi, że Boyer jest lepszy w żaden sposób nie obala ani nie broni mojego argumentu. Odwołanie pod eksperta jest nieporządane w dyskusji. Było by w porządku jeśli byś przedstawił zdanie tego eksperta i jego argumenty. A argumentów nie przedstawiłeś żadnych, które miały by sugerować, że to jednak Boyer jest siatkarsko lepszy.
PS. Cieszę się, że cię śmieszy. Zasmuciło by mnie gdyby moje komentarze miały wnosić jakieś negatywne emocje, ale skoro cię śmieszy to super;)
Streeter pisze: 10 sty 2022, o 15:34

Nie rozumiem po co te uszczypliwości personalne. Owszem Fabiana czy Heynena i pewnie nie jednego skrytykowałem, wszystkich swoich postów na przestrzeni 10 lat nie pamiętam, ale jak chce Ci się szukać, to mogę się założyć o 10 złotych, że pewnie nigdy nie twierdziłem że drugi atakujący jakiegoś klubu jest lepszy niż pierwszy, a trener to debil i się nie zna na siatkówce.

A poza tym przynajmniej dostrzegam subtelną różnicę między krytykowaniem osób odpowiadających za transfery w Resovii (bo od kilku lat nie mogą zbudować ekipy na medal za spore środki pieniężne), Drzyzgi (bo nie gra tego co potrafi - ale często wspominałem w sezonie reprezentacyjnym i wcześniej, że i tak jest to nasz najlepszy/najbardziej doświadczony sypacz, choć średni) czy Heynena, który ześwirował na punkcie Kubiaka, a twierdzeniem że drugi atakujący w klubie jest lepszy niż pierwszy, tylko trener się nie zna (swoją drogą patrzcie jacy naiwni Ci Serbowie - drugi raz zatrudnili na trenera kadry, jak to niektórzy tu mówią, beton z Zawiercia).

Koniec końców każdy ma prawo do jakichś tam opinii, nawet dziwnych, a i mnie mają one prawo śmieszyć.

Streeter
No właśnie. Fajnie wysoki odwrócił lustro w twoją stronę. Jak widzisz sam krytykujesz siatkarskich ekspertów. Mało tego nawet uważasz, że "Heynen ześwirował". Jak to możliwe, że siatkarski ekspert i trener siatkarski nie ma racji? A czy to nie powinno być śmieszne, że streeter sądzi, że wie lepiej od trenera siatkarskiego?:)
Gdzie jest różnica między krytykowaniem Gardiniego a Hehnena? Kto ją wyznaczył? Czyli eksperta x można krytykować a y już nie? Tuż to arbitralność największego stopnia.
I nie wkładaj swoich twierdzeń w moje usta bo nigdy nie twierdziłem, że trener jakiegoś zespołu to jak to ładnie nazwałeś "debil". Przeciwnie, w rozmowie pw z vilgeforztem ostatnio nawet broniłem Gardiniego po tych paru przegranych meczach. Po prostu uważam, że Hadrava, więcej może dać od Boyera JW. Tyle.

[
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: Streeter »

Jeśli nie widzisz różnicy między zeswirowaniem Heynena, o czym w sezonie reprezentacyjnym pisał niemal każdy, bo ślepy by to widział, a twierdzeniem że Malinowski to powinien w kadrze grać, tylko niedobrzy trenerzy się uwzięli, no to sorry ;)

Żeby była jasność, to bardziej chodzi mi o tendencję, bo jeden trener może różne głupoty wymyślić, ale np.:

1) w tamtym sezonie chcieliście tu ubić Kolakovicia, bo ślepy beton nie gra Halabą. Nikomu nie przyszło do głowy, że Halaba grał źle. W Suwałkach następny Kowal się na niego uwziął?
2) skoro Butryn miał ponoć taki kosmiczny sezon w Resovii, to czemu zgłosił się po niego jedynie Olsztyn? Znowu nikt ze środowiska nie dostrzegł tego kunsztu, a warto prześledzić historię naszej ligi i nietrudno zauważyć, że często po tak świetnych sezonach, jak rzekomo zagrał Butryn to dostaje się oferty zagraniczne, albo chociaż przechodzi do czołowego klubu w kraju, którym Olsztyn jednak przy całej sympatii do tego klubu nie jest.
3) nieumiejący grać Drzyzga od lat jest rozgrywającym reprezentacji, grał w Rosji, w Polsce zdobywał medale i znów każdy kto go zatrudnił się nie zna, bo przecież to jest dramat nie rozgrywający i lepiej Pająka.

O takie twierdzenia mi chodzi i żeby była jasność nie twierdzę, że wszystkie są Twoje. Po prostu wygłosiłeś jedną z takich opinii i napisałem, że tego typu opinie mnie śmieszą, tyle. Ciebie mogą śmieszyć moje, ale to chyba nie powód by się tu niewiadomo jak burzyć ;)

PS. I ja odnosiłem się do opinii, nie do Ciebie czy Wysokiego, a Wy odpowiadacie wycieczkami do mojej osoby. Chyba nie jesteście tymi opiniami i nie zgodzenie się z Waszymi opiniami nie jest równe nieszanowaniem Was jako osób. Więc możecie sobie cytować i wyśmiewać moje posty do woli, jak sam Wysoki zauważył jest tego ponad 3 tysiące więc na pewno coś śmiesznego znajdziecie, ale uprzejmie proszę od powstrzymania się od jakichś wycieczek personalnych ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: lukecik »

Przykro się patrzy na Suwałki w tym sezonie. Przyjęcie to nie jest nawet strzelnica, tylko wręcz kręgielnia. Halaba to już przechodzi samego siebie posyłając piłkę wszędzie tylko nie do siatki. Głupio po takim sezonie pchać Bołądzia do reprezentacji, ale uważam, że on trochę upodobnia się do swoich kolegów, a i tak na ich tle błyszczy. Chciałbym go zobaczyć w lepszym klubie, dalej uważam że nadaje się na duże granie.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: pwpl97 »

Streeter pisze: 11 sty 2022, o 08:32 Jeśli nie widzisz różnicy między zeswirowaniem Heynena, o czym w sezonie reprezentacyjnym pisał niemal każdy, bo ślepy by to widział, a twierdzeniem że Malinowski to powinien w kadrze grać, tylko niedobrzy trenerzy się uwzięli, no to sorry ;)

Żeby była jasność, to bardziej chodzi mi o tendencję, bo jeden trener może różne głupoty wymyślić, ale np.:

1) w tamtym sezonie chcieliście tu ubić Kolakovicia, bo ślepy beton nie gra Halabą. Nikomu nie przyszło do głowy, że Halaba grał źle. W Suwałkach następny Kowal się na niego uwziął?
2) skoro Butryn miał ponoć taki kosmiczny sezon w Resovii, to czemu zgłosił się po niego jedynie Olsztyn? Znowu nikt ze środowiska nie dostrzegł tego kunsztu, a warto prześledzić historię naszej ligi i nietrudno zauważyć, że często po tak świetnych sezonach, jak rzekomo zagrał Butryn to dostaje się oferty zagraniczne, albo chociaż przechodzi do czołowego klubu w kraju, którym Olsztyn jednak przy całej sympatii do tego klubu nie jest.


Streeter
Zgłosiło sie wiele klubów ale to oferta z Olsztyna pod koniec grudnia była najatrakcyjniejsza.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 11 sty 2022, o 08:32 Jeśli nie widzisz różnicy między zeswirowaniem Heynena, o czym w sezonie reprezentacyjnym pisał niemal każdy, bo ślepy by to widział, a twierdzeniem że Malinowski to powinien w kadrze grać, tylko niedobrzy trenerzy się uwzięli, no to sorry ;)

Żeby była jasność, to bardziej chodzi mi o tendencję, bo jeden trener może różne głupoty wymyślić, ale np.:

1) w tamtym sezonie chcieliście tu ubić Kolakovicia, bo ślepy beton nie gra Halabą. Nikomu nie przyszło do głowy, że Halaba grał źle. W Suwałkach następny Kowal się na niego uwziął?
2) skoro Butryn miał ponoć taki kosmiczny sezon w Resovii, to czemu zgłosił się po niego jedynie Olsztyn? Znowu nikt ze środowiska nie dostrzegł tego kunsztu, a warto prześledzić historię naszej ligi i nietrudno zauważyć, że często po tak świetnych sezonach, jak rzekomo zagrał Butryn to dostaje się oferty zagraniczne, albo chociaż przechodzi do czołowego klubu w kraju, którym Olsztyn jednak przy całej sympatii do tego klubu nie jest.
3) nieumiejący grać Drzyzga od lat jest rozgrywającym reprezentacji, grał w Rosji, w Polsce zdobywał medale i znów każdy kto go zatrudnił się nie zna, bo przecież to jest dramat nie rozgrywający i lepiej Pająka.

O takie twierdzenia mi chodzi i żeby była jasność nie twierdzę, że wszystkie są Twoje. Po prostu wygłosiłeś jedną z takich opinii i napisałem, że tego typu opinie mnie śmieszą, tyle. Ciebie mogą śmieszyć moje, ale to chyba nie powód by się tu niewiadomo jak burzyć ;)

PS. I ja odnosiłem się do opinii, nie do Ciebie czy Wysokiego, a Wy odpowiadacie wycieczkami do mojej osoby. Chyba nie jesteście tymi opiniami i nie zgodzenie się z Waszymi opiniami nie jest równe nieszanowaniem Was jako osób. Więc możecie sobie cytować i wyśmiewać moje posty do woli, jak sam Wysoki zauważył jest tego ponad 3 tysiące więc na pewno coś śmiesznego znajdziecie, ale uprzejmie proszę od powstrzymania się od jakichś wycieczek personalnych ;)

Streeter
A gdzie ja o Malinowskim teraz pisałem? Choć może faktycznie jakąś szansę mógł dostać gdy był w gazie bo jest pełno mniej znaczących siatkarskich turniejów jak LN, która jest idealna pod sprawdzanie zawodników, ale co tu do rzeczy mam Malinowski? Ja mówiłem o Hadravie. (aha doczytałem resztę komentarza no i tym bardziej nie wiem po jakiego się ten Malinowski tam znalazł jak nawet ten przykład nie pił do mnie).

No tak ja się z tobą zgadzam, że trener widzi więcej. Zresztą ja chyba nawet Kolakovicia broniłem tym samym argumentem co ty, że on więcej widzi na treningach tak samo jak broniłem Bonittę za wychodzenie Andringą w 6 bo on też widział pewnie jak drużyna grała z nim a jak bez niego.

Z Butrynem to słaby przykład bo zgłosiła się po niego Resovia, która co sezon ma czołowy budżet i wysokie ambicje. Choć wiadomo, że wychodzi to jak wychodzi. No i najpierw tu, ale teraz z kolejnego źródła słyszałem, że po Butryna zgłosił się JW. Z Olsztynem trochę chyba siępośpieszył, ale z drugiej strony Olsztyn z Salehim i DeFalco zbudował taki skład, że nie dziwię si, że Butryn uwierzył w ten projekt.

"O takie twierdzenia mi chodzi i żeby była jasność nie twierdzę"- jakie twierdzenia? Co je wyróżnia? Co sprawia, że są jakieś twierdzenia, które można przyporządkować do jednego wora w którym znajdą się te podane przez ciebie przykłady a inne są jak najbardziej uzasadnione.
Większość forum raczej twierdzi, że oranie Kubiakiem było niewłaściwe, ale i większość forum raczej twierdzi, że Butryn jest w czołówce atakujących PlusLigi od lat i miał super sezon w Rzeszowie. Dlaczego pierwsze twierdzenie jest jak najbardziej prawidłowe, a drugie należy do tego zbiorowiska głupich stwierdzeń z których się śmiejesz? Chyba tylko je odróżnia twoje zdanie. Czyli rzecz całkiem subiektywna, której chcesz nadać obiektywny wymiar. To jest niekonsekwentne i arbitralne. Niekonsekwentne bo dla ciebie zdanie fachowców jest niby ważne, ale jeśli nie zgadza się z twoim to nie tylko je odrzuczasz, ale i nazywasz tych fachowców wariatami jak Heynena no i jest to arbitralne bo wydajesz sięmyśleć, że możesz ostatecznie decydować, które twierdzenia są głupie i nie mają racji bytu a które są prawidłowe. Różnica między naszymi stanowiskami jest taka, że ja cytując Sokratesa jak nic nie wiem tak mi się nie wydaje, że wiem no i wysuwam twierdzenia, które argumentuję, ale przyjmuję taką możliwość, że po prostu się mylę i tak jak za sprawą argumentów wysokiego zmieniłem swoje zdanie co do Konara i Malinowskiego tak ty jesteś przekonany, że wiesz co jest prawdą a co nie. Zatem ja jestem otwarty na dyskusję i na zmianę swoich poglądów, ty zamykasz się na dyskusję pod maską zdania ekspertów i prawd które są niepodważalne.
Odwoływałem się do twojego sposobu argumentacji nie ad persona.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: TommyLeeJones »

lukecik pisze: 11 sty 2022, o 11:59 Głupio po takim sezonie pchać Bołądzia do reprezentacji, ale uważam, że on trochę upodobnia się do swoich kolegów, a i tak na ich tle błyszczy. Chciałbym go zobaczyć w lepszym klubie, dalej uważam że nadaje się na duże granie.
Bołądź to casus Ben Tary. Nadal gra świetnie, tylko koledzy zamiast pomagać jak w zeszłym sezonie, przeszkadzają i są to panowie z tej samej pozycji - przyjęcia. Na obu atakujących to finalnie musi się odbić. Suwałki mają ciut lepszą sytuację dzięki lepszemu rozegraniu i o klasę lepszym środkowym. Za to niewypały na przyjęciu większe. W Stali jakiekolwiek oczekiwania miałem tylko co do Kwasowskiego, który pokazuje, że sezon w Gieksie był jednak wyjątkiem aniżeli regułą. Penchev, Długosz, Bućko - tutaj nie miałem żadnych wymagań, ten ostatni nawet gra zaskakująco dobrze jak na siebie. Za to od Halaby i Łukasika zdecydowanie można wymagać więcej. Ten pierwszy jednak (troszkę niczym Kwasowski) pokazuje, że sezon w Gdańsku był anomalią (niemniej bardzo przekonującą moją skromną osobę), za to drugi po serii urazów już nie potrafi wrócić na dobry poziom. Piotrka szuka się zagrywką i ten przestaje się bilansować.

Nie chcę formułować zarzutu wobec Łukasika, bo czuwają nad nim fachowcy, a i on sam nie jest żadnym zapuszczonym leniem wszakże wrócił po masie kontuzji oraz ma aparycję godną nordyckiego berserkera ale może jego potężna masa po części odpowiada za jego obecną grę? Może jakby ważył te 5-10 kg mniej, nie miałby tylu kontuzji, byłby lepiej skoordynowany, bardziej mobilny? Na przyjęciu to jednak przydatne cechy. Oczywiście tak sobie gdybam jedynie. Lat nie ubywa, każdy kilogram mięśni dla ciała waży co raz więcej, nie mniej.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: Szary Wilk »

Mnie trochę dziwi, dlaczego Trefl nie postarał się o transfer właśnie takiego Bołądzia. Im brakuje ewidentnie atakującego, który będzie kończył dużą ilość piłek.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: asps »

Szary Wilk pisze: 11 sty 2022, o 14:11 Mnie trochę dziwi, dlaczego Trefl nie postarał się o transfer właśnie takiego Bołądzia. Im brakuje ewidentnie atakującego, który będzie kończył dużą ilość piłek.
Może dlatego, że taki Bołądź nie chciałby grać na przemian z Wlazłym.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: ciorny17 »

TommyLeeJones pisze: 11 sty 2022, o 13:18 Nie chcę formułować zarzutu wobec Łukasika, bo czuwają nad nim fachowcy, a i on sam nie jest żadnym zapuszczonym leniem wszakże wrócił po masie kontuzji oraz ma aparycję godną nordyckiego berserkera ale może jego potężna masa po części odpowiada za jego obecną grę? Może jakby ważył te 5-10 kg mniej, nie miałby tylu kontuzji, byłby lepiej skoordynowany, bardziej mobilny? Na przyjęciu to jednak przydatne cechy. Oczywiście tak sobie gdybam jedynie. Lat nie ubywa, każdy kilogram mięśni dla ciała waży co raz więcej, nie mniej.
Tylko chyba problem jest taki, że Piotrek to od zawsze był taki dzik. Pamiętam wejścia jeszcze za czasów Olsztyna, gdzie doznał pierwszej kontuzji, to jak na 18/19 latka to był wielki. Także to raczej wynika z genetyki, a strata masy mięśniowej może wpłynąć na samą dynamikę/eksplozywność. Co prawda waga w okolicach 110 kg nie pomaga na kolana.
Kłamca.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2021/2022 - kolejka 15. (08-10.01.2022)

Post autor: TommyLeeJones »

Zgadza się, Piotrek zwyczajnie jest "kawałem chłopa", dlatego właśnie absolutnie nie pisałem tego w formie zarzutu, inaczej niż mogłoby być przy np. Michale Filipie. Być może jest to genetyka i dla mnie Łukasikowi może ona nie pomagać, a być może (nieduże szanse) dałoby się zrzucić mięśnie na wzór Wojtka Włodarczyk ewentualnie przeprogramować trening chociaż nie wierzę, że tego ostatniego nie próbowano.

Przeszłości się już nie zmieni ale biorąc pod uwagę wiek Piotrka (28 lat rocznikowo), jego boiskową formę, historię kontuzji, to rysują się przed nim nieciekawe perspektywy :( . Redukcja masy mogłaby stanowić remedium na ten problem, jeśli i ona nie wchodzi w grę, Łukasikowi będzie ciężko utrzymać się w lidze, szkoda.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”