Kolejka 14-16.01.2022r

kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: kamil1999 »

@Grzegorz
Co do pierwszego twojego "zdziwienia" to chyba faktycznie źle zrozumiałem i może tu nasze poglądy aż tak się nie różnią więc nie ma co tu chyba dyskutować. Po prostu przeszkadza mi to, gdy są pewni zawodnicy i powszechnie uważani są za liderów(Lipiński, Toniutti, swego czasu Rossard) to nawet gdy grają dobrze to są krytykowani. U Toniuttiego czasem to jest aż śmieszne gdy co kolejkę nieraz można przeczytać że gra słabo a później gości w szóstce sezonu u każdego i się czyta, że z przeciętnych zawodników jest w stanie zrobić zawodników światowej klasy:) Magik po prostu.
Ale ty też mnie nie zrozumiałeś. Nie wiem w którym momencie napisałem, że to źle że się nie zgadzamy. Nawet lepiej. Gdyby każdy z każdym się zgadzał to ma kij by było forum? O czym dyskutować? Nie wiem w którym momencie się wyraziłem na tyle mylaco, ale zdecydowanie nie uważam tego co mi zarzuczasz. Żeby była jasność. Przywolalem Lipińskiego bo to dla mnie była sytuacja pararelna z Toniuttim. Czyli zawodnik który gra dobry sezon i jest bardzo ważnym punktem drużyny jest krytykowany. Po prostu problem widzimy zazwyczaj w zupełnie innych rzecxach/ graczach i to przy wolałem by potwierdzić te regułę i tyle. Nie uważam, że to jakoś źle, że problem widzimy gdzie indziej, choć nie będę ukrywał, że dla mnie czasem twoje spojrzenie może być lekko dziwne. Pewnie jak moje dla ciebie skoro mój komentarz skwitowales śmiejącą się emotką. No i ok, dyskutujemy jeśli się nie zgadzamy, dyskusja rozwija bo pobudza do szukania informacji w celu odnajdywania argumentów i td. Nie wiem też czy w sumie to ad persona to dobre określenie, ale w sporej części my jako społeczność tego forum znamy swoje poglądy na siatkówkę i bardzo ciężko uniknąć takiego odwołania do wcześniej gloszonych opinii. Na przykład ciężko nie patrzeć się na negatywne opinie szarego co do Drzygi czy pewnie też moje w stosunku do pewnych zawodników w kontekście wcześniejszych wypowiedzi. To jest ten kontekst wcześniejszych wypowiedzi. Ja po prostu twoja argumentację odbieram właśnie jako zrzucanie większości winy na liderów(Lipiński, Toniutti, Cebulj na początku sezonu). Taki jest mój subiektywny odbiór twoich postów i dla mnie ta krytyka Toniuttiego też taka była. Tyle. Nie uważam, że moje zdanie jest jakieś prawdziwe i trzeba je popierać. Każdy ma swoją opinię i swoje poglądy, które argumentujemy i ok

Wybacz błędy, ale autokorekta jak zwykle przeszkadza a nie pomaga a nie chce mi się tych błędów poprawiać
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Streeter »

Przepraszam, że się wtrącę, ale o Lipińskim to nie kojarzę by ktoś pisał, że gra źle. Pojawiały się głosy (w tym m.in. mój), że nie gra tak świetnie jak rok temu, co nie jest równoznaczne z tym, że gra źle (były zresztą przytaczane liczby, z których zarówno obrońcy tej tezy, jak i przeciwnicy mogli znaleźć coś dla siebie, bo w ataku chyba wypadał lepiej, natomiast gorzej w zagrywce i bodaj w bloku - z głowy piszę ale na pewno coś tam było lepiej coś gorzej). Nie kojarzę jednak by ktoś pisał, że Lipiński gra źle albo że przez niego Gdańsk zajmuje odległe miejsce, bo nawet jeśli zgodzilibyśmy się wszyscy tutaj jak jeden mąż, że gra gorzej niż rok temu, to i tak nie zmieniałoby tego, że gra najlepiej w całej drużynie.

A co do dyskusji Fabionowej to realnie trzeba przyznać, że z Jastrzębiem momentami rzucał fajne piłki. Nie widziałem wszystkich meczów Resovii w tym sezonie, ale z tych co widziałem to myślę, że był to najlepszy mecz Fabiana w tym sezonie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: kamil1999 »

Grzegorz chyba pisał, że główną przyczyną słabych wyników Gdańska jest gorsza forma lidera czyli lIpińskiego. Zwłaszcza na zagrywce i bloku. Z blokiem polemizuję bo w bloku na set niewiele gorsze staty ma. Po części w sumie też miał chyba rację bo faktycznie Gdańsk w zeszłym sezonie był silny w defensywie teraz jest słaby, ale teraz to koło Radomia ma najgorszą ofensywę i to też nie można lekceważyć. Ale to może grzegorz się wypowiedzieć bo mogę coś źle pamiętać.
Fabian nie rzucał jakoś źle, ale też te niektóre piłki do Cebuli nie były najlepsze no i jak słusznie zauważył szary to gdy z trudem łapie piłki to takie leniwe wystawy jedną ręką stosuje które nie są zbyt pomocne. To wychodziło chyba tylko Vinciciowi dobrze. Większość rozgrywających mimo wszystko obiema rękami sięga i nie bez powodu. Do tego te piłki Drzyzgi to często takie niedoloty. Choć jak na siebie to z JW grał względnie ok, ale dalej można się przyczepić do wyborów bo grał mało środkiem no i wyjątkowo mało Deroo gdy akurat miał swój dzień. Ale fajnie, że częśćiej jużgra Muzajem i to nawet na sytuacyjnych.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: grzegorzg »

kamil1999 pisze: 17 sty 2022, o 13:59@Grzegorz
(...)

Kamilu - "problem" między nami jest taki, że chyba nazbyt szybko wrzucasz mnie w pewne "konteksty" jak napisałes i chyba (a w przypadku Lipińskiego na pewno ;) ) opacznie rozumiesz moje wpisy. Może to i mój bład, moze czasem nie bardzo czytelnie piszę. Rozważę...

Żeby nie zanudzac, i w jak najwiekszym skrócie - o Lipińskim nie pisałem w kategoriach jakiejś winy czy wielkiego obarczania zawodnika. Nie wiem, może był kontekst taki, ale na pewno nie było zamiaru żadnego. Raczej zwykłe własnie stwierdzenie faktu, ze przy personalnych słabosciach Trefla, słabsza postawa lidera rzutuje takze mentalnie na pozostałych. Bo przecież naprawdę trudno, tak jak zreszta pisze wyżej Streeter, porównywa ten i poprzedni sezon Lipińskiego. W tamtym dawał dużo "ekstra", w tym tego nie ma, lub jest niewiele. Czy w takiej opinii jest jakis wielki zarzut do zawodnika? Raczej moim zdaniem szukanie przyczyny. Przeciez ja doskonale wiem, ze zawodnicy maja rózne sezony. Problem w tym, ze - jak wida dookoła - w zespołach słabych personalnie może to by istotnym problemem, takze własnie poprzez "mental". Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyc, że bardziej szukam przyczyn niż obarczam zawodnika. Raczej własnie dostrzegam jego ogromna wagę dla takiego zespołu.
O Cebulju nie będę pisał, szkoda klawiatury, pisałem wiele razy. Zawodnik nie wnoszący do ligi kompletnie nic poza fizycznymi walorami. Chyba, ze ma by antyprzykładem jak nie gra mając tak kapitalne warunki fizyczne.

PS Statystyki sezonowe są tez dobre, ale liga się zmienia i w rankingach blokujacych Lipa zjechał o...43 pozycje. Swoją drogą, ciekawe te statystyki...
W zagrywce równo o 40 miejsc. Co ja mogę napisac ???
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Blanco »

Jeszcze co do meczu niedzielnego, co on pokazał? Że Muzaj od spotkania w Rzeszowie jest naprawdę w coraz lepszej dyspozycji (To też pokłosie tego, że zaczyna im się z Drzyzgą gra kleić). Nie mogę się dokopać do statystyk 4 seta, bo w nim chyba siadł trochę, ale zaczął serwować, zaczął atakować na kontrze. Tylko jeszcze bloku mu brakuje.

To też papierek lakmusowy na tezę, że Cebulj się nie bilansuje w meczach na takim poziomie. Nie będę pisać o liczbie błędów, bo to, że on oddał 13 punktów bezpośrednio to widać w statystykach, ale nie widać na przykład tego, że ta prosta zagrywka przy setowej w pierwszym secie, to przez Cebulja została przyjęta na palce na 5 metr. I jak ja czytam, że DeFalco do Resovii to za Deroo, bo Cebulj ma kontrakt, to znaczy, że nic się w Rzeszowie nie uczą na błędach.

Aha, Kochanowski nadal nie blokuje ataków ze skrzydeł, okropnie wygląda w ataku, a Boyer zrobił trochę przysługę Jastrzębskiemu, bo z Hadravą grają lepiej.

I miły ten dysonans poznawczy na forum, że jak to, leniwy Fabian zagrał lepiej, niż Ben.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: grzegorzg »

Nie ogladałem meczu Zaksy z Lublinem, więc wczoraj z ciekawością włączyłem powtórkę i trafiłem na ostatnie ok 1,5 seta. Nie mogłem wyjsc z podziwu dla "wyczynów" Semeniuka i Śliwki w przyjęciu. Piłka odbijała się od nich jak od przysłowiowego drewna. ;) Spojrzałem z ciekawości w statystyki i to odzwierciedlenie jest jednak silne- Śliwka zjechał 0 9% w perfekcyjnym a Semeniuk o 7 % w porównaniu do zbiorczych z tego sezonu.
Cenę zapłacili widac sporą obaj przyjmujacy za mecz z Lube.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Jacek »

adamow pisze: 23 mar 2022, o 17:41A wiadomo co się z nimi stało? Bo dopiero wróciłem do domu i włączyłem transmisję a tu Szalpuk w Wawie :o
Nie covid ale zostali w Warszawie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: BuenoSausage »

Może niepotrzebnie skreśliłem Warszawę w dzisiejszym meczu. Zapomniałem, że Warszawa jest dla Jastrzębia tym czym Resovia dla Zaksy, a z Szalpukiem na lewym (zamiast Fornala, tak jak przypuszczałem) Petković może nie zostanie przeciążony w ataku.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: michal1983 »

Może Jastrzębianom zależy na zajęciu jednak tego 2 miejsca i gra w 1/2 ze Skrą która jest najsłabsza z pierwszej czwórki.
*Pod warunkiem że owa nie trafi na Resovie.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Kicu »

michal1983 pisze: 23 mar 2022, o 18:02 Może Jastrzębianom zależy na zajęciu jednak tego 2 miejsca i gra w 1/2 ze Skrą która jest najsłabsza z pierwszej czwórki.
*Pod warunkiem że owa nie trafi na Resovie.
Nie no, bez żartów. SKRA nie jest słabsza od Zawiercia.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Orduna »

Maestro Italiano Bon Apettito Buongiorno Buonasera Si Si
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: BuenoSausage »

michal1983 pisze: 23 mar 2022, o 18:02 Może Jastrzębianom zależy na zajęciu jednak tego 2 miejsca i gra w 1/2 ze Skrą która jest najsłabsza z pierwszej czwórki.
*Pod warunkiem że owa nie trafi na Resovie.
Skra jest tak słaba, że w rundzie rewanżowej ma póki co lepszy bilans niż Zaksa ;)
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: michal1983 »

Jak to było? „Runda zasadnicza nic nie znaczy.”
Jakoś tak chyba.

Wiesz, jak zupa jest przesolona to jest przesolona nawet jak dosypiesz cukru.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Szary Wilk »

Fornal 9/13 = 69 %, 61,5 % efektywności, 3 bloki i as jak na razie. Jak dźwignie tak do końca, to Jastrzębie i tak wygra.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: BuenoSausage »

Przez pierwsze 3 sety Petković zrobił więcej punktów niż cała reszta drużyny razem wzięta. Kwintesencja mierności gry Warszawy.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Szary Wilk »

Według mnie Olsztyn pyknie Warszawę, potem w Gdańsku mecz o wszystko powinni wygrać. Zawiercie pyknie Resovię. Według mnie skończy się
1&2 - ?
3) Skra
4) Warta
5) AZS
6) Resovia
7) Projekt

Jastrzębie i ZAKSA - rozstrzygnie ostatni mecz, gdzie w dodatku grają ze sobą.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: ciorny17 »

Odpalił się Fornal na zagrywce i już brata pogonił. A chłopiec w platynowych włosach jak nie przyjmował, tak nie przyjmuje. W porównaniu z poprzednimi latami ciągły regres. Stabilnie.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 23 mar 2022, o 19:17 Odpalił się Fornal na zagrywce i już brata pogonił. A chłopiec w platynowych włosach jak nie przyjmował, tak nie przyjmuje. W porównaniu z poprzednimi latami ciągły regres. Stabilnie.
Może i nie przyjmuje, ale za to przestał atakować ;)

Bardzo mi szkoda Artura. Kontuzje wyhamowały jego karierę (co za tym idzie: brak systematycznej gry na poziomie), czy były jeszcze jakieś czynniki pozasportowe?
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: BuenoSausage »

Szary Wilk pisze: 23 mar 2022, o 19:13 Według mnie Olsztyn pyknie Warszawę, potem w Gdańsku mecz o wszystko powinni wygrać. Zawiercie pyknie Resovię. Według mnie skończy się
1&2 - ?
3) Skra
4) Warta
5) AZS
6) Resovia
7) Projekt

Jastrzębie i ZAKSA - rozstrzygnie ostatni mecz, gdzie w dodatku grają ze sobą.
Oj Skra - Resovia, cóż to będą za mecze 8-)
Reszta raczej nudy.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Szary Wilk »

BuenoSausage pisze: 23 mar 2022, o 19:29
Szary Wilk pisze: 23 mar 2022, o 19:13 Według mnie Olsztyn pyknie Warszawę, potem w Gdańsku mecz o wszystko powinni wygrać. Zawiercie pyknie Resovię. Według mnie skończy się
1&2 - ?
3) Skra
4) Warta
5) AZS
6) Resovia
7) Projekt

Jastrzębie i ZAKSA - rozstrzygnie ostatni mecz, gdzie w dodatku grają ze sobą.
Oj Skra - Resovia, cóż to będą za mecze 8-)
Reszta raczej nudy.
Czy ja wiem? Olsztyn z Zawierciem wywalczył 4 punkty w dwumeczu w tym sezonie.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 23 mar 2022, o 19:36
BuenoSausage pisze: 23 mar 2022, o 19:29
Szary Wilk pisze: 23 mar 2022, o 19:13 Według mnie Olsztyn pyknie Warszawę, potem w Gdańsku mecz o wszystko powinni wygrać. Zawiercie pyknie Resovię. Według mnie skończy się
1&2 - ?
3) Skra
4) Warta
5) AZS
6) Resovia
7) Projekt

Jastrzębie i ZAKSA - rozstrzygnie ostatni mecz, gdzie w dodatku grają ze sobą.
Oj Skra - Resovia, cóż to będą za mecze 8-)
Reszta raczej nudy.
Czy ja wiem? Olsztyn z Zawierciem wywalczył 4 punkty w dwumeczu w tym sezonie.
Dokładnie. Sporo zależy od formy wiadomej dwójki liderów Olsztyna.
Warszawa też może być jeszcze groźna dla każdego jeśli wróci Kwolek czy Wrona
Może być ciekawie i mogą być niespodzianki.
Tylko nie spodziewam się by 9 zespół pokonał ten 1 a reszta to zagadka
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 23 mar 2022, o 19:38
Szary Wilk pisze: 23 mar 2022, o 19:36
BuenoSausage pisze: 23 mar 2022, o 19:29

Oj Skra - Resovia, cóż to będą za mecze 8-)
Reszta raczej nudy.
Czy ja wiem? Olsztyn z Zawierciem wywalczył 4 punkty w dwumeczu w tym sezonie.
Dokładnie. Sporo zależy od formy wiadomej dwójki liderów Olsztyna.
Warszawa też może być jeszcze groźna dla każdego jeśli wróci Kwolek czy Wrona
Może być ciekawie i mogą być niespodzianki.
Tylko nie spodziewam się by 9 zespół pokonał ten 1 a reszta to zagadka
A dla mnie najwięcej zależy od Gruszczyńskiego. Musi wziąć na klatę ciężar przyjęcia. No i Defalco też, ale w przyjęciu. Jak Firlej będzie mieć dograne, to może się z blokiem Zawiercia pobawić, ale jak będzie znów piła na 4-5 metr w ustawieniu, gdzie Andringa jest na lewym, to wiadomo, że idzie piła do Butryna i żeby wprowadzić jakiś element zaskoczenia, to Firlej będzie słał ekspresy i wyczyniał jakieś cuda, które będą niedokładne, niepotrzebne i takie to błędne koło.

Przy niezłym przyjęciu kibice AZS mogą być spokojni o grę w ataku Defalco i Butryna, według mnie.
astronauta
Posty: 2869
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: astronauta »

BuenoSausage pisze: 23 mar 2022, o 19:29
Szary Wilk pisze: 23 mar 2022, o 19:13 Według mnie Olsztyn pyknie Warszawę, potem w Gdańsku mecz o wszystko powinni wygrać. Zawiercie pyknie Resovię. Według mnie skończy się
1&2 - ?
3) Skra
4) Warta
5) AZS
6) Resovia
7) Projekt

Jastrzębie i ZAKSA - rozstrzygnie ostatni mecz, gdzie w dodatku grają ze sobą.
Oj Skra - Resovia, cóż to będą za mecze 8-)
Reszta raczej nudy.
Mecze dwóch kalekich drużyn, którym czasem coś wyjdzie, a częściej nie w tym sezonie. Bijcie się, i tak później Zaksa albo JW was zjedzą na śniadanie.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”