Kolejka 14-16.01.2022r

Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Resofan »

Szary Wilk pisze: 16 sty 2022, o 17:01 Ty jesteś jego rycerz na białym koniu. Może nadwagę też jakoś mu usprawiedliwisz?
Nie, nie jestem rycerzem Drzyzgi. Napisałeś na tym forum kiedyś, że bronisz Muzaja, bo denerwują Cię ataki na niego, często niesprawiedliwe. Widzisz, po Muzaju na tym forum nie "jedzie się" nawet w 10% jak po Drzyzdze. I to czy mu się należy, czy nie. Wyobraź sobie, że mnie również takie ataki denerwują, bo to forum ma "chłopców do bicia" i ulubieńców. Do "chłopców do bicia" należą jeszcze (oprócz Drzyzgi, który jest wręcz manekinem do ćwiczenia ciosów) np Konarski, Łomacz, Piechocki (tu akurat jestem w stanie zrozumieć kibiców Skry, bo jak widzą w innych drużynach grę Zatora który odszedł przez juniora, to krew ich może zalewać) i pewnie by się jeszcze kilku znalazło. Tak więc broniłem tu nie raz i Konarskiego i Łomacza i Kłosa jak mu się obrywało, a najczęściej rzeczywiście bronię Drzyzgi, bo on nawet jak dobrze gra (vide dzisiejszy mecz), to żeby się przypieprzyć, znajdzie ktoś, kto zwróci uwagę na jego sylwetkę i jak by wyglądał w ciasnej, białej koszulce. No bo nie może być przecież meczu, gdzie Drzyzga nie dostanie chociaż jakiegoś kuksańca....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Orduna »

Co ten Maroszek robi na tym słupku? Najgorszy sędzia w PL
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Biciut »

Resofan pisze: 16 sty 2022, o 18:48
Szary Wilk pisze: 16 sty 2022, o 17:01 Ty jesteś jego rycerz na białym koniu. Może nadwagę też jakoś mu usprawiedliwisz?
Nie, nie jestem rycerzem Drzyzgi. Napisałeś na tym forum kiedyś, że bronisz Muzaja, bo denerwują Cię ataki na niego, często niesprawiedliwe. Widzisz, po Muzaju na tym forum nie "jedzie się" nawet w 10% jak po Drzyzdze. I to czy mu się należy, czy nie. Wyobraź sobie, że mnie również takie ataki denerwują, bo to forum ma "chłopców do bicia" i ulubieńców. Do "chłopców do bicia" należą jeszcze (oprócz Drzyzgi, który jest wręcz manekinem do ćwiczenia ciosów) np Konarski, Łomacz, Piechocki (tu akurat jestem w stanie zrozumieć kibiców Skry, bo jak widzą w innych drużynach grę Zatora który odszedł przez juniora, to krew ich może zalewać) i pewnie by się jeszcze kilku znalazło. Tak więc broniłem tu nie raz i Konarskiego i Łomacza i Kłosa jak mu się obrywało, a najczęściej rzeczywiście bronię Drzyzgi, bo on nawet jak dobrze gra (vide dzisiejszy mecz), to żeby się przypieprzyć, znajdzie ktoś, kto zwróci uwagę na jego sylwetkę i jak by wyglądał w ciasnej, białej koszulce. No bo nie może być przecież meczu, gdzie Drzyzga nie dostanie chociaż jakiegoś kuksańca....
A nie sądzisz, że sam przez własne zachowanie na to wszystko ciężko pracuje? On nie potrzebuje adwokata na forum siatkarskim
ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: ostry99 »

Katowice grają chyba dziś swój mecz sezonu, co za walka i dramaturgia w 2. secie.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Lucarelli »

Zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby Jarosz zagrał tydzień temu w Rzeszowie to GKS wygrałby za 3 punkty, patrząc na to jak wyrównany był to mecz nawet bez niego.
Raz, że Jarosz jest jednak ich liderem w ataku, dwa nie byłoby Koguta na boisku, który często kładł im grę.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: lukecik »

Jak to mawiał śp. Zdzisław Ambroziak: KA-TA-STRO-FA.

Nie mamy ani przyjęcia, ani zagrywki, a Konarski to się nadaje to pchania karuzeli, a nie do grania w siatkówkę. Może Malinowski rozgrzewając się trafi piłką w łeb Kolakovicia żeby sobie Czarnogórzec o nim przypomniał i wpuścił na stałe, a nie tylko na zagrywkę, bo to jest komedia, jak on się boi sięgnąć po zmiany. Frajestwo niesamowite z naszej strony, podaliśmy katowiczanom rękę dwukrotnie w tym secie i zasłużenie dostaliśmy w ryj. Trzy punkty zostaną dziś w Katowicach.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Matson »

Swoją drogą to nie wiem czy jeśli chodzi o poziom sportowy to nie najlepsza kolejka w tym sezonie. Fajny mecz Resovii z Jw, niezły mecz Olsztyna i Suwałk, do tego teraz deserek. W końcu oczy nie bolą od oglądania plusligi
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: BuenoSausage »

Lucarelli pisze: 16 sty 2022, o 18:58 Zaryzykuje stwierdzenie, że gdyby Jarosz zagrał tydzień temu w Rzeszowie to GKS wygrałby za 3 punkty, patrząc na to jak wyrównany był to mecz nawet bez niego.
Moim zdaniem to niemal pewne, że GKS w pełnym składzie ograłby Resovię przed tygodniem.

Lubię Zawiercie, ale pora kończyć tę passę. Niech no teraz Gieksa domknie mecz a za tydzień Olsztyn poprawi :)
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: kibic_siatki »

Brawo GKS!!!
Zespół trudny do zabicia. Mimo śmiechów z Quirogi z powodu pechowego trafienia piłką, to śląski zespół wziął się w garść i z 12:17 wyciągnął seta.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Lucarelli »

Wojciech Drzyzga wielokrotnie wspominał, że czytuje fora, a co jeżeli również od czasu do czasu na nich piszę😉😉 :D :D
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Resofan »

Biciut pisze: 16 sty 2022, o 18:54
Resofan pisze: 16 sty 2022, o 18:48 Nie, nie jestem rycerzem Drzyzgi.
A nie sądzisz, że sam przez własne zachowanie na to wszystko ciężko pracuje? On nie potrzebuje adwokata na forum siatkarskim
Nie potrzebuje również prokuratora.
Co do "zapracowania", to chyba nie tyle swoim zachowaniem, a tym jaki jest. Drzyzga to bardzo podobny przypadek jak Szczęsny w piłce nożnej - obaj synowie bardzo dobrych zawodników którzy grali na tych samych pozycjach i obecnie ekspertów komentatorskich, obaj pewni siebie, niepokorni, znający swoją wartość, a Polsce takich ludzi się nie lubi. Dlatego obaj u kibiców mają "przechlapane" i na forach internetowych zbierają cięgi czy im się należy, czy nie. Mnie tacy ludzie nie drażnią, drażni mnie natomiast "owczy pęd" i "nakręcanie się" wzajemnie kibiców w tendencyjnych komentarzach.

A co do meczu który trwa, to zacząłem oglądać od końcówki 2 seta - widać męczarnie Resovii sprzed tygodnia, to nie tylko wynik jej słabszego dnia.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Lucarelli »

Fantastyczny mecz GKSu, siatkówka kompletna.
Ps. Maroszek pozwala na łapanie i rzucanie piłek.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2022, o 19:24 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: tomasol »

Nie rozumiem trenerów zachowujących się jak Kolakovic. Para Conte-Konarski to co najmniej o jednego za dużo dziś na boisku. Żeby jeszcze nie było kogo wpuścić, ale Zawiercie ma dobrą ławkę rezerwowych. A Katowice, to waleczny i dobrze ułożony zespół, zaryzykuję stwierdzenie, że jeden z lepiej zbilansowanych w całej lidze, choć o ograniczonym potencjale. Dzisiaj grają dodatkowo bardzo dobrze, widać, że dwójka Jarosz i Rousseaux daje sporo na skrzydłach, ładnie uzupełnieni środkiem i są groźni.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: bono »

Brawo GKS! - świetny mecz.
nie ma już nic... :<
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Resofan »

GKS gra na jakieś 173% swoich teoretycznych możliwości. Trener Słaby, słaby absolutnie nie jest :D .
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
TheDaniel
Posty: 98
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: TheDaniel »

Największą przeszkodzą Zawiercia w osiągnięciu czegoś więcej niż ćwierćfinał może być Kolakovic - totalny beton.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: michal1983 »

BuenoSausage pisze: 16 sty 2022, o 19:02 Lubię Zawiercie, ale pora kończyć tę passę. Niech no teraz Gieksa domknie mecz a za tydzień Olsztyn poprawi :)
Skąd ta diametralna zmiana narracji drogi kolego? Jeszcze pare tygodni temu przy meczach Zawiercia z Jastrzębiem i Zaksą nawoływałeś tutaj kilkukrotnie do mocnego trzymana kciuków za Aluron.
Coś się zmieniło w postrzeganiu rzeczywistości??? Spojrzę w tabelę, może zrozumiem. Aaaaa już wszystko jasne.



Dla mnie obrzydliwe jest życzenie porażki każdemu kto może zagrozić w ostatecznym rozrachunku twojej ulubionej drużynie.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Biciut »

Resofan pisze: 16 sty 2022, o 19:21 Nie potrzebuje również prokuratora.
Co do "zapracowania", to chyba nie tyle swoim zachowaniem, a tym jaki jest. Drzyzga to bardzo podobny przypadek jak Szczęsny w piłce nożnej - obaj synowie bardzo dobrych zawodników którzy grali na tych samych pozycjach i obecnie ekspertów komentatorskich, obaj pewni siebie, niepokorni, znający swoją wartość, a Polsce takich ludzi się nie lubi. Dlatego obaj u kibiców mają "przechlapane" i na forach internetowych zbierają cięgi czy im się należy, czy nie. Mnie tacy ludzie nie drażnią, drażni mnie natomiast "owczy pęd" i "nakręcanie się" wzajemnie kibiców w tendencyjnych komentarzach.
Właśnie jaki jest przekazuje poprzez zachowanie w stosunku do ludzi wokoło. Bardzo nie trafione porównanie. Nikt Fabianowi nie zarzucił podczas tych dzisiejszych wywodów tego, że ma ojca będącego obecnie w roli komentatora i tego, że dzisiaj jest niedziela tylko to w jaki sposób zwrócił się do sędziego. Kubiak z Bartmanem równie beznadziejnie zachowywali się wobec arbitrów i mam to usprawiedliwiać tym, że ich ojcowie też mają coś wspólnego z zawodowym sportem?
Wystarczy trochę pracy nad sobą ze specjalistą i odbiór społeczny może być o 180 stopni w drugą stronę. Czy Murek, Świderski, Szczerbaniuk nie wykłócali się z sędziami? Prezentowali odpowiednią klasę sportową i być może w tym jest szkopuł
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: grzegorzg »

Biciut pisze: 16 sty 2022, o 18:54 A nie sądzisz, że sam przez własne zachowanie na to wszystko ciężko pracuje? On nie potrzebuje adwokata na forum siatkarskim
Nie do mnie pytanie, ale pozwól, ze się dwoma słowami odniosę.

My tu piszemy o danej kolejce, o konkretnym meczu. Nie piszemy dlaczego Drzyzga może miec problem w "nowej" reprezentacji. Nie piszemy , ze Toniutti to ogólnie bez porównania lepszy rozgrywający. Nie mozna tych spraw poodzielac? Wróce, ale mnie rozwalaja opinie typu X zagrał lepszy mecz, bo jest lepszym zawodnikiem od Y. Przeciez to kompletna paranoja, bo X zagrał lepszy mecz, dlatego, ze zagrał lepszy mecz...
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Resofan »

michal1983 pisze: 16 sty 2022, o 19:38 Dla mnie obrzydliwe jest życzenie porażki każdemu kto może zagrozić w ostatecznym rozrachunku twojej ulubionej drużynie.
:] :] :] :] :] :] :] :] :] :]
Większych "jaj" na tym forum chyba nie było. Noż kuźwa żaden kabaret by tego nie wymyślił. Coś wspaniałego :D
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Biciut »

grzegorzg pisze: 16 sty 2022, o 19:39
Biciut pisze: 16 sty 2022, o 18:54 A nie sądzisz, że sam przez własne zachowanie na to wszystko ciężko pracuje? On nie potrzebuje adwokata na forum siatkarskim
Nie do mnie pytanie, ale pozwól, ze się dwoma słowami odniosę.

My tu piszemy o danej kolejce, o konkretnym meczu. Nie piszemy dlaczego Drzyzga może miec problem w "nowej" reprezentacji. Nie piszemy , ze Toniutti to ogólnie bez porównania lepszy rozgrywający. Nie mozna tych spraw poodzielac? Wróce, ale mnie rozwalaja opinie typu X zagrał lepszy mecz, bo jest lepszym zawodnikiem od Y. Przeciez to kompletna paranoja, bo X zagrał lepszy mecz, dlatego, ze zagrał lepszy mecz...
Właśnie do konkretnego zdarzenia non stop się odnoszę z tej kolejki. Kolega rozwinął temat :)
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: michal1983 »

Tak Grzegorzu ale jedno nie wyklucza drugiego.

Toniutti jest lepszym sypaczem niż Fabian >>> Fabian zagrał dziś lepszy mecz >>> Zachowanie Drzyzgi jest frajerskie i słabe ...

To są zupełnie różne tematy.
Resofan pisze: 16 sty 2022, o 19:42
michal1983 pisze: 16 sty 2022, o 19:38 Dla mnie obrzydliwe jest życzenie porażki każdemu kto może zagrozić w ostatecznym rozrachunku twojej ulubionej drużynie.
:] :] :] :] :] :] :] :] :] :]
Większych "jaj" na tym forum chyba nie było. Noż kuźwa żaden kabaret by tego nie wymyślił. Coś wspaniałego :D
Możesz sprecyzować bo nie ogarniam to i ja się pośmieję. Dziękuję.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: grzegorzg »

Biciut pisze: 16 sty 2022, o 19:42
grzegorzg pisze: 16 sty 2022, o 19:39
Biciut pisze: 16 sty 2022, o 18:54 A nie sądzisz, że sam przez własne zachowanie na to wszystko ciężko pracuje? On nie potrzebuje adwokata na forum siatkarskim
Nie do mnie pytanie, ale pozwól, ze się dwoma słowami odniosę.

My tu piszemy o danej kolejce, o konkretnym meczu. Nie piszemy dlaczego Drzyzga może miec problem w "nowej" reprezentacji. Nie piszemy , ze Toniutti to ogólnie bez porównania lepszy rozgrywający. Nie mozna tych spraw poodzielac? Wróce, ale mnie rozwalaja opinie typu X zagrał lepszy mecz, bo jest lepszym zawodnikiem od Y. Przeciez to kompletna paranoja, bo X zagrał lepszy mecz, dlatego, ze zagrał lepszy mecz...
Właśnie do konkretnego zdarzenia non stop się odnoszę z tej kolejki. Kolega rozwinął temat :)
Jeśli cos mi umkneło to sorry, piszę o aspektach sportowych.
Pewnie macie na mysli te słowa Drzyzgi do sędziego? Chyba poszedłem narąbac drewna. :D
Ale ja nie chcę tego oceniac, może własnie dlatego, ze go zwyczajnie średnio liubię pisząc eufemistycznie. Natomiast zawsze mam przed oczami wypowiedz byłego szefa sędziów - Andzreja Lemka, który sam z siebie się nasmiewał, jak bedąc zawodnikiem potrafił przysięga sędziemu, ze nie dotknął piłki w bloku.
Sędziowie nas nie rozpieszczają, a emocje są nieraz wielkie...
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Resofan »

Biciut pisze: 16 sty 2022, o 19:39 Właśnie jaki jest przekazuje poprzez zachowanie w stosunku do ludzi wokoło. Bardzo nie trafione porównanie. Nikt Fabianowi nie zarzucił podczas tych dzisiejszych wywodów tego, że ma ojca będącego obecnie w roli komentatora i tego, że dzisiaj jest niedziela tylko to w jaki sposób zwrócił się do sędziego.
No chyba nie do końca rozumiesz co ja napisałem - Drzyzga za takie samo zachowanie jak np. Zatorski będzie zbierał na tym forum dużo bardziej. Napisałem Ci wcześniej, że inni zawodnicy podchodząc do słupka również nie wyrażają się krystaliczną polszczyzną, tylko tego mikrofony zwykle nie wyłapują. Zachowanie Drzyzgi na pewno nie odbiegało od "normy", bo sędzia mniej się oburzył niż "sprawiedliwi" na tym forum, gdyż przecież nawet nie pokazał mu kartki. Wyobraź sobie co słyszą sędziowie którzy kartkę pokazują. A przecież nic na tym forum zwykle wtedy nie piszą o ile oczywiście nie ma "buraczanych" gestów, bo akurat nie słychać słów kierowanych do sędziego.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Resofan »

michal1983 pisze: 16 sty 2022, o 19:44
Resofan pisze: 16 sty 2022, o 19:42
michal1983 pisze: 16 sty 2022, o 19:38 Dla mnie obrzydliwe jest życzenie porażki każdemu kto może zagrozić w ostatecznym rozrachunku twojej ulubionej drużynie.
:] :] :] :] :] :] :] :] :] :]
Większych "jaj" na tym forum chyba nie było. Noż kuźwa żaden kabaret by tego nie wymyślił. Coś wspaniałego :D
Możesz sprecyzować bo nie ogarniam to i ja się pośmieję. Dziękuję.
Istotą kibicowania jest radość ze zwycięstwa swojej drużyny i porażki bezpośredniego konkurenta. Każdy kibic to ma, niektórzy ewentualnie tego nie ogłaszają.
To tak jak z tym powiedzeniem, że 90% młodych chłopców się masturbuje, a pozostałe 10% się do tego nie przyznaje.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: michal1983 »

Nie możemy zostać przy tym że frajerskie zachowanie jest feajerskim zachowaniem i basta? Nieważne czy Drzyzga czy Kaczmarek czy Kubiak.

Swoją drogą, tu na forum się raportuje ludzi za błędy gramatyczne i daje bany za pisanie „nie na temat” ale bluzgi w tv reprezentantów kraju są ok.
Spoko. Kumam.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: Biciut »

Resofan pisze: 16 sty 2022, o 19:51
Biciut pisze: 16 sty 2022, o 19:39 Właśnie jaki jest przekazuje poprzez zachowanie w stosunku do ludzi wokoło. Bardzo nie trafione porównanie. Nikt Fabianowi nie zarzucił podczas tych dzisiejszych wywodów tego, że ma ojca będącego obecnie w roli komentatora i tego, że dzisiaj jest niedziela tylko to w jaki sposób zwrócił się do sędziego.
No chyba nie do końca rozumiesz co ja napisałem - Drzyzga za takie samo zachowanie jak np. Zatorski będzie zbierał na tym forum dużo bardziej. Napisałem Ci wcześniej, że inni zawodnicy podchodząc do słupka również nie wyrażają się krystaliczną polszczyzną, tylko tego mikrofony zwykle nie wyłapują. Zachowanie Drzyzgi na pewno nie odbiegało od "normy", bo sędzia mniej się oburzył niż "sprawiedliwi" na tym forum, gdyż przecież nawet nie pokazał mu kartki. Wyobraź sobie co słyszą sędziowie którzy kartkę pokazują. A przecież nic na tym forum zwykle wtedy nie piszą o ile oczywiście nie ma "buraczanych" gestów, bo akurat nie słychać słów kierowanych do sędziego.
Właśnie staram się naświetlić Ci temat z nieco innej perspektywy doskonale rozumiejąc Twój tok myślenia.

Temat mozna już zostawić ;)
Oby tylko nie do następnej kolejki
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: kamil1999 »

grzegorzg pisze: 16 sty 2022, o 17:24 Co ja mogę napisac? Przykro mi tylko, ze tak uogólniasz ad personam, bo ja przynajmniej tego nie robię. Odnoszę sie tylko do konkretnej opinni...

I to tyle, każdy niech sobie oceni sam argumentację. Do mnie kompletnie nie przemawia to, ze Drzyzga grał kiedyś zle, a Toniutti kiedyś świetnie. Piszę co widzę dzisiaj. Oczywiście, mozna przybrac chorą pozę Swędrowskiego czy Mazura i spienic sie z zachwytu po pierwszych piłkach, a potem udawac głupa w trakcie meczu, tylko po co?
Na studiach gdy studiowałem antropologię uczyłem się by nie wyciągać wniosków tylko z tego co rozmówca mówi, ale też z całego kontekstu łącznie z poprzednimi wypowiedziami rozmówcy, jakiegoś takiego rysu osobowego który się kształtuje i inne takie.
Tworzymy tutaj na tym forum nie zbyt dużą grupkę. Raczej to taka grupa kilkunastu/ kilkudziesięciu użytkowników regularnie dyskutująca o siatkówce i na tematy około siatkarskie. Więc trudno nie stosować ad persona skoro dgy ktoś coś napisze to raczej kojarzę jakieś jego inne siatkarskie poglądy czy komentarze. Nie inaczej mam z tobą i na przykład po zapoznaniu się z sporą ilością twoich komentarzy widzę, że w nietypowym(przynajmniej z mojego punktu widzenia) miejscu widzisz problemy. Być może one faktycznie tam leżą, ale ja tam zazwyczaj gdzie ty widzisz problem widzę co najmniej solidnego zawodnika, który jest raczej wartością dodaną do klubu.
Jak tak czyta się komentarze do Toniuttiego to można odnieść wrażenie, że on co sezon gra źle z wyjatkiem tego pierwszego sezonu w Zaksie gdzie były zachwyty. A na koniec i tak każdy wstawia go do szóstki sezonu, więc aż ciężko stwierdzić co sie dzieje. Bo w Zaksie jak były jakieś drobne problemy to też pierwszy obrywał Toniutti. Mam wrażenie po prostu, że niektórzy zbyt wysoką poprzeczkę mu ustawili i wymagają od niego perfekcji na którą nie stać nawet De Cecco. No i zbyt przeceniana jest rola sypacza bo gdy zespół wygrywa to nie zawsze dzięki niemu a czasem wbrew niemu a gdy zespół przegrywa to też nie zawsze jego wina jak u Kampy, któremu też nie wiem za co się dostawało w tym sezonie. Nie trzeba przybierać pozy Swędrowskiego, ale warto uważać by obraz gry z 4 seta nie wpłynął na odbiór 1,2 i 3.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: MWi »

Hmmm, ale Twój post wskazuje, że to opinia Grzegorza jest tutaj jakąś anomalią, że tak się pastwi nad Toniuttim. Prawda jest taka, że ja też rozgrywającego skrytykowałem i przynajmniej jeszcze jedna osoba.

W mojej opinii ostatni mecz Drzyzgi nie był zły i, z całą moją niechęcią do owego pana, trzeba go pochwalić za niezłą dystrybucję, nienajgorszą jakość sypy (chociaż parę razy coś zazgrzytało) oraz bloki. Toniutti też nie grał źle, ale czy lepiej od reprezentanta Polski? Mam wątpliwości, sporo za niskich piłek, zamordowanie środkowych. Jastrzębie wygrało, ale jeśli wskazywać kogokolwiek, kto nie dowiózł, to byłby właśnie Toniutti i Fornal.

Wydaje mi się, że to Ty patrzysz na Drzyzgę z perspektywy całego sezonu, a nie z perspektywy ostatniego meczu, który tutaj komentujemy. Mam przeczucie, że osoby negujące przyzwoitą grę w ostatnim meczu Drzyzgi są w stosunku do niego nieco zbyt emocjonalne i nadwartościowują każdy błąd.

Umówmy się, w ostatnim meczu Cebulj kompletnie posypał przyjęcie, dodatkowo na długości meczu popełnił tyle błędów, że nawet te pare breaków w ataku i na zagrywce niewiele dało. Deroo też nie był bez skazy, delikatnie mówiąc, za to Muzaj bardzo dobry mecz,jedynie z dwa/trzy niewymuszone błędy przy dużej liczbie piłek. Hadrava co prawda lepiej na zagrywce i w bloku, ale obaj atakujący nie mają się czego wstydzić.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejka 14-16.01.2022r

Post autor: grzegorzg »

kamil1999 pisze: 17 sty 2022, o 11:15 Na studiach gdy studiowałem antropologię uczyłem się by nie wyciągać wniosków tylko z tego co rozmówca mówi, ale też z całego kontekstu łącznie z poprzednimi wypowiedziami rozmówcy, jakiegoś takiego rysu osobowego który się kształtuje i inne takie.
Tworzymy tutaj na tym forum nie zbyt dużą grupkę. Raczej to taka grupa kilkunastu/ kilkudziesięciu użytkowników regularnie dyskutująca o siatkówce i na tematy około siatkarskie. Więc trudno nie stosować ad persona skoro dgy ktoś coś napisze to raczej kojarzę jakieś jego inne siatkarskie poglądy czy komentarze. Nie inaczej mam z tobą i na przykład po zapoznaniu się z sporą ilością twoich komentarzy widzę, że w nietypowym(przynajmniej z mojego punktu widzenia) miejscu widzisz problemy. Być może one faktycznie tam leżą, ale ja tam zazwyczaj gdzie ty widzisz problem widzę co najmniej solidnego zawodnika, który jest raczej wartością dodaną do klubu.
Po pierwsze, to sie mocno zdziwiłem. I od razu wyjasniam - ten "kontekst" w przypadku Toniuttiego odebrałes fatalnie. Jedyne moje wypowiedzi na jego temat, lub w przeważajacej wiekszości, były zapewne mocno sarkastyczne, wyśmiewające własnie wyolbrzymiane roli Francuza w sukcesach. Nigdy nie dyskredytowałem jego klasy, czy tam poziomu w obiektywnym kontekście. A jak już, to raczej piszę o tym, co wszyscy wiedzą, i co dotyczy rozgrywajacych o takich a nie innych warunkach fizycznych...
Po drugie , znowu mocne zdziwienie - a gdzie jest napisane, ze mamy miec takie samo spojrzenie? Ja nie mam żadnego problemu z t(T)obą. Wymieniam poglady jakoś je argumentując. Oczywiście wiem do czego pijesz - do Lipinskiego. Ale tak jak napisałem wczesniej, z czym Ty sie nie zgadzasz zresztą, Twoje prawo, czasem nawet obowiazek, miec inne zdanie, ale mi trudno się pogodzic z tym, ze jesli zawodnik zjeżdża w rankingach zagrywki i bloku o 30-40 pozycji, to nie ma wpływu na zespół. To moje prawo miec taki poglad. A czy jest czy nie jest wartością dodaną, czy jest solidny czy nie nigdzie o tym nie napisałem. Na pewno do ubiegłosezonowego "błysku geniuszu" sporo mu brakuje...
I po trzecie - "ad personam". Ja nie piszę o tym, ze ogólnie masz krzywe czy inne poglady, tylko z nimi fragmentami dyskutuję. No to wez pod uwagę co to znaczy tak naprawdę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”