Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: tomasol »

Przepchnęła to Resovia, ale patrzeć na to było ciężko. Męczarnie z ostatnim zespołem ligi pokazują, że poprawa tam jest stosunkowo niewielka. Lepiej zaczął grać Muzaj, choć dziś trochę czarne-czerwone, lepiej Kochanowski, ale widzimy, że bez Deroo to ten zespół nic nie ugra w tym roku.

A Stal cóż, samym Ben Tarą nie da rady, dzisiaj wspomagał go Kwasowski, ale reszta...Podam tylko taką liczbę, Ben Tara ratio 15 a cała Stal 9, to chyba wystarczy za komentarz jakie miał wsparcie w kolegach.
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: bryt.bryt »

Mecz Rzeszowa z Nysą to dowód, że najdroższy i najtańszy zespół ligi niewiele się różnią. ;)
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: bono »

A co tam z Deroo bo nie oglądałem od początku, znowu ugania się za pomponami? :]
nie ma już nic... :<
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: TommyLeeJones »

Mało widziałem, więc mało napiszę.

1. Skra - JW, rety ależ JW jest mięciutkie w tym momencie. Fornal z Toniuttim muszą wreszcie iść na piwo i się zgadać w jakim tempie grają. Na szczęście był Hadrava, Wiśniewski pomagał, Clevenot odpalił kiedy trzeba. Skra jak to Skra, bardzo dobry środek napędzany Grześkiem Łomaczem, tylko te skrzydła tak perfidnie jednowymiarowe...
2. Warszawa - ZAKSA - widziałem tylko dwa sety i profesurę Śliwki. ZAKSA inkasuje punkty w najgorszym momencie sezonu. Najważniejsze pytanie - czy jest ciężko bo bak się napełnia, czy wręcz przeciwnie.
3. RR - PE-ES-ŻE - ot typowa brzydka Reska, taka żeby mikserem po oczach sobie dać. Ale to była Nysa w tie-breaku, a Stal posiada wyjątkowy talent przegrywania w V secie z każdym, zawsze, po prostu.

Kity dnia:
1. 0/12 Grobelnego w ataku, chłop ostatnio jest pogubiony na boisku jak Napoleon pośrodku rosyjskiego stepu w 1812 r. - czyli bardzo i spotyka ich obu podobny koniec, nad wyraz marny.
2. 3/17 "Dikkoja" [dźwięk głupawego rechotu], to w sumie komentuje się samo. Kooy dzisiaj słabo przyjmował ale za to jeszcze gorzej atakował, ot klasyczny ofensywny przyjmujący, który nie zdobywa punktów. Logiczne. Pokazuje to też, że Skra może mocno karcić słabsze ekipy ale poważny przeciwnik może ją łatwo rozmontować.
3. 5/28 El Grauiego, Marokańczyk dzisiaj mocno odczuł zderzenie z Plusligą. Mnie natomiast dziwi ile razy Bućko będzie musiał dać dobrą zmianę, by któryś trener mu zaufał. Może Bartek jest słaby na treningach, tego nie wiem ale na meczu zazwyczaj odciąża Ben Tarę, w zamian za co ląduje w następnym meczu na ławce.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Streeter »

TommyLeeJones pisze: 22 sty 2022, o 23:27 3/17 "Dikkoja" [dźwięk głupawego rechotu], to w sumie komentuje się samo. Kooy dzisiaj słabo przyjmował ale za to jeszcze gorzej atakował, ot klasyczny ofensywny przyjmujący, który nie zdobywa punktów.
Parafrazując klasyka: może i nie przyjmuje dobrze, ale za to nie kończy ataków :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Szary Wilk »

tomasol pisze: 22 sty 2022, o 23:13 Przepchnęła to Resovia, ale patrzeć na to było ciężko. Męczarnie z ostatnim zespołem ligi pokazują, że poprawa tam jest stosunkowo niewielka. Lepiej zaczął grać Muzaj, choć dziś trochę czarne-czerwone, lepiej Kochanowski, ale widzimy, że bez Deroo to ten zespół nic nie ugra w tym roku.

A Stal cóż, samym Ben Tarą nie da rady, dzisiaj wspomagał go Kwasowski, ale reszta...Podam tylko taką liczbę, Ben Tara ratio 15 a cała Stal 9, to chyba wystarczy za komentarz jakie miał wsparcie w kolegach.
Ale Muzaj lepiej w porównaniu do kiedy? Początku sezonu? Bo ostatnie 2 mecze miał lepsze niż dzisiejszy.

Co do Kooya - Gość ściągnięty na szybko, bo nie miał kluub. Nikt się nie spodziewał, że Sander odwali taki numer. Pewnie po sezonie odejdzie, zarówno ze Skry, jak i z naszej ligi.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: mmb »

Memsovia, doskonałe :]

Dziś nie mogłem oglądać tego fascynującego widowiska i z tego co czytam, to zaoszczędziłem dużo zdrowia psychicznego, polecam.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: dezerter »

TommyLeeJones pisze: 22 sty 2022, o 23:27 Mało widziałem, więc mało napiszę.


3. 5/28 El Grauiego, Marokańczyk dzisiaj mocno odczuł zderzenie z Plusligą. Mnie natomiast dziwi ile razy Bućko będzie musiał dać dobrą zmianę, by któryś trener mu zaufał. Może Bartek jest słaby na treningach, tego nie wiem ale na meczu zazwyczaj odciąża Ben Tarę, w zamian za co ląduje w następnym meczu na ławce.
A prześledziłeś statystyki Bućko w przyjęciu z kilku meczy? ;)
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: kibic_siatki »

Krótkie dzisiaj były przerwy między spotkaniami więc podsumowuję ten dzień teraz.
1. Skra: JW
Wizualnie oba zespoły wyglądały podobnie, jednak śląski zespół miał lepszą jakość gry. Najlepiej obrazuje to porównanie atakujących: Hadrava: 20 pkt w ataku, 5 razy zablokowany, bez błędu; a Atanasijević: 19 pkt, 6x zablokowany, 6 błędów.
2. Projekt: Zaksa
Po pierwszym secie wydawało się, że Zaksa bez Kaczmarka zostanie rozjechana przez warszawską drużynę, mimo fatalnej gry Grobelnego i nieobecności Kwolka na boisku. Kluth grał tak jak w poprzednich zespołach, czyli mocno niepewnie. Potem jednak okazało się, że zespół Projektu nie ma ani jednego pewnego przyjmującego. Anastasi z konieczności musiał korzystać ze wszystkich i Janikowski na końcu okazał się najlepszy.
Zaksa połowę ataków klepała i to przy równej grze wystarczyło do wygrania za 3 pkt-y.
3. Resovia: Stal
Niespodziewanie konfrontacja 6 z 14 drużyną okazała się bardzo wyrównana i mieliśmy 5 setów, gdzie faworyt w końcu pokazał swoją wyższość. Taki zjazd może dziwić przy bardzo dobrym poprzednim meczu z JW Resovii.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: MWi »

Po dzisiejszym meczu naszła mnie refleksja, że Nysa, jeśli rzeczywiście ma mieć budżet, to powinna po sezonie zrobić rewolucję ala Resovia. Zostawić Ben Tarę i paru Polaków na zmianę (Szczurek, Mbaye, Szwaradzki, Dembiec, Bućko) i od nowa zbudować przyjęcie, środek, libero i rozgrywającego. Problemem jest tylko, skąd wziąć przyzwoitych Polaków na miejsce dotychczasowych, nawet mając pieniądze? (Case Zawiercia)
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: skrowiec »

Szary Wilk pisze: 22 sty 2022, o 23:34
tomasol pisze: 22 sty 2022, o 23:13 Przepchnęła to Resovia, ale patrzeć na to było ciężko. Męczarnie z ostatnim zespołem ligi pokazują, że poprawa tam jest stosunkowo niewielka. Lepiej zaczął grać Muzaj, choć dziś trochę czarne-czerwone, lepiej Kochanowski, ale widzimy, że bez Deroo to ten zespół nic nie ugra w tym roku.

A Stal cóż, samym Ben Tarą nie da rady, dzisiaj wspomagał go Kwasowski, ale reszta...Podam tylko taką liczbę, Ben Tara ratio 15 a cała Stal 9, to chyba wystarczy za komentarz jakie miał wsparcie w kolegach.
Ale Muzaj lepiej w porównaniu do kiedy? Początku sezonu? Bo ostatnie 2 mecze miał lepsze niż dzisiejszy.

Co do Kooya - Gość ściągnięty na szybko, bo nie miał kluub. Nikt się nie spodziewał, że Sander odwali taki numer. Pewnie po sezonie odejdzie, zarówno ze Skry, jak i z naszej ligi.
Dokładnie, poza tym był chyba najlepszą opcja z mozliwych do podpisania w momencie fiku-miku Sandera. Nie mam do Konrada pretensji do Kooya bo jestem przekonany że gdyby Sander od początu poinformował że nie bedzie grał to zamiast Kooya byłby ktos zdecydowanie pewniejszy i skuteczniejszy, i takiego też oczekuje w przyszłym sezonie.

Co do Rzeszowa... cóż... mieli przestać gubić punkty, a juz tym bardziej z zespołami z dołu tabeli... jaki koń jest każdy widzi... szkoda się co kolejkę łudzić

Dla mnie pewniakami w walce o medale są Jastrzebie, Skra, Zaksa i Zawiercie.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: tomasol »

Szary Wilk pisze: 22 sty 2022, o 23:34
tomasol pisze: 22 sty 2022, o 23:13 Przepchnęła to Resovia, ale patrzeć na to było ciężko. Męczarnie z ostatnim zespołem ligi pokazują, że poprawa tam jest stosunkowo niewielka. Lepiej zaczął grać Muzaj, choć dziś trochę czarne-czerwone, lepiej Kochanowski, ale widzimy, że bez Deroo to ten zespół nic nie ugra w tym roku.

A Stal cóż, samym Ben Tarą nie da rady, dzisiaj wspomagał go Kwasowski, ale reszta...Podam tylko taką liczbę, Ben Tara ratio 15 a cała Stal 9, to chyba wystarczy za komentarz jakie miał wsparcie w kolegach.
Ale Muzaj lepiej w porównaniu do kiedy? Początku sezonu? Bo ostatnie 2 mecze miał lepsze niż dzisiejszy.
W porównaniu do tego co prezentował pod Gulianim. W końcu potrafi zrobić różnicę na korzyść swojego zespołu, dziś dla przykładu 7 Bp a wcześniej 5 z Jastrzębiem czy 8 z GKS. Z Olsztynem było 4, czyli wszystko powyżej ówczesnej średniej która jak policzył @Wysoki oscylowała wokół 3 na mecz. No i nie jest też tak bezradny przy tzw. "śmieciach", choć nadal dostaje ich dość mało. A że robi proste niewymuszone błędy to taki już jego urok.

Ale od przyjścia Mendeza różnica na plus jest zauważalna, choć ja nadal w ścisłej czołówce atakujących ligi bym go nie postawił. Chyba, że utrzyma podobny poziom i tendencję wzrostową na dłużej.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: TommyLeeJones »

dezerter pisze: 22 sty 2022, o 23:52 A prześledziłeś statystyki Bućko w przyjęciu z kilku meczy?
Tak z przekory prześledziłem :D
Bućko przy o 3% gorszy procent perfekcyjnie przyjętych zagrywek ~16% przy ~19% Kwasowskiego. Dodam, że Penchev miał ~15%, El Graoui ma ~26%.

Zresztą nie od wczoraj wiem, że Bartek jest deczko kaleki w tym elemencie, on zaczynał jako atakujący, na ataku też grał w młodzieżówce (tak na 95%). Z drugiej strony - wchodzi zwykle przy słabym wyniku, przeważnie za Kwasowskiego, więc automatycznie jest częstowany zagrywką przez przeciwnika. Tzn. jakbym był trenerem, tak bym ordynował zagrywać swoim zawodnikom :D . Nie ma więc łatwo.

Zdecydowanie nie jestem fanem Bućki, który być może jest super sympatycznym facetem ale na szóstkowego gracza +Ligi generalnie słabo dojeżdża. Sęk w tym, że w Nysie nie on jeden ma z tym problem, więc żeby go "w imię zasad" nieco pobronić (i swojej tezy o szóstce przy okazji ;) ).
Skuteczność w ataku:
Bućko ~54%, Kwasowski ~44%, Penchev ~47%, El Graoui ~32%
Procent ataków zablokowanych + z błędem
Bućko ~19%, Kwasowski ~24%, Penchev ~19%, El Graoui ~25%

Z powyższych wychodzi, że Bartek ma najlepszą skuteczność oraz efektywność ataku wśród przyjmujących, Kwasowski się kompromituje, Penchev nie był taki tragiczny jako defensywny. Marokańczyka PlusLiga na tę chwilę boli w ofensywie ale wiadomo, że nie można go tak wprost porównywać z pozostałymi, bo się zjawił w połowie sezonu.

Jeszcze odsetek błędów w przyjęciu:
Bućko ~6%, Kwasowski ~7%, Penchev ~4%, El Graoui ~9%

Bućko ma mniej więcej podobny blok do Kwasowskiego i gorszą zagrywkę, psuje aż 36% serwisów, gdy Kwasowski 23%.

Przed sezonem w życiu bym nie napisał aby próbować Bućkę w szóstce. Rozumiem też, że jest delikatnym drewnem w przyjęciu i zdaję sobie sprawę, że zarówno Stelmach jak i Pliński dążą do poprawy przyjęcia, tak by ułatwić rozgrywanie Komendzie. W praktyce jednak Komenda i tak orze Ben Tarą aż do, co tu ukrywać, porzygu, za to wsparcia z lewego ani widu, ani słychu. Formacja środka siatki także jest oszczędnie gospodarowana. Być może zatem postawienie Bućkę i wzmocnienie ataku (co współgra ze statystykami) ma sens? Odciąży Ben Tarę, skomplikuje wybory przeciwnika na siatce, a zbudowany Bartek podciągnie się w przyjęciu do poziomu Kwasowskiego (żaden wyczyn) i przestanie aż tyle psuć zza 9 metra. To nie jest dla mnie scenariusz od czapy i sam sobie się dziwie pisząc te słowa :D .

Oczywiście można też dalej przełamywać Kwasowskiego, wczoraj akurat nie był tak daremny jak dotychczas.
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Diomedea »

tomasol pisze: 22 sty 2022, o 22:28 Kolega @grzegorzg dobrze wyjaśnił o co chodzi z "embaje". Słowa mgła też nie wymawiamy "emgła".

Ciekawe czy Nysa nie przes
Szczegolnie, ze facet urodzony w Polsce i wychowanek od mlodziezowki Trefla Gdansk.
Obstawiam, ze od podstawowki czytaja go, tak jak sie pisze.
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: ptrlnd »

Jak na razie chyba kolejka naszych środkowych:
Kochanowski (17pkt, 4 asy, 57% skuteczności, 5 bloków)
Huber (12pkt, 0 asów, 57% skuteczności, 8! bloków)
Bieniek (14pkt, 3 asy, 59% skuteczności, 3 bloki)

Szykuje się ciekawa rywalizacja na kadrze. Dwaj pierwsi, jeśli tylko dojadą z formą, będą mocno naciskać na Bieńka i Nowakowskiego. Szczególnie w elemencie bloku (i skutecznych wyblokach) których ostatnimi czasy tak kadrze brakowało, Kuba i Norbert zjadają Bieńka. Cały czas mocno cieniuje Pit i ciekawe czy Nikola będzie chciał jeszcze na niego stawiać.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: BuenoSausage »

Eksperci orzekli: w Skrze grają emeryci! Skra nie ma już potencjału!
O tyle zabawnie czyta się takie komentarze, że jakieś 2-3 miesiące temu pisano o Skrze dokładnie to samo, po czym Skra zanotowała największy progres w grze ze wszystkich zespołów ligi. No ale cóż, sugerowanie jakoby indywidualne 20% skuteczności Kooya czy 40% Atanasijevicia (notabene po tygodniu na kwarantannie, z zaburzonym cyklem treningowym) to było max na co stać tych zawodników, a wręcz nazywanie ich emerytami, jest poniekąd wyrazem braku szacunku do tych graczy.
Takie komentarze są o tyle zaskakujące, że napisane po meczu, w którym Skra stworzyła z wiceliderem ligi świetne widowisko. Nie po meczu, w którym Skra przegrała z jakimś outsiderem ligi. Dziwne, że jeszcze nie przeczytałem jacy to emeryci muszą grać w Rzeszowie, skoro ledwo przepchnęli ostatnią drużynę w tabeli. Widać, która drużyn cieszy się największą antypatią na tym forum.
ptrlnd pisze: 23 sty 2022, o 10:59 Szykuje się ciekawa rywalizacja na kadrze. Dwaj pierwsi, jeśli tylko dojadą z formą, będą mocno naciskać na Bieńka i Nowakowskiego. Szczególnie w elemencie bloku (i skutecznych wyblokach) których ostatnimi czasy tak kadrze brakowało, Kuba i Norbert zjadają Bieńka.
Skoro brakuje nam bloku, to zawsze można rozważyć powołanie do kadry byłego mistrza świata, lidera rankingu blokujących Plusligi ;)
Nie rozumiem też za bardzo dlaczego mielibyśmy powoływać tylko 3 środkowych, a nie 4.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: michal1983 »

Najważniejsza jest, nie dobra gra i zwycięstwa a to co napisali jacyś użytkownicy forum na temat Skry? Tak Ci bardzo na tym zależy? Serio?

To ja po koleżeńsku wyjdę naprzeciw oczekiwaniom.

Jak długo w elektrowni z kominów leci dym...!
Radośnie śpiewajmy, dobro wychwalajmy!
Skra Bełchatów mistrzem świata!
Chwalmy pana!


A już zupełnie serio. Niech sobie forum pisze co chce, jeśli mój zespół wygrywa i jest najlepszy to jest mi to obojętne.
Szczerze polecam taki tryb :D
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: ptrlnd »

Skoro brakuje nam bloku, to zawsze można rozważyć powołanie do kadry byłego mistrza świata, lidera rankingu blokujących Plusligi ;)
Nie rozumiem też za bardzo dlaczego mielibyśmy powoływać tylko 3 środkowych, a nie 4.
Pisałem bardziej o grze w pierwszym składzie. Chyba, że Nikola też jest zwolennikiem rotacji w trakcie meczu na tej pozycji jak robił to Heynen (Bieniek-Nowakowski).

Co do Skry to przydałaby się wymiana Tahta na Kwolka np. i już dużo lepiej to wygląda :D Kooy był opcją na szybko i jak widać na przestrzeni całego meczu to mocno chimeryczny zawodnik. Oby tylko nie był gwoździem do trumny w playoffach :D
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Lucarelli »

Wczorajszy tiebreak, a w konsekwencji i mecz w Rzeszowie rzeczywiście mógł pójść w obydwie strony.
Kluczową była sytuacja przy 11:10 dla Nysy, Ben Tara na serwisie, gdyby zrobił breaka to Stal miałaby duże szanse na zwycięstwo, ale on zaserwował w bandy, następnie na zagrywkę idzie Muzaj i serwuje asa, i tak właśnie, w tamtym momencie rozstrzygnął się ten set i mecz.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Dejwu »

Tavares nie gra z powodów zdrowotnych czy decyzja trenera? Dopiero odpaliłem mecz.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Szary Wilk »

Libero celem zagrywającego, gdzie obok stoi Defalco.

Olsztynowi zostaje się przeżegnać przed każdą zagrywką Warty.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Arw165 »

Dejwu pisze: 23 sty 2022, o 14:53 Tavares nie gra z powodów zdrowotnych czy decyzja trenera? Dopiero odpaliłem mecz.
tt Aluronu:
Miguela Tavaresa, którego wykluczyły problemy zdrowotne niezwiązane z infekcjami dróg oddechowych
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Szary Wilk »

Olsztyn będzie mieć ciężko. Żeby nawiązać walkę, musi mieć przyjęcie, żeby Firlej grał środkiem. To jest utrudnione, bo libero przyjmuje przeciętnie. W wymianie ciosów na skrzydłach nie mają szans, bo Andringa to dziura w ataku, a Kovacević i Conte to tak klasowi zawodnicy, że mecz mogą wygrać we dwójkę.

Żurek dzisiaj świetnie broni. Na razie mocno dystansuje Gruszczyńskiego, który przyjmuje na 4 metr.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Streeter »

Dzisiaj pojedynek gigantów na pozycji libero :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 23 sty 2022, o 15:13 Dzisiaj pojedynek gigantów na pozycji libero :D

Streeter
Tyle, że Żurek na razie jeden z najlepszych na boisku. Miał kilka świetnych obron, a mamy dopiero 1 seta.

Butryn 0/6
Andringa 1/5
Defalco 4/5

Zawiercie jest drużyną, która prawie w ogóle nie gra środkiem. Ma najmniej zagranych akcji na środku ze wszystkich drużyn w lidze, a jak na 4 drużynę w tabeli to wręcz wyczyn. Nie wiem po co Olsztyn skacze do środkowych w akcji rozgrywanej z 3 metra.

Dawid Konarski 1/5 = 20 %
Karol Butryn 0/6 = 0 %

Pojedynek gigantów to jest na ataku.
Ostatnio zmieniony 23 sty 2022, o 15:19 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1033
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: kanonier »

Żenujący poziom sędziowania
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: towalowli »

Za dużo dziur widocznych jest w Olsztynie - Gruszczyński dziura w przyjęciu (czym eliminuje atuty Firleja), Andringa kompletna dziura w ataku. Do tego słabiutki mecz Butryna, na tą chwilę zapowiada się na gładkie 3:0 dla Zawiercia.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Szary Wilk »

towalowli pisze: 23 sty 2022, o 15:19 Za dużo dziur widocznych jest w Olsztynie - Gruszczyński dziura w przyjęciu (czym eliminuje atuty Firleja), Andringa kompletna dziura w ataku. Do tego słabiutki mecz Butryna, na tą chwilę zapowiada się na gładkie 3:0 dla Zawiercia.
Andringa atakuje jak libero, natomiast Butryn miał świetny początek sezonu, a potem...zgasł. Na ostatnie 7 meczów rozegrał tylko jeden dobry. Reszta słabe lub przeciętne. Na niskiej skuteczności, często ze sporą ilością błędów (żeby nie było, że samą skuteczność oceniam)

Weźmy sobie taki mecz z Nysą. Zagrał na 38 % w ataku i aż 11 razy zepsuł atak przy 29 wystawach.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: dyletant »

kanonier pisze: 23 sty 2022, o 15:18 Żenujący poziom sędziowania
Skandaliczny, Janik idzie na mvp
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2021/2022 - 17. kolejka (22-24.01)

Post autor: Mordimer Madderdin »

Arw165 pisze: 22 sty 2022, o 22:55
Arw165 pisze: 22 sty 2022, o 22:52 Zacznijmy od tego, że zbitka "mb" w języku polskim naturalnie tak często nie występuje*
*Edit: ok, występuje "mb", jak sobie teraz pomyślałam, np. nazwisko Kalembka, ale tutaj "b" się robi bezdźwięczne, żeby się dało wymówić. Nie pomaga to wcale w przypadku wymowy Mbaye.
Występuje i to wcale często. Można pojechać do Komborni, zatańczyć sambę, narysować romb, a nawet, przy odrobinie szczęścia, przegryźć lembasa z Hobbitami ;)
Resovia to przypadek terminalny.
Ten cykl życia Resovii można na jakąś sektorówkę dać.

Sędziowie w tym sezonie to jakaś kpina.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”