PlusLiga sezon 2022/2023

Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Jest oficjalne potwierdzenie, jeżeli ktoś się jeszcze łudził, że będzie Będzin: https://www.plusliga.pl/news/id/50042.html.

Także pewnie rok nam będzie dane oglądać Lwowski klub, bo według zasad może on z ligi spaść. Biorąc pod uwagę składowe przesłanki, to pewnie spadnie.

Ale najbardziej w tym tekście bawi mnie radość Lemka, jak to siatkówka na poziomie PlusLigi wraca do Krakowa :] super, chętnie się przejdę na PlusLigę jak będzie u mnie w mieście, ale nie wiem, może jestem głupi, ale mądrzej i pewnie więcej lokalnych ludzi by przyciągnęła drużyna z Krakowem w nazwie? Skoro mamy tylu ludzi radujących się z PlusLigi w Krakowie to serio, nie ma tu nikogo by wyłożyć kilka milionów, doinwestować AGH albo założyć jakiś nowy klub od podstaw i zrobić PlusLigowy klub w Krakowie, skoro jest na niego takie zapotrzebowanie?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Klub z Lwowa na swoich social mediach również ogłosił że zagra w Pluslidze, wyrażając podekscytowanie, że zagrają w tej samej lidze co Zaksa, Jastrzębie czy Skra.
Jest jednak pewien mały problem. Na Twitterze, oznaczając te kluby, oznaczyli nie Jastrzębski Węgiel, a... GKS Jastrzębie, II ligowca piłkarskiego :]
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: dyletant »

Nie mogę się doczekać meczów Bielska z Lwowem, to będą widowiska.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Orduna »

dyletant pisze: 30 cze 2022, o 22:53 Nie mogę się doczekać meczów Bielska z Lwowem, to będą widowiska.
Gładkie 6 punktów dla BBTS. Lwów jak wygra 2 sety to będzie sukces. To jest różnica klas.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Przykro sie czyta niektóre mądrości forumowych mędrców, ekspertów od wszystkiego, masci wszelakiej.

:(
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Orzi
Posty: 751
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Orzi »

michal1983 pisze: 1 lip 2022, o 09:02 Przykro sie czyta niektóre mądrości forumowych mędrców, ekspertów od wszystkiego, masci wszelakiej.

:(
Ja już się przyzwyczaiłem, żeby traktować wszelkich forumowych fatalistow i uprzedzonych z przymrużeniem oka ;)

Sam nie bardzo wierzę w sukces Lwowa ale życzę im, aby udowodnili wszystkim sceptykom, w tym mnie, jak bardzo się mylimy.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

Szukam takiej tabelki na nowy sezon ligowy lub czegoś podobnego, zebranego do jednej kupy, czytelnego i przejrzystego. Ktoś coś?

Kalendarz 21/22 https://dl.siatkarskaliga.pl/456593/att ... 1-2022.pdf
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Kicu »

JootPe2 pisze: 25 lip 2022, o 17:34 Szukam takiej tabelki na nowy sezon ligowy lub czegoś podobnego, zebranego do jednej kupy, czytelnego i przejrzystego. Ktoś coś?

Kalendarz 21/22 https://dl.siatkarskaliga.pl/456593/att ... 1-2022.pdf
Tutaj zerknij: http://www.vispolska.pl/ a konkretnie tutaj: http://www.vispolska.pl/data/2021plps/pl/01.pdf
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

Kicu pisze: 25 lip 2022, o 22:00
JootPe2 pisze: 25 lip 2022, o 17:34 Szukam takiej tabelki na nowy sezon ligowy lub czegoś podobnego, zebranego do jednej kupy, czytelnego i przejrzystego. Ktoś coś?

Kalendarz 21/22 https://dl.siatkarskaliga.pl/456593/att ... 1-2022.pdf
Tutaj zerknij: http://www.vispolska.pl/ a konkretnie tutaj: http://www.vispolska.pl/data/2021plps/pl/01.pdf
O właśnie! I na taką odpowiedź liczyłem. Pozostałe terminy LM, CEV, PP, SP dopiszę sobie oddzielnie i bedzie gites bober. Dzięki.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://www.plusliga.pl/news/id/51527.html

Haha, dobra inba.

Polecam cały wywiad z Baranem dla Kalisz, zwłaszcza część o alternatywnym kalendarzu. Chyba go opublikowali.

Niemniej rozumiem stanowisko Plusligi, ten chochoł pt. ''biedne kluby, odpowiadają za to wszystko władze'' - jest jednak mocno naiwny.

Najciekawsze IMHO są dwie rzeczy.

Wywiad ze Składowskim:
Nasze założenie było takie, że dokładamy po jednym z terminów środowych w każdym miesiącu, czyli gramy w środku tygodnia raz na miesiąc, od października do końca marca. Prezesi naszych klubów postanowili jednak inaczej. Obawiając się powrotu covidu – wtedy nie mogliśmy wiedzieć, jak będzie wyglądała ta kwestia – i powtórki z poprzedniego sezonu, gdzie nieprzychylnie patrzono na to, że dogrywaliśmy mecze w ostatniej chwili, postanowili "ścisnąć" terminarz początku sezonu w umownym systemie "środa-sobota". Oznaczało to, że nie tak jak proponował dział rozgrywek PLS, gramy "środy" raz w miesiącu przez cały sezon zasadniczy, ale że poproszono nas o ustawienie grania w środku tygodnia w pierwszych trzech miesiącach. Prezesi chcieli zachować wolne terminy po Nowym Roku, na wszelki wypadek.

Obecnie wygląda to tak, że w styczniu są grane tylko cztery ligowe kolejki, w lutym trzy, w marcu cztery. Prezesi postawili na przyspieszenie ligi na starcie i jak najwyższą formę drużyn w 2023 roku, czyli przed fazą play-off. Taki projekt został przegłosowany i wszedł w życie. Wszyscy mogli mieć do niego dostęp, kalendarz rozgrywek jest także na naszej stronie od samego początku sezonu. PLS niczego nie narzucał, to był efekt wyboru naszych akcjonariuszy.

Prawdą jest, że doszły cztery nowe terminy, kiedy do ligi dołączyły dwie nowe drużyny. Z drugiej strony jednak jako liga przedstawiliśmy prezesom propozycję rozgrywania fazy play-off w systemie do dwóch wygranych w ćwierćfinałach i półfinałach oraz do trzech wygranych w finale. Dostali oni następnie czas na zastanowienie i głosowanie nad tym pomysłem. Prezesi jednogłośnie przegłosowali jednak propozycję rozszerzenia play-off do walki do trzech wygranych na każdym z wymienionych wcześniej etapów rywalizacji. Tym samym musieliśmy na ich życzenie dostosować kalendarz do rozszerzonego play-off. Jedynym rozwiązaniem było "dołożenie" dwóch środowych terminów do fazy zasadniczej, by zwolnić miejsce na decydującą o medalach część gier. Trudno się jednak dziwić prezesom, że chcieli wydłużyć walkę o medale. Wszyscy pamiętamy, ile emocji przyniósł choćby ostatni sezon, ile było walki o sam awans do czołowej ósemki. Zagłosowali za tym wydłużeniem jednogłośnie. Dla PlusLigi dłuższy play-off to świetna informacja, ale dla kalendarza ligowego to było kolejne wyzwanie.
Wywiad z Baranem:
– Oskar z Michałem zbudowali kompletną propozycję terminarza opartego na koncepcji dualnej. Chyba przed kilkunastoma laty była ona praktykowana. Zakładała podróżowanie przez całą Polskę, aby zagrać dwa mecze w ten sam weekend – na przykład jeden w piątek, drugi w niedzielę, a w kolejnym tygodniu w sobotę i poniedziałek. Efekt jest taki, że nie ma żadnej zajętej środy. Każdy z klub poza tym przejeżdża kilka tysięcy kilometrów mniej w sezonie. To nie tylko mniejsze koszta, ale również mniej kilometrów "w kręgosłupach" zawodników. Plan ten dawał czas na rekonwalescencję w środku tygodnia.

– I jak został przyjęty?
– Podczas konsultacji mój klub uzyskał potwierdzenie i zainteresowanie tym terminarzem wśród innych akcjonariuszy PlusLigi. Jeśli były pojedyncze głosy przeciwko, to związane były one z ograniczeniami formalnymi. Niektóre kluby zobowiązały się bowiem w umowach z miastami i sponsorami, że każdy mecz będzie pokazywany w telewizji. Prowadząc dwie kolejki podczas jednego weekendu jasnym jest, że nie wszystkie starcia zmieściłyby się zapewnie w ramówce naszego partnera telewizyjnego. To ewidentna wada naszego rozwiązania, ale zyskuje się na terminach, rekonwalescencji i kosztach.

– Liga go zanegowała, twierdząc, że znajdzie rozwiązanie lepsze i nowe terminy telewizyjne, by upchnąć terminarz szesnastozespołowy. Nikt nam nie powiedział, że odbędzie się to poprzez nową propozycję grania w środku tygodnia o 16:15 lub 16:30. O tym kluby nie wiedziały. W związku z tym czujemy się nieco wprowadzeni w błąd. Głosując za zaufaniem lidze w temacie terminów transmisji, byłem przekonany, że miejsce znajdzie się na alternatywnych antenach naszego partnera telewizyjnego. Terminy zostały jednak "upchnięte kolanem" przez rozszerzenie ramówki o mecze o 16:00 i 21:00.

Ładny bałagan.

IMHO - jak wyżej - wszystkie strony są winne. "Plusliga nas oszukała" też komiczne wyjaśnienie.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

To idiotyczne rozdecie ligi przyszlo przyszlo w najgorszym momencie. Od kilku lat pisze o posusze w siatkowce mlodziezowej, o powtarzajacych sie rocznikach gdzie albo jest 0 zawodnikow do grania na wysokim poziomie, albo max 1-3.
I to sie musialo kiedys odbic na mozliwosciach kontraktowych zespolow.
Bo zdolni zawodnicy nie rodza sie na kamieniu takze w innych krajach. A klubow szukajacych jest kilka.

I nie jest to zadna wiedza tajemna.
Wystarczy obejrzec pare mlodziezowych spotkan, obejrzec "dokonania" Spaly, popatrzyc na warunki fizyczne mlodych zawodnikow.
Ja to robie po godzinach pracy, w czasie wolnym, od przypadku do przypadku. Od paru lat pisze, ze idzie gigantyczna dziura pokoleniowa.
Czy decydenci Plus Ligi (prezesi klubow) nie maja od tego scautow, czy kompletnie nie znaja sie na siatkowce, nie ma osob, ktore biora za to pieniadze i wykonuja analize rynku w ramach oplaconych godzin pracy?

Przeciez PLS to Spolka Akcyjna, ktorej akcjonariuszami sa kluby.
Co to w ogole znaczy, ze Plus Liga nas oszukala? Nasza lewa reka dala nam w twarz albo ukradla portfel sciskany dzielnie przez prawa?

W efekcie kluby juz podkupuja sobie zakontraktowanych zawodnikow.
Robi sie paranoja, poziom coraz slabszy, spotakan ogladac nawet w TV sie nie chce.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Siekier »

Kluby owszem są akcjonariuszami, ale pomysłów sami w sobie nie generują - tu wyjątkiem jest Zawiercie i prezes Baran, który od paru lat jest przeciwny wielu decyzjom. Co ciekawe Zawiercie potrafi przedstawić również swoje alternatywne pomysły, ale jak widać rozbijają się o ścianę. Bierność prezesów i oddanie kierownicy działaczom PlusLigi nie wychodzi na dobre już od jakiegoś czasu. Siatkówka ligowa stała się niestrawialną papą, której nie da się przełknąć.

Mimo zaangażowania poza godzinami pracy, radości w tym już mało co widzę i o to niestety mam pretensje. O to, że obrzydzono mi siatkówkę, z która jestem związany ponad 20 lat. Nie spodziewałem się, że będzie się pudrowało niejasności tanimi dowcipami na, felietonami na stronie ligowej, a potem sprostowaniami. Niestety, ale jeżeli kibice już zaczynają czuć dyskomfort, a ma się ich w d. to niestety nie ma się co dziwić, że siatkówka to biały karzeł zmierzający do czarnej dziury.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Siekier pisze: 19 gru 2022, o 20:41 Kluby owszem są akcjonariuszami, ale pomysłów sami w sobie nie generują - tu wyjątkiem jest Zawiercie i prezes Baran, który od paru lat jest przeciwny wielu decyzjom. Co ciekawe Zawiercie potrafi przedstawić również swoje alternatywne pomysły, ale jak widać rozbijają się o ścianę. Bierność prezesów i oddanie kierownicy działaczom PlusLigi nie wychodzi na dobre już od jakiegoś czasu. Siatkówka ligowa stała się niestrawialną papą, której nie da się przełknąć.

Mimo zaangażowania poza godzinami pracy, radości w tym już mało co widzę i o to niestety mam pretensje. O to, że obrzydzono mi siatkówkę, z która jestem związany ponad 20 lat. Nie spodziewałem się, że będzie się pudrowało niejasności tanimi dowcipami na, felietonami na stronie ligowej, a potem sprostowaniami. Niestety, ale jeżeli kibice już zaczynają czuć dyskomfort, a ma się ich w d. to niestety nie ma się co dziwić, że siatkówka to biały karzeł zmierzający do czarnej dziury.
A Popko twierdz, że wszystko jest git, bo jest przynajmniej głośno o Pluslidze. Baliście się stagnacji? No to macie REWOLUCJĘ, powtarzam REWOLUCJĘ i ponad 30 graczy, którzy byli w tym sezonie kontuzjowani. Brawo PLS, brawo Popko (bo już chyba można całym nazwiskiem i wielka lepa w pysk całemu betonowi siatkarskiemu, że człowiek zamieszany w takie bagno, dalej jest prezesem PLS), łubudubu.

Jeśli nie będzie jakiegoś "protestu" klubów, ale takiego że wszystkie razem to robią, to będzie niestety jeszcze gorzej. Dzisiaj fajnie Kadziu powiedział, że skoro mamy już 16 zespołów, to czemu zaraz ktoś ma nie wpaść na pomysł o 18 czy 20. A cierpią na tym wszyscy.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Moze jakas akcja medialna?
Siekier-Ty mozesz wiecej, a kropla drazy skale.
Dodatkowo masz sympatyczny i madry sposob zadawania pytan i rozmowy z ludzmi.
Moze jakos naglosnic problem?
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: TommyLeeJones »

Z jednej strony dobrze, że coś drga w temacie, z drugiej... 16 zespołów było nie tak dawno temu, szybko zorientowano się, że to pomyłka, wycofano się chyłkiem. Jak głupim trzeba było być, by wdepnąć w to ponownie? Mamy sporo niezłych ekip, mocne składy ale terminarz niszczy całe rozgrywki, nie da się śledzić ligi, nie da się nadążyć nawet będąc dość wytrawnym fanem. Nie będę się produkował dalej, gdyż to dość oczywiste. Do sedna - szkody jakie wywołuje ten sezon dla klubowej siatkówki są bardzo duże. Bardzo trudno zbudować jest popularność czegokolwiek innego niż nożnej, a bardzo łatwo to stracić - kibic raz się zrazi i nie wróci. Nie naprawią tego żadne podwójne kolejki, nadal będzie tłok, mecze widmo, rozgrywane dla nich samych (K-K zepnie się na mecz z JW, mecz z BBTS-em dwa dni później przyciągnie 0 widzów, 0 kamer i 0 zainteresowania).

Można jedynie
1. Skrócić sezon reprezentacyjny i tym samym wydłużyć klubowy. ME co 4 lata zamiast 2, okrojenie LN do 4-5 meczy, skasowanie PŚ - nierealne acz powinno się drążyć temat i wiercić dziury w tłustych brzuchach działaczy.

2. Zmniejszyć ilość spotkań ligowych. Albo dzieli się ligę na grupy (dla mnie to mrzonka, nawet nie ma kryterium podziału, bo wyszedłby Śląsk wraz z okolicami kontra reszta) albo kasuje zespoły. Liga 14-zespołowa to maks, optimum jest 12. Mecz ma być wydarzeniem, a kibic z piwkiem/kibicka z winkiem ma móc śledzić ligę jednym okiem. Oczywiste acz nie u nas. Jeśli ma przyjść zmiana, to od sponsorów, którzy zaczną wymagać jakości produktu, którego używają do promocji.

Wiem, że nie piszę nic odkrywczego, nic wielkiego i w sumie z 5 razy chciałem zaprzestać pisania tego posta "bo po co?" ale chyba lepsze wołanie na puszczy od zaniechania.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: jeep »

TommyLeeJones pisze: 19 gru 2022, o 22:26 Z jednej strony dobrze, że coś drga w temacie, z drugiej... 16 zespołów było nie tak dawno temu, szybko zorientowano się, że to pomyłka, wycofano się chyłkiem. Jak głupim trzeba było być, by wdepnąć w to ponownie?
To nie pomysł PLS. Świder go lansował. Nie chodziło o 16 drużyn, tylko o przyjęcie drużyny ukraińskiej, a inaczej niż przez powiększenie ligi nie można było tego zrobić. Zadecydowały naciski polityczne, jak Świder czy Popko mogliby odmówić? To chyba jasne, więc o czym wy mówicie. Dlatego ani PLS ani PZPS nie mają tu wiele do powiedzenia. 16 drużyn w lidze może funkcjonować, jeżeli zlikwiduje się play-offy. Nie zwiększy to liczby klasowych siatkarzy, ale wszystkie zespoły będą mogły się lepiej przygotowywać. Playoffy są tak samo zbyteczne jak ten Barkom, ale razem to już za dużo.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: TommyLeeJones »

Nikt włodarzom ligi nie przystawiał pistoletu do głowy, nie kupuję takich tłumaczeń. Normalnie mogli odmówić, tak właśnie dzieje się w cywilizowanych państwach. Wszędzie są naciski polityczne, wszędzie "wiecie, rozumiecie" i właśnie cała zabawa polega na tym, aby organy decyzyjne się przed tym broniły, a jeśli nie potrafią, biorą odpowiedzialność. To dorośli ludzie, nie dzieci.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Siekier »

Diomedea pisze: 19 gru 2022, o 22:13 Moze jakas akcja medialna?
Siekier-Ty mozesz wiecej, a kropla drazy skale.
Dodatkowo masz sympatyczny i madry sposob zadawania pytan i rozmowy z ludzmi.
Moze jakos naglosnic problem?
Myślę, że mocno przeceniasz moje możliwości, ale dzięki za miłe słowo :)
Ja robię to co robię w prywatnym czasie, wywiady, grafiki, info, etc + prowadzenie stacji dyskusyjnej.
To nie generuje zysków, bo nie ma prawa - zainteresowanie siatkówką jest jakie jest.

Co do nagłaśniania problemów - to pytanie stale jest zadawane, ale sami widzicie jakie są odpowiedzi - zawodnicy smutno się uśmiechają, albo nie mówią nic, bo wiedza, że czekają ich konsekwencje. Taki Andrzej Kowal, który w chwili obecnej nie jest z nikim związany - może się wypowiedzieć bez konsekwencji - zawodnicy/trenerzy już niekoniecznie.

Jest to problem i nie będę się dziwił, że kadrowicze będą uciekali do innych lig, ze względu na ilość meczów. Taki Semen sobie bardzo chwali system włoski.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Pomocniczka
Posty: 1908
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Wczorajsze zwycięstwo Nysy w zasadzie pieczętuje udział Nysy w play off za to dzisiejsza porażka Skry powoduje, że pozostały jej już tylko matematyczne szanse na awans do ósemki. Prawdopodobnie na końcu zabraknie im około 10 punktów. Teraz walka idzie o drabinkę. Pierwsze miejsce może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce, ale w sumie nie wiadomo co się będzie komu opłacać.
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Stal Nysa »

Pomocniczka pisze: 5 lut 2023, o 19:46 Wczorajsze zwycięstwo Nysy w zasadzie pieczętuje udział Nysy w play off za to dzisiejsza porażka Skry powoduje, że pozostały jej już tylko matematyczne szanse na awans do ósemki. Prawdopodobnie na końcu zabraknie im około 10 punktów. Teraz walka idzie o drabinkę. Pierwsze miejsce może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce, ale w sumie nie wiadomo co się będzie komu opłacać.
O ile Skra raczej do 8 się nie załapie to Stal jednak ma przed sobą ciężki terminarz a Suwałki i Lublin są tuż tuż... 7 kolejek do końca, u siebie gramy tylko ze Lwowem i Rzeszowem, wyjazdy do Katowic, Gdanska, Warszawy, Bielska i Zawiercia...
JKWM
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2023, o 18:36
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: JKWM »

Stal Nysa pisze: 5 lut 2023, o 20:14
Pomocniczka pisze: 5 lut 2023, o 19:46 Wczorajsze zwycięstwo Nysy w zasadzie pieczętuje udział Nysy w play off za to dzisiejsza porażka Skry powoduje, że pozostały jej już tylko matematyczne szanse na awans do ósemki. Prawdopodobnie na końcu zabraknie im około 10 punktów. Teraz walka idzie o drabinkę. Pierwsze miejsce może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce, ale w sumie nie wiadomo co się będzie komu opłacać.
O ile Skra raczej do 8 się nie załapie to Stal jednak ma przed sobą ciężki terminarz a Suwałki i Lublin są tuż tuż... 7 kolejek do końca, u siebie gramy tylko ze Lwowem i Rzeszowem, wyjazdy do Katowic, Gdanska, Warszawy, Bielska i Zawiercia...
Dokładnie jest 21 punktów do zdobycia i tyle samo do stracenia,więc wszystkie opcje jeszcze są w grze
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: efratello »

Stal Nysa pisze: 5 lut 2023, o 20:14
Pomocniczka pisze: 5 lut 2023, o 19:46 Wczorajsze zwycięstwo Nysy w zasadzie pieczętuje udział Nysy w play off za to dzisiejsza porażka Skry powoduje, że pozostały jej już tylko matematyczne szanse na awans do ósemki. Prawdopodobnie na końcu zabraknie im około 10 punktów. Teraz walka idzie o drabinkę. Pierwsze miejsce może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce, ale w sumie nie wiadomo co się będzie komu opłacać.
O ile Skra raczej do 8 się nie załapie to Stal jednak ma przed sobą ciężki terminarz a Suwałki i Lublin są tuż tuż... 7 kolejek do końca, u siebie gramy tylko ze Lwowem i Rzeszowem, wyjazdy do Katowic, Gdanska, Warszawy, Bielska i Zawiercia...
dokładnie, awans Nysy nie jest przypieczętowany, choć brak awansu Skry - owszem (w sensie praktycznym, nie matematycznym ofc). Nysa powinna w miarę bezproblemowo wygrać z Katowicami i Bielskiem, prawdopodobnie także ze Lwowem, w pozostałych meczach nie będzie faworytem i może wyszarpie jeszcze 1 mecz, chyba że u rywali jakieś kombinacje się zaczną pod kątem rozstawień. Ślepsk ma porównywalnie trudny terminarz, a LUK trudniejszy, więc mimo wszystko Nysa jest na pole position w walce o 8 miejsce, jest też na przestrzeni sezonu najrówniejsza z tej trójki.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Na ten moment uważam, że ZAKSA minie Zawiercie, które skończy na 4 miejscu i w play offach zagra z Warszawą, która będzie 5. I to jest dla Winiarskiego najgorszy możliwy scenariusz. Tak samo źle dla Jastrzębia, kiedy w półfinale trafią na ZAKSĘ. JW nie jest w najlepszym położeniu, bo na te 7 meczów ma wyjazd do Rzeszowa i Kędzierzyna oraz rozpędzony Projekt u siebie, a forma taka sobie.
Pomocniczka
Posty: 1908
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Jeszcze sporo grania i różnie może być, ale moja tabelka mówi, że Zaksa przyjdzie 3 a Warszawa 6 i spotkają się w 1/4.
landka
Posty: 181
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: landka »

efratello pisze: 5 lut 2023, o 20:25
Stal Nysa pisze: 5 lut 2023, o 20:14
Pomocniczka pisze: 5 lut 2023, o 19:46 Wczorajsze zwycięstwo Nysy w zasadzie pieczętuje udział Nysy w play off za to dzisiejsza porażka Skry powoduje, że pozostały jej już tylko matematyczne szanse na awans do ósemki. Prawdopodobnie na końcu zabraknie im około 10 punktów. Teraz walka idzie o drabinkę. Pierwsze miejsce może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce, ale w sumie nie wiadomo co się będzie komu opłacać.
O ile Skra raczej do 8 się nie załapie to Stal jednak ma przed sobą ciężki terminarz a Suwałki i Lublin są tuż tuż... 7 kolejek do końca, u siebie gramy tylko ze Lwowem i Rzeszowem, wyjazdy do Katowic, Gdanska, Warszawy, Bielska i Zawiercia...
dokładnie, awans Nysy nie jest przypieczętowany, choć brak awansu Skry - owszem (w sensie praktycznym, nie matematycznym ofc). Nysa powinna w miarę bezproblemowo wygrać z Katowicami i Bielskiem, prawdopodobnie także ze Lwowem, w pozostałych meczach nie będzie faworytem i może wyszarpie jeszcze 1 mecz, chyba że u rywali jakieś kombinacje się zaczną pod kątem rozstawień. Ślepsk ma porównywalnie trudny terminarz, a LUK trudniejszy, więc mimo wszystko Nysa jest na pole position w walce o 8 miejsce, jest też na przestrzeni sezonu najrówniejsza z tej trójki.
Lublin szczyt formy ma już chyba za sobą + trudny terminarz przed nimi. Poza tym sporo meczów wygrali dopiero po tie-breaku, a powinni/mogli zgarnąć więcej. Teraz tych punktów bardzo im brakuje i to może zaważyć. Z tej trójki największe szanse na końcową ósemkę ma Nysa lub Suwałki (z przewagą dla Stali).
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: dezerter »

Pomocniczka pisze: 5 lut 2023, o 19:46 Wczorajsze zwycięstwo Nysy w zasadzie pieczętuje udział Nysy w play off za to dzisiejsza porażka Skry powoduje, że pozostały jej już tylko matematyczne szanse na awans do ósemki. Prawdopodobnie na końcu zabraknie im około 10 punktów. Teraz walka idzie o drabinkę. Pierwsze miejsce może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce, ale w sumie nie wiadomo co się będzie komu opłacać.
Jeszcze długa droga przed Stalą.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: dyletant »

Dużo zależy od terminarza.
Nysa ma 8 punktów przewagi i do rozegrania: Zawiercie, Bielsko, Katowice, Gdańsk, Resovia, Warszawa i Lwów - załóżmy 3 potencjalne wygrane za 8-9 punktów
Skra ma natomiast: Cuprum, Katowice, Czarni, ZAKsa, JW, AZS, Lublin - załóżmy nawet 5 wygranych i 15 punktów to w tym momencie nic Skrze nie daje, musi wygrać jeszcze albo z ZAKsą albo z JW.

Prędzej już Nysę przegonią Suwałki albo Lublin.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Pomocniczka
Posty: 1908
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Resovia właśnie (po raz 3 z rzędu) zapewniła sobie awans do play off.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: rzr »

Ta liga to jest jeden wielki cyrk - Kadziewicz w Przeglądzie Sportowym przeprasza Popkę bo dostał od niego pozew cywilny za krytykę :x
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

A tam, śmiesznie, bo pisząc o pozwie Kadziewicz stawia w jeszcze gorszym świetle Popkę niż swoimi artykułami, z którymi 90% kibiców się zgadza. :]

https://twitter.com/OutOfPlusLiga/statu ... 4096385025

W Polsce nie ma czegoś takiego jak dziennikarstwo siatkarskie, tyle.

(poza wyjątkami, żeby nie było, piszę o mainstreamie)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”