PlusLiga sezon 2022/2023

Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

Jedno wielkie nieporozumienie! Szkoda klawiatury. Myślałem że będzie lobbowanie klubów... wyszło jak zwykle.
bondziorno
Posty: 7
Rejestracja: 21 cze 2022, o 17:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: bondziorno »

Bardzo proszę zapamiatetac, że prezesi zgodzili się jednomyślnie. Przypomnimy o tym jak zacznie się skomlenie którejś drużyny, że podróże, że napięty grafik, dużo meczów, mało czasu na przygotowania, zawodnikom brak świeżosci itp. Zero litości.
Jak chcecie grać 30 kolejek o złote kalesony, zamiast 22 jak było proponowane w wielu wariantach, gdzie sama faza zasadnicza byłaby dużo ciekawsza, playofy czyli zwieńczenie ligi delikatnie dłuższe to przygotujcie się na spadek oglądalności, mniejszą frekwencję, niezadowolenie kibiców i zmęczenie zawodników.
Ja osobiście na pewno zawieszam abonament na polsatboxgo.pl na fazę zasadniczą i może będę oglądał tylko ten 1 miesiąc gry "o coś"
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: dyletant »

Zawiodłem się, oczekiwałem dołączenia jeszcze 4 zespołów, terminarz fazy zasadniczej grany co 2 dni i play offy tylko dla 4 pierwszych drużyn w ramach 1 turnieju na neutralnym terenie. Może za rok się uda.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Arw165 »

dyletant pisze: 23 mar 2023, o 22:35 Zawiodłem się, oczekiwałem dołączenia jeszcze 4 zespołów, terminarz fazy zasadniczej grany co 2 dni
To się da zrobić. Wystarczy, że prezesi zdecydują, żeby w pierwszej połowie grać więcej meczów, żeby w drugiej było luźniej i można było "odpocząć przed plej offami"
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

PioterZJastrzebia pisze: 23 mar 2023, o 19:40 W przyszłym sezonie skrócone playoffy. 1/4 i 1/2 finału na zasadzie dwumeczu, mecze o medale do dwóch wygranych. Jedna drużyna spada.
To, że kształt rozgrywek będzie podobny i nie będzie żadnych udziwnień z grupami czy o czym tam jeszcze było dyskutowane to super. Skrócenie fazy PO też mogę zrozumieć. Ale dla mnie nieporozumieniem jest, że spada tylko 1 zespół. Rozumiem dlaczego powiększono ligę przed tym sezonem. Zarząd nie chciał by ktokolwiek był poszkodowany. Ale w przyszłym sezonie śmiało powinny spadać 3 zespoły+ 1 awansować.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: dyletant »

Pozbycie się 2 drużyn to 26 meczów mniej w sezonie, wiecie ile to reklam?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Nuriel »

dyletant pisze: 23 mar 2023, o 23:59 Pozbycie się 2 drużyn to 26 meczów mniej w sezonie, wiecie ile to reklam?
Reklam może i dużo, ale za w przypadku połowy meczów zobaczą je ze dwie osoby, bo jak ktoś z własnej woli chce oglądać mecze typu rezerwy ZAKSY kontra Radom, który nie gra o nic, to ja bym mu wystawił skierowanie do specjalisty.

Nie jest normalne to, że będziemy mieli prawdopodobnie kilkukrotnie więcej tego typu meczów o pietruszkę, niż meczów o coś.
Jak Polsat myśli, że idąc w tę stronę, więcej zarobi, to: XD.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Beo »

Nie mamy twardych liczb na to jak się kształtuje oglądalność łączna Plusligi w tym i poprzednim sezonie. W Polsacie, a w w konsekwencji w Pluslidze, raczej takie dane mają. I ja tu obstawiam, że na tu i teraz, taki ruch jest opłacalny finansowo.

Inna sprawa, że taki długofalowo z Plusligi robimy produkt po prostu marny. Tak jak napisał Nuriel, kogo interesuje mecz drużyny z samego dołu z rezerwami topu? A takich meczów jest po prostu za dużo. Widać po kształcie tabeli, że taką ligę można by odciąć w okolicach 12 miejsca i zostałyby same mecze na poziomie, reszta i tak prezentuje poziom w zasadzie z innej grupy rozgrywkowej. Szczególnie, że w długiej perspektywie oznacza to upchnięcie tych najlepszych Polaków w mniejszej liczbie zespołów -> wzrost poziomu.

Jedna rzecz, która mnie martwi jest taka, że na 16 zespołów jesteśmy skazani jeszcze na długi, bardzo długi czas. Niech mnie ktoś poprawi, ale o spadku 3 drużyn musieliby zdecydować prezesi. A przecież żaden prezes nie chce spadku, więc to automatycznie głos na nie dla 5-6 najgorszych zespołów (jakkolwiek zdefiniujemy najgorszy, np. przez budżet albo miejsce w tabeli na koniec sezonu). I to wszystko abstrahując od tych finansowych benefitów dla reszty zespołów.

Generalnie, w FIVB wszyscy mają w nosie przyszłość i popularność siatkówki, ale nie łudźmy się, że u nas jest jakoś specjalnie inaczej.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: dyletant »

A też nie oszukujmy się, mamy drogie bilety w skali zarobków, tak zakładam średnia cena biletów to 30-40 zł., a na te mecze hitowe pewnie nawet więcej. Jak ktoś chciałby się wybrać z rodziną np 2+1 to nawet z jakimiś tam zniżkami dla dzieci, przy takiej intensyfikacji to w miesiącu musi poświęcić minimum 2-3 stówki. Przy obecnej sytuacji gospodarczej i szukaniu oszczędności większość wybierze właśnie łatwy dostęp za pomocą telewizji lub streama. Nawet jeśli to ma być mecz o pietruszkę.
Jednocześnie, żeby polsat nie przegiął w drugą stronę to zostawia transmisje na najbardziej dostępnych kanałach bez kodowania jak np. MŚ 2014. Na pewno to przemyślana strategia, pytanie tylko co z tego mają prezesi, bo wielkich pieniędzy (żadnych?) kluby z tego nie dostają.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Problem w tym, że tych meczów już się nawet w telewizji nie chce oglądać, bo jest tego za dużo, przynajmniej ja tak mam. We wtorek kończy się kolejka, w środę zaczyna, w sobotę następna. Nawet nie ma kiedy "poczekać" na jakieś starcie. Tak jak koledzy wyżej pisali, jeszcze większość tych meczów to naprawdę starcia dla koneserów. Obejrzałem kilka takich na początku sezonu, żeby przejrzeć nowe nabytki, to nieraz oczy bolały. To może być opłacalne pod kątem że Januszex kupi banner na hali bo kurła Grażyna, nasza firma będzie w TV, ale sąsiadowi złodziejowi gul skoczy, ale raczej wątpię, żeby przyczyniało się do większych zysków klubów/zawodników, albo wpływało pozytywnie na popularyzację siatkówki w naszym kraju. Też ciężko to wypchnąć poza granice, no bo znaleźć jelenia co będzie gdzieś we Włoszech oglądał rezerwy Jastrzębia z Bielskiem no to może być dosyć trudno.

Czyli może i nie mamy podniesionych limitów, ale za to mamy 16 drużyn :D głupszych decyzji się podjąć nie dało, a patrząc po wynikach, potem będzie to wyglądać tak:

Obrazek

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Orzi »

Nigdy nie byłem fanem fazy play off, bo uważam ją za niesprawiedliwą, ale przy takiej jej formule to już mogli ją wywalić całkowicie...
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: lukecik »

Wydaje mi się, że główny problem nie leży w okrojonej fazie play-off, o co większość się piekli choćby na siatkarskim twitterku. Moim zdaniem problemem będzie faza zasadnicza, czytaj 30 kolejek, które mają zostać rozegrane między 20.10, a 01.04 bodajże. Do tego europejskie puchary, Puchar Polski... Rzeźnia, prawdziwa rzeźnia i granie co 3 dni. Dojdzie chyba do takiej sytuacji, że mecze będą rozgrywane od piątku do czwartku, bo inaczej się tego nie upchnie, chcąc transmitować wszystkie mecze.
Do p-o drużyny przystąpią totalnie zarżnięte, a jak odbije się to potem na reprezentacji, to boję się pomyśleć. Katastrofa, którą sami sobie zgotujemy. Nie rozumiem tego kompletnie. Czekam na jakieś komentarze prezesów, bo póki co tylko Szpaczek się błaźnił na stronie Plusligi.
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

Beo pisze: 24 mar 2023, o 06:55 Nie mamy twardych liczb na to jak się kształtuje oglądalność łączna Plusligi w tym i poprzednim sezonie. W Polsacie, a w w konsekwencji w Pluslidze, raczej takie dane mają. I ja tu obstawiam, że na tu i teraz, taki ruch jest opłacalny finansowo.
Rekord oglądalności to 181 tysięcy widzów. Bodajże mecz ZAKSA - Resovia. Według mnie nie są to duże liczby.
Ogólnie też wydaje mi sie, że większą oglądalność miałby na pewno 5 meczowy finał niż mecz Radom - Lwów. Nie wiem po co forsuje sie te 16 drużyn w lidze.
Semper fidelis
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

lukecik pisze: 24 mar 2023, o 11:23 Wydaje mi się, że główny problem nie leży w okrojonej fazie play-off, o co większość się piekli choćby na siatkarskim twitterku. Moim zdaniem problemem będzie faza zasadnicza, czytaj 30 kolejek, które mają zostać rozegrane między 20.10, a 01.04 bodajże.
Tylko żeby te 30 kolejek w ogóle miało sens, no to powinno coś z nich wynikać. A tak zagramy 30 kolejek, żeby ustawić pary na mecz-rewanż i wybrać zwycięzców. Nawet może być tak, jak być może będzie w obecnym sezonie, że Skra będzie 8, Resovia 1 i Skra może Resovię w takim dwumeczu pokonać. Jaki więc będzie sens grać dobrze fazę zasadniczą, gdzie może się ułożyć tak drabinka, że trafi się drużynę z lepszą dyspozycją dnia i zostanie z najwyżej 5 miejscu? Przy dwumeczu może nawet zajść sytuacja typu Aluron gra ze Ślepskiem i wirus dopadł Urosa i Kwolka, przez co Ślepsk awansuje.

Moim zdaniem albo powinny być normalne play-off'y, albo ich nie być w ogóle. Ewentualnie zrobić jakiś sens tej fazy zasadniczej. No bo tak to będziemy się dziwić, że mecze nudne, jak tak naprawdę każdy będzie miał to gdzieś, bo najważniejsze będą te 4 meczyki gdzieś pod koniec. Wspaniała reklama dla napływających kibiców, nie ma co :)

Gdyby kończyć sezon po fazie zasadniczej, to oglądalibyśmy przynajmniej walkę o te punkty. A tak będziemy oglądać coś, co nie ma sensu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 24 mar 2023, o 12:00
lukecik pisze: 24 mar 2023, o 11:23 Wydaje mi się, że główny problem nie leży w okrojonej fazie play-off, o co większość się piekli choćby na siatkarskim twitterku. Moim zdaniem problemem będzie faza zasadnicza, czytaj 30 kolejek, które mają zostać rozegrane między 20.10, a 01.04 bodajże.
Tylko żeby te 30 kolejek w ogóle miało sens, no to powinno coś z nich wynikać. A tak zagramy 30 kolejek, żeby ustawić pary na mecz-rewanż i wybrać zwycięzców. Nawet może być tak, jak być może będzie w obecnym sezonie, że Skra będzie 8, Resovia 1 i Skra może Resovię w takim dwumeczu pokonać. Jaki więc będzie sens grać dobrze fazę zasadniczą, gdzie może się ułożyć tak drabinka, że trafi się drużynę z lepszą dyspozycją dnia i zostanie z najwyżej 5 miejscu? Przy dwumeczu może nawet zajść sytuacja typu Aluron gra ze Ślepskiem i wirus dopadł Urosa i Kwolka, przez co Ślepsk awansuje.

Moim zdaniem albo powinny być normalne play-off'y, albo ich nie być w ogóle. Ewentualnie zrobić jakiś sens tej fazy zasadniczej. No bo tak to będziemy się dziwić, że mecze nudne, jak tak naprawdę każdy będzie miał to gdzieś, bo najważniejsze będą te 4 meczyki gdzieś pod koniec. Wspaniała reklama dla napływających kibiców, nie ma co :)

Gdyby kończyć sezon po fazie zasadniczej, to oglądalibyśmy przynajmniej walkę o te punkty. A tak będziemy oglądać coś, co nie ma sensu.

Streeter
Taaaa, już teraz widać jak play off wpływa na uczciwość zawodów. Zaksa błaźni się Karyaginem, gra średnio przez pół sezonu, ale w lutym zatrudnia Bednorza i nagle jest faworytem do zwycięstwa. I z dnia na dzień nie opłaca się wygrywać fazy zasadniczej, bo w teorii miejsca 2 i 3 mają łatwiej. I taka Resovia prezentująca mniej więcej stabilną formę przez cały sezon może zostać bez medalu, a Zaksa po tej farsie wygrać zawody z 5 miejsca przed play offem.

W przyszłym roku będzie to samo, tylko gorzej.

Sam chyba zacznę się interesować tylko reprezentacjami, bo cały ten cyrk i play offy wypaczające uczciwość zawodów tylko mnie załamują.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: lukecik »

Streeter pisze: 24 mar 2023, o 12:00
lukecik pisze: 24 mar 2023, o 11:23 Wydaje mi się, że główny problem nie leży w okrojonej fazie play-off, o co większość się piekli choćby na siatkarskim twitterku. Moim zdaniem problemem będzie faza zasadnicza, czytaj 30 kolejek, które mają zostać rozegrane między 20.10, a 01.04 bodajże.
Tylko żeby te 30 kolejek w ogóle miało sens, no to powinno coś z nich wynikać. A tak zagramy 30 kolejek, żeby ustawić pary na mecz-rewanż i wybrać zwycięzców.
Jak dla mnie moglibyśmy w ogóle tych p-o nie grać, to w końcu reforma na jeden sezon, a nie na stałe, więc mógłbym to przełknąć. Spokojnie można byłoby te 30 kolejek rozłożyć, aby miało to wszystko ręce i nogi, a nie na zajechanie wszystkich już w styczniu.
Okrojone p-o ani mnie ziębią, ani parzą. Przeszkadza mi rozbudowana faza zasadnicza polegająca na graniu dzień w dzień, co wykończy zawodników.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Nuriel »

Teraz pytanie na ile "ktoś" będzie lobbował by te lepsze drużyny grały większość meczów pierwszym składem.
Raczej Polsat nie będzie zachwycony widząc w co drugim meczu ZAKSY (lub kogokolwiek innego) ich rezerwy, a na miejscu trenera tak bym właśnie te rundę zasadniczą poprowadził.

Serio, nie wiem czy jakbyśmy się tu wszyscy zebrali i zaczęli wymyślać najgorsze pomysły na przeprowadzenie tej ligi, to byśmy wymyślili coś głupszego. To nie jest po prostu zła decyzja, tylko najgorsza z możliwych.
Polsat i Popko mają nagie zdjęcia wszystkich prezesów czy co?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

lukecik pisze: 24 mar 2023, o 13:27 Jak dla mnie moglibyśmy w ogóle tych p-o nie grać, to w końcu reforma na jeden sezon, a nie na stałe, więc mógłbym to przełknąć. Spokojnie można byłoby te 30 kolejek rozłożyć, aby miało to wszystko ręce i nogi, a nie na zajechanie wszystkich już w styczniu.
Zgadzam się, wtedy chociaż te 30 kolejek miałoby sens. Tak mamy bezsensowną FZ i jakieś bieda-play-off'y.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Trochę nie rozumiem, skąd to narzekanie na system rozgrywek. Mogło być lepiej, ale mogło też być znacznie gorzej.
Jakieś niesprawiedliwe grupy itp, dobrze że tego uniknęliśmy bo byłby skandal.
IMO najlepszym systemem był ten z seznów 17-19 czyli 6 zespołów w play-off a 2 pierwsze po rundzie zasadniczej od razu w półfinale.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: lukecik »

Rusticola pisze: 24 mar 2023, o 19:13 Trochę nie rozumiem, skąd to narzekanie na system rozgrywek. Mogło być lepiej, ale mogło też być znacznie gorzej.
Mogło być znacznie gorzej, czyli jak? Bo wg mnie gorzej być już nie mogło i został wybrany najgorszy z możliwych wariantów. Opcji z powtórzeniem jota w jotę systemu z obecnego sezonu nie biorę pod uwagę, bo wiadomo było od początku, że do takiej sytuacji po prostu nie dojdzie.
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Przy czym tegoroczny jest dużo lepszy, bo chociaż mistrz zostanie wyłoniony ten, co powinien wygrać. W przyszłym roku będziemy musieli? oglądać mnóstwo emocjonujących spotkań Radom-Lwów, Będzin-Lubin, Katowice-Suwałki ale za to play offy będą losowe. Gorsze by mogło być poszerzenie ligi i jednomeczowe playoffy od 1/4.

Jest to wręcz nieprawdopodobne, jak można było taką kupę wymyślić. Wierzyć się nie chce.
Bodyathle
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2022, o 19:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Bodyathle »

Ten Wanio jest tak głupi, że to aż przykre. Już znawca powiedział, że Lublin nie ma szans na Play off. Jak wygra dwa mecze za 3 pkt i Nysa nie zdobędzie żadnego punktu to Lublin będzie miał więcej zwycięstw niż Nysa.. A ten się mądruje i gada coś o setach. Weźcie go proszę z tego Polsatu
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Dla mnie najważniejsze przy organizacji kolejnego sezonu było dążenie do tego, żeby nie był cięższy dla zawodników niż ten, nawet lżejszy. Oczywiście chodzi o igrzyska. A ten już jest ciężki. Więc ściśnięcie wcale niewiele mniejszej liczby meczów w krótszym okresie uważam za wielką porażkę z punktu widzenia kibica ligowego i reprezentacji.
Nie przemawiają do mnie argumenty, że inne opcje byłyby mniej sprawiedliwe. Skoro już prezesi z PLS-em świadomie wdepnęli w takie gówno (jak 16-zespołowa liga), to trzeba wziąć trochę odpowiedzialności i się pobrudzić. Zresztą to miałaby być zmiana tylko na jeden rok, nie na stałe (heh, u nas co roku jest inaczej, więc w sumie co za różnica). Zawodnicy się męczą z ich głupimi pomysłami, to i prezesi mogliby się pomęczyć jeden rok.
zbycho123
Posty: 214
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Zgadza się 16 drużynowa plus liga to głupota nigdzie tyle niw ma Włochy maja 12 nam starczyło by 14 bo takie bielsko czy cerad odstawali strasznie i kto znów wejdzie z 1 ligi bedzin, Wrocław i znów będą odstawić poziomem i jeszcze nasze klasowe kluby muszą dogrywać te 4 mecze więcej a jak już jest te 16 klubow to nie powinno być play-off 30 meczy na tabele i mamy mistrza.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Przed play off można powiedzieć, że sezon do góry nogami wywróciła ZAKSA. Zajęli 4 miejsce, choć gdyby Bednorz był od początku, lub inny klasowy siatkarz, według mnie byliby liderem tabeli. No i mimo tego 4 miejsca, to dla mnie jest pewny faworyt do złota. Na takim obrocie spraw najbardziej ucierpią Projekt i Resovia.

Wygląda na to, że Denis Karyagin nie tylko zalazł za skórę kibicom ZAKSY, ale i całej lidze :]
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Rusticola »

Szary Wilk pisze: 27 mar 2023, o 10:31 Przed play off można powiedzieć, że sezon do góry nogami wywróciła ZAKSA. Zajęli 4 miejsce, choć gdyby Bednorz był od początku, lub inny klasowy siatkarz, według mnie byliby liderem tabeli. No i mimo tego 4 miejsca, to dla mnie jest pewny faworyt do złota. Na takim obrocie spraw najbardziej ucierpią Projekt i Resovia.

Wygląda na to, że Denis Karyagin nie tylko zalazł za skórę kibicom ZAKSY, ale i całej lidze :]
Z tym że Zaksa prawdopodobnie nie awansuje nawet do półfinału ;)
Wyobraź sobie, że kilka dni po wycieńczającym jak zakładam dwumeczu z Perugią jedziesz na 2 mecze do wypełnionej po brzegi hali zespołu, który jest w gazie i miał cały miesiąc aby najwyższą formę przygotować właśnie na tą rywalizację.
Zakładam że ten play-off rozpocznie się wynikiem 2:0 dla Projektu. Czy Zaksa odrobi? Być może, ale nie jestem tego taki pewny.
granvorka
Posty: 711
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: granvorka »

Rusticola pisze: 27 mar 2023, o 11:25 Z tym że Zaksa prawdopodobnie nie awansuje nawet do półfinału ;)
Wyobraź sobie, że kilka dni po wycieńczającym jak zakładam dwumeczu z Perugią jedziesz na 2 mecze do wypełnionej po brzegi hali zespołu, który jest w gazie i miał cały miesiąc aby najwyższą formę przygotować właśnie na tą rywalizację.
Zakładam że ten play-off rozpocznie się wynikiem 2:0 dla Projektu. Czy Zaksa odrobi? Być może, ale nie jestem tego taki pewny.
Jednak są większe szanse na to, że Zaksa pierwsze dwa mecze zagra u siebie niż na wyjeździe, a to trochę zmienia optykę.
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

Rusticola pisze: 27 mar 2023, o 11:25
Szary Wilk pisze: 27 mar 2023, o 10:31 Przed play off można powiedzieć, że sezon do góry nogami wywróciła ZAKSA. Zajęli 4 miejsce, choć gdyby Bednorz był od początku, lub inny klasowy siatkarz, według mnie byliby liderem tabeli. No i mimo tego 4 miejsca, to dla mnie jest pewny faworyt do złota. Na takim obrocie spraw najbardziej ucierpią Projekt i Resovia.

Wygląda na to, że Denis Karyagin nie tylko zalazł za skórę kibicom ZAKSY, ale i całej lidze :]
Z tym że Zaksa prawdopodobnie nie awansuje nawet do półfinału ;)
Wyobraź sobie, że kilka dni po wycieńczającym jak zakładam dwumeczu z Perugią jedziesz na 2 mecze do wypełnionej po brzegi hali zespołu, który jest w gazie i miał cały miesiąc aby najwyższą formę przygotować właśnie na tą rywalizację.
Zakładam że ten play-off rozpocznie się wynikiem 2:0 dla Projektu. Czy Zaksa odrobi? Być może, ale nie jestem tego taki pewny.
Jak na razie to ZAKSA jest wyżej w tabeli i nie ma co być pewnym tego kto awansuje, a kto nie. Warszawa owszem jest w gazie, ale pamiętaj, że ZAKSA potrafi sobie radzić z przemęczeniem i graniem na kilku frontach naraz. To dla nich nie pierwszyzna ;)
Semper fidelis
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Każdy inny wynik niż awans Zaksy po 3/4 meczach byłby sensacją.

Projekt jeśli wygra to max 1 mecz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Kiedyś ten kędzierzyński fart sie skończy. Mogę sobie wyobrazić wygraną 3-2 we środę, porażkę z Jastrzębiem, spadek na 5 plac, wtope w złotym secie w Perugi i szybkie poświąteczne lanie w Warszawie i półfinał Projekt v Skra którego za pewne nie oglądałbym ;(
Zróbcie typera ostatniej kolejki cudów/ kolejność przed playoffs...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”