PlusLiga sezon 2022/2023

Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Pomocniczka pisze: 15 mar 2023, o 07:54 Niemniej nie wszystkie oceny (tym bardziej predykcje - akurat u Kaczmarka nie o to) muszą być przyjmowane z aprobatą. Np. nigdy mnie nie przekonywały zachwyty czy też przewidywania karier dwóch młodych panów J., którzy zostali ligowymi średniakami. Jeden wiecznym rezerwowym, drugi musiał zmienić pozycję, żeby mieć szansę na grę.
No offence - po prostu uważam, że ocena samych zawodników - już nie młodych przecież, już nie tych, którym ktoś coś wcisnął - jest jednoznaczna a tym więcej warta że dokonana a posteriori.

Tak zresztą patrzę na reprezentacyjnych przyjmujących czołowych drużyn świata i jedynie Leon i Leal mają ponad 2 metry, a i tak są o 3cm niźsi od Kaczmarka. Ci wysocy przyjmujący, których na szybko mogę przywołać do pamięci, to jednak straszne drewna były (prosimy nie pisać o Matthew ani Bartoszu, gdyż w kadrach to atakujący).

No, w każdym razie dla obu panów K zmiana pozycji skończyła się świetnie. Medale MŚ i wygrana w LM.
Michieletto 211
MIka 206cm
Kaczmarek 204
Kazijski 202
Kliuka i Russel tez raczej ponad 2 metry maja, Wolkow podobnie, choc u wszystkich 3 przyjecie jest srednie.
Kadra/klub co za roznica jesli chodzi o poruszanie sie po boisku? W klubie dokupuje sie brakujacy element. W kadrze sie nie da, to trzeba przestawic.
Jak w klubie sie nie da dokupic bo z kasa srednio (Kaczmarek) to tez sie przestawia. ;)

Nie dziekuj za przypomnienie.

Zobaczymy jak ten wielki Brazylijczyk sie rozwinie. On jest moze i troche drewniany, ale nie jakos nie do przewalczenia.

Jakubiszakowi to zdaje sie pracowac nadmiernie sie nie chcialo (jakos z wielu zrodel dochodzily takie wiesci), bo talent to on mial spory.
A ten drugi J to Janusz? Bo tez przewidywalam w juniorze Skry duze mozliwosci, choc Skrzypek mnie mitygowal, piszac, ze gral naprzeciwko jako srodkowy i Marcin byl bardzo, bardzo czytelny.
Bo jesli piszesz o Janikowskim to znajdz prosze post gdzie pisalam, ze zrobi wielka kariere. Juz od kadeta gdzies pisze, ze on jakos dziwnie sobie nie radzi pod presja, juz Firszt go przerosl. Nie mowiac o zasiegu (kolana), a i ociezalosci po nabraniu masy miesniowej. 99 wygrywal, poki mogl powalczyc przewaga fizyczna.

Oceny to sa chyba wszystkie uprawnione. Moze ludzi, ktorzy ogladali zawodnikow w jakiejs tam roli sa odrobina bardziej miarodajne, niz tych, ktorzy zainteresowali sie nimi te 5 lat pozniej.
Chyba sporo ludzi lubi racjonalizowac swoje wybory. Szczegolnie publicznie.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2023, o 10:43 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocniczka
Posty: 1909
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Pisane było o dzisiejszej siatkówce reprezentacyjnej, więc tylko Michieletto 211. Poza tym nic. Kazijski z Trentino? To było 10 lat temu.

A zresztą: bez zmiany pozycji miałby na coś szansę kiedyś, gdzieś i by ją wykorzystał albo i nie. A po zmianie pozycji miał i wykorzystał, wiec jest wygrany. On, Zaksa i kadra.

Przy okazji jeszcze tylko techniczna uwaga co do dyskusji o Gierżocie - padło stwierdzenie, że słabo przyjmuje ale ma obok siebie słabego libero i słabego drugiego przyjmującego. No więc, gdyby miał obok siebie Igora Witiuka i Luke'a Perry'ego, to zapewne procenty przyjęcia by miał lepsze, ale przyjęcia by lepszego nie miał. Co jest kolejnym przyczynkiem do oceny danej umiejętności na podstawie statystyk.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Mysle, ze nad pewnymi elementami techniki latwiej pracowac pod mniejsza presja.
Tyle i tylko tyle.
To nie sa sprawy ustalone. To rozwoj.
Dlatego tak zaluje odejscia Skrobota ze Spaly. On mial mniejsze parcie na swoj sukces jako trenera, a duzy na sukces zawodnikow... w przyszlosci.

No i jest jeszcze inny punkt widzenia. Gra sie tym, co sie ma. Przeciez wystarczy popatrzec i policzyc. Nie ma w tych rocznikach lepszych przyjmujacych i nie pojawia sie znikad. A obecne bogactwo przyjmujacych kiedys sie wyczerpie.

Obejrzy sobie dzis grajacych juniorow i powiedz jaki wielki talent tam widzisz na przyjeciu. To glownie roczniki 04 i 05.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2023, o 11:22 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocniczka
Posty: 1909
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Interesuje mnie wyłącznie siatkówka na najwyższym poziomie. Patrzę sobie od czasu do czasu na składy drużyny MŚJ i widzę jak mało z nich coś osiaga w przyszłości, więc szkoda mi na to czasu.

Pamiętam jednak, że da się zdobyć medal olimpijski przy pomocy Priddy'ego, Tietiuchina itd.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

To zabawne, bo jak patrzysz na sklady najlepszych druzyn, to sa w nich glownie medalisci imprez mlodziezowych, nawet sporo MVP czy innych rewelacji danego turnieju i generalnie byli reprezentanci mlodziezowi. :]
Poza takim krajem, jak USA, gdzie pozniej wchodza na wysoki poziom, bo taki jest system edukacji.

A tak ciezko przyznac, ze ci zawodnicy nie spadaja z nieba, tylko gdzies tam istnieja, graja i jak sie twierdzi, ze ktos sie nie nadaje, to by byc powaznie branym w dyskusji wystarczy wskazac 2 lepszych przyjmujacych z rocznikow 99-2006?

Patrzac blisko Ciebie: taki Sliwka to kapitan reprezentacji od mlodzika. Bednorz-rowniez reprezentant. Kaczmarek-multimedalista duzych imprez juniorskich i chyba kadeckich w plazowce i tuz po przestawienu na halowke-kadra B (bo zmienil dyscypline w okolicach wejscia w seniora). Kochanowski i Huber-reprezentanci, Huber chyba od kadeta, albo raczej juniora, Kochanowski od minikadeta i tez kapitan reprezentacji . :]

Z zawodnikow ktorzy z Zaksy odeszli-Bieniek reprezentant etatowy, Szymura tez. Zator-srebro na ME Kadetow.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: weary_skier »

Diomedea pisze: 15 mar 2023, o 10:48
Dlatego tak zaluje odejscia Skrobota ze Spaly. .
Odejścia czy raczej wyrzucenia?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Diomedea pisze: 15 mar 2023, o 11:26

A tak ciezko przyznac, ze ci zawodnicy nie spadaja z nieba, tylko gdzies tam istnieja, graja i jak sie twierdzi, ze ktos sie nie nadaje, to by byc powaznie branym w dyskusji wystarczy wskazac 2 lepszych przyjmujacych z rocznikow 99-2006?
Mit o spadaniu z nieba dotyczy głównie Semeniuka, że Zaksa go wzięła z ulicy i coś tam, a to był przecież zawodnik z okolic kadry juniorskiej w bardzo mocnym roczniku 95 i tylko dlatego tam nie był etatowym reprezentantem. Wiadomo że aż takiego rozwoju mało kto się spodziewał, ale nie był to też kompletnie anonimowy zawodnik, z którego Zaksa zrobiła gwiazdę.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: efratello »

Pomocniczka pisze: 15 mar 2023, o 10:57 Interesuje mnie wyłącznie siatkówka na najwyższym poziomie. Patrzę sobie od czasu do czasu na składy drużyny MŚJ i widzę jak mało z nich coś osiaga w przyszłości, więc szkoda mi na to czasu.
Co? Xd Fornal, Kwolek, Kochan, Huber - 2/3 szóstki naszego ostatniego rocznika mistrzów świata juniorów to ligowy top i jeden z filarów reprezentacji. Dalej: Kozub, Jakubiszak, Gruszczyński, Domagała - grają na seniorskim poziomie, nawet jeśli ze zmiennym szczęściem (w poprzednich złotych kadrach juniorskich wskaźnik sukcesu był nawet większy: Wlazły, Winiar, Woicki, Gromadowski, Ruciak, Możdżonek... nie mówiąc już o roczniku 1977 ze Świdrem na czele, bo ten szeroką ławą niemal 1:1 zastąpił seniorską kadrę, ale można argumentować, że było to w zupełnie innych realiach).

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo się zdziwię, jeśli Gierżot prędzej czy później nie trafi do kadry (Urbanowicz już się o kadrę otarł). Podobnie - z kolejnego rocznika - Hawryluk i Kubicki, a zapewne i Majchrzak. Oczywiście jeśli kontuzje nie pokrzyżują im karier.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

weary_skier pisze: 15 mar 2023, o 12:06
Diomedea pisze: 15 mar 2023, o 10:48
Dlatego tak zaluje odejscia Skrobota ze Spaly. .
Odejścia czy raczej wyrzucenia?
Ja nie mam sondy wewnatrz. Kiedys mialam, teraz nie. Ale sporo da sie wywnioskowac po "objawach". Tylko te wnioski moga byc falszywe, generowane moimi uprzedzeniami. W ogole to witam z powrotem. Milo Cie widziec.

Semeniuk, to moge powiedziec z czystym sumieniem, tez nie spadl z nieba. Canimo jako pierwsza zakladala jego fanklub, gdy gral jeszcze tylko i wylacznie w mlodej Zaksie. Bylo widac, ze bedzie duzy kaliber, choc moze nie az na zawodnika roku, MVP finalu ChL.
On tez pozniej podskoczyl wzrostowo i pozniej zaczal byc branyna serio przez trenerow. Ale znikad sie nie wzial. W przegranym finale chybaMlodej Ligi sypal mu (slabo) Superlak.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 14 mar 2023, o 22:43 Bardzo zabawne, ze bardzo autorytarnie wypowiadaja sie tu ludzie, ktorzy mlodziezowki i I ligi nie ogladaja wcale, albo ewentualnie przy okazji miedzynarodowych spotkan, w ilosciach ograniczonych.
Myślę, że dużo bardziej zabawne jest rzucanie tez, które zdementowali sami zainteresowani, jeśli już mamy operować pasywno-agresywnymi komentarzami. :)
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Masz PW.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Miałem pełną skrzynkę, musisz chyba wysłać jeszcze raz.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 mar 2023, o 18:30 Miałem pełną skrzynkę, musisz chyba wysłać jeszcze raz.
Moge, nie musze. Padam na twarz i chyba az tak mi nie zalezy.

Edit
Nie da sie zdmentowac alternatywnej przyszlosci. Przeszlosci tez nie.
A ta jes nastepujaca: Kaczmarek gral na przyjeciu i to gral bardzo dobrze. Kuba Kochanowski zaostal najlepszym atakujacym MP Kadetow, grajac na przyjeciu. Wtedy zdecydowal sie na zmiane na przyjecie na stale, zmiana byla rekomendowana przez jego trenera wojewodzkiego, ktory w tej sprawie kontaktowal sie z Nawrockim przed pojsciem Kuby do Spaly. A ze byli tam juz Kwolek i Fornal, a srodek pusty...
Dzis graja na innych pozycjach i tez jest dobrze.
Niektore skale talentu sa wystarczajaco duze, by poradzic sobie dobrze na kilku pozycjach.
Pewnie taka bedzie Jakuba Nowaka.
A Gierzot gra na przyjeciu. Moze sezon wakacyjny pozwoli na jakas prace u podstaw i poprawe pracy nog przy odbiorze. Bo na Piline chyba za bardzo nie mozna liczyc w tej materii.
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Jastrzębie z Zaksa ma zaplanowany ostatni mecz FZ pomiędzy ich spotkaniami półfinału LM, nieprawdaż? 1 kwietnia w Prima Aprilis;))
tak czy siak, trzeba dopasować playoffs do występu naszych eksportowych zespołów..
tomkasz
Posty: 80
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: tomkasz »

Tymczasem po dzisiejszej porażce Stali w meczu z Resovią, do play off awansował AZS Olsztyn. Już tylko jedna drużyna jest w stanie wyprzedzić AZS w tabeli, a jest nią Ślepsk. Aby tego dokonać musiałby zdobyć w meczach z ZAKSĄ, LUK, Wartą i BBTS co najmniej o 9 punktów wiecej niż AZS w meczach z Cuprum, Skrą i Czarnym.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: lukecik »

Coraz bardziej pachnie mi scenariuszem, że Zaksa kończy na szóstym miejscu. Jeśli Resovia lub JW nie potknie się przynajmniej dwa razy to wtedy my kończymy na trzecim i tym samym żegnamy się z szansami medalowymi na ten sezon, jeśli wpadniemy na Zaksę już w ćwierćfinale. Jest też możliwa opcja, że w ostatniej kolejce Warszawa będzie rozdawać karty i może podłożyć się Treflowi i sama się tym samym wypchnie na szóstą pozycję. Miałem nadzieję, że JW przegra z Resovią i Zaksą i da się nam przez to wyprzedzić, ale skoro Zaksa mecz z JW będzie mieć pomiędzy półfinałami LM to nie spodziewam się, by kędzierzynianie podchodzili do tego meczu na pełnej, może się skończyć podobnie jak ze Skrą.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Papito13 »

lukecik pisze: 17 mar 2023, o 22:41 Coraz bardziej pachnie mi scenariuszem, że Zaksa kończy na szóstym miejscu. Jeśli Resovia lub JW nie potknie się przynajmniej dwa razy to wtedy my kończymy na trzecim i tym samym żegnamy się z szansami medalowymi na ten sezon, jeśli wpadniemy na Zaksę już w ćwierćfinale. Jest też możliwa opcja, że w ostatniej kolejce Warszawa będzie rozdawać karty i może podłożyć się Treflowi i sama się tym samym wypchnie na szóstą pozycję. Miałem nadzieję, że JW przegra z Resovią i Zaksą i da się nam przez to wyprzedzić, ale skoro Zaksa mecz z JW będzie mieć pomiędzy półfinałami LM to nie spodziewam się, by kędzierzynianie podchodzili do tego meczu na pełnej, może się skończyć podobnie jak ze Skrą.
Resovia nie ma najłatwiejszej końcówki, bo zagrają z JW, Treflem i GKSem. JW również ma dość trudną końcówkę, bo pozostają im mecze z Resovią, Zaksą, ogarniającą się Skrą (która ma jeszcze szanse na top 8) i Radomiem. A Warta ma raczej łatwe mecze i nie musi się zajmować LM (jak Zaksa i JW), więc awans na drugie miejsce jest jak najbardziej możliwy. Podobnie ma się sprawa w walce o miejsca 4-6. Treflowi pozostają spotkania z Resovią oraz Projektem, więc brak punktów jest bardzo prawdopodobny. Projekt zapewne zajmie czwarte miejsce, bo z BBTSem jest ciężko przegrać, Stal powinni pokonać, a ostatni mecz zagrają z Treflem. Za to Zaksa ma teraz Radom, potem zaległy mecz z Suwałkami, ale mecz z GKSem w następny weekend już powinni wygrać i zostanie im starcie z JW. Na pewno gdzieś punkty stracą, ale nie wydaje mi się, żeby stracili na tyle, żeby spaść na szóste miejsce (ale nie jest to niemożliwe).

Ogólnie to wiele może się jeszcze zadziać, ewentualny awans Skry do ósemki chyba by najbardziej zamieszał w tabeli, bo wtedy nagle to pierwsze miejsce staje się znacznie mniej atrakcyjne (a jeśli Zaksa utrzyma 4. lub 5. miejsce to staje się bardzo nie atrakcyjne). Co do Zaksy, to oni doskonale wiedzą, że są skazani na niewygodnego przeciwnika już w pierwszej rundzie play-off, ale myślę, że również nie mają jakiejś szczególnej preferencji co do przeciwnika i po prostu zagrają tak jak im pasuje w tej końcówce, bez patrzenia na tabelę i pozostawią zabawy w kombinacje innym. Raczej reszta będzie chciała Zaksy uniknąć za wszelką cenę.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

Plusy i minusy rundy zasadniczej:

+++ Pan Siatkarz Artur Szalpuk - rzeźnik z Warszawy. Wspólnie z Tillie - duet doskonały. Siatkarski Waligóra i Wyrwidąb. Charakterologicznie bardziej pasuje mi do kadry niż Bedni, Kwolo. Pozytywny gość, zawsze wnosi dobrą energię w swojej grze. Oby tylko zdrowie dopisywało.

+++ ex aequo z Szalupą 1-e miejce dla Mikołaja Sawickiego - otrzymał od losu szansę i wykorzystał ją w możliwie najlepszy sposób. Wchodzi na parkiet i robi co do niego należy. Wiadomo czego można się po nim spodziewać. Niemiłosiernie równa forma na przestrzeni całego sezonu. Zawsze można na niego liczyć, rzadko kiedy miewa słabsze momenty. Wysoko w klasyfikacji zagrywających (nie zagrał w ostatnim meczu - nie było okazji do powiększenia pkt).

++ Piotr Graban - jak mawia Jan Such - Polak potrafi. Imponująca seria zwycięstw.

++ Michał Gierżot - wejście smoka w sezon. Później trochę przygasł, mecze rozgr. w kratkę. Siadła może trochę fizyka, a może liga już się nauczyła i rozpisała lepiej Michała. Dużo jeszcze pracy przed nim.

+ dla Dulskiego, Hawryluka i Czunkiewicza. Mocno trzymam kciuki i liczę, że ci dwaj pierwsi w niedalekiej przyszłości będą odgrywać znaczące role w reprezentacji. Czunek końcówka trochę słabsza jak i całego zespołu z Suwałk.

Również jeden + dla B. Bołądzia - kolejny sezon udowadnia swoją przynależność do ścisłej czołówki. Ciekaw jestem jak potoczy się jego dalsza kariera, czy po Treflu przyjdzie kolej na jeszcze mocniejszy klub?

Malutki plusik dla Pawła Pietraszki i Bartosza Filipiaka no i może dla Janka Firleja oraz M'Baye (to nie jest wcale takie proste wejść z marszu w trakcie sezonu do mocniejszej drużyny i od razu grać na odpowiednio dobrym poziomie).

Bieńka nie wymieniałem specjalnie - kosmici rządzą się swoimi prawami. Na zagrywce kolejny sezon istny killer (drugi ze środkowych co do kolejności plasuje się w rankingu na 16 miejscu z 33 oczkami - przepaść). W bloku też nieźle jak na Bieńa, z tym że trzeba mieć na uwadze rozegrane przez Skrę pięciosetówki - a było ich trochę, co może zamazywać nieco wymierny wskaźnik (112 set, 61 Blo/0,54 - dla przykładu Pietraszko 101 set, 61 Blo/0,60).

- - - trzy WIELKIE minusy dla Skry Bełchatów - za całokształt, zawirowania wewnątrz klubu, w zarządzie (również za postawę samych zawodników i frajersko oddane mecze z niżej notowanymi rywalami). Awans do PO tylnymi drzwiami niczego nie zrekompensuje, podobnie półfinał CEV. Trzy minusy także dla PLS-u za 16 zespołową ligę (nad BBTS-em nie będę się pastwić, nie mam zwyczaju kopać leżącego) i faux-pas dekady, czyli zatrudnienie w miejsce Semeniuka - Karyagina.

- - dwa minusy dla B. Lipińskiego z AZS-u - no comments.

- Mateusz Poręba - słaby sezon, oczekiwania były dużo większe. Ferens to samo - mocny zjazd.

Mały minusik dla Bartosza Kwolka - w końcu ogarnął się na 9 metrze i powrócił do mocnej, skutecznej zagrywki. Jak zawsze w defensywie i obronie robi swoje, ale już w ofensywie cieniutko (poza małymi wyjątkami) i to się IMHO jakoś za bardzo nie bilansuje. Duża w tym niestety zasługa ustawienia gry pod Urosa.

Głównie skupiłem się na rodzimych zawodnikach. Wśród zagranicznych graczy na wyróżnienie z całą pewnością zasłużył Perry i Sanchez. Jeszcze kilku by się znalazło np. Andringa. Na minus przede wszystkim 20-letni bułgarski talent (a raczej na 3 minusy) i to samo tyczy się pewnego pana z Kraju Kawy. Polska Liga Premium to nie miejsce na odcinanie kuponów!

A teraz +/- klubowo:

1. +++ bez względu na dalsze losy (brak ławki na przyjęciu - będzie ciężko) i chyba delikatny zjazd w końcówce (to się jeszcze okaże) dla Rzeszowa. Po wielu latach posuchy powracają.
2. ++ Projekt - początek był ciężki, z przeszkodami, ale jak już zaskoczyli... nie ma we wsi :)
3. + dla Trefla - przyznaje się bez bicia - skreśliłem ich z ósemki z chwilą, kiedy urazu ACL nabawił się Piotr Orczyk. Nie sądziłem, że to przetrzymają. Martinez też miał swego czasu problemy i musieli ratować się Czerwińskim, który wywiązał się bardzo dobrze w zastępstwie. Odszczekuję! Słowa uznania. Na małe wyróżnienie mimo wszystko zasługuje też ekipa Pliny.

1. - - - Skra (pisałem o nich wyżej)
2. - - Czarni - to nie miało prawa się udać w takich personaliach. Weryfikacja przyszła bardzo szybko.
3. - BBTS - no comments. Tuż za podium uplasowałbym AZS Olsztyn (obronili się awansem do PO).
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Myślę, że na podsumowanie fazy zasadniczej fajnie będzie stworzyć nowy wątek. Jak będę miał więcej czasu to stworzę i podzielę się moimi odczuciami no chyba, że ktoś mnie uprzedzi.
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Zdecydowanie największy plus dla Pana Trenera Juricicia, transfer sezonu. Koleś dostaje nowy zespół bez żadnych oczekiwań, zerwany ACL szóstkowego gracza, a robi wynik zdecydowanie ponad stan wprowadzając jeszcze bardzo odważnie Nasewicza, Czerwińskiego i Sawickiego, plus doskonały Perry i zero wpadek transferowych. Jeśli porównamy go do pewnego "młodego" "zdolnego" "trenera" z Polski, to zrobi się trochę śmiesznie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hottakesbot pisze: 23 mar 2023, o 00:17 Zdecydowanie największy plus dla Pana Trenera Juricicia, transfer sezonu. Koleś dostaje nowy zespół bez żadnych oczekiwań, zerwany ACL szóstkowego gracza, a robi wynik zdecydowanie ponad stan wprowadzając jeszcze bardzo odważnie Nasewicza, Czerwińskiego i Sawickiego, plus doskonały Perry i zero wpadek transferowych. Jeśli porównamy go do pewnego "młodego" "zdolnego" "trenera" z Polski, to zrobi się trochę śmiesznie.
Jurcic zasługuje na wiele pochwał, ale to ''bardzo odważne wprowadzanie'' młodzieży to - jak przeważnie bywa - kwestia kontuzji i chorób, a nie żadnej odwagi, bo do szóstki szykowany był 30-letni Orczyk, a nie Sawicki, a jedyny mecz w szóstce Nasewicza to chyba spotkanie z Jastrzębskim, gdzie chory był Bołądź. Gdańsk (chyba nie po raz pierwszy) ma najmłodszy skład w Pluslidze, komplementy w złą stronę.

Za to rzeczywiście trochę śmieszne jest porównanie w takim świetle do pewnego młodego i zdolnego trenera z Polski, gdy ktoś śledzi Plusligę dłużej niż sezon i wie, że z Gdańskiem tamten robił dwukrotnie z grubsza to samo. Tylko bez pisania historii na nowo, że tak nie było, bo było.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

O ile pamietam Winiarowi nie wypadl zawodnik szostkowy na caly sezon, wiec sytuacje nieporownalne.
No i MW byl u niego prawie niezdejmowalny, tak do granicy 17% skutecznosci :]
Cos jak Konar obecnie.

Dulski jest po 2 latach grania w I lidze z seniorami, jest tez rocznikowo starszy, wiec jego wprowadzanie wydaje sie latwiejsze niz zawodnika, ktory gral tylko w zespole mlodziezowym i cos tam (krotko) potrenowal z I ekipa.
I Dawid ma juz na szyji pare medali, wiec i pkt do PR i nacisk na wprowadzenie wiekszy. A w kieszeni dlugoterminowy kontrakt z klubem i za plecami wizje prezesa.

Jesli chodzi o skuteczosc pierwszego atakujacego to obstawiam, ze Boladz >>Konarski. Zaprzeczysz?
Sa jeszcze momenty dokonania zmian. Te u Winiara to byly na utopienie, styl 23:22 dla przeciwnika-Dulski pod siatke.

Ciekawe czy Dulski zostanie, czy odejdzie, jasne jest ze chce grac wiecej. Jesli zostanie, to moze znaczyc, ze Winiar cos mu obiecal.Liczba wejsc Dulskiego w ostatnim okresie wzrosla. Stala tendencja, czy Konar odpoczywa przed PO? Zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, o 10:02 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Za czasów Winiarskiego w Gdańsku najpierw więzadła zerwał Mika, a sezon później Crer. O pracy w Zawierciu nic nie pisałem (ugra medal, to się obroni, nie ugra, to przeciętny sezon, jak nie zrobi półfinału to do zwolnienia, na tym polega praca w topowych klubach): hype'owanie Juricicia za pracę w Gdańsku kosztem Winiarskiego to ładny przykład jak niektórzy przesadzają z tym nieszczęsnym Winiarem, bo obaj w Gdańsku radzili sobie świetnie.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Za Crera sciagneli Dmytro, majac jednak 2 bardziej ogranych srodkowych. Zreszta srodek...

A Mika to tam byl na zasadzie ze albo sie uda i bedzie fajnie, a jak nie to byl 3 mocny i ograny. Tak byl skonstruowany zespol. Nie bylo takiej sytuacji, ze masz prawie kompletnie nieogranego mlodego, wchodzacego za lidera, czy tez jednego z liderow.
Wiadomo bylo po jakim sezonie Mika wrocil do Gdanska, jaka role tam bedzei odgrywal.

Byl Reichert (jednak sporo bardziej ograny niz Sawicki), pewnie wybor wspolny z Winiarem na zastepstwo innego dobrze grajacego Niemca.
W 19/20 Schott gral niezle, momentami bardzo dobrze. Do tego Halaba, a pozniej Lipinski.

Zobaczymy jak sie rozwinie Winiar jako trener. Jak na razie to Uros jest najwieksza gwiazda jaka prowadzil, i chyba troche widac, ze Winiar ulega sile "nazwisk".
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, o 10:55 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie mam wielkiej potrzeby uprawiania tak daleko idącej komparatystyki (tzn. nie miałem tego na myśli): mnie tam "wspaniała praca Pana Trenera Juricicia w Gdańsku, komicznie na jego tle wygląda Winiarski" po prostu delikatnie rozbawiło, zważywszy, że u Winiarskiego w tym samym klubie nie tak dawno najpierw było zrobienie 5 miejsca z ekipy niedocenianych Polaków, którą typowano chyba poza playoffy, a potem wyjęli mu całą trójkę podstawowych skrzydłowych, a on rok później pomimo kontuzji Miki z tego zrobił 3 miejsce (i pewnie gdyby nie uraz Miki to byłby półfinał, bo Lipiński z Reichertem zawalili trochę te mecze z Vervą, a na ławce nie było nikogo do zmiany). Nie znam się na siatkówce na tyle by móc stwierdzić czy bardziej imponujące jest zrobienie reprezentacyjnego przyjmującego z Sawickiego (który zagrał całą serię meczów o brąz Plusligi w szóstce, więc coś tam jednak pograł na najwyższym poziomie) czy Lipińskiego z Cuprum.

A Zawiercie ma ekipę na papierze na miejsca 3-4 (gdzie Warszawa jest blisko, ale powiedzmy, że niżej), coś więcej (tzn. finał) to będzie duży sukces, medal to będzie sezon na plus (LM, duży wynik dla klubu), brak medalu na poziomie czołówki to jednak zmarnowany przeciętny sezon, brak półfinału to zwolnienie, tak że tego Winiarskiego będzie raczej łatwo ocenić.

Na marginesie, skoro o Gdańsku mowa, to zdecydowanie nie chciałbym trafić na Trefl z Chińczykiem, to może być nie mniej groźny zespół niż Projekt. Chyba wolałbym grać z Olsztynem dla przykładu.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk » 57 min temu

..., a potem wyjęli mu całą trójkę podstawowych skrzydłowych, a on rok później pomimo kontuzji Miki z tego zrobił 3 miejsce (i pewnie gdyby nie uraz Miki to byłby półfinał, bo Lipiński z Reichertem zawalili trochę te mecze z Vervą, a na ławce nie było nikogo do zmiany). Nie znam się na siatkówce na tyle by móc stwierdzić czy bardziej imponujące jest zrobienie reprezentacyjnego przyjmującego z Sawickiego (który zagrał całą serię meczów o brąz Plusligi w szóstce, więc coś tam jednak pograł na najwyższym poziomie) czy Lipińskiego z Cuprum.
...

Delikatnie naciagasz fakty. Porownanie ogrania Sawickiego do Reicherta to wlasnie to.
Sawicki ma za obecny sezon juz 550 atakow,
Za poprzedni sezon 70 atakow. W meczu z Indykpolem (cwiercfinaly) zaliczone 3x0 atakow. Z JW- 2x0, Z Warta raz zero, raz 3.

Nie pamietam tamtej koncowki, ale meczowe sprawozdania z cwiercfinalow pokazuja jedynie wejscia, wiec i Ty pamietasz niedokladnie, badz ekstrapolujesz na podstawie setow zaliczonych w statystykach zawodnika. Podstawa to Kooy/ Taht i Ebadipur. We wszystkich meczach cwiercfinalu. Sawicki wchodzil i sadzac po statach, glownie na serwis, w kazdym secie, stad duza liczba zaliczonych setow.
Pamiec jest kreatywna.

Jesli chodzi o Gdansk z zeszlego sezonu, to Mika zagral cale cwiercfinaly jako podstawowy. Reichert tam wchodzil.
2 sezony temu rzeczywiscie lawki zabraklo, po kontuzji Miki. Moze mozna bylo kombinowac z Wlazlym na przyjeciu, Kewinem na ataku, ale pewnie zabraklo i czasu i materialu. Byl tez Pietruczuk, ale raczej duzo slabszy ruchowo niz Sawicki, podobnie jak Janikowski. Poza meczem z Verwa przegrali tez mecz o 5te miejsce z Resovia, nie tylko w Verva.

Winiar w Treflu zrobil miejsc 5, 6, 7 (tendencja malejaca). Nie wiem skad to 3cie miejsce Ci sie wzielo.


Lipa przychodzil po niezlych sezonach, a o Halabe po sezonie w Insbruku to pare ekip sie staralo, min Tours.
Fakt-mlodzi Polacy bywaja niedoceniani ;).

Rozumiem bycie partyzantem umiaru. Tylko wtedy nie mozna naciagac w zadna strone. Jasne-stanowisko staje sie mniej wyraziste, mniej czytelne "publicystycznie".
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, o 11:49 przez Diomedea, łącznie zmieniany 5 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nigdzie nie porównywałem doświadczenia Sawickiego i Reicherta, a Ty sprawdzasz zły sezon (a tamten sezon Skry jest dosyć pamiętny). Czy te mecze o brąz i zmiany zadaniowe w ekipie z czołówki to mało czy nie - nie wiem, Lipiński grał w A2 i ekipach z dołu tabeli, zresztą nie ma to znaczenia, bo Sawicki dostał taką szansę dlatego, że ktoś inny się połamał. Zresztą, wystarczy sobie sprawdzić co pisało się o Gdańsku '20 i Gdańsku '21.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, o 11:37 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

No tak, Winiarski za Crera dostal podobnego jesli nie mocniejszego srodkowego i wypadl mu rezerwowy przyjmujacy, rzeczywiscie porownywalne sytuacje. Te mecze cwiercfinalowe z Verva to zawalil nie Reichert i Lipinski tylko Winiarski, bo caly zespol byl po prostu w slabej formie na play-off. Liczenie na to, ze siatkarz, ktory jest kontuzjowany bez przerwy od kilku lat cos tu zmieni jest troche naiwne. W covidowym sezonie Winiarski tez mial szczescie, ze Trefl przeszedl najszybciej w lidze covida i potem juz mu nie wypadali gracze co chwile. Juricic moglby stawiac na Wlazlego na podwojnej zmianie tak jak robil to Winiarski w Treflu i teraz w Zawierciu, mysle ze ocena jest prosta - jeden zespol gra na ponad 100% mozliwosci i oczekiwan, a Zawiercie po prostu nie, co wynika tez bezposrednio z decyzji trenera o uporczywym niestawianiu na Dulskiego i zajechaniu Urosa, ktore skonczylo sie kontuzja. Wstydliwe wystepy w fazie grupowej LM to wisienka na torcie.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: titerlitury »

Ten minus dla BBTS moim zdaniem niezasłużony, należy się sprawcom nieszczęścia czyli tym, którzy podjęli decyzję o rozszerzeniu ligi do 16-tu zespołów.
Ale z drugiej strony plusik dla Barkomu, potrafili ograć słabszych, a i mocniejszym postawili się niejednokrotnie. Zespołowo, to prędzej dałbym minusa Czarnym.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 23 mar 2023, o 11:34 Zresztą, wystarczy sobie sprawdzić co pisało się o Gdańsku '20 i Gdańsku '21.
Kończąc temat, forumowe typy Gdańska przed sezonem 2020/21: 7, 8, 8, 8, 8, 8, 6, 9, 8-11, 10, 7-10, 9, 10, 7, 8, 8, 11, 11. Podobnie było za sezon 19/20, ale mniej postów, to nie wyglądałoby tak ładnie. Czy będzie miało to przełożenie na efekty pracy w Zawierciu - jak wyżej, łatwo jednak zauważyć dysproporcję w pracy ze średniakami, a czołówką, tak jeszcze co do tego porównania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”