PlusLiga sezon 2022/2023

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Założyłem taki wątek żeby porozmawiać o formacie. Prezes AZSu Olsztyn powiedział coś takiego:

"Pierwsza kolejka Plus Ligi zaplanowana jest na 1.10
zmieni się formuła, nie będzie rozstawienia kolejki żadnych tabel, tylko w czerwcu/lipcu będzie losowanie, na zebraniu Prezesów. Będzie losowanie kto z kim gra w jakiej kolejce (...) Może będzie to transmitowane przez Polsat"

Coraz lepsze te idee :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: rzr »

Zamiast losowania powinni zrobić walki prezesów w formule mma na kanale polsat sport fight w pay-per-view.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Aaaa jesli tak to Prezes Szpaczek nie musi kupować nikogo na skrzydlo. Finał w kieszeni!
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: krzysiu »

Jakub Balcerzak
@Jakub110Jakub
Piękne dwa "kwiatki" z rozmowy
@SaraKalisz
z Kryspinem Baranem:

1)
SK: Jest jakiś argument za otwarciem się ligi na Ukrainę?

KB: Argumenty, które słyszałem, były jednak dość sentymentalne – że Lwów jest piękny, a Ukraińcy mieszkający w Polsce będą mu kibicować

2)SK: Wyobraża sobie pan kolejny sezon z szesnastoma zespołami?

KB: Ja tego nie widzę.

Normalnie jajca.. :]
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Mi się jedno w tym wszystkim nie zgadza: skoro rzekomo nikt nie popiera zmian (jeszcze nie słyszałem głosu żadnego prezesa w stylu "o fajnie, liga będzie większa"), to jakim cudem to przeszło? Ok może prezesi mają niewiele do powiedzenia formalnie, ale gdyby każdy z 14-tu prezesów (lub nawet większość) zagroziła że nie wystawi drużyny w powiększonej lidze, to nie chce mi się wierzyć, że liga by to miała gdzieś i zastąpiła Skrę czy Zawiercie Avią i Tomaszowem Mazowieckim.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Nuriel »

To jest myślenie na zasadzie "gdyby wszyscy żołnierze Putina się postawili, to by nie było wojny"

Prezesi jak widać nie mają nic do gadania.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: krzysiu »

pan Baran i ten z Cuprum się nie zgodzili z tego co pisano. Więc 2 na 14 to nie ma szans.
rysiuthebest
Posty: 73
Rejestracja: 7 maja 2015, o 21:41

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: rysiuthebest »

Streeter pisze: 17 maja 2022, o 19:01 Mi się jedno w tym wszystkim nie zgadza: skoro rzekomo nikt nie popiera zmian (jeszcze nie słyszałem głosu żadnego prezesa w stylu "o fajnie, liga będzie większa"), to jakim cudem to przeszło? Ok może prezesi mają niewiele do powiedzenia formalnie, ale gdyby każdy z 14-tu prezesów (lub nawet większość) zagroziła że nie wystawi drużyny w powiększonej lidze, to nie chce mi się wierzyć, że liga by to miała gdzieś i zastąpiła Skrę czy Zawiercie Avią i Tomaszowem Mazowieckim.

Streeter
A ja się pytam co na to Świderski, przecież jest byłym prezesem Zaksy, byłym zawodnikiem, jako prezes PZPS nie miał żadnego wpływu? totalna kpina z tymi 16 drużynami. Te czasy gdzie w play-off drużyny grały ze sobą sobota i niedziela jednego weekendu chyba już nie wrócą...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Nuriel pisze: 17 maja 2022, o 19:13 To jest myślenie na zasadzie "gdyby wszyscy żołnierze Putina się postawili, to by nie było wojny"

Prezesi jak widać nie mają nic do gadania.
No chyba jest różnica między 14 osobami, a 200 tysiącami. Zresztą ruskiego kmiota można zastąpić kolejnym ruskim kmiotem, a bez obecnych 14 prezesów nie byłoby ligi i nie byłoby pieniędzy.
krzysiu pisze: 17 maja 2022, o 19:18 pan Baran i ten z Cuprum się nie zgodzili z tego co pisano. Więc 2 na 14 to nie ma szans.
No jeżeli nie zgodziło się dwóch, to ciężko żeby mieli pretensje, skoro przeszło rozwiązanie większościowe.

A wiadomo coś w końcu odnośnie limitów? Zostaje jak było czy rośnie?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: aziente »

krzysiu pisze: 17 maja 2022, o 19:18 pan Baran i ten z Cuprum się nie zgodzili z tego co pisano. Więc 2 na 14 to nie ma szans.
Prezes Indykpolu AZS Olsztyn Tomasz Jankowski udzielił wywiadu (będącego z resztą przyczyną założenia tego wątku), w którym potwierdził, że prezesi jednogłośnie przyjęli 16 zespołów w lidze
Gaspare
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2022, o 21:25
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Gaspare »

Jako kibic nie widzę żadnych zalet wynikających z poszerzenia ligi.

Po pierwsze, narażanie zdrowia zawodników, zwłaszcza naszych reprezentantów.

Po drugie, pewnie znów skrócone play-offy, czyli odbieranie tego, co jest najciekawsze i najbardziej emocjonujące.

Po trzecie, poziom Plusligi najprawdopodobniej się obniży. Nie wyobrażam sobie, żeby czołowe zespoły w przyszłym sezonie podchodziły bardzo poważnie do meczów w fazie zasadniczej. Na przykład ZAKSA ma męczyć Davida Smitha, czy Lanzę (?) z Bielskiem albo Lwowem, ażeby na play-offy się skontuzjowali lub zajechali (patrz: Norbert Huber, Uros). No raczej nie. Więc podejrzewam, że część meczów to będzie jakiś Stojan Stojanow w wykonaniu czołowych zespołów.

Po czwarte, poziom pierwszej ligi również się obniży. Gdyby Plusliga miała 10-12 zespołów, to siłą rzeczy w I lidze było więcej solidniejszych zespołów i wtedy młodsi zawodnicy, którzy nie dostali się do składów zespołów plusligowych, ogrywaliby się na wyższym poziomie na zapleczu.

Po piąte, 16 zespołów przy grze każdy z każdym, to głupia decyzja i na dłuższą metę nie ma szans powodzenia. A więc znów będzie trzeba zmieniać regulamin i zasady Plusligi. A takie ciągłe zmiany obniżają prestiż naszej ligi. Mówił o tym Oskar Kaczmarczyk w wywiadzie u Piotra Siekierskiego.


A więc, może argumentem ważniejszym niż wyżej wymienione są pieniądze? No bo co innego?
Pieczar
Posty: 69
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Pieczar »

rysiuthebest pisze: 17 maja 2022, o 19:31 A ja się pytam co na to Świderski, przecież jest byłym prezesem Zaksy, byłym zawodnikiem, jako prezes PZPS nie miał żadnego wpływu? totalna kpina z tymi 16 drużynami. Te czasy gdzie w play-off drużyny grały ze sobą sobota i niedziela jednego weekendu chyba już nie wrócą...
Pamiętaj, że organizatorem rozgrywek PL, TL i T1M jest PLS, a nie PZPS.
Pozdrawiam
Pieczar
zbycho123
Posty: 214
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Też uważam że poszerzenie ligi do 16 drużyn to bardzo zła decyzja. Lige trzeba zmniejszyć do 12 a nue poszerzać żeby podwyższyć jej poziom i jeszcze to więcej meczy a tym samym narażanie graczy na kontuzje to niw ma wszystko sensu chora decyzja i kto będzie oglądał mecze Lwowa z Bielskiem lub Nysa? chyba tylko kibice z tych miast
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Orzi »

Przy szesnastu zespołach widziałbym podział na grupy, dwie po osiem zespołów. W zasadniczej mecz plus rewanż z każdą drużyną ze swojej grupy plus tylko jeden z drużynami z grupy przeciwnej. Łącznie by było 22 mecze na każdą drużynę, o 4 mniej niż obecnie.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, o 08:31 przez Orzi, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

zbycho123 pisze: 18 maja 2022, o 08:25 Też uważam że poszerzenie ligi do 16 drużyn to bardzo zła decyzja.
To poszerzenie jeszcze można by było argumentować, gdyby dwa wchodzące zespoły miały świetne pomysły i wielkie budżety, wtedy pewnie poziom ligi by się podniósł. Ale u progu mamy Bielsko i Lwów - pierwsze jest solidnym pierwszoligowym klubem, raczej bez perspektyw na zbudowanie choćby takiej ekipy jak Lublin, a drugie nie wiadomo oczy w ogóle złoży drużynę, a nawet jeśli to jeśli będzie z samych Ukraińców, to ciężko wierzyć, że wzniesie się na jakiś niebotyczny poziom. W takiej sytuacji to tylko dokładanie meczów. No chyba, że od razu ogłoszą, "ten sezon jest przejściowy, bo chcieliśmy dać szansę drużynie z Lwowa, a nie zamykać się na wejście drużyny z I ligi. Za rok wracamy do 14 drużyn, spadają trzy ostatnie" to wtedy jeszcze byłbym w stanie to zrozumieć.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: zupa93 »

Mała uwaga - Bielsko sobie na wejście po prostu zasłużyło - wygrało 1 ligę. Nysa była za to ostatnia w Pluslidze i to ona ma farta, że Plusliga jest powiększana (no i Będzin, który dzięki temu ma szanse na wejście zamiast mniej).
Więc w kontekście powiększenia Plusligi to mówimy tu o powiększeniu o Lwów i Nysę/Będzin, a nie o Bielsko.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

No w sumie tak, masz rację. Jednak "kierunek" mojego postu wiele się nie zmieni, jeśli zamienimy tam Bielsko na Nysę - Nysa, przy całej sympatii póki co też wiele do PlusLigi nie wniosła i jej nieobecność nie byłaby raczej spadkiem poziomu. Chociaż niby zapowiedzi są, że przyszłe Nysy będą ciekawsze od obecnej i ubiegłorocznej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Stal Nysa »

Z całym szacunkiem kolego Streeter, przyczepiłeś się do Nysy... Powiedz mi, co takiego wniósł do ligi Radom czy Lubin? Czarni utrzymali się bo wygrali z Zawierciem bez rozgrywacza i z Zaksa która odpuściła im ten mecz... Ciężko było oglądać ich gre. Cuprum też nie grało zachwycająco ale uzbierali punkty potrzebne do utrzymania. Stal grała kiepsko to fakt, duża w tym zasluga Stelmacha, co potwierdził swoją pracą we Wrocławiu. Nie zgadzam się też z tezą, że przy zmniejszonej Pluslidze, w 1 lidze będzie więcej miejsca dla młodych graczy. Ci, którzy nie łapali byś w +lidze, graliby w 1 a prezesi pod presją walki o awans nie mieli by odwagi stawiać na młodych. Woleli by doświadczonych Czechow, Serbow i.t.p..
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Stal Nysa pisze: 18 maja 2022, o 17:02 Z całym szacunkiem kolego Streeter, przyczepiłeś się do Nysy... Powiedz mi, co takiego wniósł do ligi Radom czy Lubin? Czarni utrzymali się bo wygrali z Zawierciem bez rozgrywacza i z Zaksa która odpuściła im ten mecz... Ciężko było oglądać ich gre. Cuprum też nie grało zachwycająco ale uzbierali punkty potrzebne do utrzymania. Stal grała kiepsko to fakt, duża w tym zasluga Stelmacha, co potwierdził swoją pracą we Wrocławiu. Nie zgadzam się też z tezą, że przy zmniejszonej Pluslidze, w 1 lidze będzie więcej miejsca dla młodych graczy. Ci, którzy nie łapali byś w +lidze, graliby w 1 a prezesi pod presją walki o awans nie mieli by odwagi stawiać na młodych. Woleli by doświadczonych Czechow, Serbow i.t.p..
Z całym szacunkiem kolego Stal Nysa, przyczepiłeś się do Kędzierzyna... To komu Kędzierzyn odpuszcza, a komu nie, to jest jego sprawa. Wszędzie widzisz winnych, ale nie po stronie swojego klubu. Przypomnieć Ci ostatni mecz w stolicy? Poza tym na wyniki pracuje się ciężko cały sezon, a nie przez ostatnie 4 tygodnie. I tak macie MEGA FARTA, bo prawdę mówiąc, gdyby nie naginano przepisów, to już byście spadli do 1 Ligi, tak jak Będzin rok wcześniej. Zatem bardzo proszę uderzyć się w pierś, a nie szukać winnego po stronie ZAKSY. Dobrze, że jeszcze nie napisałeś, że Stal miała kryzys, bo przez Kędzierzyn-Koźle Odra przepływa 8-)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Stal Nysa pisze: 18 maja 2022, o 17:02 Z całym szacunkiem kolego Streeter, przyczepiłeś się do Nysy...
Mógłbyś pokazać w którym miejscu przyczepiłem się do Nysy? Bo patrzę i nie widzę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Orzi »

Jeśli czegoś się nauczyłem o kibicach Stali Nysa to tego, że są przewrażliwieni na swoim punkcie. Tak jak bodaj Klosik wrzucił mem z pytaniem czy nie nikt nie chce zagrać w meczu przeciw Stali, bo nie mają siatkarzy przez covid, a tamci odebrali to jak atak personalny
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Delont »

To jest niesamowite:
*głosy reprezentantów krytykujące powiększenie ligi
*głosy ekspertów krytykujące powiększenie ligi
*głosy prezesów klubów krytykujące powiększenie ligi

Czyli: jednogłośne powiększenie ligi :D

Ja tego całkowicie nie łapię, tam musi wchodzić większa polityka i kasa.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Delont pisze: 19 maja 2022, o 10:26 To jest niesamowite:
*głosy reprezentantów krytykujące powiększenie ligi
*głosy ekspertów krytykujące powiększenie ligi
*głosy prezesów klubów krytykujące powiększenie ligi

Czyli: jednogłośne powiększenie ligi :D

Ja tego całkowicie nie łapię, tam musi wchodzić większa polityka i kasa.
Co do prezesów to przecież było powiedziane, że tylko dwóch było przeciw a reszta za.
A piszesz jakby to jednogłośnie każdy prezes wypowiadał się przeciw
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Delont »

kamil1999 pisze: 19 maja 2022, o 11:07
Delont pisze: 19 maja 2022, o 10:26 To jest niesamowite:
*głosy reprezentantów krytykujące powiększenie ligi
*głosy ekspertów krytykujące powiększenie ligi
*głosy prezesów klubów krytykujące powiększenie ligi

Czyli: jednogłośne powiększenie ligi :D

Ja tego całkowicie nie łapię, tam musi wchodzić większa polityka i kasa.
Co do prezesów to przecież było powiedziane, że tylko dwóch było przeciw a reszta za.
A piszesz jakby to jednogłośnie każdy prezes wypowiadał się przeciw
To źle zrozumiałeś mój przekaz. Głosy XXX nie oznacza, że wszyscy. Przecież z reprezentantów to też kojarzę Kłosa i Śliwkę i mógłbyś mi tutaj wrzucić, że przecież nie wszyscy reprezentanci są przeciwni.
Skoro tych 2 prezesów było przeciwnych, to skąd pogłoski, że głosowali jednogłośnie, czyli musieli zagłosować za?
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Vivo »

Każdy, kto oddawał swój głos, miał w oczach symbol dolara, a teraz biegają po wywiadach i krzyczą, że to idiotyczny pomysł :D
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: reeman »

Byli za , a nawet przeciw :D
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Delont »

Powiem więcej, z tego całego miksu wywiadów wysuwa się przypuszczenie, że
"nie byłem ani za, ani przeciw, a wręcz przeciwnie" :D
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 26 maja 2022, o 20:36
zbycho123 pisze: 26 maja 2022, o 18:14 Jeżeli w przyszłym sezonie ma zagrać 16 drużyn wówczas nie robiłbym żadnych play-off tylko na przykładzie nożnej 30 kolejek i wyniki na tabele najlepszy zespol fazy zasadniczej zostaje mistrzem Polski .W ten sposób zaoszczędzimy zdrowie graczy a walka i tak będzie ciekawa.
Też kiedyś myślałem podobnie przy liczbie 16 drużyn. Wtedy byłby ważny każdy mecz od początku do końca sezonu. Na końcu możnaby zrobić krótkie play - offy. Pierwsza drużyna z drugą do trzech wygranych meczy o MP i analogicznie trzecia drużyna z czwartą o trzecie miejsce. Nikt nie mógłby powiedzieć, że to nie sprawiedliwe, nieuczciwe. Zawodnicy mieliby też mniej meczy do rozegrania. PP mógłby być rozgrywany pomiędzy pierwszą czwórką po pierwszej części rundy zasadniczej. Na takiej zasadzie Final4. Jeden weekend, dwa mecze. Półfinał 1 z 4 i 2 z 3, kolejnego dnia finał.
Wszystko zależy od organizacji. Naprawdę może być więcej drużyn, tylko 16 to już max i mniej meczy. Bez wyczerpującej ilości meczy dla zawodników. LM podobnie jak obecnie.
Pociągnę wątek tu, bo bardziej temat się zgadza :)

Z jednej strony mówi się, że play-off'y to taka jak mawiał pewien komentator kierowca truskawka na torcie, ale np. tegoroczne mam wrażenie, że były dość nudne. Niby Gdańsk wygrał z jeszcze chorym Jastrzębiem i Zawiercie postawiło się Zaksie, ale finałowe starcia były dość jednostronne, z kolei ten jeden boski mecz o brąz co atakujący Skry zdobyli łącznie 5 czy 6 punktów i żadna z drużyn nie chciała tego meczu wygrać... Takie mi się to na siłę te tegoroczne Play-Off'y wydawały. Coś w stylu na weselu o 2 w nocy, że nikt już siły nie ma, no ale tańczą bo młodzi piękne wesele zrobili i żeby im nie było przykro.

Z jednej strony więcej drużyn rzeczywiście może mieć większy potencjał marketingowy, no ale po pierwsze to muszą być drużyny, które będą wartością dodaną do ligi, a nie po prostu będą. Po drugie właśnie jak już tyle ekip to albo trzeba to na jakieś grupy rozbić, co moim zdaniem jest bez sensu i niesprawiedliwe, bo nigdy tych grup nie zrobi się tak, by było fair, albo jakoś inaczej zmniejszyć liczbę meczów.

Oczywiście zaraz pewnie oburzą się kibice wiadomego klubu, ale ja bym w takiej sytuacji albo zrezygnował z Pucharu Polski, albo zrobił go na zasadzie lider z vice-liderem po fazie zasadniczej, a jak już bardzo miałoby być "więcej prestiżu" to tak jak kolega Simao pisał, zrobić Final Four ze czterech najlepszych. I tak nigdy te ekipy niżej notowane Pucharu nie zdobywają, a tak tylko dochodzą bezsensowne mecze dla tych najlepszych. A niższym ligom żeby miały co robić to dorobić taki "Puchar Gorszego Sortu", wtedy przynajmniej graliby o coś, bo byliby w stanie go wygrać.

To chyba tak naprawdę jedyna możliwość zmniejszenia meczów, taka realna - ograniczenie PP. Ewentualnie (ale to już by trzeba całą strukturę Play-Off'ów zmienić) zrobić 1 i 2 drużynę po FZ od razu do półfinałów, a pozostali graliby o te dwa miejsca. Wtedy raz że FZ miałaby więcej sensu, bo zajmując miejsca 1 lub 2 jesteś już w czwórce - co ma zwłaszcza teraz sens, gdy nie można w ślepo jak jeszcze nie tak dawno nakreślić które cztery drużyny w tej czwórce będą, a dwa że odszedłby jednak ten Play-off, który i tak w 99% kończy się zwycięstwem ekip z 1 i 2 miejsca.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: fwasilcz »

Streeter pisze: 26 maja 2022, o 20:51
Oczywiście zaraz pewnie oburzą się kibice wiadomego klubu, ale ja bym w takiej sytuacji albo zrezygnował z Pucharu Polski, albo zrobił go na zasadzie lider z vice-liderem po fazie zasadniczej, a jak już bardzo miałoby być "więcej prestiżu" to tak jak kolega Simao pisał, zrobić Final Four ze czterech najlepszych. I tak nigdy te ekipy niżej notowane Pucharu nie zdobywają, a tak tylko dochodzą bezsensowne mecze dla tych najlepszych. A niższym ligom żeby miały co robić to dorobić taki "Puchar Gorszego Sortu", wtedy przynajmniej graliby o coś, bo byliby w stanie go wygrać.
W kwestii Pucharu się nie zgadzam i patrząc na ostatnie 10 sezonów, to nie masz racji co do zwycięzcy. PP wygrywał 3 razy Mistrz, 2 razy Wicemistrz, 3 razy drużyna z 3 miejsca MP i raz drużyna spoza podium. Skład finału PP był tylko 3 razy taki sam jak MP (z czego 2 razy to ostanie lata dominacji JW i ZAKSy). Dla wielu drużyn (i tak jest w wielu dyscyplinach) na Pucharze jest dodatkowa motywacja, bo w jednym meczu możesz coś zamieszać, w dłuższej rywalizacji już ciężko, dzięki temu mamy zaskoczenia, a przecież nieprzewidywalność to część sportu.

Okrojenie do kości PP jest grubą reformą, co najmniej porównywalną ze zmniejszeniem liczby drużyn w +Lidze. Dlaczego nie zrobić tego, skoro prawie wszyscy uważają że nowy format to absurd. Mam nadzieję (bez obrazy dla drużyn), że będą w tym roku jakieś czerwone latarnie w lidze i władze przejrzą na oczy.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

No do 1 vs 2 to już ekstremalny przykład, ale spoza czwórki raczej nie było wielu takich przypadków w historii. W sensie w samej czwórce takie ekipy się zdarzały, ale i tak koniec końców wygrywa ktoś, kto jest w czwórce w tabeli (co zresztą jest logiczne - ciężko oczekiwać, żeby ekipa z niższej ligi, czy z PlusLigi co zdobyła 8 punktów nagle zbudowała formę do ogrania Zaksy czy JW).

Ogólnie jeżeli chodzi o Puchar to ja bym wrócił do reguły, gdy zwycięstwo dawało LM - wtedy był dużo większy prestiż Pucharu i drużyny zupełnie inaczej do niego podchodziły. A to powyżej to po prostu "rozwiązanie tymczasowe", żeby w przyszłym roku nie grać 60 meczów.

W tym roku chociażby Zaksa była w Krakowie na PP, potem rewanż. Po co? Ok, można powiedzieć że promocja, bo Kraków dosyć fajnie promował ten mecz jako spotkanie ze zwycięzcą LM, bilety poszły moment, no ale wynik w końcu był taki jaki się można było spodziewać, a Zaksa zagrała dwa zupełnie zbędne mecze. Generalnie możliwe, że takie spotkania więcej robią promocji Ligi, niż ta 16-druzynowa liga, no ale obecnie jesteśmy na wyborze "mniejszego zła". Puchar można odpowiednio rozbudować i obić promocją przy 12 zespołach, przy większych ligach coraz więcej klubów będzie Puchar olewać, tym bardziej że nie daje żadnej wartości (w sensie miejsca w LM).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”