Gala 20-lecia PLS

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Gala 20-lecia PLS

Post autor: Klugenhammer »

Dziś wieczorem gala Polskiej Ligi Siatkówki, podczas której ogłoszeni zostaną najlepsi siatkarze i siatkarki dwudziestolecia.
Nominacje kapituły:

Siatkarka 20-lecia PLS:

Izabela Bełcik
Aleksandra Jagieło
Mariola Zenik
Joanna Mirek
Anna Werblińska

Siatkarz 20-lecia PLS:

Mariusz Wlazły
Piotr Nowakowski
Karol Kłos
Michał Winiarski
Daniel Pliński
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na początku zdziwiła mnie obecność Kłosa (tzn. raczej nie zasługuje), potem doszedłem do wniosku, że to pewnie dlatego, że inaczej trzeba by było wrzucić Krzysztofa Gierczyńskiego (najlepiej punktujący przyjmujący) bądź Dawida Konarskiego, który za rok będzie drugim najlepiej punktującym graczem w historii PLS, a Kłos to chyba bezpieczny wybór (i tak wygra Wlazły, to wrzucimy aktualnego reprezentanta).
Paragon
Posty: 290
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Paragon »

Chociażby Igła bardziej zasłużył niż Kłos
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Klugenhammer »

Zaskakuje brak Zatorskiego, który ma worek złotych medali i przez lata był fundamentem najsilniejszych klubów PLS.
zbycho123
Posty: 220
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: zbycho123 »

Z kobiet uważam że należy się zwycięstwo Marioli Zenik to najlepsza w naszej historii libero, natomiast z mężczyzn waham się między Wlazłym a Winiarskim
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: kamil1999 »

zbycho123 pisze: 30 maja 2022, o 11:43 Z kobiet uważam że należy się zwycięstwo Marioli Zenik to najlepsza w naszej historii libero, natomiast z mężczyzn waham się między Wlazłym a Winiarskim
To gala polskiej ligi nie polskich siatkarzy, więc zwycięzcą może być tylko Wlazły. Winiarski sporo ze swojego najlepszego okresu spędził poza Polską
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: michal1983 »

Również mnie zaskakuje brak Pawła Zatorskiego czy Krzyska Ignaczaka a obecność Karola.

Mariusz Wlazły, w moim odczuciu nr1. choć trzeba wziąć pod uwagę że grał tylko w jednym klubie w czasie swojego peaku. Do 2007 i po 2017 są inni jak wspomniany Gierczyński a liga nie kończy się na złotej erze Skry.
Gdyby brać pod uwagę dwa wcześniejsze sezony, 00/01 i 01/02 powinien znaleźć się ktoś z Mostostalu w tym zestawieniu czy z AZSu Czewa (znów kłania się Gierczynski)
Igła grał w Częstochowie gdzie zdobywał medale, w Bełchatowie i Resovii, również zdobywając medale.

Ale to tylko mój wolny przepływ myśli.

U Kobiet typował bym jak kolega wyżej Mariolę Zenik.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2022, o 12:26 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Paragon pisze: 30 maja 2022, o 11:31 Chociażby Igła bardziej zasłużył niż Kłos
Ano, zapomniałem o libero i się skupiłem na skrzydłowych, którzy bardziej zasługują, a faktycznie - Zatorski lub Ignaczak powinni się tutaj znaleźć.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Klugenhammer »

Zastanawiające jest również to, że aż 3 z 5 nominacji trafiły do środkowych.
Siekier
Posty: 300
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Siekier »

Kamil Składowski na TT niejako potwierdził, że Wlazły dostanie statuetkę.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Streeter »

Mnie bardziej zastanawia, że o gali dowiaduję się w dniu gali. Po raz kolejny marketing na najwyższym, możliwym poziomie.

Wlazłemu powiedzieli, że ma przyjechać odebrać statuetkę? Czy się na Teamsach połączą?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: rzr »

nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Streeter »

Najlepsze komentarze pod tym tweetem :D jeden z kilku, Wojtka Żalińskiego:
"Prędzej bym się spodziewał że ja wygram Ligę Mistrzów niż Ty dostaniesz rzecznika XX-lecia.
A nie, czekaj.... 🫢 😉😂😂😂"

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Siekier
Posty: 300
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Siekier »

No dyrektor został zgruzowany, ale chyba to dziwi najmniej. Ja o gali się dowiedziałem z twitta Pana rzecznika, na którym robi pad na materac. Generalnie brakło mi trenera 20 lecia, wspomnieniu o obcokrajowcach czy drużynach.

Były za to 3 nagrody dla sponsorów/nadawcy + 1 przedstawiciela nadawcy. Reasumując: 6 siatkarek/siatkarzy otrzymało statuetki i 4 przedstawicieli podmiotów zewnętrznych. Bida. Gala stworzona chyba właśnie dla sponsorów.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2022, o 13:04 przez Siekier, łącznie zmieniany 1 raz.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Jacek »

Moim zdaniem na tej gali siatkówka była najmniej ważna. Takie odniosłem wrażenie. Dużo było za to wzajemnej adoracji a Swędro chyba miał najwięcej czasu na scenie. Ja go lubię i cenię ale to chyba nie ta gala. Dodatkowo ten kabaret. Składowski chyba w hotelu przed galą ich spotkał i zapytał czy wystąpią. Nie jestem wyborcą PISu ale ta chyba na szybko wymyślona jazda na Czarneckiego była cokolwiek nie na miejscu. Ma swoje za uszami ale dla siatkówki w Polsce coś tam zrobił. Równie dobrze mogli pojechać np. po Prezesie PLS, który chyba do dziś nie został oczyszczony z zarzutów prokuratorskich.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Klugenhammer »

Siekier ma rację, zdecydowanie zabrakło wyróżnień dla najlepszego trenera i obcokrajowca. Szkoda, bo byłoby z kogo wybierać.
Moja piątka trenerów dwudziestolecia: Wspaniały, Mazur, Castellani, Kowal i... Gardini (jedyny, który zdobył mistrzostwo z dwoma klubami).
i obcokrajowców: Antiga, Conte, Toniutti, Achrem, Gladyr.
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Streeter »

Czyli widzę, że nic nie straciłem nie oglądając tej gali :D

Co do zagranicznych zawodników w lidze jak już tak rozmawiamy, to ja najbardziej bym Masnego wyróżnił - chyba nie ma drugiego takiego zawodnika, co spędził u nas tyle lat. Praktycznie wszędzie był wiodącą postacią.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Siekier
Posty: 300
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Siekier »

Streeter pisze: 31 maja 2022, o 12:39 Czyli widzę, że nic nie straciłem nie oglądając tej gali :D

Co do zagranicznych zawodników w lidze jak już tak rozmawiamy, to ja najbardziej bym Masnego wyróżnił - chyba nie ma drugiego takiego zawodnika, co spędził u nas tyle lat. Praktycznie wszędzie był wiodącą postacią.

Streeter
Tak, Masny to byłby fajny wybór. Ale w sumie Antiga, Ben czy Gladyr również. Tak jak pisałem wcześniej, dla mnie to była gala dla towarzystwa i sponsorów. Można było zrobić głosowanie w internecie, ale to by trzeba przecież o tym pisać i przypominać :)
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3237
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Kicu »

Jacek pisze: 31 maja 2022, o 11:18 Nie jestem wyborcą PISu ale ta chyba na szybko wymyślona jazda na Czarneckiego była cokolwiek nie na miejscu.
Jak dla mnie to był akurat jedyny dobry moment w całym występie Panów z moralnego ;) Przyznam, że nie spodziewałem się takiej szpilki na koniec, bo całość była cholernie denna. Nie wiem skąd pomysł akurat na nich. Taka Neonówka od lat widać, że lubi i kręci się wokół siatkówki.
Z kolei co do samej Gali - odbyła się i tyle. Lizanie własnego tyłka, nic więcej. Te nagrody raczej bez większego znaczenia i wartości.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Gala 20-lecia PLS

Post autor: Jacek »

Szpila ok, tego nie neguję. Neguję jedynie czas i miejsce tej szpili.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”