PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

bez_nazwy pisze: 13 lis 2022, o 21:30
leeon pisze: 13 lis 2022, o 21:13
TommyLeeJones pisze: 13 lis 2022, o 20:56 Po dzisiejszej wtopie z Lubinem, myślę, że można już śmiało pytać o:

1. Konflikty wewnątrz drużyny - żaden trener nie wyjdzie Musiałem kosztem Atanasijevicia, gdy ten choćby macha ręką. Jak pokazał mecz - Atan macha ręką. Oczywiście jest 5% szans na to, że Atan był przeziębiony czy coś ale... Ale śmierdzi draką na kilometr.

2. Kto przyjdzie za Banksa?

3. Czy Skra ma szanse na play-offy? Dostają łupnia od ekip walczących o 14 miejsce, nie 8.
Naprawdę to ważne?
Kwas będzie zawsze dopóki łopoka będzie na parkiecie. Za Banksa przy tych realiach trzeba szukać na Filipinach kogoś. Skra walczy o utrzymanie. Liczę na to że spadną.
Leon ja do Ciebie nic nie mam ale po prostu działasz na mnie na tym forum jak Piechocki -serio. Ciągle narzekasz, wyśmiewasz, jest Ci źle a udzielasz się na forum tylko w kontekście skry, nie rozumiem tego, rzygasz tym zespołem to po cholerę wchodzisz i piszesz posty skoro wszyscy dobrze znają Twoje zdanie na temat skry. Wielokrotnie pisałeś że już nie śledzisz poczynań zespołu póki prezesem będzie Konrad i "łopoka", a jak widać udzielasz się zawsze po meczu Skry z tym że po tych nie udanych. Jesteś niczym prezes Piechocki.

Serio nie mam absolutnie nic do Twojej osoby tylko twoje podejście jest jakieś dziwne...
Hmm niezależnie od poziomu nietrafienia porównania do Piechockiego to tak. Jestem monotematyczny i uwaga - będę nadal. Żaden ze mnie Nostradamus. Każdy kto łączy kropki przewidział to co będzie się dziać że Skrą już dawno temu. Tylko Konndzio który za to bierze wagony PLN tego nie przewidział.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

leeon pisze: 13 lis 2022, o 22:03
bez_nazwy pisze: 13 lis 2022, o 21:30
leeon pisze: 13 lis 2022, o 21:13

Naprawdę to ważne?
Kwas będzie zawsze dopóki łopoka będzie na parkiecie. Za Banksa przy tych realiach trzeba szukać na Filipinach kogoś. Skra walczy o utrzymanie. Liczę na to że spadną.
Leon ja do Ciebie nic nie mam ale po prostu działasz na mnie na tym forum jak Piechocki -serio. Ciągle narzekasz, wyśmiewasz, jest Ci źle a udzielasz się na forum tylko w kontekście skry, nie rozumiem tego, rzygasz tym zespołem to po cholerę wchodzisz i piszesz posty skoro wszyscy dobrze znają Twoje zdanie na temat skry. Wielokrotnie pisałeś że już nie śledzisz poczynań zespołu póki prezesem będzie Konrad i "łopoka", a jak widać udzielasz się zawsze po meczu Skry z tym że po tych nie udanych. Jesteś niczym prezes Piechocki.

Serio nie mam absolutnie nic do Twojej osoby tylko twoje podejście jest jakieś dziwne...
Hmm niezależnie od poziomu nietrafienia porównania do Piechockiego to tak. Jestem monotematyczny i uwaga - będę nadal. Żaden ze mnie Nostradamus. Każdy kto łączy kropki przewidział to co będzie się dziać że Skrą już dawno temu. Tylko Konndzio który za to bierze wagony PLN tego nie przewidział.
No i widzisz, najgorsze w tym wszystkim jest to że nie ze wszystkim masz rację. Dlatego to irytuje stąd porównałem cie do piechockiego który również wielu z nas irytuje.
Nie mam nic przeciwko żebyś pisał na forum - pisz na ile masz ochotę, ale Twoje stwierdzenie że i tak będziesz monotematyczny i nadal będziesz "jechał" potwierdza tylko to że jednak zależy ci na Skrze bardziej niż przeciętnemu kibicowi, mało tego idę o urwanie nogi że o ile masz możliwość to oglądasz ich każdy mecz czy to z hali czy przed TV - jednak kiedy pojawiają się problemy, czujesz jaki wynik się szykuje, to cie irytuje i już wiesz że na forum napiszesz posta 8-) i nie mów że tak nie jest bo dobrze wiesz że mam racje.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Simao »

Myślę, że paradoksalnie Skrze potrzebny jest jakiś poważny wstrząs. Najlepiej dla klubu, kibiców gdyby Skra nie awansowała do play-off. Wszystko po to, aby ten klub przeszedł potrzebny mu detoks, takie katharsis. Możliwe jest to tylko w przypadku bardzo słabego sezonu pod względem sportowym. Takim na pewno byłby brak play-off i odległe miejsce. Raczej tylko w tym przypadku zaszły by odpowiednie zmiany i Skra od przyszłego sezonu byłaby ponownie silna. Całkiem inna, odmieniona drużyna walcząca o MP, licząca się poważnie w walce o tytuł. Tak dramatycznie jak w przypadku Resovii podczas sezonu, nawet nie wstydu, tylko kompromitacji, gdy zajęliśmy 13 pozycję nie będzie. Ostatecznie Skra pewnie będzie nawet w ósemce.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Nie oglądalem Skry w tym sezonie ani razu. Wyniki znam bo śledzę ligę.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Ciekawe czy angielski specjalista poleci? Wydaje mi się, że jednak tu sporo nie gra. W zasadzie z drużyny Kovacia zmieniono Ebadipoura na Lanzę, to nie jest taka zmiana, żeby przegrywać z Suwałkami, Lwowem i Lubinem.

Ale może ta sytuacja sprawi, że w klubie zajdą zmiany, tylko właśnie pytanie czy nie wpadnie w razie czego za Piechockiego jakiś rządowy pachołek i pójdzie nie w tą stronę, w którą byśmy chcieli.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Skoro w zeszlym sezonie placono (prawie wszystkim i prawie do konca), a w tym sa zalglosci, to upatrywalabym najwikszej zmiany tutaj. Znacznie wiekszej dla druzyny niz zmiana Ebadipura na Lanze, czy zmiana trenera.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

Nie zgodze sie, ze potrzeba rewolucje kadrowej w zespole, moim zdaniem do 2 wymiany sa 2 pozycje, przyjmujacy za Kooya, ktory troche lepiej przytrzyma przyjecie ( tutaj by pasowal Gierzot, gdyby poprawil troche ten element) oraz libero za PIechockiego, Gierzot by zwalnial limity, wiec mozna by sie pokusic chociazby o jakiegos libero typu Kerminen, Diez? Przeciez Bieniek, Klos na srodku to top, Lanza by tez mogl zostac, Atan co by nie mowic, wielu ludzi patrzy na niego z perspektywy, ze pare lat temu gral jak chyba najlepiszy atakujacy swiata albo TOP3, ok troche obnizyl loty, ale przy wsparciu wiekszym to dalej bardzo dobry zawodnik. Rozegranie Lomacz tez jeszcze mysle ze jest ok.
NIe ma sensu isc droga Resovii z ostatnich sezonow, aby wymieniac 70% skladu, bo to efektu raczej nie przyniesie. No i na koncu oczywiscie zmiana trenera raczej
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Kovac robił wyniki ponad stan. Obecny trener robi jednak wyniki jednak poniżej tego stanu, choć personalia jakimi dysponuje są zbyt słabe by walczyć o medale poza może Bienkiem czy Atanem. Może ta presją walki o medale trochę Skrę przygniata? A może rzeczywiście winny właśnie trener? Jakby nie patrzeć to największa bolączką Skry to defensywa i system blok-obrona czyli rzeczy czysto taktyczne za które odpowiada trener(choć wiadomo, że przy jednym zestawie personalnym łatwiej się broni niż przy innym)
Lanza mniej więcej gra to co grał Ebadipur. Może słabiej niż Ebadipur w formie, ale wyraźnie skuteczniej niż Ebadipur bez formy a takiego częściej oglądaliśmy

Dokładnie.
Wymiana pary przyjmujących i libero i ten zespół może znów walczyć o medale
Choć z tym Łomaczem to sam nie wiem, ale nie ma możliwości go chyba na nikogo zamienić. No chyba za na Komendę czy Stępnia...
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Dajcie spokój z Lanzą. Tam powinni odejść wszyscy poza Atanasijeviciem,Kłosem i Bieńkiem. Beznadziejnie zbudowany skład. Niestety limity są ograniczeniem. Na polskim rynku libero i rozgrywających jak na lekarstwo, dlatego Skra jest skazana na Gregora. Jest to bardzo solidny rozgrywający, ale po tylu latach przydałoby się trochę świeżości. Tyle, że wtedy jest małe pole manewru z limitami. Spośród pary przyjmujących, atakującego i libero przynajmniej dwójka z nich musiałaby być Polakami. To jest mega ciężkie do zrobienia. Skra musiałaby chyba ściągnąć Kurka i Bednorza, czego finansowo by chyba żaden klub nie dźwignął w Polsce, bo reszta transferów jest niemożliwa do wykonania jeśli chodzi o naszych reprezentantów.

Prawda jest taka, że Bełchatów przegapił wszystkie możliwe szanse na odświeżenie i budowę składu na długie lata, opartego na Polakach. Od Skry się tylko ucieka i taka jest prawda. Uciekł Kochanowski, uciekł Huber. Jeden i drugi by się tam zakisił.

Dla Skry jedynym ratunkiem jest zbudowanie wszystkiego od nowa, ale tutaj trzeba nowych ludzi u sterów. Ostatnie lata to po prostu równia pochyła. Żaden poważny siatkarz by raczej nie chciał przyjść na ten moment do tej "rodzinnej firmy".

Mam tylko nadzieję, że nikt sobie nie da wmówić żadnych obietnic i jeśli pracodawca nie płaci, to zawodnicy poszukają sobie jakichś klubów. Na Bieńka zęby ostrzy sobie Jastrzębie, Kłos poszedłby gdzieś do Zawiercia, Atanasijević do Włoch, a Kacper Piechocki do Avii Świdnik albo Krispolu Września :D
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Biorąc pod uwagę, że od Kooya to z połowa Polaków w lidze wypada lepiej, to tu można by było zwolnić limit na rozgrywającego lub libero. Ale w dwóch tych pozycjach rzeczywiście może być ciężko upchnąć zagranicznego zawodnika, no bo wtedy albo Atan out i polski atakujący, albo polskie przyjęcie. A z obecną prasą Skry to raczej Polaków typu Śliwka, Kwolek czy Kurek nie ściągną, a z parą typu Lipiński - Orczyk to raczej daleko nie pojadą.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: adamow »

kamil1999 pisze: 14 lis 2022, o 11:33 Choć z tym Łomaczem to sam nie wiem, ale nie ma możliwości go chyba na nikogo zamienić. No chyba za na Komendę czy Stępnia...
Łomacza nie ma na kogo zmienić? Chyba zapomniałeś o Marcinie Januszu. To już nie jest ten sam młody i niedoświadczony sypacz, który grał w Skrze cztery lata temu. Od tego czasu otrzaskał się w Treflu, Zaksie a nawet reprezentacji i jak dla mnie to pełnowartościowy rozgrywający, który spokojnie mógłby zastąpić Łomacza w roli pierwszego. Grzesiek to spoko gość ale najlepsze lata ma już za sobą i młodszy nie będzie więc w mojej opinii czas najwyższy na powrót Marcina.
treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: treonik »

Módlmy się….
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

adamow pisze: 14 lis 2022, o 23:11 Chyba zapomniałeś o Marcinie Januszu.
No tak tylko jaki argument miałaby mieć obecna Skra, żeby zatrudnić Janusza i co Marcinowi musiałoby spaść na głowę, żeby zamienić Zaksę na Skrę?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: przemik »

Konrad Prezes Piechocki - "Joel Banks jest w pełni zaangażowany w swoją pracę. To świetny trener, który już niedługo będzie gotowy do gry na duże bramki, na najwyższym poziomie. Zawodnicy bardzo go chwalą, proszę ich spytać. Współpraca układa się bardzo dobrze."

Chwilo trwaj.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Prezes dobry, trener dobry, skład dobry, tylko wyniki i gra do d*py :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Ejpok
Posty: 628
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Ejpok »

Witam,
Streeter pisze: 15 lis 2022, o 06:40
adamow pisze: 14 lis 2022, o 23:11 Chyba zapomniałeś o Marcinie Januszu.
No tak tylko jaki argument miałaby mieć obecna Skra, żeby zatrudnić Janusza i co Marcinowi musiałoby spaść na głowę, żeby zamienić Zaksę na Skrę?

Streeter
No nie wiem... pieniądze na przykład?:)
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

No tych pieniędzy to właśnie ponoć siatkarze Skry nie otrzymują w tym sezonie;)
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: jarek8dywan »

Dla Piechockiego to chyba kazdy trener będzie swietny, jesli tylko trzyma na boisku juniora.
Trener jest tak dobry, jak przedstawiaja to wyniki zespolu...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: dezerter »

kamil1999 pisze: 15 lis 2022, o 10:21 No tych pieniędzy to właśnie ponoć siatkarze Skry nie otrzymują w tym sezonie;)
Na mecz do Francji pojechali sobie 12h autokarem, może być coś na rzeczy.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Verdungo »

przemik pisze: 15 lis 2022, o 09:38 Konrad Prezes Piechocki - "Joel Banks jest w pełni zaangażowany w swoją pracę. To świetny trener, który już niedługo będzie gotowy do gry na duże bramki, na najwyższym poziomie. Zawodnicy bardzo go chwalą, proszę ich spytać. Współpraca układa się bardzo dobrze."

Chwilo trwaj.
Wypada powiedzieć: "skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?"
Prezes umie nawijać makaron na uszy. W zeszłym roku Kovac robił dobre wyniki a jednak został zwolniony. Oficjalny komunikat był taki: "W związku z niezadowalającymi wynikami drużyny zarząd klubu zdecydował, że 27 kwietnia 2022 Slobodan Kovac przestał pełnić funkcję pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów (...)".
Teraz przegrali 5 mecz z rzędu, ale wszystko jest ok :D
Zresztą czego tu oczekiwać? Kto się interesuje siatkówką i śledzi rozgrywki to widzi co się dzieje i gdzie są problemy. Prezes nie wyjdzie i nie powie co zostało zrobione nie tak.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Ejpok pisze: 15 lis 2022, o 10:00 Witam,
Streeter pisze: 15 lis 2022, o 06:40
adamow pisze: 14 lis 2022, o 23:11 Chyba zapomniałeś o Marcinie Januszu.
No tak tylko jaki argument miałaby mieć obecna Skra, żeby zatrudnić Janusza i co Marcinowi musiałoby spaść na głowę, żeby zamienić Zaksę na Skrę?

Streeter
No nie wiem... pieniądze na przykład?:)
Są bogatsze kluby od Skry, a i sam budżet Skry nieco wątpliwy ostatnio ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: qtp »

Streeter pisze: 15 lis 2022, o 11:05 Są bogatsze kluby od Skry
A czy są bogatsze kluby od Skry zainteresowane zatrudnieniem (ewentualnym oczywiście) Janusza? ;)
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Jeśli w grę miałby wchodzić następny sezon, to chętny musi się liczyć z wykupem Janusza.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 15 lis 2022, o 11:23
Streeter pisze: 15 lis 2022, o 11:05 Są bogatsze kluby od Skry
A czy są bogatsze kluby od Skry zainteresowane zatrudnieniem (ewentualnym oczywiście) Janusza? ;)
Jeżeli jeden z tych klubów nie przedłuży Toniuttiego albo Drzyzgi, to myślę, że tak :) a podejrzewam, że podobna finansowo oferta mogłaby przyjść i z Zawiercia, co biorąc pod uwagę otoczkę, jeżeli pieniądz będzie podobny, to ciężko zdecydować się na Skrę :) a i samo pozostanie w Zaksie to też lepsza opcja.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
mi9901
Posty: 26
Rejestracja: 2 maja 2020, o 09:32
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: mi9901 »

https://www.youtube.com/watch?v=HAYCsHk ... awdaSiatki
Mocna Prawda Siatki o Skrze Bełchatów.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Nie do końca mogę się zgodzić z Drzyzgą, że poziom ligi jest słabszy.
Mamy może fatalne Bielsko czy Zaksa oraz Skra zleciały trochę poziomem na szyję, ale za to w końcu Resovia gra na poważnie o medale, JW w tym sezonie jeszcze mocniejsze, te zespoły jak Trefl, Suwałki czy Nysą czyli zespoły środka też uczyniły postęp.
Zależy od punktu widzenia. Kibic Zaksy czy Skry pewnie będzie postulował słabszą ligę, kibic JW czy Resovii pewnie silniejszą a prawda zapewne jest pośrodku
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 15 lis 2022, o 11:41
qtp pisze: 15 lis 2022, o 11:23
Streeter pisze: 15 lis 2022, o 11:05 Są bogatsze kluby od Skry
A czy są bogatsze kluby od Skry zainteresowane zatrudnieniem (ewentualnym oczywiście) Janusza? ;)
Jeżeli jeden z tych klubów nie przedłuży Toniuttiego albo Drzyzgi, to myślę, że tak :) a podejrzewam, że podobna finansowo oferta mogłaby przyjść i z Zawiercia, co biorąc pod uwagę otoczkę, jeżeli pieniądz będzie podobny, to ciężko zdecydować się na Skrę :) a i samo pozostanie w Zaksie to też lepsza opcja.

Streeter
Toniutti nie ma po co odchodzić z Polski. Gra tu już 7 lat, ma dobry kontrakt, mocna drużyna, klub z dużymi planami. Raczej będzie grać u nas prawie do końca kariery, bo zakładam, że będzie chciał pograć na koniec we Francji.

Drzyzga nigdzie nie odejdzie, bo nikt nie jest tak głupi dać mu takie warunki co Resovia.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 15 lis 2022, o 12:30 Mamy może fatalne Bielsko czy Zaksa oraz Skra zleciały trochę poziomem na szyję, ale za to w końcu Resovia gra na poważnie o medale, JW w tym sezonie jeszcze mocniejsze, te zespoły jak Trefl, Suwałki czy Nysą czyli zespoły środka też uczyniły postęp.
Zależy od punktu widzenia. Kibic Zaksy czy Skry pewnie będzie postulował słabszą ligę, kibic JW czy Resovii pewnie silniejszą a prawda zapewne jest pośrodku
Wzrost/spadek poziomu w teorii najłatwiej zobrazować transferami do ligi / z ligi. Choć też nie do końca, bo np. zeszłoroczny Butryn i Lipiński to zawodnicy lepsi niż (póki co) obecny Butryn i Lipiński, a znowu Gierżot z obecnego sezonu to lepszy zawodnik niż w poprzednim, więc to takie trochę wróżenie z fusów.
Szary Wilk pisze: 15 lis 2022, o 16:04 Toniutti nie ma po co odchodzić z Polski. Gra tu już 7 lat, ma dobry kontrakt, mocna drużyna, klub z dużymi planami. Raczej będzie grać u nas prawie do końca kariery, bo zakładam, że będzie chciał pograć na koniec we Francji.

Drzyzga nigdzie nie odejdzie, bo nikt nie jest tak głupi dać mu takie warunki co Resovia.
No pewnie masz rację, ale nigdy nic nie wiadomo. Naturalnym wydaje mi się, że gdyby Jastrzębiu czy Resovii wykruszyło się rozegranie (Drzyzga może np. doznać urazu co wykluczy go na rok - oczywiście oby nie, no ale różnie bywa), to pierwsze zapytanie powinno pójść właśnie do Janusza. A w tym przypadku Skra nie ma ani finansowego, ani sportowego podbicia oferty po swojej stronie. Choć oczywiście transferu Janusza do Skry nie można wykluczyć, wydaje mi się to najmniej prawdopodobny kierunek, w którym ewentualnie mógłby się przemieścić Janusz. A w ogóle to sądzę, że jak nagle GA coś nie odwali z budżetem, to zostanie w KK.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: hardy »

adamow pisze:jak dla mnie to pełnowartościowy rozgrywający, który spokojnie mógłby zastąpić Łomacza w roli pierwszego.
Serio? Jak do tego doszedłeś?
druid9999
Posty: 100
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: druid9999 »

kamil1999 pisze: 15 lis 2022, o 12:30 Nie do końca mogę się zgodzić z Drzyzgą, że poziom ligi jest słabszy.
Mamy może fatalne Bielsko czy Zaksa oraz Skra zleciały trochę poziomem na szyję, ale za to w końcu Resovia gra na poważnie o medale, JW w tym sezonie jeszcze mocniejsze, te zespoły jak Trefl, Suwałki czy Nysą czyli zespoły środka też uczyniły postęp.
Zależy od punktu widzenia. Kibic Zaksy czy Skry pewnie będzie postulował słabszą ligę, kibic JW czy Resovii pewnie silniejszą a prawda zapewne jest pośrodku
Poziom ligi spadł i jest to oczywiste wynika to z faktu poszerzenia ligi. Możemy popatrzeć na TOP6 i powiedzieć że progres względem zeszłego sezonu widać w Resovii czy JW, spadek w Zaksie, Skrze czy Olsztynie i status quo w Zawierciu, więc powiedzmy że TOP6 jest na podobnym poziomie(choć imho poziom przeciętny tam spadł też). W dalszej częsci masz zespoły które się rozwinęły jak i zespoły które maja regres poziomu. Nawet jeśli bys uznał że poziom 14 zespołów z zeszłego sezonu jest plus minus podobny, to doszły Ci 2 zespoły, które są zespołami z dolnej części tabeli, przekłada się na to, że co kolejkę mamy 1 mecz na niższym poziomie średnio. Moim zdaniem np. gdyby zamiast poszerzenia ligi o 2 zespoły, było ograniczenie ligi do 12 zespołów to średni poziom zespołu idzie do góry. Dlatego też moim zdaniem poziom we Włoszech jest wyższy i wynika z tego że mają oni w 1 lidze 12 ekip, więc oznacza to mniej słabych drużyn niż w Polsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”