PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Pasmo sukcesów trwa.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Można już ogłosić Skrę Resovią sezonu 2022/23? Czy jeszcze się wstrzymujemy?

P.S. Tak żem coś czuł, że Lwów może wygrać, szkoda że nie postawiłem tak w typerze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Z czym się tu wstrzymać? Będzie jeszcze gorzej.
Miszczu-xdd
Posty: 544
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Miszczu-xdd »

Jak już wspominałem, Don Konrado ma przestać pełnić rolę prezesa. Podobno to już pewne.
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Kauchuck »

Wszyscy leją Skrę. Myślę, że to może być pierwszy sezon bez Play offów. Ciekawie zaczyna się robić.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Verdungo »

Miszczu-xdd pisze: 4 lis 2022, o 22:34 Jak już wspominałem, Don Konrado ma przestać pełnić rolę prezesa. Podobno to już pewne.
Ja mam tylko nadzieję, żeby to wszystko poszło ku lepszemu dla dobra kibiców tego klubu i atrakcyjności ligi.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Simao »

Miszczu-xdd pisze: 4 lis 2022, o 22:34 Jak już wspominałem, Don Konrado ma przestać pełnić rolę prezesa. Podobno to już pewne.
To będzie równoznaczne z zakończeniem kariery w Skrze przez Kacpra Piechockiego. Z drugiej strony możliwe, że zostanie na ławce.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: reeman »

Zostanie grającym prezesem :D
blecior
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:27
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: blecior »

Streeter pisze: 3 lis 2022, o 15:33 Można już ogłosić Skrę Resovią sezonu 2022/23? Czy jeszcze się wstrzymujemy?
Okropnie ogląda się bezradność skry, tak słabej linii przyjęcia chyba nie było w historii tego klubu.
Początkowo można było sobie śmieszkować z poziomu gry, ale teraz to wygląda po prostu przykro..

Ciekawe jak ruchy poczyni zarząd, bo nie wiadomo z której strony gasić ten pożar i przede wszystkim czy jest jeszcze co gasić. :|
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: lukecik »

Gdyby się tak zastanowić, to w porównaniu z poprzednim sezonem skład się niewiele zmienił na kluczowych pozycjach. Milad i Taht zostali zastąpieni przez Lanzę i Vasinę. Tamten skład otarł się o medal, choć Irańczyk z każdym sezonem grał coraz gorzej. Może więc największy problem leży w osobie trenera bez większych osiągnięć, który kontrakt na prowadzenie klubu tego formatu znalazł w chipsach czy pod kapslem jakiegoś piwa? Jakoś nie wydaje mi się, by z Kovacem też to wszystko tak marnie wyglądało.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Wiadomo, tak jak przykro się oglądało Resovię walczącą o utrzymanie z Będziniem, tak przykro ogląda się taką Skrę. Nie o taką ligę nie robiłem nic.

Ja w jakiś hit w postaci Lanzy nie wierzyłem, aczkolwiek sądziłem, że wystarczy to by utrzymać się w okolicach 4-5. No bo na papierze tak to powinno wyglądać. Kooy to nie nie wiadomo jaki geniusz, ale wsparty Vasiną powinien dawać radę Suwałkom czy Lwowu/Lwowowi (nie wiem jak to się odmienia, obie wersje brzmią źle). No tak szczerze to mimo wszystko kto ma lepsze personalia? Jastrzębie, Zawiercie, Resovia i Zaksa. Na pewno nie Lwów.

Mnie najbardziej nie przekonuje postać trenera z siatkarskiego ósmego świata. Fakt, że Skra lubi Blaina, Piazzę czy Kovacia przepleść Falascą, Gogolem czy właśnie Banksem (choć z tych trzech ś.p. Hiszpan radził sobie nieźle), jednak wydaje się, że obecny wybór nie jest zbyt udany. Nie wiem jakie tam relacje panują z trenerem, ale często bywa tak, że taki facet nie sprawdza się wśród utytułowanych zawodników. Ale chyba tu głównie bym szukał problemów, bo skład jest jaki jest, no ale nie róbmy sobie jaj, że to jest zespół do przegrywania ze Lwowem i Suwałkami. Zwłaszcza tych pierwszych to właściwie sam Łomacz z Bieńkiem powinni pokonać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
blecior
Posty: 16
Rejestracja: 22 lip 2014, o 11:27
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: blecior »

Milad bez formy dalej był dużo lepszy niż mocno przestrzelony transfer Lanzy (przynajmniej na razie).

Czy to wina trenera ? Przy takich liczbach w elemencie przyjęcia ciężko jest tutaj "rzeźbić".
Grzesiu Łomacz jak na razie jest mocnym kandydatem do wygrania biegu niepodległościowego w koło Bełchatowa :D

Na pewno kto by nie przyszedł teraz i ogarnął ten bałagan będzie uznany za bohatera.

Widać, że chłopakom gra od dłuższego czasu nie sprawia przyjemności.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

lukecik pisze: 4 lis 2022, o 23:19 Gdyby się tak zastanowić, to w porównaniu z poprzednim sezonem skład się niewiele zmienił na kluczowych pozycjach. Milad i Taht zostali zastąpieni przez Lanzę i Vasinę. Tamten skład otarł się o medal, choć Irańczyk z każdym sezonem grał coraz gorzej. Może więc największy problem leży w osobie trenera bez większych osiągnięć, który kontrakt na prowadzenie klubu tego formatu znalazł w chipsach czy pod kapslem jakiegoś piwa? Jakoś nie wydaje mi się, by z Kovacem też to wszystko tak marnie wyglądało.
I tak, i nie.

Gdy Skrę prowadził Gogol, to gra przy swojej zagrywce kulała (rywale robili skuteczność/efektywność ataku naprzeciw Skry powyżej średniej ligowej, tzn. Skra grała w relacji zagrywka-blok-obrona na poziomie dołu tabeli, dlatego pomimo świetnego składu było słabo.

Przyszedł Kovac i mocno Skrę ogarnął pod tym względem, stąd ta fajna faza zasadnicza rok temu. Zarazem, Skra rok temu mogła swobodnie odpaść z Olsztynem, ugrała jeden mecz z Zawierciem i Jastrzębskim i przegrała z Tours bez Tilliego.

Teraz jest Banks i znowu jest bałagan. Średnia ataku w całej lidze na starcie sezonu to 49/34 procent, w przegranych meczach rywale Skry robili 54/41 procent ataku... A w ataku Skra wygląda bardzo fajnie, trzecie miejsce w skuteczności/efektywności.

A z drugiej strony - ''skrzydłowi'' blokujący Skry robią 0,22, 0,22, 0,15 i 0,06 bloku na set, no to poziom dna, bo gdyby policzyć proste błędy na bloku, to pewnie trzeba byłoby tą dysproporcje podnieść do potęgi trzeciej. Niesamowicie jednostronnych siatkarzy ma w składzie Skra, ciężko z czegoś takiego zrobić fajnie grający zespół.

Kovac wrzucony pod autobus mógłby sobie poradzić lepiej.

A jeszcze inna sprawa, że to początek sezonu po niewielkich przygotowaniach przed sezonem, więc i Skrze trzeba dać więcej czasu.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Będzie jeszcze gorzej. Zakładam że coroczny festiwal kwasów w zespole został już zainaugurowany. Bieniek i Aleks uciekną po sezonie. Reszta, hmmm jest milczeniem.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Resofan »

Bo kto to widział, żeby do Polskiej Ligi Siatkówki na trenera drużyny "z ambicjami" brać Anglika? To tak jakby w Premier League trenerem np Totenhamu zrobić Probierza ;) .
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: hardy »

Jakby Bieńkowi zależało bardziej na wynikach niż na kasie to już by go w Bełchatowie nie było. A skoro kasa sie zgadza to po co ma odchodzić.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: lukecik »

Wiadomo w ogóle do kiedy Bieniek ma kontrakt i czy jest on w ogóle już pełnoprawnym zawodnikiem Skry, czy to wciąż wypożyczenie z Lube?
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Bieniek (112) i Kłos (72) wykonali razem 184 ataki w tym sezonie. Dla porównania Kozamernik (49) z Kochanowskim (68) jedynie 117. Bełchatowianie zagrali tylko 3 sety więcej. Warto dodać, że Resovia ma dziurę na ataku.

O reszcie klubów nie wspominam. Skra jest po prostu bardzo słaba na skrzydłach i jeśli nie ma przyjęcia, wszystko opiera się tylko na Atanasijeviciu. Kooy tylko w 2 meczach na 8 wykręcił 50 % w ataku i więcej, w tym raz wchodząc z kwadratu (ledwie 8 piłek). Efektywność ataku też taka sobie - 28,8 %. Atanasijević jest chyba drugim najmocniej obciążonym graczem w lidze, mimo tak dużej ilości piłek na środek. 224 razy atakował, to więcej niż Kovacević czy Ben Tara. Przed nim tylko Damian Schulz, ale Czarni to klub z dołu tabeli.

Trochę lepiej prezentuje się Lanza, ale za to bez większych argumentów w polu serwisowym. Przyjęcie leży i kwiczy. Do wymiany jest cała linia przyjęcia włącznie z libero, bo brak argumentów zarówno w defensywie, jak i niestety ofensywie, ale to wręcz nierealne. Prezes nigdy by na takie coś nie wyraził zgody.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Mordimer Madderdin »

Przypomnę, że zeszłoroczna od tegorocznej Resovii różni się tylko... No właśnie ;)
Podobnie może być ze Skrą, wystarczy podmienić jeden element, każdy wie jaki, no i mamy możliwośći, gdyż:
Porządny libero daje spokój na przyjęciu
Zawodnicy stojący obok mają mniej pracy
Przeciwnik ma utrudnione zadanie i ciężej pocelować zagrywką
Sypacz nie musi ganiać za piłką i ma większe pole do popisu, nawet przy teoretycznie słabiej atakujących skrzydłowych

Niestety, betonowe zarządzanie odbija się na zespole.
Cała ta sytuacja to wielka żenada.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Miszczu-xdd pisze: 4 lis 2022, o 22:34 Jak już wspominałem, Don Konrado ma przestać pełnić rolę prezesa. Podobno to już pewne.
Błagam nie
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Blanco »

Mordimer Madderdin pisze: 5 lis 2022, o 13:27
Podobnie może być ze Skrą, wystarczy podmienić jeden element, każdy wie jaki, no i mamy możliwośći, gdyż:
Mhm, ciekawe, jak Zawiercie poprzedni sezon z Michałem Żurkiem na libero mogło skończyć z brązem, a ta sama Skra z tym samem Kacprem na czwórce.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mordimer Madderdin pisze: 5 lis 2022, o 13:27 Przypomnę, że zeszłoroczna od tegorocznej Resovii różni się tylko... No właśnie ;)
Podobnie może być ze Skrą, wystarczy podmienić jeden element, każdy wie jaki, no i mamy możliwośći, gdyż:
Porządny libero daje spokój na przyjęciu
Zawodnicy stojący obok mają mniej pracy
Przeciwnik ma utrudnione zadanie i ciężej pocelować zagrywką
Sypacz nie musi ganiać za piłką i ma większe pole do popisu, nawet przy teoretycznie słabiej atakujących skrzydłowych

Niestety, betonowe zarządzanie odbija się na zespole.
Cała ta sytuacja to wielka żenada.
Błędne założenie. Tak jak pisałem, Skra ma trzeci atak w lidze, wczoraj też było bardzo nieźle pod tym względem, tak jak w ostatnich sezonach - to problemem nie jest przyjęcie (tzn. jest, ale nie determinującym w pierwszym rzędzie wyniki), generalnie tam do podmiany jest - z różnych względów - cała czwórka Piechocki-Atanasijevic-Lanza-Kooy, a ten Piechocki to co najwyżej na tym etapie może funkcjonować jako symbol zbiorczej niekompetencji. Nie da się grać nowoczesnej siatkówki mając czterech przeciętnie blokujących skrzydłowych gdy połowa akcji jest grana na ruchomym bloku, a różnicę robi organizacja gry na kontrze, a to i tak wierzchołek góry lodowej. Skra miała problem z zatrzymaniem blokiem Lwowa.

Zresztą, bądźmy poważni, pisałem to przed sezonem: sezon Skry się skończył gdy okazało się, że Bednorz idzie do Chin, tu nie ma materiału na medal w niefartownych okolicznościach i co najwyżej mamy dylemat na ile uda się upudrować trupa. Co świetnie obrazuje kompetencje Piechockiego, że problemem nie są Polacy (tutaj Łomacz, Bieniek i Kłos trzymają poziom), a obcokrajowcy i libero.

Piechocki jest do wyrzucenia, ojciec/syn także, ale tu trzeba zostawić środkowych, pomyśleć nad Łomaczem, na trzeciego może zostawić Vasinę - i zbudować kompletnie nowy zespół.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Mordimer Madderdin »

Bardziej chodziło mi o rozwiązanie na szybko, na tu i teraz.
Zmiana libero na takiego, który potrafi przyjmować i być może zmiana trenera.
No chyba że będzie jakieś trzęsienie ziemi nagle i nastąpi załamanie programu RnS.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Abstrahując od tego, że to pewnie niemożliwe, to tak jak mawiał wielki polski poeta - (IMHO) to by nic nie dało, nieee. ;)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Jacek »

lukecik pisze: 5 lis 2022, o 11:48 Wiadomo w ogóle do kiedy Bieniek ma kontrakt i czy jest on w ogóle już pełnoprawnym zawodnikiem Skry, czy to wciąż wypożyczenie z Lube?
Bieniek jest wypożyczony z Lube. Każdy rok wypożyczenia z automatu o ten rok przedłuża mu kontrakt w Lube.
PS. No chyba, że ostatnio np Skra go wykupiła. W każdym razie ja o tym nie słyszałem ale i jakiś czas byłem "poza".
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Jacek pisze: 5 lis 2022, o 14:33
lukecik pisze: 5 lis 2022, o 11:48 Wiadomo w ogóle do kiedy Bieniek ma kontrakt i czy jest on w ogóle już pełnoprawnym zawodnikiem Skry, czy to wciąż wypożyczenie z Lube?
Bieniek jest wypożyczony z Lube. Każdy rok wypożyczenia z automatu o ten rok przedłuża mu kontrakt w Lube.
PS. No chyba, że ostatnio np Skra go wykupiła. W każdym razie ja o tym nie słyszałem ale i jakiś czas byłem "poza".
Czy jest jakiś logiczny powód, dla którego Skra miałaby się nie chwalić, że wyrwała Bieńka z Lube? To by chyba stawiało prezesa w lepszym świetle, ale może myślę zbyt krótkowzrocznie.
hottakesbot
Posty: 896
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Resofan pisze: 5 lis 2022, o 08:06 Bo kto to widział, żeby do Polskiej Ligi Siatkówki na trenera drużyny "z ambicjami" brać Anglika? To tak jakby w Premier League trenerem np Totenhamu zrobić Probierza ;) .
Narodowosc nie ma nic wspolnego z tym, ze jest po prostu kiepskim trenerem. Moculescu jest Rumunem a McCutcheon Nowozelandczykiem i dokladnie nic z tego nie wynika.

Zastanawiam sie czemu w Skrze nie wezma po prostu dwoch defensywnych skrzydlowych i mocnego atakujego, zeby zmaksymalizowac zyski z mocnego srodka i Lomacza...a tak to caly czas jak nie Bednorz to Kooy, i wiadomo ze razem z Piechockim jest strzelnica. Jedyne mistrzostwo za czasow Kacpeiro zdobyla para Penczew-Ebadipour, bo w finalach we wszystkich meczach szybki zjazd do bazy zaliczal Bednorz.

Oczywiscie te rewelacje o zmianie prezesa trudno traktowac powaznie, to mniej wiecej ten poziom co coroczne zarty dobrze poinformowanych w kwestii transferow, ze w tym roku JUZ NA PEWNO Piechocki odejdzie/wezma klasowego libero.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Piechoccy z klubu powinni odejść parę lat temu. Obawiam się że Skra już się z tego nie podniesie.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: efratello »

Arw165 pisze: 5 lis 2022, o 15:06
Jacek pisze: 5 lis 2022, o 14:33
lukecik pisze: 5 lis 2022, o 11:48 Wiadomo w ogóle do kiedy Bieniek ma kontrakt i czy jest on w ogóle już pełnoprawnym zawodnikiem Skry, czy to wciąż wypożyczenie z Lube?
Bieniek jest wypożyczony z Lube. Każdy rok wypożyczenia z automatu o ten rok przedłuża mu kontrakt w Lube.
PS. No chyba, że ostatnio np Skra go wykupiła. W każdym razie ja o tym nie słyszałem ale i jakiś czas byłem "poza".
Czy jest jakiś logiczny powód, dla którego Skra miałaby się nie chwalić, że wyrwała Bieńka z Lube? To by chyba stawiało prezesa w lepszym świetle, ale może myślę zbyt krótkowzrocznie.
Wyrwała? Z tego, co pamiętam w Lube było chyba 7 obcokrajowców, w większości wielkie gwiazdy, a na środku mieli Anzaniego i Simona, co skutkowalo tym, że Bieniek często po prostu grzał ławę. Kontekstu działań Piechockiego nie znam, ale z zewnątrz to nie wyglądało na żadne wyrywanie Bieńka mocarnymi łapami Piechockiego z uścisków włoskiego potentata, na żadne sztuczki magiczne albo walki w kisielu, tylko raczej rodzaj wzajemnej korzyści. Dla Skry rzecz jasna to świetnie, bo bez Bienia to nie wiem gdzie by teraz była.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Arw165 »

efratello pisze: 6 lis 2022, o 04:27
Arw165 pisze: 5 lis 2022, o 15:06
Jacek pisze: 5 lis 2022, o 14:33
Bieniek jest wypożyczony z Lube. Każdy rok wypożyczenia z automatu o ten rok przedłuża mu kontrakt w Lube.
PS. No chyba, że ostatnio np Skra go wykupiła. W każdym razie ja o tym nie słyszałem ale i jakiś czas byłem "poza".
Czy jest jakiś logiczny powód, dla którego Skra miałaby się nie chwalić, że wyrwała Bieńka z Lube? To by chyba stawiało prezesa w lepszym świetle, ale może myślę zbyt krótkowzrocznie.
Wyrwała? Z tego, co pamiętam w Lube było chyba 7 obcokrajowców, w większości wielkie gwiazdy, a na środku mieli Anzaniego i Simona, co skutkowalo tym, że Bieniek często po prostu grzał ławę. Kontekstu działań Piechockiego nie znam, ale z zewnątrz to nie wyglądało na żadne wyrywanie Bieńka mocarnymi łapami Piechockiego z uścisków włoskiego potentata, na żadne sztuczki magiczne albo walki w kisielu, tylko raczej rodzaj wzajemnej korzyści. Dla Skry rzecz jasna to świetnie, bo bez Bienia to nie wiem gdzie by teraz była.
Użycie słowa "wyrwanie" nie odnosi się w mojej wypowiedzi do wypożyczenia. Odpowiadałam na dywagacje dotyczące pozyskania go na własność. Gdyby mimo ważnego kontraktu Skrze udało się pozyskać go na stałe (na razie uznaje że Bieniek jest wypożyczony skoro ani Lube ani Bełchatów nie powiedziały inaczej), to można by pójść w narrację, że "wielki sukces klubu, wyrwaliśmy", a nie na zasadzie "mamy Bienka, ale tylko dlatego że Lube już go nie chciało, więc się chwalimy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”