PGE Skra Bełchatów 2022/2023

kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 1 mar 2023, o 17:34
PioterZJastrzebia pisze: 1 mar 2023, o 17:17Czy to dobre info, jeszcze się okaże. Kto wie czy Skra nie skończy jak GKS
Dokładnie, nie ma co przesadzać w drugą stronę, Piechocki zasługiwał za ostatnie lata na krytykę
Piechocki to na krytykę zasługiwał dawno temu. I ona padała. I jeśli krytyka pada, wyników nie ma a główny sternik robi te same błędy to po co takiego jegomościa trzymać na stanowisku? Cierpliwość do Piechockiego była spora i tak

Trzymam kciuki za Wlazłego
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Nuriel »

Mam nadzieję, że Mariusz będzie rozsądny i się w to nie wpakuje. Szkoda chłopa by było... Mam nadzieję, że to żart.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: PIECHuuRR »

Aż odwiedzę restaurację w centrum Bełchatowa na pożegnalną lampkę szampana :)
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: knightrider »

Podsumujmy ostatnie lata Skry po odejściu Contego: Odejście Zatorskiego, Kochanowskiego, Winiarskiego, Bednorza, Bieńka, Hubera, Ebadipura, Wlazłego, Uriante do Włoskich Emerytów i walki o spadek z +ligi.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

PIECHuuRR pisze: 1 mar 2023, o 18:17
przemik pisze: 1 mar 2023, o 17:05 Z tego co słyszałem - klika klubów z PL juz złożyło oferte Kacprowi.
Na stanowisko prezesa klubu ??? :D :D :D
1 liga chyba.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

knightrider pisze: 1 mar 2023, o 20:53 Podsumujmy ostatnie lata Skry po odejściu Contego: Odejście Zatorskiego, Kochanowskiego, Winiarskiego, Bednorza, Bieńka, Hubera, Ebadipura, Wlazłego, Uriante do Włoskich Emerytów i walki o spadek z +ligi.
Zator odszedł pierwszy. Tzn został pożegnany. Ale od tego momentu należy datować początek końca. Zbiegło się to że zdobyciem MŚ i MVP turnieju przez Mariusza Wlazłego. Od tego momentu wg moich obserwacji Mariusz wyluzował w klubie. Reszta to pokłosie. Pożegnanie Facu który mógł ten klub latami prowadzić jako lider (bo pewnych rzeczy nie mógł zdzierżyć na tyle że nie potrafił ugryźć się w język) to był gwozdz do przyszłości klubu.
spell
Posty: 233
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: spell »

leeon pisze: 1 mar 2023, o 20:58
knightrider pisze: 1 mar 2023, o 20:53 Podsumujmy ostatnie lata Skry po odejściu Contego: Odejście Zatorskiego, Kochanowskiego, Winiarskiego, Bednorza, Bieńka, Hubera, Ebadipura, Wlazłego, Uriante do Włoskich Emerytów i walki o spadek z +ligi.
Zator odszedł pierwszy. Tzn został pożegnany. Ale od tego momentu należy datować początek końca. Zbiegło się to że zdobyciem MŚ i MVP turnieju przez Mariusza Wlazłego. Od tego momentu wg moich obserwacji Mariusz wyluzował w klubie. Reszta to pokłosie. Pożegnanie Facu który mógł ten klub latami prowadzić jako lider (bo pewnych rzeczy nie mógł zdzierżyć na tyle że nie potrafił ugryźć się w język) to był gwozdz do przyszłości klubu.
o co konkretnie poszło na linii Wlazły-Conte?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Po meczu LM z Zenitem (bodajże) Conte w wywiadzie powiedział coś w stylu "nie da rady grać bez atakującego".
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 1 mar 2023, o 17:34
PioterZJastrzebia pisze: 1 mar 2023, o 17:17Czy to dobre info, jeszcze się okaże. Kto wie czy Skra nie skończy jak GKS
Dokładnie, nie ma co przesadzać w drugą stronę, Piechocki zasługiwał za ostatnie lata na krytykę, można było go na bazie stricte sportowego kryterium odwołać, ale Skra zrobiła porządne okno transferowe i mniej więcej widać na co finansowo stać w tym momencie ten klub, i nie jest to poziom na rywalizację z Resovią, Zawierciem czy Jastrzębiem na rynku. Za to upolitycznienie klubu w kontekście niedalekich wyborów może przynieść w różnych scenariuszach kompletny chaos.
Ale przeciez ten klub byl upolityczniony od dosyc dawna. Tylko wygrywala inna frakcja tej samej partii.
Ja zgadzam sie z ocena @kamil 199
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 1 mar 2023, o 21:11Ale przeciez ten klub byl upolityczniony od dosyc dawna. Tylko wygrywala inna frakcja tej samej partii. Ja zgadzam sie z ocena @kamil 199
Bronienie Piechockiego na płaszczyźnie sportowej nie ma większego sensu*, ale sytuacja, gdzie prezes klubu sportowego jest odwołany, bo na kluczowym stanowisku w tym klubie odwołano polityka, co nie spodobało się innym politykom, to jest patologiczny schemat. Nie wiem jaką autonomię będzie miał kolejny prezes, gdy poprzedni został odwołany, bo sponsor tytularny chciał go odwołać z przyczyn nie-sportowych, więc przestał płacić na klub. Dlatego rozpatrywanie tej zmiany tylko na płaszczyźnie sportowej także nie ma większego sensu.

* aczkolwiek myślę, że skład na przyszły sezon, bez Piechockiego juniora na jedynce i bez budowania składu o emerytów od kolegi-agenta, jest +- wyznacznikiem aktualnej pozycji finansowej Skry na rynku.

@Jacek - skończyłem na przegranym procesie z niedoszłym sponsorem ze strony byłych władz klubu, które chciały zdobyć obiecane pieniądze, nie wiem czy w apelacjach coś się zmieniło, a niczego nie widzę w Google.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Chyba troche sie mylisz. To nie o to chodzi, ze Piechocki bronil swojej autonomii i wyrzucil polityka. On tego polityka zaprosil albo tylko zaakceptowal.
Ale w ramach tej samej partii sa rozne frakcje i zaatakowala frakcje nie lubiaca owego polityka (frakcja Goss).
Wiec nie chodzi o swieze upolitycznienie, a o skutki upolitycznienia, ktore prezes jakos tam zaakceptowal jakis czas temu.
Chyba.
Tak to rozumiem z postow @ciornego.

Zaksa sie nie dala, ma mniejsze fundusze. Ale przynajmnie czyste konto.
Piechocki chcial pogrywac w politycznej wojnie figur, fundusze niby dostal...
Ostatnio zmieniony 1 mar 2023, o 21:34 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Czy w Skrze źle się dzieje? No dzieje się. Czy konieczne były poważne zmiany? No były. Rozumiem entuzjazm co niektórych, ale należy jednak pamiętać, że jeśli źle się dzieje i następują duże zmiany, to te zmiany nie znaczą jeszcze, że będzie lepiej. Może być poprawa sytuacji, a może też być początek upadku klubu. A ryzyko, że będzie jeszcze gorzej niż jest, w tym przypadku jest dość poważne.

Oczywiście nie bronię Piechockiego i uważam, że zmiana na fotelu prezesa była konieczna żeby liczyć na poprawę sytuacji. Ale to jest jednak grubsza sprawa. Jak będzie, nie mi oceniać.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: asps »

Sam Kacper to może na tym najbardziej skorzystać jak dostanie kontrakt w innym klubie z PlusLigi, dalej jest młodym siatkarzem, tym bardziej biorąc pod uwagę pozycje libero, motywacje powinien mieć podwójną, bo myślę, że mniej lub bardziej ta opinia publiczna siedzi mu gdzieś w głowie.

Co do samej Skry czas pokaże, czy odwołanie Piechockiego wyjdzie na plus czy minus pod względem sportowym. Ja bym nie chciał, żeby Mariusz pakował się w te układy polityczne, zresztą myślę, że na kolejny sezon zostanie w Treflu jako zmiennik, nie zdziwię się jak Możdżonka by wzięli, pamiętam wyraził zainteresowanie samym wejściem do polityki także sytuacja w klubie by mu raczej nie przeszkadzała a i medialnie dobrze by wyglądał ale czy by się nadał ciężko powiedzieć, same predyspozycje pewnie większe ma niż Ignaczak.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 1 mar 2023, o 21:29 Chyba troche sie mylisz. To nie o to chodzi, ze Piechocki bronil swojej autonomii i wyrzucil polityka. On tego polityka zaprosil albo tylko zaakceptowal.
Ale w ramach tej samej partii sa rozne frakcje i zaatakowala frakcje nie lubiaca owego polityka (frakcja Goss).
Wiec nie chodzi o swieze upolitycznienie, a o skutki upolitycznienia, ktore prezes jakos tam zaakceptowal jakis czas temu.
Chyba.
Tak to rozumiem z postow @ciornego.

Zaksa sie nie dala, ma mniejsze fundusze. Ale przynajmnie czyste konto.
Piechocki chcial pogrywac w politycznej wojnie figur, fundusze niby dostal...
Chyba o czymś innym mówimy. Jak sponsoruje Cię spółka skarbu państwa, to wiadomo, że musisz się dogadywać z politykami.

Sytuacja, gdzie sponsor przestaje wywiązywać się z umowy sponsorskiej, bo rada nadzorcza klubu popiera prezesa, żeby zmusić ją do odwołania prezesa/jego do dymisji z przyczyn nie-sportowych, to jest koniec (jakiejkolwiek) autonomii klubu. Dlatego ''od kontuzji Sandera w playoffach i późniejszej ucieczki Piechocki sobie nie radził + stawiał na Kacpra, dobrze, że już go nie ma", to mocna pół-prawda w tej całej sytuacji. Ale może po wyborach zmieni się dynamika relacji i Piechockiego nie będzie, i ingerencji w klub też, zobaczymy.
asps pisze: 1 mar 2023, o 21:42 dalej jest młodym siatkarzem
On w tym roku skończy 28 lat. :D
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Jak ktoś przez całą karierę zawodową pracował u tatusia, wchodził do szatni przed wszystkimi innymi (czytaj starszymi i lepszymi), nie musiał słuchać trenera (i to nie Banksa ale Kovaca) na czasie tylko mógł sobie w tym czasie dowcipkować z kolegą (choć drużyna dostawała bęcki), to w warunkach rynkowych, pod normalnym szefem nie będzie mu łatwo.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: asps »

WysokiPortorykanczyk pisze: 1 mar 2023, o 21:44
asps pisze: 1 mar 2023, o 21:42 dalej jest młodym siatkarzem
On w tym roku skończy 28 lat. :D
Jest z grudnia to po pierwsze, a po drugie nie powiesz, że na tej pozycji w tym wieku nie da się zrobić postępu. Nie mówię, że od razu ma dostać powołanie, ale ogólnie ma potencjał na dobre plusligowe granie w klubie ze środka tabeli, a przy braku polskich środkowych kluby byłyby zainteresowane takim libero, zresztą jako junior łapał się do młodzieżowych kadr i może to przywiązanie na stałe do Skry bardziej zaszkodziło jego karierze niż pomogło, ale to już jego wybór.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Lapal sie, bo trenerem byl Nawrocki.
Wiec Popiwczak, bedac juz lepszym, nigdzie nie pojechal. Jak Bednaruk otworzyl konkurencje na MS U21 i dopuscil Popiwczaka do rywalizacji, to nawet na tym forum byly oskarzenia o "rozbijanie zgranego zespolu".
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: asps »

Diomedea pisze: 1 mar 2023, o 21:58 Lapal sie, bo trenerem byl Nawrocki.
Wiec Popiwczak, bedac juz lepszym, nigdzie nie pojechal.
Ja fanem Kacpra nie jestem i bronić go na forum nie zamierzam, ale jeśli dostanie jeszcze kontrakt w PlusLidze jako 1. libero, to będzie duża szansa na pokazanie się w normalnych warunkach.
Paprykarz
Posty: 131
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Paprykarz »

No Mozdzonek raczej wielu kontaktow zagranicznych nie ma bo aby grał w Halkbanku. Drugiego Świderskiego nie należy się spodziewać.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

asps pisze: 1 mar 2023, o 21:55 Jest z grudnia to po pierwsze, a po drugie nie powiesz, że na tej pozycji w tym wieku nie da się zrobić postępu.
Pewnie da się zrobić progres, ale ~28-latkowi (no dobra, 27-lat i 9 miesięcy na starcie przyszłego sezonu) po dziesięciu-jedenastu sezonach w Pluslidze w roli ~podstawowego/regularnie grającego gracza dużo bliżej do weterana niż młodego zawodnika.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Potencjał Kacpiego na pierwszego w klubie środka tabeli (i nie jest to Skra taty) to równie piękna opowieść, co Drzyzga czujący presję przed oglądającym go Grbicem na meczu.

W sumie to i Szalpuk z medalem +L też siedzi na tej samej półce.
Tak, jestem pewien, że odszczekam, i tak, piszę to z pewnością z antypatii.

Co do Mozdzonka - na podstawie jego aktywności na tt, można myślę stwierdzić, że wniesie on do Skry tyle co Bednaruk do Czarnych. No może ceremonialnie pozbędzie się Kacpiego.
hottakesbot
Posty: 897
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Vivo pisze: 2 mar 2023, o 00:20 W sumie to i Szalpuk z medalem +L też siedzi na tej samej półce.
Tak, jestem pewien, że odszczekam, i tak, piszę to z pewnością z antypatii.
Przecież Szalpuk w prime jako szóstkowy zrobił złoty medal MŚ, co to za porównania do Kacpiego w ogóle.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Hmm, jakby nie o to chodzi. Ale fakt, mogło być gorzej i mogłeś mnie oskarżyć, że Szalpukowi też odmawiam miejsca w szóstce w klubie środka tabeli.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Potencjal to raczej Kacper mial. Tylko zostal on zmarowany kompletnym brakiem jakiejkolwiek konkurencji, gra za nazwisko, brakiem zachety do ciezkiej pracy itp
Pare razy w zyciu pokazal, ze potrafi, ale pare razy, na kilkaset rozegranych przez te lata spotkan.

co do kultury i obiektywizmu @vivo
Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021
Twój post koleżanko jak zwykle bez ładu i składu, a ten wolontariat to jak to mówią truskawka na torcie. Ja, w przeciwieństwie do ciebie, nie stosuje podwójnych standardów, i jeśli widzę, że gość jest łasy na pieniądze, to nazywam to po imieniu (a tu dodatkowo akurat zawsze wspierał go w tym tata). ...
Przejdź do posta
autor: Vivo
13 wrz 2021, o 23:38

Re: Verva Warszawa Orlen Paliwa 2020/2021
Szalpuka teraz, podobnie jak kapitana polskiej reprezentacji czy choćby Zbyszka Bartmana, interesują przede wszystkim pieniądze. Jak najwięcej pieniędzy. Wystarczy mu dostęp do Internetu i logowanie do strony internetowej banku. Prekursorem tej filozoficznej postawy był, nie przymierzając, Lloy Ball...
ITD
Widzac powyzsze zaczynam sie zastanawiec, czy gosc ktory kiedys pisal, ze Szalpuk nie nadaje sie nawet na II lige (mial wtedy z 18-19 lat) to nie byles Ty.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Od czasu do czasu mam takie momenty, że próbuję zrozumieć co chcesz przekazać w chaotycznych wpisach. Miło, że zadalas sobie trud i pogrzebałas (mi np. się nie chce), ale co z tego wszystkiego wynika? Jakiej znowu kultury? Obiektywizmu?
P.S. to byłem ja. W szkole był zawsze lepszy ode mnie, więc nie mogłem inaczej, sorry :(
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Myślę, że Kacper na "wolnym rynku" zawodniczym ma równie wielkie szanse na sukces co Jacek na "wolnym rynku" trenerskim.

Przy czym zaznaczam, że bardzo wielu Jacka komplementuje i przedstawia jako świetnego trenera.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Zgadzam się, że w wieku 28 lat da się zrobić przeskok, ale zazwyczaj zachodzi on w dwóch sytuacjach: a) zawodnik wcześniej był rezerwowym/nie grał na pełnych obrotach jako zawodnik podstawowy - tu takim przykładem może być Schulz w Gdańsku - chociaż On był nieco młodszy chyba wówczas, ale mniejsza. b) zawodnik grał, ale w słabszych klubach, przejście do "mocarzy" dodało mu boosta, tu można podciągnąć chociażby Janusza, którego skoki jakościowe odpowiadały mniej-więcej zmianom roli/poziomu zespołu, w którym był. No i mamy Kacpra. Gościa co ponad 10 lat jest podstawowym zawodnikiem w klubie, w którym większość czasu jednak walczył o medale, o czwórkę, itp. Na moje liczyć tu na progres, to trochę jakby po amputacji ręki liczyć, że odrośnie, no ale nikogo nie skreślam, niech próbuje. Ale wydaje mi się, że On akurat tyle szans dostał, tyle meczów na sensownym poziomie, że jakby miał wykonać jakiś progres, to by wykonał.

Gdzieś już kiedyś pisałem, że to nie jest aż taki zły libero, jak go niektórzy malują. Jako taki wchodzący do obrony, czy gdzieś w dole ligi byłby OK. Ale nie jako jedyny i w klubie, który ma się bić o medale.

Jeszcze parę słów co do odejścia Konrada, to podobnie jak część osób mam mieszane uczucia jednak. Wiadomo ostatnie lata dramat, nepotyzm, średnio mądre ruchy transferowe, to wszystko na niekorzyść prezesa. Historia oczywiście piękna, ale o historii to są takie różne książki, które można kupić i poczytać. Nie jestem fanem zatrudniania kogoś pod kątem historycznym. Obawiam się więc jedynie tego, co wydarzy się dalej, no jak czytam że Wlazły ma zostać nowym prezesem... :] Po pierwsze Mariusz jakoś średnio pasuje mi jako człowiek do zarządzania - to raczej cichy facet, raczej wyjdzie to jak Zagumny niż jak Świderski - a nie daj Boże jak Ignaczak. Po drugie, może jestem głupi i zacofany, ale uważam, że na bycie prezesem, to jednak trzeba posiadać jakieś umiejętności, a nie tylko popularne nazwisko i związek ze sportem czy miejscem, gdzie Cię na stołek wpieprzyli. A jakie umiejętności prezesowania ma Mariusz? Może zrobił jakiś Internetowy kurs zarządzania, albo przeczytał książkę o MBA, nie wiem, ale nie jestem zwolennikiem pchania ludzi na takie stanowiska, bez zdobycia wymaganej wiedzy. Czasem wyjdzie, jak ze Świdrem (z tym że Świder jak dla mnie to jeden z najinteligentniejszych siatkarzy, więc może tu był "haczyk"), ale częściej wyjdzie jak z Igłą. Chociaż z drugiej strony jak mają posadzić jakiegoś hubopodobnego partyjnego pasożyta do dojenia kasy i utrzymywania stołka, no to już chyba lepszy ten Wlazły, dać mu jeszcze Milczarka do pomocy, bo też ikona :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 1907
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

W środowisku sportowym jednak obdziela się funkcje po koleżeńsku a nie po fachowości. Prezesów jest wielu, nie tylko klubowych ale i wyżej. Komentatorzy (Swędrowski, nawet Mielewski). Nawet dostawcy band-telebimów. Ważniejsze od końcowego efektu jest danie zarobić "swoim". A kto wie? Może i osoba z zewnątrz, bez relacji, mimo, że zna się lepiej na zarządzaniu, i tak ma trudniej?
Znajomości nie można przecenić. Do tego Mariusz cieszy się szacunkiem a to też ważna sprawa.

Kwestia nie jest tak jednoznaczna jak by mogło się to wydawać.
treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: treonik »

To że Prezes poleciał, taka dola prezesów, wynik nie broni, trzymanie libero- tym bardziej. Ilu trenejrów prezes zwolinił?
Zwalniasz ty, mogą zwolnić ciebie. Ale, że w tle jest polityka i skądinąd zasłużonych ludzi wkręca się w rolę liści…
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Simao »

Podejrzewam, że nie będzie żadnej refleksji ze strony Pana Konrada Piechockiego, po tym jak przestał pełnić funkcję prezesa Skry. Spodziewam się wypowiedzi, która będzie stawiać go w roli ofiary hejtu etc. Obecnie jest to bardzo modne. Na pewno nie będzie to żadna merytoryczna autoanaliza, samokrytyka. Nie ma co liczyć na obiektywizm. Będzie ewentualnie retrospekcja i ocena całościowa swojej pracy, gdzie początki, pierwsza połowa, była bardzo dobra. Natomiast ostatnie lata na stanowisku prezesa będą przemilczane, w jakiś sposób usprawiedliwione. Słusznie ktoś wcześniej zauważył, że na początku dominacji Skry w lidze, była bardzo duża dysproporcja pod względem kapitału, możliwości finansowych. Skra miała zawsze najlepszych polskich graczy, reprezentantów Polski. Dopiero po jakimś czasie doszła Resovia, Skra ciągle była bardzo mocna, ale stworzyliśmy na tyle silną drużynę, aby tą hegemonię przerwać. W kolejnych latach dołączyły inne kluby. Obecnie to JW i ZAKSA, która ma mniejszy budżet, jednak jest najlepiej zarządzana pod względem sportowym z czołówki. JW stara się brać przykład z Kędzierzyna i dosyć dobrze im to wychodzi. W ostatnich sezonach regularnie są głównymi, bezpośrednimi rywalami w walce o PP i MP. JW po długiej przerwie wykorzystał problemy i zmęczenie ZAKSY i zdobył nawet tytuł MP. W obecnym sezonie też jest to możliwe. Jednak patrząc w jakim stylu przegrali PP, mało prawdopodobne. ZAKSA przed tym sezonem popełniła pierwszy poważny błąd transferowy, jak do tego doszło to inna kwestia. Jednak mieli na tyle szczęścia, że pojawiła się możliwość zakontraktowania Bednorza i wykorzystali to. Obecnie jest możliwe to, że powtórzą ubiegły sezon. W Skrze będzie teraz nowe rozdanie i jak zawsze może to pójść w dwóch różnych kierunkach. Jest szansa, że będzie lepiej, ale również w drugą stronę. Na pewno czas wszystko pokaże, życie zweryfikuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”