PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Streeter
Posty: 7136
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Streeter pisze: 18 gru 2022, o 21:03
Diomedea pisze: 18 gru 2022, o 20:58 Coz, z pewnoscia maja prawo do transferu medycznego. Polaka, bo maja 3 podstawowych skrzydlowych cudzoziemcow.
Jest srodek sezonu i watpie by jakis niezly Polak byl wolny.
Kowalski raczej nie zechce wyjezdzac, zreszta Berlin go nie pusci.
W pierwszej lidze tez bez rewelacji.
A ja myślę że dałoby się przekonać Gruszczyńskiego. A) siedzi bez celu w Zawierciu, B) Zawierciu żadna różnica, mogliby za X zysku ściągnąć kogokolwiek zagranicznego, bo i pierwszy libero niepolski.

Streeter
O proszę, wygląda na to, że trafiłem :D no ale w sumie to był najlogiczniejszy ruch, który mogła wykonać Skra w tym momencie. Ale mimo wszystko dziwię się, że użyli logiki. Ostatnio rzadko się ukazywała.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

ciorny17 pisze: 27 gru 2022, o 12:16 Prawdopodobnie Gruszczyński dokończy sezon w Skrze.
Zatęsknimy za Kacprem
Niezależnie jak będzie się prezentował Gruszczyński- pisanie w ten sposób nie broni się kompletnie
Streeter
Posty: 7136
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

leeon pisze: 27 gru 2022, o 21:27
ciorny17 pisze: 27 gru 2022, o 12:16 Prawdopodobnie Gruszczyński dokończy sezon w Skrze.
Zatęsknimy za Kacprem
Niezależnie jak będzie się prezentował Gruszczyński- pisanie w ten sposób nie broni się kompletnie
No i chyba wyjęli najlepszy numer 2 jaki był dostępny, no może Potera byłby lepszy ale nie wiem, dawno go w grze nie widziałem. Pozostałych lepszych musieliby szukać wśród grających, a tych już raczej nikt by zbyt chętnie nie oddał. Także ciężko w tej sytuacji ocenić ten ruch źle.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Pisałem tylko i wyłącznie na bazie poprzedniego sezonu.
A w nim, Gruszczyński, czy to się antyfanom Piechockiego podoba czy nie, najgorszym szóstkowym libero w zespołach z górnej połówki tabeli, a może i dalej. Bo Kacper chociaż coś w obronie grał, a Grucha nic. A to, że w rankingu dzieli ich całe 0,12% w kontekście pozytywnego przyjęcia, nijak nie napawa mnie optymizmem.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 28 gru 2022, o 14:06
leeon pisze: 27 gru 2022, o 21:27
ciorny17 pisze: 27 gru 2022, o 12:16 Prawdopodobnie Gruszczyński dokończy sezon w Skrze.
Zatęsknimy za Kacprem
Niezależnie jak będzie się prezentował Gruszczyński- pisanie w ten sposób nie broni się kompletnie
No i chyba wyjęli najlepszy numer 2 jaki był dostępny, no może Potera byłby lepszy ale nie wiem, dawno go w grze nie widziałem. Pozostałych lepszych musieliby szukać wśród grających, a tych już raczej nikt by zbyt chętnie nie oddał. Także ciężko w tej sytuacji ocenić ten ruch źle.

Streeter
Raczej to nie jest najlepszy rezerwowy. Jest Pruszkowski, Ogórek, Boniek, Nowowsiak a zwłaszcza Filipowicz z Suwałk. Wszyscy oni raczej lepsi
Ale niekoniecznie musieli mieć tak umowę skonstruowaną jak Gruszczyński. Ruch z Gruszczyńskim był najbardziej oczywisty a czy najlepszy to ciężko stwierdzić gdy nie wiemy jakie były możliwości
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

ciorny17 pisze: 28 gru 2022, o 15:00 Pisałem tylko i wyłącznie na bazie poprzedniego sezonu.
A w nim, Gruszczyński, czy to się antyfanom Piechockiego podoba czy nie, najgorszym szóstkowym libero w zespołach z górnej połówki tabeli, a może i dalej. Bo Kacper chociaż coś w obronie grał, a Grucha nic. A to, że w rankingu dzieli ich całe 0,12% w kontekście pozytywnego przyjęcia, nijak nie napawa mnie optymizmem.
Tyle że to dywagacje kompletnie zbędne. Tak naprawdę ani jeden ani drugi w zespole innym niż doły tabeli grać nie powinni. Kacper Piechocki jest tak słabym zawodnikiem że nie ma co się silić na szukanie sytuacji w których kibice Skry powinni do niego podchodzić w inny sposób niż "bye bye".
Streeter
Posty: 7136
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

No z tym że Gruszczyński kiedyś prezentował formę, do której może wrócić, a Ogórki czy Nowowsiaki pewnie nigdy na taki poziom nie trafią. A jak nie wróci, no to będzie po prostu drugi Kacper, tylko nie uderzający głową w trybuny. Nadal nie widzę gdzie miałby to być zły ruch.

Oczywiście można było przed sezonem ściągnąć Kerminena, no ale mówimy o załataniu sytuacji, jaka była, a nie o zbudowaniu normalnej drużyny z libero, który potrafi przyjąć w okolice rozgrywającego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Skra jak wiadomo nie od dziś ma świetne wyczucie w transferach, co regularnie przekłada się na zdobywane medale i puchary...

Teraz zamienili libero 44 w klasyfikacji przyjmujących zawodnika na umieszczonego na 41 pozycji. Co może pójść nie tak?

Przynajmniej dla odmiany kontraktują zdrowego.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Chyba zartujesz, z Pruszkowskim i Nowowsiakiem. Oni sa dramatycznie slabi. Co na dluzszym dystansie mozna bylo obejrzec na mlodziezowych ME i tam nawet Gierzot kryl libero w przyjeciu. Grali chyba na 2, o ile dobrze pamietam..
Nowowsiak mial jakies wejscia w Radomiu (57 przyjec raptem), postep widac ale niewystarczajacy na zespol grajacy w PO, z jakimis ambicjami. Moze i potencjal jest.
Filipowicz -zgoda. No i Potera, ale czy zostalby puszczony przez klub?
Boniek? Przebranzowil sie? On raczej pracuje za wieksza kase. Natomiast Biniek jest slaby. Ogorek chyba mial jakies przyzwoite momenty ale generalnie tez nie ta klasa.
Liga jest duza, a drudzy sa drudzy nie przez przypadek. W wiekszosci sa slabsi od pierwszych libero z I ligi.

Gruszczynski mial 2 dobre sezony w Cuprum, niezle wejscie w Warszawie, potem tylko w dol. Roznie moze byc.

Mozna tez intensywnie, odkurzac Milczarka.

Najzabawniejsze jest to, ze Skra nie tylko miala najslabszego (badz jednego z naj) pierwszego libero, ale i najslabszego drugiego, bo po 7 latach bez gry. No moze Banach jest slabszy.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2022, o 13:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7136
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 30 gru 2022, o 12:43 Skra jak wiadomo nie od dziś ma świetne wyczucie w transferach, co regularnie przekłada się na zdobywane medale i puchary...

Teraz zamienili libero 44 w klasyfikacji przyjmujących zawodnika na umieszczonego na 41 pozycji. Co może pójść nie tak?

Przynajmniej dla odmiany kontraktują zdrowego.
Chyba nie do końca rozumiesz przesłanie moich postów - nie twierdzę że Gruszczyński to świetny ruch, tylko najlepszy jaki można było w tej sytuacji wykonać. Wspominałem, że jeszcze lepszym było po prostu zbudowanie tej pozycji po ludzku przed sezonem. Sam wskazałeś, że byli w przyjęciu statystycznie obok siebie, więc znalezienie w połowie sezonu zawodnika o podobnym poziomie jak Twój szóstkowy zawodnik to dobry ruch. A że Twój szóstkowy zawodnik niekoniecznie nadaje się na poziom, na którym chciałbyś jako klub być i też trochę przez to ten przychodzący nie wygląda źle, to inna para kaloszy.

Jak wspomniałem, jak Jędrek zagra jak w Olsztynie to wyjdzie taki Kacper-bis, ale jak zagra jak w Lubinie, to będzie zmiana in plus.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Zeby doszlo do up grade to trzeba by wyciagnac Potere badz Filipowicza.
Jeszcze Ciunajtis nie przezntowal sie bardzo zle, choc zblizony do Kacpra i niezgrany z zespolem-> calosciowo raczej by wyszlo in minus.

Zeby bylo ciekawie mozna by sprobowac wyciagnac Graniecznego, JW ma zgloszonych 3 libero. Niestety Maks mial ostatnio widoczny dolek wiec ta propozycja jest dosyc abstrakcyjna. Ale nie mniej niz Biniek i Ogorek, a przynajmniej czlowiek by ogladal z zainteresowaniem.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: firefoxkk »

Do tej ekipy co buduję Bełchatów z libero polskich bym widział Czunkiewicza, nie jest jeszcze stary 26lat, a pokazuje w tym sezonie się z dobrej strony, chyna ze kazdy szuka juz chlopakow jak Hawryluk to ciężko o takich.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Spokojnie. Gorzej zapewne nie będzie. Poczekajmy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

firefoxkk pisze: 30 gru 2022, o 13:19 Do tej ekipy co buduję Bełchatów z libero polskich bym widział Czunkiewicza, nie jest jeszcze stary 26lat, a pokazuje w tym sezonie się z dobrej strony, chyna ze kazdy szuka juz chlopakow jak Hawryluk to ciężko o takich.
Ale to pierwszy libero, zreszta chyba aktualnie z polskich libero ma najrowniejszy sezon.
Kluby niekoniecznie zechca oddawac swoich pierwszych zawodnikow. Pozycje w tabeli klubow sa zblizone, a Slepsk wyplacalny.
Jeszcze niedawno dyskutowalismy o powolaniu Czunka do kadry.
Wiec kazdy by go widzial, do kazdej ekipy.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: dyletant »

Poza tym pamiętajmy, że każdy raczej ma w świadomości, że Na następny sezon Kacper już wróci, więc co inteligentniejszy zda sobie sprawę, że czeka go walka o miejsce w składzie, gdzie z wiadomych względów staną na straconej pozycji.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

dyletant pisze: 30 gru 2022, o 13:41 Poza tym pamiętajmy, że każdy raczej ma w świadomości, że Na następny sezon Kacper już wróci, więc co inteligentniejszy zda sobie sprawę, że czeka go walka o miejsce w składzie, gdzie z wiadomych względów staną na straconej pozycji.
Albo Skra padnie, albo Piechocki wróci.
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Przegląd Sportowy twierdzi, że Bieniek dalej jest wypożyczony i ma ważny kontrakt z Lube do 2024 roku, mimo niektórych wypowiedzi na tym forum, że jest inaczej. Ktoś tu coś kręci albo celowo wprowadza zamieszanie. Nie rozstrzygam kto. :)
https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 5012838400
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Jacek »

Arw165 pisze: 3 sty 2023, o 21:49 Przegląd Sportowy twierdzi, że Bieniek dalej jest wypożyczony i ma ważny kontrakt z Lube do 2024 roku, mimo niektórych wypowiedzi na tym forum, że jest inaczej. Ktoś tu coś kręci albo celowo wprowadza zamieszanie. Nie rozstrzygam kto. :)
https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 5012838400
Pisałem już to kilka razy ale rozumiem, że mogę nie być wiarygodnym bo nie udzielam się na Twitterze ;-) Każde wypożyczenie Bieńka z automatu przedłuża jego kontrakt z Lube o okres wypożyczenia.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Jacek pisze: 4 sty 2023, o 08:13
Arw165 pisze: 3 sty 2023, o 21:49 Przegląd Sportowy twierdzi, że Bieniek dalej jest wypożyczony i ma ważny kontrakt z Lube do 2024 roku, mimo niektórych wypowiedzi na tym forum, że jest inaczej. Ktoś tu coś kręci albo celowo wprowadza zamieszanie. Nie rozstrzygam kto. :)
https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 5012838400
Pisałem już to kilka razy ale rozumiem, że mogę nie być wiarygodnym bo nie udzielam się na Twitterze ;-) Każde wypożyczenie Bieńka z automatu przedłuża jego kontrakt z Lube o okres wypożyczenia.
Sam Mateusz rok temu, w Siat Mat mówił, że stara się rozwiązać kontrakt z Lube i są na finiszu. Więc może stąd ta narracja.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Jacek »

ciorny17 pisze: 4 sty 2023, o 09:46Sam Mateusz rok temu, w Siat Mat mówił, że stara się rozwiązać kontrakt z Lube i są na finiszu. Więc może stąd ta narracja.
Ten finisz to dużo euro a chętnych na ich wydanie nie było. Może w tym roku np Chińczycy zapłacą? ;-)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina


Oczywiście łopoka zostaje. Ten klub wywołuje u mnie odruch wymiotny.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Diomedea »

leeon pisze: 5 sty 2023, o 19:30 https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... dyscyplina


Oczywiście łopoka zostaje. Ten klub wywołuje u mnie odruch wymiotny.
Moze kiedys przejdzie plynnie na stanowisko prezesa.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Obawiam się że będzie zarządzać masą upadłościową.
zbycho123
Posty: 212
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Skra z taki składem jaki maja,Łomacz,Atanasijevic,Kooy,Kłos,Bieniek, Lanza radża sobie tragicznie nue wiem czy pensju im nie płacą czy co?żeby zajmować 10 miejsce jak tak dalej pójdzie to o play-off będzie im ciężko
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

No, ale kto z zespołów plasujących się wyżej ma jakiś wyraźnie słabszy skład? Może jedynie Stal czy Gdańsk, ale ci mają zawodników na fali wznoszącej. Kooy czy Lanza to nie są zawodnicy którzy mogą być gwiazdami ligi. Łomacz czy Piechocki to z kolei jedni że słabszych zawodników na swojej pozycji w lidze. Kovać robił wyniki ponad stan i przez to zamydlił oczy trochę kibicom Skry, ale tam nie ma potencjału by walczyć o medale

Co do przyszłego sezonu to sporo zależy od pary przyjmujących. Obecna jest tragiczna
kibic_siatki
Posty: 2582
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kibic_siatki »

zbycho123 pisze: 8 sty 2023, o 17:31 Skra z taki składem jaki maja,Łomacz,Atanasijevic,Kooy,Kłos,Bieniek, Lanza radża sobie tragicznie nue wiem czy pensju im nie płacą czy co?żeby zajmować 10 miejsce jak tak dalej pójdzie to o play-off będzie im ciężko
Zapomniałeś, że jeszcze jest libero: gdzie za słabego Piechockiego przychodzi równie słaby Gruszczyński, który nie utrzymał się w Olsztynie i ostatnio klepał na treningach w Zawierciu. W tym klubie trzeba budować od trenera, który skład powinien zacząć od normalnego libero (a nie od syna prezesa). To mogłoby się zdarzyć przy zmianie zarządu (prezesa), ale nie wiadomo kto zajmie to miejsce.
Dla porównania: w Rzeszowie mają równie słabo przyjmujących (przyjmujących), ale świetny libero (wygoniony 9 lat temu z Bełchatowa) zmienia optykę i to Resovia jest pierwsza, a nie dziesiąta. Zaczynam im kibicować w tym sezonie, bo grają ofensywną siatkówkę, a nie jest to wyrób "zaksopodobny", co próbuje połowa ligi.
zbycho123
Posty: 212
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Nie wiem po co Butryn idzie do tej Skry w przyszłym sezonie jak tam tylko Piechocki i Łomacz zostają. To tonący okręt szkoda tak dobrego atakującego żeby się marnował
Vivo
Posty: 467
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Witam,

Ja bez żadnego trybu. Nad Młodym talentem już dużo zostało napisane, ale mnie nurtuje jedna rzecz. Rzecz jasna o przedłużenie kontraktu nie będę pytał, bo mam nadzieję, że te +3 to tylko kwestia czasu. Druga rzecz jasna to oczywiście jego cyrkowe obrony (dzięki nim jest 1. w rankingu najskuteczniejszych defensorów). Wiadomym jest, że robi to po to, aby przykryć swoje braki w technice - ważniejsze jest poświęcenie niż jakieś tam statystyki. Ostatni skok paradoksalnie też mu zrobił dobrze - w końcu ludzie przestali oceniać go po cyferkach, a zaczęli pytać jak się czuje i jak tam rehabilitacja. Miszczoski ruch.
Ale do rzeczy - najważniejsze pytanie to czy Piechocki jr. wróci do formy po kontuzji? Oby, w końcu od tego zależy gdzie i jaki podpisze kontrakt!
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 765
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: jimiq »

Vivo pisze: 9 sty 2023, o 23:49 Ale do rzeczy - najważniejsze pytanie to czy Piechocki jr. wróci do formy po kontuzji? Oby, w końcu od tego zależy gdzie i jaki podpisze kontrakt!
Dobre,
równie dobre jak przyszły prezes masy upadłościowej jak to ktoś powyżej napisał.

Ale tak na poważnie serio nikt z zarządu nie widzi tej patologii?!
No i po drugie zawodnicy też nie widzą, mówię tu o np. Karolu Butrynie czy Mateuszu Bieńku? emerytów nie liczę.
Kariera zawodnika jest stosunkowo krótka i nie wykorzystać swojego prime mimo teoretycznie mniejszej kasy.. czy tu chodzi o element "marki" jaką sobie SKRA przez lata wypracowała..
zbycho123
Posty: 212
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Skra musi ten mecz z Resovia wygrać nie ma wyjścia
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”