PGE Skra Bełchatów 2022/2023

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kontrakt Bieńka automatycznie został przedłużony do 2024 roku, ale możliwe, że coś się zmieniło skoro Civitanova wzięła Isaca z Brazylii zamiast Bieńka na ważnej umowie - ale mi nie wyszukało niczego nowego w Google w tej sprawie. Civitanova lubiła sobie w przeszłości bardzo chętnie wypożyczać zawodników z ważnymi umowami, ale zachowując te kontrakty na wszelki wypadek.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: qtp »

Na głównej potwierdzenie odejścia Schulza. Może nie jest to jakieś wielkie, ale jednak osłabienie Skry. Jakikolwiek uraz Atana i trzeba grać z Kooyem na ataku.
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 116
Rejestracja: 11 sty 2021, o 12:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Beo »

Przecież po to pewnie przyszedł Wiktor Musiał.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

Sebastian Adamczyk wypożyczony do Katowic
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Myślę że zbliża się koniec tego klubu. Ligowa szarość to najlepsze co może spotkać ten projekt okolosportowy.

Junior w końcu dobił się do swojej ulubionej pozycji w rankingu przyjęcia PLS czyli 40. Gratulacje!
Miszczu-xdd
Posty: 544
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Miszczu-xdd »

Chodzą słuchy, że po tym sezonie panowie K.P mogą zniknąć z klubu.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Verdungo »

Miszczu-xdd pisze: 30 paź 2022, o 08:55 Chodzą słuchy, że po tym sezonie panowie K.P mogą zniknąć z klubu.
Już jeden miał odejść niedawno i dalej jest w klubie :)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Miszczu-xdd pisze: 30 paź 2022, o 08:55 Chodzą słuchy, że po tym sezonie panowie K.P mogą zniknąć z klubu.
Format ewidentnie się wyczerpał. Potrzeba zmian.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Dobrowolnie nie odejdą.
Myśle że jeśli już to oboje będą mieli przygotowane „coś alternatywnego”. Może w LSK? ;)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: reeman »

michal1983 pisze: 30 paź 2022, o 09:32 Dobrowolnie nie odejdą.
Myśle że jeśli już to oboje będą mieli przygotowane „coś alternatywnego”. Może w LSK? ;)
:o
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: niepoinformowany »

Nawet pojawił się piękny artykuł pani Justyny na portalu nt Kacpra :o I link do artykułu sprzed ponad 2 lat, też musiałem go przegapić. Brawo. Odwaga godna podziwu w naszym siatkarskim światku.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2022, o 12:07 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 3 razy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Są jak jedno ciało więc tak, oboje. Celowo.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: knightrider »

Streeter pisze: 30 paź 2022, o 09:30
Miszczu-xdd pisze: 30 paź 2022, o 08:55 Chodzą słuchy, że po tym sezonie panowie K.P mogą zniknąć z klubu.
Format ewidentnie się wyczerpał. Potrzeba zmian.

Streeter
Oj tam Skra to po prostu klub średniak 5-8 przy db lotach. Włoscy Emeryci na przyjęciu i wybitny libero to taki pułap.
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: bryt.bryt »

michal1983 pisze: 30 paź 2022, o 12:06 Są jak jedno ciało więc tak, oboje. Celowo.
"obaj"
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Simao »

Rodzina Piechockich na pewno zadba dobrze o swoją przyszłość :) Tak zapytam z ciekawości do tych, którzy są w temacie dobrze zorientowani. Jaki kontrakt ma Tomek Fornal w JW? W sensie na jak długi okres, bo z tego co kojarzę to chyba kilku letni. Możliwe, że niedługo może być do wyciągnięcia z JW, to uzależnione będzie od koniunktóry gospodarczej. Wszystko może się szybko pozmieniać, kluby sponsorowane przez spółki skarbu państwa muszą być tego świadome. Wszystko uzależnione jest od tego który z wariantów w ciągu najbliższych lat zrealizuje się. Sytuacja społeczno-polityczna a przede wszystkim gospodarcza w obecnym świecie jest bardzo nieprzewidywalna.
Dzisiaj zapowiada się bardzo ciekawy mecz w Nysie. Mam nadzieję, że będą emocje i widowisko na dobrym poziomie.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: biker74 »

Simao pisze: 30 paź 2022, o 13:13 . Jaki kontrakt ma Tomek Fornal w JW? W sensie na jak długi okres, bo z tego co kojarzę to chyba kilku letni. .
https://jastrzebskiwegiel.pl/tomasz-for ... kim-weglu/
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 30 paź 2022, o 13:13 Rodzina Piechockich na pewno zadba dobrze o swoją przyszłość :)
Sugerujesz że na dniach Konrad ogłosi przedłużenie najważniejszego ogniwa drużyny o 5 lat, a ewentualne zerwanie kontraktu przed czasem będzie wiązać się z karą wysokości 5 mln złotych, którą musi zapłacić zrywający? :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 30 paź 2022, o 15:21
Simao pisze: 30 paź 2022, o 13:13 Rodzina Piechockich na pewno zadba dobrze o swoją przyszłość :)
Sugerujesz że na dniach Konrad ogłosi przedłużenie najważniejszego ogniwa drużyny o 5 lat, a ewentualne zerwanie kontraktu przed czasem będzie wiązać się z karą wysokości 5 mln złotych, którą musi zapłacić zrywający? :D

Streeter
Już tak na poważnie, jeśli Kacper Piechocki musi już być w drużynie Skry, to dlaczego nie na ławce, jako zamiennik... W sumie to nie mój problem, dla mnie najważniejsze, aby Resovia wróciła w końcu do strefy medalowej. Natomiast myślę tutaj bardziej o atrakcyjności i siłę Naszej ligi. Właśnie w tej chwili na Polsacie Sport jest powtórka trzeciego seta z meczu Skra vs Warszawa.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Tego chyba nikt nie rozumie ;) z jednej strony spoko jak jest zawodnik związany z regionem, z klubem, itd., ale no to jedynie wtedy, jak idzie za tym wartość sportowa - patrz przez lata Wlazły. A sam Kacper gdzieś w dolnej części tabeli na poziomie PlusLigi mógłby pewnie grać z powodzeniem - a i pewnie głowę miałby czystszą, bo nie wierzę że nie widzi tego co ludzie myślą o tym, dlaczego on gra na libero w Skrze.

Innymi słowy, ja będąc zawodnikiem w jego sytuacji albo bym się pogodził z rolą rezerwowego libero / wymiennego, albo poszedł udowodnić swoją wartość gdzieś indziej i ew. wrócił. No ale ile ludzi tyle pomysłów. Z drugiej strony ciężko się dziwić, że jak tato zapewnia klub na poziomie, sensownych kolegów, rozgrywki międzynarodowe, no to że się z tego korzysta. Nie każdy musi mieć ambicję by udowadniać swoją wartość. Zresztą u Kacpra obawiam się, że taka zmiana wiele by nie dała. No bo niby co? Przecież gra już sporo lat, czego się przez te lata nie nauczył, to już się nie nauczy. No chyba że tak mu to siedzi w głowie i tam go coś blokuje, no ale gdyby tak było, no to by poszedł zagrać gdzieś indziej, więc zakładam, że nie jest.

Oczywiście Kacper nie jest głównym / jedynym problemem Skry, ba, ja nawet myślę że i z nim można fajnie Skrę zbudować, albo dać mu libero do rotacji, który umie przyjmować, a Kacpra wpuszczać do obrony, bo tu swoje robi. No ale jak już temat po raz kolejny wrócił to uzupełniłem o swoje 3 grosze ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 30 paź 2022, o 17:10 Tego chyba nikt nie rozumie ;) z jednej strony spoko jak jest zawodnik związany z regionem, z klubem, itd., ale no to jedynie wtedy, jak idzie za tym wartość sportowa - patrz przez lata Wlazły. A sam Kacper gdzieś w dolnej części tabeli na poziomie PlusLigi mógłby pewnie grać z powodzeniem - a i pewnie głowę miałby czystszą, bo nie wierzę że nie widzi tego co ludzie myślą o tym, dlaczego on gra na libero w Skrze.

Innymi słowy, ja będąc zawodnikiem w jego sytuacji albo bym się pogodził z rolą rezerwowego libero / wymiennego, albo poszedł udowodnić swoją wartość gdzieś indziej i ew. wrócił. No ale ile ludzi tyle pomysłów. Z drugiej strony ciężko się dziwić, że jak tato zapewnia klub na poziomie, sensownych kolegów, rozgrywki międzynarodowe, no to że się z tego korzysta. Nie każdy musi mieć ambicję by udowadniać swoją wartość. Zresztą u Kacpra obawiam się, że taka zmiana wiele by nie dała. No bo niby co? Przecież gra już sporo lat, czego się przez te lata nie nauczył, to już się nie nauczy. No chyba że tak mu to siedzi w głowie i tam go coś blokuje, no ale gdyby tak było, no to by poszedł zagrać gdzieś indziej, więc zakładam, że nie jest.

Oczywiście Kacper nie jest głównym / jedynym problemem Skry, ba, ja nawet myślę że i z nim można fajnie Skrę zbudować, albo dać mu libero do rotacji, który umie przyjmować, a Kacpra wpuszczać do obrony, bo tu swoje robi. No ale jak już temat po raz kolejny wrócił to uzupełniłem o swoje 3 grosze ;)

Streeter
Dokładnie, zgadzam się. Myślę, że jest to trafna ocena, analiza całej tej sytuacji ;)
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Streeter pisze: 30 paź 2022, o 17:10 Tego chyba nikt nie rozumie ;)
(...)
Serio?
Jak można tego nie rozumieć? Pytam poważnie.
Nie przesadzę, jeśli napisze, że to już definiuje ten klub. Gdyby to się miało zmienić to Skra... kurde, straciłaby swoją tożsamość.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Simao »

Vivo pisze: 30 paź 2022, o 17:30
Streeter pisze: 30 paź 2022, o 17:10 Tego chyba nikt nie rozumie ;)
(...)
Serio?
Jak można tego nie rozumieć? Pytam poważnie.
Nie przesadzę, jeśli napisze, że to już definiuje ten klub. Gdyby to się miało zmienić to Skra... kurde, straciłaby swoją tożsamość.
To jest bardzo trafna ocena, też pojawiła się taka myśl w mojej głowie. To jest pewnego rodzaju ewenement socjologiczny w środowisku siatkarskim.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Streeter »

Vivo pisze: 30 paź 2022, o 17:30
Streeter pisze: 30 paź 2022, o 17:10 Tego chyba nikt nie rozumie ;)
(...)
Serio?
Jak można tego nie rozumieć? Pytam poważnie.
Nie przesadzę, jeśli napisze, że to już definiuje ten klub. Gdyby to się miało zmienić to Skra... kurde, straciłaby swoją tożsamość.
Myślałem, że brakujące zdanie będzie łatwe do domyślenia się po reszcie przekazu posta, ale uzupełnię: nikt w sensie że gość upycha syna, sponsorzy dają kasę, kibice kibicują, a nikt nie wie czemu nikt tego nie ogarnie. No bo że Kacper gra tam dlatego, że tato jest prezesem to myślałem, że nie muszę podkreślać ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: Vivo »

Streeter pisze: 30 paź 2022, o 21:31
Myślałem, że brakujące zdanie będzie łatwe do domyślenia się po reszcie przekazu posta, ale uzupełnię: nikt w sensie że gość upycha syna, sponsorzy dają kasę, kibice kibicują, a nikt nie wie czemu nikt tego nie ogarnie. No bo że Kacper gra tam dlatego, że tato jest prezesem to myślałem, że nie muszę podkreślać ;)

Streeter
Ale to jest po prostu burdel w SSP, zarządzanie publicznymi pieniędzmi skupia się w Skrze jak w soczewce

Natomiast jeśli chodzi o Prezesa, to on zarządowi mydli oczy tym sezonem gdy Junior wygrał Skrze miszcza. Nawet on nie obronilby młodego, gdyby nie ten wypadek przy pracy.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

Wyluzujcie już z tym spustem uczuć, Skra zrobiła tak naprawdę pierwszą wpadkę po całości, gdzie zespół zamiast być na parkiecie to został w szatni, pomijając już to że Projekt zagrał jak dotąd mecz sezonu i zawodnicy mieli dzień konia. Teraz(skra) będą mieć mini maraton z teoretycznie zespołami do ogrania, zobaczymy jak się zaprezentują. Głupio i niesmacznie wygląda takie krytykowanie Skry po porażce, trochę tak jakby byli stawiani w roli faworyta do mistrzostwa. Są stawiani na koniec sezonu na miejscach 3-6 i myślę że to spełnią.

Zaksa przegrała w ten sam sposób z Zawierciem co Skra, i zrobiła wpadkę z Nysą podobną do tej wczorajszej Skry z Warszawą, i jakoś w kontekście Kędzierzyna nie ma wylewania pomyji na prezesa, zawodników itp, bo kibice ślepo zasłodzili sobie oczy teoretycznie dobrym, przegranym meczem z Jastrzębiem o puchar z kartofla, gdzie Jastrzębianie nie dojechali na mecz tak jak dzisiaj gracze Zawiercia.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: michal1983 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 31 paź 2022, o 07:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 31 paź 2022, o 07:44 przez mewa, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: zupełnie nie na temat
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: kibic_siatki »

bez_nazwy pisze: 30 paź 2022, o 23:29 Zaksa przegrała w ten sam sposób z Zawierciem co Skra, i zrobiła wpadkę z Nysą podobną do tej wczorajszej Skry z Warszawą, i jakoś w kontekście Kędzierzyna nie ma wylewania pomyji na prezesa, zawodników itp, bo kibice ślepo zasłodzili sobie oczy teoretycznie dobrym, przegranym meczem z Jastrzębiem o puchar z kartofla, gdzie Jastrzębianie nie dojechali na mecz tak jak dzisiaj gracze Zawiercia.
Niestety nie da się to tak porównać, bo co innego jest przegrać w rezerwowym składzie z dobrym zespołem (Zawiercie), czy będącym w tym sezonie na fali wznoszącej (Nysa). Wiadomo, że Zaksa realnych rezerwowych nie ma: pierwszy skład super, a zmiennicy mieliby kłopot w zespołach środka tabeli. W przypadku problemów zdrowotnych tak jak ostatnio gra zupełnie inny zespół.
Skra gra wyjściowym składem i tłumaczenie się zmęczeniem po pucharowym meczu z Holendrami jest niepoważne. Nie da się na dłuższą metę ukryć słabego przyjęcia, którego filarem jest Piechocki. Kooy-a można zmienić jak sobie nie radzi, jest to jednak pudrowanie niezdrowej sytuacji, bo na dłuższą metę nie ma racji bytu. Tym bardziej, że przy niektórych zagrywkach Holender też kryje libero.
Opieranie gry na wybitnych występach atakującego i środkowych, liczenie na mocną zagrywkę od kilku lat już nie nie sprawdza w rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych. Obecnie wygrywają zespoły defensywne z bardzo dobrym przyjęciem (Francuzi, Włosi,) z zawodnikami, którzy są tylko rezerwowymi w reprezentacji (Zaksa).
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: leeon »

Podobno w Skrze co roku są ostatnio kwasy w zespole. Co jest najbardziej "kwasogenne"?

Przydałby się komentarz compacta. Ale on już podobnie jak BadTrue chyba mają Skry serdecznie dość.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Opieranie gry na wybitnych występach atakującego i środkowych, liczenie na mocną zagrywkę od kilku lat już nie nie sprawdza w rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych.
Otóż to, bardzo trafna analiza. Skra robi sobie krzywdę bo prawie zawsze musi spekulować i liczyć na siłowe rozwiązania.
Tak jak mówisz, o ile taka siatkówka sprawdzała się jeszcze 10 lat temu, dziś już nie.

Trochę szkoda bo zasłużony klub z tradycjami sam sobie robi „krzywdę”. Mam wrażenie że prezes Piechocki gdzieś się pogubił.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”