Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 8 cze 2023, o 14:19 Miałbym mieszane uczucia
Z jednej strony to w Zaksie były przy Śliwce i Bednorzu delikatne problemy z przyjęciem i taki Muagututia wchodzący na poprawę przyjęcia to lepiej niż Żaliński wchodzący na poprawę przyjęcia. Z drugiej gość już w Zawierciu niedomagał w ataku. A wtedy miał szczyt swojej kariery. Żaliński jest fajnym zawodnikiem na odciążenie naszych reprezentacyjnych przyjmujących. Z słabszymi klubami może pograć i to dalej na dość dobrym poziomie.
Z Garettem więc by był komfort poprawy przyjęcia, ale w razie jakiejś kontuzji czy po prostu by dać odpocząć Bednorzowi lub Śliwce to lepiej raczej mieć Żalińskiego, który po prostu jest lepszym siatkarzem niż Geretta.
No chyba, że będzie i Żaliński i Muagututia i Chitigoi co by się budżetowo raczej też zepnęło bo Garett czy młody Rumun to tani gracze będą.
Zakładam, że na Radomie i Czewy by tego Rumuna puszczali, a Garett tak jak mówisz - na wejścia na poprawę przyjęcia. Moim zdaniem to sensowny układ.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Bielus9595
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 05:54

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Bielus9595 »

Nie mogę patrzeć na to,jak Smith gra od początku VNL cały mecz...To jest nie poważne.Mam nadzieję, że zdrowie mu dopisze i Sammelvuo posadzi go na ławce od początku sezonu.Takvam będzie miał czas na ogranie.Pomijając jakość Klutha czy Stępnia na swoich pozycjach,to jak Zaksa nie podpisze naprawdę solidnego przyjmującego na ławke to dla mnie są przegrańcami.Od dwóch sezonów aż prosi,się o kogoś kto na dłuższym okresie odciąży przyjmujących.I powinien to być uniwersalny zawodnik,a nie rozbijanie przyjęcia i ataku na dwóch zawodników.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Ale jeśli tak i jeśli Żaliński nie zostaje to nasuwa się pytanie o to co z nim.
Dla takiego Radomia czy Częstochowy byłby na wagę złota.
Taka Gieksa też by pewnie z pocałowaniem ręki wzięła.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Z tego co pamiętam Jego odejście z Radomia było związane z zarządem, zarząd się zmienił, to może i powrót jest możliwy?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 1908
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Garrett piszemy przez podwojone r.

No, Garrett nie byłby zły. Ciekawe, czy potrafiłby odmieć losy przegranych play offs jak to dwukrotnie zrobił Żaliński. Wydaje mi się, że do tego trzeba gracza ofensywnego.

Jak przyjmuje ten Rumun?
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Kicu »

Muagututię widziałbym co najwyżej jako 4-go. Chłopak, jak patrzę, ostatnie 2 lata włóczy się po jakichś egzotycznych ligach (Egipt, Indonezja). Ani w stosunku do Staszewskiego, ani Żalińskiego nie jest to progres. Nawet raczej nie status quo.
Z drugiej strony może jednak nie będę wybrzydzał mając w pamięci zeszłoroczne cyrki i zastępstwo za Semeniuka.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kicu pisze: 8 cze 2023, o 20:24 Muagututię widziałbym co najwyżej jako 4-go. Chłopak, jak patrzę, ostatnie 2 lata włóczy się po jakichś egzotycznych ligach (Egipt, Indonezja). Ani w stosunku do Staszewskiego, ani Żalińskiego nie jest to progres. Nawet raczej nie status quo.
Z drugiej strony może jednak nie będę wybrzydzał mając w pamięci zeszłoroczne cyrki i zastępstwo za Semeniuka.
On nie grał w 1/4 MŚ jakieś 9 miesięcy temu? Na trzeciego jest git.
Pomocniczka pisze: 8 cze 2023, o 19:49 Jak przyjmuje ten Rumun?
Nie przyjmuje.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Vivo »

WysokiPortorykanczyk pisze: 8 cze 2023, o 20:28
Pomocniczka pisze: 8 cze 2023, o 19:49 Jak przyjmuje ten Rumun?
Nie przyjmuje.
No to w takim razie rozszerzę:

Dlaczego to jest upgrade w stosunku do Kariagina?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vivo pisze: 9 cze 2023, o 00:40Dlaczego to jest upgrade w stosunku do Kariagina?
Ponieważ przychodzi do gry jako czwarty przyjmujący, a ja bez sprawdzania nie wiem kto był np. czwartym przyjmującym Jastrzębskiego w poprzednim sezonie (no dobra, przypomniałem sobie, ale pewnie go nie widziałem na oczy w ostatnim roku, z całym szacunkiem). Takie ruchy to z reguły małe ryzyko/mała korzyść, ale raz na 10 przypadków robi się z tego duża korzyść, i może tak będzie tutaj. Karjagin to było z kolei mega wielkie ryzyko do sześcianu (bo przychodził do szóstki). Jeden do jednego, jeżeli chodzi o porównanie, zobaczymy czy młody Rumun pogra w tym sezonie reprezentacyjnym w Lidze Europejskiej, bo pisałem gdzieś tam, że reprezentacja Rumunii zrobiła niezły progres (ostatnio ograli w Lidze Europejskiej faworyzowanych Turków), ale na razie młodego Chitigoia nie było w składzie. Jak nie przebije się do 14-tki reprezentacji w lecie, to wiadomo, że przyszły sezon jedynie na treningi. Może mu coś dolega, pisze maturę albo inne takie bzdety, nie wiem, zobaczymy w następnych tygodniach.

A co do Muagututii/trzeciego przyjmującego, raczej klarowne jest, że nikt mocny nie przyjdzie, więc zawodnik, którego można wrzucić do drugiej linii/na Lwowy i Bełchatowy/ma ogranie, żeby nie spanikować - to będzie dla Zaksy fajny ruch. Np. Trentino było stać, żeby wziąć premium rezerwowego (Dzavoronok z Monzy) - i Czech przestał się kompromitować dopiero pod koniec sezonu, więc dla losów dwumeczu z LM nie miał żadnego impaktu, więc i z tymi rezerwowymi to często wydmuszki. Aczkolwiek tak jak pisałem w innym temacie, Irańczyk Amin zapowiedział, że idzie do Włoch i kto wie czy nie właśnie do Trentino, bo w lokalnej irańskiej prasie pojawił się artykuł pt. ''nie możemy powiedzieć gdzie idzie Amin, ale jedna z ekip spośród Perugii/Werony/Trentino" - i jako, że Trentino w ostatnich sezonach potrafiło wziąć na rezerwę Cebulja czy Dzavoronoka właśnie, a Perugia ma skompletowany skład, to kto wie, czy właśnie tam nie będzie ciekawego duetu Rychlicki-Amin na ataku. Ale chyba klarowne, że coś takiego jest poza zasięgiem Zaksy z jej specyfiką budowania składów.

Więc - podsumowując - Muagututia-Chitigoi na pewnym poziomie finansowym to by były solidne ruchy w swojej roli, ale czy z tym Amerykaninem jest coś na rzeczy, czy jakieś jedynie żyjące swoim życiem plotki - nie wiem.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 cze 2023, o 02:32 Irańczyk Amin zapowiedział, że idzie do Włoch i kto wie czy nie właśnie do Trentino, bo w lokalnej irańskiej prasie pojawił się artykuł pt. ''nie możemy powiedzieć gdzie idzie Amin, ale jedna z ekip spośród Perugii/Werony/Trentino" - i jako, że Trentino w ostatnich sezonach potrafiło wziąć na rezerwę Cebulja czy Dzavoronoka właśnie, a Perugia ma skompletowany skład, to kto wie, czy właśnie tam nie będzie ciekawego duetu Rychlicki-Amin na ataku. Ale chyba klarowne, że coś takiego jest poza zasięgiem Zaksy z jej specyfiką budowania składów.
W Trento nie zostaje Nelli na dwójkę?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Bielus9595 pisze: 8 cze 2023, o 14:52 Nie mogę patrzeć na to,jak Smith gra od początku VNL cały mecz...To jest nie poważne.Mam nadzieję, że zdrowie mu dopisze i Sammelvuo posadzi go na ławce od początku sezonu.Takvam będzie miał czas na ogranie.Pomijając jakość Klutha czy Stępnia na swoich pozycjach,to jak Zaksa nie podpisze naprawdę solidnego przyjmującego na ławke to dla mnie są przegrańcami.Od dwóch sezonów aż prosi,się o kogoś kto na dłuższym okresie odciąży przyjmujących.I powinien to być uniwersalny zawodnik,a nie rozbijanie przyjęcia i ataku na dwóch zawodników.
USA zagrały dwa mecze w VNL.
Pierwszy mecz Smith dobry mecz zagrał przeciwko Holandii , tylko akurat mu nie wychodziła zagrywka , bo kibice Zaksy wiedzą jak potrafi zaskoczyć w tym elemencie gry .Wczoraj w drugim meczu z USA wypuscił na mecz z Włochami inną parę srodkowych.Może genialnie go oglądałes wczoraj w meczu VNL i patrzysz jak słabo gra.I tak odziwo po zdobyciu Ligi Mistrzów Smith i Shoji nie mieli zbyt wolnego,do innych graczy , a inni co mieli długi urlop ,zaczęli trening reprezentacyjny na spokojnie. Trzeciego meczu nie było USA . :D
Akurat Zaksa komplementuje i zamyka skład na przyszły sezon i będzie ogłoszony wkrótce kolejny przyjmujący i tym samym cały skład.
Tak dla Ciebie są przegrańcami cały czas , a kibic jest za swoją drużyną na zawsze , a Ty to tylko kibic sukcesu . :D
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

Vivo pisze: 9 cze 2023, o 00:40
WysokiPortorykanczyk pisze: 8 cze 2023, o 20:28
Pomocniczka pisze: 8 cze 2023, o 19:49 Jak przyjmuje ten Rumun?
Nie przyjmuje.
No to w takim razie rozszerzę:

Dlaczego to jest upgrade w stosunku do Kariagina?
Dołożę od siebie do tego co napisał Wysoki. Ogólnie ten młody Rumun to wygląda trochę tak jakbyś zobaczył młodego 18 letniego Cebulja. Chłopak ma potężne braki techniczne, ale koordynacja ruchowa i wyskakanie lepsze od Bułgara. Póki co do grania w Pluslidze się nie nadaje, ale który 18latek się nadaje? Najrozsądniej zamknąć go na sali treningowej na 12 miesięcy, żeby szlifował technikę do oporu. Czy coś z niego będzie, tego nie wie nikt. Wszystko zależy od tego czy uda się mu zaszczepić odpowiednią kulturę pracy i czy mentalnie się nie spali. Jak zagryzie zęby i będzie ostro pracował faktycznie za te 2 lata powinien wyglądać jak człowiek. A później może nawet jak topowy talent na swojej pozycji. Na razie to tylko obiecujący dzieciak. Trochę szkoda Martilli, bo zamiast Karyagina Zaksa mogła rok temu podpisać na 3-4 lata młodego Fina. No, ale on poszedł do Monzy, więc można go dalej obserwować, bo z każdym kolejnym sezonem powinien grać coraz więcej. A ten się zapowiada na uniwersalnego zawodnika z naturalnie dobrym przyjęciem.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Vivo pisze: 9 cze 2023, o 00:40
WysokiPortorykanczyk pisze: 8 cze 2023, o 20:28
Pomocniczka pisze: 8 cze 2023, o 19:49 Jak przyjmuje ten Rumun?
Nie przyjmuje.
No to w takim razie rozszerzę:

Dlaczego to jest upgrade w stosunku do Kariagina?
Ty tak serio? :D chyba jest różnica w odbiorze, nawet tego samego zawodnika, jeżeli przychodzi z myślą o pierwszym składzie, o pierwszym wchodzącym, a o głębokiej rezerwie. Na czwartego to wręcz idealny ruch, bo zazwyczaj czwarty przyjmujący jest potrzebny jak rybie rower, a zawsze jest szansa że przy sztabie Zaksy, Bednorzu i Śliwce w drużynie chłopak się rozwinie i zaprocentuje. Mało to zawodników rozwinęło się w Kędzierzynie?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 751
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 9 cze 2023, o 12:24
Vivo pisze: 9 cze 2023, o 00:40
WysokiPortorykanczyk pisze: 8 cze 2023, o 20:28 Nie przyjmuje.
No to w takim razie rozszerzę:

Dlaczego to jest upgrade w stosunku do Kariagina?
Ty tak serio? :D chyba jest różnica w odbiorze, nawet tego samego zawodnika, jeżeli przychodzi z myślą o pierwszym składzie, o pierwszym wchodzącym, a o głębokiej rezerwie. Na czwartego to wręcz idealny ruch, bo zazwyczaj czwarty przyjmujący jest potrzebny jak rybie rower, a zawsze jest szansa że przy sztabie Zaksy, Bednorzu i Śliwce w drużynie chłopak się rozwinie i zaprocentuje. Mało to zawodników rozwinęło się w Kędzierzynie?

Streeter
Tylko ze drugi trener Zaksy powiedział, że Karyagin był oczywistym czwartym, także ten ;)
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

buzinga pisze: 9 cze 2023, o 12:19 [

Dołożę od siebie do tego co napisał Wysoki. Ogólnie ten młody Rumun to wygląda trochę tak jakbyś zobaczył młodego 18 letniego Cebulja. Chłopak ma potężne braki techniczne, ale koordynacja ruchowa i wyskakanie lepsze od Bułgara. Póki co do grania w Pluslidze się nie nadaje, ale który 18latek się nadaje? Najrozsądniej zamknąć go na sali treningowej na 12 miesięcy, żeby szlifował technikę do oporu. Czy coś z niego będzie, tego nie wie nikt. Wszystko zależy od tego czy uda się mu zaszczepić odpowiednią kulturę pracy i czy mentalnie się nie spali. Jak zagryzie zęby i będzie ostro pracował faktycznie za te 2 lata powinien wyglądać jak człowiek. A później może nawet jak topowy talent na swojej pozycji. Na razie to tylko obiecujący dzieciak. Trochę szkoda Martilli, bo zamiast Karyagina Zaksa mogła rok temu podpisać na 3-4 lata młodego Fina. No, ale on poszedł do Monzy, więc można go dalej obserwować, bo z każdym kolejnym sezonem powinien grać coraz więcej. A ten się zapowiada na uniwersalnego zawodnika z naturalnie dobrym przyjęciem.
Szkoda by było młodego Fina gdyby to on zamiast Karjagina trafił rok temu do Zaksy. Nie jest ani nie był bardziej gotowy niż Karjagin do roli podstawowego przyjmującego w topowym klubie. Ale z Rumunem to może wyjść bo wygląda na to, że Zaksa w stosunku do niego pójdzie drogą włoskich klubów czyli najpierw da mu potrenować, oswoić się z drużyną a w kolejnych latach da mu pograć.
Znaczy są też tacy, którzy z marszu potrafią grać na topowym poziomie jak Mozić, ale to jeden z bardzo niewielu wyjątków.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Orzi pisze: 9 cze 2023, o 12:31 Tylko ze drugi trener Zaksy powiedział, że Karyagin był oczywistym czwartym, także ten ;)
Po fakcie to można różne rzeczy mówić, przed nikt się o nim nie wypowiadał jak o zapchajdziurze, tylko Sammelvuo: "Dość długo szukaliśmy odpowiedniego zawodnika i bardzo cieszę się z tego wyboru. Mówiąc o Denisie w kontekście tego jakim jest zawodnikiem uważam, że to jeden z młodych talentów światowej siatkówki." oraz prezes: "ZAKSA jest klubem od wielu lat budującym drużynę w oparciu o młodych, perspektywicznych zawodników, których aspiracje i ambicje pokrywają się z celami Klubu. Także tym razem, wzorem lat wcześniejszych, zdecydowaliśmy się postawić na zawodnika młodego, jednak z ogromnym potencjałem. Ten system budowania drużyny sprawdzał się dotychczas, dlatego zamierzamy być konsekwentni. Po szczegółowych analizach oraz konsultacjach ze sztabem szkoleniowym nasz wybór padł właśnie na Denisa Karyagina. Wierzymy, że mimo młodego wieku, przy wsparciu utytułowanych zawodników, jakich w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle mamy wielu, nasz nowy przyjmujący rozwinie się, nabędzie doświadczenia i w przyszłości będzie jednym z mocnych punktów naszej drużyny.". Ciężko z tych słów wywnioskować że kupili zapchajdziurę na czwartego :D zresztą jak mnie pamięć nie myli, to całe okienko transferowe szukali zastępstwa za Semeniuka, a nie zmiennika dla Żalińskiego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 9 cze 2023, o 12:33
Szkoda by było młodego Fina gdyby to on zamiast Karjagina trafił rok temu do Zaksy. Nie jest ani nie był bardziej gotowy niż Karjagin do roli podstawowego przyjmującego w topowym klubie. Ale z Rumunem to może wyjść bo wygląda na to, że Zaksa w stosunku do niego pójdzie drogą włoskich klubów czyli najpierw da mu potrenować, oswoić się z drużyną a w kolejnych latach da mu pograć.
Znaczy są też tacy, którzy z marszu potrafią grać na topowym poziomie jak Mozić, ale to jeden z bardzo niewielu wyjątków.
Czy ja wiem, inaczej traktujesz zawodnika, który jest wypożyczony na rok i po tym roku odejdzie. A inaczej takiego z którym podpisałeś kontrakt na 3 najbliższe sezony.

Tak na spokojnie po czasie, wydaje mi się teraz, że w Kędzierzynie różne rzeczy mówili. Więcej tych niezgodnych ze stanem faktycznym tylko po to, że nie wypadało mówić prawdy. A ta wydaje mi się, że wyglądała raczej tak:
Bułgar przyszedł po taniości. Tak, aby starczyło kasy na kogoś z Chin. Gdyby naprawdę wierzyli w jego talent to by go wykupili z Monzy od razu. Zakontraktowali później Bednorza, więc pieniążki były. Wzięli gościa z planem na pół roku, bo on tak naprawdę w tych Włoszech się jakoś za zbytnio nie sprawdził i wygląda na to, że nie mieli w stosunku do niego żadnych większych planów, więc był tani i dostępny. A że nie wypada mówić: wypożyczamy Karyagina na pół roku, bo potem przyjdzie ktoś top z Azji to szedł bełkot o ogrywaniu młodego chłopaka. Średnio mi się takie podejście podoba. W zasadzie wcale mi się nie podoba. Dobrze jednak, że Denis trochę odżył w tej Francji.
Bielus9595
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 05:54

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Bielus9595 »

KibicSiatki pisze: 9 cze 2023, o 08:30
Bielus9595 pisze: 8 cze 2023, o 14:52 Nie mogę patrzeć na to,jak Smith gra od początku VNL cały mecz...To jest nie poważne.Mam nadzieję, że zdrowie mu dopisze i Sammelvuo posadzi go na ławce od początku sezonu.Takvam będzie miał czas na ogranie.Pomijając jakość Klutha czy Stępnia na swoich pozycjach,to jak Zaksa nie podpisze naprawdę solidnego przyjmującego na ławke to dla mnie są przegrańcami.Od dwóch sezonów aż prosi,się o kogoś kto na dłuższym okresie odciąży przyjmujących.I powinien to być uniwersalny zawodnik,a nie rozbijanie przyjęcia i ataku na dwóch zawodników.
USA zagrały dwa mecze w VNL.
Pierwszy mecz Smith dobry mecz zagrał przeciwko Holandii , tylko akurat mu nie wychodziła zagrywka , bo kibice Zaksy wiedzą jak potrafi zaskoczyć w tym elemencie gry .Wczoraj w drugim meczu z USA wypuscił na mecz z Włochami inną parę srodkowych.Może genialnie go oglądałes wczoraj w meczu VNL i patrzysz jak słabo gra.I tak odziwo po zdobyciu Ligi Mistrzów Smith i Shoji nie mieli zbyt wolnego,do innych graczy , a inni co mieli długi urlop ,zaczęli trening reprezentacyjny na spokojnie. Trzeciego meczu nie było USA . :D
Akurat Zaksa komplementuje i zamyka skład na przyszły sezon i będzie ogłoszony wkrótce kolejny przyjmujący i tym samym cały skład.
Tak dla Ciebie są przegrańcami cały czas , a kibic jest za swoją drużyną na zawsze , a Ty to tylko kibic sukcesu . :D
Widzę,że czytanie ze zrozumieniem opanowałeś do perfekcji.Pierwsza sprawa,nie nawiązywałem do jakości rozegranych spotkań przez Smitha,a tego,że gra od deski po tak wyczerpującym sezonie.To gościu z 85 rocznika.Trzeba szanować jego dyspozycje,która będzie konieczna na marzec następnego roku,gdy zacznie się poważne granie.Druga sprawa, Dlaczego Przegrańcami? Dlatego,że kolejny sezon prosi się o wzmocnienie przyjęcia solidnym graczem.Żaliński uratował pófinał z Zawierciem rok temu ,gdy Śliwa nie dociągnął.I mimo,że daje sobie radę w ataku,ma ogromny problem z przyjęciem.Staszewski z kolei potrafił przyjąć,ale miał problemy w ataku.I jako kibic jestem wkurzony tym faktem,że biorąc pod uwagę niewykorzystanego odstępnego za przejście Grbicia, transferu Semena, dofinansowania od miasta,oraz nie oszukujmy się części pieniądzy wygranych z turniejów,zarząd nie potrafi tego ogarnąć.Rozumiem sens budowania składu,ale uważam,że Zaksa już na tyle wyrobiła sobie markę w Europie,że nie powinien być to problem wysokiego kontraktu zawodnika.Jestem związany z tym klubem i tak na to reaguje,jeżeli Ty jesteś w stosunku do tego obojętny,to jesteś dla mnie niedzielnym ,,Jankiem,.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Vivo »

Streeter pisze: 9 cze 2023, o 12:24
Vivo pisze: 9 cze 2023, o 00:40
WysokiPortorykanczyk pisze: 8 cze 2023, o 20:28 Nie przyjmuje.
No to w takim razie rozszerzę:

Dlaczego to jest upgrade w stosunku do Kariagina?
Ty tak serio? :D chyba jest różnica w odbiorze, nawet tego samego zawodnika, jeżeli przychodzi z myślą o pierwszym składzie, o pierwszym wchodzącym, a o głębokiej rezerwie. Na czwartego to wręcz idealny ruch, bo zazwyczaj czwarty przyjmujący jest potrzebny jak rybie rower, a zawsze jest szansa że przy sztabie Zaksy, Bednorzu i Śliwce w drużynie chłopak się rozwinie i zaprocentuje. Mało to zawodników rozwinęło się w Kędzierzynie?

Streeter
Szczerze mówiąc, niestety nie mam informacji odnośnie tej kwestii, żeby się nią podeprzeć, ale za to mogę napisać coś innego. Ja należę do tej grupy postronnych szaraków, którzy są przekonani, że gość przyszedł jako opcja totalnie ostatniego wyboru. Miało być Lazurowe Wybrzeże, a wyszedł kemping nad Notecią. To, że wszedł on w buty o 3 rozmiary za duże, a których na ten moment nie powinien nawet przymierzać, to już wszyscy znają. Sztab też miał wizerunek specjalistów w swoim fachu i tymi wypowiedziami chcieli ratować twarz, a wyszła średniawka.
Jednak masz rację. Zadając to pytanie, powinienem był uzupełnić: "to którego z nich lepiej brać do treningu" i wtedy można rolę ich obu sprowadzić do wspólnego mianownika i wyciągnąć tę kwestię poza nawias.
I wreszcie ostatnia rzecz: żeby się znów nie okazało, że ten czwarty Rumun nie stanie się trzecim, a już nie daj Boże drugim. Wtedy moje pytanie, zupełnie przypadkowo, nabrałoby już całkowicie sensu nawet i bez uzupełnienia.
I dzięki wszystkim za przybliżenie.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Vivo pisze: 9 cze 2023, o 20:01 I wreszcie ostatnia rzecz: żeby się znów nie okazało, że ten czwarty Rumun nie stanie się trzecim, a już nie daj Boże drugim. Wtedy moje pytanie, zupełnie przypadkowo, nabrałoby już całkowicie sensu nawet i bez uzupełnienia.
No wtedy pewnie będziemy oceniać podobnie jak Karyagina :D no ale na to się nie zapowiada, bo jest Bednorz i Śliwka, którzy odchodzić nie planują. Pytanie co z trójką, ale raczej też będzie to lepszy zawodnik od rumuńskiej nadziei. A być może i Wojtek pozostanie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Rumun jeszcze nie pokazał się a już jest krytykowany, trzeba dac mu szansę, może będzie 4 lub 5 przyjmującym, czyli 2 lub 3 do wejścia z ławki.
Karjagin jakby został i byłby tym 3 czy 4 , co się okazuje że potrafi grać, dzisiaj go Polska ostrzeliwala bombami serwisem i dał radę, w ataku też pokazał się, nawet ustrzelil Lomacza i wyglądało na nokaut , bo długo się zbierał z parkietu. Od razu grał w 6 na jesieni , bo Śliwka miał kontuzję i nie był przygotowany do ligi , a jak widać jest młody i będzie lepiej grał, tylko on był wypożyczony do Zaksy i to skrocili, jak wiedzieli że Bednorz przychodzi.
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Żaliński zostaje, więc w zasadzie skład mamy już znany.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Streeter pisze: 13 cze 2023, o 12:38 Żaliński zostaje, więc w zasadzie skład mamy już znany.

Streeter
Tak widziałem na vollebox net , że Żaliński jest w składzie . Żaliński miał wzloty i upadki w sezonie , ale więcej pozytywów gdzie pomógł drużynie w ciężkim momencie jak np. w meczu z Projektem ,gdzie grało się dwa mecze pod rząd w Play Off , a z Projektem jak wszedł bardzo się przyczynił , że Zaksa wygrała ważnego seta i wygrała cały mecz , wydarzył się cud z przegranego już seta odrobili stratę w końcówce 9 punktową , a Żaliński rewelacyjnie bronił ,atakował i nawet przyjmował .
Zaksa ma już 14 zawodników , zobaczymy czy Rumun będzie dostawał dużo szans , czy jeszcze jednego przyjmującego dobiorą , a być może w styczniu w połowie rozgrywek . Na ten moment jako jedna z pierwszych drużyn Zaksa ma pełny skład.
Stabilizacja jest ważna , drużyna ma wtedy swój styl , zgranie i może pracować nad poprawą mankamentów , a walory bardziej udoskonalać nowymi elementami . :D
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
landka
Posty: 181
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: landka »

Bednorz jednak zmienia klub? Napisał pod najnowszym postem Zaksy, że odchodzi :( Chyba że to rodzaj żartu, ale dziwna sytuacja trochę.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

landka pisze: 13 cze 2023, o 21:26 Bednorz jednak zmienia klub? Napisał pod najnowszym postem Zaksy, że odchodzi :( Chyba że to rodzaj żartu, ale dziwna sytuacja trochę.
No pewnie że żart ;) Gdyby coś było na rzeczy, nie dowiedzielibyśmy się o tym w taki sposób.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 533
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Zalinskim zostaje,więc skład zamknięty. Chyba że dojdzie ktoś że będzie rotował z Chitigoi wspólnie ze Śliwką czy Bedni. Na środku jeszcze chyba zostanie Wiltenburg , wtedy zmian już nie będzie. Czyli na przyszły sezon ZAKSA zakupiła Takvama i za mniejsze pieniądze Rumuna. Problem zacznie się w sezonie 2024/25.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KentuckiFan »

pietrus72 pisze: 14 cze 2023, o 11:24 Zalinskim zostaje,więc skład zamknięty. Chyba że dojdzie ktoś że będzie rotował z Chitigoi wspólnie ze Śliwką czy Bedni. Na środku jeszcze chyba zostanie Wiltenburg , wtedy zmian już nie będzie. Czyli na przyszły sezon ZAKSA zakupiła Takvama i za mniejsze pieniądze Rumuna. Problem zacznie się w sezonie 2024/25.
Może tak a może nie. Trzon pewnie sie już zmieni, ale to raczej kosmetyka będzie. Ja ciągle mówię znajomym, nigdzie nie jest napisane, vide Mariusz Wlazły, że kilku zawodników nie będzie grało u nas dłuuuugo. Gdzie odejdą Zwierzu, Janusz, Śliwka? OKey do Jastrzębia ;) Jakieś przewietrzenie by sie przydało, bardziej żeby ogrywać, uczyc gry pod presją, wprowadzać na epizody i uczyc odpowiedzialności. Tylko że wydaje mi się iż jeszcze ze 2 sezony układ w głównej grupie się nie zmieni zbytnio. Może odjedzie Smith, wtedy jeżeli w pakiecie z Shoji? ale dlaczego? to jest problem z libero. Widać po szerokiej kadrze Polski, że zawodnicy są i nie sądzę, że ZAKSA potrzebująca zawodnika na konkretną pozycję to będzie jakiś problem.
Dyskutować zawsze warto.
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

KentuckiFan pisze: 14 cze 2023, o 13:14
pietrus72 pisze: 14 cze 2023, o 11:24 Zalinskim zostaje,więc skład zamknięty. Chyba że dojdzie ktoś że będzie rotował z Chitigoi wspólnie ze Śliwką czy Bedni. Na środku jeszcze chyba zostanie Wiltenburg , wtedy zmian już nie będzie. Czyli na przyszły sezon ZAKSA zakupiła Takvama i za mniejsze pieniądze Rumuna. Problem zacznie się w sezonie 2024/25.
Może tak a może nie. Trzon pewnie sie już zmieni, ale to raczej kosmetyka będzie. Ja ciągle mówię znajomym, nigdzie nie jest napisane, vide Mariusz Wlazły, że kilku zawodników nie będzie grało u nas dłuuuugo. Gdzie odejdą Zwierzu, Janusz, Śliwka? OKey do Jastrzębia ;) Jakieś przewietrzenie by sie przydało, bardziej żeby ogrywać, uczyc gry pod presją, wprowadzać na epizody i uczyc odpowiedzialności. Tylko że wydaje mi się iż jeszcze ze 2 sezony układ w głównej grupie się nie zmieni zbytnio. Może odjedzie Smith, wtedy jeżeli w pakiecie z Shoji? ale dlaczego? to jest problem z libero. Widać po szerokiej kadrze Polski, że zawodnicy są i nie sądzę, że ZAKSA potrzebująca zawodnika na konkretną pozycję to będzie jakiś problem.
Smith to raczej skończy karierę jeśli już. Gdzie miałby odejść? I oby odejście jednego Amerykanina nie oznaczało odejścia drugiego, bo Shoji idealnie pasuje do ZAKSY i dobrze by było gdyby został.
Semper fidelis
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

Patrol035 pisze: 14 cze 2023, o 19:09
KentuckiFan pisze: 14 cze 2023, o 13:14
pietrus72 pisze: 14 cze 2023, o 11:24 Zalinskim zostaje,więc skład zamknięty. Chyba że dojdzie ktoś że będzie rotował z Chitigoi wspólnie ze Śliwką czy Bedni. Na środku jeszcze chyba zostanie Wiltenburg , wtedy zmian już nie będzie. Czyli na przyszły sezon ZAKSA zakupiła Takvama i za mniejsze pieniądze Rumuna. Problem zacznie się w sezonie 2024/25.
Może tak a może nie. Trzon pewnie sie już zmieni, ale to raczej kosmetyka będzie. Ja ciągle mówię znajomym, nigdzie nie jest napisane, vide Mariusz Wlazły, że kilku zawodników nie będzie grało u nas dłuuuugo. Gdzie odejdą Zwierzu, Janusz, Śliwka? OKey do Jastrzębia ;) Jakieś przewietrzenie by sie przydało, bardziej żeby ogrywać, uczyc gry pod presją, wprowadzać na epizody i uczyc odpowiedzialności. Tylko że wydaje mi się iż jeszcze ze 2 sezony układ w głównej grupie się nie zmieni zbytnio. Może odjedzie Smith, wtedy jeżeli w pakiecie z Shoji? ale dlaczego? to jest problem z libero. Widać po szerokiej kadrze Polski, że zawodnicy są i nie sądzę, że ZAKSA potrzebująca zawodnika na konkretną pozycję to będzie jakiś problem.
Smith to raczej skończy karierę jeśli już. Gdzie miałby odejść? I oby odejście jednego Amerykanina nie oznaczało odejścia drugiego, bo Shoji idealnie pasuje do ZAKSY i dobrze by było gdyby został.
Smith to dwa góra trzy sezony , zależy jak będzie chciał.
Paschycky w Zaksie znalazł się w dobrym miejscu mimo i dalej ma chęci, motywację żeby dalej grać , odnosic swoje życiowe sukcesy.
W siatkówce głównie ważne role odnoszą w druzynach zawodnicy około 30 , bo są ograni , doświadczeni i taki szkielet jest w Zaksie.
Tak samo w reprezentacji Polski kadra będzie główna 14 będzie w wieku około 30 lat , a młodsi zanim wejdą na wysoki poziom to trochę czasu upłynie.
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
Halabank
Posty: 68
Rejestracja: 13 kwie 2021, o 08:07

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Halabank »

KibicSiatki pisze: 14 cze 2023, o 20:19
Patrol035 pisze: 14 cze 2023, o 19:09
KentuckiFan pisze: 14 cze 2023, o 13:14

Może tak a może nie. Trzon pewnie sie już zmieni, ale to raczej kosmetyka będzie. Ja ciągle mówię znajomym, nigdzie nie jest napisane, vide Mariusz Wlazły, że kilku zawodników nie będzie grało u nas dłuuuugo. Gdzie odejdą Zwierzu, Janusz, Śliwka? OKey do Jastrzębia ;) Jakieś przewietrzenie by sie przydało, bardziej żeby ogrywać, uczyc gry pod presją, wprowadzać na epizody i uczyc odpowiedzialności. Tylko że wydaje mi się iż jeszcze ze 2 sezony układ w głównej grupie się nie zmieni zbytnio. Może odjedzie Smith, wtedy jeżeli w pakiecie z Shoji? ale dlaczego? to jest problem z libero. Widać po szerokiej kadrze Polski, że zawodnicy są i nie sądzę, że ZAKSA potrzebująca zawodnika na konkretną pozycję to będzie jakiś problem.
Smith to raczej skończy karierę jeśli już. Gdzie miałby odejść? I oby odejście jednego Amerykanina nie oznaczało odejścia drugiego, bo Shoji idealnie pasuje do ZAKSY i dobrze by było gdyby został.
Smith to dwa góra trzy sezony , zależy jak będzie chciał.
Paschycky w Zaksie znalazł się w dobrym miejscu mimo i dalej ma chęci, motywację żeby dalej grać , odnosic swoje życiowe sukcesy.
W siatkówce głównie ważne role odnoszą w druzynach zawodnicy około 30 , bo są ograni , doświadczeni i taki szkielet jest w Zaksie.
Tak samo w reprezentacji Polski kadra będzie główna 14 będzie w wieku około 30 lat , a młodsi zanim wejdą na wysoki poziom to trochę czasu upłynie.
Jak ma się Twoja teoria do kadry aktualnych mistrzów świata gdzie tylko Anzani ma 30 lat a reszta to chłopaki od 21 do 26 ?? Strach pomyśleć co będzie jak wejdą na ten poziom w wieku 30 lat o którym mówisz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”