Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Fajnie że tym razem polewki z nas nie będzie.
Troche ZAKSA utatła nosa niektórym.
nie ma już nic... :<
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Będzie nie będzie, jakby przejrzeć "kilka" postów wstecz, to:

Dziadek Smith - no nie mów mi, że za rok jeszcze będzie tak grał.

Klepacz Kaczmarek.

Janusz - no nie mów mi że nie odczujecie braku Toniuttiego - architekta sukcesów.

Śliwka Kiwka - który stracił 50% wartości po zmianie przepisów (a wcześniej miał 33%, bo miała być Zaksa 100% = 33% Kaczmarek, 33% Semeniuk, 33% Śliwka)

Shoji - no nie mów mi że zastąpi Zatora 1:1

W ogóle to jest drużyna, która może i zdominowała Polskę, ale minimalizm w budowie składu nie pozwoli na osiągnięcie żadnych sukcesów w Europie.

No i nie wiem jak można kibicować drużynie, która z roku na rok się osłabia.

;-)
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 361
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

Pomocniczka pisze: 15 mar 2023, o 20:45 No i nie wiem jak można kibicować drużynie, która z roku na rok się osłabia.
Łostro tu Pomocniczko poleciałaś :o

edit: Ach to sarkazm (chyba?). Pośpieszyłem się. Popraw mnie jeśli się mylę.
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Chyba ostatnie zdanie Pomocniczka to też szyderczy cytat z innych userow a nie jej myśl ale mogę się mylić. Dobry transfer perspektywie tego i przyszłego sezonu zarówno na boiskach w lidze jak i w kadrze patrzać pręż pryzmat...wszystkich kedzierzynskich graczy
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Jasne, że sarkazm
W końcu to Noworoczny;)
Ale najlepsze, że wszystko to co pisał to padało.
Zwłaszcza pamiętam te wpisy mówiące o tym, że Zaksa może i być w czołówce PlusLigi, ale w Europie nic nie wywalczy i prędzej coś może wywalczyć Skra czy Resovia
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Wszystko padało. Wystarczy przejrzeć wątki transferowe z ostatnich paru sezonów.

No, o Kaczmarku i Śliwce to i w tym sezonie.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 361
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

kuchcik77 pisze: 15 mar 2023, o 21:16 Chyba ostatnie zdanie Pomocniczka to też szyderczy cytat z innych userow a nie jej myśl ale mogę się mylić. Dobry transfer perspektywie tego i przyszłego sezonu zarówno na boiskach w lidze jak i w kadrze patrzać pręż pryzmat...wszystkich kedzierzynskich graczy
Chyba tak. A sam transfer, patrząc na to kto się ostał na rynku do zatrudnienia, to chyba jedna z najlepszych opcji wyboru na przyszły sezon.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

ZAKSA to klub, który od lat walczy o najwyższe cele, przez co ma postawioną bardzo wysoko poprzeczkę i to dzięki temu wiem, że mogę tutaj zrobić kolejny krok w swojej karierze i poprawić swoje umiejętności. Do tego świetna atmosfera panująca w szatni jak i całym klubie – podkreślił Bartosz Bednorz
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: reeman »

Bednorz otworzył sobie szeroko drzwi do kadry.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Citizen »

bono pisze: 15 mar 2023, o 20:36 Fajnie że tym razem polewki z nas nie będzie.
Troche ZAKSA utatła nosa niektórym.
Cisza jak makiem zasiał. Zwłaszcza ze strony kilku naczelnych użytkowników tego forum, którzy uaktywniają się w temacie ZAKSY za każdym razem jak tylko powinie jej się noga i piszą swoje elaboraty wieszczące upragniony i rychły koniec, dopuszczając najwyżej walkę o brązowy medal.

A temat Bednorza w JW i Celevnota w ZAKSIE (którego jak teraz można usłyszeć nigdy nie było) pokazuję tylko z jakim poziomem celowej manipulacji mamy do czynienia ze strony nie tylko użytkowników forum, ale i ekspertów telewizyjnych.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Citizen pisze: 16 mar 2023, o 09:17
bono pisze: 15 mar 2023, o 20:36 Fajnie że tym razem polewki z nas nie będzie.
Troche ZAKSA utatła nosa niektórym.
Cisza jak makiem zasiał. Zwłaszcza ze strony kilku naczelnych użytkowników tego forum, którzy uaktywniają się w temacie ZAKSY za każdym razem jak tylko powinie jej się noga i piszą swoje elaboraty wieszczące upragniony i rychły koniec, dopuszczając najwyżej walkę o brązowy medal.

A temat Bednorza w JW i Celevnota w ZAKSIE (którego jak teraz można usłyszeć nigdy nie było) pokazuję tylko z jakim poziomem celowej manipulacji mamy do czynienia ze strony nie tylko użytkowników forum, ale i ekspertów telewizyjnych.
Bo to jest jedna wielka "rodzinka" :] Nic nie sprawia mi tak wielkiej radości, jak fakt, że coraz więcej użytkowników to sobie uzmysławia. Transfer klepnięty, co zapewnia nam dużo spokoju przed rozpoczęciem nowego sezonu. I to jest bardzo dobra wiadomość. Miłego dnia życzę :-) Oby był pomyślny dla ZAKSY, ale to będzie cholernie trudna przeprawa. No cóż, nie wszyscy mają szczęście do gry z "kelnerami".
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Kiepski »

Ja kibicuję oczywiście Zaksie żeby przeszła Trento, ale ewidentnie szukasz kolejny raz zaczepki. Mnie to akurat nie jara. Dla mnie liczy się fakt, że JW gra dalej, i nieważne z kim przechodzi. Nie chcę wchodzić w polemikę, bo w tamtym roku można powiedzieć że Zaksa miała inne szczęście w LM, bo w jednej rundzie wykluczyli im ruskich, potem JW trafił im się po chorobie. Ale cieszyłem się jak dziecko, jak Zaksa obroniła tytuł w LM. I nie patrzyłem w jaki sposób to było. Była w danym momencie najlepsza i tyle. Szczęście potrzebne jest i najlepszym. Dlatego doszukiwanie się takich aspektów jak wyżej wspominasz jest bardzo słabe.
Bez odbioru
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Jacek »

Ja mam pytanie, bo sam już głupi jestem i znam 3 wersje. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czy ktoś taką informację ma, czy Dima Pashytskyy zostaje / zmienia klub / kończy karierę?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Świetny ruch, z pozostaniem Bednorza, wydawało się, że pryśnie gdzieś za granicę. Fajnie będzie go nadal oglądać w PlusLidze i Zaksie :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Kiepski pisze: 16 mar 2023, o 12:10 Ja kibicuję oczywiście Zaksie żeby przeszła Trento, ale ewidentnie szukasz kolejny raz zaczepki. Mnie to akurat nie jara. Dla mnie liczy się fakt, że JW gra dalej, i nieważne z kim przechodzi. Nie chcę wchodzić w polemikę, bo w tamtym roku można powiedzieć że Zaksa miała inne szczęście w LM, bo w jednej rundzie wykluczyli im ruskich, potem JW trafił im się po chorobie. Ale cieszyłem się jak dziecko, jak Zaksa obroniła tytuł w LM. I nie patrzyłem w jaki sposób to było. Była w danym momencie najlepsza i tyle. Szczęście potrzebne jest i najlepszym. Dlatego doszukiwanie się takich aspektów jak wyżej wspominasz jest bardzo słabe.
Bez odbioru
Niewłaściwie odebrałeś mój wpis. Ja też bardzo się cieszę z faktu, że JW zagra w finale LM (bo i w półfinale powinni sobie bez większych problemów poradzić z Turkami). Tak jak Ty cieszyłeś się z awansu ZAKSY, tak ja cieszę się z awansu "Ptoków". I jak zdobędą puchar Europy, też będę się cieszył "jak dziecko" i świętował ten sukces.

Natomiast wybacz, ale trudno polemizować z faktami. Przykładowo porównaj sobie 4 mecze z Trento, czyli finalistą dwóch ostatnich edycji LM - z 4 meczami z VfB Friedrichshafen, które z taką formą - jaką prezentuje obecnie - prawdopodobnie przegrałoby i z Czarnymi Radom.

Poza tym w przypadku ZAKSY doszły dodatkowe dwa mecze z Wartą Zawiercie (co było konsekwencją przewagi Trento nad ZAKSĄ w fazie grupowej), a w "nagrodę" za to wszystko (o ile w ogóle uda się przejść Trentino, co będzie mega mega trudne) czeka już Sir Safety Perugia, która pod wodzą Anastasiego zakończyła właśnie fazę zasadniczą włoskiej Serie A z kompletem zwycięstw (22)! To pierwszy taki wynik od ponad 40 lat (od sezonu 1980/1981), a - jak zapewne wiesz - w tym historycznym sukcesie dużą rolę odegrały nasze niezawodne "Orły" Kamil Semeniuk oraz Wilfredo Leon.

Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i wypominać, że ZAKSA nie zagrała w zeszłej edycji jednego meczu z Ruskimi (tak jakby to co najmniej była wina siatkarzy z Kędzierzyna). A to, że latali samolotem dwukrotnie po 10 000 km do Nowosybirska to już kolega nie pamięta ??? Przypomnę, że po rozpoczęciu wojny nikt już z Ruskimi nie zagrał !!! Ani w siatkówce, ani w piłce nożnej, ani koszykówce, ani w pozostałych dyscyplinach, bo ze wszystkich rozgrywek zostali oni wykluczeni. Zatem przypisywanie w tym przypadku farta wyłącznie ZAKSIE jest co najmniej nie na miejscu. Naprawdę kiepski żart.

Na deser przypomnij sobie też tabelę rundy zasadniczej LM w sezonie 2021/2022. Najpierw "Ptoków".

Jastrzębski Węgiel
Chebyr Pazardżik
Knack Roeselare
VfB Friedrichshafen

oraz ZAKSY

Cucine Lube Civitanova
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Lokomotiw Nowosybirsk
Merkur Maribor

Nie zamierzam tego nawet komentować, bo jeśli ktokolwiek ma choć mizerne pojęcie o siatkówce, to będzie wiedział co mam na myśli. Bez odbioru.
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PabloFX »

MAG siatki pisze: 16 mar 2023, o 13:38 Poza tym w przypadku ZAKSY doszły dodatkowe dwa mecze z Wartą Zawiercie (co było konsekwencją przewagi Trento nad ZAKSĄ w fazie grupowej), a w "nagrodę" za to wszystko (o ile w ogóle uda się przejść Trentino, co będzie mega mega trudne) czeka już Sir Safety Perugia, która pod wodzą Anastasiego zakończyła właśnie fazę zasadniczą włoskiej Serie A z kompletem zwycięstw (22)! To pierwszy taki wynik od ponad 40 lat (od sezonu 1980/1981), a - jak zapewne wiesz - w tym historycznym sukcesie dużą rolę odegrały nasze niezawodne "Orły" Kamil Semeniuk oraz Wilfredo Leon.
Nikt nie zabraniał wygrać oba mecze z Czechami za 3 punkty. Na forum już ktoś analizował, że wtedy drabinka wyglądałaby całkiem inaczej
MAG siatki pisze: 16 mar 2023, o 13:38 Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i wypominać, że ZAKSA nie zagrała w zeszłej edycji jednego meczu z Ruskimi (tak jakby to co najmniej była wina siatkarzy z Kędzierzyna). A to, że latali samolotem dwukrotnie po 10 000 km do Nowosybirska to już kolega nie pamięta ??? Przypomnę, że po rozpoczęciu wojny nikt już z Ruskimi nie zagrał !!! Ani w siatkówce, ani w piłce nożnej, ani koszykówce, ani w pozostałych dyscyplinach, bo ze wszystkich rozgrywek zostali oni wykluczeni. Zatem przypisywanie w tym przypadku farta wyłącznie ZAKSIE jest co najmniej nie na miejscu. Naprawdę kiepski żart.
ZAKSA latała bo inaczej groziłby jej walkower. Wtedy nie byłoby Lubljany i musiałbyś szukać innego avatara 8-)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

reeman pisze: 16 mar 2023, o 08:59 Bednorz otworzył sobie szeroko drzwi do kadry.
Trochę słabo, żeby przynależność klubowa decydowała o byciu w kadrze albo nie.
Ja to bym tam wolał, żeby dyspozycja sportowa o tym decydowała. Czy to we Włoszech czy w Polsce, ale ofc nie w Chinach :D
Kłamca.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

PabloFX pisze: 16 mar 2023, o 13:47
MAG siatki pisze: 16 mar 2023, o 13:38 Poza tym w przypadku ZAKSY doszły dodatkowe dwa mecze z Wartą Zawiercie (co było konsekwencją przewagi Trento nad ZAKSĄ w fazie grupowej), a w "nagrodę" za to wszystko (o ile w ogóle uda się przejść Trentino, co będzie mega mega trudne) czeka już Sir Safety Perugia, która pod wodzą Anastasiego zakończyła właśnie fazę zasadniczą włoskiej Serie A z kompletem zwycięstw (22)! To pierwszy taki wynik od ponad 40 lat (od sezonu 1980/1981), a - jak zapewne wiesz - w tym historycznym sukcesie dużą rolę odegrały nasze niezawodne "Orły" Kamil Semeniuk oraz Wilfredo Leon.
Nikt nie zabraniał wygrać oba mecze z Czechami za 3 punkty. Na forum już ktoś analizował, że wtedy drabinka wyglądałaby całkiem inaczej
MAG siatki pisze: 16 mar 2023, o 13:38 Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i wypominać, że ZAKSA nie zagrała w zeszłej edycji jednego meczu z Ruskimi (tak jakby to co najmniej była wina siatkarzy z Kędzierzyna). A to, że latali samolotem dwukrotnie po 10 000 km do Nowosybirska to już kolega nie pamięta ??? Przypomnę, że po rozpoczęciu wojny nikt już z Ruskimi nie zagrał !!! Ani w siatkówce, ani w piłce nożnej, ani koszykówce, ani w pozostałych dyscyplinach, bo ze wszystkich rozgrywek zostali oni wykluczeni. Zatem przypisywanie w tym przypadku farta wyłącznie ZAKSIE jest co najmniej nie na miejscu. Naprawdę kiepski żart.
ZAKSA latała bo inaczej groziłby jej walkower. Wtedy nie byłoby Lubljany i musiałbyś szukać innego avatara 8-)
Tak dla przypomnienia, ZAKSA latała dwa razy do Nowosybirska bo był Srovidek-19 i pozytywne testy naszym wyszły (a to są raczej względy pozasportowe prawda). Trzeba więc było przesunąć spotkanie i kolejny raz rozegrać je na parkiecie rywala.

Natomiast co do meczu z Czechami, to spotkanie to (nawet pomimo wygranej ZAKSY) o niczym by jeszcze nie przesądzało. Pierwsze miejsce w grupie gwarantowało dopiero pewne zwycięstwo ZAKSY (u siebie) z Trentino. To był warunek konieczny do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli. A i tak nawet zwycięstwo w grupie nie oznacza - jak widać - ominięcia Perugii w półfinale (patrz Trentino) :]
Ostatnio zmieniony 16 mar 2023, o 14:09 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 16 mar 2023, o 13:50
reeman pisze: 16 mar 2023, o 08:59 Bednorz otworzył sobie szeroko drzwi do kadry.
Trochę słabo, żeby przynależność klubowa decydowała o byciu w kadrze albo nie.
Ja to bym tam wolał, żeby dyspozycja sportowa o tym decydowała. Czy to we Włoszech czy w Polsce, ale ofc nie w Chinach :D
Ale taka jest prawda, niestety. Bednorz grając INDYWIDUALNIE identyczny sezon w ZAKSIE i np Jastrzębiu, ma większe szanse na powołanie będąc zawodnikiem ZAKSY. Bo ZAKSA wygrywa i sukces też rzutuje na ocenę. Jastrzębie raczej tylko jest najlepsze wśród przegranych.

Weźmy sobie indywidualne oceny niektórych zawodników. Fornal gra świetny sezon, ale w meczach z ZAKSĄ leży i wtedy na tle Śliwki wygląda źle, choć całościowo gra lepszy sezon, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty (blok,przyjęcie,zagrywka,atak). Olek wypada lepiej na wysokiej i trudnych piłkach, ale gorzej przyjmuje, zagrywa i blokuje. Ale gra w drużynie zwycięzców i jest pewną opcją w ważnych meczach. Fornal grając w ZAKSIE nie musiałby mu ustępować, ale nie gra.

Podobnie np z Kaczmarkiem. Nie jest to zawodnik, który pociągnie grę, z czołówką wypada kiepsko, statystycznie też średnio (gra w ataku podobnie jak Butryn, o którym pisze się, ze gra słaby sezon) ale pasuje do stylu ZAKSY i jest zgrany z Januszem, który jest pierwszym sypaczem kadry.

Generalnie w 2024 będą już spore przetasowania kadrowe, bo większość kontraktów obowiązuje jeszcze tylko następny sezon i wtedy też pod kątem powołań dużo się może zmienić, bo jeden się wzbije na wyżyny, drugi spadnie z notowaniami i tak dalej.

No, ale skoro coś działa, to dlaczego to zmieniać. Śliwka w kadrze od Fornala grał słabiej cały sezon, ale w kluczowych momentach się sprawdził. Jest pewniejszy mentalnie. A mental kształtowały mu zwycięstwa. Więc jak widać klub ma ogromne znaczenie pod kątem kształtowania zawodnika, bo kiedy Śliwka się budował zwycięstwami, Fornal znosił porażki ;)

Dlatego tak ważne dla mnie jest, by młodzi polscy zawodnicy trafiali do dużych klubów jak najszybciej, skoro są utalentowani. Umiejętności to jedno, a drugie to mentalność zwycięzcy. I w taki sposób np Kochanowski jest w tej chwili kozakiem, podobnie jak Huber gdyby nie uraz, bo są to po prostu bardzo pewni siebie zawodnicy. A taki Gierżot jak nie posmakuje gry na najwyższym poziomie lada chwila, to może tego "mindsetu" sobie nie wypracować.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Marcy$ »

DEL :) nie doczytałem do końca post :)
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Pomocniczka pisze: 15 mar 2023, o 20:45 Będzie nie będzie, jakby przejrzeć "kilka" postów wstecz, to:

Dziadek Smith - no nie mów mi, że za rok jeszcze będzie tak grał.

Klepacz Kaczmarek.

Janusz - no nie mów mi że nie odczujecie braku Toniuttiego - architekta sukcesów.

Śliwka Kiwka - który stracił 50% wartości po zmianie przepisów (a wcześniej miał 33%, bo miała być Zaksa 100% = 33% Kaczmarek, 33% Semeniuk, 33% Śliwka)

Shoji - no nie mów mi że zastąpi Zatora 1:1

W ogóle to jest drużyna, która może i zdominowała Polskę, ale minimalizm w budowie składu nie pozwoli na osiągnięcie żadnych sukcesów w Europie.

No i nie wiem jak można kibicować drużynie, która z roku na rok się osłabia.

;-)

Byly takie wpisy, byly i inne.
Co do miejsca na obecny sezon-byly to oceny Zaksy z Kariaginem :)
Byly wpisy ze Shodij jest najlepszym mozliwym zastepstwem. Byly wpisy, ze Janusz sie zbilansuje tylko troszke inaczej, dzieki bardzo dobremu blokowi i zagrywce. Poza mne pisali takie rzeczy chyba Wysoki, Pepito, moze Kamil. Dodatkowo mocno popracowal nad wystawa z pola, wiec jest super.
Czy bylo podobnych wpisow 30%, czy 60% nikt teraz nie bedzie liczyl.

Natomiast smutne jest, ze niektorzy uczestnicy chca je pomijac kompletnie. Buduja z zapalem obraz oblezonej twierdzy, staraja sie za wszelka cene poglebic podzialy. Kaczyzm i szczucie na innych jednak bywa mocno zakorzeniony w polskich glowach.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

1. Zdaje się że pisanie o polityce nie jest mile widziane na forum?

2. Oczywiście, nikt nie twierdzi, że innych wpisów nie było. Chyba mój post nie zawierał informacji, że to były jedyne?

3. Skąd nagle oblężona twierdza? To było zwykłe cytowanie. Może autorzy tych postów się przy lekturze tego podsumowania uśmiechną? Może to ich czegoś nauczy? Może dzięki tym wspomnieniom staną się jeszcze lepszymi ekspertami siatkarskimi, z jeszcze trafniejszymi ocenami i przewidywaniami? Bo jak nie, to trochę siara :)

4. Nie sądzę, że większe szansę na kadrę Bednorz będzie miał dlatego, że zawodnicy Zaksy są jakoś specjalnie premiowani. Jak dotąd wszystkie wybory Grbicia się obroniły. Raczej polega to na tym, że nie będzie klepał na Azjatów, że zgra się z Januszem - niewątpliwie zgranie z pierwszym rozgrywającym kadry jest atutem, niezależnie od tego, w którym klubie akurat ten rozgrywający gra. A obecnie najlepszy polski rozgrywający przypadkiem gra w Zaksie. Tak czy siak ja nie sądzę, żeby Bednorz finalnie się w tej kadrze znalazł, tj. nie na imprezę docelową. Jego mankamenty przyjęcia nie mogą być w żaden sposób zrównoważone atakiem, zagrywką i przyjęciem. Na pewnym poziomie (najlepsze kadry świata) poziom zagrywki i bloku wyklucza taką grę. Dlatego w moim składzie byliby: Śliwka, Semeniuk (nie gra w Zaksie a w kadrze będzie), Leon (podobnie) i Fornal (tak samo).
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 16 mar 2023, o 14:22
Pomocniczka pisze: 15 mar 2023, o 20:45 Będzie nie będzie, jakby przejrzeć "kilka" postów wstecz, to:

Dziadek Smith - no nie mów mi, że za rok jeszcze będzie tak grał.

Klepacz Kaczmarek.

Janusz - no nie mów mi że nie odczujecie braku Toniuttiego - architekta sukcesów.

Śliwka Kiwka - który stracił 50% wartości po zmianie przepisów (a wcześniej miał 33%, bo miała być Zaksa 100% = 33% Kaczmarek, 33% Semeniuk, 33% Śliwka)

Shoji - no nie mów mi że zastąpi Zatora 1:1

W ogóle to jest drużyna, która może i zdominowała Polskę, ale minimalizm w budowie składu nie pozwoli na osiągnięcie żadnych sukcesów w Europie.

No i nie wiem jak można kibicować drużynie, która z roku na rok się osłabia.

;-)

Byly takie wpisy, byly i inne.
Co do miejsca na obecny sezon-byly to oceny Zaksy z Kariaginem :)
Byly wpisy ze Shodij jest najlepszym mozliwym zastepstwem. Byly wpisy, ze Janusz sie zbilansuje tylko troszke inaczej, dzieki bardzo dobremu blokowi i zagrywce. Poza mne pisali takie rzeczy chyba Wysoki, Pepito, moze Kamil. Dodatkowo mocno popracowal nad wystawa z pola, wiec jest super.
Czy bylo podobnych wpisow 30%, czy 60% nikt teraz nie bedzie liczyl.

Natomiast smutne jest, ze niektorzy uczestnicy chca je pomijac kompletnie. Buduja z zapalem obraz oblezonej twierdzy, staraja sie za wszelka cene poglebic podzialy. Kaczyzm i szczucie na innych jednak bywa mocno zakorzeniony w polskich glowach.
No cóż, kaczo-tuskizm to taki szkodliwy dla tego kraju duopol, który mocno dzieli społeczeństwo od 2005 roku, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego używasz tego argumentu w dyskusji o siatkówce.

To chyba normalne, że w sporcie są takie dyskusje i kompletnie nie rozumiem do czego teraz zmierzasz, ale radzę ci - odstaw trochę polską politykę na bok i nie martw się o cudze korytko ;) Wystarczy spojrzeć na to, jaka toksyna wylewa się zagranicą, kiedy dyskutuje się o piłce nożnej i napędza konflikty (Real-Barcelona przez lata np) i do czego skłonni są ludzie, żeby dopiec konkurentom i zakłamywać rzeczywistość. Mieszkasz we Francji (z tego co piszesz), gdzie jednak taka rywalizacja 1:1 w sporcie nie występuje tak jak w Anglii czy Hiszpanii i ma to związek z tradycjami w rywalizacji między klubami (PSG to klub, który wziął się znikąd), ale zapoznam spojrzeć na problem szerzej i nie przypisywać wszystkich wad rodakom.
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

PabloFX pisze: 16 mar 2023, o 13:47

Nikt nie zabraniał wygrać oba mecze z Czechami za 3 punkty. Na forum już ktoś analizował, że wtedy drabinka wyglądałaby całkiem inaczej


ZAKSA latała bo inaczej groziłby jej walkower. Wtedy nie byłoby Lubljany i musiałbyś szukać innego avatara 8-)
Korekta obywatelska:
Wygranie meczu z Czechami za 3 nie miało wpływu na nic. Zaksa i tak w świetle porażki z Trento w ostatniej kolejce 3-2 uzyskałaby 6 rozstawienie. To co mogło się wydarzyć to zepchnięcie Trento na 4. Przez wygranie z nimi ostatniego spotkania lub przez korzystny wynik Lube-Knack, nic takiego się jednak nie wydarzyło.

Rok wcześniej oddanie meczu Lokomotivowi walkowerem też nic by nie zmieniło. Wydawało się, że to ważne jechać tam i grać, bo istniało poważne zagrożenie, że o awansie mogą zadecydować małe pkt. Walkower 3-0 (25-0, 25-0, 25-0) całkowicie też szanse by zaprzepaścił. Nie miało to jednak znaczenia, bo Zaksa wygrała w Lube w ostatniej kolejce i wyniki w innych grupach ułożyły się korzystnie dla Kędzierzyna. Dlatego Lubljana wydarzyła by się tak czy siak.

Przeznaczenie ;)
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Diomedea pisze: 16 mar 2023, o 14:22 Poza mne pisali takie rzeczy chyba Wysoki, Pepito, moze Kamil.
Tak potwierdzam. Pisałem.
Tak paradoksalnie to o ile większość miała wątpliwości co do zastąpienia Zatora i Toniuttiego to ja miałem raczej wątpliwości co do środka bo Kochan w formie z Zaksy to był poziom plus minus takiego Lisinacia. Huber jednak okazał się być w stanie zagrać na poziomie Simona, więc to sumarycznie nawet wzmocnienie było. Do czasu kontuzji.

Jeszcze co do tej krytyki Zaksy to pamiętam, że był taki okres gdzie paru kibiców tych nowych tworów jak najpierw Stocznia a później Warszawa gdy ta pozyskała Kurka krytykowali utytułowane polskie kluby a już zwłaszcza Zaksę za "minimalizm". Ich krytyka nie utrzymała próby czasu. Stoczni już nie ma a Zaksa wygrała wszystko co mogła. No może oprócz KMŚ, ale tu wiemy jak sytuacja wyglądała.
Ale to paru krzykaczy jak niesławny wieloryb wacek było. Narracja martyrologiczna, którą prowadzi nas kolega Mag jakoby całe forum a już zwłaszcza kibice JW się sprzysięgli przeciwko Zaksie jest bardzo nie na miejscu. Strasznie spolaryzowany mamy naród jak już zauważyła Diomedea i nie ma co też budować jakichś obozów czy wrogości na forum.
MAG siatki pisze: 16 mar 2023, o 13:38
Oczywiście można zaklinać rzeczywistość i wypominać, że ZAKSA nie zagrała w zeszłej edycji jednego meczu z Ruskimi (tak jakby to co najmniej była wina siatkarzy z Kędzierzyna). A to, że latali samolotem dwukrotnie po 10 000 km do Nowosybirska to już kolega nie pamięta ??? Przypomnę, że po rozpoczęciu wojny nikt już z Ruskimi nie zagrał !!! Ani w siatkówce, ani w piłce nożnej, ani koszykówce, ani w pozostałych dyscyplinach, bo ze wszystkich rozgrywek zostali oni wykluczeni. Zatem przypisywanie w tym przypadku farta wyłącznie ZAKSIE jest co najmniej nie na miejscu. Naprawdę kiepski żart.
To, że latali dwukrotnie do Nowosybirska to akurat była dobra wola Rosjan. Równie dobrze Zaksa mogła dostać walkower jak Jastrzębie swego czasu gdy mieliśmy pierwszy raz LM z 4 zespołami. Zresztą sezn wcześniej Jastrzębie w przeciwieństwie do Zaksy było cały czas w grze o końcowy triumf w LM a było w niezłej formie(pokonali dwukrotnie Kazań), więc akurat na covidzie to JW, więcej straciło niż Zaksa.
W tym sezonie JW miało farta bo trafiło na fryderyków, ale i Zaksa kiedyś po pokonaniu fryderyków awansowała do półfinału. Ale po co rozliczać kluby z tego? Czyżby po to by ukazać, że ten enigmatyczny los tak samo jak każdy forumowicz też jest przeciwko Zaksie? Nie rozumiem trochę celu.
W tej edycji Zaksa łatwo na pewno nie ma i jeśli wygra Lm po wyeliminowaniu Zawiercia, Trentino, Perugi i Halkbanku lub JW w finale to czapki z głów bo nie ma trudniejszej drabinki niż ta.

PS. I nie srovidek a covid. Choć rzeczywiście pandemia trochę przez media została napompowana to dalej jednak tysiące ludzi zabrała. Zbyt dużo by tak lekceważąco o niej pisać.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2023, o 15:52 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: qtp »

Szary Wilk pisze: 16 mar 2023, o 15:17 (PSG to klub, który wziął się znikąd)
Pierwsze mistrzostwo wygrali w 86r, powiedzenie że klub wziął się znikąd jest delikatnie mówiąc nieprawdziwe.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

qtp pisze: 16 mar 2023, o 15:47
Szary Wilk pisze: 16 mar 2023, o 15:17 (PSG to klub, który wziął się znikąd)
Pierwsze mistrzostwo wygrali w 86r, powiedzenie że klub wziął się znikąd jest delikatnie mówiąc nieprawdziwe.
Masz rację, przeszarżowałem. PSG zostało założone w 1970, ja po prostu odnosiłem się do wieloletniej tradycji, rywalizacji niektórych klubów i z czym ona się wiążę.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Nie wiem co niby śmiesznego w tym, że przez sezonem typowano wyżej Jastrzębie czy Zawiercie, jak Kędzierzyn miał na przyjęciu bułgarski produkt siatkarskopodobny, a nie Bednorza? Przecież wiadomo, że gdyby Bednorz był od początku, to i typowania przedsezonowe byłyby zupełnie inne. Zaksa też gra dużo lepiej, od kiedy jest Bartek i świetnie, że zostaje.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Ech, ciężko się czyta ten wątek... Zamiast komentować i dyskutować nad kontraktem Bednorza i znaczeniu dla niego, dla klubu czy dla reprezentacji, to znowu jakieś wywoływanie wojenek ze szczyptą polityki i teorii spiskowych.

No i moja ulubiona narracja - Zaksa pnie się w górę w LM bo jest super, JW pnie się w górę w LM bo ma łatwych przeciwników. Pozostaje życzyć, żeby Zaksa dzisiaj też była super i zabezpieczyła sobie półfinał a potem zajęła się Perugią, a Halkbank dla JW okazał się również łatwym przeciwnikiem.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Gdybym był kibicem Zaksy, to bardziej niż z transferu Bendorza cieszyłbym się, że Kaczmarek przy nim wygląda bardzo dobrze. Nie od dziś wiadomo, że to kumple, a sam Łukasz w programie Siatkarskie ligi mówił, że przyjście BB było punktem zwrotnym w tym sezonie. Więc może nie będzie dywagacji, że Zwierzowi się nie chce i planuje odejść.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”