Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Kicu »

buzinga pisze: 10 lis 2022, o 11:53Popatrz teraz na zakontraktowanie Poręby. Kędzierzyn dalej jest takim samym klubem jak był.
Poręba nie został przypadkiem zakontraktowany jeszcze przez Świdra? Zobaczymy co przyniesie kolejny sezon. Zdaje się, że zmiana prezesa nastąpiła w dość niefortunnym momencie, czyli w najgorętszym okresie okienka transferowego. Sebastian myślami już przy PZPS, a Szpaczek rzucony na głęboką wodę nie zdążył ogarnąć tematu. Tak to sobie tłumaczę.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Resofan »

Z tym, ze nie wszystko można zwalić na kasę, to chyba nie do końca żeśmy się zrozumieli. Pisząc to miałem na myśli nie zawodników odchodzących, bo w tym wypadku kasa oczywiście była czynnikiem podstawowym, choć pewnie nie jedynym, ale zawodników ich zastępujących. Za czasów Świdra gracza odchodzącego dla pieniędzy, zastępowanego innym pewnie nieco tańszym, ale bardzo dobrym, który nie był jeszcze (że tak powiem) zbyt mocno "wypromowany". Jedynym chyba wyjątkiem w tym był Shoji, który przychodząc do Kędzierzyna stał na tej samej półce co Zatorski. Po odejściu Świderskiego jako tego bardzo dobrego, mniej wypromowanego ściągnięto Kariagina. I właśnie tutaj myślę, że nie wszystko można zrzucić na kasę.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: lukecik »

Meczu wczoraj nie oglądałem, a coś mi gdzieś mignęło o kontuzji Kaczmarka. Zszedł z parkietu kontuzjowany czy coś poczuł i nie chciał ryzykować? Jak to wyglądało?
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Streeter pisze: 10 lis 2022, o 13:01 Ale co się dziwić siatkarzom. Jesteś pracownikiem, dostałeś już nagrodę pracownika miesiąca, pojechałeś na jakiś konkurs programowania, układania płytek czy wykładania towaru, wygrałeś, przychodzi firma co zapłaci 3x tyle za to, że będziesz robił to samo, a za parę lat nie będziesz zdolny do programowania, układania płytek czy wykładania towaru, bo da się +/- do 35-40 lat. No to co robisz, siedzisz lojalnie i po 40-tce jesz chleb smarowany nożem, czy przenosisz się niewiele dalej zarobić? W tym wypadku pretensje można mieć jedynie albo do zarządu, że nie znalazł więcej sponsorów (tak, wiem, w Kędzierzynie się nie da), albo do sponsora, że nie sypnął groszem. Natomiast dziwienie się, że człowiek, który z czegoś żyje poszedł gdzie indziej robić to samo za dużo lepsze pieniądze, jest dla mnie słabe i dziwne, bo większość z nas postąpiłaby identycznie. O ile jakiś wyjazd do Rosji obecnie można upchnąć w średnio moralne, czy wyjazd gdzieś do Arabii Saudyjskiej czy Chin problemami z komunikacją, rozłąką z rodziną, słabszym poziomem ligi itp., o tyle przeniesienie się do Jastrzębia czy Rzeszowa raczej dla nikogo żadnego z tych punktów nie wygenerowało.

Streeter
Żeby była jasność ja się nie dziwię(raczej nikt się nie dziwi) - też bym tak zrobił jak oni.
Co do sponsorów masz rację - jestem zdania że już dawno dawno jeszcze za Świdra albo i wcześniej należało rozmawiać z poważnym sponsorem i pokazać GA że to nie oni muszą o wszystkim decydować(nie udało się takowego uzyskać - było coś z Tauronem), tym bardziej że wiadomo było że będą zgrzyty na lini rządzący - KK(Nowosielska,Świderski)
Choć żeby nie było - i tak w ostatnim czasie udało się pozyskać dodatkowych mniejszych/większych sponsorów, którzy byli uzupełnieniem budżetu GA
(który zmniejszał/utrzymywał na stałym poziomie).We wcześniejszych latach tych sponsorów było mniej - mimo bardzo dużego(największego) na tamte czasy budżetu.
Niestety tutaj decydowały względy pozasportowe :x
Ale do brzegu - bardzo krzywdząca jest sugestia, że Zaksa ma kasę tylko nie potrafi wzmocnić ławki i kupić gwiazdy za Semeniuka - to zwyczajne bzdury - o wielu rzeczach nie wiemy.
Od kilku lat krawiec kraje jak mu materiału staje...
nie ma już nic... :<
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

Kicu pisze: 10 lis 2022, o 13:02
buzinga pisze: 10 lis 2022, o 11:53Popatrz teraz na zakontraktowanie Poręby. Kędzierzyn dalej jest takim samym klubem jak był.
Poręba nie został przypadkiem zakontraktowany jeszcze przez Świdra? Zobaczymy co przyniesie kolejny sezon. Zdaje się, że zmiana prezesa nastąpiła w dość niefortunnym momencie, czyli w najgorętszym okresie okienka transferowego. Sebastian myślami już przy PZPS, a Szpaczek rzucony na głęboką wodę nie zdążył ogarnąć tematu. Tak to sobie tłumaczę.
Informacja poszła później jak prezesem był już Szpaczek, ale kiedy dokładnie było podpisanie kontraktu tego nie wiem. Niewykluczone, że za Świdra jeszcze. Z mojej wiedzy raczej wynika, że ruchy transferowe w Kędzierzynie są konsultowane ze sztabem szkoleniowym. A ja też nie wierzę w to, że sukces ma jednego ojca, tak jak wszyscy również szukają tego jednego odpowiedzialnego za porażkę. Nie żebym na siłę próbował usprawiedliwiać obecnego prezesa, bo na pewno mógł zachować się lepiej w całej sytuacji. Tyle, że jak już tak sobie na spokojnie przemyśleć to te lepiej wypadłoby na zakontraktowanie Karlitzka? czyli też bez szału.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2022, o 13:33 przez buzinga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Simao »

bono pisze: 10 lis 2022, o 12:50
Resofan pisze: 10 lis 2022, o 11:13 Nie sądzę, żeby wszystko można zwalić na kasę.
Deroo - kasa
Toniutti - kasa
Zator - kasa
Kochanowski - kasa!!!
Grbic - pomidor itd itd
to z tych najważniejszych osób w ostatnim czasie - bo jeszcze inni mniej ważni odchodzili też dla lepszych piniędzy - np Konar
Gdyby było dużo pieniążków lub inaczej, gdyby centusie z "Góry" nie byli centusiami to zastępstwo za Semena było by godne i ławka byłaby lepsza.
Wystarczyłoby 90% budżetu Resovii czy JW i Zaksa byłaby nie do ruszenia.

Także tak masz rację nie wszystko można zwalić na kasę - prawie wszystko ;)
Jesteś blisko klubu, kibicem ZAKSY, to pewnie masz wiedzę odnośnie tego, jacy gracze przed sezonem byli w kręgu zainteresowania ZAKSY. W przestrzeni publicznej padło dużo nazwisk, oczywiście głównie przyjmujących, z wiadomych względów. Ciekawi mnie czy ZAKSA brała w ogóle pod uwagę możliwość ściągnięcia do siebie Kwolka? Czy otrzymał jakąś propozycję ze strony klubu?
W Zawierciu muszą mieć naprawdę dobry budżet, pewnie wyższy niż ZAKSA. Nie zdziwił bym się, jeśli Kwolek przed sezonem miał propozycje zarówno z Zawiercia jak i Kędzierzyna. Jednak ze względu na lepsze warunki finansowe wybrał Zawiercie. Drugi przyjmujący to Uros i Danani na libero brzmi bardzo dobrze. Ta drużyna nie gra jeszcze na poziomie, na jaki ich stać. W szczególności, jeśli chodzi o przyjęcie. Na pewno w Zawierciu jest duży potencjał, musi tylko zacząć grać Dulski.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Pamiętajmy Bułgar jest na wypożyczeniu - tu był ryzyk - fizyk może się uda no i się nie udało.
A nazwisk (dobrych,bardzo dobrych)które były prawie już podpisane było kilka - co zaważyło? Może osoba nowego Prezesa, może te "pare" euro przelicytowanie przez inny klub. Suma sumarum była kwota na którą sponsor/Zarząd nie zgodził się więcej wydać.
Dla mnie jednak osoba zamiennika Semena to nie źródło kłopotów Zaksy a słaba ławka(w sumie tak jak w zeszłym roku), która nie jest w stanie czasami odwrócić losu spotkania(z całym szacunkiem do Staszewskiego).
I tu w dalszym razie było oczywiście oszczędzanie - no bo jak w zeszłym roku się udało - to czemu teraz się nie może.Fachowcy... :x

Ostatecznie żeby zamknąć temat kasy - może to dziwne ale w Zaksie są jeszcze rezerwy finansowe - ale jakby to ująć - jest pewna osoba/bariera która uważa że nie trzeba aż tyle wydawać i musimy sobie radzić tym co mamy.
Dlatego może słabszy sezon pokaże że bez odpowiedniej ilości paliwa nie dojedzie się jako pierwszy lub na pudle do mety.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2022, o 13:50 przez bono, łącznie zmieniany 1 raz.
nie ma już nic... :<
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Simao pisze: 10 lis 2022, o 13:33
bono pisze: 10 lis 2022, o 12:50
Resofan pisze: 10 lis 2022, o 11:13 Nie sądzę, żeby wszystko można zwalić na kasę.
Deroo - kasa
Toniutti - kasa
Zator - kasa
Kochanowski - kasa!!!
Grbic - pomidor itd itd
to z tych najważniejszych osób w ostatnim czasie - bo jeszcze inni mniej ważni odchodzili też dla lepszych piniędzy - np Konar
Gdyby było dużo pieniążków lub inaczej, gdyby centusie z "Góry" nie byli centusiami to zastępstwo za Semena było by godne i ławka byłaby lepsza.
Wystarczyłoby 90% budżetu Resovii czy JW i Zaksa byłaby nie do ruszenia.

Także tak masz rację nie wszystko można zwalić na kasę - prawie wszystko ;)
Jesteś blisko klubu, kibicem ZAKSY, to pewnie masz wiedzę odnośnie tego, jacy gracze przed sezonem byli w kręgu zainteresowania ZAKSY. W przestrzeni publicznej padło dużo nazwisk, oczywiście głównie przyjmujących, z wiadomych względów. Ciekawi mnie czy ZAKSA brała w ogóle pod uwagę możliwość ściągnięcia do siebie Kwolka? Czy otrzymał jakąś propozycję ze strony klubu?
W Zawierciu muszą mieć naprawdę dobry budżet, pewnie wyższy niż ZAKSA. Nie zdziwił bym się, jeśli Kwolek przed sezonem miał propozycje zarówno z Zawiercia jak i Kędzierzyna. Jednak ze względu na lepsze warunki finansowe wybrał Zawiercie. Drugi przyjmujący to Uros i Danani na libero brzmi bardzo dobrze. Ta drużyna nie gra jeszcze na poziomie, na jaki ich stać. W szczególności, jeśli chodzi o przyjęcie. Na pewno w Zawierciu jest duży potencjał, musi tylko zacząć grać Dulski.
Kwolek zrobił z siebie za przeproszeniem "pajaca" już 3 sezony temu i był u Świdra spalony. Tu nie poszło o pieniądze.
nie ma już nic... :<
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Vivo »

Resofan pisze: 10 lis 2022, o 11:13 [...]
Przykład Deroo (którego też notabene ZAKSA się nie pozbyła, tylko odszedł tam gdzie lepiej płacą) [...]
Ależ bzdura. Deroo nigdzie sobie nie odszedł, chciał zostać jak nikt inny w zespole z powodów pozasportowych :D
bono pisze: 10 lis 2022, o 13:27 [...]
Co do sponsorów masz rację - jestem zdania że już dawno dawno jeszcze za Świdra albo i wcześniej należało rozmawiać z poważnym sponsorem i pokazać GA że to nie oni muszą o wszystkim decydować(nie udało się takowego uzyskać - było coś z Tauronem), tym bardziej że wiadomo było że będą zgrzyty na lini rządzący - KK(Nowosielska,Świderski) [...]
Gdyby udało się "pokazać GA że to nie oni muszą o wszystkim decydować", to dzisiaj Zaksa zostałaby z niczym, i toczyłaby zacięte boje ze Lwowem.
A żeby dostać więcej mamony od GA niż obecnie, to trzeba do klubu ściągnąć Obatela albo przenieść klub na Podlasie.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

lukecik pisze: 10 lis 2022, o 13:20 Meczu wczoraj nie oglądałem, a coś mi gdzieś mignęło o kontuzji Kaczmarka. Zszedł z parkietu kontuzjowany czy coś poczuł i nie chciał ryzykować? Jak to wyglądało?
Coś poczuł po akcji, rozmowa z członkiem sztabu, potem zrobił parę kroków na zagrywkę (prawdopodobnie ważenie czy dograć mecz do końca bo to końcówka 4 seta) i pokazał że musi zejść. Jak schodził to kulal.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Citizen »

bono pisze: 10 lis 2022, o 12:50
Resofan pisze: 10 lis 2022, o 11:13 Nie sądzę, żeby wszystko można zwalić na kasę.
Deroo - kasa
Toniutti - kasa
Zator - kasa
Kochanowski - kasa!!!
Grbic - pomidor itd itd
to z tych najważniejszych osób w ostatnim czasie - bo jeszcze inni mniej ważni odchodzili też dla lepszych piniędzy - np Konar
Gdyby było dużo pieniążków lub inaczej, gdyby centusie z "Góry" nie byli centusiami to zastępstwo za Semena było by godne i ławka byłaby lepsza.
Wystarczyłoby 90% budżetu Resovii czy JW i Zaksa byłaby nie do ruszenia.

Także tak masz rację nie wszystko można zwalić na kasę - prawie wszystko ;)
Deroo - wcale nie kasa a inne względy.
Toniutti - zasadniczo kasa, ale przede wszystkim widmo braku kasy w KK, więc co do Bena nie bardzo można powiedzieć, że chodziło jedynie o wyższą ofertę JW.

Co do reszty zgoda.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

A o co dokładnie chodziło z Deroo?
Bo ciągle forum jest zasypywane jakimiś półsłówkami a propo tej sytuacji a nikt nic konkretnego nie napisze
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Rozwalił rodzinę(chyba świeżo upieczona żona była w ciąży) i uciekł z pomponiarką do Moskwy - ale kase i tak miał lepszą.
nie ma już nic... :<
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

A biorąc pod uwagę jak się prowadzi Sam i mając bardzo wiarygodne źródła chociażby zachowania podczas imprezy, gdy Rousseux dostał po mordzie, to Karolina pewnie nie jest ostatnią miłością Belga.

Ale także nie oszukujmy się, hajs z Rosji byłby w Polsce nieosiągalny.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7164
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 10 lis 2022, o 19:50 A biorąc pod uwagę jak się prowadzi Sam i mając bardzo wiarygodne źródła chociażby zachowania podczas imprezy, gdy Rousseux dostał po mordzie, to Karolina pewnie nie jest ostatnią miłością Belga.
A jak mówiłem że w Krakowie ciężko za darmo w mordę dostać to mi nie wierzono :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ja nie mam wiedzy co, komu i kiedy nawyczyniał Deroo, ale on tam niedługo przed odejściem do Dynama przedłużył kontrakt w Zaksie, po prostu Rosjanie wtedy późno znaleźli pieniądze na zagraniczną gwiazdą i wyciągnęli Belga pod koniec wakacji. Co tam było jego główną motywacją, nie wiem, ale pewnie i pieniądze, i nie-pieniądze.

A co do tych odejść z Zaksy, to też bez przesady z tym cierpiętnictwem: niewiele klubów w Europie nie traci swoich najlepszych zawodników (i to nawet kluby pokroju Civitanovy czy Trentino), z różnych względów, a i pozyskiwanie graczy formatu Shojiego czy Hubera wymaga określonego budżetu.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pwpl97 »

bono pisze: 10 lis 2022, o 19:28 Rozwalił rodzinę(chyba świeżo upieczona żona była w ciąży) i uciekł z pomponiarką do Moskwy - ale kase i tak miał lepszą.
Dostał ultimatum od żony mimo ważnego kontraktu z Zaksa, ze albo odchodzi z Zaksy albo ona odchodzi od niego. Mimo ze zerwal kontrakt i odszed do Rosji to żona tak i tak odeszła od niego.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Nie no o pikantnych rzeczach to już nie będę pisał - w każdym bądź razie gówniarz, który nie dorósł do bycia odpowiedzialnym facetem.
nie ma już nic... :<
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Vivo »

ciorny17 pisze: 10 lis 2022, o 19:50 A biorąc pod uwagę jak się prowadzi Sam i mając bardzo wiarygodne źródła chociażby zachowania podczas imprezy, gdy Rousseux dostał po mordzie, to Karolina pewnie nie jest ostatnią miłością Belga.
Na razie jest. Byla na każdym meczu na Podpromiu.
WysokiPortorykanczyk pisze: 10 lis 2022, o 20:44 Ja nie mam wiedzy co, komu i kiedy nawyczyniał Deroo, ale on tam niedługo przed odejściem do Dynama przedłużył kontrakt w Zaksie, po prostu Rosjanie wtedy późno znaleźli pieniądze na zagraniczną gwiazdą i wyciągnęli Belga pod koniec wakacji. Co tam było jego główną motywacją, nie wiem, ale pewnie i pieniądze, i nie-pieniądze.
Gdyby żona się nie dowiedziała, Deroo gralby w Kedzierzynie jeszcze co najmniej rok.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kibic_siatki »

Czyli podsumowując odejście Deroo z Zaksy: w trakcie meczów na miejscu poznał dziewczynę z oprawy meczowej (pomponiarkę Zaksy). Gdy żona się o tym dowiedziała, to zażądała zmiany klubu, aby odciąć niepotrzebne kontakty. Dlatego zerwał ważny kontakt i wyjechał do Moskwy, bo Dynamo zgodziło się na wysokie odstępne. Małżeństwo i tak nie przetrwało próby czasu. Zaksa dostała ekstra pieniądze i zatrudniła kilku zawodników co wyszło jej na dobre, bo 2x wygrała LM (przynajmniej do pewnego momentu).
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Jednak sprawa zastapienia Kamila byla kluczowa, a nie zadna "krotka lawka". Lawka na przyjeciu byla ok. Bo jesliby zastepca byl zawodnikiem szostkowym, to Zalinski na trzeciego, a Staszewski na czwartego sa niezli. Jeden z lepszych przyjmujacych na swiecie zostal zamieniony przez zawodnika na poziom ostatniego rezerwowego, choc z pewnym potencjalem, kompletnie nieogranego. Gierzot wnioslby podobne przyjecie i lepszy atak.

Rozumiem ze w negocjacjach pomyslem podstawowym byl Jaeschke? To niezupelnie ten profil "mlody niewypromowany", no i sporo problemow zdrowotnych. Sadowanie Lucarellego bez sensu i strata czasu-on akurat wypromowany od dosyc dawna i dosyc mocno, nie wiem czy klub rzeczywiscie na to liczyl, czy to nazwisko pojawilo sie na podstawie idiotycznych plotek. Podobnie jak nazwiska dwoch mlodych Wlochow.
Generalnie, patrzac z zewnatrz, to poszukiwania zastepcy wydaja sie chaotyczne i malo energiczne. By ocena byla sprawiedliwa trzeba by znac detale, bo bazujemy na plotkach. Niemniej odejscie Kamila bylo sygnalizowane bardzo wczesnie, chyba nawet przed znalezieniem zastepcy za trenera.

Niewazne, juz sie stalo. Poza kwestia, ze moze juz warto poszukac kogos na nastepny sezon. Przyjzec sie Slowencom, lidze francuskiej itp.
Zachowac Zalinskiego (dobry trzeci), zmienic Klutha, i Banacha jesli sie da. Przygladac sie mlodym rozgrywajacym Polakom, moze za 2-3 lata ktorys sie nada na drugiego. Planowac, tak jak poprzednio.
rurek00
Posty: 13
Rejestracja: 20 mar 2015, o 20:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: rurek00 »

Poręba to jedno. Jest jeszcze Gietżot 😉
Streeter
Posty: 7164
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Janusz, Kaczmarek, Gierżot, Śliwka, Huber, Poręba, Shoji wyglądałoby moim zdaniem dużo dużo lepiej niż obecna ekipa :) a kosztowo powinna Zaksa podołać stworzeniu takiego zespołu. Chętnie bym taki za rok zobaczył.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Jeszcze do tego przyzwoita ławka(z obecnej to Staszewski jak najbardziej, Wojtek i Paszycki jak czuliby się na siłach) bo z resztą to trzeba by się pożegnać.
Ale najważniejsza byłaby zmiana zarządcy w strukturach GA :)
nie ma już nic... :<
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Tak, tylko wezcie pod uwage, ze Gierzot nie zagral zadnego pelnego sezonu i jedna z przyczyn byly kontuzje.
Moze, zaraz na poczatku, uznano ze taki ruch bylby zbyt ryzykowny (ewentualnie, ze jeszcze za wczesnie). Potem, jak byla desperacja, to Gierzot juz byl podpisany w Nysie. Takie gdybanie.

Gdyby w polowie poprzedniego sezonu oglosic, ze Gierzot przyjdzie za Semeniuka, to pewnie na forum protestow i pisaniu o nieadekwatnosci zmiany byloby co niemiara. Zaksa raczej bierze mlodych co kilka sezonow juz pograli.
Chetnych na Gierzota bylo wiecej i byli szybsi. Zostal Bulgar.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Pewnie gdyby Szpaczek miał większe doświadczenie w nagocjacjach i szklaną kulę - z pocałowaniem ręki wziąłby Gierżota na tez sezon.
No zobaczymy jak sytuacja się rozwinie...
nie ma już nic... :<
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Papito13 »

Nie no, Zaksa zazwyczaj brała zawodników, którzy już się w lidze pokazali z dobrej strony, spędzili w niej parę sezonów i wyróżniali się w słabszych zespołach lub siedzieli na ławce w innych zespołach topki, a dodatkowo są wciąż rozwojowi (mniej lub bardziej). Gierżot do tej definicji przed startem sezonu nie pasował (tej pierwszej części, bo młody i rozwojowy jest), bo w Pluslidze grał bardzo mało. Pewnie byłby lepszym wyborem niż Karyagin, ale w momencie w którym Zaksa szukała przyjmującego to Gierżot już dawno podpisał kontrakt w Nysie. Do stylu transferów Zaksy bardziej pasowałby ktoś taki jak Defalco, Lipiński, Szerszeń, może Szymura, Szymański lub Orczyk. Pewnie mierzyli wyżej, nikogo nie udało się znaleźć, a z tego co zostało wzięli Karyagina i zgaduję, że będą próbowali kogoś ściągnąć w połowie sezonu.

Za to transfer Gierżota do Zaksy w przyszłym sezonie już dużo bardziej pasuje do ruchów transferowych Zaksy w ostatnich sezonach.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Papito13 pisze: 15 lis 2022, o 13:06 Nie no, Zaksa zazwyczaj brała zawodników, którzy już się w lidze pokazali z dobrej strony, spędzili w niej parę sezonów i wyróżniali się w słabszych zespołach lub siedzieli na ławce w innych zespołach topki, a dodatkowo są wciąż rozwojowi (mniej lub bardziej). Gierżot do tej definicji przed startem sezonu nie pasował (tej pierwszej części, bo młody i rozwojowy jest), bo w Pluslidze grał bardzo mało. Pewnie byłby lepszym wyborem niż Karyagin, ale w momencie w którym Zaksa szukała przyjmującego to Gierżot już dawno podpisał kontrakt w Nysie. Do stylu transferów Zaksy bardziej pasowałby ktoś taki jak Defalco, Lipiński, Szerszeń, może Szymura, Szymański lub Orczyk. Pewnie mierzyli wyżej, nikogo nie udało się znaleźć, a z tego co zostało wzięli Karyagina i zgaduję, że będą próbowali kogoś ściągnąć w połowie sezonu.

Za to transfer Gierżota do Zaksy w przyszłym sezonie już dużo bardziej pasuje do ruchów transferowych Zaksy w ostatnich sezonach.
Defalco a Orczyk, Szerszeń czy Lipiński to bardzo duża różnica. Poza tym nie zgodzę się. Ilu zawodników klasy wyżej wymienionych ZAKSA w ostatnich latach pozyskała do wyjściowego składu? ZAKSA ukształtowala Semeniuka, ale to był młody zawodnik. Przykład 29 letniego Orczyka tu nie pasuje, także 26 letniego Lipy. Poza tym to żaden z nich nie jest wystarczająco dobry by zrobić z niego zawodnika na topowy poziom.

Nie wiem co macie z tym Szymańskim :D Dobdy ligowiec, poeobnie jak Orczyk, ale nie jakiś wielki talent do grania w reprezentacji, a ma już 24 lata i bez debiutu
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Blanco »

Kicu pisze: 10 lis 2022, o 08:55
Blanco pisze: 9 lis 2022, o 23:20
MAG siatki pisze: 9 lis 2022, o 19:38 Od ilu lat....? Przecież dopiero teraz pojawiła się wyrwa na przyjęciu. To właśnie ZAKSA przez długie lata była wzorem do naśladowania jeśli chodzi o stabilny, ograny skład, czego inni nam zazdrościli.
Mhm, wiadomo, że dopiero teraz. Połowa składu, która odeszła sezon temu z Toniuttim, Kochanem i Zatorem, to się przecież nie liczy. Zaksa nie była wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o stabilny, ograny skład. Była wzorem robienia transferów. Karyagin to chyba pierwszy taki przestrzał od czasów Loha.
Matko i córko... ależ bzdury.
Popatrz ile czasu czołowi zawodnicy spędzili w klubie. Toniutti - 6 lat, Sam Deroo - 4 lata, Zatorski - 7 lat, Semen - 6 lat, Śliwka jest 5 rok, Kaczmarek również. Kuba Kochanowski faktycznie tylko rok. Niemal każdy z nich wygrał wszystko co mógł z ZAKS-ą. Niektórzy poszli szukać nowych wyzwań. Ile wg. Ciebie powinni grać w jednym klubie żeby mowa była o stabilizacji? 10 lat?
Widzę, że się fajnie rozwinęło, więc się odniosę. Jakbym pisał o tandemie stabilności i kasie jako powodach odejścia, to bym sobie rzucił przykład Trefla, który po tym, jak zrobił medal, to stracił Mikę i Schulza na rzecz Rzeszowa, którzy grali w Gdańsku po 4 lata, Szalpuka, którego Skra zgarnęła po roku, i tak dalej. Najlepszy zawodnik Cuprum: Kaczmarek? Do Zaksy. Najlepszy zawodnik Resovii: Olek? Do Zaksy. Najlepszy środkowy Resovii: Smith? Do Zaksy. Najlepszy zawodnik Trefla: Janusz? Do Zaksy. Najlepszy zawodnik Effectora: Bieniek? Do Zaksy. Najlepszy libero w lidze: Zator? Do Zaksy. Najlepszy środkowy ligi: Kochanowski? Do Zaksy. Huber siedzący w Skrze, gdzie pół fanbase'u Pszczółki narzekało, że on siedzi, a Kłos gra? Do Zaksy. Rezerwowi mistrzowie w Resce: Konar i Buszek? Do Zaksy. Plus największa cyfra trafionych transferów z zagranicy: Shoji, Deroo, Tillie, Torres, Toniutti. A jak już zwiał Deroo i miała Zaksa zostać z Parodim, to wystrzelił im Semeniuk. I ja nie dyskutuję z tym, że Zaksa była budowana długofalowo vel stabilnie. Z tym, że ma styl też nie dyskutuję. Ale to jest wtórne wobec tego, że Zaksa wygrywała, bo robiła najlepsze transfery, zbierając top z innych zespołów. I wygrywała przede wszystkim tym, że miała najlepszych zawodników. I o to chodziło w moim komentarzu.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Blanco pisze: 16 lis 2022, o 23:32
Kicu pisze: 10 lis 2022, o 08:55
Blanco pisze: 9 lis 2022, o 23:20
Mhm, wiadomo, że dopiero teraz. Połowa składu, która odeszła sezon temu z Toniuttim, Kochanem i Zatorem, to się przecież nie liczy. Zaksa nie była wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o stabilny, ograny skład. Była wzorem robienia transferów. Karyagin to chyba pierwszy taki przestrzał od czasów Loha.
Matko i córko... ależ bzdury.
Popatrz ile czasu czołowi zawodnicy spędzili w klubie. Toniutti - 6 lat, Sam Deroo - 4 lata, Zatorski - 7 lat, Semen - 6 lat, Śliwka jest 5 rok, Kaczmarek również. Kuba Kochanowski faktycznie tylko rok. Niemal każdy z nich wygrał wszystko co mógł z ZAKS-ą. Niektórzy poszli szukać nowych wyzwań. Ile wg. Ciebie powinni grać w jednym klubie żeby mowa była o stabilizacji? 10 lat?
Widzę, że się fajnie rozwinęło, więc się odniosę. Jakbym pisał o tandemie stabilności i kasie jako powodach odejścia, to bym sobie rzucił przykład Trefla, który po tym, jak zrobił medal, to stracił Mikę i Schulza na rzecz Rzeszowa, którzy grali w Gdańsku po 4 lata, Szalpuka, którego Skra zgarnęła po roku, i tak dalej. Najlepszy zawodnik Cuprum: Kaczmarek? Do Zaksy. Najlepszy zawodnik Resovii: Olek? Do Zaksy. Najlepszy środkowy Resovii: Smith? Do Zaksy. Najlepszy zawodnik Trefla: Janusz? Do Zaksy. Najlepszy zawodnik Effectora: Bieniek? Do Zaksy. Najlepszy libero w lidze: Zator? Do Zaksy. Najlepszy środkowy ligi: Kochanowski? Do Zaksy. Huber siedzący w Skrze, gdzie pół fanbase'u Pszczółki narzekało, że on siedzi, a Kłos gra? Do Zaksy. Rezerwowi mistrzowie w Resce: Konar i Buszek? Do Zaksy. Plus największa cyfra trafionych transferów z zagranicy: Shoji, Deroo, Tillie, Torres, Toniutti. A jak już zwiał Deroo i miała Zaksa zostać z Parodim, to wystrzelił im Semeniuk. I ja nie dyskutuję z tym, że Zaksa była budowana długofalowo vel stabilnie. Z tym, że ma styl też nie dyskutuję. Ale to jest wtórne wobec tego, że Zaksa wygrywała, bo robiła najlepsze transfery, zbierając top z innych zespołów. I wygrywała przede wszystkim tym, że miała najlepszych zawodników. I o to chodziło w moim komentarzu.
OK rozjaśniłeś. Ma to teraz nieco inny wydźwięk :) Inaczej to zinterpretowaliśmy. Natomiast część z wymienionych przez Ciebie nazwisk pojawiła się w Kędzierzynie, także dlatego, że nie do końca byli doceniani w swoich klubach (np. Olek, Huber) albo wręcz zostali zmuszeni do opuszenia swoich ekip (np. Zator). Bo ta wyliczanka zabrzmiała w Twoich ustach jak (w pewnym sensie) zarzut, że wyciągaliśmy z innych klubów ich największe gwiazdy. Być może odniosłem mylne wrażenie ;) Ale mógłbym odbić piłeczkę i wymienić kilka nazwisk, które grały w ZAKSIE, a następnie w mniej lub bardziej nieoczekiwanych okolicznościach trafiły do innych czołowych klubów PlusLigi, stanowiąc o sile chociażby: JW, Resovii, bądź Skry. Np. Toniutti i Szymura do JW (reszty byłych świetnych ZAKSIAKÓW, którzy trafili do Jastrzębia nawet nie wymieniam, bo to nie ma sensu), Zator i Kochan do Rersovii, czy też Bartek Kurek, Jakub Novotný, Mateusz Bieniek do Skry (to już nieco odleglejsze czasy) :D

Już teraz na pewnych forach czytam, jak niektórzy mają chrapkę na wyciągnięcie Janusza z ZAKSY, bo może się skusi na większą kasę. Swoją drogą rodzi się pytanie, czy ZAKSĘ można jeszcze bardziej osłabić.....?

Zatem te gierki były, są i będą. Dotyczą one wszystkich klubów. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2022, o 12:02 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”