Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Klugenhammer »

Cóż... Dewiza na ten sezon: In Wojtek we trust.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PIECHuuRR »

Pokerowa zagrywka. Pół roku czekaliśmy na ogłoszenie Denisa :) michal karnet kupiony ???? 🤣🤣🤣
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Nothing but Żal in sky;)
Sad but true...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

W tym miejscu warto przypomnieć słowa proroka:
MAG siatki pisze: 20 lip 2022, o 09:34 Widzę, że emocje trochę opadły. To dobrze. Taka krótka informacja. Najpóźniej do końca tego tygodnia nazwisko nowego przyjmującego w ZAKSIE będzie podane do publicznej wiadomości ;-) W końcowej fazie negocjacji na stole leżały dwa nazwiska (w tym gronie mimo pogłosek nie było polskiego zawodnika). Sporo sił i środków zaangażowano, aby jedno z nich trafiło do ZAKSY. No, ale musicie wiedzieć, że nie wszystko jest zależne od nas samych, a decyzje zapadają nawet nie w Europie, a tysiące kilometrów stąd. Potrzeba na to czasu, dyplomacji, pieniędzy i trochę sprytu. Zatem nim się kogoś oceni, to trzeba postawić się w jego sytuacji i dokładnie przeanalizować wszystkie towarzyszące temu okoliczności, ponieważ na rynku transferowym nie jest łatwo. Przypomnę raz jeszcze - do końca tygodnia znane będzie nazwisko następcy Kamila Semeniuka. Miłego dnia :-)
Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Orzi »

I taki piękny transfer został zniszczony przez szkodzenie środowisku Artema i ludzi z forum.

Choć tutaj raczej Michała się czepiał. Mag był złym prorokiem, ale bym bardzo kulturalny
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Citizen »

Orzi pisze: 3 wrz 2022, o 13:26 I taki piękny transfer został zniszczony przez szkodzenie środowisku Artema i ludzi z forum.

Choć tutaj raczej Michała się czepiał. Mag był złym prorokiem, ale bym bardzo kulturalny
To jest ironia czy próbujesz właśnie tutaj przeforsować tezę, że przez wpisy anonimowego użytkownika na twitterze i dwóch użytkowników na polskim forum nie doszło transferu klasowego przyjmującego do ZAKSY? Mam nadzieje, jednak że ironia, bo taka teza wypowiedziana na poważnie budzi tylko śmiech.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Orzi »

Citizen pisze: 3 wrz 2022, o 13:45
Orzi pisze: 3 wrz 2022, o 13:26 I taki piękny transfer został zniszczony przez szkodzenie środowisku Artema i ludzi z forum.

Choć tutaj raczej Michała się czepiał. Mag był złym prorokiem, ale bym bardzo kulturalny
To jest ironia czy próbujesz właśnie tutaj przeforsować tezę, że przez wpisy anonimowego użytkownika na twitterze i dwóch użytkowników na polskim forum nie doszło transferu klasowego przyjmującego do ZAKSY? Mam nadzieje, jednak że ironia, bo taka teza wypowiedziana na poważnie budzi tylko śmiech.
Ironizuję, bo inny użytkownik zdawał się sugerować coś podobnego na serio
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 3 wrz 2022, o 13:15 W tym miejscu warto przypomnieć słowa proroka:
MAG siatki pisze: 20 lip 2022, o 09:34 Widzę, że emocje trochę opadły. To dobrze. Taka krótka informacja. Najpóźniej do końca tego tygodnia nazwisko nowego przyjmującego w ZAKSIE będzie podane do publicznej wiadomości ;-) W końcowej fazie negocjacji na stole leżały dwa nazwiska (w tym gronie mimo pogłosek nie było polskiego zawodnika). Sporo sił i środków zaangażowano, aby jedno z nich trafiło do ZAKSY. No, ale musicie wiedzieć, że nie wszystko jest zależne od nas samych, a decyzje zapadają nawet nie w Europie, a tysiące kilometrów stąd. Potrzeba na to czasu, dyplomacji, pieniędzy i trochę sprytu. Zatem nim się kogoś oceni, to trzeba postawić się w jego sytuacji i dokładnie przeanalizować wszystkie towarzyszące temu okoliczności, ponieważ na rynku transferowym nie jest łatwo. Przypomnę raz jeszcze - do końca tygodnia znane będzie nazwisko następcy Kamila Semeniuka. Miłego dnia :-)
Streeter
Nic dziwnego, że z pieniędzy za Semeniuka nic nie ozstało, jak oni do Bułgarii polecieli na około przez pacyfik :D No ale z drugiej strony Karyagin był w Polsce teraz, więc może menadżer był na wakacjach gdzieś na Dominikanie i stąd te tysiące kilometrów :]
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: jarek8dywan »

No trudno. Po prostu Szpaczek zle polaczyl kropki...

Transfer dramat. Tego typu wypożyczenia zoltodziobow moga robic biedne kluby z dolu tabeli, a nie klub na tym poziomie. Prezes powinien zaczac zarządzanie od klubow 1ligi, a nie pchac sie na sama gore... Solidna kompromitacja, nie ma co zbierac.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: jeep »

Co to w ogóle za transfery: Kariagin, Paszycki, Wiltenburg? Po co oni, zwłaszcza ci środkowi??? I do tego Sammelvuo. Gdybym nie zobaczył tego na własne oczy jako oficjalny komunikat ZAKSy, nie uwierzyłbym. No, tym razem to już mogę zaryzykować: zjem własny kapelusz, jeżeli ZAKSA obroni MP. (Nie mam kapelusza, ale kupię.)
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: randomNick26 »

Może ktoś pomylił fanpage klubów i Karyagin został ściągnięty do ZAKSY Strzelce Opolskie? :o
Składu na 3 złoto CL nie ma, ale jak Huber dojedzie na playoffy to tragedii nie będzie.
ZorKK
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2010, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Katowice

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ZorKK »

No to sztab Zaksy musi chuchać i dmuchać na Olka, bo jak jemu tfu... zdrowie się posypie to czarna d...

... a nie luzik Kaczmarek zagra na przyjęciu...

Tego "transferu" nie da się obronić.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

michał1983 - czy mogę prosić Cię w imieniu swoim i pewnie wielu innych forumowiczów o komentarz zaistniałej sytuacji? Wszyscy wiemy że czytasz na bieżąco forum, wiec ten post również przeczytasz. Czekamy na odpowiedź.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hardy »

To już bym wolał tego Szalpuka przed którym się kibice Zaksy tak bronili.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

jeep pisze: 3 wrz 2022, o 20:25 Co to w ogóle za transfery: Kariagin, Paszycki, Wiltenburg? Po co oni, zwłaszcza ci środkowi??? I do tego Sammelvuo. Gdybym nie zobaczył tego na własne oczy jako oficjalny komunikat ZAKSy, nie uwierzyłbym. No, tym razem to już mogę zaryzykować: zjem własny kapelusz, jeżeli ZAKSA obroni MP. (Nie mam kapelusza, ale kupię.)
Paszycki to rozsądny transfer. Wzmacnia pierwszy skład. Co prawda Smith zeszły sezon akurat miał udany, ale w ostatnich sezonach to był jeden z słabszych punktów Zaksy i Paszycki to raczej lepszy zawodnik. Teraz pod nieobecność Hubera to tym bardziej się przyda.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Orzi »

kamil1999 pisze: 3 wrz 2022, o 23:36
jeep pisze: 3 wrz 2022, o 20:25 Co to w ogóle za transfery: Kariagin, Paszycki, Wiltenburg? Po co oni, zwłaszcza ci środkowi??? I do tego Sammelvuo. Gdybym nie zobaczył tego na własne oczy jako oficjalny komunikat ZAKSy, nie uwierzyłbym. No, tym razem to już mogę zaryzykować: zjem własny kapelusz, jeżeli ZAKSA obroni MP. (Nie mam kapelusza, ale kupię.)
Paszycki to rozsądny transfer. Wzmacnia pierwszy skład. Co prawda Smith zeszły sezon akurat miał udany, ale w ostatnich sezonach to był jeden z słabszych punktów Zaksy i Paszycki to raczej lepszy zawodnik. Teraz pod nieobecność Hubera to tym bardziej się przyda.
Zresztą Wiltenburg, który przychodzi na 3-4 w hierarchi, też jest dobrym transferem. Trzeba brać pod uwagę rolę, jaką dany zawodnik będzie pełnił w drużynie
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Klugenhammer »

hardy pisze: 3 wrz 2022, o 22:22 To już bym wolał tego Szalpuka przed którym się kibice Zaksy tak bronili.
Teraz to ja bym brał nawet tego Muagututię :D
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

hardy pisze: 3 wrz 2022, o 22:22 To już bym wolał tego Szalpuka przed którym się kibice Zaksy tak bronili.
Roznie moze byc. Moze Artur sie odbuduje i rzeczywiscie bylby lepszy. A moze zdrowie mu nie pozwoli. Bez kadry to i motywacja mniejsza.

Ze nie jest to zastepstwo 1:1 a nawet 1:2 za Semeniuka to pewne.
Gracz nie jest gotowy do gry na takim poziomie i nie bedzie we wrzesniu, na takie rzeczy to trzeba 2-3 lata.
Szukalam (bo w pamieci mialam dziure) jakich wpisow dotyczacych gry Kariagina na zeszlorocznych mistrzostwach Europy juniorow. Gdzies z tylu glowy mialam intencje skrytykowania transferu (ped za stadem). :] Zdziwilam sie jak znalazlam wlasny wpis, ze zawodnik myslacy, potrafi dopasowac technike do sytucji i podoba mi sie ;). Wiec teraz ciezko zkrytykowac w czambul .
Tylko jakby mial zrobic postep, to jednak minimum 2 lata wydaje sie sluszna opcja.

Zalinski sie troche odrdzewi. Sliwka bedzie mogl zaprezentowac (i rozwinac) aspekt liderowania druzynie. Zloto MP wydaje sie jednak poza zasiegem.
Co niekoniecznie musi bolec. Sa lata tluste i chudsze.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Marcy$ »

Jak nie ma kasy to sie nie poradzi.
Widocznie nie byly to poszukiwania nastepcy Semeniuka ale zawodnika do skladu. Zycie

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: krzysiu »

Na pewno nie ma kasy :P bez przesady.
Przeciez tym co przedłuzyli kontrakty to nie były jakieś mega podwyżki na pewno. A z resztą za taką kasę ,przy takich wygranych biorąc się do roboty w styczniu znaleźliby lepszych zawodników .
buzinga
Posty: 1209
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 4 wrz 2022, o 09:06
hardy pisze: 3 wrz 2022, o 22:22 To już bym wolał tego Szalpuka przed którym się kibice Zaksy tak bronili.
Roznie moze byc. Moze Artur sie odbuduje i rzeczywiscie bylby lepszy. A moze zdrowie mu nie pozwoli. Bez kadry to i motywacja mniejsza.

Ze nie jest to zastepstwo 1:1 a nawet 1:2 za Semeniuka to pewne.
Gracz nie jest gotowy do gry na takim poziomie i nie bedzie we wrzesniu, na takie rzeczy to trzeba 2-3 lata.
Szukalam (bo w pamieci mialam dziure) jakich wpisow dotyczacych gry Kariagina na zeszlorocznych mistrzostwach Europy juniorow. Gdzies z tylu glowy mialam intencje skrytykowania transferu (ped za stadem). :] Zdziwilam sie jak znalazlam wlasny wpis, ze zawodnik myslacy, potrafi dopasowac technike do sytucji i podoba mi sie ;). Wiec teraz ciezko zkrytykowac w czambul .
Tylko jakby mial zrobic postep, to jednak minimum 2 lata wydaje sie sluszna opcja.

Zalinski sie troche odrdzewi. Sliwka bedzie mogl zaprezentowac (i rozwinac) aspekt liderowania druzynie. Zloto MP wydaje sie jednak poza zasiegem.
Co niekoniecznie musi bolec. Sa lata tluste i chudsze.
Mi się generalnie ten ruch Zaksy podoba. Tzn wolę Karyagina niż Andersona czy Jaeschke'go. Mat w Perugii ponad pół sezonu udawał, że gra. Na ostatnie 2 miesiące się odbudował, ale że nie ma cudów i ktoś musiał ciągnąć ten wózek zanim Amerykanin się ogarnął to ten ktoś padł w końcówce sezonu. Thomas jest połamany, kiedy wróci nie wiem. Nawet jak w miarę wcześnie to przy takim terminarzu jaki ma Zaksa pewnie znowu się połamie. A już jednego rehabilitanta z Kędzierzynie mają. Także opcja tworzenia zespołu geriatrycznego w stylu bełchatowskim jest raczej kiepskim rozwiązaniem. Wiadomo Bułgar potrzebuje 2-3 lat na wskoczenie na topowy poziom o ile będzie w stanie to zrobić. Dlatego pewnie jest wypożyczony. Jak zrobi pierwszy krok w tym roku to go wykupią, jak nie to do widzenia. Płacić teraz 200 tys euro a może i lepiej za dość surowego chłopaka uważam za przesadę (Kwota wykupu plus nowy kontrakt dla zawodnika). Jak się technicznie zacznie ogarniać to w styczniu w lutym już może być warto klepnąć transfer. W zasadzie Denis będzie drugim najbardziej utalentowanym młodym zawodnikiem obok naszego Gierżota. Szkoda, że tak mało zdolnych chłopaków trafia do Plusligi. Mi się u Karyagina najbardziej podobają jego długie ręce. Będzie dobry w bloku ;) A na pewno nie podoba przyjęcie. Dużo technicznej pracy przed Kędzierzyńskim sztabem, ale ruchowo chłopak nie jest jakaś wielką kłodą drewna, można coś w tej strefie defensywnej wypracować.

Ogólnie jestem dobrej myśli jeśli idzie o Zaksę, bo wygląda, że Kaczmarek wróci z Reprezentacji w dobrej formie. Żalińskiego już przygotowują do gry w pierwszej 6. Taktycznie zespół będzie poukładany. Janusz już na reprezentacji na memoriale zaczął grać z Olkiem pipe'a. Wiadomo w meczach o stawkę naszej drużyny narodowej tego nie zobaczymy, ale pod kątem sezonu klubowego to jest dobry znak, bo na najważniejsze mecze będzie można ten wariant dopracować do perfekcji. Myślę, że niektórzy mogą się zaskoczyć, bo choć nie typuje Zaksy do MP, to jak znowu zagrają w finale z JW wcale nie będę zaskoczony.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Lepiej wziąć Karjagina niż Andersona? Dobrze, że go wypożyczyli? Ty to jesteś rzeczywiście optymistą. ;)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: niepoinformowany »

Nie no, lepiej wziąć Karjagina niż Andersona to jest jakiś wyższy poziom abstrakcji i jeden z lepszych fikołków wszechczasów jaki tu stworzono. Podejrzewam, że w związku z tym, że o ZAKSIE piszemy dobrze albo wcale, taka nowa moda zapanowała.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

buzinga pisze: 4 wrz 2022, o 10:31 Mi się generalnie ten ruch Zaksy podoba. Tzn wolę Karyagina niż Andersona czy Jaeschke'go. Mat w Perugii ponad pół sezonu udawał, że gra. Na ostatnie 2 miesiące się odbudował, ale że nie ma cudów i ktoś musiał ciągnąć ten wózek zanim Amerykanin się ogarnął to ten ktoś padł w końcówce sezonu. Thomas jest połamany, kiedy wróci nie wiem. Nawet jak w miarę wcześnie to przy takim terminarzu jaki ma Zaksa pewnie znowu się połamie. A już jednego rehabilitanta z Kędzierzynie mają. Także opcja tworzenia zespołu geriatrycznego w stylu bełchatowskim jest raczej kiepskim rozwiązaniem. Wiadomo Bułgar potrzebuje 2-3 lat na wskoczenie na topowy poziom o ile będzie w stanie to zrobić. Dlatego pewnie jest wypożyczony. Jak zrobi pierwszy krok w tym roku to go wykupią, jak nie to do widzenia. Płacić teraz 200 tys euro a może i lepiej za dość surowego chłopaka uważam za przesadę (Kwota wykupu plus nowy kontrakt dla zawodnika). Jak się technicznie zacznie ogarniać to w styczniu w lutym już może być warto klepnąć transfer. W zasadzie Denis będzie drugim najbardziej utalentowanym młodym zawodnikiem obok naszego Gierżota. Szkoda, że tak mało zdolnych chłopaków trafia do Plusligi. Mi się u Karyagina najbardziej podobają jego długie ręce. Będzie dobry w bloku ;) A na pewno nie podoba przyjęcie. Dużo technicznej pracy przed Kędzierzyńskim sztabem, ale ruchowo chłopak nie jest jakaś wielką kłodą drewna, można coś w tej strefie defensywnej wypracować.

Ogólnie jestem dobrej myśli jeśli idzie o Zaksę, bo wygląda, że Kaczmarek wróci z Reprezentacji w dobrej formie. Żalińskiego już przygotowują do gry w pierwszej 6. Taktycznie zespół będzie poukładany. Janusz już na reprezentacji na memoriale zaczął grać z Olkiem pipe'a. Wiadomo w meczach o stawkę naszej drużyny narodowej tego nie zobaczymy, ale pod kątem sezonu klubowego to jest dobry znak, bo na najważniejsze mecze będzie można ten wariant dopracować do perfekcji. Myślę, że niektórzy mogą się zaskoczyć, bo choć nie typuje Zaksy do MP, to jak znowu zagrają w finale z JW wcale nie będę zaskoczony.
1. Weź pod uwagę że jedna kontuzja urywa zaksie jedna nogę, dwie kontuzje urwą dwie
2. Kadrowicze (Kaczmarek,Janusz,Śliwka) będą po MŚ wypompowani - szczególnie tych dwóch ostatnich. Temat dość dobrze znany, Tak było po MŚ2014 i tak było po MŚ2018.
3. Nie wiem jak ten ruch może się podobać skoro w miejsce Bułgara było tylu dostępnych przyjmujących - (nie mówiąc o możliwości wykupu) którzy dali by więcej jakości i nadziei na lepszą grę. A porównywanie go do Andersona i Jaeschkego to taka głupota jakich mało.
4. Klub jak zaksa, szczególnie z takimi osiągnięciami jak ostatnio, ma kontraktować graczy którzy dopiero za 2-3 lata będą gotowi na poważniejszą grę? Albo w ogóle okaże się że się nie nadaje. To już wspomniany przez Ciebie Bełchatów robił lepszy deal biorąc Sandera który nie był w formie ale wszyscy jednak wiedzieli jakie ma możliwości ten siatkarz.

Może zaksa to takie sanatorium dla młodych? Albo z nich coś będzie albo nie będzie. W zasadzie taka sama wersja co w skrze tylko w odmłodzonej wersji
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 148
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Citizen »

niepoinformowany pisze: 4 wrz 2022, o 11:02 Podejrzewam, że w związku z tym, że o ZAKSIE piszemy dobrze albo wcale, taka nowa moda zapanowała.
A ja podejrzewam, że tego typu założenia wynikają wyłącznie z twoich wymysłów i mają właśnie wprowadzać tego typu narracje na forum, więc odpuść sobie na przyszłość.
buzinga
Posty: 1209
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 wrz 2022, o 10:53 Lepiej wziąć Karjagina niż Andersona? Dobrze, że go wypożyczyli? Ty to jesteś rzeczywiście optymistą. ;)
Tak jestem optymistą. Anderson kosztuje, a jak gra sam widziałeś. Gwarantem sukcesów na pewno nie jest, bo ma swoje lata i swój przebieg. A widać też, że i z ambicjami średnio. Na kadrze może coś z siebie da, ale na gościa co ma 35 lat wygrał w klubowej siatkówce wszystko to bardziej transfer marketingowy. Poza tym ja już nic nie poradzę, że lubię patrzeć jak młodzi zawodnicy się rozwijają. Mam z tego sporo frajdy. Kędzierzyn to klub z 4-5 budżetem w kraju. Nie da się z takimi finansami wygrywać zawsze. Sam wiesz, że mi najbardziej widział się Davyskiba, no ale on też był nierealny. Cykle wielkich drużyn trwają średnio 5-6 lat. Później przychodzi moment, że trzeba się przebudować, nawet jeśli w Kędzierzynie to jest koniec to jako ich sympatyk nie kibic nie będę z tego powodu płakał. Jest dużo dobrej pracy jaką mogą wykonać dla reprezentacji jeśli idzie o dalszy rozwój Janusza i kliku innych graczy.

Poza tym rok temu też byłem optymistą i nawet mi się przyfarciło. Co nie znaczy, że teraz trafię, raczej mało to prawdopodobne. Lepiej jednak być optymistą niż jęczeć tu jak co niektórzy.
buzinga
Posty: 1209
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

bez_nazwy pisze: 4 wrz 2022, o 11:07
1. Weź pod uwagę że jedna kontuzja urywa zaksie jedna nogę, dwie kontuzje urwą dwie
2. Kadrowicze (Kaczmarek,Janusz,Śliwka) będą po MŚ wypompowani - szczególnie tych dwóch ostatnich. Temat dość dobrze znany, Tak było po MŚ2014 i tak było po MŚ2018.
3. Nie wiem jak ten ruch może się podobać skoro w miejsce Bułgara było tylu dostępnych przyjmujących - (nie mówiąc o możliwości wykupu) którzy dali by więcej jakości i nadziei na lepszą grę. A porównywanie go do Andersona i Jaeschkego to taka głupota jakich mało.
4. Klub jak zaksa, szczególnie z takimi osiągnięciami jak ostatnio, ma kontraktować graczy którzy dopiero za 2-3 lata będą gotowi na poważniejszą grę? Albo w ogóle okaże się że się nie nadaje. To już wspomniany przez Ciebie Bełchatów robił lepszy deal biorąc Sandera który nie był w formie ale wszyscy jednak wiedzieli jakie ma możliwości ten siatkarz.

Może zaksa to takie sanatorium dla młodych? Albo z nich coś będzie albo nie będzie. W zasadzie taka sama wersja co w skrze tylko w odmłodzonej wersji
Ja pod uwagę wziąłem dużo więcej niż napisałeś i kolejno:

1. A rok temu to niby jak było? Głębia ławki z którą Cretu wykorzystał na maxa? Hipotetycznie nikomu tego nie życzę, ale jak Fornal wypadanie na całą drugą cześć sezonutoi co JW dalej będzie głównym faworytem do wygrania MP? Czy może już Zawiercie? Resovia? Skra z Bednorzem?
2. Czy będą wypompowani, zobaczymy. Rok temu po naprawdę długim sezonie Kaczmarek wrócił w wysokiej dyspozycji. A nawet jak początek będzie ciężki to co? Nie znam przypadku gdzie ktoś przegrał medal MP w grudniu.
3. Wymień tych dostępnych przyjmujących. Realnych finansowo, bo Anderson to finansowo poza zasięgiem. Stosunek cena do jakości fatalny. Ostatnią szansą jaką miała Zaksa na ciekawe zastępstwo był Pope. Australijczyk wybrał jednak Modenę.
4. No rzeczywiście z Sanderem wyszedł Deal życia. Wygrali Mistrzostwo tyłem do siatki, zrobili fajne wyniki w LM, a gość jak odchodził to wszyscy się wzruszyli. Pomnik mu mają zbudować w Bełchatowie, słyszałem na własne uszy. Gdyby Kędzierzyn tak wydawał pieniądze to nigdy nie wygraliby LM.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Vivo »

niepoinformowany pisze: 4 wrz 2022, o 11:02 [...] Podejrzewam, że w związku z tym, że o ZAKSIE piszemy dobrze albo wcale, taka nowa moda zapanowała.
Znowu ten mędrek. Od środy, czy tam czwartku leje się tu morze krytyki na Zaksę (i to nawet od jej własnych kibiców, czego na tym forum jeszcze nie było), w sumie zależy jak patrzeć, bo nie mijając się z prawdą można stwierdzić, że nawet i od początku okienka, a ten wpada i swoje mądrości o pisaniu "dobrze albo wcale" :] To jest dopiero intelektualny fikołek.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

niepoinformowany pisze: 4 wrz 2022, o 11:02 Nie no, lepiej wziąć Karjagina niż Andersona to jest jakiś wyższy poziom abstrakcji i jeden z lepszych fikołków wszechczasów jaki tu stworzono. Podejrzewam, że w związku z tym, że o ZAKSIE piszemy dobrze albo wcale, taka nowa moda zapanowała.
Az tak mocno bym sie nie wypowiadala.
Ale powiedzmy ze na rynku dostepnych, juz troche rozwonietych talentow to moze byc jeden z ciekawszych wyborow.
Na splacanie sie takiej inwestycji trzeba 2-3 lata, wiec mam nadzieje, ze taka opcja zostala uwzgledniona.
Do grania na mistrzowskim poziomie juz teraz oczywiscie nie. Ale na to Nikolow tez nie jest gotowy, co pokazaly ostatnie mecze.
Nikolow jest krok czy dwa do przodu. Moze Kariagin nadrobi.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Witam Koleżanki i Kolegów po powrocie z BAN-icji oraz intensywnego urlopu w ciepłych krajach :D Wiem, że niektórzy bardzo za mną tęsknili. Nawet przywoływali mój pamiętny wpis dotyczący terminu ogłoszenia transferu. FAKT ZMOCZYŁEM, ale nie mam z tego powodu ani wyrzutów sumienia, ani hemoroidów.
Niech mi ktoś znajdzie kogokolwiek na tym forum, kto cokolwiek trafił odnośnie tego transferu (i nie mam tu na myśli powielenia wpisu Jakuba Balcerzaka z MFS). To był istny wielotygodniowy rollercoaster, który całkowicie wymknął się spod kontroli. BLAMAŻ, to jest właściwe określenie dla całej tej sytuacji.
Nawet Wasz guru, który sypał nazwiskami jak z rękawa, jakoś nie wspominał w maju, czerwcu, lipcu czy sierpniu o Denisie Karyaginie. Tyle razy przestrzelić i dalej uchodzić za speca w oczach Internautów, to jest swego rodzaju hipokryzja i obłuda. No ale temat podwójnych standardów zostawmy sobie na inną okazję.
W najczarniejszych snach nie przypuszczałem (ani ja, ani ktokolwiek inny - nawet z najbliższego otoczenia klubu), że ta historia przybierze taki obrót i tak bardzo się skomplikuje. Powiem więcej, nawet teraz nie sposób wyciągnąć rzetelnych informacji (poza plotkami i luźnymi dywagacjami) dlaczego tak właśnie się stało. Mleko się wylało, bułgarski NO NAME zastąpił Kamila Semeniuka :|
Idąc tym tokiem rozumowania, niektórzy odetchnęli z ulgą, bo ZAKSA została już tak osłabiona, że wstydem będzie z nią przegrywać w PlusLidze, a o LM nawet nie wspomnę. Otwiera się ogromna szansa przed klubami z czołówki, czyli Jastrzębskim Węglem, Skrą Bełchatów, Wartą Zawiercie, Resovią Rzeszów, AZS-em Olsztyn oraz Projektem Warszawa, aby przejąć schedę po Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i wytargać potrójną koronę. Kiedy jak nie teraz, prawda?
Oczywiście dominują głosy „Jaroszów” i innych „ekspertów”, że w nadchodzącym sezonie ZAKSA nie odegra już żadnej znaczącej roli. Jak to mówią - pożyjemy zobaczymy. Do maja 2023 pozostało jeszcze sporo czasu i wiele ciekawych rzeczy może się wydarzyć. Na pewno będzie to bardzo interesujący, zacięty sezon i niech wygra najlepszy. Być może będą jakieś niespodzianki. Kto wie? Po cichu poza ZAKSĄ będę kibicował Zawierciu, Olsztynowi i Bełchatowowi. Miłym okiem będę spoglądał na Lubin, Suwałki i Bielsko-Białą. Niech się dzieje.
Natomiast ZAKSA swoje w ostatnich latach zrobiła i już nikomu niczego udowadniać nie musi. Widzicie mój awatar? On mówi sam za siebie. Te trzy korony do dziś śnią się niektórym po nocach i zaryzykuję tezę, że jeszcze przez długie lata śnić się będą :]
P.S. Od dziś robię screeny wszystkich swoich wpisów. To tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś postanowił je skasować, albo mnie zbanować.
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2022, o 13:23 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”