Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Klugenhammer »

Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

dezerter pisze: 18 lis 2022, o 20:50
Klugenhammer pisze: 18 lis 2022, o 20:42 O tym milczało całe środowisko skupione wokół Polsatu.
O sprawie dowiedzieliśmy się przecież tylko dzięki temu, że napisał o tym... Pasini.
Poza tym to odgrzewany kotlet, więc ta "nyska wrzutka" bardzo słaba. ;)
Żadna wrzutka, w tamtych latach nie skupiałem się na PlusLidze, bo Stal grała w 1 Lidze. Bede musiał poszukać info w sieci, polecasz jakieś linki?
https://nto.pl/kim-jest-tomasz-d-ktory- ... r/13845112

Nie do mnie pytanie, ale tu jeden z artykułów ;) swoją drogą ciekawe co z nim się dzisiaj dzieje, z tego co pamiętam doniesienia medialne, to zamknęli go w areszcie na 3 m-ce i groziło mu 10 lat. Potem już nie widziałem artykułów czy i na ile został skazany, czy wciąż przebywa w tych przybytkach itp. Swoją drogą ta historia jest tak nieprawdopodobna, że aż ciężko uwierzyć, że się wydarzyła.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: dezerter »

Klugenhammer pisze: 18 lis 2022, o 20:55
dezerter pisze: 18 lis 2022, o 20:50 Bede musiał poszukać info w sieci, polecasz jakieś linki?
https://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/806026/afera-w-polskiej-siatkowce-tomasz-d-przywlaszczyl-pieniadze-z-kont-zawodnikow
https://kk24.pl/tomasz-d-opuscil-areszt ... na-kaucji/
https://sport.dziennik.pl/news/artykuly ... nikow.html
Dziękuję. Przejrzę po meczu.
O kurde, grubo. A więc o to chodziło z synem komentatora Polsatu. Dzięki jeszcze raz.
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

michal1983 pisze: 18 lis 2022, o 18:31
Absolutnie się zgadzam. Ja również od zawsze jestem zdania że takie fikołki nie powinny mieć miejsca.
Ten temat jest na tapecie od kilku dobrych lat (Przekręt czy Skra) ale dopiero teraz „burżuazja” forumowa odnosi się krytycznie. OK, nieważne.
???? pierwszy skandal tego typu to byl jak Milosz Hebda byl atakujacym w Skrze zarejestrowanym na przypale, bo Wlazly i chyba Novotny (?) byli kontuzjowani, to samo z Muzajem ktory przyszedl na finaly do Warszawy, i powodowalo to takie samo oburzenie jak teraz. Moim zdaniem bezpodstawne, jak Zaksa podpisze Jaeschke albo Bednorza bo Staszewski poslizgnie sie pod prysznicem to dobrze dla nich i dla ligi.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Resofan »

Streeter pisze: 18 lis 2022, o 20:57 https://nto.pl/kim-jest-tomasz-d-ktory- ... r/13845112

Nie do mnie pytanie, ale tu jeden z artykułów ;) swoją drogą ciekawe co z nim się dzisiaj dzieje, z tego co pamiętam doniesienia medialne, to zamknęli go w areszcie na 3 m-ce i groziło mu 10 lat. Potem już nie widziałem artykułów czy i na ile został skazany, czy wciąż przebywa w tych przybytkach itp. Swoją drogą ta historia jest tak nieprawdopodobna, że aż ciężko uwierzyć, że się wydarzyła.
Nie wiem czy siedział, bo zdaje się tato i Fabian wpłacili za niego kaucję czy też poręczenie majątkowe. Coś mi się obiło, że wpłacali też przynajmniej część przywłaszczonej kwoty, ale mogę się mylić.
Ktoś tu napisał, że Wojciech Drzyzga o tym nie mówi. A co ma mówić i po co? Chwalić się za bardzo nie ma czym. Raczej nie jego wina, że syn to złodziej, chociaż być może mógł go lepiej wychować.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Resofan pisze: 18 lis 2022, o 21:25 Nie wiem czy siedział, bo zdaje się tato i Fabian wpłacili za niego kaucję czy też poręczenie majątkowe. Coś mi się obiło, że wpłacali też przynajmniej część przywłaszczonej kwoty, ale mogę się mylić.
No właśnie dlatego pytam, bo ostatnie wzmianki kojarzę o tym, że miała być sprawa. Swoją drogą to dobry case psychologiczny - tato odniósł sukces, brat odniósł sukces, a Ty... jesteś :D więc próbujesz w jakiś szemrany sposób zdobyć hajs, by choć trochę dorównać najbliższym osobom. Inaczej tego faktu nie umiem sobie wytłumaczyć.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Jak już Was tak na wspominki wzięło, to może pikantne historię z życia Samiki albo Terenca? :D Żartowałem...
nie ma już nic... :<
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

bono pisze: 18 lis 2022, o 21:53 Jak już Was tak na wspominki wzięło, to może pikantne historię z życia Samiki albo Terenca? :D Żartowałem...
Pikantnych nie kojarzę, ale kojarzę wątek, że Samica nieraz widział domy dwa, a stał jeden :) aczkolwiek nie wiem czy to w czasach Zaksy, chyba później.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Z Zaksy to akurat Rouzier mial smieszne sercowe przygody, zawalil play off bo mial kontuzje tzn zlamane serduszko, hehe
kuchcik77
Posty: 2328
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Retrospekcje miłosne na forum. Dajcie się dziś kibicom pobawić;) ćwierćwiecze niech świętują;)
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Mam nadzieję że najgorsze już za nami - widać jakiś progres.
Czekamy na środkowych i ważne żeby omijały nas kontuzje.
Co ciekawe - z wszystkimi trudnymi przeciwnikami(min.Nysa,Zawiercie,Rzeszów,Bełchatów,Jastrzębie)w 1 rundzie gramy na wyjeździe więc w rewanżu u siebie powinno być lepiej.Może coś jeszcze wyciśniemy z tego sezonu ;)
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Faktycznie powoli się to wszystko zazębia, mimo braku Davida Smitha oraz Norberta Hubera. Czekamy też na to przyszłoroczne "wzmocnienie". Jeszcze dużo grania przed chłopakami. Ważne, że czołówka nam zbytnio nie odskoczyła. Nie jestem jakimś nadmiernym optymistą, ale ostatnie mecze nieco ostudziły emocje. Natomiast uspokojenie atmosfery nie oznacza, że możemy spać spokojnie. Ale w oczach chłopaków znów pojawił się pewien optymizm, a to jest bardzo ważne. Wciąż trzeba walczyć i wierzyć w końcowy sukces. Po chwili wytchnienia, zbliżają się naprawdę trudne mecze. Pierwszy poważny sprawdzian w najbliższy weekend ze Skrą Bełchatów, która też najwyraźniej wyszła już z kryzysu, co pokazały ostatnie spotkania. A to oznacza, że będzie ciężko.
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

No jak parę kolejek minęło, to czwórka ułożyła się i tak taka, jak przewidywaliśmy przed sezonem. Niemniej na ten moment wszystkie 3 wyżej umieszone w tabeli ekipy wydają się być lepiej poukładane. Ale czas działa na korzyść Zaksy, jak wrócą środkowi i może uda się kogoś upolować na przyjęcie za bułgarski niewybuch, to wtedy szanse na medale wzrosną.

Ogólnie pozytywnie zaskakuje mnie Kaczmarek, zastanawialiśmy się jak poradzi sobie w roli, gdy będzie musiał dostawać większą ilość piłek i póki co radzi sobie całkiem dobrze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

No fakt "Zwierzu" póki co nie spuchł, mimo nadmiernych obciążeń, ale pytanie jak długo tak wytrzyma ??? To tylko człowiek. Dlatego to takie ważne, aby pojawiło się jeszcze jedno nazwisko, które ułatwi nieco życie Marcinowi Januszowi. Masz rację na chwilę obecną pierwsza trójka czyli JW, Reska oraz Zawiercie prezentują się zdecydowanie najlepiej w PlusLidze i co do tego nie ma wątpliwości. Rodzi się jednak pytanie, czy cała trójka utrzyma tę dyspozycję aż do playoffów. Natomiast ZAKSA to cały czas wielka niewiadoma. Jeśli ominą ją wreszcie kontuzje, to na wiosnę może być groźna.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 24 lis 2022, o 11:25 No jak parę kolejek minęło, to czwórka ułożyła się i tak taka, jak przewidywaliśmy przed sezonem. Niemniej na ten moment wszystkie 3 wyżej umieszone w tabeli ekipy wydają się być lepiej poukładane. Ale czas działa na korzyść Zaksy, jak wrócą środkowi i może uda się kogoś upolować na przyjęcie za bułgarski niewybuch, to wtedy szanse na medale wzrosną.

Ogólnie pozytywnie zaskakuje mnie Kaczmarek, zastanawialiśmy się jak poradzi sobie w roli, gdy będzie musiał dostawać większą ilość piłek i póki co radzi sobie całkiem dobrze.

Streeter
Serio? Ja mam zupełnie inne odczucia. Wystarczy spojrzeć na innych atakujacych, którzy są w podobnej sytuacji i dźwigają grę na skrzydłach, bo jeden przyjmujący jest niepewny. Kaczmarek skutecznością ani efektywnościa na razie nie grzeszy, a mecze z dużą zdobyczą punktową miał prawie wyłącznie z drużynami od 11 miejsca w dół.

Jeśli porównamy jego grę do takiego Karola Butryna sprzed roku, który orał za siebie i jeszcze dokładał za Andringę, to jest przepaść. Podobnie zresztą Atanasijević.

Zajechany bo co, ma spełniać swoją rolę? Tyle piłek dostają atakujący w PlusLidze, którzy mają być liderami zespołów w ofensywie i kropka. Ciągle doszukujemy sie jakichś niewidzialnych wartości, ale Kaczmarek w ataku wcale rewelacyjnie nie gra. Ogarnijcie sobie porównanie z tego sezonu np z Kubą Jaroszem, który jednak gra w wyraźnie słabszym zespole i jest sporo starszy.

Łukasz po pierwszyxh 3-4 meczach się zaciął i naprawdę dobrze zagral potem tylko z Lwowem. No, ale sezon jest długi i jeszcze przyjdzie czas na oceny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kaczmarek, wyjmując kosmitę z Reunionu, to pewnie całościowo najlepszy atakujący ligi, może Ben Tarę i Bołądzia można porównywać w tej rundzie, ale w średniaku bez presji generalnie łatwiej.

Reprezentacja Włoch nas chyba już nauczyła czym naprawdę wygrywa się współcześnie w siatkówce, jeśli ktoś tego nie zauważył na bazie Zaksy i Kaczmarek jest tego (być może największą) krajową egzemplifikacją.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pawel9221 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 lis 2022, o 12:28 Kaczmarek, wyjmując kosmitę z Reunionu, to pewnie całościowo najlepszy atakujący ligi, może Ben Tarę i Bołądzia można porównywać w tej rundzie, ale w średniaku bez presji generalnie łatwiej.

Reprezentacja Włoch nas chyba już nauczyła czym naprawdę wygrywa się współcześnie w siatkówce, jeśli ktoś tego nie zauważył na bazie Zaksy i Kaczmarek jest tego (być może największą) krajową egzemplifikacją.
W sensie czym? Wlosi wygrali swietnym Gianellim i ze 3 skrzydlowych mialo forme. Jednak gra skrzydlowych wynikala, ze swietnie Gianelli kreowal gre i liderow na odpowiednie mecze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Blokiem i obroną, w ataku i na ME, i na MŚ byli w środku stawki pod względem skuteczności ataku (Pinali grał słabo na ME, a Michieletto średnio na MŚ).

Kaczmarek ma swoje ograniczenia, ale to znakomity gracz do takiego grania (atakuje z quicków, zaatakuje z lewego, zaatakuje na wysokiej, świetnie blokuje, dobrze broni, świetnie serwuje).

3% skuteczności ataku różnicy między graczem A, a graczem B to ... 25-30 ataków skończonych więcej w skali sezonu z tej samej próby, nie do wyłapania ludzkim okiem bez statystyk na dystansie 40 meczów: jak w czterosetowym meczu 25 razy dostajesz wystawę w swoją strefę bloku i 15-20% ataków w swoją strefę w obronie, to między świetnym, a przeciętnym graczem dostajesz dużo większą różnicę niż te 25 ataków na dystansie sezonu pod względem liczby kontr, jakie otrzymujesz.

Dlatego my na ME mieliśmy 55/43 procent ataku, Włochy 49/37, my przed finałem MŚ mieliśmy ~56/45 procent ataku, oni 51/38 procent ataku - i to oni wygrali te imprezy wygrywając wszystkie mecze.

Giannelli to najlepszy rozgrywający na świecie nie dlatego, że ''świetnie kreował kolegów'' (tzn. też), a dlatego, że mógłby uczyć Bartka Kurka bloku albo Drzyzgi gry w obronie, mniej więcej taki sens mają te stereotypowe ''rozgrywający jest od rozegrania" albo "atakujący jest od wysokich piłek".
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: przemik »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 lis 2022, o 14:33
Giannelli to najlepszy rozgrywający na świecie nie dlatego, że ''świetnie kreował kolegów'' (tzn. też), a dlatego, że mógłby uczyć Bartka Kurka bloku albo Drzyzgi gry w obronie, mniej więcej taki sens mają te stereotypowe ''rozgrywający jest od rozegrania" albo "atakujący jest od wysokich piłek".
Potrafi też zaatakować kiedy trzeba.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7167
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 24 lis 2022, o 11:58 Serio? Ja mam zupełnie inne odczucia.
Nimir to nie jest i nie będzie, bo to jednak inny typ gracza, ale były obawy, że większa eksploatacja wyjdzie jak u Konara, a Łukasz swoje kończy z tego co widziałem w kilku meczach, które widziałem i śledząc liczby. Odnosiłem się tylko do tego, że na większych obciążeniach nie wygląda gorzej niż jak był trzecią opcją, a nie że to najlepszy atakujący ligi czy tam jakiegoś innego uniwersum :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

MAG siatki pisze: 24 lis 2022, o 11:21 Faktycznie powoli się to wszystko zazębia, mimo braku Davida Smitha oraz Norberta Hubera. Czekamy też na to przyszłoroczne "wzmocnienie". Jeszcze dużo grania przed chłopakami. Ważne, że czołówka nam zbytnio nie odskoczyła. Nie jestem jakimś nadmiernym optymistą, ale ostatnie mecze nieco ostudziły emocje. Natomiast uspokojenie atmosfery nie oznacza, że możemy spać spokojnie. Ale w oczach chłopaków znów pojawił się pewien optymizm, a to jest bardzo ważne. Wciąż trzeba walczyć i wierzyć w końcowy sukces. Po chwili wytchnienia, zbliżają się naprawdę trudne mecze. Pierwszy poważny sprawdzian w najbliższy weekend ze Skrą Bełchatów, która też najwyraźniej wyszła już z kryzysu, co pokazały ostatnie spotkania. A to oznacza, że będzie ciężko.
Ciągle jest wymieniany ten brak Smitha, ale jakoś nie jestem przekonany czy to wielka strata. Znaczy teraz kiedy nie ma Hubera to tak, ale to tylko solidny środkowy i gdy wróci Huber to zapewne podstawową parą będzie Huber-Paszycki. Co by nie mówić Ukraiński środkowy przy podobnym potencjale w ataku ma jednak blok nieporównywalnie lepszy. To jeden z lepiej blokujących zawodników globu.

Żeby krytykować grę Kaczmarka w tym sezonie to trzeba być mocno do niego uprzedzonym. Pod względem samej skuteczności/efektywności+ ilość piłek to czołówka a takie aspekty jak blok, gra w obronie, asekuracji, które dokłada są nie do przecenienia. Poza tym wartością u niego jest to, że się nie spala. Chyba tylko Boyer/ ewentualnie Jarosz są lepsi od niego w lidze. Ben Tara w tym sezonie zbyt nierówny, choć windę i ogólnie potencjał ma chyba jeszcze wyższy niż Boyer. Teraz lepsza gra Zaksy się wzięła z tego, że do Kaczmarka doszedł Śliwka, który chyba już wrócił do formy po kontuzji. Dojdzie jeszcze Huber i mogą walczyć o medale. Jak jeszcze by doszedł kosmita po sezonie w Chinach to już w ogóle z pozycji bardzo mocno krytykowanego zespołu mogą znów urosnąć do rangi faworyta.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

No wiesz, jak porównamy Smitha z Paszyckim, to jednak stawiałbym na Amerykanina. Grają na jednej pozycji, ale to są dwa różne profile zawodników. David w specyficzny sposób atakuje z krótkiej. Rzadko kiedy da się go zatrzymać. Z kolei Paszycki złapał ostatnio jakieś czapy i czasami wali po autach. Na zagrywce też nieco bardziej podoba mi się Amerykanin, choć obaj w tym elemencie prezentują się przyzwoicie. Podkreślam, że to jedynie moja subiektywna ocena.

Przewagą Davida jest też jego większe doświadczenie. Nie mam tu na myśli jedynie jego techniki i ogrania, ale też aspekt psychologiczny. Ma silną psyche i nie zawodzi w ważnych momentach. Niewątpliwie dał wiele ZAKSIE w ostatnich sezonach i należą mu się za to słowa uznania. Jednak lata lecą i nadchodzi zmierzch kariery :( Szkoda....

Na razie zamiast pary Huber-Smith mamy z konieczności parę Paszycki-Wiltenburg. Holender się trochę wyrobił i to cieszy, bo to znaczy, że ten transfer miał jednak jakiś sens w porównaniu z bułgarskim niewypałem. Jeśli cała - wspomniana wyżej - czwórka środkowych + Kalembka, będzie w pełni sił na najważniejszą część sezonu, to tylko się cieszyć, bo przynajmniej na tej jednej pozycji będziemy mieć mega solidną ławkę !!!
Ostatnio zmieniony 25 lis 2022, o 11:04 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

kamil1999 pisze: 24 lis 2022, o 16:12
MAG siatki pisze: 24 lis 2022, o 11:21 Faktycznie powoli się to wszystko zazębia, mimo braku Davida Smitha oraz Norberta Hubera. Czekamy też na to przyszłoroczne "wzmocnienie". Jeszcze dużo grania przed chłopakami. Ważne, że czołówka nam zbytnio nie odskoczyła. Nie jestem jakimś nadmiernym optymistą, ale ostatnie mecze nieco ostudziły emocje. Natomiast uspokojenie atmosfery nie oznacza, że możemy spać spokojnie. Ale w oczach chłopaków znów pojawił się pewien optymizm, a to jest bardzo ważne. Wciąż trzeba walczyć i wierzyć w końcowy sukces. Po chwili wytchnienia, zbliżają się naprawdę trudne mecze. Pierwszy poważny sprawdzian w najbliższy weekend ze Skrą Bełchatów, która też najwyraźniej wyszła już z kryzysu, co pokazały ostatnie spotkania. A to oznacza, że będzie ciężko.
Ciągle jest wymieniany ten brak Smitha, ale jakoś nie jestem przekonany czy to wielka strata. Znaczy teraz kiedy nie ma Hubera to tak, ale to tylko solidny środkowy i gdy wróci Huber to zapewne podstawową parą będzie Huber-Paszycki. Co by nie mówić Ukraiński środkowy przy podobnym potencjale w ataku ma jednak blok nieporównywalnie lepszy. To jeden z lepiej blokujących zawodników globu. faworyta.
Smith oprócz umiejętności dokłada też ten swój spokój, który nie raz uratował ZAKSĘ. Tego bardzo brakuje.
Semper fidelis
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Rzeczywiście Smith ma mniej błędów. Za to Paszycki minimalnie lepszą skuteczność.
Ogólnie tak w tym sezonie jak i w całej swojej karierze PlusLigowej to porównywalni w ataku. To kwestia chyba czy lepiej mieć lepszy blok czy lepszą zagrywkę. Ja bym wolał blok bo zagrywka Smitha i tak nie jest asowa a ta Paszyckiego też jest nieprzyjemna bo to takie Wiśniówki z tych lepszych czasów Wiśniewskiego. Ale to też moje subiektywne zdanie.
Co do doświadczenia to tu się nie zgodzę bo obaj są niesamowicie doświadczonymi zawodnikami. Pamiętajmy, że Paszycki wygrywał mistrzostwa Rosji czy występował też w LM. Co prawda tytułu LM nie ma, ale jednak doświadczenie też spore w najlepszych ligach.

PS. No być może dochodzą jeszcze jakieś takie kwestie jak ten wspomniany spokój czy atmosfera w drużynie, których choć ja nie potrafię zmierzyć to też nie są bez znaczenia
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Zaksa może powalczyć o medale z Zawierciem może z Resovią ale JW w tej dyspozycji to absolutny faworyt do złota.
W zeszłym roku gdyby się nie posypali zdrowotnie to wynik rywalizacji z Zaksą zarówno w LM jak i w +L byłby bardziej wyrównany.
W tym roku od początku jest zdrowy Boyer(który gra fenomenalnie) a w Zaksie nie ma Semena - nawet z Huberem w swojej najlepszej dyspozycji i z Thomasem/Osmanym szanse oceniam 40 do 60 dla Ptoków.
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: firefoxkk »

No mnie to wygrywanie i to dosyć bez większych problemów bardziej niepokoi, niz jak przegrywali. Bo ktoś tam na górze, jeszcze sobie pomyśli.... Dobra wygrywamy znowu mecze, jestesmy na górze tabeli to wzmocnienia nie trzeba, tylko obym pomylil się i nikt tak nie mysłal, ze nie sciagamy bo np. bulgar za pol roku juz bedzie umial przyjmowac i serwowac :|
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Ja bym się aż tak nie martwił. Bo jeśli ktoś ma przyjść od stycznia, to znaczy, że ten kontrakt jest już raczej podpisany.
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PabloFX »

MAG siatki pisze: 25 lis 2022, o 11:00 Ja bym się aż tak nie martwił. Bo jeśli ktoś ma przyjść od stycznia, to znaczy, że ten kontrakt jest już raczej podpisany.
A skończy się Bułgarem-bis w marcu :]
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

PabloFX pisze: 25 lis 2022, o 11:09
MAG siatki pisze: 25 lis 2022, o 11:00 Ja bym się aż tak nie martwił. Bo jeśli ktoś ma przyjść od stycznia, to znaczy, że ten kontrakt jest już raczej podpisany.
A skończy się Bułgarem-bis w marcu :]
Jeżeli nie uda się podpisać nikogo konkretnego, to chyba mozna kończyć sezon obecnym składem.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

PabloFX pisze: 25 lis 2022, o 11:09
MAG siatki pisze: 25 lis 2022, o 11:00 Ja bym się aż tak nie martwił. Bo jeśli ktoś ma przyjść od stycznia, to znaczy, że ten kontrakt jest już raczej podpisany.
A skończy się Bułgarem-bis w marcu :]
Nie kracz :] Wypluj to zdanie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”