Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

qtp
Posty: 2275
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: qtp »

MAG siatki pisze: 17 lis 2022, o 11:30 że nie do końca byli doceniani w swoich klubach (np. Olek, Huber)
Nie jest to prawda. Śliwka miał wtedy bdb ofertę z Resovi żeby przedłużyć kontrakt, gdyby trenerem w KK nie został wtedy Gardini to pewnie został by w Rzeszowie.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

No, Olek wtedy w Resovii był liderem. Choć na poczatku Resovia przez kilka pierwszych meczów wychodziła chyba nawet z Krastinsem jeśli dobrze pamiętam, ale ostatecznie Olek był najmocniejszym punktem tej drużyny.
Jak dla mnie to był sportowy wybór Śliwki by się rozwinąć w Zaksie.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kibic_siatki »

Śliwka rozwinął się w Resovii: to był pierwszy jego klub z wysokimi oczekiwaniami. Dobrze grał w ataku i słabo w przyjęciu. Linia przyjęcia: Śliwka, Rossard i Masłowski słabo się spisywała co wpłynęło na końcowe wyniki. Trudno nawet powiedzieć kto z nich był najsłabszy: Góral miał wtedy wizję polskiego składu, która słabo się sprawdzała. Raczej bym powiedział, że Olek wybrał Zaksę dlatego, że miał szansę na 1 szóstkę, a rzeszowskim klubie była polityka "równych szóstek", gdzie w trakcie meczu wszyscy przyjmujący byli zmieniani.
qtp
Posty: 2275
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: qtp »

Tak, tak, równa 6 Resovi w tamtym sezonie to Depowski i Krastins :P I tak często wchodzili do gry że Śliwka z Rossardem atakowali przez sezon jakieś 1600 razy a Depowski z Finem 200 razy... Równiutko.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Kłamca.
bono
Posty: 3478
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Z taką grą jak dotychczas to na 4 tego ;)
Dużo gorsze statystyki niż Żalińskiego.
To cień zawodnika z Gdańska - bez bloku, bez przyjęcia i ze słabym atakiem jak na jego możliwosci.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: jarek8dywan »

Kolejny najemnik, który zamiast zajac sie treningiem by odbudowac swoja katastrofalna forme, kombinuje jak tu spierdzielic zeby sobie dorobic...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

A skąd wiadomo, że to o Lipińskim, a nie o Karlitzku?

Rzeczywiście śmiesznie btw. że to na oficjalnej stronie Plusligi. xD
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lis 2022, o 16:23 A skąd wiadomo, że to o Lipińskim, a nie o Karlitzku?

Rzeczywiście śmiesznie btw. że to na oficjalnej stronie Plusligi. xD
Ze słów Artema.
Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Jak wszystko zaskoczy to Olsztyn w końcu ma drużynę zdolną sprawić jakąś niespodziankę.
Arw165
Posty: 1412
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

kamil1999 pisze: 18 lis 2022, o 16:37
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lis 2022, o 16:23 A skąd wiadomo, że to o Lipińskim, a nie o Karlitzku?

Rzeczywiście śmiesznie btw. że to na oficjalnej stronie Plusligi. xD
Ze słów Artema.
"Obstawiam, że chodzi o Lipińskiego". O te słowa chodzi?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Czyjeś typy to chyba trochę za mało na krytykowanie/obrażanie zawodnika? ;)

IMHO dla zachowania powagi rozgrywek lepiej żeby Zaksa kogoś wykupiła niż brała graczy dzięki regulaminowej furtce po sezonie w innej lidze, ale też lepiej żeby wzięła kogoś spoza ligi.
Arw165
Posty: 1412
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lis 2022, o 17:04 IMHO dla zachowania powagi rozgrywek lepiej żeby Zaksa kogoś wykupiła niż brała graczy dzięki regulaminowej furtce po sezonie w innej lidze, ale też lepiej żeby wzięła kogoś spoza ligi.
Jeśli jest wybór:
a) z Chin
b) z innego klubu Plusligi

to IMO lepiej brać z Chin, bo tam już po sezonie. Nie zabierasz nikomu ważnego zawodnika w trakcie sezonu...
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lis 2022, o 17:04 Czyjeś typy to chyba trochę za mało na krytykowanie/obrażanie zawodnika? ;)

IMHO dla zachowania powagi rozgrywek lepiej żeby Zaksa kogoś wykupiła niż brała graczy dzięki regulaminowej furtce po sezonie w innej lidze, ale też lepiej żeby wzięła kogoś spoza ligi.
No zdecydowanie. Zresztą ja jestem daleko od obrażania zawodnika.
Po prostu odpisałem skąd możemy domniemywać o kogo chodzi bo Artem zwykle ma jednak dobre info.
ciorny17
Posty: 8518
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Arw165 pisze: 18 lis 2022, o 17:25 to IMO lepiej brać z Chin, bo tam już po sezonie. Nie zabierasz nikomu ważnego zawodnika w trakcie sezonu...
Yyy, po sezonie?
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Arw165 pisze: 18 lis 2022, o 17:25 Jeśli jest wybór:
a) z Chin
b) z innego klubu Plusligi

to IMO lepiej brać z Chin, bo tam już po sezonie. Nie zabierasz nikomu ważnego zawodnika w trakcie sezonu...
Jeśli jest wybór pomiędzy traktowaniem siatkówki jak poważny sport, a nie traktowaniu jej poważnie, to jednak wolę to pierwsze, ale owszem, fajnie jeśli Zaksa nie osłabi innego klubu z PL. Nie chce mi się powtarzać, ale tak jak pisałem w innym temacie, wzięcie jakiegoś Juantoreny czy Bednorza przez Zaksę czy Skrę z mojej perspektywy byłoby mocno ambiwalentne. Fajnie, ale coś takiego nie powinno być po prostu możliwe.
kamil1999 pisze: 18 lis 2022, o 17:25 Po prostu odpisałem skąd możemy domniemywać o kogo chodzi bo Artem zwykle ma jednak dobre info.
Nom, ale to nie brzmiało jak typowe info Artema, a raczej typ, dlatego spytałem. Ale może wie coś więcej, who knows.
Arw165
Posty: 1412
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

ciorny17 pisze: 18 lis 2022, o 17:33
Arw165 pisze: 18 lis 2022, o 17:25 to IMO lepiej brać z Chin, bo tam już po sezonie. Nie zabierasz nikomu ważnego zawodnika w trakcie sezonu...
Yyy, po sezonie?
Jak się skończy okienko transferowe, to będzie po sezonie.

@Wysoki - rozumiem, że wykup za pieniądze może dla kogoś być bardziej naturalny niż opcja chińska. Ale skoro obie są dopuszczalne, to w ramach jednorazowego działania wolę to drugie. Z drugiej strony na jednym razie pewnie się nie skończy, a również nie chciałabym, że takie praktyki weszły na stałe do naszego transferowego światka... Ciężka sytuacja.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Artem »

Już tłumaczę dlaczego postawiłem na Lipińskiego. Wcześniej dochodziły mnie słuchy, że w Olsztynie mu się średnio podoba, mówiło się, że może opuścić naszą ligę jeszcze w tym sezonie. Połączyłem to z dzisiejszymi informacjami i stwierdziłem, że o niego właśnie chodzi. Oczywiście mogę się mylić.

Edit.

Myliłem się, sprawa dotyczy Karola Butryna, który otrzymał ofertę od Asseco Resovii Rzeszów.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, o 18:08 przez Artem, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Arw165 pisze: 18 lis 2022, o 17:40 @Wysoki - rozumiem, że wykup za pieniądze może dla kogoś być bardziej naturalny niż opcja chińska. Ale skoro obie są dopuszczalne, to w ramach jednorazowego działania wolę to drugie. Z drugiej strony na jednym razie pewnie się nie skończy, a również nie chciałabym, że takie praktyki weszły na stałe do naszego transferowego światka... Ciężka sytuacja.
Ja kiedyś nie krytykowałem takiej opcji, ale gdy nagminnie zaczęła być wykorzystywana w lidze włoskiej to 2-3 razy mieliśmy sytuację, gdzie Kazijski po zakończeniu sezonu w Japonii po znajomości szedł do Trentino/Werony, i dla mnie to po prostu manipulowanie wynikami rozgrywek dzięki regulaminowemu potworkowi. Zaksa weźmie takiego Bednorza na koniec sezonu i się może okazać, że lepiej było zrobić flopa z Karjaginem i wziąć bonusowo Bednorza niż np. cały rok płacić DeFalco (bo może wyjść taniej, do tego Bednorz będzie miał mniej meczów w nogach etc). Bo to każdej stronie pasuje (FIVB dostanie kasę za rejestrację gracza, zawodnik więcej zarobi, agent także, dla klubów też fajna opcja), tylko tak obiektywnie jednak jest coś nie halo, to taki jakby Messi w jednym sezonie mógł grać w PSG i Barcelonie. Może, ale nie jednocześnie, a w siatkówce trochę to jest możliwe. ;) Zaksa i Skra badziewnie zbudowały składy, to niech chociaż w normalnych warunkach je naprawią.
Artem pisze: 18 lis 2022, o 17:40 Już tłumaczę dlaczego postawiłem na Lipińskiego. Wcześniej dochodziły mnie słuchy, że w Olsztynie mu się średnio podoba, mówiło się, że może opuścić naszą ligę jeszcze w tym sezonie. Połączyłem to z dzisiejszymi informacjami i stwierdziłem, że o niego właśnie chodzi. Oczywiście mogę się mylić.
Dzięki za info. :)
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: michal1983 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lis 2022, o 17:53
Arw165 pisze: 18 lis 2022, o 17:40 @Wysoki - rozumiem, że wykup za pieniądze może dla kogoś być bardziej naturalny niż opcja chińska. Ale skoro obie są dopuszczalne, to w ramach jednorazowego działania wolę to drugie. Z drugiej strony na jednym razie pewnie się nie skończy, a również nie chciałabym, że takie praktyki weszły na stałe do naszego transferowego światka... Ciężka sytuacja.
Ja kiedyś nie krytykowałem takiej opcji, ale gdy nagminnie zaczęła być wykorzystywana w lidze włoskiej to 2-3 razy mieliśmy sytuację, gdzie Kazijski po zakończeniu sezonu w Japonii po znajomości szedł do Trentino/Werony, i dla mnie to po prostu manipulowanie wynikami rozgrywek dzięki regulaminowemu potworkowi. Zaksa weźmie takiego Bednorza na koniec sezonu i się może okazać, że lepiej było zrobić flopa z Karjaginem i wziąć bonusowo Bednorza niż np. cały rok płacić DeFalco (bo może wyjść taniej, do tego Bednorz będzie miał mniej meczów w nogach etc). Bo to każdej stronie pasuje (FIVB dostanie kasę za rejestrację gracza, zawodnik więcej zarobi, agent także, dla klubów też fajna opcja), tylko tak obiektywnie jednak jest coś nie halo, to taki jakby Messi w jednym sezonie mógł grać w PSG i Barcelonie. Może, ale nie jednocześnie, a w siatkówce trochę to jest możliwe. ;) Zaksa i Skra badziewnie zbudowały składy, to niech chociaż w normalnych warunkach je naprawią.
Artem pisze: 18 lis 2022, o 17:40 Już tłumaczę dlaczego postawiłem na Lipińskiego. Wcześniej dochodziły mnie słuchy, że w Olsztynie mu się średnio podoba, mówiło się, że może opuścić naszą ligę jeszcze w tym sezonie. Połączyłem to z dzisiejszymi informacjami i stwierdziłem, że o niego właśnie chodzi. Oczywiście mogę się mylić.
Dzięki za info. :)
Absolutnie się zgadzam. Ja również od zawsze jestem zdania że takie fikołki nie powinny mieć miejsca.
Ten temat jest na tapecie od kilku dobrych lat (Przekręt czy Skra) ale dopiero teraz „burżuazja” forumowa odnosi się krytycznie. OK, nieważne.

Uważam że skład powinien być zamknięty do momentu rozpoczęcia rozgrywek i tak powinno się grać do końca. Jeśli w Zaksie pojawi sie nowy skrzydłowy to jedynym wytłumaczeniem było by gdyby takowy zawodnik został podpisany już na następny sezon. To wciąż słabe ale jest jakaś okoliczność łagodząca. Ściąganie gracza tylko na drugą połowe sezonu to totalne dno. Wstyd że od 25 lat funkcjonujący profesjonalnie klub a od ostatnich 8 tak mądrze budowany, odnoszący historyczne sukcesy zespół, ucieka się do tego typu wygibasów.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, o 18:37 przez michal1983, łącznie zmieniany 3 razy.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
dedede
Posty: 507
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: dedede »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lis 2022, o 17:53
Arw165 pisze: 18 lis 2022, o 17:40 @Wysoki - rozumiem, że wykup za pieniądze może dla kogoś być bardziej naturalny niż opcja chińska. Ale skoro obie są dopuszczalne, to w ramach jednorazowego działania wolę to drugie. Z drugiej strony na jednym razie pewnie się nie skończy, a również nie chciałabym, że takie praktyki weszły na stałe do naszego transferowego światka... Ciężka sytuacja.
Ja kiedyś nie krytykowałem takiej opcji, ale gdy nagminnie zaczęła być wykorzystywana w lidze włoskiej to 2-3 razy mieliśmy sytuację, gdzie Kazijski po zakończeniu sezonu w Japonii po znajomości szedł do Trentino/Werony, i dla mnie to po prostu manipulowanie wynikami rozgrywek dzięki regulaminowemu potworkowi. Zaksa weźmie takiego Bednorza na koniec sezonu i się może okazać, że lepiej było zrobić flopa z Karjaginem i wziąć bonusowo Bednorza niż np. cały rok płacić DeFalco (bo może wyjść taniej, do tego Bednorz będzie miał mniej meczów w nogach etc). Bo to każdej stronie pasuje (FIVB dostanie kasę za rejestrację gracza, zawodnik więcej zarobi, agent także, dla klubów też fajna opcja), tylko tak obiektywnie jednak jest coś nie halo, to taki jakby Messi w jednym sezonie mógł grać w PSG i Barcelonie. Może, ale nie jednocześnie, a w siatkówce trochę to jest możliwe. ;) Zaksa i Skra badziewnie zbudowały składy, to niech chociaż w normalnych warunkach je naprawią.
Artem pisze: 18 lis 2022, o 17:40 Już tłumaczę dlaczego postawiłem na Lipińskiego. Wcześniej dochodziły mnie słuchy, że w Olsztynie mu się średnio podoba, mówiło się, że może opuścić naszą ligę jeszcze w tym sezonie. Połączyłem to z dzisiejszymi informacjami i stwierdziłem, że o niego właśnie chodzi. Oczywiście mogę się mylić.
Dzięki za info. :)
No ale przecież w piłce nożnej można przejść w zimowym okienku do innego klubu i teraz nawet dopuszczalna jest gra w lidze mistrzów w dwóch klubach w jednym sezonie..czyli powiedzmy że Messi awansował do fazy pucharowej z PSG, teraz przechodzi do Bayernu i na wiosnę w 1/8 finału gra przeciwko PSG
Diomedea
Posty: 4329
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

A dlaczego podpisanie gracza na nastepny sezon ma umozliwiac mu bezproblemowa zmiane klubu sezon wczesniej.
To co proponujesz to grubszy przekret.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Możliwe. Mi chodziło raczej o jakieś wytłumaczenie, tak łopatologicznie, dla siebie żeby się mniej wstydzić.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7820
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dedede pisze: 18 lis 2022, o 18:33No ale przecież w piłce nożnej można przejść w zimowym okienku do innego klubu i teraz nawet dopuszczalna jest gra w lidze mistrzów w dwóch klubach w jednym sezonie..czyli powiedzmy że Messi awansował do fazy pucharowej z PSG, teraz przechodzi do Bayernu i na wiosnę w 1/8 finału gra przeciwko PSG
A jest możliwa sytuacja, że piłkarz gra w klubie Y, kończy tam sezon, idzie do klubu X, kończy tam sezon, a potem wraca do klubu Y? W przeciągu roku? Czym wzięcie Bednorza od początku lutego różni się od sytuacji, gdzie Katarczycy postanowili wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata i na początku maja wzięli na jeden turniej Kazijskiego, Raphaela, Sancheza i Simona, gdy ci zakończyli sezon w swoich klubach w Europie? Niczym.

Możliwa za to w piłce jest sytuacja, gdzie klub X wykupuje w zimowym okienku zawodnika z klubu Y - dlatego koniec okna transferowego do końca grudnia (połowa sezonu) to był dobry przepis, i mniej więcej to na myśli miał chyba @michal1983. Nie dość, że dobra gra w rundzie zasadniczej to średnia nagroda w kontekście korzyści na playoffy, to tutaj zaraz się może okazać, że dobre zbudowanie zespołu przed sezonem traci na znaczeniu, bo można wziąć znane nazwisko za pół-darmo, które już skończyło sezon, po 3/4 rundy zasadniczej. Nie wiem jaki kontrakt może dostać taki Bednorz po końcu sezonu w Chinach, ale biorąc pod uwagę, że to jakieś 3/8 sezonu to bardzo możliwe, że mówimy o relatywnie niewielkiej kasie, zwłaszcza, ze swoje już zarobi w Szanghaju.
bono
Posty: 3478
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Dla mnie to żenada wykupywanie w sezonie zawodników - jak ZAKSA wzięła Bułgara to niech grają nim.
A Resovia i ewentualny Butryn na ten sezon to żenada do potęgi żenady.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
dedede
Posty: 507
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: dedede »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lis 2022, o 18:44
dedede pisze: 18 lis 2022, o 18:33No ale przecież w piłce nożnej można przejść w zimowym okienku do innego klubu i teraz nawet dopuszczalna jest gra w lidze mistrzów w dwóch klubach w jednym sezonie..czyli powiedzmy że Messi awansował do fazy pucharowej z PSG, teraz przechodzi do Bayernu i na wiosnę w 1/8 finału gra przeciwko PSG
A jest możliwa sytuacja, że piłkarz gra w klubie Y, kończy tam sezon, idzie do klubu X, kończy tam sezon, a potem wraca do klubu Y? W przeciągu roku? Czym wzięcie Bednorza od początku lutego różni się od sytuacji, gdzie Katarczycy postanowili wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata i na początku maja wzięli na jeden turniej Kazijskiego, Raphaela, Sancheza i Simona, gdy ci zakończyli sezon w swoich klubach w Europie? Niczym.

Możliwa za to w piłce jest sytuacja, gdzie klub X wykupuje w zimowym okienku zawodnika z klubu Y - dlatego koniec okna transferowego do końca grudnia (połowa sezonu) to był dobry przepis, i mniej więcej to na myśli miał chyba @michal1983. Nie dość, że dobra gra w rundzie zasadniczej to średnia nagroda w kontekście korzyści na playoffy, to tutaj zaraz się może okazać, że dobre zbudowanie zespołu przed sezonem traci na znaczeniu, bo można wziąć znane nazwisko za pół-darmo, które już skończyło sezon, po 3/4 rundy zasadniczej. Nie wiem jaki kontrakt może dostać taki Bednorz po końcu sezonu w Chinach, ale biorąc pod uwagę, że to jakieś 3/8 sezonu to bardzo możliwe, że mówimy o relatywnie niewielkiej kasie, zwłaszcza, ze swoje już zarobi w Szanghaju.
A orientujesz się na ile Bednorz podpisał w Chinach? No bo jeśli na jeden sezon to teoretycznie po sezonie jest wolnym graczem i może robić sobie co chce i wcale niewykluczone że zostanie na następny sezon w Polsce..
Poza tym jeśli chodzi o nożna to np. w tamtym sezonie pod koniec stycznia( koniec okienka) Serie A grała 23 kolejkę na 38, teraz porównajmy to z tym sezonem Plusligi: koniec stycznia 22 kolejka/30, później playoffy a patrząc na poprzednie lata załóżmy że ZAKSA dochodzi do finału czyli kolejne minimum 7 meczów także nie widzę tu wielkiej różnicy więc nie przesadzajmy
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, o 20:26 przez dedede, łącznie zmieniany 1 raz.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: dezerter »

Co za wstyd dla miasta i klubu, to nie mam pytań! :o

". W Polsce kierownik ZAKSY oszukiwał mnie i innych obcokrajowców przez trzy, cztery sezony, a my nawet tego nie zauważyliśmy. To długa historia. Otrzymaliśmy pieniądze od klubu, a on miał zapłacić za nas podatki. Zamiast tego chował pieniądze do swojej kieszeni.
Kilka lat później wszystko wyszło na jaw, ale podatki musieliśmy już płacić sami. To było bardzo niedorzeczne...
Mogłem sprawdzić wszystko, ale za bardzo ufałem ludziom, myślałem, że zrobią, o co się ich prosi. To było głupie z mojej strony.

Inf: BO Sport. Podał Balcerzak na TT


Kto wtedy był kierownikiem i prezesem klubu?
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Nowosielska prezesem a Tomasz Drzyzga tym sławnym kierownikiem który kradł.

O tym pan Wojtek milczy od lat.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Klugenhammer »

O tym milczało całe środowisko skupione wokół Polsatu.
O sprawie dowiedzieliśmy się przecież tylko dzięki temu, że napisał o tym... Pasini.
Poza tym to odgrzewany kotlet, więc ta "nyska wrzutka" bardzo słaba. ;)
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: jeep »

Musimy się pogodzić z tym, że wysokie zarobki zawodników biorą się nie stąd, że to jest sport na wysokim poziomie, tylko że to jest sportbiznes, a nawet sportshowbiznes. W biznesie nie ma reguł ani sportowych zasad, są tylko frajerzy i obawiam się, że w ZAKSie mamy właśnie z nimi do czynienia, ponieważ mieli wszelkie szanse, żeby przed sezonem skompletować silny skład i nie potrafili tego zrobić. Jeżeli uda im się w sezonie jakoś zalepić te dziury, to niech to zrobią, mnie jest wszystko jedno jak, ale tak czy inaczej PO dla ZAKSy w tym sezonie to szczyt marzeń.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: dezerter »

Klugenhammer pisze: 18 lis 2022, o 20:42 O tym milczało całe środowisko skupione wokół Polsatu.
O sprawie dowiedzieliśmy się przecież tylko dzięki temu, że napisał o tym... Pasini.
Poza tym to odgrzewany kotlet, więc ta "nyska wrzutka" bardzo słaba. ;)
Żadna wrzutka, w tamtych latach nie skupiałem się na PlusLidze, bo Stal grała w 1 Lidze. Będę musiał poszukać info w sieci, polecasz jakieś linki?
Ostatnio zmieniony 18 lis 2022, o 20:55 przez dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”