Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Pomocniczka pisze: 7 kwie 2023, o 12:05
Kooya - gwiazdę światowej siatkówki, prosto z Trentino.

Noworoczny, herbatą się przez ciebie zaktusiłem

Kooy gwiazdą może był, ale wtedy gdy przychodził do Zaksy. Do Skry przyszedł po słabym sezonie gdzie nikt mimo włoskiego paszportu go za bardzo nie chciał.
Deroo dla przykładu już przychodził jako dużo większa gwiazda a przede wszystkim materiał na gwiazdę. Mówiło się, że to będzie absolutna czołówka światowa i IMO w Zaksie się tą czołówką stał. Byłby nadal pewnie gdyby nie te kontuzje. BTW. Jak sobie radzi w Rosji? Ktoś coś wie?
Tillie, czy Toniutti to też już przychodzili jako gwiazdy czołowej repry a Bednorza to już nie ma co porównywać do Kooya. We Włoszech był gwiazdą, trafił na dwa lata do najbogatszego klubu no i jako gwiazda w kwiecie wieku trafił do Zaksy. Transfer porównywalny tylko z Urosem, który też w kwiecie wieku trafił do PL i który też w Serie A był absolutną gwiazdą. Zresztą i Śliwka przychodził do Zaksy już nie jako talent a jako najlepszy zawodnik Resovii i gwiazda ligi. Słabszy klub zmienił na lepszy.
Widocznie za priorytet postawił rozwój, choć pewnie miał też znaczenie trener.
Smith rzeczywiście za gwiazdę raczej nigdy nie uchodził. Grał w tej kadrze USA bo ci byli słabi na środku. Gwiazdą się stał w Zaksie. I to mam wrażenie, że nie od razu bo przez pierwsze dwa sezony był raczej najsłabszym punktem zespołu.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

olek322 pisze: 7 kwie 2023, o 14:42 Toniutti przyszedł wtedy tuż po sezonie w którym zdobył złoto ME i Ligi Narodów, w której to został najlepszym rozgrywającym.
Ale kiedy był zakontraktowany?
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

kamil1999 pisze: 7 kwie 2023, o 14:50
Pomocniczka pisze: 7 kwie 2023, o 12:05
Kooya - gwiazdę światowej siatkówki, prosto z Trentino.

Noworoczny, herbatą się przez ciebie zaktusiłem

Kooy gwiazdą może był, ale wtedy gdy przychodził do Zaksy. Do Skry przyszedł po słabym sezonie gdzie nikt mimo włoskiego paszportu go za bardzo nie chciał.
No, to potwierdzasz to, co ja piszę.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Kochani, siatkarze ZAKSY dotarli już z Perugii do Kędzierzyna-Koźla. Pokażmy im jak bardzo cieszymy się tu na forum z ich sukcesu. Zostawmy już te dywagacje z przeszłości. Żyjmy tym, co jest teraz i tym co będzie się działo w najbliższych dniach i tygodniach, bo to one będą kluczowe w ostatecznym rozrachunku tego sezonu. To, co wydarzyło się wczoraj, trafiło już na karty pięknej historii nie tylko polskiej siatkówki. To ogromny sukces. Szkoda tylko, że tak mało czasu zostało nam, aby wspólnie z siatkarzami świętować ten piękny wynik w Lidze Mistrzów. Chory kalendarz - ale jak widać - trudno przeskoczyć pewne, nawet te nieracjonalne decyzje...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Kiepski »

MAG siatki pisze: 7 kwie 2023, o 15:24 Kochani, siatkarze ZAKSY dotarli już z Perugii do Kędzierzyna-Koźla. Pokażmy im jak bardzo cieszymy się tu na forum z ich sukcesu. Zostawmy już te dywagacje z przeszłości. Żyjmy tym, co jest teraz i tym co będzie się działo w najbliższych dniach i tygodniach, bo to one będą kluczowe w ostatecznym rozrachunku tego sezonu. To, co wydarzyło się wczoraj, trafiło już na karty pięknej historii nie tylko polskiej siatkówki. To ogromny sukces. Szkoda tylko, że tak mało czasu zostało nam, aby wspólnie z siatkarzami świętować ten piękny wynik w Lidze Mistrzów. Chory kalendarz - ale jak widać - trudno przeskoczyć pewne, nawet te nieracjonalne decyzje...

Mag tak tym postem zrobiłeś na mnie pozytywnie wrażenie jak nigdy że aż postanowiłem się zalogować i oczywiście poprzeć. Tak, cieszymy się sukcesami polskich drużyn, a pod wrażeniem wczorajszego meczu w wykonaniu Zaksy jestem jeszcze dziś. Szacunek dla ekipy z Kędzierzyna-Koźla
Pan Wacek
Posty: 346
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pan Wacek »

Mamy ogromny sukces, wspaniały zespół, który zdominował europejską siatkówkę, ma szansę trzeci raz wygrać LM, a ty wyliczanie kto przyszedł jako gwiazda, kto był prawie gwiazdą, kto już wtedy grał w reprezentacji itd. Co to ma na celu? Zaraz wyjdzie, że przecież ZAKSA na każdej pozycji ma gwiazdy światowej siatkówki więc te 3 finały mając taki skład to tak naprawdę był obowiązek.
No one likes us, we don't care!
Diomedea
Posty: 4238
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Dzieki Mag, masz racje.
Pan Wacek- ja wole zeby Zaksa byla chwalona za rzeczywiste walory tzn madrosc budowy skladu, madry dobor trenerow, stawianie na zespol, madre gospodarowanie pieniedzmi, umiejetne wynajdowanie ogranych talentow i wkomponowywanie ich w zespol
niz tworzenie jakiejs mityczno-meczenskiej legendy, ze zawodnicy znikad ale te fluidy kedzierzynskie ich wioda.

Wielkie gratulacje dla Zaksy. Radosc dla znakomitej wiekszosci kibicow.
I trzymamy kciuki za mecze w PO.
Oby wyszlo, jak wtedy, gdy Treflowi odmowiono przelozenia zawodow w covidzie i w... zawodnicy wygrali.

Jednak z ciekawosci powtorze pytanie: czy byla formalna prosba o przelozenie i kto jej odmowil?
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Dziękuję Wam i życzę wszystkim Zdrowych Wesołych Świąt. Również na parkietach. Tak wyszło...
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Kamil Semeniuk opisuje na czym polega obecna siatkówka (i mówi to, o czym ja tu piszę nie tak rzadko, czyli dokładne dogranie - polecam zobaczyć kilka meczów Zaksy z odtworzenia, z przewijaniem pauz, zobaczyć, jak każdy z graczy dogrywa free balla, porównać to z innymi drużynami):
- Nasz zespół ma na pewno kompletnie inny styl od tego, co graliśmy w ubiegłym sezonie w Kędzierzynie. ZAKSA prowadzi cierpliwą grę, my bardziej siłową. Staramy się skończyć akcję w pierwszym podejściu. Myślę, że to czasami prowadzi nas w złą stronę, tracimy cierpliwość i przegrywamy przez to spotkania. W lidze włoskiej jest kilka zespołów, które grają podobnie jak ZAKSA, chociażby nasz następny rywal z Mediolanu. Oni też potrafią grać cierpliwie, gdy piłka nie jest na tyle komfortowa, by ją od razu skończyć. Nie ukrywam, fajnie by było, gdybyśmy się tej cierpliwości nauczyli. A nie byłoby to przecież problemem. Wystarczy tylko chcieć. Wszystko zaczyna się od treningu. Jak się trenuje, tak się później gra, więc jeżeli nie będziemy tego próbować na treningach, to i na boisku na pewno nie wydarzy się cud, że będziemy nagle nabijać na blok w sytuacjach, gdy piłka nie jest komfortowa do skończenia w pierwszej akcji. A to są podstawowe elementy: dogranie darmowej piłki w strefę między 2 a 3, żeby rozgrywający miał komfort rozegrania nie tylko na lewe bądź prawe skrzydło, ale też żeby miał możliwość otwarcia pierwszego tempa i pipe'a. To są detale, ale one robią różnice. Wystarczy popatrzeć na ostatnie spotkanie z Kędzierzynem. Oni w tych detalach są znakomici - zaznaczył reprezentacyjny rozgrywający.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PIECHuuRR »

Kocham Kornela !!!! oby jak najdłużej był w klubie.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: michal1983 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2023, o 19:28 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
zbycho123
Posty: 214
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Zaksa w ćwierćfinale playoff trafiła na bardzo trudnego rywala Projekt i wygrała dwa mecze ale po taibreku. Miała więcej problemów niż że słynna przereklamowana Perugia. Brawo Zaksa i Projekt powinniście się spotkać w finale a nue tak wcześnie.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

No cóż, chłopaki oddychali rękawami w dwumeczu z Projektem. Po prostu padli kondycyjnie, co zresztą nie tak dawno temu przewidziałem pisząc o graniu w święta i przerośniętej do granic możliwości PlusLidze. To się musiało tak skończyć i ZAKSA miała sporo szczęścia, że 9 i 10 kwietnia wygrała oba mecze. Warszawa zagrała naprawdę dobrze i mogła zgarnąć całą pulę. Moim zdaniem był to jeden z najsłabszych meczów ZAKSY w tym sezonie, no bo jeśli zwykły "balonik" na zagrywce spadał naszym kilka razy pod nogi, no to co tu komentować ??? Terminarzowa bandyterka odciska swoje piętno na zawodnikach i trudno teraz przewidzieć jak to wszystko się skończy. Mamy tu na forum kilku speców od statystyk. Chętnie bym się dowiedział ile w obecnym sezonie ZAKSA rozegrała meczów i setów (uwzględniając: Superpuchar, PP, LM oraz PLS) w zestawieniu z innymi zespołami, a zwłaszcza z obecnym rywalem (czyli Projektem) i najbliższym (czyli Resovią). Może ktoś ma już gotowca i udostępni te dane. Jeśli wyjątkowo mocny w ostatnich tygodniach Projekt i stawiana w roli faworyta do wygrania PlusLigi Resovia już na tym etapie rozegrały prawdopodobnie o kilkanaście (13-14) spotkań mniej w tym sezonie niż ZAKSA, no to chylę czoła przed kędzierzyńską ekipą, że wciąż daje radę i skutecznie walczy o najwyższe cele na krajowych i europejskich parkietach. Na jak długo starczy paliwa ??? Tego nie wiem.
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PabloFX »

MAG siatki pisze: 11 kwie 2023, o 14:13 No cóż, chłopaki oddychali rękawami w dwumeczu z Projektem. Po prostu padli kondycyjnie, co zresztą nie tak dawno temu przewidziałem pisząc o graniu w święta i przerośniętej do granic możliwości PlusLidze. To się musiało tak skończyć i ZAKSA miała sporo szczęścia, że 9 i 10 kwietnia wygrała oba mecze. Warszawa zagrała naprawdę dobrze i mogła zgarnąć całą pulę. Moim zdaniem był to jeden z najsłabszych meczów ZAKSY w tym sezonie, no bo jeśli zwykły "balonik" na zagrywce spadał naszym kilka razy pod nogi, no to co tu komentować ??? Terminarzowa bandyterka odciska swoje piętno na zawodnikach i trudno teraz przewidzieć jak to wszystko się skończy. Mamy tu na forum kilku speców od statystyk. Chętnie bym się dowiedział ile w obecnym sezonie ZAKSA rozegrała meczów i setów (uwzględniając: Superpuchar, PP, LM oraz PLS) w zestawieniu z innymi zespołami, a zwłaszcza z obecnym rywalem (czyli Projektem) i najbliższym (czyli Resovią). Może ktoś ma już gotowca i udostępni te dane. Jeśli wyjątkowo mocny w ostatnich tygodniach Projekt i stawiana w roli faworyta do wygrania PlusLigi Resovia już na tym etapie rozegrały prawdopodobnie o kilkanaście (13-14) spotkań mniej w tym sezonie niż ZAKSA, no to chylę czoła przed kędzierzyńską ekipą, że wciąż daje radę i skutecznie walczy o najwyższe cele na krajowych i europejskich parkietach. Na jak długo starczy paliwa ??? Tego nie wiem.
Ale co Ty chcesz porównać z ZAKSĄ 2 zespoły, które nie grają w pucharach? :] przecież to logiczne, że będą mieć dużo mniej w nogach
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

PabloFX pisze: 11 kwie 2023, o 14:31
MAG siatki pisze: 11 kwie 2023, o 14:13 No cóż, chłopaki oddychali rękawami w dwumeczu z Projektem. Po prostu padli kondycyjnie, co zresztą nie tak dawno temu przewidziałem pisząc o graniu w święta i przerośniętej do granic możliwości PlusLidze. To się musiało tak skończyć i ZAKSA miała sporo szczęścia, że 9 i 10 kwietnia wygrała oba mecze. Warszawa zagrała naprawdę dobrze i mogła zgarnąć całą pulę. Moim zdaniem był to jeden z najsłabszych meczów ZAKSY w tym sezonie, no bo jeśli zwykły "balonik" na zagrywce spadał naszym kilka razy pod nogi, no to co tu komentować ??? Terminarzowa bandyterka odciska swoje piętno na zawodnikach i trudno teraz przewidzieć jak to wszystko się skończy. Mamy tu na forum kilku speców od statystyk. Chętnie bym się dowiedział ile w obecnym sezonie ZAKSA rozegrała meczów i setów (uwzględniając: Superpuchar, PP, LM oraz PLS) w zestawieniu z innymi zespołami, a zwłaszcza z obecnym rywalem (czyli Projektem) i najbliższym (czyli Resovią). Może ktoś ma już gotowca i udostępni te dane. Jeśli wyjątkowo mocny w ostatnich tygodniach Projekt i stawiana w roli faworyta do wygrania PlusLigi Resovia już na tym etapie rozegrały prawdopodobnie o kilkanaście (13-14) spotkań mniej w tym sezonie niż ZAKSA, no to chylę czoła przed kędzierzyńską ekipą, że wciąż daje radę i skutecznie walczy o najwyższe cele na krajowych i europejskich parkietach. Na jak długo starczy paliwa ??? Tego nie wiem.
Ale co Ty chcesz porównać z ZAKSĄ 2 zespoły, które nie grają w pucharach? :] przecież to logiczne, że będą mieć dużo mniej w nogach
A czemu by nie porównać? A co w ZAKSIE grają roboty ??? :] Ja wiem, że to jest logiczne, tylko że o tej oczywistości i logice nie chcesz zbytnio rozmawiać 8-) Dlaczego nie można pokazać różnicy w obciążeniach poszczególnych zespołów ??? Na ogół podajemy jedynie wyniki końcowe spotkań, a może warto pamiętać, że wynik wynikowi nierówny, a zmęczenie to kluczowy element rywalizacji, wpływający na dyspozycję zawodników. Łatwiej pokonać wymęczoną niż wypoczętą ZAKSĘ. Dla mnie osobiście nie jest to drugorzędny szczegół i z tego co pamiętam był on eksponowany przy innych okazjach przez różnych komentatorów i ekspertów. Rozumiem, że - Twoim zdaniem - w przypadku ZAKSY nie należy o tych elementach mówić, bo nie pasują do koncepcji :] Chcemy mieć godnych reprezentantów w europejskich pucharach, ale o tym, że grają na innych frontach, to już nie należy pamiętać ??? Wybacz, ale mam nieco inne podejście do tej sprawy.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

No tak, ale jakie rozwiązanie na tę bolączkę? W koszykówce chyba było coś takiego z drużyną Krauzego? że nie grali sezonu zasadniczego? tylko od razu do play offów awansowali? Strasznie było to krytykowane. Oczywiście porąbana jest liczba zespołów, ale ile by ich nie było, zawsze finalnie drużyna z topu będzie miała więcej rozegranych meczów od średniaka.
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Pomocniczka pisze: 11 kwie 2023, o 16:40 No tak, ale jakie rozwiązanie na tę bolączkę? W koszykówce chyba było coś takiego z drużyną Krauzego? że nie grali sezonu zasadniczego? tylko od razu do play offów awansowali? Strasznie było to krytykowane. Oczywiście porąbana jest liczba zespołów, ale ile by ich nie było, zawsze finalnie drużyna z topu będzie miała więcej rozegranych meczów od średniaka.
Oczywiście masz rację. Ja z tym nie polemizuję. Drużyny grające na wielu frontach zawsze będą bardziej obciążone od tych, które mają na głowie tylko PlusLigę. I ZAKSA ma tak od wielu lat. Mi chodzi tylko o to, żeby nie pomijać tego faktu, dyskutując chociażby o wynikach oraz formie kędzierzynian na tym etapie rozgrywek. Nie można stawiać znaku równości pomiędzy wypoczętym gwiazdozbiorem Projektu i Resovii, a zawodnikami ZAKSY czy też Jastrzębskiego Węgla, którzy mają w kościach znacznie więcej rozegranych spotkań. Po prostu miejmy to na uwadze, bo być może nie każdy chce o tym pamiętać, spłycając temat wyłącznie do stwierdzenia, że gra w pucharach to przywilej, a jak ktoś jest zmęczony, to mecz w PO może oddać walkowerem. Czytając coś takiego, odechciewa się grać w europejskich pucharach.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Ja pamiętam i dlatego widzę, jaka przepaść jest między Zaksą a taką Warszawą. Mam też nadzieję, że rezygnacja Resovii z występu w CEV przyniesie odpowiednie skutki i drużyna dzięki mniejszej liczbie spotkań zdoła w tym roku dzięki odpoczynkowi zająć miejsce premiowane występem w pucharze europejskim. CEV.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Pomocniczka pisze: 12 kwie 2023, o 04:05 Ja pamiętam i dlatego widzę, jaka przepaść jest między Zaksą a taką Warszawą. Mam też nadzieję, że rezygnacja Resovii z występu w CEV przyniesie odpowiednie skutki i drużyna dzięki mniejszej liczbie spotkań zdoła w tym roku dzięki odpoczynkowi zająć miejsce premiowane występem w pucharze europejskim. CEV.
Jak to zrezygnowali ;) ??? Przecież gra w pucharach to jest przywilej :] A tak na poważnie, to przydałoby się chłopakom trochę wytchnienia. Muszą wytrzymać jeszcze nieco ponad miesiąc. 20 maja w Turynie zagrają w ostatnim akcie tego siatkarskiego spektaklu. Oby tylko zdrowie dopisało, czego życzę zawodnikom obu drużyn.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Kolejny filmik z serii "reacting with ..."

https://youtu.be/IhZELkF4NLU

Tym razem gościem specjalnym był David Smith a omawia się trzy szeroko rozumiane końcówki wszystkich setów finału Pucharu Polski. Jest to o tyle ciekawe, że obaj komentatorzy mają łatwość mówienia i zwracają uwagę na szczegóły, których nie ma w statystykach.

Z tego odcinka można dowiedzieć się, czy to dobrze, jak libero stojąc na jedynce próbuje wyręczyć szóstkę z przyjęcia (przy okazji - pięknie widać, że przy skrócie, nawet gdy mu się to uda, to leży przed szóstką i wyłącza tym samym pajpa); co to jest "polish tip"; co powiedział kapitan na czasie i wiele innych ciekawych rzeczy.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Nuriel »

Po internatach hula zdjęcie Bednorza z jakimś ustrojstwem na barku.
Czyżby jakiś uraz, czy nic groźnego? Ktoś coś wie?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

Nuriel pisze: 14 kwie 2023, o 06:09 Po internatach hula zdjęcie Bednorza z jakimś ustrojstwem na barku.
Czyżby jakiś uraz, czy nic groźnego? Ktoś coś wie?
W tych samych internetach pod tym zdjęciem pisali że to urządzenie do regeneracji, nawet podawali specyfikację :D więc raczej nie ma się czym martwić, ot sprzęt pomagający w regeneracji.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Arw165 »

Może tutaj ktoś będzie wiedział - byłam na piątkowym meczu Wawa-Zaksa i w trzecim(?) secie Smith się strasznie zagotował z jakiegoś powodu, coś wymachiwał siedząc na ławce, uspokajali go chyba fizjo i Erik (z boiska). Sędzie pokazał żółtą kartkę, ale w protokole jest, że to dla fizjo. Ktoś coś kojarzy, bo zaczynam się bać, że miałam jakieś halucynacje w trakcie spotkania. :D Pamiętam, że byłam zdziwiona zachowaniem Davida, bo on zawsze taki spokojny.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Kicu »

Arw165 pisze: 17 kwie 2023, o 16:36 Może tutaj ktoś będzie wiedział - byłam na piątkowym meczu Wawa-Zaksa i w trzecim(?) secie Smith się strasznie zagotował z jakiegoś powodu, coś wymachiwał siedząc na ławce, uspokajali go chyba fizjo i Erik (z boiska). Sędzie pokazał żółtą kartkę, ale w protokole jest, że to dla fizjo. Ktoś coś kojarzy, bo zaczynam się bać, że miałam jakieś halucynacje w trakcie spotkania. :D Pamiętam, że byłam zdziwiona zachowaniem Davida, bo on zawsze taki spokojny.
O ile mi się akcje nie pomyliły, to w transmisji telewizyjnej powiedzieli, że to kartka dla Brandta za to, że siedział na krzesełku drugiego trenera i nie miał prawa tam być ;). Natomiast na temat Smitha nie przypominam sobie, żeby było cokolwiek powiedziane.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: FLPman »

Być może kogoś zainteresuje wywiad z Davidem Smithem :)
(Są polskie napisy, jeśli nie włączą się automatycznie, należy je włączyć z menu rozwijanego "kołem zębatym" w ekranie odtwarzacza)

https://youtu.be/SEX08Jm2OHk
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Bardzo przyjemny wywiad. Kuba dał radę, ładnie mówi po angielsku, pytania nie były banalne. Widać było tremę ale to chyba pierwszy taki wywiad. Dale będzie tylko lepiej.

Świetna sprawa z napisami, dzięki niej można oglądać wywiad ze strzałka w prawą stronę, przeskakiwać co chwila o 5 sekund i nie stracić żadnego słowa.

Amerykanie są świetnym obiektem do wywiadów, mają dużą lekkość wypowiadania się. Ten wywiad i rozmowa Siekiera z Averillem to chyba dwa najfajniejsze wywiady tego roku.

Dowiemy się, czy lepiej grzać ławę w dobrym zespole / lidze czy zdobywać minuty na boisku w gorszym / gorszej.

Czym się różnią amerykańscy środkowi od reszty świata.

Co doradzał Davidowi Hugh i jak to doskonale widać dzisiaj na boisku.

Jak się zmienia sport drużynowy.

Dlaczego Zaksa gra tak jak gra.

Kto Davidowi najbardziej pomaga w utrzymaniu formy/regeneracji oprócz duetu Brandt / Pietrzak.

Dwa minusy:
Zabrakło pytania o dalsze plany Davida, w szczególności, czy nie planuje może zostać w Polsce.
Zdecydowanie za dużo reklam.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hardy »

Wiadomo coś czy Janusza wczoraj kilkukrotnie ściągano z powodu jakiejś kontuzji czy to tylko było zmęczenie?
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Resofan »

hardy pisze: 23 kwie 2023, o 11:39 Wiadomo coś czy Janusza wczoraj kilkukrotnie ściągano z powodu jakiejś kontuzji czy to tylko było zmęczenie?
Raczej żadnej kontuzji nie było. Z trybun nie było widać, żeby coś koło niego robili masażyści czy fizjoterapeuta. Część tych zmian to była "przedłużona podwójna" bo przecież Kaczmarka w pierwszych dwóch setach nie było, a w czwartym zszedł na dłużej przy dużej przewadze Zaksy. Samelvuo dał mu odsapnąć przed piątym setem, bo dokładnym przyjęciem i Zaksa i Resovia nie grzeszyły więc rozgrywający musieli się nabiegać, a set i tak już był wygrany przez Kędzierzynian.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Pomocniczka
Posty: 1905
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Po przemyśleniu moja teza jest następująca:

Zaksa od początku wiedziała, że będzie miała Bednorza. Jako czwarty do treningów był zakontraktowany Kariagin. Zaksa staje się pośmiewiskiem całej siatkarskiej Polski, ale nie puszcza pary z gęby. Czeka sobie spokojnie na Bartka.

Kariagin dostaje swoje "szanse" ale nie na zasadzie "ogrywania", tylko jako próba czy nie będzie przypadkiem lepszy od Staszewskiego/Żalińskiego. Zwłaszcza, że Śliwka na początku jest kontuzjowany.

Przewijają się rózne nazwiska: Lucarelli, Lavia, Michieletto, Mozic, Pope, Płotnicki, Anderson, nawet Juantorena. Nazwiska te wymyślają jednak kibice, którzy nie znają scenariusza i nie wyobrażają sobie, jak moża było zrobić takiego (jak to pisze młodzież) f...k upa. Zaksa jednak wie swoje i z uśmiechem na ustach czeka na zrealizowanie swojego planu.

Na poparcie swojej tezy mam cztery dowody:

1. Bednorz wie, że jeśli chce zawalczyć o igrzyska, to tylko z Zaksą. Jak powiedział Paszycki po pucharze: "Jak chcesz coś w Polsce wygrać, musisz iść do Zaksy.".
2. Bednorz szybko przedluża, choć, jak twierdzi prezes Szpaczek, miał lepsze finansowo oferty (to pokazuje, że fałszywa jest teza, iż gracze idą zawsze za lepszą kasą).
3. Bednorz to dobry kolega Kaczmarka.
4. Płotnicki w jakimś wywiadzie twierdzi, że nigdy nie miał oferty z Zaksy. Gdyby faktycznie Zaksa kogoś szukała, oferty daliby wszystkim. Ale nie musiała szukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”