Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 590
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

Nie każdy jest Wlazłym czy Kłosem siatkówki i ma ochotę spędzać tyle lat w jednym klubie, większość zawodników wypala się z emocji po 4-5 latach, Olek leci 5ty rok, Kaczmarek tak samo, Smith rok mniej, a oni to podstawa podstawy Zaksy.
Co do Bednorza to racja, z jednej strony można sobie powiedzieć "dajmy mu czas" ale z drugiej strony, przecież chłopak jest w rytmie meczowym, bez przerwy w grze, bez urazów, bez kontuzji (tfu). Piłka w chinach jest tej samej wielkości co w polsce, uderza się ją tak samo, więc nie rozumiem powodu dla którego można mu dawać jakiś wybitnie długi kredyt zaufania, przecież chyba wystawiaczy ma lepszych od tych chińskich.
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ptrlnd »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 sty 2023, o 23:00
ptrlnd pisze: 19 sty 2023, o 22:56 Z tego co pamiętam Kazijski wracając do Werony z Japonii potrzebował kilkunastu kolejek żeby się odbudować, dlatego nie ma co grilować Bartka za debiut. Nie ten poziom meczu i treningu, inna kultura gry no i pewnie stres z powodu powrotu do Polski zrobiły swoje. Dajcie mu miesiąc na złapanie optymalnej formy i wpasowanie się w system gry Zaksy i potem narzekajcie.
Tak jak pisałem w innym temacie, problemem Bednorza nie jest samo granie w Chinach, a to, na jakim poziomie on w tych Chinach grał, bo w finale ligi to podobną strzelnicę robił z niego np. Jaeschke, w pierwszym meczu zrobił na nim jakieś 6 asów, w drugim meczu Bednorz miał 20% pozytywnego przyjęcia. Taki Jaeschke był od niego w dużo lepszej formie, a od tego momentu minęły jakieś 1,5-2 tygodnie. Zgadzam się za to, że nie należy oceniać Bednorza tu i teraz.
Prawda, z drugiej strony na swoje nieszczęście zadebiutował z Treflem, który na zagrywce kopał jak nigdy. O ile mecz z Trentino będzie o nic, to już w kolejce czekają na Zaksę Resovia, Trefl i Projekt więc łatwiej nie będzie. Ciekaw jestem jak to Sammelvuo poukłada, bo jeszcze ze dwie wpadki i tam będzie gorąco.
kurakao23
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2023, o 06:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kurakao23 »

Zasłyszane z okolic KK
Bieniek bardzo blisko zaksy. Byłoby to dość mocne wzmocnienie
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 374
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KentuckiFan »

Zobaczymy jak to trener poukłada. Czasu na scalenie tych puzzli jest mało, ale też najbliższe meczowe okazje jednak wywołujące chyba większe emocje i mobilizację i to one pokażą nam miejsce gdzie jesteśmy. Najpierw 25.01 Itas Trentino a potem 28.01 "Świętą wojna" z Rzeszowem to są te takie "smaczki". Czy Shoji będzie lepszy jak Zator, może Huber czapką przykryje Kochana. Rossard i De Falco czy reprezentanci Polski Bednorz i Śliwka. Kto ma lepszy młot - pojedynek Kaczmarek kontra Muzaj. No i sypy, Fabian po rewitalizacji czy Janusz. Najważniejszy jest cel główny, po drodze ... różnie się zdarza.
Dyskutować zawsze warto.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Dobrze, że ten Bednorz to do Zaksy wrócił, to tutaj mamy względny spokój a nie tyradę. Na twitterze już skreślony XD

Wiem, że to zły temat, ale co się stało z tymi ofensywnymi kibicami Resovii z lat 2011-2014? Właśnie na tt się przenieśli?
Kłamca.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Dzięki Bogu. Tu poza moją radosną twórczością ;) względny spokój.

Lubię Was choć czasem robi mi frajdę prowokowanie 8-)
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
kibic_siatki
Posty: 2582
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kibic_siatki »

bez_nazwy pisze: 19 sty 2023, o 23:10 Co do Bednorza to racja, z jednej strony można sobie powiedzieć "dajmy mu czas" ale z drugiej strony, przecież chłopak jest w rytmie meczowym, bez przerwy w grze, bez urazów, bez kontuzji (tfu). Piłka w chinach jest tej samej wielkości co w polsce, uderza się ją tak samo, więc nie rozumiem powodu dla którego można mu dawać jakiś wybitnie długi kredyt zaufania, przecież chyba wystawiaczy ma lepszych od tych chińskich.
Zasady gry w siatkówkę w każdym kraju są takie same, nie znaczy to, ze poziom gry jest podobny. Nawet w tym samym kraju przeniesienie zawodników z jednego miejsca w inne nie musi kończyć się sukcesem: parę lat temu Resovia wykupiła z GKS prawie cały skład razem z trenerem, grający w Katowicach powyżej swojego potencjału i ledwie utrzymała się w lidze, bo w Rzeszowie było złe powietrze....
Jakoś w tym sezonie nie ma z tym problemu.
W innych krajach było podobnie: Turcy wykupili gwiazdy z Trentino i sukcesu w LM nie odnieśli...

Do czego zmierzam: Bednorz w Chinach był gwiazdą mającą pociągnąć swój zespół do lepszych wyników. Miejscowi od takich zawodników uczą się gry na wyższym poziomie. Za to otrzymuje wysokie wynagrodzenie i jeśli się sprawdza, to dostaje kontrakt na następny sezon. Czy spełnił te oczekiwania- trudno powiedzieć. W takich rozgrywkach biorą zwykle udział zawodnicy zbliżający się do sportowej emerytury, po kontuzjach, a Bartek takim przypadkiem nie jest. Powrót do rozgrywek na wyższym poziomie łatwy nie jest, co pokazał wczorajszy mecz. Jednak jest zawodnikiem ambitnym, którego nie zrażają chwilowe niepowodzenia.
Ocenę jego gry można będzie dokonywać dopiero w play-off.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Zaksa w tym sezonie straciła wiele wartości z poprzedniego sezonu. Wczorajszy mecz zaważy na losie trenera,który już raz popełnia błędy w taktyce i grze zespołu. Przed nami Trentino ,Resovia, Trefl ,Projekt ..każdy inaczej gra ,mające swoją rolę w grze taktycznej.
Sammuelvo kiedyś był dobrym zawodnikiem ale w roli trenera nie pasuje jeśli chodzi o Zakse. Co z tego że trenował rosyjskie kluby i reprezentację Rosji,czuł się dobrze w tym towarzystwie. A tutaj przychodzi do Zaksy ,skład opierający się na reprezentantach Polski i USA,Holandii, rozmontowal całkowicie grę od początku sezonu. Do tej pory nie może ułożyć tej układanki. Za sobą mamy już 21 meczów w lidze plus LM. I dalej nic .
Można powiedzieć że jeszcze nic nie osiągnęliśmy w tym sezonie, ale czuję że z PP ,MP i LM nic nie osiągniemy jeśli dalej tak będzie sabotował grę Zaksy.
Bednorz. Rozegrał dopiero pierwszy mecz. Od razu nie wstrzelić w grę chłopaków. Wraca po 5 latach a nasza liga podniosła poziom gry, a grając w Chinach to jakby oglądaliśmy poziom na niższym szczeblu. Tylko tam pieniądz rządzi.
Myślę że potrzeba czas na akceptację jego gry w składzie ale powtarzam dopóki jest Sammuelvo nic nie wskóra żeby podnieść poziom radości w zespole Zaksy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

pietrus72 pisze: 20 sty 2023, o 11:17 Zaksa w tym sezonie straciła wiele wartości z poprzedniego sezonu. Wczorajszy mecz zaważy na losie trenera,który już raz popełnia błędy w taktyce i grze zespołu. Przed nami Trentino ,Resovia, Trefl ,Projekt ..każdy inaczej gra ,mające swoją rolę w grze taktycznej.
Sammuelvo kiedyś był dobrym zawodnikiem ale w roli trenera nie pasuje jeśli chodzi o Zakse. Co z tego że trenował rosyjskie kluby i reprezentację Rosji,czuł się dobrze w tym towarzystwie. A tutaj przychodzi do Zaksy ,skład opierający się na reprezentantach Polski i USA,Holandii, rozmontowal całkowicie grę od początku sezonu.
pietrus72 pisze: 27 mar 2022, o 11:21 witam wszystkich :) dawno mnie nie było tutaj ,ale nie zniknąłem hihih wchodzę codziennie i czytam co ciekawego w świecie siatkówki ,przeglądam wpisy ,zawsze coś niż TT:) ale coś napiszę po wczorajszym meczu Zaksy .Staram się tonować sytuację po każdym meczu ligowym ,bo kibicuję ich wieków,ale do rzeczy.Zgadzam się z kilkoma mówcami że Kędzierzyn od momentu zdobycia PP zjechała w dół.Nie tylko z formą ale także taktycznie.Odosobnieniem jest trener Cretu ,wiadomo na początku były zachwyty to i owo ,ale teraz mamy niedosyt w wyborze trenera.Wybrał go Zarząd z poprzedniego sezonu.Orze szóstką niemiłosiernie,kwadrat dla niego nie istnieje,jakby widział na treningu że są słabi na tle pierwszej.Wczoraj Zaksa grała przeciętnie,Kaczmarek i Huber out- czyli zeszli ponad kreską formy ,Rejno mało wykorzystywany ,Smith już ten czas mija z każdym sezonem ,natomiast Kluth jest juz drugi sezon w kadrze ale ile grał przez ten czas??? powiedzmy że to może byc wypadek przy pracy ale mecz z Bełchatowem zawalił trener [...]
Nie wypominam, żeby była jasność, ani nie twierdzę, że skończy się tak samo - ale niektórzy mocno zaczynają przeceniać rolę trenera*, dlatego przypominam tego Cretu, któremu się dostawało jakieś pół roku za bycie betonem, bo nie korzystał z ławki, której po prostu nie miał, a ostatecznie wynikowo okazał się najlepszym trenerem w historii Waszego klubu.

*Poza tym Karjaginem, ale raz, że nie chce mi się o tym ani pisać, ani po raz n-ty czytać, a po drugie - ja tam się nie znam, nie wiem na ile Sammelvuo o tym rzeczywiście zadecydował/jakie miał opcje etc.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 sty 2023, o 11:24
pietrus72 pisze: 20 sty 2023, o 11:17 Zaksa w tym sezonie straciła wiele wartości z poprzedniego sezonu. Wczorajszy mecz zaważy na losie trenera,który już raz popełnia błędy w taktyce i grze zespołu. Przed nami Trentino ,Resovia, Trefl ,Projekt ..każdy inaczej gra ,mające swoją rolę w grze taktycznej.
Sammuelvo kiedyś był dobrym zawodnikiem ale w roli trenera nie pasuje jeśli chodzi o Zakse. Co z tego że trenował rosyjskie kluby i reprezentację Rosji,czuł się dobrze w tym towarzystwie. A tutaj przychodzi do Zaksy ,skład opierający się na reprezentantach Polski i USA,Holandii, rozmontowal całkowicie grę od początku sezonu.
pietrus72 pisze: 27 mar 2022, o 11:21 witam wszystkich :) dawno mnie nie było tutaj ,ale nie zniknąłem hihih wchodzę codziennie i czytam co ciekawego w świecie siatkówki ,przeglądam wpisy ,zawsze coś niż TT:) ale coś napiszę po wczorajszym meczu Zaksy .Staram się tonować sytuację po każdym meczu ligowym ,bo kibicuję ich wieków,ale do rzeczy.Zgadzam się z kilkoma mówcami że Kędzierzyn od momentu zdobycia PP zjechała w dół.Nie tylko z formą ale także taktycznie.Odosobnieniem jest trener Cretu ,wiadomo na początku były zachwyty to i owo ,ale teraz mamy niedosyt w wyborze trenera.Wybrał go Zarząd z poprzedniego sezonu.Orze szóstką niemiłosiernie,kwadrat dla niego nie istnieje,jakby widział na treningu że są słabi na tle pierwszej.Wczoraj Zaksa grała przeciętnie,Kaczmarek i Huber out- czyli zeszli ponad kreską formy ,Rejno mało wykorzystywany ,Smith już ten czas mija z każdym sezonem ,natomiast Kluth jest juz drugi sezon w kadrze ale ile grał przez ten czas??? powiedzmy że to może byc wypadek przy pracy ale mecz z Bełchatowem zawalił trener [...]
Nie wypominam, żeby była jasność, ani nie twierdzę, że skończy się tak samo - ale niektórzy mocno zaczynają przeceniać rolę trenera*, dlatego przypominam tego Cretu, któremu się dostawało jakieś pół roku za bycie betonem, bo nie korzystał z ławki, której po prostu nie miał, a ostatecznie wynikowo okazał się najlepszym trenerem w historii Waszego klubu.

*Poza tym Karjaginem, ale raz, że nie chce mi się o tym ani pisać, ani po raz n-ty czytać, a po drugie - ja tam się nie znam, nie wiem na ile Sammelvuo o tym rzeczywiście zadecydował/jakie miał opcje etc.
Masz rację. Przy takiej liczbie urazów i kontuzji, nawet najlepszy szkoleniowiec miałby problemy, żeby coś sensownego poukładać. Sammelvuo jest specyficzny, ale nie można mu zarzucić, że stoi z założonymi rękami i nic nie robi. Rotuje składem, kombinuje. Pytanie czy Grbiciowi i Cretu wychodziłby to lepiej? Nie sądzę. Jak to mówią: „Tak krawiec kraje, jak mu materii staje”. Każdy krawiec bez wyjątku - nie tylko Fin, który ma trochę związane ręce, bo nie ma za bardzo kim grać.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Okey. Fin rotował składem,nie miał kim grać na początku sezonu. Karyagin to jego pomysł ściągnięcia do Zaksy. Myślałem że będzie dobrze ,skład zachowany ale wciąż nie wiem na co patrzę w każdej kolejce. Kaczmarek od początku sezonu jakoś niemrawy w ataku.
Ale za sobą mamy 21 spotkań w lidze ,jeszcze 10 spotkań i już play offy. A wciąż nie wie jak ustawić skład? Huber po kontuzji, jeszcze nie ten Hubcio z poprzedniego sezonu. Staszewski po podpisaniu kontraktu w Resovii już nie taki obrotny w grze. Bednorz musi oswoić grę w pluslidze. Holender - niewiem co tu napisać, słaby?? Patrząc Janusz Kaczmarek Paszycki Smith/Huber Bednorz Śliwka Shoji. Na rezerwie Zalinski Staszewski Kluth Wiltenburg Stępień no i Banach :] Na papierze mocny skład a na boisku cienizna jak wczoraj. Ja nie pamiętam że Zaksa traci 15 asów zagrywkami. Coś nie hallo?? Ja nie mówię że jest be...tylko pytanie który to mecz zawala taktycznie Fin. Nie kumam jego taktyki prorosyjskiej,a wiadomo tam gra się siłowo i blokiem .
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zaksa jest przedostatnia w lidze w asach i 1-2 jeśli chodzi o grę przy swojej zagrywce (tzn. wymiata na bloku i w obronie na tle ligi), nie wiem o jakiej ''rosyjskiej'' siatkówce mowa, już abstrahując, że gra Rosji na poziomie reprezentacyjnym za bardzo od gry Polski się nie różni jakbyśmy odrzucili wszystkie stereotypy, a Kuzbas za czasów Sammelvuo grał +- to co Zaksa, ale z gorszymi wykonawcami (techniczni przyjmujący, ponadprzeciętnie grający kombinacyjnie sypacz).

Mi się nie chce bronić Sammelvuo z prozaicznego względu: tzn. ja go generalnie aż tak jego wyniki by wskazywały, nie cenię, więc możliwe, że się wykolei na koniec sezonu, ale jak popatrzymy np. dlaczego Zaksa wyglada dużo gorzej w asach anieli rok temu, to się okaże, że ta różnica 0.6 asa na set to po prostu będzie różnica pomiędzy Semeniukiem i Huberem, a Paszyckim i Staszewskim/Żalińskim/Karjaginem na zagrywce, podobnie gra reprezentacyjnych Zaksiarzy na tle reprezentacyjnych nie-Zaksiarzy też nie wygląda źle. Miejsce w top4 i awans dalej w LM, zważywszy, że Zaksa realnie grała bez dwóch podstawowych siatkarzy do tej pory cały sezon (i to będących potężnym wzmocnieniem względem Smitha/Staszewskiego), wyglądają akceptowalnie.

Cierpliwości.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Wstawie tu bo chyba odpowiedniejsze miejsce.
Nie oczekiwałbym, że co roku fazę zasadniczą będziemy kończyć z dwoma porażkami, będąc zdecydowanym liderem. Tak się nie da. Pozostałe zespoły też są budowane na bazie zawodników klasy światowej. Nie ma więc co się spodziewać, że co roku będzie to tak wyglądało. Mamy różne problemy personalne. Nie chodzi przecież o to, że mamy ławkę słabą, bo tak nie jest. Wielu zawodników, którzy teoretycznie mieli być rezerwowymi, pokazuje, że można na nich liczyć. Nawet w ciężkich meczach na szczycie potrafią wejść i pokazać dobry poziom. Często wypadają nam pojedynczy zawodnicy, więc takich treningów w pełnym składzie mieliśmy do tej pory kilka. Teraz doszedł jeszcze Bartosz Bednorz, czyli nowy element układanki, który będziemy musieli jakoś wprowadzić. Myślę, że w większości meczów dobrze sobie radzimy z tą improwizacją i licznymi zmianami. Najważniejsze teraz są mecze pucharowe, w tym ten z Treflem, który zdecyduje o awansie do półfinału, a później play-off
Marcin Janusz
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Wczoraj przed meczem z Treflem wydawało się, że Zaksa ma dużą szansę wskoczyć do top3 tabeli niebawem, a tu teraz trzeba się bronić, żeby z top4 nie wypaść...
Obecny rywal Zaksy w półfinale ma wszystko żeby rozstrzelać ich zagrywką.
No i ćwierćfinał z 5 zespołem też nie będzie taki oczywisty.
Tak jak ktoś wczoraj tu napisał, Zaksa w tym sezonie może odpaść w ćwierćfinale jak i wygrać całą ligę. Jeden dobry mecz, a później kolejny fatalny. Problemy zdrowotne nie pomagają, ale jest zero stabilizacji.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Nie wiem skąd wynika ta narracja o "rosyjskim stylu" Sammelvuo. Nie śledzę ligi rosyjskiej, ale ci co śledzą swego czasu pisali wyraźnie o "nie rosyjskim" stylu ekip prowadzonych przez Sammelvuo. Zresztą Kuzbass, który swego czasu bardzo się fajnie oglądało to był taki klub który był bardzo nie stereotypowy jak na rosyjski klub. Bardziej techniczny niż fizyczny. Zresztą obecna Zaksa to stylowo dalej ta sama Zaksa. Tylko wykonawcy gorsi. A strata do JW czy Zawiercia nie jest duża, więc biorąc pod uwagę Staszewskiego zamiast Semeniuka i brak Hubera i może też średnią formę reprezentantów to naprawdę dobrą robotę robi Fin. Tym bardziej, że Zaksa super wygląda w tych drużynowych elementach. Obecna Zaksa to inna drużyna niż ta w ostatnich sezonach i oceniamy Sammelvuo na podstawie tego co ma a nie tego co mieli jego poprzednicy
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 765
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: jimiq »

kamil1999 pisze: 20 sty 2023, o 15:41 Nie wiem skąd wynika ta narracja o "rosyjskim stylu" Sammelvuo. Nie śledzę ligi rosyjskiej, ale ci co śledzą swego czasu pisali wyraźnie o "nie rosyjskim" stylu ekip prowadzonych przez Sammelvuo. Zresztą Kuzbass, który swego czasu bardzo się fajnie oglądało to był taki klub który był bardzo nie stereotypowy jak na rosyjski klub. Bardziej techniczny niż fizyczny. Zresztą obecna Zaksa to stylowo dalej ta sama Zaksa. Tylko wykonawcy gorsi. A strata do JW czy Zawiercia nie jest duża, więc biorąc pod uwagę Staszewskiego zamiast Semeniuka i brak Hubera i może też średnią formę reprezentantów to naprawdę dobrą robotę robi Fin. Tym bardziej, że Zaksa super wygląda w tych drużynowych elementach. Obecna Zaksa to inna drużyna niż ta w ostatnich sezonach i oceniamy Sammelvuo na podstawie tego co ma a nie tego co mieli jego poprzednicy
pełna zgoda w Rosji Sammelvuo miał opinię że zmienił grę Rosjan z siłowej na techniczną, czy to w reprze czy klubach.
I dobrze to też Janusz podsumowuje, Zaksa to teraz inna drużyna, już nie hegemon.
Ale fakt, odnoszę wrażenie że na jakości technicznej stracili sporo.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

No właśnie...na jakości technicznej trochę stracili , oby wnioski wyciągnie z każdego meczu nasz Sammuelvo.
Na początku to byłem pod wrażeniem wyboru trenera a teraz mieszane uczucia.
Nie ma takiej radochy na boisku, Śliwka mentalnie podciąga morale jak idzie źle na boisku. Wczoraj nie było lidera brakowało finezji. Martwi mnie strata ponad 15 pkt w zagrywce. Muszę poszukać staty z tego meczu. Byłem na meczu w Bielsku- Białej, tam jeszcze gorzej wyglądało niż w Gdańsku. Naprawdę nie wiem co jest grane w szatni ,robią takie sinusoidy ze kibic głupieje :]
Nie ma co rozpaczać ale każdy ma swoje wnioski ,zdania na temat naszej ekipy.
Rozliczymy go po sezonie :]
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: MAG siatki »

Pełna zgoda Panowie. Jak zdrowie dopisze, to na play offy powinni być w miarę gotowi. Niczego jeszcze nie przegrali, ani nie wygrali w tym sezonie. Ale będzie bardzo ciężko, cokolwiek osiągnąć, bo tak jak piszecie, to już nie ta sama ekipa..., natomiast w PlusLidze - co jest oczywiste - każdy bez wyjątku chce wygrywać i zdobywać medale. Ten sezon może jeszcze przynieść wiele niespodzianek. Lista potencjalnych medalistów rośnie z tygodnia na tydzień. Ojjj będzie się działo :D
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Skład na sezon 2023/24
Janusz
Paszycki , Smith??
Śliwka
Kaczmarek
Banach
Odchodzą
ZALINSKI, HUBER, STASZEWSKI, BEDNORZ
Nie wiadomo : Shoji ,Wiltenburg ,Kluth, Stępień
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: michal1983 »

Piotrze, litości …
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Prawdopodobnie tak będzie... :]
Garp
Posty: 590
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Garp »

pietrus72 pisze: 21 sty 2023, o 16:45 Skład na sezon 2023/24
Janusz
Paszycki , Smith??
Śliwka
Kaczmarek
Banach
Odchodzą
ZALINSKI, HUBER, STASZEWSKI, BEDNORZ
Nie wiadomo : Shoji ,Wiltenburg ,Kluth, Stępień
Cytując klasyka:"Jeśli zwalniają, to znaczy, że będą przyjmować..."
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Znając Szpaczka weźmie maruderów...patrząc na to wszystko w każdej formacji dziury. Na przyjęciu został Śliwka, potrzebują 3 graczy, na środku dwójka graczy, reszta nie wiadomo ale wszystko możliwe.
RAMIUS1983
Posty: 58
Rejestracja: 24 lip 2022, o 08:47
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: RAMIUS1983 »

pietrus72 pisze: 21 sty 2023, o 16:45 Skład na sezon 2023/24
Janusz
Paszycki , Smith??
Śliwka
Kaczmarek
Banach
Odchodzą
ZALINSKI, HUBER, STASZEWSKI, BEDNORZ
Nie wiadomo : Shoji ,Wiltenburg ,Kluth, Stępień
Bednorz ma podobno opcje przedłużenia o kolejny sezon. Smith podobno koniec kariery. Schoji raczej zostanie. Ktoś pisał że Zaksa rozmawia z Bieńkiem?? Ile w tym prawdy? Rejno powinien wrócić. Ciekawe ilu liga włoska wyciągnie zawodników bo Piacenza i LUBE tragedia w grze a płacą zawodnikom straszne sumy. Taki Leal bierze około 800tyś euro a Fornal jest ma jego poziomie i kosztował by połowę tego więc włosi mogą ruszyć na zakupy do polski. Nawet Defalco nie jest bezpieczny jak mu sypną kasą.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1768
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hardy »

Fornal na poziomie Leala? Czyli obaj nie pokazują niczego specjalnego?
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Bednorz pójdzie do Włoch prawdopodobnie, jego celem jest załapać się na kadrę IO Paryz 2024 ,podpisal do końca sezonu. Wątpię że zostanie. Ktoś musi sypiać groszem żeby został w kadrze . De Falco zostanie w Rzeszowie. Bieniek nie wróci do Zaksy. Oferty może mu składać :] Rejno może zostać w Zawierciu ,nie wiadomo na ile wypożyczenie jest podpisane. Zawiercie może go wykupić. Ogólnie Zaksa już jest rozmontowana za zasługą Szpaczka.
Streeter
Posty: 7137
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Streeter »

W sumie macie rację, bez sensu się tu udzielać :) wrzucę w moim wątku info, jak się jakieś nowe składy pojawią na #ŁączyNasSiatka, bo parę osób to chyba interesuje :) bo na rozmowy na takim poziomie szkoda mi nerwów. Pozdrawiam :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

O muj borze..... :] ludzie skończyli podstawówkę z języka polskiego. ;) po za tym każdy ma swoje zdania i określenia co kto powie, ja nie muszę się udzielać informacjami. Wystarczy że pooglądam Polska ligę i mi wystarczy :] a Zaksa czasami mi wnerwia swoimi ruchami transferowymi i nie tylko ze wystarczy rzucić ręcznikiem w tv 🙈🤣
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Szary Wilk »

hardy pisze: 23 sty 2023, o 00:17 Fornal na poziomie Leala? Czyli obaj nie pokazują niczego specjalnego?
Obecnie żaden reprezentacyjny przyjmujący nie gra na wystarczająco dobrym poziomie, ale i tak najrówniej wypada Fornal. Przede wszystkim w przyjęciu jest bardzo stabilny, sporo lepszy od Śliwki czy Bednorza i pewnie też obecnego Semeniuka, w ataku nie odstaje, w bloku zamiata konkurencję, na zagrywce lepszy Kwolek i w Serie A pewnie Semen.

Play off wyjaśnia wszystko między kadrowiczami, a tak już na temat - na razie jest jak jest, ale Fornal to dużo lepszy zawodnik od Leala pod kątem przydatności dla drużyny w więcej niż jednym elemencie i moim zdaniem byłby bardziej wartościowy dla takiej Piacenzy przy Lucarellim niż Leal, którego łatwo położyc na 4 litery na zagrywce.
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Szary Wilk pisze: 23 sty 2023, o 11:24
hardy pisze: 23 sty 2023, o 00:17 Fornal na poziomie Leala? Czyli obaj nie pokazują niczego specjalnego?
Obecnie żaden reprezentacyjny przyjmujący nie gra na wystarczająco dobrym poziomie, ale i tak najrówniej wypada Fornal. Przede wszystkim w przyjęciu jest bardzo stabilny, sporo lepszy od Śliwki czy Bednorza i pewnie też obecnego Semeniuka, w ataku nie odstaje, w bloku zamiata konkurencję, na zagrywce lepszy Kwolek i w Serie A pewnie Semen.

Play off wyjaśnia wszystko między kadrowiczami, a tak już na temat - na razie jest jak jest, ale Fornal to dużo lepszy zawodnik od Leala pod kątem przydatności dla drużyny w więcej niż jednym elemencie i moim zdaniem byłby bardziej wartościowy dla takiej Piacenzy przy Lucarellim niż Leal, którego łatwo położyc na 4 litery na zagrywce.
W ataku z czołowymi drużynami jest jednak jeszcze bardziej miękki od Semeniuka, któremu dokładnie to się zarzuca - coraz bardziej miękkie ataki.

Swoją drogą pamiętam jak podczas towarzyskiego meczu przed MŚ w Radomiu z Ukrainą Swędrowski rzucił plotkę, że niby Płotnicki do Zaksy. Wtedy fani Zaksy kręcili oczywiście nosem na tę plotkę, a teraz Oleh jest bliski pozbawienia miejsca w szóstce Perugii Kamila, bo tak świetnie gra.

@pietrus72, jeśli zaksa rozmontowana, to znaczy, że klub wycofany z Plusligi w przyszłym sezonie będzie? Czytając ciebie da się odnieść wrażenie, że w tej zaksie nie będzie komu grać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”