Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

zbycho123
Posty: 212
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: zbycho123 »

Huber cały sezon miał kontuzje klub leczył go a ten chce przejść do Włoch a gdzie iojalnisc, honor?czy ten gracz jest poważny narazie niech pogra w zaksie jest jej to winny
PanPrezes
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2022, o 13:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PanPrezes »

miał ważny kontrakt, kontrakt się kończy i odchodzi, nic nie jest winien Kędzierzynowi.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 373
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KentuckiFan »

zbycho123 pisze: 26 sty 2023, o 01:29 Huber cały sezon miał kontuzje klub leczył go a ten chce przejść do Włoch a gdzie iojalnisc, honor?czy ten gracz jest poważny narazie niech pogra w zaksie jest jej to winny
Jak dla mnie to niech sobie przechodzi póki potrafimy sobie radzić bez Niego. Z niewolnika nie ma pracownika, dajmy pograć tym, którzy angażują się w projekt sercem i pełnią potencjału. Wracając do wczorajszego meczu to całkiem wartościowy potencjał na dalszą część sezonu. Jeżeli będą potrafili w każdym kolejnym spotkaniu powtórzyć zacięcie i energię z dwóch pierwszych setów, dodając utrzymanie koncentracji, by "dobić rywala" to miło się będzie oglądało. Oczywiście przy zachowaniu racjonalnego gospodarowania siłami, lecz tutaj już mam mniejszy optymizm. Niestety wczoraj Bednorz/Śliwka czy Smith/Paszycki nie dostali chwili na oddech a może szkoda. Bo w sumie czemu nie zajechać Śliwki, czy nie dysponowanego Kaczmarka przed meczem z Rzeszowem? Gra była potrzebna Bednorzowi, który sam w wywiadzie przed meczem powiedział, zespół pracuje głownie nad tym żebym się z nimi zgrał, bo sami grają świetnie.
Dyskutować zawsze warto.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: jeep »

hardy pisze: 26 sty 2023, o 00:25 Chwilę dzisiaj obserwowałem drużynę po meczu.
Trener bez słowa przebił piątkę z zawodnikami w kółeczku, a potem usiadł na krześle. Obok niego stał Prezes patrząc w odchłań bez słowa.
Jakoś tak dziwnie to wyglądało.
Cały ten mecz był dziwny. Dwa sety zagrane jak dawna ZAKSA i jak wskazuje silny skład. Trzy, jakby się podkładali. Niepojęte. Wskazać winnego przegranego meczu jest łatwo: mianowicie Janusz, który w końcówce 4 seta wystawiał tylko do Śliwki, chyba 5 razy z rzędu,a Śliwka z tych pięciu skończył 1 atak. 20%. Ale dlaczego tak wystawiał, nie wykorzystywał środka, najsilniejszej formacji ZAKSy? Żałosna wpadka z Treflem wskazuje, że źle się dzieje w drużynie. Jeżeli stuletni gracze Trentino wytrzymali kondycyjnie i spuścili młodziakom manto, nie można tego tłumaczyć zmęczeniem.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 517
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: pietrus72 »

Wczorajszy mecz to kolejna porażka Sammuelvo. Graliśmy pierwszy raz /chyba/ najsilniejszym składem. Ale co z tego jak trener nie ogarnia tematu w grze. Pierwsze sety bardzo dobrze rozegrane. Wygrać z Trentino w takich setach to duży plus. Kolejne trzy sety to już niestety nasza miernosc z całego sezonu. Szkoda. Nie wiem jak wyjdzie z Resovia i Treflem ,potem czeka na nas Projekt i Zawiercie. 4 ciężkie mecze. Wczoraj zauważyłem po meczu reakcje Szpaczka i Sammuelvo. Sammuelvo przybił piątkę zawodnikom i usiadł na krześle, siedząc patrzył w siną dal ,nie wiem co miał za myśli po meczu. Szpaczek bez entuzjazmu podchodził do ekipy ,snuł się po boisku z miną zatroskaną, stał obok Sammuelvo nie odzywając się do niego. Dziwne to. Źle dzieje na ich linii rozmów komunikacji.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Przecież to był bardzo optymistyczny mecz dla Zaksy, nawet abstrahując od tego w jakiej formie jest Trentino: dwa sety perfekcyjnej gry, potem dużo szarpania, ale gdyby Bednorz nie padł po trzech setach (+ Kaczmarek znowu jakieś problemy ze zdrowiem z tego co słyszałem), to możliwe, że udałoby się to zamknąć w czterech setach, bo tam wyglądało to z gry bardzo nieźle, zabrakło egzekucji, przyjęcie też dobrze przez większość czasu, a to będzie główny znak zapytania.

Za to Bednorz rzeczywiście wrzucony jest na głęboką wodę. Co tam się dzieje poza parkietem - do tego się nie odnoszę.
bono
Posty: 3395
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: bono »

Trochę Janusz dał ciała w ważnych momentach - przy bardzo dobrym przyjęciu zamiast środka nie gubił bloku rywali i Śliwka męczył się nie miłosiernie.
Z Kaczmarkiem też kilka piłek niedokładnych.
Sammuelvo też nie pomógł - mógł dać zmianę na Staszewskiego albo Hubera na zagrywkę.
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 373
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KentuckiFan »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sty 2023, o 09:49 Przecież to był bardzo optymistyczny mecz dla Zaksy, nawet abstrahując od tego w jakiej formie jest Trentino: dwa sety perfekcyjnej gry, potem dużo szarpania, ale gdyby Bednorz nie padł po trzech setach (+ Kaczmarek znowu jakieś problemy ze zdrowiem z tego co słyszałem), to możliwe, że udałoby się to zamknąć w czterech setach, bo tam wyglądało to z gry bardzo nieźle, zabrakło egzekucji, przyjęcie też dobrze przez większość czasu, a to będzie główny znak zapytania.

Za to Bednorz rzeczywiście wrzucony jest na głęboką wodę. Co tam się dzieje poza parkietem - do tego się nie odnoszę.
Zdecydowanie optymistycznie wyglądało i to mega ważne, także wolę patrzeć długofalowo do przodu. Zapowiadało się na wynik lepszy jak z Bielskiem i sensacyjne nagłówki gazet, natomiast brakło tej chęci dokończenia roboty, może sił... a może to jakaś kalkulacja. Lepiej myśleć, że potrzebowali 5 setów z dobrym sparingpartnerem żeby ogrywać Bedzia ;)
Dyskutować zawsze warto.
PabloFX
Posty: 817
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PabloFX »

pietrus72 pisze: 26 sty 2023, o 09:08 Wczorajszy mecz to kolejna porażka Sammuelvo. Graliśmy pierwszy raz /chyba/ najsilniejszym składem. Ale co z tego jak trener nie ogarnia tematu w grze. Pierwsze sety bardzo dobrze rozegrane. Wygrać z Trentino w takich setach to duży plus. Kolejne trzy sety to już niestety nasza miernosc z całego sezonu. Szkoda. Nie wiem jak wyjdzie z Resovia i Treflem ,potem czeka na nas Projekt i Zawiercie. 4 ciężkie mecze. Wczoraj zauważyłem po meczu reakcje Szpaczka i Sammuelvo. Sammuelvo przybił piątkę zawodnikom i usiadł na krześle, siedząc patrzył w siną dal ,nie wiem co miał za myśli po meczu. Szpaczek bez entuzjazmu podchodził do ekipy ,snuł się po boisku z miną zatroskaną, stał obok Sammuelvo nie odzywając się do niego. Dziwne to. Źle dzieje na ich linii rozmów komunikacji.
Sammelvuo
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

PabloFX pisze: 26 sty 2023, o 10:14
pietrus72 pisze: 26 sty 2023, o 09:08 Wczorajszy mecz to kolejna porażka Sammuelvo. Graliśmy pierwszy raz /chyba/ najsilniejszym składem. Ale co z tego jak trener nie ogarnia tematu w grze. Pierwsze sety bardzo dobrze rozegrane. Wygrać z Trentino w takich setach to duży plus. Kolejne trzy sety to już niestety nasza miernosc z całego sezonu. Szkoda. Nie wiem jak wyjdzie z Resovia i Treflem ,potem czeka na nas Projekt i Zawiercie. 4 ciężkie mecze. Wczoraj zauważyłem po meczu reakcje Szpaczka i Sammuelvo. Sammuelvo przybił piątkę zawodnikom i usiadł na krześle, siedząc patrzył w siną dal ,nie wiem co miał za myśli po meczu. Szpaczek bez entuzjazmu podchodził do ekipy ,snuł się po boisku z miną zatroskaną, stał obok Sammuelvo nie odzywając się do niego. Dziwne to. Źle dzieje na ich linii rozmów komunikacji.
Sammelvuo
Rok temu na temat Cretu też chodziły podobne słuchy. Doradzałbym jednak trochę dystansu. Zespół przegrał. Sam bym po takim meczu usiadł na ławce i na spokojnie wszystko przemyślał. W sensie co poszło nie tak i gdzie szukać poprawy, bo chodzić i gadać z ludźmi raczej by mi się nie chciało. Rumun w ubiegłym sezonie też wydawał się na tym etapie na jakiegoś nieobecnego i przesadnie zamyślonego. Co było potem pamiętamy. Nie twierdzę, że teraz będzie tak samo, ale warto poczekać. Fin jest dobrym szkoleniowcem i w jakieś głębsze tarcia średnio chce mi się wierzyć.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 373
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KentuckiFan »

Ciężko tak naprawdę wyrobić sobie zdanie o trenerze, który nigdzie nie wyraża jakiegoś stanowiska czy poglądu. Nie wiemy czy Tuomas Sammelvuo podczas meczu zastosował jakąś taktykę i czy to mu wyszło czy nie. Bardziej odpowiadają mi i szanuję trenerów, którzy po meczu potrafią o tym opowiedzieć. Że zastosowali określony manewr czy strategię, potrafią omówić taktykę rywali, zwrócić uwagę na to co przeważyło itp. Pamiętam, że np. Grbić często fajnie to analizował, rozkładał na czynniki pierwsze. Często brał na bok zawodnika, instruował, oni często mówili, że jest świetnym taktykiem i strategiem.
Dyskutować zawsze warto.
Pomocniczka
Posty: 1880
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

We wczorajszym meczu kluczowe były pierwsze dwa sety bo one pozwalały uniknąć Perugię już w 1/4 po ewentualnym awansie z baraży. Dalsze sety nie miały już wielkiego znaczenia, bo mogły co najwyżej zamienić Trentino na Lube. Swoją drogą, gdyby Itas przegrał jeden z 3 kolejnych setów czyli cały mecz, spadłby do dolnej drabinki do JW i uniknąłby Perugii w 1/2. No widać się nie boją.

Ewentualne zwycięstwo z Zawierciem i pokonanie Trentino daje Zaksie kolejny "notowany" sukces w Lidze mistrzów, czyli kolejne podium do kolekcji.
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Pomocniczka pisze: 26 sty 2023, o 13:38 Dalsze sety nie miały już wielkiego znaczenia, bo mogły co najwyżej zamienić Trentino na Lube.
Czyli jednak miały. ;)
Trentino jest znacznie mocniejsze.
Pomocniczka
Posty: 1880
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Pomocniczka »

Mają po 16 kolejkach dokładnie tyle samo zwycięstw i porażek. Trentino ma 3 punkty więcej a więc wygrało coś za 3 a przegrało w tb ale to nie jest znaczna różnica. Ta sama półka a w meczach o medale GA ma z nimi bilans 2-0. To naprawdę nie są duże różnice.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Trentino jest wyraźnie mocniejsze na papierze, ale raz, że im wypadł na parę meczów Sbertoli i zagrali kilka spotkań z juniorem na sypie (wszystkie przegrali, bo po prostu nie umie wystawiać), dwa, Lorenzetti jedzie na picu, a trzy, dwaj najlepsi gracze zagrali pełny sezon reprezentacyjny i nie za bardzo potrafi Lorenzetti doprowadzić ich do formy. Civitanova tez ma swoje problemy, ale Itas na papierze to jest pewnie drugi-trzeci najmocniejszy zespół w stawce. Ale tak jak pisałem w innym temacie, za dwa miesiące ciężko przewidywać kto i w jakiej będzie dyspozycji, możliwe, ze Blengini znowu na ostatni etap sezonu ogarnie Civitanovę (wczoraj Yant 30 pkt na 70%), kto wie.
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Pomocniczka pisze: 26 sty 2023, o 16:26 Mają po 16 kolejkach dokładnie tyle samo zwycięstw i porażek. Trentino ma 3 punkty więcej a więc wygrało coś za 3 a przegrało w tb ale to nie jest znaczna różnica. Ta sama półka a w meczach o medale GA ma z nimi bilans 2-0. To naprawdę nie są duże różnice.
Nie no, nie żartujmy, gdzie rzym a gdzie Krym. Grali bez Sbertoliego kilka meczów i wtedy poprzegrywali. Lavia i Michieletto to nie Nikolov i Yant. Trentino o wiele mocniejsze na papierze, drugi najmocniejszy zespół po Perugii, jakby było w drugiej połowce to bym uważała, że są tam zdecydowanym faworytem do finału. Lube pewnie przegra z wzmocnionym Halkbankiem.
Moim zdaniem Zaksa byłaby dość zdecydowanym faworytem z Lube, a tak to będzie dość zdecydowanym underdogiem z Trentino.
Patrol035
Posty: 357
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

Swistolinka pisze: 26 sty 2023, o 17:26
Pomocniczka pisze: 26 sty 2023, o 16:26 Mają po 16 kolejkach dokładnie tyle samo zwycięstw i porażek. Trentino ma 3 punkty więcej a więc wygrało coś za 3 a przegrało w tb ale to nie jest znaczna różnica. Ta sama półka a w meczach o medale GA ma z nimi bilans 2-0. To naprawdę nie są duże różnice.
Nie no, nie żartujmy, gdzie rzym a gdzie Krym. Grali bez Sbertoliego kilka meczów i wtedy poprzegrywali. Lavia i Michieletto to nie Nikolov i Yant. Trentino o wiele mocniejsze na papierze, drugi najmocniejszy zespół po Perugii, jakby było w drugiej połowce to bym uważała, że są tam zdecydowanym faworytem do finału. Lube pewnie przegra z wzmocnionym Halkbankiem.
Moim zdaniem Zaksa byłaby dość zdecydowanym faworytem z Lube, a tak to będzie dość zdecydowanym underdogiem z Trentino.
Ty tak poważnie? Czytam wszystkie te twoje wywody i nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Semper fidelis
Swistolinka
Posty: 262
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Swistolinka »

Patrol035 pisze: 26 sty 2023, o 18:01
Swistolinka pisze: 26 sty 2023, o 17:26
Pomocniczka pisze: 26 sty 2023, o 16:26 Mają po 16 kolejkach dokładnie tyle samo zwycięstw i porażek. Trentino ma 3 punkty więcej a więc wygrało coś za 3 a przegrało w tb ale to nie jest znaczna różnica. Ta sama półka a w meczach o medale GA ma z nimi bilans 2-0. To naprawdę nie są duże różnice.
Nie no, nie żartujmy, gdzie rzym a gdzie Krym. Grali bez Sbertoliego kilka meczów i wtedy poprzegrywali. Lavia i Michieletto to nie Nikolov i Yant. Trentino o wiele mocniejsze na papierze, drugi najmocniejszy zespół po Perugii, jakby było w drugiej połowce to bym uważała, że są tam zdecydowanym faworytem do finału. Lube pewnie przegra z wzmocnionym Halkbankiem.
Moim zdaniem Zaksa byłaby dość zdecydowanym faworytem z Lube, a tak to będzie dość zdecydowanym underdogiem z Trentino.
Ty tak poważnie? Czytam wszystkie te twoje wywody i nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Jeśli masz powód i poczujesz się po tym lepiej, to płacz :] Natomiast nie wiem co jest śmiesznego w tym co napisałam. Zaksa gra falami, zero regularności i Trentino to mocniejsza drużyna w tym sezonie, więc naturalnie będą faworytem. No chyba, że zakładasz, że Zaksa wiosną będzie kosić wszystkich, to wtedy OK. Może będą, a może nie.
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: granvorka »

Imho 55-45 dla Trentino w ewentualnym ćwierćfinale, Itas jest mocniejszy kadrowo dzięki Laurenzano i z Kazijskim na ataku/ Lavią na przyjęciu w porównaniu do ub. sezonu, Zaksa in minus Semeniuk->Bednorz. Daleko od przesądzania wyniku, na pewno Zaksa nie będzie underdogiem, ciężko w tej roli postawić drużynę, która wygrała 2 ostatnie finały przeciwko tej drugiej, a kadrowo jest tylko trochę słabsza niż wcześniej, co najwyżej nie będzie faworytem.

No i mamy sezon Zaksy Schrödingera, bo im dalej w sezonie, to powinni grać lepiej docierając się z Bednorzem i, miejmy nadzieję, Huberem w miejsce Smitha (dziadek wczoraj trochę pocieniował w bloku), układając coraz lepiej te klocki w organizacji gry (w pierwszych dwóch setach to była już stara, dobra Zaksa), ale też mają w nogach najwięcej rozegranych setów w Pluslidze wśród czołowych ekip, za chwilę hit z Resovią, potem mecz z Treflem w Pucharze Polski, za tydzień przeprawę z Projektem, następnie baraże LM z Wartą i ligę z Lwowem, a jeśli dobrze patrzę, to Itas przed 1/4 pyknie 4 mecze w Serie A1 (Zaksa w sumie 6). Janusz na moje niewprawne oko ma problem z utrzymaniem jakości wystaw w drugich połowach trudniejszych meczów (bo w I i II grał wczoraj bezbłędnie), chyba bardziej fizyka niż stres, bez wyciągania zbyt pochopnych wniosków, ale myślę, że jednak dla Janusza/Kaczmarka/Śliwki, czyli kręgosłupa drużyny takie boje na wyniszczenie w decydującej fazie mogą być bardzo ciężkie.
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: buzinga »

granvorka pisze: 26 sty 2023, o 20:20 Imho 55-45 dla Trentino w ewentualnym ćwierćfinale, Itas jest mocniejszy kadrowo dzięki Laurenzano i z Kazijskim na ataku/ Lavią na przyjęciu w porównaniu do ub. sezonu, Zaksa in minus Semeniuk->Bednorz. Daleko od przesądzania wyniku, na pewno Zaksa nie będzie underdogiem, ciężko w tej roli postawić drużynę, która wygrała 2 ostatnie finały przeciwko tej drugiej, a kadrowo jest tylko trochę słabsza niż wcześniej, co najwyżej nie będzie faworytem.

No i mamy sezon Zaksy Schrödingera, bo im dalej w sezonie, to powinni grać lepiej docierając się z Bednorzem i, miejmy nadzieję, Huberem w miejsce Smitha (dziadek wczoraj trochę pocieniował w bloku), układając coraz lepiej te klocki w organizacji gry (w pierwszych dwóch setach to była już stara, dobra Zaksa), ale też mają w nogach najwięcej rozegranych setów w Pluslidze, za chwilę hit z Resovią pojutrze, mecz z Treflem w Pucharze Polski, za tydzień przeprawę z Projektem, potem baraże LM z Wartą, a jeśli dobrze patrzę, to Itas przed 1/4 pyknie 4 mecze w Serie A1 (Zaksa w sumie 7). Janusz na moje niewprawne oko ma problem z utrzymaniem jakości wystaw w drugich połowach trudniejszych meczów (bo w I i II grał wczoraj bezbłędnie), chyba bardziej fizyka niż stres, bez wyciągania zbyt pochopnych wniosków, ale myślę, że jednak dla Janusza/Kaczmarka/Śliwki, czyli kręgosłupa drużyny takie boje na wyniszczenie w decydującej fazie mogą być bardzo ciężkie.
Ładnie napisane. Powtórzę to co rok temu. Jeśli Kędzierzyn nie zabije kalendarz rozgrywek to nikt ich nie zniszczy ;) Mieli trochę czasu od meczu z Treflem i ja widziałem naprawdę fajną prace wykonaną przez trenera związaną z wprowadzeniem Bednorza do gry. W Gdańsku wyglądał słabo, wczoraj już mimo bardzo dobrej gry w polu serwisowym Trento Zaksa tak nie cieniowała. Jeśli dojdzie do rewanżu w 1//4 LM (Nie zapominajmy o Zawierciu w 1/8 to będzie bardzo ciężka przeprawa, ktokolwiek nie wyjdzie z niej zwycięsko) będę cieszył się jak małe dziecko. Lubię takie rewanże z podtekstami. No i przyznam się, że nie podoba mi się drabinka JW. Rzecz w tym, że narzekamy później na Popiwczaka, że przegrywa bezpośredni match up w LN z Picinellim. No, a jak ma kurde być jak oni nawet na płaszczyźnie klubowej z tymi Włochami grają bardzo mało. Jemu i Fornalowi mocne przetarcia zrobiłby bardzo dobrze przed kadrą. Mam nadzieję, że Halkbank z Amerykanami postawi mocne warunki. Oczywiście kibicuje naszym, ale zawsze po dobrej, twardej grze.
granvorka
Posty: 695
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: granvorka »

buzinga pisze: 26 sty 2023, o 20:33No i przyznam się, że nie podoba mi się drabinka JW. Rzecz w tym, że narzekamy później na Popiwczaka, że przegrywa bezpośredni match up w LN z Picinellim. No, a jak ma kurde być jak oni nawet na płaszczyźnie klubowej z tymi Włochami grają bardzo mało. Jemu i Fornalowi mocne przetarcia zrobiłby bardzo dobrze przed kadrą. Mam nadzieję, że Halkbank z Amerykanami postawi mocne warunki. Oczywiście kibicuje naszym, ale zawsze po dobrej, twardej grze.
Przetarcie to oni mieli w zeszłym sezonie z Zaksą, słynne 2-8, czy ile tam było, Włosi do niczego nie byli potrzebni ;) Niczego JW nie można odbierać, wywalczyli sobie to rozstawienie, mogą wyglądać kapitalnie w kwietniu/maju, ale bardziej bym stawiał, że w 1/2 z Lube będą mieli ciężki bój, zwłaszcza z tym podziurawionym środkiem, no nie jest to imho drużyna na złoto LM czy nawet MP (choć na dwa finały w obecnej sytuacji drabinkowo-tabelowej jak najbardziej tak).

Również grzeję się na match-up z Trentino, wolałbym tę łatwiejszą drabinkę z Lube, bo jednak trochę słabo grać non-stop z tymi samymi rywalami (piękno systemu z rozstawieniami w pucharach, już pisałem w czasie MŚ, że wybitnie nie cierpię tego systemu za jego nieprzejrzystość i brak drabinek podzielonych wg grup). Ale fajny klasyk się ukonstytuował w europejskiej siatkówce i jeśli nie będzie jakichś strat w ludziach po drodze, to szykują się dwa widowiska (już wczoraj były momentami przebłyski mimo niskiej stawki).
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: nikt wazny »

dzisiaj potwierdzamy drugiego Jankesa :)
dobry news
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3937
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Klugenhammer »

nikt wazny pisze: 27 sty 2023, o 12:34 dzisiaj potwierdzamy drugiego Jankesa :)
dobry news
Tak, pewnie chodzi o TikTokera z Hawajów, chociaż smartfon na dekoracji mógłby się jeszcze kojarzyć z kimś innym ;)
kuchcik77
Posty: 2325
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: kuchcik77 »

Na miejscu kibiców Zaksy i Sovii oczekiwałbym jutro kolejnego potwierdzenia...dajmy na to np Staszewski;)

a na poważnie. Jutrzejszy mecz hypuję sie jako starcie rundy. Hm, faktycznie gra lider, troszeczkę niespodziewany z zespołem który najpierw był osłabiony a teraz się wzmocnił i w przekroju dekady raczej bywał na topie tabeli rund zasadniczych. Znaczenie tego spotkania? Punktów do ugrania jest jeszcze dużo i te 2 czy 3 oczka są ważne ale nie ma co demonizować, bardziej Resovia broni 1 niż Zaksa atakuje cos wyżej niż 4 ( jakoś przy natłoku PP, LM nie sadzę by skończyli RZ wyżej..)
Mecz będzie ciekawy aczkolwiek prognozowanie potyczek w półfinałach playoffs na podstawie tego meczu to jak skreślać Zaksę po 2-0 z Trento w tym sezonie...
porażka lidera 3-2
Patrol035
Posty: 357
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: Patrol035 »

No i Shoji oficjalnie na dłużej. Kolejna świetna wiadomość z obozu mistrza Polski :)
Semper fidelis
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 373
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: KentuckiFan »

Na zasadzie porozumienia stron Tomasz Kalembka zmienił barwy klubowe, wypożyczenie ma trwać do końca sezonu. Gdzie to wybywa?
Dyskutować zawsze warto.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Ponoć Zawiercie
Kłamca.
Awatar użytkownika
PIECHuuRR
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2022, o 11:00
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: PIECHuuRR »

KentuckiFan pisze: 28 sty 2023, o 13:18 Na zasadzie porozumienia stron Tomasz Kalembka zmienił barwy klubowe, wypożyczenie ma trwać do końca sezonu. Gdzie to wybywa?
Dobrze ze pozbyli, szkoda że tylko wypożyczenie a nie transfer definitywny. Bardzo śliski typ, roszczeniowy... nikt za nie będzie tęsknił.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1768
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2022/2023

Post autor: hardy »

Miałem z nim okazję jakieś 3 razy zamienić parę zdań i zawsze był mega pozytywny, pokorny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”