Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

towalowli pisze: 31 maja 2023, o 08:01 Taka współpraca z NCAA to byłaby dla Olsztyna bardzo fajna opcja, zawsze do wyjęcia jakiś ciekawy zawodnik z potencjałem, który budżetu nie zrujnuje, a na boisku swoje pokaże.
Tylko pytanie na ile to inicjatywa Jankowskiego a na ile koneksje Webera. Żeby nie było tak, iż wyniki nie będą się zgadzać, poleci Argentyńczyk i nagle wszystkie plany związane z amerykańską siatkówką akademicką prysną.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Adamde pisze: 31 maja 2023, o 01:42 Podobno przypomina młodego Leona:) Zobaczymy
Poza byciem czarnoskórym, nie przypomina. Co nie znaczy, że nie będzie dobry, to dalej fajny talent, ale jak kogoś przypomina, to nie wiem, Mergarejo z Mediolanu. Leon poza zasięgiem jest atletą na poziomie młodszego Kazijskiego, normalni ~dwumetrowcy tego nie mają.
ciorny17 pisze: 31 maja 2023, o 08:10 Tylko pytanie na ile to inicjatywa Jankowskiego a na ile koneksje Webera. Żeby nie było tak, iż wyniki nie będą się zgadzać, poleci Argentyńczyk i nagle wszystkie plany związane z amerykańską siatkówką akademicką prysną.
Przede wszystkim, np. najlepszy atakujący NCAA (Dimitrios Mouchlias) idzie grać do Duren, więc nie jest tak, że poza perełkami raz na jakiś czas, tutaj toczy się jakaś walka na śmierć i życie o tych zawodników. Czy ten tajemniczy gracz mający trafić do Olsztyna to ktoś taki? Raczej nie. Czy dobrze monitorować tamten rynek i korzystać z koneksji, bo ktoś ciekawy się może trafić? Owszem, patrz Suwałki. Czy to jest konsekwencja posiadania Webera? Pewnie tak. Czy trzeba jeździć co roku do USA jak Kowal żeby znać najciekawszych zawodników z 7-8 uniwersytetów, które są na dobrym poziomie? Pewnie nie.
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: aziente »

Koniec 13-letniej współpracy z Mercedes-Bęc - to już wiemy. Nowym partnerem będzie najprawdopodobniej Renault. Jutro chyba poznamy też nowego zawodnika AZS Olsztyn. Mam nadzieję, że zamiana gwiazdy na vadżajnę na kierownicy nie będzie analogią do zamiany gwiazdy zespołu na pipkę na boisku ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2023, o 21:12 przez aziente, łącznie zmieniany 1 raz.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Staniemy sie druzyna z pod znaku ptaka i pipki....
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Indyk AZS Ol »

Del.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2023, o 05:45 przez Indyk AZS Ol, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Indyk AZS Ol »

aziente pisze: 31 maja 2023, o 19:47 Koniec 13-letniej współpracy z Mercedes-Bęc - to już wiemy. Nowym partnerem będzie najprawdopodobniej Renault. Jutro chyba poznamy też nowego zawodnika AZS Olsztyn.
Stawiam na Szerszenia bo LUK potwierdził odejście.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: aziente »

W salonie Renault Alcar Olsztyn właśnie potwierdzono przewidywania: Szerszenia i nowego partnera motoryzacyjnego ;)
Załączniki
Screenshot_20230601_112441_Facebook.jpg
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Obejrzałem Alana w meczu z Niemcami. Wygląda na bardzo efektywnego zawodnika, ale za wcześnie jeszcze na ocenę, bo dostawał od Bruno niesamowite quicki i miał często lotny blok (wcale się nie zdziwie jak sobie coś zrobi na kadrze, bo ląduje bardzo ryzykownie), z sytuacyjnych parę razy podbity w obronie, ale nie był blokowany. Zagrywka mocna, regularna, ale nie punktowa, dobry blok.

Jednak Tuaniga nie potrafi grać tak szybko jak Bruno, więc nie podchodzę do tego bardzo optymistycznie.

Inna sprawa, że to świetny ruch, być może nie tylko sportowy, ale przede wszystkim marketingowy. Wystarczyło zobaczyć jakie oblężenie było w social mediach po tym jak kontraktowaliśmy Irańczyków. Szóstkowy zawodnik reprezentacji Brazylii też powinien podziałać na przyciągnięcie do nowej hali o jednak 2 razy większej pojemności.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W drugim meczu Alana zabolało po zagrywce i dostał zmianę, potem już nie wrócił na parkiet. Nie wyglądało to poważnie (chociaż nigdy nie wiesz), ale ciekawe czy on może wytrzymać cały sezon, w Brazylii wrócił w połowie sezonu i złapał kontuzję na playoffy.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 cze 2023, o 02:54 W drugim meczu Alana zabolało po zagrywce i dostał zmianę, potem już nie wrócił na parkiet. Nie wyglądało to poważnie (chociaż nigdy nie wiesz), ale ciekawe czy on może wytrzymać cały sezon, w Brazylii wrócił w połowie sezonu i złapał kontuzję na playoffy.
Zapowiada się ruch w stylu Gavina w Resovii - nazwisko potężne, tylko co z tego jak połamane. Z jakiegoś powodu Olsztynowi się go udało domknąć, raczej nie z finansowego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

No właśnie, niby mamy mocną ligę, potężne 2 kluby a od tego sezonu nawet 5, ale jak do 8ego zespołu ligi a budżetu może nawet poza pierwszą 8 przychodzi świetny zawodnik to gdzieś jednak włącza mi się ostrzegawcza lampka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: krzysiu »

Olsztyn wie jakie to ryzyko i na co się porywa. Niestety ale Alan to tykająca bomba. Jak będzie zdrowy to zamiecie tę pozycję. Ale czy będzie?
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze: 9 cze 2023, o 10:34 Olsztyn wie jakie to ryzyko i na co się porywa. Niestety ale Alan to tykająca bomba. Jak będzie zdrowy to zamiecie tę pozycję. Ale czy będzie?
Tu pytanie kto będzie dwójką, bo Król chyba odchodzi? Może niepopularna opinia, ale ja bym poszedł w Estonię. Venno pewnie nierealny finansowo, ale Teppan grał w I lidze w zeszłym sezonie, więc powinien się domknąć, a myślę, że jako ewentualne zastępstwo Alana dałby radę coś pograć. Oczywiście tak myślę na poziomie budżetowym 2-go atakującego Olsztyna, bo wiadomo że jest masa atakujących lepszych.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Teppan nawet w 1. lidze się nie wyróżniał. Ale owszem, wzięcie typa, który zagrał przez dwa ostatnie sezony ligowe z 14 meczów, i zbudowanie skład bez rezerwowego atakującego, a były takie informacje, to dosyć ciekawy konstrukt.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 9 cze 2023, o 12:20
krzysiu pisze: 9 cze 2023, o 10:34 Olsztyn wie jakie to ryzyko i na co się porywa. Niestety ale Alan to tykająca bomba. Jak będzie zdrowy to zamiecie tę pozycję. Ale czy będzie?
Tu pytanie kto będzie dwójką, bo Król chyba odchodzi? Może niepopularna opinia, ale ja bym poszedł w Estonię. Venno pewnie nierealny finansowo, ale Teppan grał w I lidze w zeszłym sezonie, więc powinien się domknąć, a myślę, że jako ewentualne zastępstwo Alana dałby radę coś pograć. Oczywiście tak myślę na poziomie budżetowym 2-go atakującego Olsztyna, bo wiadomo że jest masa atakujących lepszych.

Streeter
Olsztyn będzie miał problemy z limitami, więc nie potrzebnie by sobie mieli jeszcze utrudniać.
Lepszy jakiś Polak typu Frąc czy inny.
Bo wypadnie szklany Szerszeń lub zaprezentuje taką formę jak Lipa i kim będą grać? Janikowskim?
Orzi
Posty: 751
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Orzi »

kamil1999 pisze: 9 cze 2023, o 12:26
Streeter pisze: 9 cze 2023, o 12:20
krzysiu pisze: 9 cze 2023, o 10:34 Olsztyn wie jakie to ryzyko i na co się porywa. Niestety ale Alan to tykająca bomba. Jak będzie zdrowy to zamiecie tę pozycję. Ale czy będzie?
Tu pytanie kto będzie dwójką, bo Król chyba odchodzi? Może niepopularna opinia, ale ja bym poszedł w Estonię. Venno pewnie nierealny finansowo, ale Teppan grał w I lidze w zeszłym sezonie, więc powinien się domknąć, a myślę, że jako ewentualne zastępstwo Alana dałby radę coś pograć. Oczywiście tak myślę na poziomie budżetowym 2-go atakującego Olsztyna, bo wiadomo że jest masa atakujących lepszych.

Streeter
Olsztyn będzie miał problemy z limitami, więc nie potrzebnie by sobie mieli jeszcze utrudniać.
Lepszy jakiś Polak typu Frąc czy inny.
Bo wypadnie szklany Szerszeń lub zaprezentuje taką formę jak Lipa i kim będą grać? Janikowskim?
Problemy z limitami dotyczą graczy na boisku. Hipotetyczny Teppan wchodziłby jedynie za Alana, więc mieściłby się w tym samym limicie. Chyba że myślisz aby Alana sadzać na ławce kosztem Armoy
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Orzi pisze: 9 cze 2023, o 12:30
kamil1999 pisze: 9 cze 2023, o 12:26
Streeter pisze: 9 cze 2023, o 12:20

Tu pytanie kto będzie dwójką, bo Król chyba odchodzi? Może niepopularna opinia, ale ja bym poszedł w Estonię. Venno pewnie nierealny finansowo, ale Teppan grał w I lidze w zeszłym sezonie, więc powinien się domknąć, a myślę, że jako ewentualne zastępstwo Alana dałby radę coś pograć. Oczywiście tak myślę na poziomie budżetowym 2-go atakującego Olsztyna, bo wiadomo że jest masa atakujących lepszych.

Streeter
Olsztyn będzie miał problemy z limitami, więc nie potrzebnie by sobie mieli jeszcze utrudniać.
Lepszy jakiś Polak typu Frąc czy inny.
Bo wypadnie szklany Szerszeń lub zaprezentuje taką formę jak Lipa i kim będą grać? Janikowskim?
Problemy z limitami dotyczą graczy na boisku. Hipotetyczny Teppan wchodziłby jedynie za Alana, więc mieściłby się w tym samym limicie. Chyba że myślisz aby Alana sadzać na ławce kosztem Armoy
Przeczytaj to co napisałem. Limity wymuszają grę Szerszenia. On w tej układance jest zatem najważniejszy. Ale załóżmy, że Szerszeń dostaje kontuzji na pół sezonu lub co gorsza cały sezon co też nie jest jakieś niemożliwe bo znamy jego zdrowie. Musiałby grać Janikowski, który w PL ilekroć grał to tylekroć nie dawał sobie rady. Ponad 40-letni Baranek wyrzucił go z 1 składu Warszawy gdy Szalupa z Tillie byli kontuzjowani. W razie kontuzji Szerszenia lub jego złej formy to ktoś z duetu Karlitzek- Armoa nie będzie mógł grać wtedy. Jakiś solidny Polak za Alana stworzyłby więcej możliwości. W razie kontuzji Szerszenia trener miałby wybór czy stawiać na Janikowskiego czy dajmy na to takiego Frąca.
Możemy też się zabawić i załóżmy hipotetycznie, że kontuzje mają w jednym momencie i Szerszeń i Alan. To też nie jest niemożliwe bo obaj szklani.
W takim razie grać musiała by trójka skrzydłowych Karlitzek-Janikowski-Teppan.
Gdyby był Frąc to zamiast Janikowskiego grałby Armoa, który jest sporym talentem i mielibyśmy skrzydło Karlitzek-Armoa-Frąc co już znacznie solidniej wygląda. Zawsze lepiej mieć więcej opcji niż mniej na rotowanie składem a Olsztyn ma ich naprawdę mało.
Jasne jak ktoś chce to jeszcze za Tuanigę też można dołożyć jakiegoś zagranicznego zawodnika bo też niby nie szkodzi limitom, ale kontuzja Szerszenia i już powoli nie będzie kim grać.
Można przed sezonem nakreślić sobie ładnie na papierze jak to będzie wyglądało bo grać będzie ten a ten będzie wchodził za tego, zatem nie mamy problemów z limitami, ale sądzę, że akurat takie przypadki jak Lipiński czy kontuzjowany Salehi powinny nauczyć Olsztyn pokory bo zawsze jakiś zawodnik może doznać długotrwałej kontuzji a inny totalnie nie trafić z formą i kaplica. Znaczy ja rozumiem Olsztyn, że nie mają topowego budżetu a chcą mimo to powalczyć z topem i za to im chwała, ale następny sezon to już otwarte proszenie się o kłopoty. Dobrze, że jest Radom i Częstochowa bo choć to w formie zespół może nawet na medale tak gdyby się spełniły wszystkie czarne scenariusze to mógłby nawet spaść. Niemniej znów na pewno zapewnią nam rozrywkę bo to jak zwykle będzie zespół ciekawy.

Ten Frąc to nazwisko całkowicie z 4 liter, żeby nie było. Chciałem podać nazwisko takiego Polaka, którego Olsztyn mógłby ściągnąć i nie strach by go było wpuścić na boisko no i ten mi przyszedł jako pierwszy do głowy
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 9 cze 2023, o 12:26 Olsztyn będzie miał problemy z limitami, więc nie potrzebnie by sobie mieli jeszcze utrudniać.
Lepszy jakiś Polak typu Frąc czy inny.
Bo wypadnie szklany Szerszeń lub zaprezentuje taką formę jak Lipa i kim będą grać? Janikowskim?
I tak jak się Szerszeń połamie to będzie problem, więc? Jaki Frąc :] jak chcesz tym walczyć o wysokie miejsca? Musi być co najmniej solidny zmiennik za Alana, na wypadek urazu, a takiego z Polski nabyć się nie da. Znaczy no nie musi, ale potem najdą się Huberty i inni i będą dziwić, że Olsztyn do Play-off'ów nie awansował.

Już widzę jak chłop po 30-tce co nie zagrał ani pół meczu na sensownym poziomie, wejdzie za reprezentanta Brazylii i pociągnie Olsztyn. No proszę Cię, szanujmy się...

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Tylko, że Teppan to jeśli się nie mylę był zmiennikiem tego chłopa po 30 bez doświadczenia Plusligowego
W każdym razie przy kontuzji Szerszenia lepiej mieć wybór między Janikowskim a "x" z Polski niż by byli zdani tylko na Janikowskiego
Zawsze lepiej mieć większą możliwość rotacji niż mniejszą. Tym bardziej, że ewentualny zagraniczny, którego Olsztyn może pozyskać jak ten Teppan to nie jest jakiś wyższy poziom niż nasi 1 ligowi zawodnicy co sz często niedoceniani

No i nikt nie mówi o pociągnięciu Olsztyna
Chodzi o to by przesadnie nie zepsuł.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Zmiennikiem będzie Karlitzek a wtedy na przyjęciu pewnie Armoa z Szerszeniem. Król dziś pożegnał się na FB, jak wypadnie Szerszeń to gamy Szymenderą/Janikowskim. Ja naprawdę nie bałem się o żaden sezon jak ten już jakieś ponad 10 lat, gdzie heroicznie walczyliśmy o utrzymanie, albo ratowała nas zamknięta liga.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 9 cze 2023, o 15:12 No i nikt nie mówi o pociągnięciu Olsztyna
Chodzi o to by przesadnie nie zepsuł.
No to chyba mamy inne postrzeganie tego ewentualnego rezerwowego. Jak Alan się wysypie na pół roku, to moim zdaniem trzeba mieć atakującego, który pociągnie grę, a nie chłopaczka co tam dorzuci 3-4 punkty. Takiego zmiennika można dostawiać jak masz na jedynce np. Ben Tarę, który nie ma co tydzień urazu i średnio potrzebuje zmiany. Alan to mocno ryzykowny ruch i jeżeli nie będzie odpowiednio obudowany, to może się to skończyć dla klubu po prostu źle. No chyba, że liczą na transfer medyczny, ale pytanie czy i kogo uda się znaleźć wówczas. Myślę, że prościej teraz kupić kogoś, kto się sprawdzi w razie czego, niż w trakcie sezonu. No i z polskich zawodników nikt taki raczej nie będzie w zasięgu finansowym Olsztyna, no bo kto by się do takiej roli nadawał? Pomijając kadrowiczów to może Bucki, Kapica, Sasak itp.? Wątpię, żeby któryś z nich był realny na ławkę w Olsztynie.
dyletant pisze: 9 cze 2023, o 16:54 Zmiennikiem będzie Karlitzek a wtedy na przyjęciu pewnie Armoa z Szerszeniem. Król dziś pożegnał się na FB, jak wypadnie Szerszeń to gamy Szymenderą/Janikowskim.
No w sumie jest to jakaś opcja.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Cos tam sie mowilo o Sasaku w kontekscie Olsztyna nie wiem na ile temat aktualny. Byla tez mowa o 5 przyjmujacych I wtedy Karlitzek mialby zastepowac Alana w razie w.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

No bo jest 5: Szerszeń, Karlitzek, Janikowski, Armoa i Szymendera
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

W sumie racja, tylko Janikowski odbija sie od plusligi jak od sciany, dla Szymandery to chyba jeszcze nie jest ten czas, a Karlitzek i Szerszeñ sa nie najlepszego zazwyczaj zdrowia. Ciekawy tez jestem, kto w tym towarzystwie bedzie dobrze przyjmowal po odejsciu Andringi. Podobnie jak kolega powyzej, uwazam ze moze byc nasz najtrudniejszy sezon od kilku ladnych lat. Jak zwykle, chcialbym sie mylic.
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

https://volleybox.net/pl/indykpol-azs-o ... 46/players
2023/24
Indykpol AZS Olsztyn
Mężczyźni Polish PlusLiga 2023/24
-
Polish PlusLiga
Siatkarze
Joshua Tuaniga Stany Zjednoczone
Rozgrywający
191
1997
Alan Souza Brazylia TOP 200
Atakujący
202
1994
Moritz Karlitzek Niemcy
Przyjmujący
191
1996
Manuel Armoa Argentyna
Przyjmujący
198
2002
Mateusz Janikowski Polska
Przyjmujący
200
1999
Nicolas Szerszeń Francja
Przyjmujący
195
1996
Dawid Siwczyk Polska
Środkowy
197
1993
Szymon Jakubiszak Polska
Środkowy
208
1998
Cezary Sapiński Polska
Środkowy
203
1994
Jakub Majchrzak Polska
Środkowy
206
2004
Kuba Hawryluk Polska
Libero
179
2003
Jakub Ciunajtis Polska
Libero
177
1998
Członkowie sztabu
Carlos Weber Argentyna
Pierwszy trener
Mateusz Nykiel Polska
Asystent trenera
Mateusz Nykiel Polska
Statystyk
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 cze 2023, o 02:54 W drugim meczu Alana zabolało po zagrywce i dostał zmianę, potem już nie wrócił na parkiet. Nie wyglądało to poważnie (chociaż nigdy nie wiesz), ale ciekawe czy on może wytrzymać cały sezon, w Brazylii wrócił w połowie sezonu i złapał kontuzję na playoffy.
Ale teraz gra normalnie z USA, więc nic mu się nie stało.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Cos chyba niepelny ten sklad. 4 przyjmujacych i 1 atakujacy. Nie ma tez Szymendery.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 11 cze 2023, o 19:54
WysokiPortorykanczyk pisze: 9 cze 2023, o 02:54 W drugim meczu Alana zabolało po zagrywce i dostał zmianę, potem już nie wrócił na parkiet. Nie wyglądało to poważnie (chociaż nigdy nie wiesz), ale ciekawe czy on może wytrzymać cały sezon, w Brazylii wrócił w połowie sezonu i złapał kontuzję na playoffy.
Ale teraz gra normalnie z USA, więc nic mu się nie stało.
Niby nic ale sama częstotliwość kontuzji abstrahując od skali tych kontuzji to budzi niepokój
Budziła by może mniejszy niepokój gdyby pozostali skrzydłowi Olsztyna nie byli podatni na kontuzje, ale o Szerszeniu czy Karlitzku nie da się tego powiedzieć, więc powiedzieć, że jest ryzyko to nic nie powiedzieć
Jest ryzyko ponad wszelką miarę
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 11 cze 2023, o 20:27 Jest ryzyko ponad wszelką miarę
No ale z drugiej strony, to w sumie co takiemu Olsztynowi pozostało? Jak to zażre, to przy odrobinie szczęścia nawet medal mogą zdobyć. Jak nie to co za różnica czy będą 7, 9 czy 11. A mogliby zbudować skład z Buchowskich i Kalembek i spokojnie tłuc się o nie spadnięcie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 11 cze 2023, o 21:08
kamil1999 pisze: 11 cze 2023, o 20:27 Jest ryzyko ponad wszelką miarę
No ale z drugiej strony, to w sumie co takiemu Olsztynowi pozostało? Jak to zażre, to przy odrobinie szczęścia nawet medal mogą zdobyć. Jak nie to co za różnica czy będą 7, 9 czy 11. A mogliby zbudować skład z Buchowskich i Kalembek i spokojnie tłuc się o nie spadnięcie.

Streeter
Masz po części rację, ale to nie jest tak, że nic nie mogą stracić. Brak PO to mniejsza kasa od sponsorów
Poprzednie składy też były ryzykowne bo Karlitzek-Lipinski jaki był pewnie w domyśle to fatalne przyjęcie. Plus niedoświadczony libero był. Czy Averill po kontuzji.
Ale to było względne do zaakceptowania ryzyko.
Racja, że jeśli się wszystko ułoży to mogą powalczyć o medal nawet. Ale małe szanse na to, że wszystko się ułoży i bardziej prawdopodobny jest już brak awansu do PO.
No moim zdaniem bo u każdego ta linia ryzyka jest pewnie w innym miejscu umiejscowiona.
Ja jako kibic Jastrzębia a nie Olsztyna nie mam o co narzekać a nawet powiem, że mi się ten skład podoba pod tym względem, że to znów będzie drużyna ciekawa. Że nie polecieli w te Buchowakie czy Walinskich.
Ale oceniając to tak na chłodno i starając się być obiektywnym togdybym był kibicem Olsztyna to bym się bał następnego sezonu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”