Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Piszesz Olsztyn jako miasto? Nie ma szans, zeby do czegokolwiek sie dolozyli, budzet jest zrujnowany przez tramwaje i inne chore pomysly. Nie ma na podwyzki dla urzednikow i budzetowki, tym bardziej nie bedzie na sport. Jedyna szansa, ze znajdzie sie ktos kto wspomoze Indykpol. I tak mamy szczescie, ze trafil nam sie tak dobry sponsor jak Indykpol, inaczej w Olsztynie pewnie nie bylo by siatkowki na najwyzszym poziomie, tak jak nie ma juz pilki noznej i innych dyscyplin.
proforma
Posty: 166
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: proforma »

Adamde pisze: 18 kwie 2023, o 01:49 Piszesz Olsztyn jako miasto? Nie ma szans, zeby do czegokolwiek sie dolozyli, budzet jest zrujnowany przez tramwaje i inne chore pomysly. Nie ma na podwyzki dla urzednikow i budzetowki, tym bardziej nie bedzie na sport. Jedyna szansa, ze znajdzie sie ktos kto wspomoze Indykpol. I tak mamy szczescie, ze trafil nam sie tak dobry sponsor jak Indykpol, inaczej w Olsztynie pewnie nie bylo by siatkowki na najwyzszym poziomie, tak jak nie ma juz pilki noznej i innych dyscyplin.
Pisząc Olsztyn miałem na myśli klub.Na większą pomoc miasta wiadomo że nie ma co liczyć.Cud że tą halę im ogarneli.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

Jakieś plotki słyszałem, że niby Wiśniewski ma być w Olsztynie. Mam nadzieję, że to joke.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

hubert pisze: 19 kwie 2023, o 23:15 Jakieś plotki słyszałem, że niby Wiśniewski ma być w Olsztynie. Mam nadzieję, że to joke.
To takie wzmocnienie, które może okazać się osłabieniem.
Wzmocnienie bo zawsze fajnie mieć Wiśniewskiego w składzie a może się okazać osłabieniem jeśli trener okaże się przywiązany do nazwisk i postawi na niego kosztem Sapińskiego lub Jakubiszaka nawet gdy będzie prezentował gorszą formę. A to prawdopodobne, że może z formą nie trafić bo jest po kontuzji no i obecny Wiśniewski bardzo mocno stoczył się poziomem. Kiedyś to była absolutna czołówka PL a teraz Mbaye, który go zastąpił okazał się wzmocnieniem kosztem Wiśni
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

Główne pytanie brzmi jak będzie wyglądał wyskok u Wiśni, no bo nie da się ukryć, że przy swoim wzroście bazuje głównie na tym i nie będzie pod koniec kariery niczym Marcin Nowak blokował rywali stojąc na nogach. Jeżeli tu nic się nie zablokuje to powinien wrócić do formy, 34 lata to taki wiek w dzisiejszej siatkówce, że jeszcze powinno się udać. Gorzej jak już nie odbuduje wyskoku, to wtedy rzeczywiście może tylko wygenerować koszty dla Olsztyna, bo podejrzewam że będzie mimo urazu droższy od obecnych środkowych (ewentualnie zbliżony do Averilla).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

Wiśnia po ACL, Souza sezon po achillesie, Tuaniga po skręceniu łokcia - czysty sabotaż. To nie są wybicia palców, lekkie kontuzje tylko poważne urazy.
Nie wiem, czy w AZSie nikt nie potrafi połączyć kropek ? Kiedyś Ananiev, 2 lata temu Salehi a teraz ... cała trójka !
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Streeter pisze: 20 kwie 2023, o 10:13 Główne pytanie brzmi jak będzie wyglądał wyskok u Wiśni, no bo nie da się ukryć, że przy swoim wzroście bazuje głównie na tym i nie będzie pod koniec kariery niczym Marcin Nowak blokował rywali stojąc na nogach. Jeżeli tu nic się nie zablokuje to powinien wrócić do formy, 34 lata to taki wiek w dzisiejszej siatkówce, że jeszcze powinno się udać. Gorzej jak już nie odbuduje wyskoku, to wtedy rzeczywiście może tylko wygenerować koszty dla Olsztyna, bo podejrzewam że będzie mimo urazu droższy od obecnych środkowych (ewentualnie zbliżony do Averilla).

Streeter
David Smith 37 lat, Dmytro Paszycki 35 lat, czy jest sens zastanawiać się, czy 34 letni gracz jest za stary, by grać na dobrym poziomie?
Oczywiście kwestia odbudowania formy to osobna sprawa, ale problem takiej natury może dotyczyć i znacznie młodszych graczy. Kluczowe tu akurat jest pytanie, czy zawodnikowi jeszcze się chce. Nie znam Wiśniewskiego, ale mam wrażenie i przeczucie, że jemu by się jeszcze chciało. Nie traktuję pogłosek o jego możliwym pojawieniu się zbyt poważnie, ale nie miałbym nic przeciwko.
Swoją drogą nie rozumiem obaw, że jego przyjście coś by u nas w drużynie mogło blokować, bo on by blokował komuś miejsce, w domyśle super hiper wspaniałemu Majchrzakowi, którego (tak można usłyszeć przykładając ucho) parę osób w środowisku uważa za talent takiej skali, że powyrywa klepki z parkietów. Ja jednak radziłbym nieco lodu bo:
-Majchrzak (jak każdy młodzian) jest niewiadomą,
-Majchrzak (jak każdy młodzian) może być labilny,
-czy ten nasz środek w składzie Jakubiszak, Majchrzak, Siwczyk to taki sztos, by stać nas było na odrzucenie możliwości, by wszedł tam jeszcze Wiśniewski? No chyba, że Kochanowski ma wrócić, a ja nic o tym nie wiem!
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Jest sens się zastanawiać bo to nie jest tak, że Gładyr czy Smith grają do tego wieku na topowym poziomie i każdy też dotrwa do ich wieku. Pamiętam jak szary był zdziwiony, że to JW żegna się z młodszym Wiśniewskim a nie starszym Gładyrem tylko, że sam wiek to tylko liczba. Nie tylko to ma znaczenie w kwestii dyspozycji fizycznej. Tak jak pisałem Wiśnia już fizycznie po prostu przed kontuzją nie dojeżdżał. Zawsze bazował nie tyle nawet na wyskoku co na szybkości(podobnie jak Kochanowski) a w obecnym jak i poprzednim sezonie nieraz chodził spóźniony do bloku. On już raczej nie wróci do top poziomu bo z niego wypadł.
Widocznie Wiśniewski nie prowadzi się aż tak profesjonalnie jak Gładyr czy Paszycki to fizycznie aż tak długo na takim poziomie nie jest w stanie się utrzymać. No i brak mu też takiej inteligencji boiskowej Smitha, który fizycznie też już nie jest w top formie, ale nadrabia dobrymi decyzjami i doświadczeniem.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

Mosze Bernsztajn pisze: 20 kwie 2023, o 11:36 David Smith 37 lat, Dmytro Paszycki 35 lat, czy jest sens zastanawiać się, czy 34 letni gracz jest za stary, by grać na dobrym poziomie?
A czy Smith czy Paszycki rozdupili sobie w wieku 34 lat Achillesa? Nie kojarzę, jakby to zrobili, to zastanawiałbym się też w ich przypadku nad tym. Czy Kosok, Możdżonek i Czarnowski nie przez problem z urazami pokończyli kariery szybciej, niż by mogli? Nie jest wiedzą tajemną, ani stricte medyczną, że im człowiek starszy, tym gorzej się goi i ciężej wraca do formy sprzed urazu. Oczywiście nie jest też powiedziane, że nie wróci, ale i ja nic takiego nie powiedziałem, a jedynie nadmieniam, że jest to ryzykowne, no bo jest. I nie ma znaczenia czy mówimy o Wiśniewskim, o Simonie czy o Rudzewiczu - w ich wieku taki uraz jest po prostu bardziej niebezpieczny niż u młodego zawodnika.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Mosze Bernsztajn pisze: 20 kwie 2023, o 11:36
Streeter pisze: 20 kwie 2023, o 10:13 Główne pytanie brzmi jak będzie wyglądał wyskok u Wiśni, no bo nie da się ukryć, że przy swoim wzroście bazuje głównie na tym i nie będzie pod koniec kariery niczym Marcin Nowak blokował rywali stojąc na nogach. Jeżeli tu nic się nie zablokuje to powinien wrócić do formy, 34 lata to taki wiek w dzisiejszej siatkówce, że jeszcze powinno się udać. Gorzej jak już nie odbuduje wyskoku, to wtedy rzeczywiście może tylko wygenerować koszty dla Olsztyna, bo podejrzewam że będzie mimo urazu droższy od obecnych środkowych (ewentualnie zbliżony do Averilla).

Streeter
David Smith 37 lat, Dmytro Paszycki 35 lat, czy jest sens zastanawiać się, czy 34 letni gracz jest za stary, by grać na dobrym poziomie?
Oczywiście kwestia odbudowania formy to osobna sprawa, ale problem takiej natury może dotyczyć i znacznie młodszych graczy. Kluczowe tu akurat jest pytanie, czy zawodnikowi jeszcze się chce. Nie znam Wiśniewskiego, ale mam wrażenie i przeczucie, że jemu by się jeszcze chciało. Nie traktuję pogłosek o jego możliwym pojawieniu się zbyt poważnie, ale nie miałbym nic przeciwko.
Swoją drogą nie rozumiem obaw, że jego przyjście coś by u nas w drużynie mogło blokować, bo on by blokował komuś miejsce, w domyśle super hiper wspaniałemu Majchrzakowi, którego (tak można usłyszeć przykładając ucho) parę osób w środowisku uważa za talent takiej skali, że powyrywa klepki z parkietów. Ja jednak radziłbym nieco lodu bo:
-Majchrzak (jak każdy młodzian) jest niewiadomą,
-Majchrzak (jak każdy młodzian) może być labilny,
-czy ten nasz środek w składzie Jakubiszak, Majchrzak, Siwczyk to taki sztos, by stać nas było na odrzucenie możliwości, by wszedł tam jeszcze Wiśniewski? No chyba, że Kochanowski ma wrócić, a ja nic o tym nie wiem!
Co za naciagane argumenty.
Kto napisal ze zabierze miejsce Majchrzakowi? Kto pisal, ze Majchrzak jest super hiper (w ostatnim sezonie, a nie w kontekscie dyskusji a mlodziezowych ME w zeszlym roku).
Szanujmy sie, nie imputuj innym swoich interpretacji, powstalych na podstawie ??? No wlasnie-wrzuc posta ze Majchrzakowi Wisnia zabierze miejsce.

Wiadomo-chodzi raczej o 3 zawodnikow po ciezkich kontuzjach. Juz posiadanie jednego takiego moze byc zwiazane z ryzykiem.
Jak Huber wrocil i ile czasu mu to zajmuje, to widac. A jest sporo mlodszy i szybciej sie regeneruje.
Jesli Wisnia przychodzi za male pieniadze to ok. Jesli nie-to transfer podwyzszonego ryzyka.
85jacek
Posty: 94
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: 85jacek »

Przejrzałem you tuba odnośnie Argentyńczyka który ma dołączyć do zespołu, widać mocno energetyczny gracz, skoczny, ofensywny dawno takiego w Olsztynie nie było. Sam jestem ciekaw jak się rozwinie. Jeśli w miarę przytrzyma przyjęcie może być ciekawym nabytkiem. W przypadku młodych i tak obiecujących zawodników trzeba przygotować zdecydowanie dłuższy kontrakt lub przynajmniej 1+1. Żal tego Butryna że odchodzi...
PrXmO23
Posty: 129
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 20:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: PrXmO23 »

85jacek pisze: 22 kwie 2023, o 09:44 Przejrzałem you tuba odnośnie Argentyńczyka który ma dołączyć do zespołu, widać mocno energetyczny gracz, skoczny, ofensywny dawno takiego w Olsztynie nie było. Sam jestem ciekaw jak się rozwinie. Jeśli w miarę przytrzyma przyjęcie może być ciekawym nabytkiem. W przypadku młodych i tak obiecujących zawodników trzeba przygotować zdecydowanie dłuższy kontrakt lub przynajmniej 1+1. Żal tego Butryna że odchodzi...
A nie ma Allan przyjść? Nie wiem jak się po kontuzji spisuje, ale jest - był to bardziej równy zawodnik niż Butryn. Więc Olsztyn wydaje mi się, że gorszy w następnym sezonie nie będzie
85jacek
Posty: 94
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: 85jacek »

Argentyńczyk przychodzi na przyjęcie. Atak ma być obsadzony właśnie przez Alana, a co za tym idzie mało prawdopodobne wydaje się pozostanie Karlitzka ze względu na limity. No zobaczymy co prezes wymyśli.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Diomedea pisze: 20 kwie 2023, o 16:45 No wlasnie-wrzuc posta ze Majchrzakowi Wisnia zabierze miejsce.
Nie napisałem, że ktoś wrzucił taki post, tylko że słyszałem takie opinie od osób ze środowiska związanego z AZS-em, a konkretnie mam na myśli kilku zaangażowanych kibiców. (na nazwiska nie liczcie) ;)

Ja nikomu nic nie narzucam, napisałem co usłyszałem i osobiście to myślenie mnie zdziwiło.

I tak, zgadzam się, że wiek zawsze ma wpływ na opisywane kwestie. Chodziło mi tylko o to, że nie można oceniać IMO tylko po wieku, czyli jak ma 36 to już na pewno nie, ale jak ma 29 to tak.
85jacek pisze: 22 kwie 2023, o 12:18 Argentyńczyk przychodzi na przyjęcie. Atak ma być obsadzony właśnie przez Alana, a co za tym idzie mało prawdopodobne wydaje się pozostanie Karlitzka ze względu na limity. No zobaczymy co prezes wymyśli.
Allan, Armoa, Tuaniga, Karlizek - wychodzi cztery.
Kolega nie wziął pod uwagę, że z klubem żegna się Andriga.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

85jacek pisze: 22 kwie 2023, o 12:18 Argentyńczyk przychodzi na przyjęcie. Atak ma być obsadzony właśnie przez Alana, a co za tym idzie mało prawdopodobne wydaje się pozostanie Karlitzka ze względu na limity. No zobaczymy co prezes wymyśli.
Armoa przychodzi na trzeciego i będzie zmiennikiem Karlitzka, chyba że będzie grał Jankiewicz to wtedy będą mogli zagrać razem.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
85jacek
Posty: 94
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: 85jacek »

Ja jestem jak najbardziej za tym aby Karlitzek został i w Olsztynie było 4 zagranicznych, tylko czy on na to pójdzie? Nawiązując powyżej- tak wiem że Andringa odchodzi. Jaki zmiennik dla Alana na ataku kto jest najbliżej?
Imperator Palpatine
Posty: 20
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Imperator Palpatine »

Mój pierwszy post, wiec dzień dobry wszystkim.
Za Alana na ataku nie ma nikogo i wyglada na to, że tak zostanie (Jan odchodzi).
Argentyńczyk przychodzi na 3.
Karlitzek zostaje.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Imperator Palpatine pisze: 22 kwie 2023, o 17:58 Jan odchodzi
A wieści jakieś są gdzie go niesie?
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

85jacek pisze: 22 kwie 2023, o 17:32 Ja jestem jak najbardziej za tym aby Karlitzek został i w Olsztynie było 4 zagranicznych, tylko czy on na to pójdzie? Nawiązując powyżej- tak wiem że Andringa odchodzi. Jaki zmiennik dla Alana na ataku kto jest najbliżej?
Nie było i nie ma tematu odejścia Karlitzka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

Zraza, zaraz, czy ja dobrze rozumiem, że nie będzie drugiego atakującego ???
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
sroka88
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: sroka88 »

Z tego co już tu ktoś chyba pisał to ma być zamiast 2 atakującego piąty przyjmujący i w razie problemów Alana na atak ma wchodzić Karlitzek
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

sroka88 pisze: 23 kwie 2023, o 07:53 Z tego co już tu ktoś chyba pisał to ma być zamiast 2 atakującego piąty przyjmujący i w razie problemów Alana na atak ma wchodzić Karlitzek
Czyli podwójna zmiana poszła się .... :) Weber to geniusz.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Moze AZS chce kupic taniej. Moze zaimponowal im ruch zaksy z Bednorzem. :D
Do kiedy bedzie okienko transferowe?

Bo Alan po kontuzji i Karlitzek, ktory chyba pauzowal tyle samo co gral i ma byc ewentualnie przestawiany, to proszenie sie o klopoty.
Zeby jeszcze mieli jakiegos super zdolnego juniora, co moglby byc wpisany do skladu na wszelki wypadek. Ale nie maja.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Diomedea pisze: 23 kwie 2023, o 08:32
Bo Alan po kontuzji i Karlitzek, ktory chyba pauzowal tyle samo co gral i ma byc ewentualnie przestawiany, to proszenie sie o klopoty.
A dodaj do tego także będącego podatnym na urazy Szerszenia i mamy chyba komplet obrazu. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie nowym sponsorem?
Jasne, jeśli uda się uniknąć urazów, to jest szansa, że będzie to fajnie śmigać (choć i tak szykuje się strzelnica na przyjęciu), ale spójrzmy na sprawę bardziej krytycznie... Proszenie się o kłopoty to i tak delikatnie powiedziane. Patrząc wstecz też ciężko być optymistą, bo urazów było po prostu sporo: a to Averill, a to Salehi, a to Karlitzek. A teraz pozostaje nam wierzyć, że w przyszłym już tego nie będzie. Wątła we mnie ta wiara, a jeśli mam być szczery, to i pomijając ewentualne urazy, to i tak średnio podoba mi się kadra na przyszły rok (jej zarys, bo ostatecznej przecież nie znamy).
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

A podwojna bedzie wchodzila w P1 :D
Karlitzek gral na 2ce wiec uciagnie ustawienia pod siatka. Oczywiscie pod warunkiem, ze nie bedzie akurat na boisku, w przyjeciu :]

Dziwny ten pomysl z jednym zawodnikiem przewidzianym w 2 roznych formacjach,
z czego w jednej raczej do pierwszego skladu.

Nie komentuje stanu umyslowego pomyslodawcy z grzecznosci.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: asps »

Szkoda, że Dulski nie trafił do Olsztyna za Butryna, idealne miejsce dla takiego młodego atakującego, żeby się ogrywać, zresztą można wiele przykładów wymienić siatkarzy którzy wypromowali się w AZS'ie.

A ogólnie ja tam z jednej strony rozumiem ryzykowne transfery AZS'u, budżetowo klub odbiega od czołówki więc trzeba kombinować, lepiej jest kontraktować takiego Alana po kontuzji niż np. Filipiaka, który pewnego poziomu nie przekroczy, z drugiej strony ten skład faktycznie będzie podwyższonego ryzyka, Alan - nie dawno wrócił po ciężkiej kontuzji, Tuaniga - wiele miesięcy bez gry, Karlitzek i Szerszeń - wrażliwi zdrowotnie gracze, jeszcze jak do tego dodamy Wiśniewskiego to można mieć na prawdę obawy o przyszły sezon, ponadto pewnie jeszcze większe problemy z przyjęciem będą niż w obecnym sezonie.

Osobiście z ostatnich lat mi najbardziej podobał się skład Olsztyna z sezonu 2017/2018, świetnie zbilansowana drużyna to była, ubiegłoroczna ekipa również mogła się podobać, gdyby ten Salehi się nie wysypał i Gruszczyński nie zanotował takiego zjazdu sportowego, to myślę, że po 14 latach akademicy zdobyliby medal, no a w tym sezonie podobnie można gdybać tylko tym razem z Tuanigą i Lipińskim...
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Znaczy na drugiego obok Alana?

To juz chyba lepiej byc drugim obok slabujacegoo Konara.

Przeciez nie chodzi o rozsadne ryzyko, np jeden Alan z kontuzjowanych i do tego jakis ogarniety atakujacy z I ligi typu np Linda, Piotrowski, moze (2xACL) Gryc na mniejszych obciazeniach , Wierzbicki. Kupka ewentualnie (tez kontuzje).

Tam jest 3 czesto kontuzjowanych do 1 skladu.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2023, o 11:14 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: asps »

Za Butryna, czyli na pierwszego bez transferu Alana, dodatkowo zwolniłby Olsztynowi limit obcokrajowców.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

A to co innego bo i kasy by pewnie zwolnili. Byloby fajnie.
Tylko on ma wazny kontrakt. Ja zrozumialam, ze chcial odejsc (na wypozyczenie?) i Zawiercie sie nie zgodzilo.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Weźcie pod uwagę, że Weber wcale tak dużo tej podwójnej zmiany nie stosował, a nawet jeśli to i tak nie przynosiła ona żadnych korzyści.
Mnie martwi ten środek, bo nawet jak jakimś cudem odpali Majchrzak to i tak przyjęcie będzie gorsze niż w tym sezonie.

Mecze z Zawierciem pokazały też, że wcale nie mamy tak pewnego pierwszego libero, więc obawiam się jeszcze bardziej Hawryluka bez obecności Andringi, którego wszyscy starali się w zagrywce omijać.

Za sukces wezmę awans do 8 i to tylko dlatego, że zapowiada się jakościowy zjazd całej tej grupy pościgowej 6-11 z tego sezonu. Suwałki słabsze, Lublin słabszy, Skra słabsza, do tego Gdańsk i Nysa raczej też. Ale z tym poziomem przyjęcia nie wydaje mi się, żebyśmy potem mieli podjazd do kogoś z miejsc 1-5, zakładając jeszcze mocniejszą Warszawę (Bołądź+Lisinac)
Do tego szklany skład, więc dla spokoju biorę utrzymanie w ciemno, a play off jako spory sukces bez takich nadziei na 4 jak w tym i zeszłym sezonie.

Za rok odkopię ten post.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”