Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

No dla mnie Zhukouski to mega niedoceniony zawodnik. Ben Tarę cenię podobnie jak Butryna, a libero w obu klubach zabawne. Niemniej tej przewagi półki w żadnym wypadku nie widzę :) zgodzę się że Butryn obecnie pewnie lepszy od Ben Tary, ale żeby o półkę? Nie sądzę.
Na ten moment Zhukouski przykrywa Tuanige czapka, jest co najmniej pol klasy lepszy. Do tego widac ze Plinski ma pomysl na zespol i potrafi postawic ich do pionu. Moim zdaniem Nysa moze byc czarny kon rozgrywek (o ile juz nie jest). U nas granie Andringa jakos wygladalo jak mial u boku DeFalco, na ten moment forma Lipinskiego nie ma absolutnie zadnego podjazdu do formy DeFalco z tamtego sezonu. Znowu (po raz kolejny) wychodzi krotka lawka.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

Adamde pisze: 5 lis 2022, o 07:30
No dla mnie Zhukouski to mega niedoceniony zawodnik. Ben Tarę cenię podobnie jak Butryna, a libero w obu klubach zabawne. Niemniej tej przewagi półki w żadnym wypadku nie widzę :) zgodzę się że Butryn obecnie pewnie lepszy od Ben Tary, ale żeby o półkę? Nie sądzę.
Na ten moment Zhukouski przykrywa Tuanige czapka, jest co najmniej pol klasy lepszy. Do tego widac ze Plinski ma pomysl na zespol i potrafi postawic ich do pionu. Moim zdaniem Nysa moze byc czarny kon rozgrywek (o ile juz nie jest). U nas granie Andringa jakos wygladalo jak mial u boku DeFalco, na ten moment forma Lipinskiego nie ma absolutnie zadnego podjazdu do formy DeFalco z tamtego sezonu. Znowu (po raz kolejny) wychodzi krotka lawka.
Olsztyn nie ma takiej kołdry jak Resovia. Jak z jednej strony naciągniesz to coś z drugiej wystaje. Albo jest duża dysproporcja między szóstkowym a ławkowym albo masz dwóch średnich :)
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: mmp »

Mnie irytują takie sytuacje, że nie możemy być po prosty solidnym i równym zespołem. Wygrana z Zawierciem i zaraz w ryj 3:0 w Nysie po takim piachu, że szkoda gadać. Suwałki wczoraj 3:0 leją wieśków z Bełchatowa. Można? Można. A dam sobie palec uciąć, że AZS nie wygrałbym tego. Swoją drogą to ciekawe ile jeszcze będzie się trzymał tatuś z synkiem w Bełchatowie. Jakby mieli honor to sami by zrezygnowali.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: reeman »

Jak obaj popatrzą na konto, to od razu im się humor poprawia :(
sroka88
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: sroka88 »

Ktoś wie czy Butryn ma kontrakt jeszcze tylko na ten sezon i czy jest szansa , że go przedłuży?
proforma
Posty: 166
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: proforma »

Słyszałem już jakiś czas temu że przedłuzył o 2 lata czyli ten sezon i następny.Nie wiem tylko dlaczego klub o tym nie informuje.Zresztą polityka informacyjna klubu z Olsztyna to jest jakiś dramat, Karlitzkowi dopiero jak urwie nogę to powiedzą że kontuzjowany.
sroka88
Posty: 118
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: sroka88 »

To co się dzieje z AZS w tej chwili to jest jakiś totalny niewypał... Ani siły , ani techniki, żadnego systemu blok obrona. Zaczynam mieć mieszane uczucia w stosunku do Webera. W okresie reprezentacyjnym USA też wyglądali jak by nie dojechali z formą na turniej a Weber miał w tym swój spory udział. Może to takie gdybanie ale takie mam spojrzenie na to co się w ostatnim czasie stało z Olsztynem.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

sroka88 pisze: 7 lis 2022, o 19:17 To co się dzieje z AZS w tej chwili to jest jakiś totalny niewypał... Ani siły , ani techniki, żadnego systemu blok obrona. Zaczynam mieć mieszane uczucia w stosunku do Webera. W okresie reprezentacyjnym USA też wyglądali jak by nie dojechali z formą na turniej a Weber miał w tym swój spory udział. Może to takie gdybanie ale takie mam spojrzenie na to co się w ostatnim czasie stało z Olsztynem.
Weber to jak swego czasu Lozano w Radomiu. Nazwisko zostało, umiejętności już nie te. Mówiłem, że Olsztyn to na miejsca 8-12 i podtrzymuję tezę.
Nie wiem jak niektórzy widzieli/widzą w nich kandydata do 4.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Nie pamiętam takiego lania od dawna.
Tuaniga jest fatalny, łudziłem się, że może zastąpi Firleja, ale on nas szybciej wyprowadzi z Play off niż wprowadzi do 4

Gorszy dziś był tylko Weber, który oprócz Króla powinien dziś wymienić prawie cały skład

"Tak zgadza się, jesteśmy dziadami..."
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

dyletant pisze: 7 lis 2022, o 21:11 Nie pamiętam takiego lania od dawna.
Tuaniga jest fatalny, łudziłem się, że może zastąpi Firleja, ale on nas szybciej wyprowadzi z Play off niż wprowadzi do 4

Gorszy dziś był tylko Weber, który oprócz Króla powinien dziś wymienić prawie cały skład

"Tak zgadza się, jesteśmy dziadami..."
Nie idzie Andrindze. Karlitzek czapa za czapą. A ten wraca do Andringi. Szymendera to od noszenia ręczników ?
Chciałbym juto przeczytać, że AZS dziękuje i życzy szczęścia w przyszłości Weberowi.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

hubert pisze: 7 lis 2022, o 21:34 Chciałbym juto przeczytać, że AZS dziękuje i życzy szczęścia w przyszłości Weberowi.
xD i kogo niby zatrudnicie? Macie jednego z lepszych szkoleniowców w lidze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Resofan »

Kowal jest wolny.....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
proforma
Posty: 166
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: proforma »

A jaki jest status trenerski Mariusza Sordyla? Jankowski ma pod nosem człowieka z tego miasta, już otrzaskanego w trenerce a od paru lat wymyśla.Ale w sumie wiadomo że on jest tylko marionetką a karty rozdaje kto inny.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Z Sordylem cos maja nie po drodze - nie wiem o co chodzi, jak odchodzil Bonitta, tez mieli go pod nosem.Nyse mozna przebolec, bo sa na wyraznej fali wznoszacej, ale jezeli dostajemy taki wpi...ol od Gdanskiej mlodziezy to cos naprawde jest nie halo. Łudziłem się, że nie będzie dużej różnicy między Tuanigą a Firlejem, ale niestety Janek wygląda przy nim jak jakiś wirtuoz, poza krótkimi z Averillem, praktycznie niczym nie zaskakuje, łatwy do odczytania, z dokładnością duuuuży problem.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 8 lis 2022, o 06:08
hubert pisze: 7 lis 2022, o 21:34 Chciałbym juto przeczytać, że AZS dziękuje i życzy szczęścia w przyszłości Weberowi.
xD i kogo niby zatrudnicie? Macie jednego z lepszych szkoleniowców w lidze.

Streeter
Dokładnie, Karlitzek kontuzjowany, Butryn chyba łapie lekką zadyszkę po większej niż zwykle ilości gry(reprezentacja) a Lipiński po prostu nie potrafi się odnaleźć z formą. Gdzie wina trenera?
Karlitzek wróci do formy po kontuzji, Butryn po paru meczach kiepskich znów wróci do swojej klasycznej dyspozycji, Lipiński zagra na chociażby 70% procentach i znów AZS może nastraszyć każdego

Ps. Meczu nie widziałem, ale akurat Andringą jak na siebie to nieźle w statach wypadł:)
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 362
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: JootPe2 »

Butryn miał wczoraj jakieś problemy z odcinkiem szyjnym, Poręba coś z plecami/ kręgosłupem, Karlitzek wraca po kontuzji - nie wiem na ile miało to wpływ na wynik w takim wymiarze. Oprócz tego trzeba dodać, że z Lipą jest póki co lipa. Po jednej stronie siatki jeden z najlepszych obecnie libero w lidze, po drugiej stronie libero, który na przyjęciu notuje niewiele lepsze procenty od bełchatowskiego jr. Tuaniga, odnoszę takie wrażenie, że lekko zrobił się szerszy i nabity. Kalendarz też nie pomaga.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

proforma pisze: 8 lis 2022, o 07:54 A jaki jest status trenerski Mariusza Sordyla?
Sordyl podobnie jak w zeszłym sezonie prowadzi z Sołoduchą Epicentr Podolany.
kamil1999 pisze: 8 lis 2022, o 10:05 Gdzie wina trenera?
Polskie metody, wywalić trenera i spokój :) pecha ma po prostu Olsztyn na początku i tyle. Ponadto Butryn i Lipiński pierwszy raz mieli zajęte wakacje, co też się na pewno nieco odbija na początku sezonu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

Gdzie wina trenera/sztabu ?
Proszę bardzo:
1) skoro Butryn kontuzjowany, Poręba kontuzjowany to po co grać nimi ? Aby do końca padli ? Sorry, ale podejście "może się przełamie" to może mieć trener z rocznym stażem. Sprawa prosta: nie jesteś w stanie grać to nie grasz. Od biedy można zacząć, ale jak coś nie tak to od razu zmiany. Butrynem orane było pół meczu a Porębą cały. Mimo, że Jakubiszak jest gotowy do gry. To samo na linii Andringa-Karlitzek. Mieszanie między nimi a Szymendera przyspawany do ławki. W jakich okolicznościach miałby wejść na boisko ? Jakby nogę komuś urwało ?
2) cały zespół gra źle - Tuaniga kontuzjowany nie był a gra coraz gorzej. Andringa nie przyjmuje zagrywek, które do tej pory przyjmował w punkt. Na początku sezonu działała zagrywka. Teraz też to siadło.
3) kontuzje, dolegliwości - to nie są przypadki losowe typu ktoś komuś na nogę spadł itp. Warto się zastanowić na ile przygotowanie fizyczne/fizjo ma w tym udział. Jakiś gościu z Brazylii od przygotowania jakby u nas sami ignoranci byli. Sorry, ale w Olsztynie jest jeden z lepszy w Polsce ośrodków fizjoterapii (dr. Biernat) do którego przyjeżdżają sportowcy z całej Polski. Z jakiegoś powodu AZS nie współpracuje z nimi.
4) drugie trener, Mierzejewski, bardzo chwalony przez zawodników, został sprowadzony do roli nie wiem - ni to statystyka ni to pomocnika.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Czasem trener jest niezly a chemii brakuje. Taki Blain w drugim roku w Skrze to zasypial na lawce. A w Japonii jakos odzyl.

Zespol przed powrotem Webera, w sparingach troche chaotycznie wygladal, choc o dziwo lepiej przed przyjazdem Tuanigi. Myslalam: potrenuja z pierwszym sypaczem i pod okiem pierwszego trenera i bedzie duzo lepiej. Jak na razie nie tylko nie jest, ostatnio nawet gorzej i duzo gorzej.

Bez przesady z ta repra. Narzekac to moze Sliwka, czy Kurek. Ewentualnie Tuaniga, tez troche pogral. O ile dobrze pamietam, plakalismy bo Butryn sie nie zalapal na MS. A Lipa odpadl bardzo szybko, wiec pewnie i na regeneracje mial troche czasu.
Inna sprawa, ze czesto takie znizki formy, niedyspozycje, sa powodowane jakims przeciazeniem, bolami, przewleklym urazem. Co nie jest podawane do wiadomosci publicznej. Nie znajac sprawy nie tylko od szatni, ale i od strony fizjo, ciezko sie autorytatywnie wypowiadac.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

Rozumiem, że jakby trenerem był Mierzejewski, bardzo chwalony przez zawodników, to Butryn, Poręba i Karlitzek nie mieliby problemów zdrowotnych, Tuaniga ważyłby 10 kilo mniej, Lipiński nagle przestał być ociążały, a Szymendera wszedłby w meczu z Jastrzębiem i rozniósł ich do zera? Dajcie spokój :)

Butryn może mieć lekki dołek psychiczny po tym jak będąc lepszym zawodnikiem nie pojechał na Mistrzostwa, Lipiński też pierwszy raz jest w roli tego pociągowego z definicji, bo wcześniej to raczej byliśmy zdziwieni że gra i nikt go nie stawiał jako zawodnika nr 1, to też może oddziaływać. Nie wiem co miałaby tu pomóc zmiana trenera, trzeba pracować nad formą i głową, wyleczyć zawodników i tyle.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

W kadrze Lipa nie wygladal ociezale, chociaz to rowniez nowa rola byla. Tez ma dolek psychiczny?
Moze jednak jakes problemy urazowo-przeciazeniowe. Tylko jak dopadaja kilku zawodnikow, ktorzy w kadrze nie byli eksploatowani na maksa, to jest pytanie o przygotowanie fizyczne.
Coz, AZS najrozsadniej zrobi, jak poczeka, o ile nie ma jakiejs sytuacji konfliktowej.

Jednak Wybitny trener jakim jest Mendez nie zrobil cudow z Resovia, nie przywrocil do zycia Deroo, ani Fabie. OK, Deroo odszedl, Fabie odpoczal. Ale np Cebul jest ten sam, a gra lepiej. I od poczatku graja lepiej jako druzyna, w relacji blok obrona.
JW tez jakos tylka nie urywa, graja sporo na indywidualnych zrywach.

Problemem jest tez kalendarz. Brak czasu na trening. Druzyny z reprezentantami czy kontuzjowanymi wracajacymi do formy, druzyny przebudowane moga cierpiec.

Co do Szymendery-trener chyba widzi co facet gra na treningach. Moze na zrywie w jednym wejsciu by cos zaprezentowal. Moze. Raczej nie na dluzej. Przypomne, ze sezon w I lidze mial slabiutki, a na ME specjalnie sie nie pozbieral, co i na wyniku ekipy mocno sie odbilo. Wiec nie wiem skad mialby teraz stac sie zbawce zespolu z ambicjami na pierwsza polowe tabeli PL.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

Streeter pisze: 9 lis 2022, o 10:49 Rozumiem, że jakby trenerem był Mierzejewski, bardzo chwalony przez zawodników, to Butryn, Poręba i Karlitzek nie mieliby problemów zdrowotnych, Tuaniga ważyłby 10 kilo mniej, Lipiński nagle przestał być ociążały, a Szymendera wszedłby w meczu z Jastrzębiem i rozniósł ich do zera? Dajcie spokój :)
Zbudowałeś chochoła a potem go zaatakowałeś - klasyczny pozamerytoryczny argument. Pomogę Ci. Prezes AZSu Tomasz Jankowski w 2018: "Jeśli chodzi o Marcina Mierzejewskiego, to filozofia klubu jest taka, aby przy świetnym szkoleniowcu, jakim jest Roberto Santilli, był człowiek z Olsztyna. Może się uczyć i być może w przyszłości objąć stanowisko pierwszego trenera. Marcin ma do tego predyspozycje "
O ile przy poprzednich trenerach Mierzejwski był widoczny, nawet część czasów prowadził to teraz jest zupełnie odstawiony. Jak dla mnie Weber powinien być podregulowany.
Diomedea pisze: Co do Szymendery-trener chyba widzi co facet gra na treningach. Moze na zrywie w jednym wejsciu by cos zaprezentowal. Moze. Raczej nie na dluzej. Przypomne, ze sezon w I lidze mial slabiutki, a na ME specjalnie sie nie pozbieral, co i na wyniku ekipy mocno sie odbilo. Wiec nie wiem skad mialby teraz stac sie zbawce zespolu z ambicjami na pierwsza polowe tabeli PL.
Autorem składu jest Weber. Także opcje są dwie:
1) Szymendera nadaje się do grania - jeśli tak to dlaczego nie gra nawet w przegranym meczu ?
2) Szymendera jest za słaby aby zastąpić totalnie bez formy Karlitzka lub Andringę. W takim razie jaka była myśl przewodnia aby go mieć w Olsztynie ? To, że Andrgina gra w reprze na libero wiadomo nie od wczoraj więc Weber powinien umieć doliczyć do dwóch i wywnioskować, że Andringa to bardziej drugi libero a nie skrzydłowy. Więcej sensu było kontraktowanie kogoś choć trochę lepszego od Szymendery a odpuszczenie Hawryluka bo jako drugi libero może grać Andringa.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

W meczu z Treflem Andringa miał 50% skuteczności w ataku. Czy ja wiem czy była konieczność zamienienia go na Szymendere?
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

hubert pisze: 9 lis 2022, o 12:10 Prezes AZSu Tomasz Jankowski w 2018: "Jeśli chodzi o Marcina Mierzejewskiego, to filozofia klubu jest taka, aby przy świetnym szkoleniowcu, jakim jest Roberto Santilli, był człowiek z Olsztyna. Może się uczyć i być może w przyszłości objąć stanowisko pierwszego trenera. Marcin ma do tego predyspozycje "
Ależ ja nie mam nic do Marcina, próbowałem tylko pokazać, że wstawienie tam jego czy kogokolwiek innego nie rozwiąże żadnego z zarzucanych AZS'owi problemów.
kamil1999 pisze: 9 lis 2022, o 12:42 W meczu z Treflem Andringa miał 50% skuteczności w ataku. Czy ja wiem czy była konieczność zamienienia go na Szymendere?
Była, Weber zły nie wpuścił, nie zna się :D

A tak serio to równie dobrze mogą Olsztynianie teraz wyglądać slabo, by w drugiej części sezonu wyglądać lepiej, mało to trenerów tak zespół w lidze przygotowuje? Więc może poczekajmy zamiast lamentować. W tamtym roku Olsztyn lepiej zaczął, za Bonitty był nawet jak dobrze pamiętam na drugim miejscu i coś wynikło z tego na koniec sezonu? Niewiele. Miejsca dostaje się za to, co gra się końcem sezonu nie początkiem, więc nie przeżywałbym póki co, tym bardziej że pół drużyny jedzie na urazach. Bardziej mogłoby dziwić wejście w sezon Lublina, ale ci też chyba powoli zaczynają grać lepiej, przynajmniej tak wnioskuję po wygranej z Nysą, bo meczu nie widziałem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1210
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: buzinga »

hubert pisze: 9 lis 2022, o 12:10
Autorem składu jest Weber. Także opcje są dwie:
1) Szymendera nadaje się do grania - jeśli tak to dlaczego nie gra nawet w przegranym meczu ?
2) Szymendera jest za słaby aby zastąpić totalnie bez formy Karlitzka lub Andringę. W takim razie jaka była myśl przewodnia aby go mieć w Olsztynie ? To, że Andrgina gra w reprze na libero wiadomo nie od wczoraj więc Weber powinien umieć doliczyć do dwóch i wywnioskować, że Andringa to bardziej drugi libero a nie skrzydłowy. Więcej sensu było kontraktowanie kogoś choć trochę lepszego od Szymendery a odpuszczenie Hawryluka bo jako drugi libero może grać Andringa.
Taki sam sens jaki jest w Rzeszowie, Jastrzębiu i Bełchatowie z ich 4 przyjmującymi. Szymendera jest młody i tani, może w dłuższej perspektywie się rozwinie. Teraz na pewno nie nadaje się do grania na dłuższym dystansie. Hawryluk to duży talent, naprawdę zdziwię się jak w tym sezonie nie wygryzie Ciunajtisa. Ja Kubie dawałem przed sezonem 10 kolejek do zrealizowania tego celu. Może się przeliczyłem, zobaczymy. Sens jednak w jego zakontraktowaniu jest dość wyraźny, bo to potencjalny przyszły reprezentant kraju. Konstrukcja składu jest ok. Dziwne, że tak wielu graczy ma problemy zdrowotne. Pewnie masz rację i wina w tym trenera. Jednak zmiana na tym stanowisku nic nie da, bo jak zawodnicy są zajechani to nikt nie machnie czarodziejską różdżką i nie sprawi że będą świeży na Abrakadabra. Pytanie czy po tej wtopie sztab wie co robić i jak wygrzebać zespół z dołka? Jeśli tak, to nie ma sensu zwalniać Argentyńczyka tylko dać mu naprawić to co jak mniemasz zepsuł. W końcu nie ma ludzi nieomylnych.

Poza tym Lipiński początek poprzedniego sezonu też miał ciężki. Dopiero w drugiej części zaczął grać swoje i na żadnej reprezentacji rok temu nie był.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Lipiński akurat równy był cały sezon. To Gdańsk zaczął po prostu grać lepiej jako drużyna. Później można było czytać takie rzeczy, że Kampa czy Lipiński zaczęli grać lepiej mimo tego, że cały sezon grali to samo. Po prostu z czasem nastąpiła zmiana na libero, doszedł Paszycki, Wlazły grał już coraz mniej kosztem Sasaka no i Trefl grał lepiej.
A już na pewno Lipiński nie miał takiego dołka jak w tym sezonie. Popatrz w statystyki początku poprzedniego sezonu. Ale może wróci do formy.
Jeśli kogoś zwalniać to trenera od przygotowania fizycznego. Bo gdy Olsztyn grał pełnym składem z zdrowym Butrynen i Karlitzkiem to gra się kleiła

Choć z tym zwalnianiem to akurat jestem przeciwnikiem przedwczesnego zwalniania kogokolwiek. Dajmy popracować cały rok i się przekonamy
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

"W dzisiejszym meczu nie zobaczymy Taylora Averilla (ból kolana) oraz Dawida Siwczyka (naderwanie więzadeł rzepki w obu kolanach)"

Czyli podsumujmy ostatnie dwa tygodnie:
- Karlitzek - stopa
- Butryn - szyja
- Poręba - plecy
- Averill - kolano
- Siwczyk - kolana

Nie, to nie ma związku z przygotowaniem fizycznym wcale. Dajmy Weberowi popracować dłużej. Jeszcze z miesiąc a sam będzie musiał wejść na boisko.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Ale to trener za to odpowiada?
Nie ma trenera przygotowania fizycznego w Olsztynie?
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

kamil1999 pisze: 12 lis 2022, o 14:56 Ale to trener za to odpowiada?
Nie ma trenera przygotowania fizycznego w Olsztynie?
Jest, wybrany przez Webera. Lokalnego nie chciał. Jeśli to tej pory jest w zespole to znaczy, że Weber akceptuje to co on wyprawia.

Updejt: Butryn także kolano. Czyli mamy cztery kontuzjowane kolana na 3 zawodników.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: jarek8dywan »

Jeśli jest faktycznie tyle kontuzji to trener przygotowania fizjo dal ciala :| dodatkowo dramat w bloku. Poza Averilem nikt nie blokuje. Poreba zapomnial jak grac w tym elemencie. W dzisiejszym meczu z Resovia, na 4 sety, obaj srodkowi zanotowali lacznie ZERO blokow, co jest po prostu kpina. W meczu z Nysa czy Gdanskiem wcale dużo lepiej nie bylo. Ciezko grac bez bloku i przyjecia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”