Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: aziente »

A może pan Marcin Możdżonek wygra wybory prezydenckie i pomoże w zwiększeniu finansowania klubu np. dzięki większym dotacjom albo ogarnięciu nowych partnerów? Parę ludzi w siatkówce poznał, ludzie siatkówki znają go. Przez tę przynajmniej jedną kadencję może byłoby jeszcze lepiej niż jest :) Ostatnio angażuje się w sprawy społeczne, sprzątanie lasu/brzegów jeziora (1000 osób ogarnąć na takie wydarzenie? wow), sadzenie lasu, wziął udział w Europejskim Kongresie Samorządów. W tamtym roku zagrał w III lidze w spadkowiczu z II ligi AZS, coś tam pomógł organizacyjnie. Postawa zasługuje na pochwałę i brawa, to niewątpliwe. Aaale coś dużo tej polityki w życiu, a wybory samorządowe za niespełna rok... ;) don't you think?
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Nie nie nie, już był taki jeden polityk w tym sezonie co wszedł w struktury i prawdopodobnie rozwalił klub :]

Problemem Olsztyna nie są pieniądze, tylko deficyt zawodników: brak dobrych i wolnych polskich rozgrywających, brak wolnych i dobrych polskich przyjmujących oraz środkowych. Budżet wiadomo swoje robi, oczywiście nie przelicytujemy Zawiercia dla Bieńka itd.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: lukecik »

dyletant pisze: 23 kwie 2023, o 14:57 Za sukces wezmę awans do 8 i to tylko dlatego, że zapowiada się jakościowy zjazd całej tej grupy pościgowej 6-11 z tego sezonu. Suwałki słabsze, Lublin słabszy, Skra słabsza, do tego Gdańsk i Nysa raczej też.
Gdańsk słabszy być nie musi. Jeśli wezmą Butryna lub Sasak się sprawdzi, a Orczyk wróci do zdrowia, będą mocniejsi. Nysa natomiast na pewno będzie mocniejsza. Już samo przyjście Szymury daje duży zastrzyk jakości na libero. Dojdzie Muzaj, a i środek będzie nieporównywalnie lepszy.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

lukecik pisze: 23 kwie 2023, o 17:52
dyletant pisze: 23 kwie 2023, o 14:57 Za sukces wezmę awans do 8 i to tylko dlatego, że zapowiada się jakościowy zjazd całej tej grupy pościgowej 6-11 z tego sezonu. Suwałki słabsze, Lublin słabszy, Skra słabsza, do tego Gdańsk i Nysa raczej też.
Gdańsk słabszy być nie musi. Jeśli wezmą Butryna lub Sasak się sprawdzi, a Orczyk wróci do zdrowia, będą mocniejsi. Nysa natomiast na pewno będzie mocniejsza. Już samo przyjście Szymury daje duży zastrzyk jakości na libero. Dojdzie Muzaj, a i środek będzie nieporównywalnie lepszy.
Suwałki też nie muszą być słabsze. Stern co prawda wydaje się osłabieniem za Kujundzicia, ale w sumie Serb raczej zawiódł oczekiwania a Stern w ofensywie coś tam potrafi, więc nie musi być tym osłabieniem, Sapiński to raczej przeciętny zawodnik a Takvam klasowy, ale po słabym sezonie. Kto wie co potrafi ten Gallego co ma za niego wejść do składu. Dla mnie to spora niewiadoma niemniej do składu Argentyńczyków się powoli przebija. Tak jak Zerba.
A co do Lublina to Malinowski już raczej będzie zdrowy no i nie wiemy kto obok Branda. Ponoć jakieś spore nazwisko może być. Ale oni raczej będą słabsi.
Orzi
Posty: 751
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Orzi »

dyletant pisze: 23 kwie 2023, o 16:35 Nie nie nie, już był taki jeden polityk w tym sezonie co wszedł w struktury i prawdopodobnie rozwalił klub :]

Problemem Olsztyna nie są pieniądze, tylko deficyt zawodników: brak dobrych i wolnych polskich rozgrywających, brak wolnych i dobrych polskich przyjmujących oraz środkowych. Budżet wiadomo swoje robi, oczywiście nie przelicytujemy Zawiercia dla Bieńka itd.
I tutaj dochodzimy do sedna problemu - zbyt niski limit dla obcokrajowców, przez co najlepsi zawodnicy są gromadzeni tylko w najbogatszych klubach. Rzućcie okiem na Włochy, gdzie nie dość że talenty są bardziej równo rozłożone między wszystkimi drużynami, to średniacy mają większe pole do popisu przy budowie składu dzięki obcokrajowcom. A to jest liga o cztery zespoły mniejsza!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

No i po ptokach :P
Meczów z Nysą nie oceniam bo granie przegranych w playoffs jest totalnie bez sensu.
Jaki był ten sezon AZSu ? Dobry, zły i brzydki.

Dobry:
- wejście Hawryluka. Bardzo pomógł. W drugiej części trochę słabiej w przyjęciu ale mówimy o młodym zawodniku. Obrony top. Ma mega czujkę.
- Butryn - wiele meczów sam ciągnął
- koniec z Iławą (mam nadzieję) - planowo czy nie Urania w końcu będzie
- mimo wszystko Karlitzek - padł trochę ofiarą słabszego w przyjęciu Andringi oraz Hawyrluka w drugiej części sezonu. Przez to ciężko się kryło Mortiza w przyjęciu i trochę błędów porobił.
- Jakubiszak - robi stopniowe postępy, do poprawy blok. Przy dobrym rozgrywającym ma zasięg młodego Nowakowskiego (nie Jana :P) Dobrze, że zostaje w AZSie.

Zły:
- chciałem napisać "zjazd" Lipińskiego, ale nie było z czego zjeżdżać bo jak zaczął sezon na dnie tak i skończył.
- Weber - nie lubię zamordystycznego podejścia i paru zawodników także. Jedyny plus to kontakty w Amerykach co predysponuje go do dyrektora sportowego. Inne zespoły, nawet w obliczu kontuzji mają jakiś styl. Olsztyna pomysł na grę był jeden: Karol Butryn.
- Prezes - historia kontraktów w AZSie zaczyna przypominać księgę meldunkową sanatorium. Powód tego można wyczytać między wierszami z wypowiedzi sponsora sprzed półtora roku: "ma być ofensywa a jak się nie ma środków to się ryzykuje". Zupełnie nie przemawia do mnie takie podejście. Trefl pokazuje, że można stworzyć fajną ekipę bez kilku kadrowiczów, bez wahań formy, grającą fajną dla oka siatkówkę.
- Tuaniga - (do kontuzji): duży regres względem Suwałk. Nie wiem na ile to sprawka Webera, ale Jankiewicz po przedsezonowych sparingach wyglądał niewiele gorzej od późniejszego Tuanigi. W sumie jedynym plusem Tuanigi było zgranie po 3 miesiącach z ... kolegą z kadry :P

Brzydki:
- Poręba - po powołaniu do kadry można by go pod saturator podpiąć. Sprawy kontraktów pokazują, że chłopak się pogubił. Sportowo poziom Siwczyka.
- marketing - AZS od lat w mediach społecznościowych wygląda jak prezentacja zrobiona z szablonu. Niby coś jest, niby fajnie, a jakoś tak paździerzowo. Przydałoby się tę ekipę odświeżyć.
- Weber - po kontuzji Tuanigi pokazał Jankiewiczowi, że dla niego jest 3cim rozgrywającym. Twierdzę, że gdyby Pająk był zdrowy to Zawiercie by zamknęło rywalizację w 3 meczach.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
85jacek
Posty: 94
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: 85jacek »

👌
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: tomasol »

Ciężki jest do jednoznacznej oceny ten sezon. Bo to był sezon taki jak nasza seria z Zawierciem - od beznadziejnej gry, przez wspaniałą, po finalnie porażkę w decydującym starciu, którą nijak nie można uznać za przykrą niespodziankę. Kontuzja pierwszego rozgrywającego też nie pomogła, bo można mieć krytyczne uwagi do Tuanigi, ale z Jankiewiczem dobrze to nie wyglądało a z Pająkiem to już w ogóle. I nie jest to krytyka obu tych zawodników, bo pierwszemu brak ogrania (i umiejętności trochę jednak też) a drugi ma już swoje lata plus takie zmiany w środku sezonu rzadko wychodzą. No i jego styl gry to jednak nie pod naszych skrzydłowych.

Brak DeFalco jednak odczuwalny, bo Lipiński to raz (jeden z najgorszych transferów do AZS-u ever, no niestety trudno to inaczej oceniać), a dwa że Butryn osamotniony na skrzydle i jego 47/28 w ataku w tym sezonie to jednak duży zjazd względem poprzedniego sezonu. Leczący się połowę sezonu Karlitzek i dobrze się stało (i szczęśliwie), że chyba najlepszy sezon w AZS zaliczył Andringa. Żeby tylko nie narzekać to na plus środek - Averill (fakt bardziej z Tuanigą) świetny sezon, ładnie na koniec zaprezentował się Jakubiszak, nawet Poręba parę dobrych spotkań zagrał (choć sezon taki sobie, także przez kłopoty ze zdrowiem). Dobrze wprowadził się Hawryluk, który osłabł na koniec, ale to spory talent i z Ciunajtisem nawet nieźle się uzupełnili w tej końcówce sezonu. Z pewnością na plus też ćwierćfinał z Zawierciem, wprawdzie rok temu było bliżej do półfinału imho, ale daliśmy tyle ile mogliśmy a że się nie udało to w sumie było spodziewane i przed i w trakcie sezonu.

Trochę osobną sprawą jest trener - po pierwsze nieobecny podczas przygotowań i pozostaje pytanie czy to jednak nie odbiło się potem na całym sezonie, po drugie dziwna trochę jednak konstrukcja zespołu (niskie skrzydła ze średnim przyjęciem, słaby blok), siła ofensywna się zgadzała, ale z defensywą bywało różnie i po trzecie nieustabilizowana forma zespołu. Nie wiem na ile to wynikało z tego, że okres przygotowawczy poprowadził drugi trener, ale może warto by jednak zastanowić czy tak powinno być (według mnie nie, ale może to wynikać z umowy i cóż trudno).

Dla mnie sezon na takie 3+/4-, bo play off z Zawierciem ok, faza zasadnicza też ok, ale i kilka b.słabych występów i ten dwumecz z Nysą, choć o nic, to jednak trochę blamaż. Pozostaje czekać na sezon przyszły i zobaczyć co wyjdzie z niektórych zapowiedzi.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Na plus: Jakubiszak na środku, Butryn w większości meczów, Hawryluk,Averill do kontuzji Tuanigi nawet Andringa mi się o dziwo podobał
Spodziewałem się więcej: Karlitzek, Poręba, Pająk,Tuaniga, Butryn w najważniejszych meczach sezonu
Porażka: Weber, Lipiński

Mam już nazwę naszego zespołu na przyszły sezon: szpital na peryferiach. Jankowski chyba jest częstym gościem kasyn.
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: bialasqq »

Po tym co zasłyszałem ze środowiska AZS to szanse zostania Butryna w Olsztynie aktualnie wynoszą 50% (on chce, klub nie). Możecie zachodzić w głowę dlaczego tak klasowego zawodnika nie chce u siebie taki zespół jak Olsztyn? Otóż śpieszę z odpowiedzią, w siatkówce ważnych jest wiele aspektów:
- gra na boisku,
- umiejętności interpersonalne,
- adaptacja do taktyki,
- mindset,
- tworzenie dobrej atmosfery w szatni.
I z zewnątrz można by rzec, że Butryn ma dużo skilla, ale problem jest z pozostałą częścią. Największy problem to szatnia. Więcej nic nie chce mówić, ale skoro AZS faktycznie rezygnuje z Butryna to musi być coś na rzeczy bo jego umiejętności dużo wybaczają.

Andringa - kierunek Włochy,
Averil - kierunek Chiny,
Lipiński - Gdańsk/Radom/Lubin/Lublin
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

bialasqq pisze: 27 kwie 2023, o 10:55 Największy problem to szatnia. Więcej nic nie chce mówić, ale skoro AZS faktycznie rezygnuje z Butryna to musi być coś na rzeczy bo jego umiejętności dużo wybaczają.
To ja powiem, co wróbelki ćwierkały w okolicach Jeziora Kortowskiego. Bajeczka wyglądała tak, że zawodnik w pewnym momencie bardzo chciał opuścić klub w trakcie sezonu. Zyskało to nawet nazwę "wirusa rzeszowskiego", który dopadł go i nagle był niedysponowany i niezdolny do gry.
Tego typu "choroba" nie mogła zostać dobrze odebrana zarówno w szatni, jak i w gabinetach i choć szybko okazało się, że wspomniany wirus był niegroźny i niezaraźliwy, swoje spustoszenie posiał i zostawił długofalowe skutki, a tym bardziej, że szybko okazało się, że gracz postanowił na jesieni wyjechać do sanatorium w Bełchatowie i w zasadzie wymusił, by go tam wysłano.
Problem w tym, że ośrodek zdrowia Bełchatów w międzyczasie wpadł w kłopoty, odejdzie z niego pewnie cały personel, a może nawet go rozbiorą, więc siatkarz został nieco na lodzie, a w obecnym klubie doszli do wniosku, że jak raz tak bardzo chciał jechać na kurację, to pewnie za chwilę się to powtórzy. Tak mówią wróbelki, tylko sami wiecie, jak to jest z ich prawdomównością. Ja tam nie wiem, przyrody posłuchałem...
A co do tej sportowej jakości, to obecny sezon znacznie słabszy niż poprzedni i znacznie większa dysproporcja między meczami doskonałymi i marnymi, co statystyki dość skutecznie zakłamują, ale rok temu miał obok siebie Defalco, a teraz wsparcie było nieporównywalnie mniejsze, więc i rozkład ataku inny (no i liczna meczów większa). Zresztą to też zawodnik, u którego szybko opada głowa, gdy po prostu nie idzie. Łatwo się pali, ale też nie pociągnie drużyny, nie ten typ.
Można by powiedzieć, że sezon w jego wykonaniu jest analogiczny do sezonu całej drużyny. Momenty były, wpadki także, a w sumie wyszło średnio na jeża.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Nie wiem kto ma racje, dużo osób na tym forum twierdzi, że jest już po słowie z Resovią. Niedługo się wyjaśni. Dla mnie lepszy wróbel w garści, niż gołąbek na dachu. Zastąpienie go Alanem po ciężkich kontuzjach, plus 5 przyjmujących, gdzie w razie w Alana miałby zastąpić Karlitzek (również nie najlepszego zdrowia) to imho średni pomysł.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Streeter »

Adamde pisze: 27 kwie 2023, o 12:16 Dla mnie lepszy wróbel w garści, niż gołąbek na dachu. Zastąpienie go Alanem po ciężkich kontuzjach, plus 5 przyjmujących, gdzie w razie w Alana miałby zastąpić Karlitzek (również nie najlepszego zdrowia) to imho średni pomysł.
Ale widziałeś w drugim wątku ilość pieniędzy w Olsztynie? Normalnie to by ich nie było stać na pół Alana. A moim zdaniem większa szansa, że Alan się nie połamie, niż na sensowne granie parą Musiał - Król, która pewnie normalnie byłaby w zasięgu finansowym Olsztyna.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: towalowli »

Nie znam aż tak dobrze przeszłości Alana, ale... czy on oprócz tego paskudnego Achillesa miał też inne poważne urazy? Okej, ta kontuzja jest straszna, ale gość zagrał po niej cały sezon bez szwanku i nawet, jeśli x% jego jakości siatkarskiej ubyło to nie ma chyba aż takiego ryzyka, że znowu się posypie. Karlitzek czy Szerszeń to regularnie wypadali w przeszłości, dlatego obawy co do nich mogą być zasadne, ale w przypadku Alana chyba aż takiej tragedii być nie powinno. To samo Tuaniga - okej, kontuzja kiepska, no ale gość nie spada na łokieć raz na sezon i nie wypada na dłużej, to był nieszczęśliwy wypadek, a nie podatność na urazy.

Mimo wszystko szkoda Andringi - ten sezon miał bardzo fajny i pokazał, że jest mega przydatnym zawodnikiem. Butryna nie szkoda, bo kwasu narobił z tymi prośbami o odejście, a siatkarsko Alan w przyzwoitej formie spokojnie go zastąpi. Wiadomo - martwi mało jakości na środku (Jakubiszak z 3 nagle staje się podstawowym) + niskie i słabo przyjmujące skrzydła.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Przed przyjściem do rosji coś miał z kostką, co ponoć skrzętnie ukrywał.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

bialasqq pisze: 27 kwie 2023, o 10:55 Po tym co zasłyszałem ze środowiska AZS to szanse zostania Butryna w Olsztynie aktualnie wynoszą 50% (on chce, klub nie). Możecie zachodzić w głowę dlaczego tak klasowego zawodnika nie chce u siebie taki zespół jak Olsztyn? Otóż śpieszę z odpowiedzią, w siatkówce ważnych jest wiele aspektów:
- gra na boisku,
- umiejętności interpersonalne,
- adaptacja do taktyki,
- mindset,
- tworzenie dobrej atmosfery w szatni.
I z zewnątrz można by rzec, że Butryn ma dużo skilla, ale problem jest z pozostałą częścią. Największy problem to szatnia. Więcej nic nie chce mówić, ale skoro AZS faktycznie rezygnuje z Butryna to musi być coś na rzeczy bo jego umiejętności dużo wybaczają.

Andringa - kierunek Włochy,
Averil - kierunek Chiny,
Lipiński - Gdańsk/Radom/Lubin/Lublin
+ na drogę, serio dziękuję za te milion punktów i tryb terminatora na zagrywce, ale nie chcę zawodnika, który tak mało utożsamia się z kibicami. Gwiazdka.
Czy on naprawdę mysli, że teraz zrezygnujemy z Alana, bo Karola frustraya Skra wydymała i łaskawie zgodzi się jednak zostać?
Do tego zawiódł w meczach w Zawierciu i tego już się nie dało zrzucić na Pająka.
W nowym klubie życzę mu, żeby do zespołu trafił również Pająk :D

Za Robbim będę płakał, dla mnie mvp sezonu i nie zmieniam zdania, że to najważniejszy zawodnik od czasów Zagumnego. Za Averillem trochę mniej, ale też, biorąc pod uwagę jego zastępców. Moritz odkupił cały czas spędzony na leczeniu, Hawryluk oczywiście na plus, niezłe zastępstwo Jakubiszaka, ale od PO był do zmiany
Janko spoko, grał na tyle ile potrafił

Nie dziwie się, że ktoś chce sie nabrać na usługi Lipińskiego, bo ma ogromny potencjał. Najchętniej widziałbym go w Radomiu, gdzie mógłby robić za pierwszą opcję i mam wrażenie, że najlepiej by się czuł jako koń pociągowy, może pomógłby się im utrzymać.

Tak mi wylatuje z głowy ciągle ten Janikowski, z ciekawości sprawdziłem sobie przebieg jego kariery. Chłopak przez 5 sezonów zdobył 130 punktów w lidze i 11 asów...to chyba do rywalizacji z Szymenderą o potencjalne wypożyczenie. Armoa na chwilę obecną to pewna 3, ale limity też będą komplikowały jego wejścia.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2023, o 15:59 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: lukecik »

Butrynowi musi się naprawdę grunt pod nogami palić, skoro nagle chciałby zostać. Jeśli dobrze kojarzę, to on co najmniej dwukrotnie prosił o rozwiązanie kontraktu przed sezonem i generalnie był zdeterminowany, aby odejść z Olsztyna. Pewnie tak jak mówił w prawdzie siatki Bednaruk, kasę za zerwanie kontraktu miała wyłożyć Skra, a teraz musi to zrobić Karol z własnej kieszeni, przez co jest kilkaset tysięcy złotych w plecy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

dyletant pisze: 27 kwie 2023, o 15:51 + na drogę, serio dziękuję za te milion punktów i tryb terminatora na zagrywce, ale nie chcę zawodnika, który tak mało utożsamia się z kibicami. Gwiazdka.
Tak samo to widzę. Jakby to wyglądało w stosunku to reszty jakby został ? W środku sezonu pokazuje środkowy palec, ściemnia a potem "eee, chłopaki, nie tak jak myślicie" ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

towalowli pisze: 27 kwie 2023, o 12:41 Nie znam aż tak dobrze przeszłości Alana, ale... czy on oprócz tego paskudnego Achillesa miał też inne poważne urazy? Okej, ta kontuzja jest straszna, ale gość zagrał po niej cały sezon bez szwanku i nawet, jeśli x% jego jakości siatkarskiej ubyło to nie ma chyba aż takiego ryzyka, że znowu się posypie.
Zagrał pół sezonu i złapał kontuzję w playoffach.
85jacek
Posty: 94
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: 85jacek »

Jeśli jest szansa na to aby Karol został a powyżej info że szanse 50/50 to nad czym się zastanawiać? Są różne charaktery, a zawodnik charakter ma pokazać na boisku i on to przez 2 lata robił. Rozumiem że proszenie o rozwiązywanie kontraktu, tym bardziej dwukrotne to mega przegięcie ale na boisku się wybronił. Tym bardziej nie interesuje mnie czy trzyma szatnie czy nie. To nie piaskownica. Jeśli pali mu się grunt pod nogami, to jest szansa tak skonstruować kontrakt, aby był przede wszystkim korzystny dla klubu i kolejne takie pomysły wybił Karolowi z głowy przynajmniej na rok. Wydaje mi się jednak że kontrakt wykupi Karol do spółki z Resovią i pójdzie za delikatnie mniejszą kasę grać dla Rzeszowa. Sobie, Butrynowi i wszystkim trzymającym indykami życzę aby został na kolejny sezon.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Simao »

85jacek pisze: 27 kwie 2023, o 17:46 Jeśli jest szansa na to aby Karol został a powyżej info że szanse 50/50 to nad czym się zastanawiać? Są różne charaktery, a zawodnik charakter ma pokazać na boisku i on to przez 2 lata robił. Rozumiem że proszenie o rozwiązywanie kontraktu, tym bardziej dwukrotne to mega przegięcie ale na boisku się wybronił. Tym bardziej nie interesuje mnie czy trzyma szatnie czy nie. To nie piaskownica. Jeśli pali mu się grunt pod nogami, to jest szansa tak skonstruować kontrakt, aby był przede wszystkim korzystny dla klubu i kolejne takie pomysły wybił Karolowi z głowy przynajmniej na rok. Wydaje mi się jednak że kontrakt wykupi Karol do spółki z Resovią i pójdzie za delikatnie mniejszą kasę grać dla Rzeszowa. Sobie, Butrynowi i wszystkim trzymającym indykami życzę aby został na kolejny sezon.
Możliwe, że będzie w Resovii, podobnie jak Łomacz. Obaj będą wchodzić na podwójne zmiany, które mogą być częste, ale też więcej pograć. Resovia będzie mieć puchary, nawet jeśli zakończymy na czwartym miejscu, to pewnie zagramy w Pucharze CEV. Na pewno będzie dużo okazji do gry. Mogą też pojawić się jakieś urazy, teoretycznie podstawowych graczy, sezon jest długi.
Imperator Palpatine
Posty: 20
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Imperator Palpatine »

bialasqq pisze: 27 kwie 2023, o 10:55 Po tym co zasłyszałem ze środowiska AZS to szanse zostania Butryna w Olsztynie aktualnie wynoszą 50% (on chce, klub nie). Możecie zachodzić w głowę dlaczego tak klasowego zawodnika nie chce u siebie taki zespół jak Olsztyn? Otóż śpieszę z odpowiedzią, w siatkówce ważnych jest wiele aspektów:
- gra na boisku,
- umiejętności interpersonalne,
- adaptacja do taktyki,
- mindset,
- tworzenie dobrej atmosfery w szatni.
I z zewnątrz można by rzec, że Butryn ma dużo skilla, ale problem jest z pozostałą częścią. Największy problem to szatnia. Więcej nic nie chce mówić, ale skoro AZS faktycznie rezygnuje z Butryna to musi być coś na rzeczy bo jego umiejętności dużo wybaczają.

Andringa - kierunek Włochy,
Averil - kierunek Chiny,
Lipiński - Gdańsk/Radom/Lubin/Lublin
Blisko kortowa musi kolega chodzić iż takie historie opowiada. Niestety prawdą jest, iż zachowanie Pana Karola wobec klubu było niestosowne (ujmując to w sposób akademicki).
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: lukecik »

85jacek pisze: 27 kwie 2023, o 17:46 Jeśli jest szansa na to aby Karol został a powyżej info że szanse 50/50 to nad czym się zastanawiać?
Ja ten post i szanse 50/50 interpretuję w ten sposób, że tak samo ja mam 50% szans na to, by w przyszłym sezonie zastąpić Hubera w Zaksie. Ja chcę, ale Zaksa nie chce. W takim przypadku nie byłoby się nad czym zastanawiać, klub po prostu nie ma przyjemności kontynuować współpracy z Butrynem.
Imperator Palpatine
Posty: 20
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Imperator Palpatine »

lukecik pisze: 27 kwie 2023, o 18:55
85jacek pisze: 27 kwie 2023, o 17:46 Jeśli jest szansa na to aby Karol został a powyżej info że szanse 50/50 to nad czym się zastanawiać?
Ja ten post i szanse 50/50 interpretuję w ten sposób, że tak samo ja mam 50% szans na to, by w przyszłym sezonie zastąpić Hubera w Zaksie. Ja chcę, ale Zaksa nie chce. W takim przypadku nie byłoby się nad czym zastanawiać, klub po prostu nie ma przyjemności kontynuować współpracy z Butrynem.
Z tą drobną różnica, iż Pan Karol ma ważny kontrakt z AZS a Ty z Zaksa nie.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

To ja także wyrażę swoją opinię w kwestii Karola Butryna. Fajnie było mieć zawodnika takiej klasy, bo w AZS-ie nie jest to rzecz częsta, ale po tych numerach które wywinął, jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jego dalszą grę w naszych barwach.
Nie po to kibice jeździli z Olsztyna do Iławy na mecze domowe czasem w wyjątkowo marnych terminach, a o wyjazdowych meczach już nie ma co wspominać, żeby taki gość pokazywał wszystkim faka (i to nie że raz) w połowie sezonu. Brak klasy? To chyba delikatnie powiedziane.
Ja wiem że zawodnicy grają dla kasy, że to ważne i rozumiem to, ale aż taka mu się w Olsztynie krzywda działa, by urządzać rejteradę?
Przykre to cholernie, bo facet naprawdę był ulubieńcem publiczności dzięki swojej grze i takimi głupotami naprawdę zamazał stworzony obraz. Nie obieram mu nic, choć daleki jestem od bezkrytycznych ocen, ale jak mam na niego patrzeć, skoro mam poczucie, że zwyczajnie mnie zlał? Mnie i każdego kibica AZS-u. Chcesz odejść i lepiej zarabiać? Odejdź, ale zrób to po ludzku i się dogadaj, a nie urządzaj fochy.
Koniec, wybaczcie, ale zwyczajnie to we mnie siedzi.
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: bialasqq »

Imperator Palpatine pisze: 27 kwie 2023, o 18:31 Blisko kortowa musi kolega chodzić iż takie historie opowiada. Niestety prawdą jest, iż zachowanie Pana Karola wobec klubu było niestosowne (ujmując to w sposób akademicki).
Mów mi Fabrizio :D
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Ktoś wtajemniczony, wie kto przychodzi za Andringę? Potrzebujemy kogoś z dobrym przyjęciem, transfery do tej pory, to ludzie raczej ofensywnie przysposobieni, z nie najlepszym przyjęciem.
Orzi
Posty: 751
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Orzi »

No niestety, patrząc na to jak jest budowany skład to Olsztyn wydaje się być kandydatem na rozczarowanie jak tegoroczna Skra czy Projekt rok temu.
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: bialasqq »

Orzi pisze: 1 maja 2023, o 05:19 No niestety, patrząc na to jak jest budowany skład to Olsztyn wydaje się być kandydatem na rozczarowanie jak tegoroczna Skra czy Projekt rok temu.
Przykro mi, że Ciebie ten skład rozczarowuje, nie jesteśmy i mam nadzieję nie będziemy Zawierciem żeby zadluzac się na połowę budżetu tylko po to by mieć jeden lepszy sezon. Ja mój klub za to właśnie uwielbiam. Ryzyko, które zazwyczaj WC mniejszym lub większym stopniu się opłaca. W następnym roku będzię Anal, Szerszeń, Karlitzek, Jakubiszak, Tuaniga i Hawryluk. Patrząc na nasze finanse skład za******y. A to jakie ty masz oczekiwania to większość ludzi ma w końcówie.
kubika132
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2023, o 20:05
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kubika132 »

Ja nie wiem czy Zawiercie jest takie zadłużone, ale bardziej śmierdzi tu polityka i ucieczka sponsora (właściciela ) od podatków. Aluron jako firma prężnie działa i cały czas się rozwija mając grube przychody, wiec nie dziwi kibiców fakt, że klub jest na minusie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”