Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

W następnym roku będzię Anal, Szerszeń, Karlitzek,
Dobry chociaż siatkarz ten anal? Głodnemu chleb na myśli buahhahahaha :D
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: asps »

Co do Karola, to jeśli te plotki wcześniej napisane mają faktycznie coś wspólnego z rzeczywistością, to z jednej strony rozumiem krytykę przez kibiców AZS'u, a z drugiej strony spójrzmy na to z perspektywy Butryna, gość tak na prawdę nie ma nic wspólnego z regionem, nie jest wychowankiem klubu, za to od kilku sezonów jest czołowym atakującym ligi i nadal nie ma medalu Mistrzostw Polski a on sam przecież nie młodnieje i czas leci, tacy Muzaj z Konarskim gdzie według mnie ogólnie dają mniej jakości dla drużyny od Karola, za to medale zdobywali już wielokrotnie.
No więc mnie nie dziwi potencjalny "egoizm" Butryna w tej kwestii, indywidualnie wchodząc na taki poziom sportowy też chce się w końcu coś wygrać, a nie wiecznie ciągnąć grę zespołowi ze środka stawki, Defalco rok temu też podobno miał pierwotnie przedłużyć kontrakt a jednak się rozmyślił.
No i co do zaangażowania na boisku przez samego Karola w barwach AZS'u ciężko coś tu zarzucić, kiedy nie szło to nie szło, ale ja tam nie widziałem, żeby chłop sobie olewał grę.
Dopóki w Olsztynie nie będzie pieniędzy tak jak za dawnych czasów, to kibice muszą się liczyć, że po dobrych sezonach lepsi siatkarze będą chcieli szukać większych wyzwań niż wejście do top8 jako plan minimum.
Inna kwestia jest taka, że przez sytuację w Skrze został na lodzie i mógł po prostu ze swojej perspektywy zaoferować polubowne rozwiązanie zostając np. na kolejny sezon i nie płacić ze swojej kieszeni pieniędzy za rozwiązanie kontraktu, to tylko już takie domysły, bo nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja Butryna od strony formalnej, ale jeśli podobna sytuacja ma miejsce to zrozumiałe by było jego zachowanie.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

asps pisze: 1 maja 2023, o 13:59
No więc mnie nie dziwi potencjalny "egoizm" Butryna w tej kwestii, indywidualnie wchodząc na taki poziom sportowy też chce się w końcu coś wygrać, a nie wiecznie ciągnąć grę zespołowi ze środka stawki
I dlatego nikt nie miał do niego pretensji o to, że chce odejść, ale o to jak chciał to zrobić. Co innego odejść po sezonie, podziękować, pożegnać się i zmienić klub, a co innego w połowie sezonu pier...ć focha i wymuszać odejście. Naprawdę nie widzisz różnicy?
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: asps »

Nie jestem wtajemniczony jak tam na prawdę było więc nie oceniam, ogólnie tylko próbuję zrozumieć obie strony :)
Nie wiedziałem nawet, że był temat zmiany klubu w trakcie sezonu przez Butryna.
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Orzi »

Adamde pisze: 1 maja 2023, o 10:43
W następnym roku będzię Anal, Szerszeń, Karlitzek,
Dobry chociaż siatkarz ten anal? Głodnemu chleb na myśli buahhahahaha :D
Raczej autokorekta czyni cuda :). A tak serio to życzę Olsztynowi jak najlepiej, tylko wydaje mi się, że ten skład jest zbyt ryzykowny i ofensywny na wysoką lokatę. Jeśli się mylę to bardzo dobrze :p
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 115
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Orzi pisze: 1 maja 2023, o 14:59
Adamde pisze: 1 maja 2023, o 10:43
W następnym roku będzię Anal, Szerszeń, Karlitzek,
Dobry chociaż siatkarz ten anal? Głodnemu chleb na myśli buahhahahaha :D
Raczej autokorekta czyni cuda :). A tak serio to życzę Olsztynowi jak najlepiej, tylko wydaje mi się, że ten skład jest zbyt ryzykowny i ofensywny na wysoką lokatę. Jeśli się mylę to bardzo dobrze :p
Obawy mam podobne, nadzieje też ;) A co do autokorekty, to jestem zaskoczony, że zna takie słowo. No chyba że zostało wcześniej dodane. :P
asps pisze: 1 maja 2023, o 14:24 Nie wiedziałem nawet, że był temat zmiany klubu w trakcie sezonu przez Butryna.
W trakcie sezonu, zupełnie niespodziewanie, powalił Butryna wirus rzeszowski.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

asps pisze: 1 maja 2023, o 14:24 Nie jestem wtajemniczony jak tam na prawdę było więc nie oceniam, ogólnie tylko próbuję zrozumieć obie strony :)
Nie wiedziałem nawet, że był temat zmiany klubu w trakcie sezonu przez Butryna.
Sam siatkarz nalegał, a skoro chciał grać o medale to dlaczego wybrał gorszy klub? Pierwotny skład Łomacz, Butryn, Lipński/Louati, Clevenot, Poręba, Lemański i miał być Francuz na libero, ale jakby Kondziu nie wyleciał to grałby Kacper to też jest skład na pięciomeczową walkę o 4 max.

Zgadzam się z Orzim, brakuje chociaż jednego siatkarza do gaszenia pożarów.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: asps »

Gorszy jeśli chodzi o ten sezon, ale w przyszłym początkowo wg plotek to Skra lepiej się zapowiadała od Olsztyna, no i kontrakt za pewne też miałby sporo wyższy niż w Olsztynie.
85jacek
Posty: 93
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: 85jacek »

Wiadomo coś nowego w temacie Butryn-Olsztyn? Co z 4 przyjmującym(zapewne Polakiem)? Czy zostaje Siwczyk, czy jednak Wiśnia w Indykach?
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

85jacek pisze: 3 maja 2023, o 13:44 Wiadomo coś nowego w temacie Butryn-Olsztyn? Co z 4 przyjmującym(zapewne Polakiem)? Czy zostaje Siwczyk, czy jednak Wiśnia w Indykach?
Butryn ma jeszcze jeden rok kontraktu w Olsztynie, ale w umowie była opcja go wykupienia. Więc z zapewnień ze Skry, że mu dadzą pieniądze na wykupienie się kilkaset złotych i zostanie ich zawodnikiem. Teraz się okazuje, że Skra nie ma pieniędzy i jest zmiana władz, okazuje się o dużym zadłużeniu i czy główny sponsor będzie nadal w takim stopniu finansować drużynę i są wątpliwości czy w ogóle przystąpią do nowych rozgrywek. Więc teraz Butryn znalazł się pod ścianą, bo wypowiedział umowę i musi zapłacić kilkaset złotych, nie ma klubu co go chciał , nie da mu pieniędzy. Olsztyn już go nie chce, bo z niewolnika nie ma pracownika, już zakontraktowal na pozycji atakującego Alana i już im Butryn jest nie potrzebny, ale Butryn wypowiedział umowę i będą czekać na pieniądze za zerwanie kontraktu przez niego. Butryn chciał Olsztyn wykiwac, a okazuje się, że sam został wykiwany i został na lodzie.
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
KibicSiatki
Posty: 606
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: KibicSiatki »

85jacek pisze: 3 maja 2023, o 13:44 Wiadomo coś nowego w temacie Butryn-Olsztyn? Co z 4 przyjmującym(zapewne Polakiem)? Czy zostaje Siwczyk, czy jednak Wiśnia w Indykach?
Tak samo Poręba połasil się na kasę i mimo , że podpisał w Zaksie na przyszły sezon to też po jakimś czasie podpisał z z Bełchatowem , a że takie praktyki są nie dozwolone, mieć podpisane kontrakty na sezony z tym samym klubem to według przepisów grozi mu dyskwalifikacja dwóch lat , a w nagrodę to został powołany do reprezentacji.
przemik co nie może PRZEBOLEĆ dotychczasowych sukcesów Zaksy , nie wiadomo jaki ma z tym problem
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Co do Poręby jeśli teraz Kędzierzyn dysponuje kartą zawodnika to mogą teoretycznie wypożyczyć go do...Olsztyna? :)

Jestem ciekaw czy te wszystkie finansowe komplikacje nie spowodują, że Butryn wyląduje w jakiejś Korei, tam gdzie będą w stanie mu to opłacić, albo tyle zarobi, żeby sam to ogarnął (Byle tylko wybrał dobrą Koreę)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Wcale nie wiadomo czy by sie do takiej Koreii załapał, tam raczej preferują wysokich zawodników z zasięgiem. Konarski odbił się jak od ściany, pomimo tego, że CV miał dobre (dwukrotny mistrz świata). Podobno Reska go chciała, temat upadł, czy nie bardzo uśmiecha mu się rywalizacja o miejsce w składzie z kimś równie dobrym, jak nie lepszym? A Poręba z tego co chodzą słuchy, to ostatecznie może wylądować w Nysie, w Zaksie w przyszłym sezonie, co najwyżej mógłby ładnie klaskać w kwadracie (rytmicznie!).
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 3 maja 2023, o 23:09 Wcale nie wiadomo czy by sie do takiej Koreii załapał, tam raczej preferują wysokich zawodników z zasięgiem. Konarski odbił się jak od ściany, pomimo tego, że CV miał dobre (dwukrotny mistrz świata). Podobno Reska go chciała, temat upadł, czy nie bardzo uśmiecha mu się rywalizacja o miejsce w składzie z kimś równie dobrym, jak nie lepszym? A Poręba z tego co chodzą słuchy, to ostatecznie może wylądować w Nysie, w Zaksie w przyszłym sezonie, co najwyżej mógłby ładnie klaskać w kwadracie (rytmicznie!).
Butryn to czołowy atakujący PL
Więc jeśli Azja to dla niego takie kierunki jak Chiny czy Japonia.
Korea jest dobra dla zawodników jak Filip.
Konarski mimo wszystko topem PL też nie był wtedy gdy do Korei szedł i nie jest teraz.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Indyk AZS Ol »

Ciekawe kiedy ruszy +Liga skoro do 8 października 2023 roku jest kwalifikacja olimpijska. Chodzi mi o to kiedy rusza plus liga w przyszłym sezonie bo do 16 października 2023 r. wykonawca ma zakończyć budowę Uranii, a jeszcze po oddaniu budynku muszą być wykonane te wszystkie procedury ppoż, bhp, odbiory techniczne itd. Ciekawi mnie czy AZS zainauguruje nowy sezon w nowej Uranii.

Wrzucam film z drona Uranii: https://www.youtube.com/watch?v=GqE4elH-aOU&t=4s
https://www.youtube.com/watch?v=KX0kf7Mkdww

Może to nie na temat, ale na filmie widać też inną inwestycję mianowicie budowę linii tramwajowej ze śródmieścia do Osiedla Pieczewo przebiega obok Uranii, która ma się zakończyć podobnie jak Urania do 16 października 2023 roku.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Coś takiego znalazłem u nazwijmy to konkurencji. Nie ma mnie tam, a skrina dostałem od znajomych. Poza tym mamy ścieżkę zdrowia, bo Zawiercie (d), JW (w), ZAKsa (d) i wyjazd do Nysy
A potem przełamanie z Bełchatowem i wielki powrót panów obrażalskich

Generalnie jednak mój misterny plan żeby utrzymać się w pierwszych 6 kolejkach nie wypalił.

legenda:
d - d**a zbita
w - w*******


Obrazek
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: zyll »

A bardziej (w), (w), (w), (w), (w) i (w) na otwarcie sezonu, a przynajmniej taki jest plan ;)
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Ale podobno targi rolnicze tuż przed ligą już są przyklepane, więc hala ma być oddana w terminie.
Natomiast oczywiście powtórka scenariusza Radomia w ogóle mnie nie zdziwi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Arw165 »

A więc tak. Będzie mi żal tej godziny do Iławy, ale nic nie może przeciez wiecznie trwać :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2023, o 12:49 przez Arw165, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Arw165 pisze: 30 maja 2023, o 12:27 A więc tak. Będzie mi żal tej godziny do Iławy, ale nic nie może potrzebować wiecznie trwać :)
Opuściłem 2 mecze w Iławie, nawet trochę się przyzwyczaiłem, ale to jednak były zbyt duże wyrzeczenia.
Do tego mieliśmy bardzo nieprzychylny terminarz, mnóstwo meczów w poniedziałki (np. wyjazd do Nysy albo Lubina) o domowych nie wspominając a np takie hity jak mecze ze Skrą czy JW w środę o 16 30. Teraz to dla mnie będą mogli grać we wtorki o 12 albo o północy. Zobaczymy co nam dzbanliga i polskrat wymyślą, ale mam wrażenie, że nie przepadają za nami jakoś specjalnie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hvar »

Prezes TJ naopowiadał w audycji radiowej o nowym zawodniku "z innego kontynentu" (w domyśle z USA), który ma przez dwa lata grać w Olsztynie od sezonu 2024/2025. Czy można na forum otworzyć już wątek Indykpol AZS Olsztyn 2024/2025 i rzucać pomysły ?
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Pewnie chodzi o Armoę
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hvar »

dyletant pisze: 30 maja 2023, o 14:01 Pewnie chodzi o Armoę
Na pewno ? Mówił to w kontekście współpracy z uczelniami z USA i że zawodnik ten najpierw zjawi się w grudniu na dwa miesiące, a już na kontrakt od sezonu 2024/2025.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hvar pisze: 30 maja 2023, o 14:14Na pewno ? Mówił to w kontekście współpracy z uczelniami z USA i że zawodnik ten najpierw zjawi się w grudniu na dwa miesiące, a już na kontrakt od sezonu 2024/2025.
Indyk AZS Ol pisze: 21 lut 2023, o 10:44 Młody przyjmujący ze Stanów Zjednoczonych Jaidin Russell przebywa obecnie na testach w drużynie Indykpol AZS-u Olsztyn
Aczkolwiek ciekawszą opcją byłby któryś z Amerykaninów z NCAA, który kończy za rok college (Champlin, Pasteur, McHenry, Ezeonu, Briggs, Sani), a którzy pracują z Weberem na kadrze. Ale to już mocno życzeniowo, chociaż sezon NCAA zaczyna się w styczniu, więc miałoby to trochę sensu, z tego grona McHenry (środkowy) i Briggs (libero) to zawodnicy na 14-tkę kadry USA niedługo (tzn. po Paryżu).
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hvar »

O ile uważnie słuchałem, ma to być ktoś inny niż Russel. Odniosłem wrażenie, że będzie to właśnie osoba, która w 2024 kończy amerykańską uczelnię, a w grudniu tego roku czasowo pojawi się w Olsztynie na treningach.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dzięki za info. Jak wyżej, z ciekawych ''juniors'' (czyli graczy, którzy za rok kończą college), dodać można jeszcze środkowych: Torwiego z kadry Winiarskiego, Brazylijczyka Vossa i greckiego przyjmującego Chakasa (ktoś może fajnie się rozwinąć rzecz jasna, ale mówimy tu i teraz), ale - jak wyżej - na najwyższym poziom potencjał mają IMHO wspomniani wyżej Amerykanie, reszta to raczej materiał na niezłych ligowców. Russell, Jaeschke, Sander czy DeFalco byli dużo lepsi w college'u od tych amerykańskich skrzydłowych jak Pasteur czy Sani, więc nie przeceniałbym tego info (chyba, że jakimś cudem udałoby się Olsztynowi wyjąć Rowana z college'u Sperawa, ale on ma jeszcze trzy lata i pewnie zero szans), za to na pewno dobrze, że w ramach możliwości Olsztyn kombinuje, skoro przyszedł już Armoa, w domyśle, po znajomościach Webera. Ale może chodzi o tego McHenry'ego, on też gra w college'u w ekipie Sperawa, więc na poziomie sztab USA-uniwersytet-Olsztyn to na pewno do wykombinowania (drewniany jest, ale niesamowita winda, więc może być bardzo dobry). Może ktoś z nich dostanie szanse w VNL-u w pierwszych tygodniach i mnie zaskoczą, czasami ciężko ocenić poziom na bazie amatorskiego, było nie było, grania.
Imperator Palpatine
Posty: 20
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Imperator Palpatine »

dyletant pisze: 30 maja 2023, o 14:01 Pewnie chodzi o Armoę
Armoa już klepnięty od sezonu 22/23 w Olsztynie, wiec chodzi o kogoś innego.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Armoa już klepnięty od sezonu 22/23 w Olsztynie, wiec chodzi o kogoś innego.
Podobno przypomina młodego Leona:) Zobaczymy
Imperator Palpatine
Posty: 20
Rejestracja: 22 kwie 2023, o 17:32
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Imperator Palpatine »

Adamde pisze: 31 maja 2023, o 01:42
Armoa już klepnięty od sezonu 22/23 w Olsztynie, wiec chodzi o kogoś innego.
Podobno przypomina młodego Leona:) Zobaczymy
Już niebawem na lidze narodów będziemy mogli zobaczyć co prezentują 2 nowe nabytki.
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: towalowli »

Taka współpraca z NCAA to byłaby dla Olsztyna bardzo fajna opcja, zawsze do wyjęcia jakiś ciekawy zawodnik z potencjałem, który budżetu nie zrujnuje, a na boisku swoje pokaże. Tyle, że pewnie Ci aspirujący do ścisłego topu to będą przez większe kluby przyklepani wcześniej niż Olsztyn w ogóle palcem kiwnie. Aczkolwiek projekt mega ciekawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”