Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

hottakesbot
Posty: 865
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

No jednak trudno sie dziwic, ze mlodzi gracze z topu wybieraja Wlochy a nie Polske na poczatek kariery: najlepsi trenerzy i liga, perspektywy na topowe zarobki, cywilizowany kraj (siatkowka tylko na polnocy wlasciwie), lepsza pogoda i ladniejsze miasta. Topowe talenty ida do Polski jak okaze sie, ze jednak nie sa topowe albo sie powaznie polamia. Chociaz dziwi mnie czemu Lube wzielo Chinenyeze zamiast Bienka np., chyba Mateusz jest wypozyczony dalej? Zreszta o czym my mowimy: Micheletto czy Gianelli na luzie graja w szostce w wieku 18 lat w Trentino, a (nie przymierzajac) Dulski grzeje lawe bo potezny Konarski. Juz widze jak Michal Winiarski postawilby na Gianellego zamiast Zygadly w play-off, jeszcze przeciez to kolega z boiska :D

Tez nie mysle zeby to byla kwestia skautingu. Bednaruk mowil ze Keita byl u niego jedna noga, ale byli umowieni, ze jak dostanie angaz w Korei to go pusci.

Jesli bym wskazywala jakis sensowny ogolny kierunek to wczesne wylapywanie talentow z dawnego ZSRR, po pierwsze zeby nie graly w kadrze Rosji, po drugie ze bedzie latwiej sciagnac Nasewicza niz Keite czy Kubanczykow. Z drugiej strony Wladzio z zona czy Plotnicki sa we Wloszech od dawna i nie wygladalo na to, zeby mieli szanse wyladowac w PL.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: dyletant »

Po tym jak Tuaniga jest w top 3 najgorszych rozgrywających to mam obawy przed kolejnym transferem z Suwałk, tym bardziej że Filipiak poszedł już raz do Skry i zmarnował sezon.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

dyletant pisze: 6 sty 2023, o 17:54 Po tym jak Tuaniga jest w top 3 najgorszych rozgrywających to mam obawy przed kolejnym transferem z Suwałk, tym bardziej że Filipiak poszedł już raz do Skry i zmarnował sezon.
Ja bym nie bał się Suwałk a Webera. Trener nie potrafi ustabilizować formy zespołu. W Olsztynie nie ma ani jednego zawodnika co od początku sezonu gra na w miarę dobrym równy poziomie. Hawryluka nie wiadomo po co trzymał pół rundy na ławie. Z Karlitzkiem też bajzel - nie wiadomo czy nie gra bo nie jest zdrowy czy nie gra bo tak to (nie)widzi Weber.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Filipiak to nie jest zla opcja, grac potrafi i nie blokuje limitow. Ze trafil mu sie jeden slabszy sezon? A komu sie ostatnio nie trafil? Tuaniga rzeczywiscie robil lepsze wrazenie w Suwalkach niz u nas. Brakuje mi w Olsztynie, jakiejs koncepcji z transferami, kontaktowania mlodych zdolnych na dluzsze kontrakty, dokladnie tak jak z Hawrylukiem. Wymieniajac 50% skladu co sezon, dalej niz do pierwszej rundy play-offow raczej nie zajedziemy, a tak jak juz bylo mowione, walczyc o topowych graczy z markami typu JW czy Resovia, pewnie jeszcze dlugo nie bedziemy w stanie (o ile kiedykolwiek).
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Oskejt »

JootPe2 pisze: 23 gru 2022, o 11:15 Olsztyn to jest pod koniec stawki z budżetem - rzecze Z. Lub., Kondzio majaczy, że Skra plasuje się w połowie, GieKSa na szarym końcu. Wychodzi na to, że wszędzie krucho i każdy klepie bidę, ale jak przychodzi co do czego, to kontraktuje się takich siatkarzy jak Lipiński, Tuaniga, Karlitzek. Ci dwaj pierwsi to z pewnością musieli obniżyć swoje wynagrodzenia względem poprzedniego pracodawcy ;)
Głupie gadanie prezesów. Sam Bednaruk przyznał, że Olsztyn jest najbogatszy z biednych i średnich, ale nie ma podejścia do topu. Zresztą patrząc na kadrę Olsztyna i zarobki graczy to jest to z pewnością prawda. U nas ci co mają to zawsze narzekają, Zawiercie też niby w połowie stawki, a widzimy kogo w kadrze mają.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Oskejt pisze: 8 sty 2023, o 01:52Głupie gadanie prezesów. Sam Bednaruk przyznał, że Olsztyn jest najbogatszy z biednych i średnich, ale nie ma podejścia do topu. Zresztą patrząc na kadrę Olsztyna i zarobki graczy to jest to z pewnością prawda. U nas ci co mają to zawsze narzekają, Zawiercie też niby w połowie stawki, a widzimy kogo w kadrze mają.
I Resovia z niższym budżetem niż rok temu. To prawda, Butryn, Tuaniga, Lipiński (wyróżniający się ligowcy + reprezentanci kraju) + Averill i Karlitzek (gwiazdy ligi francuskiej + reprezentanci kraju), na ławce Weber (uznane nazwisko na świecie), nie bycie najlepszym ze średniaków to wpadka, brak playoffów mała kompra, zwłaszcza wobec żenady Skry.
Adamde pisze: 8 sty 2023, o 00:51 Tuaniga rzeczywiscie robil lepsze wrazenie w Suwalkach niz u nas.
Jak cały zespół gra poniżej potencjału, to gracz, przez ręce którego przechodzi każda akcja, też będzie przeważnie grać poniżej potencjału. Inna sprawa, że ci rozgrywający ze średniaków to u nas lubią być przeceniani, już mniejsza z rozegraniem, ale z takim nie-blokiem i zagrywką sportowo jego sufit to miejsca 7-8 (chyba, że rozgrywasz jak Toniutti, tylko nie z ostatnich tygodni). Ale u nas chyba dalej się myśli, że rozgrywający ma tylko rozgrywać, jeszcze inna sprawa, że tak jak patrzę na Olsztyn to Tuaniga ma realnie problem z samym rozegraniem. Ale ja tam w XXI wieku nie kupuję, że ''ma taką fizjonomię''.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Przeciez od czasow uniwesyteckich i tak schudl i to sporo. W sezonie reprezentacyjnym zle nie gral.
Moze jakies problemy z kolanami, albo cos w tym stylu.

Personalia to Olsztyn ma fajnie zestwione. Tylko dziwnie tam ze skladem wychodzacym, plus forma w lesie. O Hawryluku mowa byla od poczatku, ze powinien grac. Ciunek sobie radzil ledwo, ledwo. Mimo obecnosci Hawryluka dostal od kogos informacje, ze bedzie pierwszym (wg jednego z kibicow). To kto tam rzadzi?
Podobnie z Karlitzkiem-wszedl w sezon swietnie potem chyba kontuzja, a teraz nikt nie wie. Duzy dolek Lipinskiego, nie wiadomo z czym zwiazany.
Plus info, ze mu sie nie podoba. Kase uzgodniona raczej dostaje, wiec chodzi o problemy organizacji. Olsztyn od Gdanska biedniejszy nie jest.
Butryn faluje.
mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: mmp »

Mnie zastanawia kto tam jest osobą decyzyjną? Kto zarządza tym bajzlem. W poprzednim sezonie przychodzi kontuzjowany Salehi i chłopa nie ma. W tym sezonie przychodzi człowiek ze szkła, gra 3-4 mecze i chłopa nie ma. Kto za to odpowiada? Dlaczego nie ma jakiejkolwiek informacji co mu jest i czy jeszcze zagra? Tuaniga gruby i o rozegraniu piłki ciężko tu mówić. Raczej wystawiacz. Lipiński przyjęcie, atak i zagrywka dramat. Jak mu się nie podoba to do budy go i niech gra Szymandera. Poręba do zaksy/skry? Z czym? Bloku zero, nie skończone ataki, zagrywka balon.
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: buzinga »

mmp pisze: 8 sty 2023, o 11:38 Mnie zastanawia kto tam jest osobą decyzyjną? Kto zarządza tym bajzlem. W poprzednim sezonie przychodzi kontuzjowany Salehi i chłopa nie ma. W tym sezonie przychodzi człowiek ze szkła, gra 3-4 mecze i chłopa nie ma. Kto za to odpowiada? Dlaczego nie ma jakiejkolwiek informacji co mu jest i czy jeszcze zagra? Tuaniga gruby i o rozegraniu piłki ciężko tu mówić. Raczej wystawiacz. Lipiński przyjęcie, atak i zagrywka dramat. Jak mu się nie podoba to do budy go i niech gra Szymandera. Poręba do zaksy/skry? Z czym? Bloku zero, nie skończone ataki, zagrywka balon.
Tuaniga dobrze prowadził grę USA podczas ligi narodów, zanim do gry wrócił Micah. Wyglądał obiecująco w kontekście sezonu klubowego. Miał też bardzo fajną zagrywkę. Nie wiem co się z nim stało, bo teraz wygląda jak jeden z najgorszych sypaczy w lidze. Największym problemem AZS-u jest chyba mimo wszystko forma Butryna. Jak Karol nie był powoływany do reprezentacji grał równe sezony. Teraz faluje, a w wielu spotkaniach ubiegłego sezonu potrafił przykryć słabości zespołu. Teraz chyba nawet dobrze widać ile znaczy przerwa rozgrywkach klubowych. Nie musisz grać całego okresu reprezentacyjnego, ale wystarczy bycie w rytmie treningowym 12 miesięcy w roku, intensywny sezon klubowy pod względem gier i trudno od zawodników wymagać, żeby grali jakby byli ze stali. Ciekawi mnie jak za 2-3 lata grający tak efektownie DeFalco będzie wyglądał. Też może momentami prezentować się jak przeżuty przez dupę. Ech ktoś by jednak poszedł po rozum do głowy i skończył tą parodię z rozszerzeniem ligi i obciął ją do 12 drużyn. Sezon zacząłby się później, chłopaki mieliby trochę czasu na odpoczynek, no pomarzyć dobra rzecz. Mało to jednak realne.
asps
Posty: 315
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: asps »

Ja bym zwrócił jeszcze uwagę, ze rok temu Olsztyn miał dwóch bombardierów, przez co Karolowi było lżej gdy w ataku ciągnął drużynę razem z Defalco, Lipiński widzimy w jakiej jest formie w tym sezonie, dlatego w zasadzie, żeby Olsztyn pokonać wystarczy zatrzymać Butryna i AZS praktycznie przestaje się liczyć. Dobrze, że chociaż na libero udało się zrobić progres, zastanawia mnie dlaczego nikt z dziennikarzy nie docieka jak sytuacja wygląda z Karlitzkiem, Andringa w wyjściowym składzie i tak raczej musi być, ale jakby Niemiec wrócił to chociaż byłaby jakaś alternatywa za Lipińskiego, którego słaba forma też jest zagadką, czy to wynik czysto sportowy czy jednak gra z jakąś kontuzją o której nie wiemy, bo chłopak zjazd zanotował duży, gdzie w tym wieku powinien nabierać jeszcze rozpędu. Ja bym na tym etapie jeszcze nikogo nie skreślał, ten sezon może być nieprzewidywalny i Resovia może wygrać rundę zasadniczą ale w play off mogą trafić na Skrę albo Olsztyn, którzy świetnie mogliby trafić z formą na najważniejszą część sezonu. Ogółem było do przewidzenia, że rozszerzenie ligi spowoduje wiele falowań formy w zespołach, ciekawe kiedy włodarze znowu wrócą do 14 ekip...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

mmp pisze: 8 sty 2023, o 11:38 Mnie zastanawia kto tam jest osobą decyzyjną? Kto zarządza tym bajzlem. W poprzednim sezonie przychodzi kontuzjowany Salehi i chłopa nie ma.
Jak Salehiego kontraktowali to był zdrowy. Pech i tyle. W wywiadzie powiedzieli, że wybór był albo Mozic albo Salehi. Wzięli Salehiego.
Z tym długoletnim kontraktowaniem młodych to też tak nie różowo bo po pierwsze zawsze ruletka (Hawryluk odpalił a Szymendera nie) a po drugie przyjdzie ktoś bogatszy i odkupi. Jak Hawryluk będzie tak grać jak gra to nie dotrwa w Olsztynie do końca kontraktu. Dlatego kwoty wykupu powinny być kilkukrotnie wyższe niż sam kontrakt.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
buzinga
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: buzinga »

hubert pisze: 8 sty 2023, o 15:52
mmp pisze: 8 sty 2023, o 11:38 Mnie zastanawia kto tam jest osobą decyzyjną? Kto zarządza tym bajzlem. W poprzednim sezonie przychodzi kontuzjowany Salehi i chłopa nie ma.
Jak Salehiego kontraktowali to był zdrowy. Pech i tyle. W wywiadzie powiedzieli, że wybór był albo Mozic albo Salehi. Wzięli Salehiego.
Z tym długoletnim kontraktowaniem młodych to też tak nie różowo bo po pierwsze zawsze ruletka (Hawryluk odpalił a Szymendera nie) a po drugie przyjdzie ktoś bogatszy i odkupi. Jak Hawryluk będzie tak grać jak gra to nie dotrwa w Olsztynie do końca kontraktu. Dlatego kwoty wykupu powinny być kilkukrotnie wyższe niż sam kontrakt.
Szymendera to żaden wielki talent i to było wiadome zanim go zakontraktowaliście. Nawet jeśli wyrośnie z niego coś ciekawego to mnie sporo czasu. Z kolei o Hawryluku sam mówiłem, że to przyszła jedynka w naszej reprezentacji. On jeszcze nie pokazuje w pełni tego co potrafi. Stać go na dużo więcej. Mam nadzieje, że te 3 lata u was pogra. Dłużej to już go raczej nie dacie rady zatrzymać, ale taka niestety kolej rzeczy. Jeśli prawdą jest to co piszesz o Moziciu to naprawdę ktoś dał dupy i to po całości. Nie wiem jak można było ocenić wyżej Irańczyka od Słoweńca. No chyba, że był droższy. Niemniej weźcie zatrudnijcie Diomedea'e do skautingu ;) Ogólnie jednak zgoda, że nie zawsze talenty rozwijają się tak jak byśmy tego oczekiwali, patrz przykład Czerwińskiego, który też zapowiadał się na dobrego zawodnika nawet z papierami na reprezentację i przez chwilę mieliście go w klubie.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

Z tym Mozicem to podejrzewam, że była obietnica jednego z polskich managerów, którzy próbowali ubiegać się o reprezentowanie Słoweńca przed jego wyjazdem z Mariboru i znalezienie dla niego miejsca gdzieś w Polsce. Ostatecznie został przy swoim ojcu i wybrał Weronę.
Kłamca.
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Szymendera to na ten moment zapchajdziura na 4-tego i nic poza tym. Nikt nic wielkiego po nim nie oczekiwał, nie o takich zawodnikach pisze. On mialby duze problemy do zalapania sie do skladu czolowych druzyn pierwszej ligi. W Mozic-a nie bardzo mi sie chce wierzyc, Salehi jak go wzieli byl nikim, lokalna gwiazdka ligi iranskiej, bez dorobku reprezentacyjnego. Dopiero po zakontraktowaniu pokazal sie w lidze swiatowej. 99% osob raczej na tamten moment wzieloby Mozic-a (duzo bardziej rokujacy) niz jego, chyba ze kwestie wynagrodzenia.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

Adamde pisze: 8 sty 2023, o 20:40 W Mozic-a nie bardzo mi sie chce wierzyc, Salehi jak go wzieli byl nikim, lokalna gwiazdka ligi iranskiej, bez dorobku reprezentacyjnego. Dopiero po zakontraktowaniu pokazal sie w lidze swiatowej. 99% osob raczej na tamten moment wzieloby Mozic-a (duzo bardziej rokujacy) niz jego, chyba ze kwestie wynagrodzenia.
- Bo szczęście jest potrzebne, o czym na własnej skórze przekonaliśmy się z Salehim. Przed sezonem braliśmy pod uwagę dwóch obiecujących przyjmujących. Jednym z nich był ocierający się o reprezentację młody Słoweniec Rok Mozić, a drugim już grający w kadrze Irańczyk. Długo się zastanawialiśmy, kogo wybrać, bo z jednej strony Salehi grał w mocnym irańskim klubie, z kolei Słoweniec miał gigantyczny potencjał. Po dyskusjach z trenerem Danielem Castellanim uznaliśmy ostatecznie, że weźmiemy Irańczyka. Szczerze przyznam, że wybór był jednak bardzo trudny, dlatego w tym przypadku po prostu można było rzucić monetą. I co się stało? Słoweniec w kadrze jedynie lekko zaistniał, ale poszedł do ligi włoskiej, po zaledwie miesiącu przebił się do wyjściowej szóstki zespołu z Werony, po czym stał się jednym z trzech najlepszych przyjmujących ligi włoskiej! A Irańczyk przyjechał do nas z kontuzją, która w badaniach przed podpisaniem umowy nam nie wyszła. Okazało się, że on z tym urazem grał już od dawna na środkach przeciwbólowych, w efekcie jego stan stopniowo się zaogniał. No i gdy przyjechał do Olsztyna, to już po tygodniu zgłosił, że boli go bark, a potem było coraz gorzej. W efekcie straciliśmy zawodnika, z którym wiązaliśmy olbrzymie nadzieje. A gdybyśmy wzięli Słoweńca...
Źródło: https://gazetaolsztynska.pl/sport/84538 ... wiazd.html
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

No to zwracam honor, co nie zmienia faktu, ze ten wybor trenera i wladz klubowych dalej uwazam za glupi.
mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: mmp »

Florian Krage z Lubina solidnie wygląda. Zastanowiłbym się nad tym w kontekście przyszłego sezonu.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

mmp pisze: 9 sty 2023, o 10:00 Florian Krage z Lubina solidnie wygląda. Zastanowiłbym się nad tym w kontekście przyszłego sezonu.
Też bym go widział w Olsztynie. Kwestia czy limity nie będą grać roli. No chyba, że za Averilla jakby odszedł.
Oprócz Krage nie pogniewałbym się na Pająka za Tuanigę.

rozegranie: Pająk
atak: Filipiak, ciekawe czy byłaby opcja Buckiego
przyjęcie: Karlitzek (pod warunkiem, że gruntownie go prześwietlą zdrowotnie) + X
środek: Krage, Averil (?)
libero: Hawryluk

X jest problemem jakby został Averil ale jak Tuaniga by odszedł to Averil pewnie też. Łatwiej znaleźć polskiego środkowego niż skrzydłowego.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: bialasqq »

Hubert co Ty piszesz XD? Tematu ani Krage ani Pająka ani przez chwilę nie było w klubie XD. Jeśli Averil zostanie to zostaniemy z jednym obcym na środku a jak odejdzie to niestety będziemy mieli 2 polskich środkowych że względu na limity co niestety wiaze sie z tym, ze bedziemy musieli bujac sie znowu z jakimis Pietraszkami w pierwszym... Jedyna opcja która jest brana pod uwagę i warta przerzucenia limitu na inną strefe to Takhvam ale jest ona daleka od finalizacji.
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Lipinskiego w przyszlym sezonie w Olsztynie nie bedzie, jak zaczal cos grac ,to just odchodzi. Cos mu chyba Olsztyn nie podpasowal.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

bialasqq pisze: 9 sty 2023, o 20:58 Hubert co Ty piszesz XD? Tematu ani Krage ani Pająka ani przez chwilę nie było w klubie XD. J
Nie piszę o tym co zrobi klub tylko o tym jak mógłby wyglądać mniej więcej skład biorąc pod uwagę kaliber budżetu Olsztyna.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: towalowli »

Adamde pisze: 10 sty 2023, o 05:32 Lipinskiego w przyszlym sezonie w Olsztynie nie bedzie, jak zaczal cos grac ,to just odchodzi. Cos mu chyba Olsztyn nie podpasowal.
Podobno ma zasilić szeregi ZAKSY. Oczekiwania były duuuuuuuuuże, ale... dla mnie śmiało można się z nim pożegnać. Nie odpalił, trudno.
Nie wiem na ile to były spekulacje, żarty, a na ile prawdziwe info, ale w wątku z transferami padł temat Szerszenia w Olsztynie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2898
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: hubert »

towalowli pisze: 10 sty 2023, o 11:00
Adamde pisze: 10 sty 2023, o 05:32 Lipinskiego w przyszlym sezonie w Olsztynie nie bedzie, jak zaczal cos grac ,to just odchodzi. Cos mu chyba Olsztyn nie podpasowal.
Podobno ma zasilić szeregi ZAKSY. Oczekiwania były duuuuuuuuuże, ale... dla mnie śmiało można się z nim pożegnać. Nie odpalił, trudno.
Nie wiem na ile to były spekulacje, żarty, a na ile prawdziwe info, ale w wątku z transferami padł temat Szerszenia w Olsztynie.
Coś w Olsztynie to nikt nie odpala. Ja utrzyma poziom z poprzedniego sezonu to sukces. Wyjątek to Hawryluk. Szerszeń ? Często kontuzje go łapią - trochę ryzyko po perypetiach z Salehim, Karlitzkiem, itp.
Jak bym chciał w końcu mieć polski sztab szkoleniowy od A do Z. Weber to nikt więcej niż 2 trener USA. Kim był 10 czy 20 lat temu nie ma znaczenia.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: mmp »

Na forum coś piszą, że Szerszeń do nas ma przyjść.... Krage z Lubiana nie skreślałbym. Bardziej perspektywiczny niż Takvam i lepsze statystyki ma. A Lipińskiego do kwadratu jak mu się nie podoba i piach gra
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

I co, kogo postawisz obok Andringi (jesli Karlitzk nie jest gotow)?
Pytanie o Karlitzka jest dosyc istotne.
Do treningowych gierek moze jakis gracz z juniora by sie nadal?
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Z juniora azs? Malo prawdopodobne, mlodziezowka u nas niestety lezy i kwiczy. Znowu szykuje sie wymiana 50% skladu po sezonie, taka polityka transferowa nigdy daleko nie zajedziemy...Hubert, polski sztab to masz na mysli kogo ? Z Sordylem od dawna wiadomo, ze maja nie po drodze. Kowal to jedyne nazwisko, ktore na ten moment przychodzi mi do glowy, chyba ze odkopia np. Piotra Gruszke. Kiedys byla podobno oferta dla Pliny, ale nie przyjal, szkoda, bo teraz w Nysie robi kapitalna robote.
Diomedea
Posty: 4185
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Karlitzek mowi, ze nie wie kiedy bedzie gral. Wiec z Lipinskim w kwadracie (co proponowal kolega) daleko nie zajedziecie.
Juz teraz moze byc problem z gierkami treningowymi.

Z juniora AZSto domniemuje, ze nikogo nie ma. Najblizszy silny osrodek i silny junior to w Gdansku.

Cos niestabilnie w Olsztynie, a placic placa, paru zawodnikow tam sie fajnie odbilo.
Adamde
Posty: 786
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: Adamde »

Wg. twittera Szerszen klepniety na nastepny sezon, oby kontuzje (odpukac w nie malowane) go omijaly, ale taki wybor pachnie mi znowu Andringa w pierwszym skladzie. Duetu Szerszen-Karlitzek jakos nie potrafie sobie wyobrazic (strzelnica), chyba ze Hawryluk do tego czasu tak sie wyrobi, ze bedzie kryl pol boiska (zart :D ).
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: qtp »

Przyjęcie przyjęciem, ale z takim blokiem na skrzydle nie da się grać na poważnym poziomie.
sherman
Posty: 73
Rejestracja: 9 maja 2020, o 10:04
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2022/2023

Post autor: sherman »

Wychowanek Kacper Sienkiewicz będzie 4 przyjmującym w następnym sezonie, wybór trenera Webera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”