Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: ciorny17 »

bono pisze: 25 lis 2022, o 20:31 Skoro przychodzi Kłos - pewnie za Słoweńca to nie lepiej jakiegoś zagranicznego młota?Jak mają kasę to brać Nimira i w końcu wygrać tą LM ;)
Przecież w Rzeszowie polityka bez kominów płacowych. Więc lepiej dwóch atakujących półkę niżej i co prawda może nic znowu się nie ugra, ale będzie się miało dwóch równych atakujących :D
Kłamca.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: lukecik »

O Kłosa Resovia bardzo mocno zabiegała już przed rokiem. Wtedy się nie udało, ale jak się okazuje, nie zrezygnowali z Karola. Chyba koncepcja oparcia drużyny o reprezentantów Polski jest na Podpromiu aktualna. Ciekawe czy podpiszą też Butryna.

Po tylu latach spędzonych w Bełku jakoś tak dziwnie Kłos będzie wyglądał w trykocie Resovii. :P
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

bono pisze: 25 lis 2022, o 20:31 Skoro przychodzi Kłos - pewnie za Słoweńca to nie lepiej jakiegoś zagranicznego młota?Jak mają kasę to brać Nimira i w końcu wygrać tą LM ;)
A kogo lepszego niż Butryn znajdą? Nie Bo jak rozumiem Nimir to w charakterze żartu? Co prawda przyszedł Uros do naszej ligi, ale na Nikita który jest numer 1 na mlocie to nie ma szans
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: bono »

Nie serio pisze - Turcy aż taką mamonę płacą?Nimir myślę że mógłby spróbować u nas znowu zagrać.
nie ma już nic... :<
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Streeter »

bono pisze: 25 lis 2022, o 21:35 Nie serio pisze - Turcy aż taką mamonę płacą?Nimir myślę że mógłby spróbować u nas znowu zagrać.
Nimir przecież miał 3 letni kontrakt który rozwiązał, by podpisać następny, który rozwiązał i trafił do Turcji :D transfer Nimira to mniej więcej Awantura o kasę, jak ktoś pamięta taki teleturniej, Krzysio Ibisz bierze po 200 złotych, słucham państwa i kto da najwięcej to bierze Nimira :D więc pewnie i do Volejbal Trencin na Słowację by poszedł, gdyby ten był w stanie dać najwięcej :) oczywiście chętnie bym Nimira w Polsce zobaczył, ale wątpię czy ktoś tyle wyłoży, nawet Resovia :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Resofan »

Streeter pisze: 25 lis 2022, o 21:49 .... oczywiście chętnie bym Nimira w Polsce zobaczył, ale wątpię czy ktoś tyle wyłoży, nawet Resovia :)
Jestem pewien, że nie wyłoży. I nie dlatego, że ją nie stać, tylko Góral ma swoje zasady.
A co do plot, to oby Maciągowi nie przyszło do głowy by zbytnio skład przebudowywać. Coś za dużo tych plotek. W tym sezonie Resovia gra dobrze m.in. dlatego, że zmian w składzie było niewiele, a tutaj coś zbyt wiele internety huczą.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: rzr »

Ja podejrzewam, że w wymianie Kozamernika na Kłosa chodzi o zwolnienie limitu na rozgrywającego - z tego co kojarzę to chyba Fabianowi po sezonie się kontrakt kończy.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

rzr pisze: 25 lis 2022, o 21:59 Ja podejrzewam, że w wymianie Kozamernika na Kłosa chodzi o zwolnienie limitu na rozgrywającego - z tego co kojarzę to chyba Fabianowi po sezonie się kontrakt kończy.
Ma jeszcze rok ważny kontrakt.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: rzr »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 lis 2022, o 22:00
rzr pisze: 25 lis 2022, o 21:59 Ja podejrzewam, że w wymianie Kozamernika na Kłosa chodzi o zwolnienie limitu na rozgrywającego - z tego co kojarzę to chyba Fabianowi po sezonie się kontrakt kończy.
Ma jeszcze rok ważny kontrakt.
Rzeczywiście, nie wiem czemu ale byłem przekonany, że jak przychodził to podpisywał na 3 sezony, po sprawdzeniu widzę, że to jednak było 2 i rok temu przedłużył do 23/24.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Wymiana Kozamernika za Kłosa to po prostu wzmocnienie. Nie trzeba go rozpatrywać w kontekście zwalniania z limitów. To nie jest obowiązek by je wykorzystać w 100%
Poza tym Kozamernik może zostać do rotacji. Jak Rossard się godzi na pozycję rezerwowego to może i Kozamernik się zgodzi.
Jak już koniecznie szukać na co zwalniać limity to może libero? Zatorski z sezonu na sezon coraz słabszy. Kerminen, Grebennikov czy Perry to by było wzmocnienie.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: bono »

A może Kochan kręci takie cyfry(najlepsze w karierze) żeby podbijać cenę i wyfrunąć do Włoch?Tak tylko głośno myślę...
nie ma już nic... :<
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Resofan »

Musieliby go wykupić, bo ma kontrakt ważny jeszcze na przyszły sezon. Nie wiem czy znalazł by się chętny na wyłożenie pieniędzy, biorąc pod uwagę, że po pierwsze jest to środkowy (a nie jest to tak "chodliwy" towar jak np przyjmujący czy atakujący), a po drugie Kochan jest owszem, bardzo dobry, ale nie taka znów gwiazda.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 607
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: bez_nazwy »

ciorny17 pisze: 25 lis 2022, o 19:36 Bomba od Artema. Kłos w przyszłym roku w Resovii.
Szybko znów rusza karuzela. I znów zaczynają w Rzeszowie
Zwykła plotka - prawdopodobnie puszczona z myślą o rozpętaniu kolejnych wczesnych wojen transferowych ;)

Ale nie mam nic przeciwko temu, Karol już 33lata wiec regres a nie progres
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Blanco »

Resofan pisze: 25 lis 2022, o 21:56 A co do plot, to oby Maciągowi nie przyszło do głowy by zbytnio skład przebudowywać. Coś za dużo tych plotek. W tym sezonie Resovia gra dobrze m.in. dlatego, że zmian w składzie było niewiele, a tutaj coś zbyt wiele internety huczą.
Resovia gra w tym sezonie dobrze, bo po raz pierwszy od 6 lat ściągnęła przyjmującego, który przed przyjściem był gwiazdą, który jest młody i który po przyjściu jest gwiazdą, nie zjedzoną przez kontuzje, a nie dlatego, że zmian było niewiele.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Resofan »

Blanco pisze: 26 lis 2022, o 09:08 Resovia gra w tym sezonie dobrze, bo po raz pierwszy od 6 lat ściągnęła przyjmującego, który przed przyjściem był gwiazdą, który jest młody i który po przyjściu jest gwiazdą, nie zjedzoną przez kontuzje, a nie dlatego, że zmian było niewiele.
Zwróć uwagę, że napisałem "m.in". Oczywiście sprowadzenie DeFalco miało ogromne znaczenie, ale zgranie chłopaków również, jak też zdecydowanie lepsza forma Kochanowskiego i Zatorskiego i lepsza Drzyzgi. To nie jest tak, że jest tylko jednak przyczyna.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: michal1983 »

W Resovii ktos sie bawil ostatnimi laty w Volleyball Managera w wersji "in real" dlatego bylo jak bylo.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Blanco »

Resofan pisze: 26 lis 2022, o 09:46
Blanco pisze: 26 lis 2022, o 09:08 Resovia gra w tym sezonie dobrze, bo po raz pierwszy od 6 lat ściągnęła przyjmującego, który przed przyjściem był gwiazdą, który jest młody i który po przyjściu jest gwiazdą, nie zjedzoną przez kontuzje, a nie dlatego, że zmian było niewiele.
Zwróć uwagę, że napisałem "m.in". Oczywiście sprowadzenie DeFalco miało ogromne znaczenie, ale zgranie chłopaków również, jak też zdecydowanie lepsza forma Kochanowskiego i Zatorskiego i lepsza Drzyzgi. To nie jest tak, że jest tylko jednak przyczyna.
Kochan w 2021/2022: 1,36 asa, blisko 15 zagrywek, 9,55 ataku na set, 65% skuteczności, 59 efektywności, 1,91 bloku.
Kochan w 2022/2023: 1,18 asa, 14 zagrywek, 9,45 ataku na set, blisko 60% skuteczności, 50% efektywności, 3 bloki.

Wybrałem Jakuba, bo nie lubię statystyk przyjęcia, a i u Fabiana nie mam statystyk po pozytywnym przyjęciu (chociaż to dla forum też nie jest wymierne, bo Polska z Januszem chyba miała najwięcej w turnieju, a gros pisał, że grał źle). Natomiast Jakub był trochę krytykowany, że źle gra w Resovii, teraz czytam, że gra lepiej, a jak sobie porównamy sezon w sezon, to okazuje się, że poza blokiem, gdzie w tym sezonie robi kosmiczne liczby (i znowu mogę sobie rzucić, że to może trochę też zasługa tego, że DeFalco robi 2-3 zagrywki więcej na set niż Deroo, gdzie są to na pewno lepsze zagrywki choćby patrząc na to, że TJ daje Resovii 1,36 asa na set, a Deroo 0,85), lepsze liczby (niewiele) Jakub miał w poprzednim sezonie. Więc cała zabawa sprowadza się do tego, że wygrane zacierają obraz: wygrywane powodują, że zawodnicy są oceniani lepiej, przegrane, że gorzej.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: slawek93 »

Witam. Mam pytanie do sympatyków Resovii: Na ile lat otrzymał umowę w Resovii TJ DeFalco?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Resovia w tym sezonie pod względem skuteczności ataku rywala ma 47/29 przy średniej ligowej 50/35, rok temu było 50/33 przy średniej ligowej 50/34.

Nie jest to poziom Zaksy (46/28)*, ale lepiej niż JW (47/32) i Zawiercie (50/34).

* dlatego gdyby wstawić do Zaksy dobrze dysponowanego Jaeschke, to spokojnie mogliby powalczyć o złoto, dalej są najlepsi w zespołowych elementach.

Tak że prawda leży pośrodku pewnie, DeFalco odpowiada za wzrost 3/5 procent skuteczności/efektywności ataku, w zespołowych elementach Resovia wypada lepiej także dzięki powrotowi do formy Kochanowskiego, Medeiemu etc.

Skuteczność/efektywność ataku jest nudna, masz dobrych skrzydłowych, to masz wysoką - skuteczność/efektywność rywala jest tricky i tutaj w ostatnich sezonach odstawała Resovia, bo w 20/21 to też był chyba poziom średniej ligowej, tak że słabo.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Masz rację, choć pamiętajmy też, że na skuteczność/efekywność ataku przeciwnika też wpływ mają indywidualności.
DeFalco lepiej blokuje i zagrywa niż Deroo(no lepiej blokuje niż Deroo z Resovii bo w zaksie był monsterem), więc już to obniża trochę atak przeciwnika. Ale praca Medeiego i forma Kochana są też nie do przecenienia. Ta drużyna w końc gra dobrze w elemencie blok-obrona.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Simao »

Odnośnie Kłosa to tylko plotka, a jeśli rzeczywiście jest coś na rzeczy, to będzie gracz do rotacji, na ławkę. Kłos może pełnić rolę najwyżej zmiennika, zobaczycie. To nie będzie transfer do szóstki ;)
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: dezerter »

rzr pisze: 25 lis 2022, o 20:13
ciorny17 pisze: 25 lis 2022, o 19:36 Bomba od Artema. Kłos w przyszłym roku w Resovii.
Szybko znów rusza karuzela. I znów zaczynają w Rzeszowie
Niezłe tam kwasy muszą być w Bełchatowie skoro zawodnik tak zżyty z klubem idzie do odwiecznego wroga.
Myślę, że to jednak dość poważne kłopoty finansowe i mniejszy budżet.
Awatar użytkownika
aston03
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2019, o 18:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: aston03 »

Cześć,
Dość dawno nie było mnie na meczu Resovii. Trener próbuje wprowadzić do gry Macieja Muzaja? Na rozgrzewce Bucki wyglądał bardzo dobrze, za to Maciej niestety już nie.
Bardzo dobrze wygląda Torey, nie wiedziałem czego się spodziewać po jego zachowaniu i zaangażowaniu na boisku, ale jest kawał zawodnika z niego. Świetnie nosi go po boisku… Dobra gra Fabian.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Artem »

bez_nazwy pisze: 26 lis 2022, o 00:00
ciorny17 pisze: 25 lis 2022, o 19:36 Bomba od Artema. Kłos w przyszłym roku w Resovii.
Szybko znów rusza karuzela. I znów zaczynają w Rzeszowie
Zwykła plotka - prawdopodobnie puszczona z myślą o rozpętaniu kolejnych wczesnych wojen transferowych ;)
Nawet przez myśl mi nie przeszło, aby chęć rozpętania jakichkolwiek wojenek transferowych stawiać wyżej od wiarygodności. Nie zawsze wszystko co pisałem się sprawdzało, ale nigdy nie były to informacje wyssane z palca i podawane w innym celu niż ciekawostki. ;)
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Kiko »

Co do pozycji atakującego to ciekawym, rozwojowym i niedrogim może okazać się Czech Marek Sotola?
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: TommyLeeJones »

Ależ ten temat wysechł...

Tymczasem:
https://siatka.org/pokaz/giampaolo-mede ... i-rzeszow/

Medei zostaje. Z jednej strony Resovia wróciła do ścisłej czołówki, co z takim budżetem i nazwiskami jest dla niej minimum. Z drugiej strony nic jeszcze nie wygrał, nawet fazy zasadniczej, jeśli RR dostanie gładkie bęcki w walce o medal, w sumie... Trochę klapa.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Simao »

Moim zdaniem, jeśli to On zadecydował o pozostaniu Cebula, sam buduje drużynę, to trochę dyskredytuje go to w moich oczach, jako wybitnego, czołowego obecnie szkoleniowca w środowisku. Abstrahując od wszystkiego, najważniejsze są wyniki. Zobaczymy jak ostatecznie zakończy sezon z Resovią. Na pewno jeden blamaż w PP mamy już zaliczony. Wszystko wskazuje na to, że zakończymy rundę zasadniczą na pierwszym miejscu i zagramy z Nysą. Chciałbym się mylić, ale awans do czwórki to będzie raczej max. W meczu o brąz zagramy prawdopodobnie z Zawierciem, czyli klubem który jako jedyny zrobił na Nas komplet punktów w rundzie zasadniczej. Ciekawe czy Resovia zagra w przyszłym sezonie w Pucharze CEV.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Streeter »

W zostaniu Cebulja to moim zdaniem ważne jest to, czy w ogóle była opcja ściągnięcia kogoś lepszego. Bo jeżeli nie, to zamiast wymienić go na podobnego lub słabszego, no to przynajmniej korzyści ze zgrania pozostaną. Także nie podejmowałbym się dyskredytowania trenera, zwłaszcza że znając rzeszowskie zarządzanie to miał tyle do powiedzenia, co ruski więzień w kwestii ustalania menu.

Moim zdaniem ostatnim czego Resovii potrzeba to kolejnego tysiąca zmian. Jeżeli nie było ciekawszej możliwości niż Cebulj, to dobrze, że zostaje. Co innego, jeżeli była, bądź w ogóle takowej nie sondowano, no ale tego to się pewnie nie dowiemy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
rchart96
Posty: 9
Rejestracja: 3 paź 2021, o 19:12
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: rchart96 »

Tak patrzę jak się sprzedają bilety na jutrzejszy mecz z ZAKSĄ to nie jest to jakieś oszałamiające tempo i na sobotni mecz nadal około 300 biletów na spokojnie do kupienia. Kiedyś było to nie do pomyślenia bo bilety szybciutko się rozchodziły na topowe mecze a zapotrzebowanie było na 3x więcej niż pojemność hali, ale wiem wiem, to nie te "złote" czasy. Myślałem, że po tylu kiepskich latach gdy w końcu trafił się sezon gdzie jest szansa na wywalczenie medalu to ludzie chociaż zapełnią tą hale w 100% a niespecjalnie te ostatnie bilety na boczne sektory się sprzedają, szkoda.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2023, o 10:27 przez rchart96, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek907
Posty: 181
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2022/2023

Post autor: Marek907 »

Ktoś ma jakieś info co z Klemenem? Jeśli nie będzie mógł zagrać w KK to już chyba po zawodach
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”