BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 8 sty 2023, o 12:56 Bielsko ma zaległości. Nie chodziło o lepszą ofertę. Gdyby rynek tak działał, że ktoś w trakcie sezonu dostaje lepszą ofertę i nagle sobie zmienia klub, to mielibyśmy płynne transfery co miesiąc. Pujol dostał zgodę na opuszczenie klubu, który ma problemy.
Dla mnie jest to bardzo mało prawdopodobne.
Oni nie porywają się z motyką na słońce jak Będzin, który swego czasu przed tym ich ostatnim sezonem w PL.
Bielsko ma zapewnione określone fundusze od miasta i przed sezonem wie mniej więcej ile będzie mieć, więc podpisują kontrakty na jakie ich stać. No i nie przypominam się by Bielsko było kiedykolwiek niewypłacalne jak Będzin, Bydgoszcz i parę innych klubów.
Ale zobaczymy.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: rzr »

Jednak są jakieś problemy z kasą w Bielsku, przynajmniej tak twierdzi Pujol we francuskich mediach: https://www.lequipe.fr/Volley-ball/Actu ... st/1373374
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Mordimer Madderdin »

Bielsko to już się szykuje do gry w 1. lidze... ;)
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Streeter »

Patologia :D trochę nie rozumiem tej idei awansów tego typu klubów, które wiedzą że i tak nic nie osiągną i nie znajdą sponsorów. Nie wiem, wydaje mi się, że jakbym był prezesem takiego ośrodka, to i dla siebie i dla kibiców wolałbym co roku walczyć o najwyższe cele w pierwszej lidze, niż raz na parę lat awansować, zrobić z siebie pośmiewisko, dostać lanie od prawie wszystkich, wymienić 5 razy rozgrywającego i dziwić się co poszło nie tak. A przecież można powiedzieć, jak kluby gdy przychodzi zapytanie z Challenge Cup - "nie, dziękujemy, nie stać nas". Jest w pierwszej lidze parę klubów, które potrafiłyby zbudować coś, co nawiązałoby z kimkolwiek walkę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

https://siatka.org/pokaz/roland-gergye- ... z-bbts-em/

Odchodzi też Gergye.
Przyznam szczerze, że spodziewałem się po nim wiele więcej, choć miewał momenty.


Rzeczywiście chyba nie płacą.
To może dziwić bo Bielsko zawsze płaciło mało, ale stabilnie.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Streeter »

Może doszli do wniosku że i tak spadną to po co płacić, lepiej zbudować w przyszłym sezonie ekipę, co powalczy o awans. Tylko po co :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Dejwu »

Ciekawe jakim składem BBTS zakończy sezon - być może zostawią sobie gołą siódemkę do dogrania rozgrywek :]
hottakesbot
Posty: 898
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: hottakesbot »

Hanes sie ogrywa no i spoko, tyle z tego dobrego
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Streeter »

Dejwu pisze: 13 sty 2023, o 18:50 Ciekawe jakim składem BBTS zakończy sezon - być może zostawią sobie gołą siódemkę do dogrania rozgrywek :]
Zawsze jeszcze trener niedawno był aktywnym zawodnikiem, to można go przebrać :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: hardy »

Ciekawe czy zdołają dograć sezon do końca.
proforma
Posty: 166
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: proforma »

hardy pisze: 13 sty 2023, o 20:56 Ciekawe czy zdołają dograć sezon do końca.
Oby nie.Bo to już jest jakiś żart.Szkoda marnowania czasu dla rywali, paliwa na dojazdy dla jednych i drugich, szkoda się męczyć.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Streeter »

Ponoć to nie ostatnie odejścia :D mam nadzieję, że jak trzeci raz uda im się wygrać pierwszą ligę, to uda się jakoś uniknąć tej błazenady.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Bartek O »

proforma pisze: 13 sty 2023, o 21:07
hardy pisze: 13 sty 2023, o 20:56 Ciekawe czy zdołają dograć sezon do końca.
Oby nie.Bo to już jest jakiś żart.Szkoda marnowania czasu dla rywali, paliwa na dojazdy dla jednych i drugich, szkoda się męczyć.
Ja bym BBTS-u jeszcze nie przekreślał. W Bielsku-Białej bardzo by chcieli, żeby przyszli do nich Jaeschke i Juantorena. Jak wiadomo zakończyli oni sezon w lidze chińskiej, a wciąż nie ma oficjalnych informacji, że zagrają w Turcji.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Streeter »

Bartek O pisze: 14 sty 2023, o 09:14 Ja bym BBTS-u jeszcze nie przekreślał. W Bielsku-Białej bardzo by chcieli, żeby przyszli do nich Jaeschke i Juantorena. Jak wiadomo zakończyli oni sezon w lidze chińskiej, a wciąż nie ma oficjalnych informacji, że zagrają w Turcji.
Ponoć szanse na powodzenie są 50/50 - klub chce, zawodnicy nie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Bartek O »

Streeter pisze: 14 sty 2023, o 09:20
Bartek O pisze: 14 sty 2023, o 09:14 Ja bym BBTS-u jeszcze nie przekreślał. W Bielsku-Białej bardzo by chcieli, żeby przyszli do nich Jaeschke i Juantorena. Jak wiadomo zakończyli oni sezon w lidze chińskiej, a wciąż nie ma oficjalnych informacji, że zagrają w Turcji.
Ponoć szanse na powodzenie są 50/50 - klub chce, zawodnicy nie.

Streeter
Nie wiem czy sami zawodnicy chcą, czy nie? Prawdopodobnie informacja, że chcą ich w Bielsku-Białej nawet do nich nie dotarła. Więc Twoje twierdzenie, że oni nie chcą zagrać w barwach BBTS-u, nie jest niczym uzasadnione ;)

Faktem (i to autentycznym ;) ) jest natomiast to, że w Bielsku-Białej ich chcą. Np. mój kolega, kibic BBTS-u. Powiedział mi o tym wczoraj, w trakcie rozmowy telefonicznej, między innymi o sytuacji na dole plusligowej tabeli. Więc moje twierdzenie, że Amerykanina i kubańskiego Włocha chcą w Bielsku-Białej, jest jak najbardziej prawdziwe :] ;)
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Streeter »

Bartek O pisze: 14 sty 2023, o 09:35 Nie wiem czy sami zawodnicy chcą, czy nie? Prawdopodobnie informacja, że chcą ich w Bielsku-Białej nawet do nich nie dotarła. Więc Twoje twierdzenie, że oni nie chcą zagrać w barwach BBTS-u, nie jest niczym uzasadnione ;)
No w sumie tak, masz rację. Więc może nawet nie wiedzą że nie chcą bądź nie wiedzą, że chcą :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Bartek O »

Streeter pisze: 14 sty 2023, o 09:45
Bartek O pisze: 14 sty 2023, o 09:35 Nie wiem czy sami zawodnicy chcą, czy nie? Prawdopodobnie informacja, że chcą ich w Bielsku-Białej nawet do nich nie dotarła. Więc Twoje twierdzenie, że oni nie chcą zagrać w barwach BBTS-u, nie jest niczym uzasadnione ;)
No w sumie tak, masz rację. Więc może nawet nie wiedzą że nie chcą bądź nie wiedzą, że chcą :)

Streeter
Pożartowaliśmy :D . Ale sytuacja klubu z Bielska rzeczywiście tragiczna. I nie cieszy mnie to (choć może powinno, bo gdyby nie oni, to czerwoną latarnią byliby Czarni Radom), że w PlusLidze grają takie zespoły. Ciekawe czy Hanes dokończy sezon w barwach BBTS-u?
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Jacek »

Jakoś nie chce mi się wierzyć w problemy finansowe w BB. Oczywiście być może tak jest, nie wykluczam tego. Po prostu w Bielsku Białej doszli do wniosku, że szanse na utrzymanie po meczu z Radomiem spadły do zera więc po co wydawać przysłowniny milion złoty na płace dla zawodników, którzy i tak po sezonie nie będą grali w BB? Lepiej ten milion zaoszczędzić i zbudować silny skład na I ligę, awansować i wrócić do +L :) A milion złoty w I lidze to kawał pieniądza.
SzymonBB
Posty: 224
Rejestracja: 9 wrz 2009, o 10:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: SzymonBB »

Sytuacja wygląda zgoła inaczej niż większość sądzi. Tu nie chodzi o problemy finansowe. Klub ich nie ma. Problem jest gdzie indziej. Choć raczej był w pewnej osobie. Więcej niestety nie mogę powiedzieć. Sytuacja jest rozwojowa.
BBTS Bielsko-Biała
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Diomedea »

SzymonBB pisze: 14 sty 2023, o 14:31 Sytuacja wygląda zgoła inaczej niż większość sądzi. Tu nie chodzi o problemy finansowe. Klub ich nie ma. Problem jest gdzie indziej. Choć raczej był w pewnej osobie. Więcej niestety nie mogę powiedzieć. Sytuacja jest rozwojowa.
I pewnie dlatego Pujol twierdzi, ze zespol powoli lapal rytm, ale na stabilizacje nie pozwolily problemy finansowe?

Jakim obecnie jest graczem, to inna sprawa. Wiadomo, ze to gracz blizej konca kariery. Niemniej to znane nazwisko, nie musi wzniecac sensacji, byly kapitan Francuzow, raczej pewna klase ma. Zreszta wypowiedz kulturalna, bez zadnych wiekszych oskarzen w stosunku do klubu.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: Streeter »

Dwóch nowych zawodników wzmocniło kadrę BBTS-u Bielsko-Biała. Na pozycji rozgrywającego zobaczymy Arshdeepa Dosanjha, reprezentanta Australii, z kolei formację przyjęcia wzmocni rumuński siatkarz Ovidiu-Costi Darlaczi.
To już Mistrzostwo w kieszeni, tylko doczłapać do ósemki w Play-Offie roznieść Resovię.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: aziente »

prezes BBTS: musimy oszczędzać, marne szanse, spróbujemy ponownie w następnych sezonach, wrócimy silniejsi
manager zawodników: TEJ, mam plan!
prezes BBTS: jaki?
manager: kurna sprytny.

tak właśnie widzę scenkę rodzajową jak agent wciska takich zawodników do tonącego okrętu :D
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: TommyLeeJones »

Chciałbym powiedzieć, że nowi siatkarze walnie wzmocnią BBTS ale niestety Arshdeep to dla mnie przede wszystkim niemiecko-angielskie sformułowanie, precyzyjnie stwierdzające gdzie BBTS znajduje się w tym sezonie :D .

Oby tylko BBTS się nie zadłużał.

Czy ktoś jest w stanie przybliżyć mi siatkarza z Rumunii? W necie za wiele o nim nie ma (acz tylko stuknąłem w google). O ile się nie mylę, w Rumunii wygrał wszystko, warunki fizyczne wskazują na ofensywny typ. Nie dziwię się, że spróbował, w końcu +Liga to duża szansa na pokazanie się.

W sumie aż naszło mnie, że chłop względnie młody, 202 cm, obwieszony medalami jak on się tam uchował w tym małym, siatkarskim świecie? Czy to przeoczenie, czy po prostu czegoś mu siatkarsko brak?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ja tam broniłem Bielska, wywalczyli sobie prawo do spadku z przytupem, to niech spadają (z ligi) - ale problemy finansowe, brak wypłat i zatrudnienie w styczniu typa, który nie łapie się do reprezentacji Rumunii i w ostatnim sezonie był czwartym przyjmującym Arcady Galati, to nawet jak na moją wyrozumiałość delikatnie zbyt dużo.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: TommyLeeJones »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 sty 2023, o 18:51 zatrudnienie w styczniu typa, który nie łapie się do reprezentacji Rumunii i w ostatnim sezonie był czwartym przyjmującym Arcady Galati, to nawet jak na moją wyrozumiałość delikatnie zbyt dużo.
Mógłbyś opisać? Volleybox wskazuje na Konstancę po Galacie. Oczywiście jestem skłonny uwierzyć Tobie ale kilka słów więcej by się przydało.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 18 sty 2023, o 18:56Mógłbyś opisać? Volleybox wskazuje na Konstancę po Galacie. Oczywiście jestem skłonny uwierzyć Tobie ale kilka słów więcej by się przydało.
Nie mam pojęcia kto to, trzy minuty w Google'u mi mówią, że nie grał jeszcze w seniorskiej reprezentacji Rumunii, w tej ekipie z Galati był czwartym przyjmującym pod względem rozegranych setów, teraz w 8 drużynie ligi rumuńskiej - 40/23 procent ataku, 27% przyjęcia, młodzieżowiec z Argentyny (którego znam) - 48/34 i 37% (z tej samej drużyny). Epic.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: TommyLeeJones »

Czyli zderzyliśmy się z podobną ścianą :D . Brzmi niebywale zachęcająco. Już mogli wziąć jakiegoś II-ligowca do treningu... Wyszłoby na to samo, tylko taniej. Może szykują go pod I ligę ;) . Pożyjom, uwidim i pewnie nie zapłaczem nad losem BBTS-u.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Well... Zakładam, że Bielsko szukało typa, który ma być tanim no-namem, którego nikt nie zna, i który ma w papierach, że jest przyjmującym - gdybyśmy go znali to byłby poza zasięgiem Bielską.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

TommyLeeJones pisze: 18 sty 2023, o 18:41 Chciałbym powiedzieć, że nowi siatkarze walnie wzmocnią BBTS ale niestety Arshdeep to dla mnie przede wszystkim niemiecko-angielskie sformułowanie, precyzyjnie stwierdzające gdzie BBTS znajduje się w tym sezonie :D .
Haha, wygrałeś.
Może ten Rumun z polecenia Formeli? On też grał w tej lidze przed Bielskiem.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: BBTS Bielsko-Biała 2022/2023

Post autor: jaet »

BBTS jest żywym przykładem na to, jak abstrakcyjne są ligowe audyty, szczególnie w połączeniu z gigantomanią niektórych klubowych prezesów. Chłopie nie masz środków i pomysłu na grę w +L, to siedź na doopie w I lidze i nie komplikuj terminarza. Wszyscy załamywali ręce nad Lwowem, a Bielsko stworzyło misia i radośnie oznajmiło, że to miś na skalę ich możliwości, nie pierwszy zresztą raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”