Prognozy na sezon 2022/2023

kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 25 wrz 2022, o 19:11 Ryzykownie z tą Skrą, Panowie. Jeśli Vasina wypali i faktycznie jest to talent, a tak mówią, to na przyjęciu nie będzie gorzej niż w zeszłym sezonie, a Skra zajęła 4 miejsce. Może nawet będzie lepiej? Głębia składu lepsza. Według mnie Vasina,Kooy,Lanza >Kooy,Ebadipour,Sawicki. Środek to dalej ten sam mocny środek, z którym Łomacz gra dobrze. No i Atanasijević.

Ja będę w swoich przewidywaniach prosty.

1-3: Jastrzębie,Zawiercie,ZAKSA
4-6: Resovia,Skra,Projekt
7-8: AZS,Trefl,
Co prawda jestem daleki od tego by skreślać trenera za samo nazwisko czy narodowość co się tutaj pojawiało, ale było widać, że Kovać ewidentnie z tej ekipy wyciągnął maksa. Kooy zagrał lepiej niż się spodziewałem ja i większość użytkowników, Atan w najważniejszych meczach był world class, Łomacz też miał super sezon jak na siebie.
Nie jestem pewien czy to bez Kovacia powtórzą.
Poza tym ciężko powiedzieć jak zaprezentuje się ten Lanza. To kluczowa kwestia. Drugą kluczową kwestią jest powrót do formy Atana. Tej z fazy PO.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: dezerter »

Wspominany felieton.
Załączniki
FdRspeGXwAAE--1.jpg
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Glebia skladu moze i lepsza. Ale trener (czy moze sztab) slabszy.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: efratello »

Ja wiem, że oni są w teorii czwartym-piątym zespołem w kolejce po medale, ale zacznę wierzyć w Skrę dopiero jak zobaczę błysk u Vasiny (są doniesienia, że grał świetnie w sparingach, ale niestety nie widziałem tego na własne oczy). Za Vasinę personalnie trzymam kciuki i już chyba nieraz pisałem, że się cieszę z tego transferu, ale zespołowi z Piechockim na libero i tak ciężko będzie kibicować, bo ten nepotyzm za publiczne pieniądze w czołowym europejskim klubie to coś odrażającego i tyle, i trwa na tyle długo, że jest oczywiste, że nikt tam nie zamierza wyciągnąć wniosków. Ciekaw jestem, czy właśnie dlatego taka gwiazda trenerska przychodzi do Skry - tzn. że żaden szanujący się trener nie chciał, żeby mu prezes syna lutował do boiska.

Wiem, że już to pisałem, ale po dzisiejszym meczu ZAKSA-Zawiercie jeszcze bardziej się cieszę na mecze zawiercian w przyszłym sezonie, może to będzie mieszanka wybuchowa, która pogodzi ZAKSę i Jastrzębie :)

A felieton jest żenujący, zawiera dziecinnie głupie argumenty i nigdy nie powinien zostać opublikowany przez organizację odpowiadającą za jakiekolwiek rozgrywki.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Blanco »

Mam chwilę w końcu, a zawsze chciałem sobie taki typer zrobić.

Zawiercie i Jastrzębski
W siatkówce, w której decydują przyjmujący, nie mogą w pierwszej dwójce być inne zespoły niż te, które mają najlepszych przyjmujących. Najlepszy zagraniczny trener w Pluslidze. Najlepszy polski trener w Pluslidze. Libero, rozgrywający. I przeciętni atakujący (wyłączając Dulskiego). No, ale w lidze, w której ostatnią gwiazdą w finałach grającą na ataku był chyba Bartosz Kurek w sezonie 2015/2016, to chyba nie jest aż tak ważne. Co sezon nie mam przekonania do Jastrzębia, a oni od dwóch sezonów nie wychodzą poza finał. I jeszcze ten środek: 38-letni Gładyr i Wiśniewski. No, ale pewnie znowu mnie zaskoczą.

Zawiercie miało dziury na środku i libero, a dołożyło Rejnę, Dananiego i wrócił jeszcze Szalacha. Prezes Baran, Kaczmarczyk, Winiarski, Dulski, nawet Chal. Nie tylko za ten harmonijny rozwój, bo przez Zaksę metodyczny progres tego klubu trochę się ukrył medialnie, ale też za przełamywanie tego imposybilzmu, który mnie tak irytuje przy okazji narracji wobec Zaksy, że ktoś nie przyszedł, bo małe miasto, że sponsorów brak, postawię sobie na Aluron, jako mistrza.

Oczekiwania: Dulski i Winiarski. Pierwszy, że zablokuje pierwszego atakującego kadry na następne 13 lat, drugi, że będzie pierwszym polskim trenerem od nie wiem kiedy, który zrobi gros sukcesów z reprezentacją. Już ma łatwiej, bo przez to, co zrobił na boisku, nie będzie miał takiego PRu, jak Kowal, bo nie da się Winiara nie lubić po prostu.

Resovia i Zaksa
Najlepszy rozgrywający ligi. Najlepszy libero ligi. I największa złość wobec tej całej operacji z zastępstwem Semeniuka. Wygrywasz dwa razy z rzędu Ligę Mistrzów po to, by raz puścić trenera, drugi raz puścić trenera, najlepszego libero i najlepszego środkowego do 13 zespołu ligi, a za najlepszego zawodnika ściągnąć, ehh. I tak będą w topce, może nawet zrobią finał, to Zaksa przecież.

Tak sobie śledzę reakcje wobec Resovii co sezon, i tam, co sezon są najpierw wielkie oczekiwania, później jeszcze większe rozczarowania, gdy ten zespół po raz drugi od sezonu 2017/2018 włącznie ma zespół zbudowany na półfinał co najmniej (w 2017/2018 był półfinał ligi, ale to tylko dlatego, że Olek zagrał MVP Ligi). Po raz drugi, choć i ten sezon 2020/21 miał za dużo zmiennych, bo Giuliani, bo Cebulj i przede wszystkim Szerszeń, który chyba trochę nie wytrzymał oczekiwań po sezonie w Suwałkach na poziomie najlepszego przyjmującego ligi. Teraz jest top przyjęcie, top środek, top libero, rozgrywający, DeFalco, jako lider po sezonie w Olsztynie na poziomie drugiego najlepszego przyjmującego ligi. Zostaje średni Muzaj, no ale to tak samo, jak w przypadku Hadravy i Konarskiego uzupełnienie. Może blok Thibo i Fabiana. No, i Medei (choć i jego Cvitanowa było o piłkę do Sokołowa, a nie do Sandera od pokonania Zenita). Zbyt duży potencjał, żeby nie wejść do czwórki. I chyba bym się poddał na miejscu prezesa Górala, jak tu nie będzie medalu/finału.

Skra i Olsztyn
Ja mam sentyment do prezesa Piechockiego na maksa, ale mam też cały czas nieodparte wrażenie, że to jest klub, który non stop na kogoś liczy. Raz na Murillo, raz na Sandera, raz na Bednorza. Zamiast rzucić kasę na Kwolka i oddać mu zespół, to się bawią w sumie sam nie wiem w co. Najlepszy środkowy i zagrywający ligi. Myślałem, że Atan zje sobie tę ligę, a on ma za sobą sezon reprezentacyjny i dalej się nie może spozycjonować. Lanza nie będzie flopem. Vasina. Może się Skra bujnąć, ale tu cholernie dużo zmiennych jest.

Najlepszy atakujący ligi. Świetni przyjmujący. Rozgrywający. Środek. Trener. Libero. No, siedzi tu wszystko. Ale podobnie pisałem rok temu, że będą czarnym koniem, a później kontuzja Salehiego i się wszystko posypało. Więc mam nadzieję, że będą zdrowi. Oczekiwania? Of course, że Hawryluk.

Warszawa
Świetny rozgrywający. Świetny środek. Atakujący. Libero. I świetny przyjmujący, który nie będzie grał do grudnia. Więc zamiast niego będą grać przyjmujący, którzy nie przyjmują, o tak o atakują i jeden jeszcze nie zagrywa. Świetnie złożony zespół, no ale ta kontuzja Tillie robi problem, bo on jest kluczowy. I jeszcze jedno, Szalpuka od 2018 r. przegonili nie tylko Ci, z którymi był zestawiany, ale i Ci, których jeszcze w tych zestawieniach nie było. Może to ten sezon? Chyba już pora.

LUK Lublin i Trefl
Lublin pewnie poprawi sezon i będzie rewelacją, bo mniejsze oczekiwania, więc Szerszeń pewnie powtórzy Suwałki, a Malinowski po raz pierwszy zagra więcej świetnych spotkań niż 10 na sezon. Daszkiewicz. Watten. No, fajny ten skład. Fajni sponsorzy. Klimat na siatkówkę. I potencjał na pójście drogą Zawiercia. Oczekiwania? Napisałbym, że Komenda, ale trochę podobny przypadek, co Szalpuk. Więc może to też będzie ten sezon.

Współczuję Bołądziowi, bo on znowu trafia do zespołu, który będzie grał bez przyjmujących, którzy mogą robić coś regularnego w ofensywie. Ale Kampa w topce po MŚ, Urbanowicz, Perry, prezes Gadomski, fajny trener, fajna hala. Powinno być ładnie dla oka. Oczekiwania? Urbanowicz i Sawicki.

GKS i Nysa
Katowice się znowu nie zmieniły, praktycznie, Seganow się chyba trochę obudził po lidze włoskiej na MŚ, trener Słaby pewnie znowu zrobi robotę, będą się bić o play-offy.

Top 3 atakujących ligi. Świetny rozgrywający. Zerba. Gierżot. Buszek. Pliński. Tradycje siatkarskie, sponsor. Jak złapie nastrój Gierżot, to powalczą o play-offy. Nie mamy takiego przyjmującego, jak Michał w tych rocznikach 2000. I ja mam wobec niego duże oczekiwania. El Graoui, Kwasowski. Strasznie przeciętni są Ci przyjmujący, więc tu musi być granie, liderowanie u Michała, nie ma innej opcji.

Cuprum i Ślepsk
Trudne miasto ten Lubin. Bo oni zawsze fajnie grają, a tam zawsze jest problem z frekwencją. Sprawdzian dla Kapicy, i to z takich must have też ze strony poziomu kadry. Ja wiem, że stawianie na talenty nic nie daje przez ten dramatyczny rynek transferowy i brak pieniędzy, ale w tak szerokiej lidze, z tak przeciętnymi zespołami na dole, gdzie już sam nawet nie wiem, czy ktoś w końcu spada, czy nie, nic nie traci Cuprum, by zrobić manewr Grbicia Janusz-Łomacz oddać zespół Kubickiemu, a Pająka trzymać jako back-up. Już nam Gniecki uciekł do Szwajcarii. Kubicki, Kapica. Cuprum ma na prawdę, na kim budować. Ich rozwój, dołożenie fajnego przyjmującego, i naprawdę mogą przeskoczyć kilka poziomów jako zespół. Jest potencjał. I kto, jak kto, ale Rusek, który sobie terminował przy Fronckowiaku, jak wcześniej Kowal u Travicy powinien mieć podobny pogląd.

Ślepsk od odejścia Szerszenia nie mógł znaleźć przyjmującego, który by atakował, bo najpierw Halaba się nie mógł spozycjonować, później zwiał im Leoppky, a i jeszcze Łukasika pozjadały te kontuzje. I w końcu trafili Kujundzica. Trafili też Sancheza, więc na pewno będą fajerwerki. Winnik, Kwapisiewicz, flow na siatkówkę, podoba mi się ten zespół.

Radom
Lubię trenera Nawrockiego. Jeszcze bardziej Piotrka Łukasika. Ale tu jest tyle niewiadomych. Wiktor Nowak, Mauricio na emeryturze, zdrowie Piotrka, Leman, to, czy Faryna sobie przypomni sezon 2019/2020 chyba, albo jeden wcześniej, gdy tłukł wszystkich.

BBTS i Barkom
Zostały dwa zespoły, o których tak naprawdę nie wiem, co napisać. Więc napiszę, że w oczekiwaniach mam rozwój Radosława Puczkowskiego.

Nie wiem, dlaczego ta liga jest tak szeroka. Po prostu nie rozumiem. Ona powinna mieć max 14 zespołów. Liczba meczów, sezon po mistrzostwach. A, i ten sezon będzie szalony, jeśli chodzi o tempo. Ale jak coś mnie cieszy, to to, że po raz pierwszy od nie wiem kiedy play-offy będą grane do trzech zwycięstw.
Demandred
Posty: 229
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Demandred »

Szary Wilk pisze: 25 wrz 2022, o 19:11 Ryzykownie z tą Skrą, Panowie. Jeśli Vasina wypali i faktycznie jest to talent, a tak mówią, to na przyjęciu nie będzie gorzej niż w zeszłym sezonie, a Skra zajęła 4 miejsce. Może nawet będzie lepiej? Głębia składu lepsza. Według mnie Vasina,Kooy,Lanza >Kooy,Ebadipour,Sawicki. Środek to dalej ten sam mocny środek, z którym Łomacz gra dobrze. No i Atanasijević.

Ja będę w swoich przewidywaniach prosty.

1-3: Jastrzębie,Zawiercie,ZAKSA
4-6: Resovia,Skra,Projekt
7-8: AZS,Trefl,
Czy ja wiem, czy aż tak ryzykowny, już nie przecieniajmy tej "4" Skry w zeszłym sezonie bo byli o jedną-dwie piłki od wypadnięcia z niej. ;) Najprawdopodobniej o tą, w której DeFalco jednak zadrżała ręka. ;)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: lukecik »

1. JW

Na papierze mają najmocniejszy skład i nie zmienia tego fakt, że nie dokonali żadnych wzmocnień w przeciwieństwie do ligowej konkurencji.

2. Zaksa

Mimo straty Semeniuka powinni utrzymać się w ścisłej czołówce, wciąż mają klasowych graczy.

3. Warta

Chciałoby się w końcu wejść do finału, ale mam obawy, co do tego sezonu, więc z kolejnego brązu też będę zadowolony. Nie wiadomo, jak drużyna poradzi sobie z grą na dwa fronty i czy los będzie łaskawszy jeśli chodzi o kontuzje w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Winiar to też pewna niewiadoma. Trzymam kciuki, by chłopaki zrobili finał, ale obstawię po mojemu, czyli pesymistycznie. O ile można mówić o 3. miejscu jako wariancie pesymistycznym.

4. Resovia

Jeśli Defalco utrzyma dyspozycję z Olsztyna to będą bardzo mocni. Kochan wrócił do formy, Drzyzga miał porządne wakacje, Zator mimo regresu to ciągle czołowy libero ligi. Jeśli z jakiegoś powodu atmosfera w drużynie nie zacznie się psuć, powinni dać radę wejść do półfinału. Mam problem z nimi, bo rok w rok człowiek ich typuje do czwórki, a po paru kolejkach zaczyna się tradycyjne już biadolenie, co z tą Resovią. Niech będzie, że to będzie ten rok, gdy wrócą do gry o medale.

5. Skra

Kompletnie nie przekonuje mnie ich przyjęcie, ale kto wie, może Lanza pokaże, że jeszcze umie w siatkówkę, a Vasina nawiąże do swoich występów z ubiegłorocznych ME. Atanasijevic też nie robi na mnie wrażenia, jak kiedyś. Środek mocarny i tylko z tego względu daję ich tutaj, a nie jeszcze niżej.

6. LUK Lublin

Zaryzykuję i postawię tutaj na mojego głównego faworyta do roli czarnego konia. Bardzo fajnie skomponowany skład, który stać na dużo. Liczę, że Malina i Szerszeń, mając znów niepodważalną pozycję w wyjściowym składzie, wejdą ponownie na wysoki poziom, który już prezentowali w Zawierciu i Suwałkach. Solidny Włodarczyk, sympatyczny środek, świetny libero i Komenda, dla którego to chyba ostatnia szansa, by zagrać świetny sezon i wrócić do kadry. Podoba mi się ta drużyna i będę im kibicował.

7. Olsztyn

Dobre skrzydła, solidny środek. Brakuje mi doświadczenia na pozycji libero, ale może umiejętności i talent Hawryluka same się obronią. Będą walczyć o miejsce w piątce.

8. Warszawa

Weber jest wg mnie mocno przehajpowany i niczego ekstra nie wniesie. Przyjęcie słabiutkie, zwłaszcza przy kontuzji Kevina. Środek też nie taki straszny. Kto wie, czy to nie będzie ostatni sezon Nowakowskiego, bo coraz mocniej mu dokucza zdrowie. Na plus libero i rozegranie, ale jeśli Grobelny i Szalpuk będą cieniować, a tak obstawiam, to na nic więcej nie wystarczy.

9. Gdańsk

Prawdopodobnie braknie im argumentów, by wejść do ósemki, aczkolwiek będzie to trzeci klub, któremu będę w tym sezonie kibicował. Wielką frajdę będę miał z ogladania Orczyka i Bołądzia w jednym zespole, a jeśli trzecim skrzydłowym będzie Sawicki, to z jeszcze większym zainteresowaniem będę ich oglądał. Liczę na to, że indywidualnie Bołądź zagra najlepszy sezon w karierze, co pozwoli mu wejść do reprezentacji.

10. Stal

Środek to dla mnie wielka zagadka. Może się okazać, że to będzie ich najsłabszy punkt. O Ben Tarę się nie obawiam, bo to klasowy atakujący. Kwasowski po ostatnim, fatalnym sezonie, ma coś do udowodnienia. Trzymajmy kciuki, by ten sezon należał wreszcie do Gierżota, bo ten chłopak musi w końcu zacząć regularnie grać.

11. Suwałki

Takvam, Kujundzić i trener Kwapisiewicz to dla mnie najjaśniejsze punkty tego zespołu. Sanchez może być nieszablonowym, błyskotliwym sypaczem, ale będzie dziurą w bloku. Nie wiadomo, czego spodziewać się po Halabie. Filipiak mi się w Lublinie nie podobał, więc też musi się ogarnąć. Zakładam jednak wariant optymistyczny, czyli dobrą formę skrzydłowych, a wtedy mogą być nawet oczko wyżej.

12. GKS

Dużo straci GKS na ucieczce Ma'a i nie sądzę, by Seganov był w stanie godnie zastąpić Amerykanina. Innych transferów do szóstki nie poczyniono, czym wykonano krok do tyłu. Walka o miejsca 10-12 to jest wg mnie max, na co ich stać.

13. Cuprum

Przyjemnie się oglądało rok temu trio Kapica-Ferens-Waliński, ale czy z Bergerem bądź Kovalowem zamiast Kipka stać ich będzie na coś więcej? Brakuje mi tutaj ognia i na skrzydłach, i na środku.

14. Lwów

Słabiutki ten skład zmontowali Ukraińcy i będą walczyć o utrzymanie. Mają jednak ciekawego trenera i pierwszego atakującego, paru innych, solidnych graczy i będą straszyć drużyny z dołu tabeli. Ostatnio pokonali w sparingu Berlin 3-1, więc stać ich na to, by uniknąć spadku.

15. Radom

Nie podoba mi się ten skład kompletnie. W trybie awaryjnym sprowadzony Schulz za Farynę, ale nie wiem, czy to będzie zmiana na plus. Borges na mnie wrażenia nie robi. Uważam, że gdyby sobą coś poważnego reprezentował, to nie wylądowałby w Radomiu. Na plus chyba tylko estoński środkowy. No i treneiro Nawrocki też nie napawa mnie optymizmem, co do gry Czarnych.

16. Bielsko

Na papierze to dla mnie najsłabszy zespół w ligowej stawce i ustępują nawet ukraińskiemu "beniaminkowi'. Spodziewam się spadku.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: dezerter »

Oj coś czuję, że Radom jeszcze nie jednej drużynie w tym sezonie krwi napsuje. W sparingach już wyglądali całkiem solidnie, a zmiana trenera jest tylko na plus dla każdego zespołu z którego odchodzi Bednaruk. :] Jeżeli zdrowie im nie przeszkodzi, będzie ciekawie.

W dzisiejszej inauguracji sezonu przez PSG Stal Nysę liczę na 3 punkty i dobre wejście w ligę Stali. Mają potencjał, dobrze prezentowali się przed sezonem. No i w końcu, pierwszy raz od powrotu do Plus Ligi, mamy jakiś normalny kalendarz. Pod Plińskim, jako nowym trenerem, już runda rewanżowa poprzedniego sezonu napawała optymizmem. Martwi jedynie ten środek, no i od kiedy Anis zagra już na polskich papierach, bo że trener ma kilka koncepcji prowadzenia drużyny do momentu uzyskania przez Anisa zgody, to jednak nie to samo, jak pozbycie się problemu z limitami na dobre.

Postanowiłem się pobawić w typera przed sezonem i oto moja kolejność tabeli na koniec sezonu:

1. Jastrzębski Węgiel
2. Zaksa Kędzierzyna Koźle
3. Aluron Zawiercie
4. Resovia Rzeszow
5. Skra Bełchatów
6. Projekt Warszawa
7. Trefl Gdańsk
8. PSG Stal Nysa
9. LUK Lublin
10. AZS Olsztyn
11. GKS Katowice
12. Cuprum Lubin
13. WKS Czarni Radom
14. Ślepsk Suwałki
15. Barkom-Każany Lwów
16. BBTS Bielsko-Biała
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

To po zobaczeniu okolo polowy druzyn spruboje typowac.

Miejsca na podium:

Na jedynke wstawie JW. Najlepszy imho trener, najszersza lawka. Troche brak killera i lidera. Powinni dac rade zrekompensowac to gra druzynowa. Licze na wieksza stabilnosc formy i dojrzewanie Fornala.

Drugie miejsce-rozum mowi Zaksa. Ale wygrane Zaksy (ktora lubie) staja sie troche nudne. Wiec niech bedzie Zawiercie. Trzymam kciuki za rozwoj Winiara i Dulskiego (sa to naczynia powiazane). Moze brakowac charakteru Conte. Wczoraj w czasie meczu jako mentalny lider zbudowal sie Uros.

Zaksa: zastapila swojego najlepszego egzekutora jak mogla. I wcale nie tak beznadziejnie, jak oceniano. Tak jak wspominalam, sama zdziwilam sie czytajac wlasne pozytywne opinie o Karyaginie z mlodziezowych mistrzostw. Zalinski tez odzyl. Dalej jest tam 4 szostkowych reprezentantow Hubera nie liczac (a z libero) i nasz drugi atakujacy. Generalnie nie zdziwi mnie zadne z miejsc na podium-maja plus piec do mentalu, a przeciwnicy moga miec w tej dziedzinie luke.

Miejsca 4/5
Reska i Skra.
Reska to w papierach ma sklad na mistrza. Ale nie uwierze, zaby Fabie biegal caly sezon, jak przeciwnik przycisnie serwisem. Wtedy moga sie zaczac kwasy. Logicznie- od Skry powinni byc mocniejsi. Moze Kochan nie padnie, Cebul tez byl w mega formie.

Ale zaryzykuje i wyzej postawie Skre. Pod warunkiem braku urazow Atana i Lomacza, oraz Bienka. Przydaloby sie zeby Baku popracowal indywidualnie z Kacprem nad odbiorem, szczegolnie flota. O ile wybiegajacy przed libero Lanza jest troche smieszny, to juz wybieganie Koya stawia ten nepotyzm w swietle karykaturalnym i we mnie wlacza sie agresja.
Maja solidna lawke na przyjeciu. Powinien byc synergizm miedzy sztabem a zawodnikami- maja i mlodziezowke, i poukladana siatkowke belgijska w zyciorysach. A weterani nie sa "gwiazdeczkami" i poradza sobie z brakiem trenera z najwyzszej polki.

6 Kogos trzeba tu dac. Bez wiekszego przekonania Olsztyn. Z argumentem, ze duzo gorzej wygladac raczej nie moga. Spory problem z przyjeciem i organizacja gry. Zgranie z Tuaniga pomoze, konieczne jest tez zbudowanie Hawryluka na jedynke, choc warunki (jakosc odbioru przyjmujacych) sa trudne. Ale Ciunajtis to nie ta polka, co przechodzilo w sparingach, moze nie przejsc w grze o miejsca.

7 Trefl. Dla mnie czarny kon. Madrze zbudowany, i wzbudza sympatie obecnoscia mlodych zdolnych, z wlasnych mlodziezowek. Dwoch srodkowych z mlodziezowki Trefla. Maja i przyjecie i atak. Tacy troche niespelnieni skrzydlowi, sypacz ktory tez ma zadre na ambicji. Martinez fajnie to uzupelnia, z Perrym utrzyma defensywe i swoje dolozy w ataku. Sawicki dostanie szanse, a i wejscia na serwis powinien miec owocne. Chwala wlodarzom za nieulegnicie sentymentom i nie pojscie w wizje AA z obowiazkowym Szalupa.
Jak dla mnie poza Zaksa-druga najmadrzej prowadzona druzyna. Wydaje sie ze swietnie dobrali trenera do personaliow druzyny, bedzie synergizm.
Drobny problemik-ciezko dac szanse wszystkim. Na rezerwe wszedl Kuba Czerwinski po wakacyjnej operacji barku. Zawodnik, ktory z Nakla przyszedl do mlodziezowek Gdanska i ktoremu Gdansk zdecydowal sie pomoc obecnie. Przez co wypadl Nasevich-mlody Bialorusin, ktory swoja gra na ataku Trefla , w MPJ i piekielnie szybka reka zdobyl uznanie wielu osob min na forum.

8 Warszawa. Ponizej potencjalu wskazanego przez nazwiska. Powinni sie ogarnac po powrocie francuskiego przyjmujacego, oby na druga czesc cos zagral i Szalupa. Jesli beda tam placic. Cos mi sie wydaje, ze kolega Orduna jeszcze zateskni za "siwym bajerantem" i "najgorszym trenerem ligi".

9, 10
Slepsk, jesli zdrowie dopisze Halabie i Kujundic sie przetrze w lidze. Maja skrzydla jak pod Sancheza.
Lublin-personalia maja, zmienili sypacza, moze za jakis czas wspolpraca bedzie wygladac lepiej. Maja serwis, srodkowi z tych lepiej blokujacych (choc atakujacy z tych najslabiej).

11/12/13
Cuprum. Powinni zyskac na zmianie sypacza. Oby wchodzil tez troche Kubicki i trzymam kciuki za zdrowie Remka. W sumie moga byc ciut wyzej.

Katowice Ciezko bedzie zrekompensowac utrate Ma'a. jarosz troche sie starzeje, Szymanski miewa problemy z barkiem. Slaby to bardzo dobry trener, robi po cichutku swietna robote. Bedzie spokojne utrzymanie, powalcza o wiecej, poukladana gra jesli nie przeszkodza kontuzje.

Stal Nysa. Sporo zalezy od tego jak zagra El Graui, bo w jakis wielki powrot Kwasowskiego nie wierze. Deficyt w defensywie i mlodziutki srodek, ktory potrzebuja czasu, beda ich ograniczac. Nie rozumiem dlaczego Pilina tak kompletnie lekcewazy pozycje libero, albo zupelnie tego nie czuje. Fatalne wybory w mlodziezowce, teraz tez pewnie lepsi by sie znalezli. A przyjmujacy nie sa mocarni w przyjeciu.

14 Radom. Sporo zalezy od zdrowia Lukasika. Jesli Piotrek uciagnie sezon moga powalczyc o wyzsze miejsce. Niby jest jeszcze Rusin, ale to z kolei dziura w bloku. Trener pasuje do zespolu-ma dosyc doroslych zawodnikow, na policzkowanie raczej sie nie odwazy, moze troche bluzgow az tak zawodnikom nie zaszkodzi, choc watpie czy rozwinie np Firszta. Ale juz Leman sie troche ogarnal.

15 Lwow. Gra dosyc przyjemna do ogladania, bez kompleksow.

16 Bielsko Biala. Sklad drugoligowy. Ciekawi mnie czy Fijalek przebije sie na jedynke i jak sie pokaze. To chyba jedyny polski prospekt w tym zespole, choc oceniam raczej ze sledzenia cyfr w pierwszej lidze.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Rusin zaskakująco dużo blokuje jak na tą dziurę w bloku.
Jest skoczny. Choć to były raczej takie blok bazujące na szybkości niż jakiś solidnie ustawiony blok, ale i tak dziurą w bloku mimo wzrostu bym go nie nazwał.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

kamil1999 pisze: 4 paź 2022, o 09:02 Rusin zaskakująco dużo blokuje jak na tą dziurę w bloku.
Jest skoczny. Choć to były raczej takie blok bazujące na szybkości niż jakiś solidnie ustawiony blok, ale i tak dziurą w bloku mimo wzrostu bym go nie nazwał.

"Zaskakujaco duzo" Rusina za poprzedni sezon to jest 0,21 bloku na set.


Generalnie spore taktyczne mozliwosci dla przeciwnika, pomimo niezaprzeczalnej skocznosci.
Jakos nie bez powodu ci skoczni niewysocy nieczesto graja w podstawie zespolow z gornej polowy tabeli, chyba ze chodzi o sypczy, gdzie ewentualnie jakosc rozegrania moze przewazyc.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

Diomedea pisze: 4 paź 2022, o 10:31
kamil1999 pisze: 4 paź 2022, o 09:02 Rusin zaskakująco dużo blokuje jak na tą dziurę w bloku.
Jest skoczny. Choć to były raczej takie blok bazujące na szybkości niż jakiś solidnie ustawiony blok, ale i tak dziurą w bloku mimo wzrostu bym go nie nazwał.

"Zaskakujaco duzo" Rusina za poprzedni sezon to jest 0,21 bloku na set.


Generalnie spore taktyczne mozliwosci dla przeciwnika, pomimo niezaprzeczalnej skocznosci.
Jakos nie bez powodu ci skoczni niewysocy nieczesto graja w podstawie zespolow z gornej polowy tabeli, chyba ze chodzi o sypczy, gdzie ewentualnie jakosc rozegrania moze przewazyc.
No właśnie 0,21 to średnio dziura w bloku. Co najwyżej przeciętny blokujący
Toniutti w zeszłym sezonie miał 0,14 a Malinowski 0,10 dwa sezony temu i to już jest rzeczywiście dziura.
Zawodnicy z taką motoryką jak Rusin czy też Ivović lub Yanagida co też robił robotę to rzadkość. Nie ma zbyt wielu tego typu zawodników.
Więc nie będą grali w czołowych klubach bo ci wysocy mają łatwiej. Fizyki się nie oszuka. Niemniej paru z nich przy ponadprzeciętnej skoczności jest w stanie porywalizować z gigantami. Przykładem najlepszym jest chyba Nishida.
Ale racja bo o ile Rusin na szybkości potrafił coś złapać blokiem to o tyle z nim nie ustawi się takiego szczelnego bloku. Niemniej dziura to złe określenie. Lepsze określenie to po prostu przeciętny czy też słaby blokujący.
A zaskakująco bo ja się spodziewałem raczej tej dziury i liczb Maliny.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Diomedea »

Inaczej ocenia sie rozgrywajacego, inaczej przyjmujacego. Bo i na sypie blok Woickiego nie powala, Nowak wyglada lepiej.
A rozgrywajacy jednak w najlepszych zespolach rzadko sa mikrusami, wtedy gdy ich rozegranie jest ponad standartowo dobre.
Bywa ze niektore zespoly, np Zaksa z Benem, wycofuja takiego mikrusa do obrony.
Przyjmujacego ciezej wycofac.
Grobelny, za tuza bloku nie uchodzacy, ma 0,25 bl/set. To zawodnik slabo blokujacy.
Malina ma blok bardzo slaby, jak na swoje parametry. Moze zrekompensuje to np zagrywka, moze nie. Zobaczymy. Min pewnie dlatego stracil miejsce na rzecz Konara w podstawie, zostajac rezerwowym. I zszedl na dol tabeli. Ocenia sie jak sie zawodnik bilansuje i wstawia tego, co bilansuje sie lepiej, albo lepiej w kontekscie umiejetnosci kolegow. Rusin sie kalkuluje na poziomie zastepcy na dole ligowej tabeli, mimo skocznosci, techniki, walecznosci.
Dla mnie LUK i Radom sa mniej wiecej ze zblizonej polki=dolu tabeli. Jednak Luk sklad ma ciut ciekawszy i szerszy, Radom lepszego trenera.

Kazdy ocenia jak ma ochote.
Zaznaczyles swoje zdanie pod moim postem o typowaniach i OK.
Ja swojego nie zmieniam :D
Ty sobie to opisz jakim chcesz eufemizmem. Ja sie do kazdego slowka w Twoich typach nie czepiam, a mozliwosci sa.
To typowanie.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: kamil1999 »

No spoko, spoko.
W sumie w całości zgadzam się z tym co napisałaś tylko mi to słówko dziura nie pasowało.
Ale problem jest, więc nie będę już taki czepialski;)
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Kauchuck »

Zapisałem sobie kopię roboczą z września i wtedy typowałbym tak:
1. Jastrzębie
2. Zawiercie
3-5 Skra, ZAKSA, Resovia
6-7 Olsztyn, Warszawa
8-9 Gdańsk, LUK
10. Ślepsk
11-14 Nysa, Katowice, Cuprum, Radom
15-16 Lwów, BBTS

Teraz po dwóch pełnych kolejkach ten rozkład sił widzę trochę trochę inaczej
1. Jastrzębie
2-3 ZAKSA, Zawiercie
4-5 Skra, Resovia
6-8 Gdańsk, Olsztyn, Nysa
9 LUK
10-12 Warszawa, Ślepsk, Katowice
13-14 Cuprum, Radom
15-16 Lwów, BBTS

Tak naprawdę największe znaki zapytania są przy dwóch zespołach. Lublin - personalnie ekipa na walkę o play off. Warszawa - trapiona kontuzjami i bardzo słabe wejście w sezon. Lwów ma dziś spore szanse, żeby wywieźć punkty ze stolicy.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: bono »

Za nami półmetek rozgrywek rundy zasadniczej i powoli klaruje się pierwsza 4: Zawiercie, JW, Resovia, Zaksa potem jest przewaga 7 punktów nad 6 zespołami które mają miedzy sobą 2 punkty straty - Gdańsk, Suwałki, Bełchatów, Warszawa, Olsztyn, Nysa a następnie dolna część tabeli Lublin, Katowice, Lwów, Lubin i szorujący po dnie Radom oraz czerwona latarnia która nie powinna się znaleść się w +L - Bielsko.

Co do pierwszej czwórki - zaskoczenie in plus to Resovia, która ma tyle samo punktów co JW - 37, a raczej na delikatnym minusie Zaksa, która mimo wszystko ma 5 punktów starty do czołowej trójki - aczkolwiek liczę na zmniejszenie przewagi, gdyż większość meczy z czołówką grała na wyjeździe.
Wiadomo że to dopiero gdzieś 1/3 sezonu ale prognozy póki co sprawdzają się i myślę że taka sama czwórka będzie na koniec rundy zasadniczej.

Co do kolejnych drużyn od miejsc 5-10 zaskoczeniem na pewno jest wysoka pozycja Gdańska i Suwałk - i w wielu meczach, ich bardzo dobra gra.
Na przeciwnym biegunie to Bełchatów, Olsztyn i Warszawa (wiadomo kontuzje wypaczają trochę wyniki) ale myślę że będzie ostra rywalizacja między tą piątką o wejście do play off - Nysa po początkowej euforii gra na miarę potencjału i ciężko jej będzie wejść do czołowej 8.

Na dole tabeli pozytywnie wygląda Lwów.
nie ma już nic... :<
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Siekier »

Trener Andrzej Kowal podsumował z nami I rundę #PlusLiga 🔥

✅Czemu zawodnicy nie mogą się głośno wypowiadać na tematy, które ich bolą❓
✅Jak ocenia1⃣6⃣ zespołów w Pluslidze❓
✅Wzmocnienie 1⃣ligi kosztem zespołów Plusligowych
✅Defalco robi "różnicę"
✅Obciążenia zawodników
✅Debiutancki rok Grbića - |bardzo pozytywnie"
✅Wyróżniający się gracze I rundy

WYWIAD Z ANDRZEJEM KOWALEM: https://www.youtube.com/watch?v=5vxiG1ljmMY
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: dezerter »

Chyba pora odkopać temat.
I jak tam "eksperci ;) " siatkarscy, jak Wam poszły Wasze typowania przed sezonowe. Chwalimy się. ;)
Oczywiście pozostała jeszcze tylko jedna niewiadoma, ale chyba można zrobić już jakieś wstępne podsumowanie.

A tak typowałem ja.
Top 8 wyszedł mi naprawdę nieźle, jedynie ogromna wtopa na Skrze, ale tutaj chyba wszyscy się wyłożyli.
Druga połowa już z większymi błędami, ale spadkowicza też udało mi się wytypować. A jak u Was?
Załączniki
obraz_2023-05-12_015018761.png
tomkasz
Posty: 79
Rejestracja: 2 paź 2008, o 08:45
Płeć: M

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: tomkasz »

Hmm. Nie bawiłem się w przewidywania, ale Ty tu pisałeś o "kolejności tabeli na koniec sezonu". W tabeli było jednak zupełnie inaczej ;)
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prognozy na sezon 2022/2023

Post autor: Streeter »

No to sprawdźmy:
Streeter pisze: 9 sie 2022, o 09:39 (...)
Czołówka:
Jastrzębie/Zawiercie/Kędzierzyn
(...)
Walka o 4 miejsce:
Skra/Resovia/Olsztyn
(...)
Walka o play-off:
Warszawa/Lublin/Nysa
(...)
Sezon bez emocji:
Gdańsk/Katowice/Suwałki
(...)
Walka o przetrwanie:
Lubin/Radom
(...)
Walka o lidera, gdy się obróci tabelę:
Lwów/Bielsko
Czołówkę się trafić udało, co trudne nie było, choć jednak nauczony poprzednimi sezonami nie umieściłem w niej Resovii :D o Warszawie pisałem, że musiałoby zajść wiele średnio realnych zdarzeń, które o dziwo zaszły, a które określiłem jako "nieprawdopodobne razem" - no cóż, za mała ma wiara :D za to zdecydowanie przestrzeliłem na plus - Skrę i na minus - Gdańsk. Jakoś przed sezonem ten gdański zespół w ogóle mi się nie zgrywał w mocną całość, a jednak pokazał się ze świetniej strony. No i Lwów nie był taką czerwoną latarnią, jak się obawialiśmy.

Aczkolwiek ja myślę, że to jest właśnie w siatkówce piękne, że mogę wyciągnąć ten post sprzed sezonu i sporo się tam nie zgadza - no bo jaki byłby sens tego grania, gdybyśmy wszystko wiedzieli przed sezonem? Myślę, że na tamten moment to, co pisałem o tych drużynach było zgodne z prawdą. Jedne zagrały lepiej (Gdańsk, Lwów), inne gorzej (Skra, Lublin).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”