PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Indyk AZS Ol »

18.11.2022 r.
g. 17:30, TV PS, LUK Lublin - Asseco Resovia Rzeszów
g. 20:30, TV PS, PSG Stal Nysa - BBTS Bielsko-Biała

19.11.2022 r.
g. 14:45, TV PS, Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk
g. 17:30, TV PS, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki
g. 20:30, TV PS, GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów

20.11.2022 r.
g. 14:45, TV PS, Indykpol AZS Olsztyn - Projekt Warszawa
g. 17:30, TV PS, Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin
g. 20:30, TV PS, Jastrzębski Węgiel - Barkom Każany Lwów
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Streeter »

W piątek raczej zdecydowani faworyci są, ale już w sobotę i w niedzielę pomijając Jastrzębie, to w zasadzie może pójść w każdą stronę.

Swoją drogą dobra kolejka na zakłady. Patrząc po Fortunie, Katowice 2.41, zważywszy na poziom gry Skry nie będzie niczego dziwnego w wygranej Gieksy, Radom - Lubin i Warszawa - Olsztyn odpowiednio 1.80 na pierwszych i 1.90 dla drugich. No i dla odważnych Suwałki - 4.75. Dziwny kurs, wiadomo, że tu już Zaksa jest faworytem, ale gdyby się okazało, że Łukasz jednak nie będzie mógł zagrać, a Suwałki weszłyby ze swoją najlepszą grą, to zwycięstwo Zaksy wcale nie musiałoby być takie oczywiste.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
majkelKK
Posty: 20
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 09:21
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: majkelKK »

Czemu Łukasz miałaby nie zagrać ? W meczu środowym normalnie grał
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Streeter »

majkelKK pisze: 18 lis 2022, o 11:08 Czemu Łukasz miałaby nie zagrać ? W meczu środowym normalnie grał
A no tak, były puchary, jakoś wyparłem z pamięci :) no to dobrze że nic poważnego, a odnosiłem się do tego, że ostatnią kolejkę kończył z urazem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: bono »

Przecież Suwałki są wyżej w tabeli od Kędzierzyna - nawet ze zdrowym Kaczmarkiem z muchami w nosie Ślepsk nie jest bez szans, tym bardziej że Żaliński ostatnio słabo się prezentował. Zagrywka i przyjęcie lepsze po stronie przyjezdnych - Kędzierzyn nadrabia atakiem i blokiem.
Zapowiada się wyrównane widowisko bez faworyta.
nie ma już nic... :<
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: firefoxkk »

bono pisze: 18 lis 2022, o 11:46 Przecież Suwałki są wyżej w tabeli od Kędzierzyna - nawet ze zdrowym Kaczmarkiem z muchami w nosie Ślepsk nie jest bez szans, tym bardziej że Żaliński ostatnio słabo się prezentował. Zagrywka i przyjęcie lepsze po stronie przyjezdnych - Kędzierzyn nadrabia atakiem i blokiem.
Zapowiada się wyrównane widowisko bez faworyta.
Tak samo miał wyglądać mecz z napakowaną dobrą energią Warszawa po serii zwycięstw w tym 3:0 w Bełchatowie, przyjechali do słabo grającej ZAKSY i nie wyjechali z punktami, więc stawiam ze Suwałki powalczą seta ugrają, ale to będzie ich maksimum.
Reszta meczy ciekawa, najbardziej dla mnie Olsztyn-Warszawa, taka walka o 8 miejsce na tą chwilę :)
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: kamil1999 »

Jakoś nie widzę tej lepszej gry Drzyzgi w tym sezonie o czym sporo osób mówi. Tak samo jak zawsze fajnie gra na prawe, tak samo jak zawsze nie wykorzystuje środka i tak samo jak zawsze gra fatalnie na lewe.
Po prostu na lewej zamiast Deroo ma monstera plus Cebulja, który w tym sezonie gra chyba jednak skuteczniej niż w poprzednim.

Nie wiem też skąd ten pomysł na tego Torelliego.
Nikt chyba w tym sezonie nie zagrywa takich świeczek jak on. Ilekroć widzę jego rozegranie to aż oczy bolą
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: ciorny17 »

Wanio z Jaroszem pijani. Oni twierdzą, że tylko do Komendy nie można się przyczepić. Ilość baboli na lewe niezliczona, a oni, że gra ok.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 862
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Jacek »

Poratuje ktoś jakimiś linkami do dzisiejszych meczy? Jestem poza domem, myślałem, że płacąc najwyższy abonament w Polsacie mam dostęp do Polsat Box Go a oni mi każą płacić dodatkowe 40 zł :D
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Streeter »

Jacek pisze: 18 lis 2022, o 18:16 Poratuje ktoś jakimiś linkami do dzisiejszych meczy? Jestem poza domem, myślałem, że płacąc najwyższy abonament w Polsacie mam dostęp do Polsat Box Go a oni mi każą płacić dodatkowe 40 zł :D
Z linkami ciężki temat, ale często jak masz konto na jakimś bukmacherze, to jak postawisz tam symbolicznie coś, to można oglądać. Parę razy awaryjnie tak siatkę oglądałem :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Streeter »

Jedyny plus patrzenia na Bielsko jest taki, że można Sinouskiego w dłuższym dystansie zobaczyć.

Swoją drogą, po co z zasłużonej emerytury ściągnięto Pujola, skoro i tak gra Gil? Już katuję drugi mecz Bielska i jeszcze Pujola nie widziałem. Nie żeby to jakoś wiele dało, bo jak nie ma komu rzucać, to i De Cecco by nie pomógł, no ale mimo wszystko.

A Nysę się bardzo fajnie ogląda. Niesamowicie cieszy mnie to, co robi Gierżot.

Edit: Ok, mówią że dzisiaj nie ma Pujola, bo chory.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: ciorny17 »

Ponad 70% skuteczności i 69% efektywności drużynowo. Tylko przeciw Bielsku można kręcić takie cyfry.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: kamil1999 »

A co z Hanesem? Kontuzja?
Staty potwierdzają to, że Bielsko to najgorzej grająca drużyna. Pamiętam, że nawet Andringą wykręcił na nich super staty
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Stal Nysa »

kamil1999 pisze: 18 lis 2022, o 22:30 A co z Hanesem? Kontuzja?
Staty potwierdzają to, że Bielsko to najgorzej grająca drużyna. Pamiętam, że nawet Andringą wykręcił na nich super staty
Dwie czapy, atak w aut na początku meczu i z kwadratu już nie wyszedl...
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Simao »

BBTS w sumie mógłby wycofać się z rozgrywek (oczywiście forma sarkazmu z mojej strony). Oczywiste jest, że spadną z ligi, zaoszczędzili by czas innym drużynom w lidze. Zresztą ciężko ich się ogląda. Oprócz obecności, nic nie wnoszą do ligi prócz większej ilości meczy. Ciężko jest im ugrać jakiegoś seta, bardzo słaba drużyna. Nie wiem czy to jest poziom nawet czołówki I ligi. Dawno nie było w PlusLidze tak słabej drużyny, chyba od czasu ostatniej obecności BBTS :P W niektórych sezonach był jeszcze bardzo słaby Będzin, ale chyba nigdy tak słaby jak obecny BBTS.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Streeter »

Simao pisze: 18 lis 2022, o 23:02 BBTS w sumie mógłby wycofać się z rozgrywek (oczywiście forma sarkazmu z mojej strony). Oczywiste jest, że spadną z ligi, zaoszczędzili by czas innym drużynom w lidze. Zresztą ciężko ich się ogląda. Oprócz obecności, nic nie wnoszą do ligi prócz większej ilości meczy. Ciężko jest im ugrać jakiegoś seta, bardzo słaba drużyna. Nie wiem czy to jest poziom nawet czołówki I ligi. Dawno nie było w PlusLidze tak słabej drużyny, chyba od czasu ostatniej obecności BBTS :P W niektórych sezonach był jeszcze bardzo słaby Będzin, ale chyba nigdy tak słaby jak obecny BBTS.
Nie no ja myślę że Hanes i Gergye to daliby radę odnaleźć się w PlusLidze, no tylko nie obici Siekiem, Urbanowiczem i Gilem. To chyba jedyni dwaj goście na poziom PlusLigi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 18 lis 2022, o 23:11
Simao pisze: 18 lis 2022, o 23:02 BBTS w sumie mógłby wycofać się z rozgrywek (oczywiście forma sarkazmu z mojej strony). Oczywiste jest, że spadną z ligi, zaoszczędzili by czas innym drużynom w lidze. Zresztą ciężko ich się ogląda. Oprócz obecności, nic nie wnoszą do ligi prócz większej ilości meczy. Ciężko jest im ugrać jakiegoś seta, bardzo słaba drużyna. Nie wiem czy to jest poziom nawet czołówki I ligi. Dawno nie było w PlusLidze tak słabej drużyny, chyba od czasu ostatniej obecności BBTS :P W niektórych sezonach był jeszcze bardzo słaby Będzin, ale chyba nigdy tak słaby jak obecny BBTS.
Nie no ja myślę że Hanes i Gergye to daliby radę odnaleźć się w PlusLidze, no tylko nie obici Siekiem, Urbanowiczem i Gilem. To chyba jedyni dwaj goście na poziom PlusLigi.

Streeter
Trzeba też jednak uczciwie przyznać, że Bielsko miało też pecha. Gdyby zamiast Formeli był ten Kwasowski/Bućko/Buszek o których się mówiło to mogli by powalczyć o utrzymanie z Radomiem. Tak to mają tylko 2 skrzydłowych na jakimś poziomie z czego Gergye gra nierówno i mimo tego, że nie jest jakiś stary to już chyba poza swoim prime. Choć myślę, że w takim Radomiu za Borgesa lub Lwowie za Firkala byłby dalej wzmocnieniem.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 18 lis 2022, o 18:05 Jakoś nie widzę tej lepszej gry Drzyzgi w tym sezonie o czym sporo osób mówi. Tak samo jak zawsze fajnie gra na prawe, tak samo jak zawsze nie wykorzystuje środka i tak samo jak zawsze gra fatalnie na lewe.
Po prostu na lewej zamiast Deroo ma monstera plus Cebulja, który w tym sezonie gra chyba jednak skuteczniej niż w poprzednim.

Nie wiem też skąd ten pomysł na tego Torelliego.
Nikt chyba w tym sezonie nie zagrywa takich świeczek jak on. Ilekroć widzę jego rozegranie to aż oczy bolą
To samo uważam, że Drzyzga jest kiepski jak był, ale Medei faj ie poukładał Resovię i da się to przykryć. Inne elemdnty funkjonują dobrze.

Bardziej mnie zastanawia to usilne stawianie na Buckiego kosztem Muzaja. Nie wiem czy tam nie ma jakiegoś konfliktu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Resovia po pozytywnym przyjęciu ma 70/61 procent ataku (nie ma meczu z Jastrzębskim, ale tam mieli chyba jeszcze więcej z tego co widzę po livescorze, więc by im nie zaniżyło), całościowo ma 56/43 procent - przez dwa ostatnie sezony, podobne liczby po pozytywnym przyjęciu robiła jedynie Zaksa z Toniuttim w tym najlepszym sezonie, rok temu Janusz miał 63/53 procent po pozytywnym po 18 meczach (potem nie sprawdzałem, pewnie by im spadło, bo sobie folgowali pod koniec rundy zasadniczej) i 53/41 w rundzie zasadniczej całościowo, Toniutti miał 55/43 procent w rundzie zasadniczej dwa sezony temu i 68% po pozytywnym przyjęciu, Jastrzębski ma 64/58 procent ataku po pozytywnym jak na razie mimo wielkiej gry Boyera (jeśli Drzyzga jest kiepski, to Toniutti jest chyba hipergalaktycznie zły, że mając najlepszego gracza ligi nijak nie zbliża się do poziomu potężnego Fabiana po pozytywnym dograniu). Tzn. Toniutti rzeczywiście jest w jednym elemencie zły, ale to inna sprawa. :D

Ja to jestem siatkarskim laikiem i zawsze jestem pod wrażeniem, że lepsi obserwatorzy ode mnie są w stanie wobec rozgrywających (rozegrania) formułować tak stanowcze opinie. A potem się okazuje, że kiepski Drzyzga, z dużo gorszego przyjęcia, na dystansie całego sezonu, z gorszymi skrzydłowymi, od takiego Janusza wykręci te 2-3% gorszy atak, więc ceteris paribus różnica byłaby pewnie właściwie niezauważalna dla oka, bo nawet 2% ataku różnicy na dystansie całego sezonu to 30-40 więcej skończonych ataków przy tej samej liczbie prób, wstawić Semeniuka zamiast Deroo i pewnie byłoby równo. W tym sezonie, w podobno-lepszej Pluslidze, pomimo fatalnych wystawach do lewego i braku gry przez środek, też po pozytywnym przyjęciu/całościowo kapitalne parametry robi Resovia, ciekawe co by było gdyby mieli sensownego sypacza. ;) Chyba, że duet Bucki-Cebulj taki potężny...

Oczywiście, już tak na poważnie, to wynika z faktu, że na tym poziomie nie ma bardziej przecenianego elementu niż rozegranie (vide Giannelli zostający najbardziej utytułowanym współczesnym rozgrywającym za blok, obronę i zagrywkę, bo Włochy wygrały ME-MŚ z atakiem na bardzo średnim poziomie), ale trochę chyba jednak też dlatego, że reputacja robi swoje. ;) Zacząłem te statystyki sprawdzać dwa lata temu, gdy całe forum pisało, że Łomacz (który nie mając przez pół sezonu Sandera i z Piechockim, ze Skrą miał drugi atak w lidze) powinien zostać zwolniony, a Skra powinna zatrudnić potężnego Miguela Tavaresa - i o ile nie stawiam tezy, że Drzyzga gra lepiej od Toniuttiego z Zaksy czy Janusza (mam to ..., średnio mnie to interesuje, jakby co), to zawsze jestem pod niemałym wrażeniem, jak te opinie (i i ch skala) się nie dodają z faktami. ;)

Głównym problemem Drzyzgi jest fakt, że jest dosyć przeciętnym siatkarzem (chociaż i tak zrobił tutaj progres optycznie), bo samo rozegranie idzie mu w tym sezonie dobrze, a to pierwsze dla rozgrywającego na tym poziomie jest współcześnie dużo ważniejsze. I nie chce mi się wchodzić w ambitne dywagacje, że skuteczność ataku nie jest ekwiwalentem rozegrania, jak ktoś ma zrozumieć przekaz, to zrozumie.

ps

Oczywiście poziom ligi jest bardzo przeciętny uśredniając i to jeden z powodów, przez które Resovia gra w ataku na poziomie topowej Zaksy, ale ja tu czytałem, że jest lepiej, to, znowu, może nie widzę rzeczy które widzą inni.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Resofan »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 lis 2022, o 02:28 Resovia po pozytywnym przyjęciu ma 70/61 procent ataku (nie ma meczu z Jastrzębskim, ale tam mieli chyba jeszcze więcej z tego co widzę po livescorze, więc by im nie zaniżyło), całościowo ma 56/43 procent - przez dwa ostatnie sezony, podobne liczby po pozytywnym przyjęciu robiła jedynie Zaksa z Toniuttim w tym najlepszym sezonie, ........
Amen
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: titerlitury »

Drzyzga jestem dobrym ( bywa b.dobrym, bywa beznadziejnym) graczem. Można to odczytać jako bezpieczny pogląd, ale chodzi mi o coś innego. Kolega @Wysoki... jak zwykle przewiercił temat podpierając to cyferkami, co zawsze głoszonej tezie nadaje wiarygodności lub jej pozorów. Szacunek, uważam, że robota jest dobra, ale wnioski dalej mogą być rozstrzelone. Bo siatkówka, choć grą prostą jest, to nie jest matematyką, poza liczeniem punktów. Trzymam się niezmiennie swojego poglądu - statystyka jest fajnym narzędziem, które w rękach mądrego sztabu może być pomocna w procesie szkoleniowym, treningowym czy nawet tym najkrótszym - meczowym. Ale nie jest, nie może być narzędziem decydującym, ocennym. Jak w innej wypowiedzi zauważył Streeter w przypadku Kuby Buckiego, który to Bucki jest niemalże błędem statystycznym. Jest?
Drzyzga w tym sezonie wnosi więcej dla zespołu, tak jak zespół daje więcej Drzyzdze.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: kamil1999 »

O ile jakość gry skrzydłowych idzie dość dobrze oddać za pomocą statystyk o tyle pod górkę się już robi gdy mamy za pomocą statystyk oddać jakość gry środkowego, libero a zwłaszcza rozgrywającego.
Resovia i w zeszłym sezonie miała jedne z najlepszych stat w ataku z resztą. By ocenić rozgrywającego to najlepiej po prostu oglądając mecze. Ilość śmieci do DeFalco wczoraj była zatrważającą. Zwłaszcza na początku meczu gdzie sporo musiał kiwać.
Jak już mamy rozliczać rozgrywającego ze statystyk to IMO lepszą statystyką bedzie procent na kontrze czy na piłce z pola. Taki Toniutti dlatego jest czołowym zawodnikiem bo przede wszystkim genialnie potrafi rozegrać piłki na kontrze i one zwykle nadają się później do ataku.
Choć i to nie będzie idealną statystyką bo niektórzy zawodnicy lepiej grają na szczelnym bloku a niektórzy gorzej. A co do tego czy rozgrywający jest przeceniany to pamiętajmy jak grę Resovii kładli Shoji/Redwitz. Drzyzga to nie jest zły rozgrywający. Po prostu uważam, że gra z grubsza to samo co w zeszłym sezonie wbrew powszechnej opinii forum. Ale rozgrywającym jest solidnym. Lepszym niż większość polskich i nie przypadkiem dopiero w zeszłym sezonie stracił miejsce w składzie. To po prostu solidniak a takiemu DeFalco w sumie nic nie robi, że dostanie nie czystą piłkę bo jest w gazie i skończy prawie każdą. Ale różnica pojawi się na grze w kontrze. Toniutti czy Tavares lepiej biegają i lepiej wystawiają z pola. Ale ten mankament może być widoczny dopiero w fazie PO.

Przeceniana na pewno była "zła gra Drzyzgi", która nie jest i nie była na tyle zła by zespół nie był w stanie walczyć o medale. Problemem w zeszłym sezonie był Deroo i gorsza forma Cebulja a nie to, że Drzyzga teraz po sezonie bez kadry gra jakoś wyraźnie lepiej.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: qtp »

Ile tu się pisało w poprzednich latach o graniu dyszlem Drzyzgi, prawie po każdym spotkaniu. Kiedy ostatnio coś takiego miało miejsce? Ja nie pamiętam. Drzyzga jest w wyraźnie lepszej formie fizycznej, a to przekłada się na lepszą gre.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Artem »

Bardziej mnie zastanawia to usilne stawianie na Buckiego kosztem Muzaja. Nie wiem czy tam nie ma jakiegoś konfliktu.
Muzaj miał uraz, nie jest on jeszcze w 100% wyleczony, ale wszystko wraca do normy. W Resovii nie chcieli ryzykować zbyt szybkim powrotem na boisko, szczególnie, że Bucki daje radę a Resovia wygrywa. Co do atmosfery to sam jestem w szoku bo z tego co się słyszy jest naprawdę bardzo dobra. Cieszy, że takie informacje docierają z klubu.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Arw165 »

Absencje w Treflu:
Czerwiński mięśnie brzucha
Kampa - sprawy rodzinne
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: michal1983 »

Artem pisze: 19 lis 2022, o 11:13 Co do atmosfery to sam jestem w szoku bo z tego co się słyszy jest naprawdę bardzo dobra. Cieszy, że takie informacje docierają z klubu.
Jakaż troska. Naturalnie wszystkich bardzo cieszy. Jedna z najbardziej radosnych informacji ostatnich dni…
Ostatnio zmieniony 19 lis 2022, o 15:41 przez michal1983, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: ciorny17 »

Fatalnie gra w tym sezonie Urbanowicz.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Diomedea »

Powolania zaszkodzily 2 debiutantom. Moze jakies problemy fizyczne?
Za to Droszynski rzeczywiscie poprawil wystawe do lewego.
Czerwinski jednak zdolny do wejscie, przynajmniej do odbioru.
Sredni ten mecz, moze dlatego ze sledze jednym okiem. Ale spodziewalam sie troche lepszej gry Trefla, z Kampa; Kolejne oslabienie. Pol druzyny im wycielo, Urbanowicz w lesie z forma. Ciekawe jak tam Zaleszczyk (niezle sie zapowiadal)
Virulent
Posty: 40
Rejestracja: 15 paź 2022, o 13:49
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: Virulent »

Na początku seta przy serwisie Tavareza była akcja, która przerwał sędzia uznając że przed podbiciem było boisko. Piłka była po stronie Warty gdzie mieli kontrę. Po chelengu okazało się że sędzia nie miał racji i nakazał powtórzyć akcję.

Ogólnie wyszło na to że Warta straciła punkt przez błąd sędziego. Ok to był sam początek seta, ale równie dobrze takie coś mogło się zdarzyć na wyrównanej końcówce.

Może warto by było zmienić regulamin by w takiej sytuacji akcja była puszczona do końca a dopiero po jej rozegraniu sędzia brał cheleng?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka X

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 19 lis 2022, o 15:36 Fatalnie gra w tym sezonie Urbanowicz.
W tamtym sezonie miał 53% ataku, 0,42 bloku na set i 0,23 asa, w tym sezonie ma 49% ataku, 0,35 bloku i 0,13 asa, tak że trochę słabiej, trochę z Poręba byli przehype'owani, a trochę brakuje pójścia kroku naprzód. Środek to pozycja, gdzie najłatwiej wejść na ligowy poziom i tutaj inny etap rozwoju jest decydujący w porównaniu np. do rozgrywających czy skrzydłowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”