PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 943
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Indyk AZS Ol »

19.10.2022 r.
g. 17:30, TV PSE, GKS Katowice - Cerrad Enea Czarni Radom 0:3

25.11.2022 r.
g. 20:30, TV PS, PSG Stal Nysa - Trefl Gdańsk

26.11.2022 r.
g. 14:45, TV PS, PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
g. 17:30, TV PS, Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin
g. 20:30, TV PS, LUK Lublin - Barkom Każany Lwów

27.11.2022 r.
g. 14:45, TV PS, Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa
g. 17:30, TV PS, BBTS Bielsko - Biała - Asseco Resovia Rzeszów

28.11.2022 r.
g. 17:30, Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3938
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Klugenhammer »

Stal właśnie rozgrywa swój 12-ty mecz w tym sezonie.
Na te 12 spotkań, aż 9 grali u siebie i zaledwie 3 na wyjazdach. :o
Z czego to wynika?
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Arw165 »

Sawicki nie istnieje w tym meczu.

I mamy Włazłego na przyjęciu.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Resofan »

Klugenhammer pisze: 25 lis 2022, o 20:57 Stal właśnie rozgrywa swój 12-ty mecz w tym sezonie.
Na te 12 spotkań, aż 9 grali u siebie i zaledwie 3 na wyjazdach. :o
Z czego to wynika?
Z terminarza.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciekawe, że Bołądź kolejny sezon (po 20/21) nie ustępuje w cyferkach najlepszym sezonom Butryna, jest rok młodszy, obaj nigdy nie grali w ekipie na poziomie czwórki - a o Bołądziu nawet w tym sezonie mówi się dużo mniej, pomimo tego, że gra absurdalny sezon statystycznie (5,9 pkt/set, 4,3 zagrywki set, 0,5 bloku na set, 52/37 procent ataku) i dodatni bilans z Treflem. Szkoda, że rok temu padł ofiarą Kowalozy, gdy cały Ślepsk miał dużo gorszy sezon, bo pięknie się rozwinął Bartek jako zawodnik.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Arw165 »

Sawicki z problemami zdrowotnymi, jak tylko zastąpił go Wlazły Trefl wrócił do dobrej gry. Co prawda 0% przyjęcia, ale za to 86% efektywności w ataku. Szacun dla kapitana, zawsze trudniej przejść z ataku na przyjęcie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Gierżot-zadyszka, ale wiadomo było, że tego poziomu z początku sezonu to nie utrzyma. Dużo pracy nad odbiorem zagrywki przed Gierżotem jeśli chce przejść na reprezentacyjny poziom, chociaż dzisiaj i tak lepiej niż ostatnio.

Z Nysy-rewelacji ligi, przeszliśmy do Trefla-rewelacji ligi. 26 pkt, 2 asy, 3 bloki, 60/46 procent ataku - rewelacyjny, ponownie, mecz Bołądzia, świetna zmiana Wlazłego: pięknie grają jak na te problemy kadrowe. Top3 atakujących i najlepszy libero ligi na pewno nie przeszkadzają.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Diomedea »

Tez tak mysle.
Czy odpowiedz jest jedna, tzn trener, czy sa jeszcze inne czynniki- nie wiem. Ale i skomponowany fajnie ten zespol (bez gwiazd poza powiedzmy Kampa) i swietnie prowadzony pomimo problemow.
zulugula
Posty: 21
Rejestracja: 13 maja 2022, o 20:24
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: zulugula »

Bardzo dobre wejście Miyaury nie wystarczyło do zdobycia nawet 1 punktu. Piłki leciały prawie wyłącznie do niego.
I również pozytywne wejście Wlazłego, który dużo dołożył w ataku i na zagrywce. W przyjęciu bieda, ale Nysa nie wykorzystała tego wystarczająco, żeby coś przechylić na swoją stronę.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 lis 2022, o 22:08 Ciekawe, że Bołądź kolejny sezon (po 20/21) nie ustępuje w cyferkach najlepszym sezonom Butryna, jest rok młodszy, obaj nigdy nie grali w ekipie na poziomie czwórki - a o Bołądziu nawet w tym sezonie mówi się dużo mniej, pomimo tego, że gra absurdalny sezon statystycznie (5,9 pkt/set, 4,3 zagrywki set, 0,5 bloku na set, 52/37 procent ataku) i dodatni bilans z Treflem. Szkoda, że rok temu padł ofiarą Kowalozy, gdy cały Ślepsk miał dużo gorszy sezon, bo pięknie się rozwinął Bartek jako zawodnik.
Butryn ma lepszy blok. Przede wszystkim wyblok w którym wygląda też dobrze w tym sezonie, ale i blok punktowy, choć ten sezon jest pod względem bloku punktowego wyjątkiem od reguły i o dziwo lepszy Bołądź. Butryn ma też bardziej regularną zagrywkę i chyba też lepiej broni. Tak wizualnie oceniam bo statystyk obrony obu nie widziałem.
No i to nie jest tak, że się o Bołądziu nie mówi bo się mówi. Orduna w sumie to ciągle domaga się rezygnacji z Kaczmarka na rzecz Bołądzia i Butryna:)
W tym sezonie na razie lepszy Bołądź. Zobaczymy jak będzie na dystansie. Nie wykluczone, że Bołądź dostanie szansę od Grbicia kosztem Muzaja lub właśnie Butryna jeśli gorszy sezon zagra.

Dziwna dla mnie akcja z tym challendgem. Nawet jeśli nie było dotknięcia siatki to widzieliśmy przecież, że jest wyraźne przełożenie?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 25 lis 2022, o 22:57Butryn ma lepszy blok. Przede wszystkim wyblok w którym wygląda też dobrze w tym sezonie, ale i blok punktowy, choć ten sezon jest pod względem bloku punktowego wyjątkiem od reguły i o dziwo lepszy Bołądź. Butryn ma też bardziej regularną zagrywkę i chyba też lepiej broni. Tak wizualnie oceniam bo statystyk obrony obu nie widziałem.
Butryn na atakującego ma taki sobie blok, jaki ma blok Bołądź - nawet nie wiem, bo nigdy go nie analizowałem pod tym kątem. Na zagrywce Bołądź (po tym sezonie 20/21) też wygląda rewelacyjnie. Zresztą, nie miałem sensu stricto na myśli porównania Bołądzia i Butryna, nawet w tym sezonie dużo więcej mówiło się o Ben Tarze, a na koniec rundy okaże się, że Trefl może być wyżej w tabeli (pomimo braku Bołądzia przez parę meczów), a i Bołądź pewnie będzie miał dużo lepsze cyferki. Ciekawe czy dostanie szansę w lepszym klubie (albo klubie z większym potencjałem, bo z tą lepszością to różnie bywa), np. Warszawie.
Dziwna dla mnie akcja z tym challendgem. Nawet jeśli nie było dotknięcia siatki to widzieliśmy przecież, że jest wyraźne przełożenie?
Poza antenkami.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: kamil1999 »

Między sezonami sobie ich porównywałem bo akurat też Bołądzia rozpatrywałem jako alternatywę na kadrę i Butryn ma taki przyzwoity blok plasujący go w górnej połowie stawki atakujących(w katowicach blok nawet miał o dziwo więcej niż dobry). Bołądź miał blok dość słaby.
Na wybloku podobnie a nawet jeszcze bardziej na korzyść Butryna. W sumie nawet w tym sezonie Butryn lepiej na wybloku wygląda(11 do 8 przy takiej samej ilości meczów) mimo tego, że w tym sezonie w bloku złapał lekki dołek. No ogólnie złapał dołek w sumie nie tylko na bloku.
Poza tym Butryn miewa czasem też takie mecze wow z największymi. Pamiętam jak w zeszłym sezonie w fazie zasadniczej przeklinałem na hali jak w Jastrzębiu gdy kończył wszystko i mecz mimo braku DeFalco nie był łatwy. Bołądź jest stabilniejszy od Butryna, ale ciężko mi w pamięci przywołać jakieś mecze wow.

Ale w sumie rzeczywiście może Bołądź jest niedoceniany. Ale to bardziej przez ekspertów Polsatu, trenera czy włodarzy klubów niż przez kibiców czy forumowiczów tego forum. Bołądź ma bardzo dobrą prasę. Może obecnie nie aż tak dobrą jak Butryn, ale to pokłosie występów Butryna w kadrze.
Jeśli o mnie chodzi to gdyby Boyera ktoś nam podebrał to ja chętnie zobaczyłbym Bołądzia w JW.
O Ben Tarze się mówi sporo zapewne przez jego potencjał. Gołym okiem widać jaki ma zasięg. Z techniką też problemów nie ma. Do tego dochodzi groźna zagrywka i chyba najlepszy blok na jego pozycji w lidze. Jeśli złapie stabilizacje na swoim poziomie maks to będzie to zawodnik lepszy niż Butryn czy Bołądź. Będzie to absolutna czołówka światowa. Choć obecnie Bołądź raczej lepszy bo stabilniejszy. Lepsza gra w obroni też by Ben Tarze nie zaszkodziła w sumie.
Dziwna dla mnie akcja z tym challendgem. Nawet jeśli nie było dotknięcia siatki to widzieliśmy przecież, że jest wyraźne przełożenie?
Poza antenkami.
[/quote]
Aha, to nie zauważyłem. Myślałem, że była jeszcze przed antenką. To nie ma tematu. Błąd arbitra niestety i pech Nysy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 25 lis 2022, o 23:26 Aha, to nie zauważyłem. Myślałem, że była jeszcze przed antenką. To nie ma tematu. Błąd arbitra niestety i pech Nysy.
Myślałem, że chodzi Ci o akcję Kampy, którą challenge'ował Plinski.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 lis 2022, o 23:33
kamil1999 pisze: 25 lis 2022, o 23:26 Aha, to nie zauważyłem. Myślałem, że była jeszcze przed antenką. To nie ma tematu. Błąd arbitra niestety i pech Nysy.
Myślałem, że chodzi Ci o akcję Kampy, którą challenge'ował Plinski.
Chodzi mi o tą akcję gdy było bodajże 20:19 dla Gdańska w 4 secie przy zagrywce chyba Japończyka. Sędzia odgwizdał dotknięcie siatki przy próbie łapania przechodzącej piłki na stronę Nysy po zagrywce. Trener Gdańska wziął challendge i sędzia orzekł akcję powtórzoną. Dotknięcia siatki faktycznie nie było, ale było widać, że było przełożenie. Czy Kampy czy kogoś innego to nie wiem. Jeśli było to poza antenką to mój błąd i po prostu tego nie zauważyłem, nie mniej dla mnie dziwna akcja a w kluczowym momencie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aaa, to ta akcja, błędu chyba nie było, ale gwizdek odebrał Nysie czystą kontrą.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: adamow »

Indyk AZS Ol pisze: 22 lis 2022, o 09:43
26.11.2022 r.
g. 14:45, TV PS, PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Nie mogę wyjść z podziwu, cóż za geniusz wstawił klasyk Plus Ligi w czasie meczu o wszystko naszych kopaczy na Mundialu :o
Patrol035
Posty: 362
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Patrol035 »

adamow pisze: 26 lis 2022, o 02:03
Indyk AZS Ol pisze: 22 lis 2022, o 09:43
26.11.2022 r.
g. 14:45, TV PS, PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Nie mogę wyjść z podziwu, cóż za geniusz wstawił klasyk Plus Ligi w czasie meczu o wszystko naszych kopaczy na Mundialu :o
Ten sam który wymyślił granie w środku tygodnia, dodatkowo w godzinach późnowieczornych (czyt godz. 21:00)
Semper fidelis
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Resofan »

Patrol035 pisze: 26 lis 2022, o 06:47 Ten sam który wymyślił granie w środku tygodnia, dodatkowo w godzinach późnowieczornych (czyt godz. 21:00)
No niestety, jak się zrobiło ligę 16-to zespołową, to za bardzo wyjścia nie ma, bo terminarz goni. Jak zrobią 18-to zespołową to będą mecze też o północy :D . A dzisiejszy hit można było zrobić wieczorem, a w terminie meczu Reprezentacji Polski na Mundialu wstawić chociażby Lublin z Lwowem, bo druga z drużyn zbyt wielu kibiców w Polsce nie ma, więc potencjalna jego oglądalność jest znacząco mniejsza.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: kamil1999 »

adamow pisze: 26 lis 2022, o 02:03
Indyk AZS Ol pisze: 22 lis 2022, o 09:43
26.11.2022 r.
g. 14:45, TV PS, PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Nie mogę wyjść z podziwu, cóż za geniusz wstawił klasyk Plus Ligi w czasie meczu o wszystko naszych kopaczy na Mundialu :o

Pora niby wydaje się nie najlepsza, ale nie robiłbym z tego powodu jakiejś katastrofy. Hit spory, więc fani Skry i tak raczej przyjdą.
Fanów przed telewizorem będzie mniej, ale jak komuś zależy to oglądnie z otworzenia. Po prostu nie ma kiedy upchać tych meczów i nikt nie będzie rezygnował z terminu bo Polacy grają na mundialu.
buzinga
Posty: 1209
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: buzinga »

Tu też może chodzić o LM. Zaksa gra we wtorek w Trydencie, więc rozegranie spotkania w Bełchatowie o możliwie najwcześniejszej porze jest raczej na rękę Kędzierzynowi.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Blanco »

Na przestrzeni 8 ostatnich lat byliśmy w finałach trzech kolejnych MŚ z rzędu. Czy z powodu tych mistrzostw, gdzie siatkarze grali o coś, a nie o frytki, którykolwiek z meczów polskiej piłkarskiej ligi został przełożony? Chyba nie. Ba, nawet jak Włosi chcieli przesunąć o kwadrans porę startu ostatniego finału MŚ, to dlatego, że wtedy mieli prime w RAI-u, a nie z powodu tego, że wtedy grała ich piłkarska liga, która jest chyba mocniejsza niż ta polska. Więc szanujmy się, serio.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: dyletant »

Bołądź w formie reprezentacyjnej? Stare znałem.
Kolejna ofiara przynależności klubowej.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: kanonier »

Przy tej długiej akcji na 9:4 Lanza zrobił przejście lini środkowej
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 604
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: bez_nazwy »

Fajna frekwencja w Bełchatowie jak na mecz w godzinach meczu piłkarzy z arabami
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Arw165 »

Zaksa musiała zrobić niezłą siłownię przed meczem z Trentino. :]
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: kamil1999 »

bez_nazwy pisze: 26 lis 2022, o 15:06 Fajna frekwencja w Bełchatowie jak na mecz w godzinach meczu piłkarzy z arabami
No jak mówiłem. To hit, więc kto jest fanem Skry to i tak przyjdzie

Piłka od graczy Zaksy odbija się jak od sęka. Chyba ta siłownia przed meczem z Treto jest jedynym wyjaśnieniem.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Kicu »

Nie wiem czy ZAKSA dziś ten mecz wygra czy nie, ale strasznie w tym sezonie bije od nich przeciętnością i nierównością. I nie chodzi tu o brak Semeniuka, choć na pewno w jakimś stopniu jest to też powód. Ale brakiem Semeniuka nie można wytłumaczyć chaosu na boisku. Zespół w ostatnich latach chodził jak szwajcarski zegarek, a teraz błędy w przyjęciu, bo nie wiadomo kto ma piłkę brać, błędy w rozegraniu gdy piłka jest źle przyjęta, bo nie wiadomo kto ma ją brać, błędy w prostym przebijaniu piłki... z tego samego powodu. 3/4 składu pozostało bez zmian, a wyglądają momentami jakby grali ze sobą od miesiąca dopiero.

I kolejna rzecz to utraty punktów seriami, co właśnie pokazuj ten mecz.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2022, o 15:48 przez Kicu, łącznie zmieniany 1 raz.
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Heimlock »

kamil1999 pisze: 25 lis 2022, o 23:26 Między sezonami sobie ich porównywałem bo akurat też Bołądzia rozpatrywałem jako alternatywę na kadrę i Butryn ma taki przyzwoity blok plasujący go w górnej połowie stawki atakujących(w katowicach blok nawet miał o dziwo więcej niż dobry). Bołądź miał blok dość słaby.
Na wybloku podobnie a nawet jeszcze bardziej na korzyść Butryna. W sumie nawet w tym sezonie Butryn lepiej na wybloku wygląda(11 do 8 przy takiej samej ilości meczów) mimo tego, że w tym sezonie w bloku złapał lekki dołek. No ogólnie złapał dołek w sumie nie tylko na bloku.
Poza tym Butryn miewa czasem też takie mecze wow z największymi. Pamiętam jak w zeszłym sezonie w fazie zasadniczej przeklinałem na hali jak w Jastrzębiu gdy kończył wszystko i mecz mimo braku DeFalco nie był łatwy. Bołądź jest stabilniejszy od Butryna, ale ciężko mi w pamięci przywołać jakieś mecze wow.

Ale w sumie rzeczywiście może Bołądź jest niedoceniany. Ale to bardziej przez ekspertów Polsatu, trenera czy włodarzy klubów niż przez kibiców czy forumowiczów tego forum. Bołądź ma bardzo dobrą prasę. Może obecnie nie aż tak dobrą jak Butryn, ale to pokłosie występów Butryna w kadrze.
Jeśli o mnie chodzi to gdyby Boyera ktoś nam podebrał to ja chętnie zobaczyłbym Bołądzia w JW.
O Ben Tarze się mówi sporo zapewne przez jego potencjał. Gołym okiem widać jaki ma zasięg. Z techniką też problemów nie ma. Do tego dochodzi groźna zagrywka i chyba najlepszy blok na jego pozycji w lidze. Jeśli złapie stabilizacje na swoim poziomie maks to będzie to zawodnik lepszy niż Butryn czy Bołądź. Będzie to absolutna czołówka światowa. Choć obecnie Bołądź raczej lepszy bo stabilniejszy. Lepsza gra w obroni też by Ben Tarze nie zaszkodziła w sumie.
Bołądź w poprzednich dwóch sezonach kręcił się w top 3 atakujących w lidze razem z Butrynem i Kaczmarkiem. W ataku są bardzo porównywalni, może nawet z lekkim wskazaniem na Bartka, ale miał gorszy blok od nich i zagrywkę. Ogólnie to miał mecze wow, ale oczywiście w mniej znaczących meczach, ponieważ jego drużyny ledwo łapały się do play-off lub wcale się nie łapały. Możliwe, że ofiara wyborów klubowych. Jakby grał w mocniejszych drużynach to miałby lekki bonus.

W aktualnym sezonie może zrobi kolejny krok i poprawi zagrywkę, na ten moment nieźle mu idzie. Szkoda, że posypał się Orczyk, ponieważ Gdańsk mógłby z nim powalczyć o dobry wynik i zrobić parę niespodzianek. Tak Bołądź znowu jest osamotnionym liderem ataku.
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 376
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: KentuckiFan »

Kicu pisze: 26 lis 2022, o 15:43 Nie wiem czy ZAKSA dziś ten mecz wygra czy nie, ale strasznie w tym sezonie bije od nich przeciętnością i nierównością. I nie chodzi tu o brak Semeniuka, choć na pewno w jakimś stopniu jest to też powód. Ale brakiem Semeniuka nie można wytłumaczyć chaosu na boisku. Zespół w ostatnich latach chodził jak szwajcarski zegarek, a teraz błędy w przyjęciu, bo nie wiadomo kto ma piłkę brać, błędy w rozegraniu gdy piłka jest źle przyjęta, bo nie wiadomo kto ma ją brać, błędy w prostym przebijaniu piłki... z tego samego powodu. 3/4 składu pozostało bez zmian, a wyglądają momentami jakby grali ze sobą od miesiąca dopiero.

I kolejna rzecz to utraty punktów seriami, co właśnie pokazuj ten mecz.
Gra wygląda jak wygląda. Trwa poszukiwanie optymalnego wariantu. Raz Zalinski raz Staszewski. Wróci Smith, może na jakieś epizody Huber. Zgranie, forma i najlepsze niech zostaną na play offy.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XII

Post autor: Kicu »

KentuckiFan pisze: 26 lis 2022, o 15:58 Gra wygląda jak wygląda. Trwa poszukiwanie optymalnego wariantu. Raz Zalinski raz Staszewski. Wróci Smith, może na jakieś epizody Huber. Zgranie, forma i najlepsze niech zostaną na play offy.
Oby. Choć bardziej liczę na ten transfer o którym się ostatnio mówi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”